Αντώνης Ρέμος

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
antidoto
Δημοσιεύσεις: 35870
Εγγραφή: Τετ Απρ 06, 2005 12:26 pm
Τοποθεσία: London

Re: ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΕΜΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από antidoto »

e nai toso promo mporei na ginei ama ithelan na ginei ntoros

valte mia foto tou Verti.....i deixte mas ton me tin Yvonni...

i peite mas poso tin plironei ....kati!!!!

oxi omos gia epanakykloforia!
Παρε ανασα και παμε...
stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΕΜΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelios »

οτι κυκλοφορει νεο δισκο ο ρεμος ειναι απο μονο του ενα σημαντικο γεγονος.δεν χρειαζοταν κατι αλλο.εμενα δεν μου αρεσε που αφησε να εννοηθει οτι το "κλειστα τα στοματα" ειναι για την σχεση του με την ζετα.βλακειες.
I like people too much or not at all.
tolis8
Δημοσιεύσεις: 69
Εγγραφή: Κυρ Απρ 25, 2010 5:40 pm

Re: ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΕΜΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tolis8 »

δεν εχει διαρευσει απο τη heaven κατι τετοιο για επανακυκλοφορια!μονο η ναταλια γερμανου το ειπε κ μαλλον θα της ξεφυγε!δεν ειναι τοσο χαζοι να το πουν αποτωρα!!ετσι κι αλλιως εχει κοματαρες το αλμπουμ κ ειτε βγει απανακυκλοφορηση ειτε οχι αξιζει την αγορα του!κ οντως το οτι βγαζει νεο δισκο ειναι απο μονο του σημαντικο δεν χρειαζεται κατι αλλο...!!!
Entek
Δημοσιεύσεις: 17203
Εγγραφή: Τρί Φεβ 10, 2004 12:26 am

Re: ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΕΜΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Entek »

Κι εγώ αγόρασα το δίσκο για το "Κλειστά Τα Στόματα"... Μέχρι τώρα όμως μου αρέσει και το Έσπασε Η Νύχτα Δυό Κομμάτια και το "Χάρτινα Φεγγάρια". Από τα χειρότερα (στις πρώτες ακροάσεις) είναι το dance του Κοντόπουλου!
Κάτι μου λέει ότι σύντομα θα 'ρθουν καλύτερες μέρες!!!
Άβαταρ μέλους
paidaki
Δημοσιεύσεις: 1409
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 13, 2006 1:33 am

Re: ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΕΜΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από paidaki »

Entek έγραψε:Κι εγώ αγόρασα το δίσκο για το "Κλειστά Τα Στόματα"... Μέχρι τώρα όμως μου αρέσει και το Έσπασε Η Νύχτα Δυό Κομμάτια και το "Χάρτινα Φεγγάρια". Από τα χειρότερα (στις πρώτες ακροάσεις) είναι το dance του Κοντόπουλου!
Αν λες το "Χρόνια Πολλά" συμφωνώ και για εμένα είναι από τα χειρότερα του δίσκου. Αν όμως λες για το "τώρα επιζώ" διαφωνώ ριζικά. Από τα καλύτερα του δίσκου και θα δείς ότι θα ακουστεί ΠΑΡΑ πολύ το καλοκαίρι.
Επίσης το "Χάρτινα φεγγάρια" δεν μου αρέσει. Το "έσπασε η νύχτα δύο κομμάτια" είναι ΤΡΑΓΟΥΔΑΡΑ!
Είναι η χρονιά του Κοντόπουλου πάντως. Έχει κάνει 3 νούμερο ένα χιτ από τον Οκτώβριο και πιστέυω ότι με το "τώρα επιζώ" θα κάνει το τέταρτο το καλοκαίρι.
Entek
Δημοσιεύσεις: 17203
Εγγραφή: Τρί Φεβ 10, 2004 12:26 am

Re: ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΕΜΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Entek »

paidaki έγραψε:
Entek έγραψε:Κι εγώ αγόρασα το δίσκο για το "Κλειστά Τα Στόματα"... Μέχρι τώρα όμως μου αρέσει και το Έσπασε Η Νύχτα Δυό Κομμάτια και το "Χάρτινα Φεγγάρια". Από τα χειρότερα (στις πρώτες ακροάσεις) είναι το dance του Κοντόπουλου!
Αν λες το "Χρόνια Πολλά" συμφωνώ και για εμένα είναι από τα χειρότερα του δίσκου. Αν όμως λες για το "τώρα επιζώ" διαφωνώ ριζικά. Από τα καλύτερα του δίσκου και θα δείς ότι θα ακουστεί ΠΑΡΑ πολύ το καλοκαίρι.
Επίσης το "Χάρτινα φεγγάρια" δεν μου αρέσει. Το "έσπασε η νύχτα δύο κομμάτια" είναι ΤΡΑΓΟΥΔΑΡΑ!
Είναι η χρονιά του Κοντόπουλου πάντως. Έχει κάνει 3 νούμερο ένα χιτ από τον Οκτώβριο και πιστέυω ότι με το "τώρα επιζώ" θα κάνει το τέταρτο το καλοκαίρι.
Αν το έλεγε ο Ρουβάς θα έσκιζε... Ο Ρέμος όμως δεν μου κάνει γι αυτού του είδους κομμάτια. Επαναλαμβάνω ότι είναι η δεύτερη ακρόαση μου για το δίσκο...

