Shaya

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
afn
Δημοσιεύσεις: 175006
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 11, 2004 3:21 am

Re: Shaya

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από afn »

Εμένα αυτό που φαινόταν πιο ξεκάθαρο... Προφανώς εννοεί Gaga, Madonna κλπ που είναι σε ένα άλλο επίπεδο όπως και να το κάνουμε...
Να αγωνιάς γι'αυτόν και να του δίνεις χαμόγελα, είναι αγάπη
Ether
Δημοσιεύσεις: 3008
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 22, 2010 2:05 pm

Re: Shaya

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ether »

creativeuser έγραψε:
Ether έγραψε:
creativeuser έγραψε:
Ether έγραψε: sygnwmh alla ayto to thewrw aparadexto
Δεν το θεωρώ απαράδεκτο γιατί το έχω να δει να γίνεται στο εξωτερικό χιλιάδες φορές και με χειρότερο τρόπο(να βγαίνει π.χ καλλιτέχνης σε back stage βραβείων και να θάβει την ίδια στιγμή, εμφάνιση άλλου στην ίδια διοργάνωση αλλά κατά τα άλλα όλα μέλη γάλα).Δεν είπε και τίποτα το σοκαριστικό απλά στην Ελλάδα είμαστε όλοι ένα χωριό και τα πάντα παρεξηγιούνται.Το "λάθος" της είναι που δεν το έπαιξε και αυτή "τυπικά καλή" όπως το σύνολο των celebrities σε αυτή τη χώρα.

a den kserw bre cre an esy to les typika kalh egw to thelw typikoys kanones eygenoys symperiforas
den katalabainw ti thes na bgainoyn oloi oi kallitexnes kai na arxizoyn ta systrigkla kai na arxizei o enas na kathgorei anoixta ton allo
pragmatika den mporw na se katalabw
Όχι το ωραίο είναι να τους βλέπεις καλούς μπροστά στους δημοσιογράφους και τις κάμερες και να μαθαίνεις από πηγαδάκια ότι είναι οι χειρότερες κατίνες και ρίχνουν μέχρι και κατάρες ο ένας πίσω από τον άλλο. :wink:
safws kai einai protimotero opws kai to kanoyme prepei na yparxoyn stoixeiwdeis kanones eygenias, mporei na einai kapoies fores ypokritikoi alla an moy peis oti esy den ypokrinesai tha moy peis psemata se koinwnikes peristaseis,
etsi prepei eidallws as parei o kathenas ena ropalo kai as baraei ton allo

dhl egw poy den paw kai toso thn ellh ama hmoyn diashmos tha eprepe na pw
den th mporw thn ellh kai ekeino kai to allo mhn trellathoyme
Living for the dawn keeps me hanging on
tgoj18
Δημοσιεύσεις: 4425
Εγγραφή: Δευ Ιαν 25, 2010 1:18 am

Re: Shaya

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tgoj18 »

creativeuser έγραψε:
Ether έγραψε: sygnwmh alla ayto to thewrw aparadexto
Δεν το θεωρώ απαράδεκτο γιατί το έχω να δει να γίνεται στο εξωτερικό χιλιάδες φορές και με χειρότερο τρόπο(να βγαίνει π.χ καλλιτέχνης σε back stage βραβείων και να θάβει την ίδια στιγμή, εμφάνιση άλλου στην ίδια διοργάνωση αλλά κατά τα άλλα όλα μέλη γάλα).Δεν είπε και τίποτα το σοκαριστικό απλά στην Ελλάδα είμαστε όλοι ένα χωριό και τα πάντα παρεξηγιούνται.Το "λάθος" της είναι που δεν το έπαιξε και αυτή "τυπικά καλή" όπως το σύνολο των celebrities σε αυτή τη χώρα.
Στο εξωτερικο ενας καλλιτεχνης ερχεται "αντιμετωπος" με εκατομμυρια αλλους, στην Ελλαδα ειναι λιγα τα μεγαλα ονοματα, το "παιχνιδι" γινεται σε μικρο γηπεδο
creativeuser
Δημοσιεύσεις: 14181
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 8:19 pm

Re: Shaya

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από creativeuser »

