Μικρά - μικρά κι ενδιαφέροντα μουσικά νέα!

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: ΜΙΚΡΑ-ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΝΕΑ!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelios »

Όλα δείχνουν πως τελικά η ΕΡΤ έδωσε το πράσινο φως για την συμμετοχή της Ελλάδας στον φετινό Ευρωπαϊκό διαγωνισμό τραγουδιού που διοργανώνεται στο Αζερμπαιτζάν. Το κανάλι της ΕΡΤ από τη προηγούμενη εβδομάδα εξάλλου είχε αρχίσει να πραγματοποιεί αρκετά ραντεβού με δισκογραφικές εταιρίες προκείμενου να βρεθεί η «χρυσή» τομή για τη συμμετοχή μας. Τα ονόματα που ακούγονται έντονα είναι πολλά, χωρίς όμως η ΕΡΤ να επιβεβαιώνει κανένα από αυτά. Εκείνο το όνομα που έχει προκαλέσει το μεγαλύτερο ενδιαφέρον και που έχει φτάσει στα δημοσιογραφικά γραφεία είναι του Νίκου Κουρκούλη. Ο τραγουδιστής έχει εκδηλώσει εδώ και αρκετό καιρό το ενδιαφέρον του να συμμετάσχει στην μουσική αυτή γιορτή της Ευρώπης. Σύμφωνα με πληροφορίες το ενδιαφέρον του παραμένει αμείωτο και τώρα που η Ελλάδα περνάει αυτή τη δύσκολη περίοδο η ιδέα τον εξιτάρει ακόμη περισσότερο. Αναμφισβήτητα ο Νίκος Κουρκούλης έχει και με το παραπάνω το «πακέτο» καθώς η καθαρά λαϊκή φωνή του και τα έθνικ στοιχεία που υπάρχουν στα τραγούδια του τον κάνουν να διαφέρει. Ένα ακόμη όνομα που ακούγεται έντονα είναι και αυτό του Νίκου Γκάνου. Ο τραγουδιστής, μάλιστα, σε πρόσφατη συνέντευξη του, είχε εκφράσει δημόσια το ενδιαφέρον του, να λάβει μέρος στην φετινή Eurovision, γεγονός όμως, που βρίσκει αντίθετο, τον διευθυντή της Heaven και παραγωγό του, Μάκη Πουνέντη. Σύμφωνα με όσα ακούγονται, ο Μάκης Πουνέντης θεωρεί πως ο Νίκος Γκάνος, δεν είναι ακόμη έτοιμος να κάνει ένα τόσο μεγάλο επαγγελματικό βήμα. Έντονο ενδιαφέρον υπάρχει και από την Universal Music, η οποία ήδη κάνει τις επαφές της για να προτείνει το πιο "δυνατό χαρτί" της στο φετινό διαγωνισμό.

gossip.tv
I like people too much or not at all.
afn
Δημοσιεύσεις: 175006
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 11, 2004 3:21 am

Re: ΜΙΚΡΑ-ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΝΕΑ!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από afn »

Μην ξεχνάτε την εβδομαδιαία συνήθεια!!! :thumbup: :thumbup:
http://musiccorner.gr/forum/viewtopic.php?f=36&t=34556
Να αγωνιάς γι'αυτόν και να του δίνεις χαμόγελα, είναι αγάπη
yakinthos
Δημοσιεύσεις: 15533
Εγγραφή: Τρί Αύγ 08, 2006 12:12 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΜΙΚΡΑ-ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΝΕΑ!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από yakinthos »

Σήμερα ο Δαβαράκης τα έγραψε πιο αναλυτικά και τελικά κατάλαβα λάθος. Θα συμμετέχει σε 2 δίσκους.

Ρεμπούτσικα - Πρωτοψάλτη, θα βγει την άνοιξη και μάλλον ένα τραγούδι θα λέγεται "γλυπτό".

και Νταλάρα - Νίκο Αντύπα.

