Φοίβος

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: Φοίβος & Spicy Artists

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelios »

Η πρωτοεμφανιζόμενη Στέλλα Καλλή από τη Πάφο, είναι μια πολύ όμορφη καλλίτεχνις με εξαιρετική λαϊκή φωνή. Εμφανίστηκε πέρσι στην ελληνική δισκογραφία με τα καλύτερα συστατικά για την αρχή μιας μεγάλης καριέρας αφού το πρώτο της κομμάτι ‘Ο κόσμος να χαλάσει’ ήταν ντουέτο με το Γιάννη Πάριο και επίσης ανήκει στο δυναμικό της Spicyέχοντας δίπλα της τον χρυσό μουσικοσυνθέτη Φοίβο.


-Μετά το πρώτο σου single ακολούθησε το ‘Πόσο ακόμη’ δια χειρός Φοίβου για το οποίο κυκλοφόρησες και το πρώτο σου videoclip. Προσωπικά δε σου κρύβω πως λατρεύω το συγκεκριμένο κομμάτι. Μίλησε μας λίγο γι αυτό το single. Ήσουν μαζί με το Φοίβο όταν το έγραψε;
Όχι δεν ήμουν με το Φοίβο όταν το έγραψε. Οι στιγμές που οι συνθέτες εμπνέονται ένα κομμάτι θαρρώ πως είναι πολύ προσωπικές. Το ‘Για πόσο ακόμη’ ήταν ένα τραγούδι που από την πρώτη στιγμή που το άκουσα μου άρεσε πάρα πολύ και ήξερα ότι θα γινόταν επιτυχία. Είναι ένα τραγούδι πρόκληση για ένα νέο τραγουδιστή μιας και είναι αρκετά δύσκολο ερμηνευτικά. Ο Φοίβος με βοήθησε πολύ σε αυτό. Με το πέρασμα των μηνών επαληθεύτηκα μιας και αγαπήθηκε από πολύ κόσμο. Χαίρομαι που είσαι ένας από αυτούς Χρίστο !!!

- Ο φετινός χειμώνας στο VOX ήταν ιδιαίτερα επιτυχημένος καθώς οι εμφανίσεις σου με Καλίδη – Αργυρό ήταν πρώτο θέμα συζήτησης. Για το καλοκαίρι έχεις κάποιες προγραμματισμένες εμφανίσεις;
Το χειμώνα περάσαμε υπέροχα στο VOX αν σκεφτείς ότι ξεκινήσαμε από το Σεπτέμβριο! Τώρα είμαστε σε συζητήσεις για κάποιο καλοκαιρινό μαγαζί. Επίσης άρχισα νακάνω κάποιες συναυλίες με το Πάνο Καλίδη, οι οποίες θα συνεχιστούν όλο το καλοκαίρι.

- Η Κύπρος είναι στα άμεσα σχέδια σου για το καλοκαίρι ώστε να σε γνωρίσει καλύτερα και το κυπριακό κοινό;
Χαίρομαι τόσο πολύ όταν τραγουδάω στην Κύπρο, είμαι πολύ περήφανη για την καταγωγή μου και το κοινό της Κύπρου είναι το πιο ζεστό κοινό που έχω συναντήσει! Θα σας έρθω σύντομα!

- Αλήθεια, ποιος είναι ο αγαπημένος σου καλλιτέχνης; Με ποιον θα ήθελες να συνεργαστείς στο μέλλον?
Μην γελάσεις!!! Θα ήθελα να συνεργαστώ με όλους όσους θαυμάζω και εκτιμώ. Η δουλειά μας είναι ένα μακρινό ταξίδι. Θα ήταν ανιαρό αν δεν υπήρχαν εναλλαγές και καινούργιοι άνθρωποι! Είναι γενικότερα πολύ ανοιχτός χαρακτήρας και με δελεάζουν οι συνεργασίες . Από όλες έχεις κάτι να προσκομίσεις.


-Σε προηγούμενη συνέντευξη σου σε γνωστό τηλεοπτικό σταθμό δήλωσες πως περίμενες τρία χρόνια για να σου γράψει τραγούδι ο Φοίβος. Μίλησε μας λίγο για την εξέλιξη της συγκεκριμένης ιστορίας.
Μόλις υπέγραψα με Φοίβο ζούσα στον παράδεισο, είδα φως στο τούνελ μετά από χρόνια σκληρής δουλειάς και υπομονής. Πάνω που χάρηκα λοιπόν ήρθε το πιο δύσκολο από όλα. Τρία χρόνια αναμονής για να εξαργυρώσω ένα λαχείο που ονομάζεται Φοίβος. Δε θα πω πως ήταν ευχάριστα αυτά τα χρόνια αλλά αυτό που κέρδισα ήταν να βρω τα όρια μου σαν άνθρωπος, να μάθω καλά τη Στέλλα , πόσο αντέχω και αν πραγματικά αξίζει το κόπο. Τώρα πια που πέρασαν κατέληξα στο ότι ήταν πράγματι πολύ εποικοδομητικά, ένα παιδί που ωρίμασε και αντιμετωπίζει τις καταστάσεις αλλιώς.!