Το "Έσπασε Η Νύχτα Δυό Κομμάτια" είναι το 2ο αγαπημένο μου από το δίσκο μετά το ομώτιτλο, το "Στιγμές" το 3ο, το "Κομμένα Πια Τα Δανεικά" το 4ο και οτ "Χαρτινα Φεγγάρια" το 5ο... Το "Χρόνια Πολλά" αδιάφορο...

Θέλω να το ακούσω περισσότερο όμως πριν καταλήξω και θα κάνω μια σωστή κριτική!
Κάτι μου λέει ότι σύντομα θα 'ρθουν καλύτερες μέρες!!!
XSLOVE
Δημοσιεύσεις: 1451
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 08, 2004 12:02 am

Re: ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΕΜΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από XSLOVE »

To 'Twra epizw' einai copy-paste tou Shady Lady pou tragoudise i Anni Lorak to 2008 stin Eurovision...
8eoro pos o Remos einai enas laikos tragoudistis k to dance den einai to kalutero tou....
AN DEN ARESEI SOU TO SBHNOUN!!!
Άβαταρ μέλους
paidaki
Δημοσιεύσεις: 1409
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 13, 2006 1:33 am

Re: ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΕΜΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από paidaki »

XSLOVE έγραψε:To 'Twra epizw' einai copy-paste tou Shady Lady pou tragoudise i Anni Lorak to 2008 stin Eurovision...
8eoro pos o Remos einai enas laikos tragoudistis k to dance den einai to kalutero tou....
Άντε πάλι τα ίδια! Τα είπαμε αυτά μην επανερχόμαστε στα ίδια. Ο Ρέμος ανέκαθεν έλεγε ποπ τραγούδια. Δεν ήταν ποτέ ο καθαρόαιμος λαικός τραγουδιστής. Ένα από τα μεγαλύτερα του χιτ είναι το "Τρέμω" το οποίο είναι καθαρά dance τραγούδι.
Υ.Γ: Το "τώρα επιζώ" δεν έχει ΚΑΜΙΑ σχέση με αυτό που λες. Πώς σου ήρθε αυτό? Ούτε μια νότα δεν είναι ίδια.
antidoto
Δημοσιεύσεις: 35870
Εγγραφή: Τετ Απρ 06, 2005 12:26 pm
Τοποθεσία: London

Re: ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΕΜΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από antidoto »

paidaki έγραψε:
XSLOVE έγραψε:To 'Twra epizw' einai copy-paste tou Shady Lady pou tragoudise i Anni Lorak to 2008 stin Eurovision...
8eoro pos o Remos einai enas laikos tragoudistis k to dance den einai to kalutero tou....
Άντε πάλι τα ίδια! Τα είπαμε αυτά μην επανερχόμαστε στα ίδια. Ο Ρέμος ανέκαθεν έλεγε ποπ τραγούδια. Δεν ήταν ποτέ ο καθαρόαιμος λαικός τραγουδιστής. Ένα από τα μεγαλύτερα του χιτ είναι το "Τρέμω" το οποίο είναι καθαρά dance τραγούδι.
Υ.Γ: Το "τώρα επιζώ" δεν έχει ΚΑΜΙΑ σχέση με αυτό που λες. Πώς σου ήρθε αυτό? Ούτε μια νότα δεν είναι ίδια.

enorxistrotika kai to olo stylaki einai poly omoia. alla ontos mousika kamia sxesi.... :039:

episis simfwnw oti to Tora Epizo tha einai poly megalo hit AN to sproxei o Remos. super summer track!
Παρε ανασα και παμε...
stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΕΜΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelios »

το "τωρα επιζω" ειναι ενα ευκολο καλοκαιρινο τραγουδακι,γι'αυτο μπορει να ακουστει.υπαρχουν και καλυτερα στο ειδος.περισσοτερες πιθανοτητες δινω στο "κανε να φυγεις".ας γινει επιτυχια το "κλειστα τα στοματα","η νυχτα δυο κομματια","φεγγαρια χαρτινα"και για τα αλλα αδιαφορω.
I like people too much or not at all.
mad_king
Δημοσιεύσεις: 5879
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 17, 2010 9:57 pm