Οπότε γράφοντας ονόματα τις προάλλες μπερδεύτηκα, δεν ισχύει Πρωτοψάλτη - Αντύπας.
τι είμαι για ν' αρέσω σε όλους; Μερέντα;
MusicLover
Δημοσιεύσεις: 7163
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 13, 2008 1:30 pm
Τοποθεσία: KRHTH

Re: ΜΙΚΡΑ-ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΝΕΑ!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από MusicLover »

yakinthos έγραψε:Σήμερα ο Δαβαράκης τα έγραψε πιο αναλυτικά και τελικά κατάλαβα λάθος. Θα συμμετέχει σε 2 δίσκους.

Ρεμπούτσικα - Πρωτοψάλτη, θα βγει την άνοιξη και μάλλον ένα τραγούδι θα λέγεται "γλυπτό".

και Νταλάρα - Νίκο Αντύπα.

Οπότε γράφοντας ονόματα τις προάλλες μπερδεύτηκα, δεν ισχύει Πρωτοψάλτη - Αντύπας.
Κρίμα..
Μαλλί, βάτα συμπεθέρα, ντέφι-ντέφι.
minerboh

Re: ΜΙΚΡΑ-ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΝΕΑ!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από minerboh »

yakinthos έγραψε:Σήμερα ο Δαβαράκης τα έγραψε πιο αναλυτικά και τελικά κατάλαβα λάθος. Θα συμμετέχει σε 2 δίσκους.

Ρεμπούτσικα - Πρωτοψάλτη, θα βγει την άνοιξη και μάλλον ένα τραγούδι θα λέγεται "γλυπτό".

και Νταλάρα - Νίκο Αντύπα.

Οπότε γράφοντας ονόματα τις προάλλες μπερδεύτηκα, δεν ισχύει Πρωτοψάλτη - Αντύπας.
Ρεμπούτσικα βρήκε να ερμηνεύσει η Άλκηστις; και ο Νταλάρας θα ερμηνεύσει Αντύπα;
:whatever:
minerboh

Re: ΜΙΚΡΑ-ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΝΕΑ!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από minerboh »

stelios έγραψε:Όλα δείχνουν πως τελικά η ΕΡΤ έδωσε το πράσινο φως για την συμμετοχή της Ελλάδας στον φετινό Ευρωπαϊκό διαγωνισμό τραγουδιού που διοργανώνεται στο Αζερμπαιτζάν. Το κανάλι της ΕΡΤ από τη προηγούμενη εβδομάδα εξάλλου είχε αρχίσει να πραγματοποιεί αρκετά ραντεβού με δισκογραφικές εταιρίες προκείμενου να βρεθεί η «χρυσή» τομή για τη συμμετοχή μας. Τα ονόματα που ακούγονται έντονα είναι πολλά, χωρίς όμως η ΕΡΤ να επιβεβαιώνει κανένα από αυτά. Εκείνο το όνομα που έχει προκαλέσει το μεγαλύτερο ενδιαφέρον και που έχει φτάσει στα δημοσιογραφικά γραφεία είναι του Νίκου Κουρκούλη. Ο τραγουδιστής έχει εκδηλώσει εδώ και αρκετό καιρό το ενδιαφέρον του να συμμετάσχει στην μουσική αυτή γιορτή της Ευρώπης. Σύμφωνα με πληροφορίες το ενδιαφέρον του παραμένει αμείωτο και τώρα που η Ελλάδα περνάει αυτή τη δύσκολη περίοδο η ιδέα τον εξιτάρει ακόμη περισσότερο. Αναμφισβήτητα ο Νίκος Κουρκούλης έχει και με το παραπάνω το «πακέτο» καθώς η καθαρά λαϊκή φωνή του και τα έθνικ στοιχεία που υπάρχουν στα τραγούδια του τον κάνουν να διαφέρει. Ένα ακόμη όνομα που ακούγεται έντονα είναι και αυτό του Νίκου Γκάνου. Ο τραγουδιστής, μάλιστα, σε πρόσφατη συνέντευξη του, είχε εκφράσει δημόσια το ενδιαφέρον του, να λάβει μέρος στην φετινή Eurovision, γεγονός όμως, που βρίσκει αντίθετο, τον διευθυντή της Heaven και παραγωγό του, Μάκη Πουνέντη. Σύμφωνα με όσα ακούγονται, ο Μάκης Πουνέντης θεωρεί πως ο Νίκος Γκάνος, δεν είναι ακόμη έτοιμος να κάνει ένα τόσο μεγάλο επαγγελματικό βήμα. Έντονο ενδιαφέρον υπάρχει και από την Universal Music, η οποία ήδη κάνει τις επαφές της για να προτείνει το πιο "δυνατό χαρτί" της στο φετινό διαγωνισμό.