- Πρόσφατα κυκλοφόρησε το νέο σου τραγούδι από τη Spicy το οποίο ήταν μια ευχάριστη έκπληξη αφού είναι σε διαφορετικό είδος από το προηγούμενο και αρκετά ανεβαστικό. ‘Σου ρίχνω άκυρο’ ο τίτλος του. Εσύ σε ποιον ρίχνεις άκυρο Στέλλα; (Μίλα μας λίγο για το νέο τραγούδι)
Ένα άκρως καλοκαιρινό, διασκεδαστικό, χαρούμενο τραγούδι που ρίχνει άκυρα και το διασκεδάζει!! Πολλά κορίτσια με σταματάνε και μου λένε ‘του έριξα και εγώ άκυρο’! Γελάω πάρα πολύ. Εγώ ρίχνω άκυρο στους ανθρώπους που έχουν υπέρμετρο «ΕΓΩ» και κανένα ίχνος συνείδησης! Θα το αναλύσουμε κάποια άλλη στιγμή  !!!

- Τι καινούργιο να περιμένουμε από τη συνεργασία σου με το Φοίβο; Γνωρίζεις μήπως πότε θα έχουμε και τη κυκλοφορία του πρώτου ολοκληρωμένου σου δίσκου από τη Spicy;
Δεν αργεί ένας ολοκληρωμένος δίσκος… Είμαστε ήδη στη διαδικασία ηχογράφησης με το Φοίβο και δοκιμάζουμε διάφορα είδη τραγουδιών! Αδημονώ να τα παρουσιάσω στο νησί μου!


- Ευχαριστούμε Στέλλα μου για το χρόνο σου και ελπίζουμε να σε δούμε σύντομα και στη Κύπρο μας!
Εγώ σας ευχαριστώ για την υποστήριξή σας!


http://www.music.net.cy/easyconsole.cfm ... n_id/13815
I like people too much or not at all.
Nick_Man
Δημοσιεύσεις: 5500
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:36 am

Re: Φοίβος & Spicy Artists

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nick_Man »

Ναι καλά :fan:
stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: Φοίβος & Spicy Artists

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelios »

Nick_Man έγραψε:Ναι καλά :fan:
Αισιόδοξο κορίτσι.Της δίνει ελπίδες για δίσκο ο Φοίβος. :fan:
Το νέο της τραγούδι άπατο πάει.Δεν το ακούω πουθενά. :10-pleko:
I like people too much or not at all.
deba
Δημοσιεύσεις: 89731
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 8:16 pm
Επικοινωνία:

Re: Φοίβος & Spicy Artists

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από deba »

Nick_Man έγραψε:Ναι καλά :fan:
το ίδιο είπα κι εγώ μόλις το διάβασα :lol: :lol: :lol:
Αγκαλιαστείτε...δεν ξέρω γιατί, αλλά κάνει καλό.
Chronisgreek
Δημοσιεύσεις: 10833
Εγγραφή: Παρ Μαρ 17, 2006 12:45 pm

Re: Φοίβος & Spicy Artists

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chronisgreek »

sta 3 digital einai an den paei 5-6 de blepei disko... k o kallidhs perysi septembrh nomize disko... :fan:
stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: Φοίβος & Spicy Artists

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelios »

Chronisgreek έγραψε:sta 3 digital einai an den paei 5-6 de blepei disko... k o kallidhs perysi septembrh nomize disko... :fan:
Στον Καλλίδη όμως δίνει επιτυχίες για κάποιο λόγο.Τον εμπνεύει μάλλον. :hysterical:
I like people too much or not at all.
Chronisgreek
Δημοσιεύσεις: 10833
Εγγραφή: Παρ Μαρ 17, 2006 12:45 pm

Re: Φοίβος & Spicy Artists

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chronisgreek »

ta 2 teleytaia tsifteteloeides mono htan epityxies ta alla asta...
stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: Φοίβος & Spicy Artists

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelios »

Chronisgreek έγραψε:ta 2 teleytaia tsifteteloeides mono htan epityxies ta alla asta...
Είχαν παίξει και τα 2 πρώτα που του έδωσε.Μιλάμε και για έναν εξαφανισμένο σχεδόν trash καλλιτέχνη.
Σε σχέση με την πορεία των τραγουδιών πχ του Πετρέλη που υπήρξε και όνομα,ο Καλλίδης σκίζει. :wink:
I like people too much or not at all.
supernatural22

Re: Φοίβος & Spicy Artists

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από supernatural22 »

Chronisgreek έγραψε:ta 2 teleytaia tsifteteloeides mono htan epityxies ta alla asta...
Από τα 4 του Καλίδη,μόνο το "Μη μου το χαλάς" μ'άρεσε!!!!!!
deba
Δημοσιεύσεις: 89731
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 8:16 pm
Επικοινωνία:

Re: Φοίβος & Spicy Artists

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από deba »

supernatural22 έγραψε:
Chronisgreek έγραψε:ta 2 teleytaia tsifteteloeides mono htan epityxies ta alla asta...
Από τα 4 του Καλίδη,μόνο το "Μη μου το χαλάς" μ'άρεσε!!!!!!
το γεια σου μου αρέσει πολύ και νομίζω πως έκανε ίσως τη μεγαλύτερη επιτυχία από όλα
Αγκαλιαστείτε...δεν ξέρω γιατί, αλλά κάνει καλό.
Chronisgreek
Δημοσιεύσεις: 10833
Εγγραφή: Παρ Μαρ 17, 2006 12:45 pm

Re: Φοίβος & Spicy Artists

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chronisgreek »

stelios έγραψε:
Chronisgreek έγραψε:ta 2 teleytaia tsifteteloeides mono htan epityxies ta alla asta...
Μιλάμε και για έναν εξαφανισμένο σχεδόν trash καλλιτέχνη.
eixe k kapoies epityxies paliotera sto disko eisai h aitia.. den ton eftiaxe k of foibos eipame... eixe kapio ypoba8ro prin paei foibo..
supernatural22

Re: Φοίβος & Spicy Artists

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από supernatural22 »

Eτοίμαζε και best of δίσκο από τη Minos-Emi,πριν φύγει,που θα είχε και κάποια νέα κομμάτια!Τελικά δεν έγινε ποτέ!
stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: Φοίβος & Spicy Artists

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelios »

Chronisgreek έγραψε:
stelios έγραψε:
Chronisgreek έγραψε:ta 2 teleytaia tsifteteloeides mono htan epityxies ta alla asta...
Μιλάμε και για έναν εξαφανισμένο σχεδόν trash καλλιτέχνη.
eixe k kapoies epityxies paliotera sto disko eisai h aitia.. den ton eftiaxe k of foibos eipame... eixe kapio ypoba8ro prin paei foibo..
Δεν συμφωνώ καθόλου.Δεν ήταν άγνωστος τελείος αλλά ήταν δευτεράντζα.Κανείς δεν περίμενε να ασχοληθεί μαζί του ο Φοίβος.
Εγώ τον θυμόμουν από την τραγική εμφανισή του όταν τραγουδούσε με την Τζούλια Αλεξανδράτου. :fan:
I like people too much or not at all.
Chronisgreek
Δημοσιεύσεις: 10833
Εγγραφή: Παρ Μαρ 17, 2006 12:45 pm

Re: Φοίβος & Spicy Artists

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chronisgreek »

nai enw twra anaba8misthke trela??? :hysterical:
sta idia einai me 2 epityxies parapanw...
stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: Φοίβος & Spicy Artists

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelios »

Chronisgreek έγραψε:nai enw twra anaba8misthke trela??? :hysterical:
sta idia einai me 2 epityxies parapanw...
Σε αυτό συμφωνώ! :thumbup:
I like people too much or not at all.
stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: Φοίβος & Spicy Artists

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelios »

Koυκλάρα η Καλλή στα κορίτσια για σπίτι.Νέα,ωραία,με πολύ καλή φωνή.
Φοίβο αγόρι μου,άσε τα κουλά και ασχολήσου σοβαρά με αυτή την κοπέλα. :fryingpan:
I like people too much or not at all.
XSLOVE
Δημοσιεύσεις: 1451
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 08, 2004 12:02 am

Re: Φοίβος & Spicy Artists

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από XSLOVE »

8EORO POS H KALLH EINAI KALH FONH K MPOREI O FOIVOS NA THS DOSEI POLU OMORFA TRAGOUDIA FTANEI NA TO 8ELEI O IDIOS....
THN AKOUSA LIVE K EINAI POLU KALH
AN DEN ARESEI SOU TO SBHNOUN!!!
XSLOVE
Δημοσιεύσεις: 1451
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 08, 2004 12:02 am

Re: Φοίβος & Spicy Artists

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από XSLOVE »

Chronisgreek έγραψε:
stelios έγραψε:
Chronisgreek έγραψε:ta 2 teleytaia tsifteteloeides mono htan epityxies ta alla asta...
Μιλάμε και για έναν εξαφανισμένο σχεδόν trash καλλιτέχνη.
eixe k kapoies epityxies paliotera sto disko eisai h aitia.. den ton eftiaxe k of foibos eipame... eixe kapio ypoba8ro prin paei foibo..
SORRY ALLA OTAN O FOIVOS ASXOLI8IKE ME TON KALLIDH, O KALLIDHS EIXE K 2-3 EPITIXIES K KRATAGE K MAGAZI MONOS TOU...
STO KARAMELLA GIA ARKETA XRONIA HTAN MONOS TOU ME DEUTERA ONOMATA K HTAN ISOS APO TA MONA MAGAZIA POU DOULEUAN 7 MERES XORIS REPO
AN DEN ARESEI SOU TO SBHNOUN!!!
stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: Φοίβος & Spicy Artists

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelios »

I like people too much or not at all.
afn
Δημοσιεύσεις: 175006
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 11, 2004 3:21 am

Re: Φοίβος & Spicy Artists

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από afn »

stelios έγραψε:
:fan: :fan:
Να αγωνιάς γι'αυτόν και να του δίνεις χαμόγελα, είναι αγάπη
Απάντηση