Re: ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΕΜΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mad_king »

εχω κολλησει με το η νυχτα δυο κομματια τραγουδαρα!
tolis8
Δημοσιεύσεις: 69
Εγγραφή: Κυρ Απρ 25, 2010 5:40 pm

Re: ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΕΜΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tolis8 »

το κομματι "η νυχτα δυο κομματια"ειναι εκπληκτικο τραγουδι!επαξιο του "ετσι ξαφνικα"!!!!
gianniskard
Δημοσιεύσεις: 654
Εγγραφή: Τετ Φεβ 16, 2011 2:20 am

Re: ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΕΜΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gianniskard »

afn
Δημοσιεύσεις: 175006
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 11, 2004 3:21 am

Re: ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΕΜΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από afn »

Καλά δεν το λες και καταξίωση αυτό...
Να αγωνιάς γι'αυτόν και να του δίνεις χαμόγελα, είναι αγάπη
Άβαταρ μέλους
immortal
Δημοσιεύσεις: 16863
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 07, 2004 11:53 pm
Τοποθεσία: Athens
Επικοινωνία:

Re: ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΕΜΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από immortal »

εχει και σε πωλήσεις και σε airplay 3 τραγούδια ταυτόχρονα να παιζουν
To album ειναι #1 στα itunes και το best of στο #7
in this mad mad world
alexander zoumpas
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 20, 2011 3:14 pm

Re: ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΕΜΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alexander zoumpas »

Διαβάζω εδώ και μερικές εβδομάδες όλες τις αναρτήσεις σχετικά με τον νέο δίσκο του Αντώνη Ρέμου και δυστυχώς διαπιστώνω πως μερικές από αυτές τις κριτικές μόνο αντικειμενικές δεν είναι! Κατά την γνώμη μου ο νέος δίσκος του, είναι πολύ αξιόλογος με αρκετά καλύ υλικό στο σύνολο του, καλή ερμηνεία, διατηρώντας το ύφος που τον έχουμε συνηθίσει τόσα χρόνια. Όμως η κρητική σταματέι εδώ! Το να διαβάζω σχόλια για τον “πόλεμο” του Φοίβου και την σύγκριση του “τώρα επιζώ” με το “ παράφορα” μου φαίνεται πως ξεφεύγει από τα μουσικά πλαίσια και εκφράζει απωθημένα του καθενός , που θέλει να το παίξει ειδικός. Και όσο για τον στιχουργό Νίκο Μωραίτη ήταν λάθος σου να δημοσιεύσεις την προσωπική σας επικοινωνία.! Επίσης θα ήθελα να αναφέρω πως η Ελληνική δισκογραφία δεν αρχίζει και τελειώνει στον Ρέμο , τον Ρουβά και τον Χατζηγιάννη ούτε στον Νίκο Μωραίτη και την Ελεάνα Βραχάλη διότι όταν μου αναφέρεις πως “χαίρομαι που τον Μωραίτη τον ανέδειξε ο Χατζηγιάννης” και ο άλλος σου απαντάει πως η “Βραχάλη γράφει καλύτερα” μου δημιουργείς πολλές αμφιβολίες για την κρίση σου! Τέλος, για το αν ο Μωραίτης γράφει μέτρια , περίμενε τον Χατζηγιάννη να τον αναδείξει και το “κομμένα πια τα δανεικά” είναι η κορυφαία στιγμή της δημιουργίας του απλά ρίξε μια ματιά στα παρακάτω!


Ο άγγελος μου, Αντίθετα πια, Κραγιόν-Άληστις Πρωτοψάλτη
Ακρογιαλία- Έλλη Πασπαλά
Σβήσε το φεγγάρι-Δημήτρης Μητροπάνος
Σε εσπερινό του νότου, Μην ορκίζεσαι, Το τέλος μας δες-Ελευθερία Αρβανιτάκη
Τα χάρτινα, Σε θέλω εδώ-Δήμητρα Γαλάνη
Παιχνίδι είναι- Μελίνα Ασλανίδου
Κάνε το χειμώνα καλοκαίρι- Και πάλι παιδί-Γύρω απ την αγάπη-Γιάννης Κότσιρας
Ο τζον τζον ζει, δες καθαρά, περιπλανώμενο-Ανδριάννα Μπάμπαλη

Ας αφήσουμε λοιπόν όλοι τις υπερ-σπάνιες γνώσεις μας για την ελληνική δισκογραφία, τις πληροφορίες μας για το τι συμβαίνει μέσα στα στούντιο και τις ζωές των καλλιτεχνών και ας κοιτάξουμε αυτό το δίσκο σφερικά και να περιμένουμε τον χρόνο να μας δείξει αν αξίζει η όχι.
afn
Δημοσιεύσεις: 175006
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 11, 2004 3:21 am