gossip.tv
Πείτε μου οτι είναι πρωταπριλιάτικο αστείο αυτό με το Κουρκούλη.
Ο Γκάνος δεν είναι έτοιμος για Eurovision ενώ η Πόντε ήταν;
Mα καλά, ο Πουνέντης σνιφάρει ληγμένα;
Chronisgreek
Δημοσιεύσεις: 10833
Εγγραφή: Παρ Μαρ 17, 2006 12:45 pm

Re: ΜΙΚΡΑ-ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΝΕΑ!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chronisgreek »

se ligo 8a mas pei oti den einai etoimos gia album gia ayto bgazei mono singles... :tourta: :lol:
supernatural22

Re: ΜΙΚΡΑ-ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΝΕΑ!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από supernatural22 »

ΝΙΚΟΣ ΓΚΑΝΟΣ 4 EVER!!!!!Η καλύτερη επιλογή για Eurovision!!!!!!!!!!!!!
supernatural22

Re: ΜΙΚΡΑ-ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΝΕΑ!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από supernatural22 »

Μην χάσετε αύριο την Καθημερινή της Κυριακής.Έχει σε cd-single τα 2 κομμάτια του Μιχάλη, "Σ'αγαπώ" και "Αξίζω".Και πιστεύω θα το πάρετε πολλοί,γιατί έχει και το cd της Τσανακλίδου "Χωρίς Ταυτότητα".
afn
Δημοσιεύσεις: 175006
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 11, 2004 3:21 am

Re: ΜΙΚΡΑ-ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΝΕΑ!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από afn »

:surprised: :surprised: :fan: :fan:
Να αγωνιάς γι'αυτόν και να του δίνεις χαμόγελα, είναι αγάπη
yakinthos
Δημοσιεύσεις: 15533
Εγγραφή: Τρί Αύγ 08, 2006 12:12 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΜΙΚΡΑ-ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΝΕΑ!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από yakinthos »

Τον θέλω αυτό τον δίσκο της Τάνιας, θα το πάρω !
τι είμαι για ν' αρέσω σε όλους; Μερέντα;
afn
Δημοσιεύσεις: 175006
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 11, 2004 3:21 am

Re: ΜΙΚΡΑ-ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΝΕΑ!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από afn »

yakinthos έγραψε:Τον θέλω αυτό τον δίσκο της Τάνιας, θα το πάρω !
Ότι μπορεί κάνει η super!! :tease: :tease:
Να αγωνιάς γι'αυτόν και να του δίνεις χαμόγελα, είναι αγάπη
supernatural22

Re: ΜΙΚΡΑ-ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΝΕΑ!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από supernatural22 »

yakinthos έγραψε:Τον θέλω αυτό τον δίσκο της Τάνιας, θα το πάρω !
Mπράβο,να το πάρεις,να έχεις και τα 2 νέα κομμάτια του Μιχάλη στη συλλογή σου!!!!!!!!!
afn
Δημοσιεύσεις: 175006
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 11, 2004 3:21 am

Re: ΜΙΚΡΑ-ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΝΕΑ!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από afn »