Ether έγραψε:
creativeuser έγραψε:
Ether έγραψε:
creativeuser έγραψε:
Ether έγραψε: sygnwmh alla ayto to thewrw aparadexto
Δεν το θεωρώ απαράδεκτο γιατί το έχω να δει να γίνεται στο εξωτερικό χιλιάδες φορές και με χειρότερο τρόπο(να βγαίνει π.χ καλλιτέχνης σε back stage βραβείων και να θάβει την ίδια στιγμή, εμφάνιση άλλου στην ίδια διοργάνωση αλλά κατά τα άλλα όλα μέλη γάλα).Δεν είπε και τίποτα το σοκαριστικό απλά στην Ελλάδα είμαστε όλοι ένα χωριό και τα πάντα παρεξηγιούνται.Το "λάθος" της είναι που δεν το έπαιξε και αυτή "τυπικά καλή" όπως το σύνολο των celebrities σε αυτή τη χώρα.

a den kserw bre cre an esy to les typika kalh egw to thelw typikoys kanones eygenoys symperiforas
den katalabainw ti thes na bgainoyn oloi oi kallitexnes kai na arxizoyn ta systrigkla kai na arxizei o enas na kathgorei anoixta ton allo
pragmatika den mporw na se katalabw
Όχι το ωραίο είναι να τους βλέπεις καλούς μπροστά στους δημοσιογράφους και τις κάμερες και να μαθαίνεις από πηγαδάκια ότι είναι οι χειρότερες κατίνες και ρίχνουν μέχρι και κατάρες ο ένας πίσω από τον άλλο. :wink:
safws kai einai protimotero opws kai to kanoyme prepei na yparxoyn stoixeiwdeis kanones eygenias, mporei na einai kapoies fores ypokritikoi alla an moy peis oti esy den ypokrinesai tha moy peis psemata se koinwnikes peristaseis,
etsi prepei eidallws as parei o kathenas ena ropalo kai as baraei ton allo

dhl egw poy den paw kai toso thn ellh ama hmoyn diashmos tha eprepe na pw
den th mporw thn ellh kai ekeino kai to allo mhn trellathoyme
Κανείς δεν μίλησε για ρόπαλο ούτε να εκφράζουμε την αντιπάθεια μας στο πρόσωπο του άλλου.Μια απλή αναφορά έγινε.Καθημερινά στα panels βγαίνουν διάφοροι παρατρεχάμενοι και θάβουν όλη την Ελληνική showbiz.Τουλάχιστον η Shaya είναι μια τραγουδίστρια/performer ταλαντούχα και είναι δικαίωμα της να πει πάνω σε ερώτηση αν μια τραγουδίστρια είναι πρότυπο της ή όχι.Δεν είπε ότι την αντιπαθεί,ούτε ότι δεν την θεωρεί καλή στη δουλειά της.Παλιότερα η Βανδή σε συνέντευξη της είχε πει ότι παρόλο που αναγνωρίζει το ταλέντο της Mariah Carey ωστόσο δεν της αρέσει σαν τραγουδίστρια.Φυσικά τότε δεν υπήρχαν εκπομπές κοινωνικού σχολιασμού και η MC είναι μια ξένη τραγουδίστρια,δεν θα δημιουργούσε σούσουρο μια τέτοια δήλωση γιατί πως θα φτιαχνόταν μια "κόντρα" ανάμεσα στις 2? :wink: :fan:
Δως μου ένα παγάκι
afn
Δημοσιεύσεις: 175006
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 11, 2004 3:21 am

Re: Shaya

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από afn »

Και η Βίσση έχει πει πως αντικειμενικά είναι καταπληκτική τραγουδίστρια η Celine Dion, αλλά αυτή προτιμάει την Madonna!! Να μπει κι αυτή στην πυρά παρακαλώ!! :yawn:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος afn την Πέμ Μαρ 03, 2011 9:02 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Να αγωνιάς γι'αυτόν και να του δίνεις χαμόγελα, είναι αγάπη
Ernesto
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 14394
Εγγραφή: Τετ Μαρ 31, 2010 7:45 pm
Τοποθεσία: Neapoli,Thessaloniki

Re: Shaya

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ernesto »

afn έγραψε:Και η Βίσση έχει πει πως αντικειμενικά είναι καταπληκτική τραγουδίστρια η Celine Dion, αλλά αυτή προτιμάει την Madonna!! Να μπει κι αυτή στην πηρά παρακαλώ!! :yawn:
στην πυρά στην πυρά με τις ξενέρωτες.. :lol: :lol:
Can you answer??
ppapp2
Δημοσιεύσεις: 6833
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 13, 2006 1:32 am