Re: ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΕΜΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από afn »

Ο καθένας κρίνεται σύμφωνα με αυτά που καταθέτει... Κι ο Μωραίτης έχει να γράψει τραγούδι άξιο των πρώτων του εδώ και πολλά χρόνια!! Ιδιαίτερα όμως το Κομμένα τα δανεικά είναι το χειρότερό του με διαφορά! Επίσης τα μισά από αυτά που αναφέρεις είναι με μέτριο στίχο...
Μαθήματα γνώσεων αλλού λοιπόν... :wink:
Ο καθένας την άποψή του εκφράζει εδώ μέσα και μερικοί είναι fan της μουσικής του Ρέμου, δεν μπορείς να τους κρίνεις και για αυτό... :wink:
Να αγωνιάς γι'αυτόν και να του δίνεις χαμόγελα, είναι αγάπη
Magic22
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 19, 2011 9:21 pm

Re: ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΕΜΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Magic22 »

Ο Μωραίτης είναι ο εμπορικότερος στιχουργός τα τελευταία χρόνια. Όσο ήταν με τον Χατζηγιάννη, ο Μιχαλάκης ήταν αχτύπητος. Τώρα, με τρία χιτ στη σειρά, τέρμα η ιστορία, δανεικά και κλειστά τα στόματα πήγε τον Ρέμο στην κορφή. Παρότι είναι τόσο εμπορικός τον εμπιστεύονται οι έντεχνοι. Τυχαίο; Δε νομίζω!
Τα δανεικά, ok, δεν είναι και το αριστούργημά του αλλά έσκισε. Κι επιτέλους κάποιος μίλησε για αυτό που ζούμε οικονομίκα... Ακούστε τους στίχους του στην Μπάμπαλη (ο τζων τζων ζει) και μετά μιλήστε. Θυμίζω και το περσινό λατρεμένο Η αγάπη πού πάει με Άλκηστις - Κορκολή. Τι να λέμε τώρα... Respect.
tolis8
Δημοσιεύσεις: 69
Εγγραφή: Κυρ Απρ 25, 2010 5:40 pm

Re: ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΕΜΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tolis8 »

θεωρω οτι ο νικος μωραιτης εχει δωσει τα διαπιστευτηρια του!ελισσεται εξισου πετυχημενα κ στο εμπορικο αλλα κ στο εντεχνο ρεπερτοριο!εχει δωσει σχεδον σε ολους τους μεγαλους τραγουδιστες!παριο,χατζηγιαννη,ρεμο,νταλαρα,πρωτοψαλτη,ζουγανελη κ.α!!ακουστε ενδεικτικα το κοματι "δευτερη φορα"της ζουγανελη!
Άβαταρ μέλους
musicfan
Δημοσιεύσεις: 2006
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 11, 2007 9:22 pm

Re: ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΕΜΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από musicfan »

ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΕΜΟΣ
"ΚΛΕΙΣΤΑ ΤΑ ΣΤΟΜΑΤΑ"

Το Album της Χρονιάς
Eξαντλήθηκε και Επανακυκλοφορεί!
Από την Τρίτη 12 Απριλίου σε όλα τα περίπτερα.


Περιέχει τις επιτυχίες: "Κομμένα πια τα δανεικά" - "Είναι στιγμές" - "Κλειστά τα στόματα" - "Χάρτινα Φεγγάρια" - "Η νύχτα δυο κομμάτια".

Σε λιγότερο από ένα μήνα κυκλοφορίας, το νέο album του Αντώνη Ρέμου -με το οποίο εγκαινίασε τη συνεργασία με τη νέα του δισκογραφική εταιρία Heaven- εξαντλήθηκε και επανακυκλοφορεί, στα περίπτερα, σε νέα συσκευασία.

Με 5 νέα τραγούδια να έχουν γίνει ήδη μεγάλες επιτυχίες, κατακλύζοντας τις ραδιοφωνικές συχνότητες και έχοντας ξεπεράσει τα 10.000.000 views συνολικά στο youtube, η νέα δισκογραφική δουλειά του Αντώνη Ρέμου αποτελεί αναμφισβήτητα, το δισκογραφικό γεγονός της χρονιάς!

Την Κυριακή 17 Απριλίου, ολοκληρώνονται και οι απόλυτα επιτυχημένες εμφανίσεις του Αντώνη Ρέμου στο "Διογένης Studio".

Στη συνέχεια, θα αναχωρήσει για δύο μεγάλες συναυλίες εκτός Ελλάδας -στο Ντουμπάϊ και στη Ν.Αφρική- ενώ, όταν επιστρέψει στην Ελλάδα, θα ξεκινήσει πρόβες για τις καλοκαιρινές του εμφανίσεις στο "Θάλασσα".


mad
Απάντηση