:fan: :fan: :fan:
Να αγωνιάς γι'αυτόν και να του δίνεις χαμόγελα, είναι αγάπη
yakinthos
Δημοσιεύσεις: 15533
Εγγραφή: Τρί Αύγ 08, 2006 12:12 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΜΙΚΡΑ-ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΝΕΑ!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από yakinthos »

supernatural22 έγραψε:
yakinthos έγραψε:Τον θέλω αυτό τον δίσκο της Τάνιας, θα το πάρω !
Mπράβο,να το πάρεις,να έχεις και τα 2 νέα κομμάτια του Μιχάλη στη συλλογή σου!!!!!!!!!
Για να δούμε τι έβγαλε ! Από τα πρόσφατα μ' αρέσει ένα που λέει "το καλοκαίρι μου"... Από τα παλιότερα αρκετότατα μ' αρέσουν.
τι είμαι για ν' αρέσω σε όλους; Μερέντα;
minerboh

Re: ΜΙΚΡΑ-ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΝΕΑ!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από minerboh »

supernatural22 έγραψε:
yakinthos έγραψε:Τον θέλω αυτό τον δίσκο της Τάνιας, θα το πάρω !
Mπράβο,να το πάρεις,να έχεις και τα 2 νέα κομμάτια του Μιχάλη στη συλλογή σου!!!!!!!!!
Eγώ θα το πάρω το δίσκο της Τάνιας αλλά το cd-single του Μιχάλη θα το χρησιμοποιήσω σα φρίσμπι για να παίζω με το Φυστικοβούτυρο! :fan:
yakinthos
Δημοσιεύσεις: 15533
Εγγραφή: Τρί Αύγ 08, 2006 12:12 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΜΙΚΡΑ-ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΝΕΑ!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από yakinthos »

Πήρα το σιντί του Χατζηγιάννη, υπέροχος !!! Και τα δυο τραγούδια του πολύ όμορφα... !!!

Άστο μάτια μου άστο, άστο δεν έχεις άστρο, άστο γίνεται φιάσκο... :belly-dance:


Εντάξει η Τάνια, τι να πω... ένας από τους καλύτερους δίσκους της, τον ήθελα πολύ στη δισκοθήκη μου... και για 4,25 ευρώ, έλεος !
τι είμαι για ν' αρέσω σε όλους; Μερέντα;
supernatural22

Re: ΜΙΚΡΑ-ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΝΕΑ!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από supernatural22 »

Tέλεια είναι και τα 2!!!!!Ωραίο και το cd της Τάνιας!
stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: ΜΙΚΡΑ-ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΝΕΑ!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelios »

minerboh έγραψε:
supernatural22 έγραψε:
yakinthos έγραψε:Τον θέλω αυτό τον δίσκο της Τάνιας, θα το πάρω !
Mπράβο,να το πάρεις,να έχεις και τα 2 νέα κομμάτια του Μιχάλη στη συλλογή σου!!!!!!!!!
Eγώ θα το πάρω το δίσκο της Τάνιας αλλά το cd-single του Μιχάλη θα το χρησιμοποιήσω σα φρίσμπι για να παίζω με το Φυστικοβούτυρο! :fan:
:thumbup:
I like people too much or not at all.
afn
Δημοσιεύσεις: 175006
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 11, 2004 3:21 am

Re: ΜΙΚΡΑ-ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΝΕΑ!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από afn »

yakinthos έγραψε:
supernatural22 έγραψε:
yakinthos έγραψε:Τον θέλω αυτό τον δίσκο της Τάνιας, θα το πάρω !
Mπράβο,να το πάρεις,να έχεις και τα 2 νέα κομμάτια του Μιχάλη στη συλλογή σου!!!!!!!!!
Για να δούμε τι έβγαλε ! Από τα πρόσφατα μ' αρέσει ένα που λέει "το καλοκαίρι μου"... Από τα παλιότερα αρκετότατα μ' αρέσουν.
Τα πρώτα 3 albums του είναι διαμάντια...
Να αγωνιάς γι'αυτόν και να του δίνεις χαμόγελα, είναι αγάπη
Απάντηση