Re: Shaya

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ppapp2 »

I am....Palo Fierce !!!
afn
Δημοσιεύσεις: 175006
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 11, 2004 3:21 am

Re: Shaya

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από afn »

Ernesto έγραψε:
afn έγραψε:Και η Βίσση έχει πει πως αντικειμενικά είναι καταπληκτική τραγουδίστρια η Celine Dion, αλλά αυτή προτιμάει την Madonna!! Να μπει κι αυτή στην πηρά παρακαλώ!! :yawn:
στην πυρά στην πυρά με τις ξενέρωτες.. :lol: :lol:

Πως την είχα γράψει έτσι την πυρά... :hysterical:
Να αγωνιάς γι'αυτόν και να του δίνεις χαμόγελα, είναι αγάπη
Ernesto
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 14394
Εγγραφή: Τετ Μαρ 31, 2010 7:45 pm
Τοποθεσία: Neapoli,Thessaloniki

Re: Shaya

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ernesto »

afn έγραψε:
Ernesto έγραψε:
afn έγραψε:Και η Βίσση έχει πει πως αντικειμενικά είναι καταπληκτική τραγουδίστρια η Celine Dion, αλλά αυτή προτιμάει την Madonna!! Να μπει κι αυτή στην πηρά παρακαλώ!! :yawn:
στην πυρά στην πυρά με τις ξενέρωτες.. :lol: :lol:

Πως την είχα γράψει έτσι την πυρά... :hysterical:

ειδες δεν μίλησα, απλά έγραψα απο κάτω το σωστό... :fan:
Can you answer??
afn
Δημοσιεύσεις: 175006
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 11, 2004 3:21 am

Re: Shaya

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από afn »

Έχεις κάνει κι εσύ κάτι τρανταχτά άλλα έχω κρατηθεί... :fan:
Να αγωνιάς γι'αυτόν και να του δίνεις χαμόγελα, είναι αγάπη
Ernesto
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 14394
Εγγραφή: Τετ Μαρ 31, 2010 7:45 pm
Τοποθεσία: Neapoli,Thessaloniki

Re: Shaya

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ernesto »

Shaya Βάζει τέλος στην «παρεξήγηση» με την Παπαρίζου

Εικόνα

Τέλος, η ανερχόμενη και -ήδη- style icon Shaya πέρασε το «Βράδυ» της Πέμπτης με τον Πέτρο Κωστόπουλο και αναφέρθηκε στην καταγωγή της, στους Έλληνες άντρες και αν τους προτιμάει συγκριτικά με τους ξένους.
«Είμαι ελεύθερη, τον άνδρα που θα βρω τον θέλω έξυπνο, με χιούμορ, με μία δόση τρέλας, να με σέβεται και δεν με ενδιαφέρει πάρα πολύ η εξωτερική του εμφάνιση. Θέλω να είναι γοητευτικός» είπε η Shaya για τον ιδανικό σύντροφο και συμπλήρωσε: «Μου αρέσουν οι άνδρες που είναι ζεστοί, έχουν μία δόση τρέλας, όπως εδώ στην Ελλάδα, εκεί έξω είναι ξενέρωτοι» ενώ εξήγησε πως ο γάμος δεν είναι μέσα στα άμεσα σχέδιά της: «Το γάμο όμως δεν τον σκέφτομαι ακόμα».
Μίλησε όμως και για τις ρίζες της: «Ο μπαμπάς είναι Δανός, η μαμά από τη Νότια Αμερική, η γιαγιά από τη Γροιλανδία και ο παππούς Ινδιάνος. Αισθάνομαι όμως Ελληνίδα».
«Το μπουζούκι δεν μου πάει, έχω άλλα μουσικά ακούσματα. Αγαπάω αυτό που κάνω και δεν θέλω να κάνω άλλα πράγματα» είπε η Shaya και εξήγησε πως δεν έχει κανένα πρόβλημα με την Έλενα Παπαρίζου όπως γράφτηκε σε διάφορα blogs: «Την Παπαρίζου ως καλλιτέχνιδα τη σέβομαι αλλά έχω άλλα πρότυπα — όχι ότι αυτή δεν είναι πρότυπο, είναι θεά και μακάρι να συνεργαστούμε στο μέλλον».


www.yupi.gr
Can you answer??
afn
Δημοσιεύσεις: 175006
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 11, 2004 3:21 am

Re: Shaya

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από afn »

Θυμάμαι από παλιά αυτήν την περίεργη καταγωγή της!! Μου χε μείνει η Γροιλανδία... :hysterical:
Να αγωνιάς γι'αυτόν και να του δίνεις χαμόγελα, είναι αγάπη
Ernesto
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 14394
Εγγραφή: Τετ Μαρ 31, 2010 7:45 pm
Τοποθεσία: Neapoli,Thessaloniki

Re: Shaya

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ernesto »

afn έγραψε:Θυμάμαι από παλιά αυτήν την περίεργη καταγωγή της!! Μου χε μείνει η Γροιλανδία... :hysterical:
ενα στα τέσσερα καλα εισαι.. :lol: :lol: :lol:
περιεργος συνδιασμος!
Can you answer??
afn
Δημοσιεύσεις: 175006
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 11, 2004 3:21 am

Re: Shaya

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από afn »

Θυμάμαι ότι ήταν πολλά!!
Επίσης πόσο πολύ έχει αδυνατίσει... Δεν μ'αρέσει!!
Να αγωνιάς γι'αυτόν και να του δίνεις χαμόγελα, είναι αγάπη
Anemos2006
Δημοσιεύσεις: 2856
Εγγραφή: Τετ Οκτ 24, 2007 1:34 pm

Re: Shaya

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Anemos2006 »

Δείτε στο ακόλουθο βίντεο ένα crah test που αφορά την Shaya του χτες με την Shaya του σήμερα.
http://www.youtube.com/watch?v=aD5l1XBg ... r_embedded
creativeuser
Δημοσιεύσεις: 14181
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 8:19 pm

Re: Shaya

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από creativeuser »

20 χρονών στις Hi-5 και έμοιαζε μεγαλύτερη από τώρα που είναι 28. :lol:
Δως μου ένα παγάκι
Stavros
Δημοσιεύσεις: 17445
Εγγραφή: Παρ Αύγ 28, 2009 10:35 pm

Re: Shaya

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Stavros »

Ernesto έγραψε:Shaya Βάζει τέλος στην «παρεξήγηση» με την Παπαρίζου

Εικόνα

Τέλος, η ανερχόμενη και -ήδη- style icon Shaya πέρασε το «Βράδυ» της Πέμπτης με τον Πέτρο Κωστόπουλο και αναφέρθηκε στην καταγωγή της, στους Έλληνες άντρες και αν τους προτιμάει συγκριτικά με τους ξένους.
«Είμαι ελεύθερη, τον άνδρα που θα βρω τον θέλω έξυπνο, με χιούμορ, με μία δόση τρέλας, να με σέβεται και δεν με ενδιαφέρει πάρα πολύ η εξωτερική του εμφάνιση. Θέλω να είναι γοητευτικός» είπε η Shaya για τον ιδανικό σύντροφο και συμπλήρωσε: «Μου αρέσουν οι άνδρες που είναι ζεστοί, έχουν μία δόση τρέλας, όπως εδώ στην Ελλάδα, εκεί έξω είναι ξενέρωτοι» ενώ εξήγησε πως ο γάμος δεν είναι μέσα στα άμεσα σχέδιά της: «Το γάμο όμως δεν τον σκέφτομαι ακόμα».
Μίλησε όμως και για τις ρίζες της: «Ο μπαμπάς είναι Δανός, η μαμά από τη Νότια Αμερική, η γιαγιά από τη Γροιλανδία και ο παππούς Ινδιάνος. Αισθάνομαι όμως Ελληνίδα».
«Το μπουζούκι δεν μου πάει, έχω άλλα μουσικά ακούσματα. Αγαπάω αυτό που κάνω και δεν θέλω να κάνω άλλα πράγματα» είπε η Shaya και εξήγησε πως δεν έχει κανένα πρόβλημα με την Έλενα Παπαρίζου όπως γράφτηκε σε διάφορα blogs: «Την Παπαρίζου ως καλλιτέχνιδα τη σέβομαι αλλά έχω άλλα πρότυπα — όχι ότι αυτή δεν είναι πρότυπο, είναι θεά και μακάρι να συνεργαστούμε στο μέλλον».


http://www.yupi.gr
polu kako gia to tpt....
Ernesto
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 14394
Εγγραφή: Τετ Μαρ 31, 2010 7:45 pm
Τοποθεσία: Neapoli,Thessaloniki

Re: Shaya

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ernesto »

ντορος να γίνεται!!!
Can you answer??
Απάντηση