Νότης Σφακιανάκης

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
Άβαταρ μέλους
J&B
Δημοσιεύσεις: 834
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 01, 2008 1:40 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από J&B »

81argus έγραψε:Παιδιά άκουσα από περιέργια τον καινούριο δίσκο του Ρέμου από το ορίτζιναλ δίσκο και τα τραγούδια είναι σαν να ακούγονται από το πηγάδι. Θέλω να πω ακόμα και ο Ρέμος που έχει μια ιστορία και μιλάνε όλοι για τον κορυφαίο τραγουδιστή έχει γίνει πολύ κακή δουλειά στον ήχο που πρέπει να το βάλεις στην διαπασών. Ίσως ακούγεται χειρότερος ο ήχος από του Νότη.
Άλλο μέγεθος ο κοντός και άλλο Ρέμος (είναι δισύλλαβο) δεν ξέρω για Ρέμο και ούτε με ενδιαφέρει προφανώς οι παραγωγές των περισσοτέρων πλέον είναι του ποδαριού, αλλά στο τέλος όσοι (εμείς οι λίγοι) που πληρώνουμε για να αγοράσουμε τον δίσκο πιανόμαστε μακάκες... ας βάλουν τον δίσκο στα 20 ευρώ αλλά τουλάχιστον να είναι σοβαρές παραγωγές...
Κοιμόμουνα και ξύπνησα μονάχα που τα αντίκρυσα...
griniaris
Δημοσιεύσεις: 177
Εγγραφή: Δευ Φεβ 01, 2016 11:48 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από griniaris »

Τρωγομαστε με τα ρουχα μας.Οταν εχουν παρει ολα τη κατω βολτα και ολοι προσπαθουν με λιγοτερα να κανουν δουλεια τι περιμενετε?Aλλες εποχες τοτε αλλες τωρα.Δειτε το και απο τη ποιοτητα του κουτιου ,τις φωτογραφιες.Αυτες τις λεπτομεριες που κοιτατε τις βλεπετε μονο εσεις.Ο πολυς ο κοσμος ουτε ασχολειται.Πχ το νησι φαινεται οντως χειροτερο απο το live ,ξερετε ομως σε ποσους γνωστους μου αρεσει ετσι χωρις να το εχει ακουσει live?Που να το ακουσει live θα μου πειτε..Ιαως αλλα το κουρασαμε.Εγω απο τις 16αυτ ειχα μεινει ευχαριστημενος αν εξαιρεσουμε το χαλια εξωφυλλο.Ο κοντος πρεπει να επικεντρωθει στο live του.Εχει διαμαντια που δε λεει και πρεπει αυτα να του πει καποιος.
Άβαταρ μέλους
J&B
Δημοσιεύσεις: 834
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 01, 2008 1:40 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από J&B »

griniaris έγραψε:...Εγω απο τις 16αυτ ειχα μεινει ευχαριστημενος αν εξαιρεσουμε το χαλια εξωφυλλο.Ο κοντος πρεπει να επικεντρωθει στο live του.Εχει διαμαντια που δε λεει και πρεπει αυτα να του πει καποιος.
Γκρινιάρη, εσύ έχεις το όνομα και εμείς τη χάρη... :lol: Οι 16ΑΙ δεν ακούγονται μόνο εσύ είσαι ευχαριστημένος, για μένα ο συγκεκριμένος δίσκος είναι ο μοναδικός από την δισκογραφία του που δεν μπορώ να ακούσω έχει τραγουδάρες δεν λέω αλλά δεν... αμά σέβεσαι τον εαυτό σου σαν ακροατής κανονικά δεν αγοράζεις τέτοια αποτελέσματα μην κοιτάς εμάς που είμαστε φαν...
Και ξανα λέω βάλτε τους δίσκους πάλι στα 20 ευρώ αλλά τουλάχιστον να αξίζουν σε όλα τα επίπεδα... και αυτό το λέω γενικά όχι μόνο για το Νότη
Κοιμόμουνα και ξύπνησα μονάχα που τα αντίκρυσα...
giannis21
Δημοσιεύσεις: 387
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 14, 2016 3:53 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από giannis21 »

griniaris ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΤΑ ΛΕΣ...ΑΛΛΑΞΑΝ ΟΙ ΕΠΟΧΕΣ...ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΟΙΤΑΝΕ OI FAN...Η ΗΧΟΓΡΑΦΗΣΗ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ...
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

J&B έγραψε:Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται στους 2 πρώτους δίσκους "Με αγάπη ότι κάνεις" και "Ανα...γέννησις" να δουλεύουν όλα σωστά με τους ίδιους ανθρώπους δηλ. Βλάχος - Νερομυλιώτης και από το 2006 και μετά να είναι μια έτσι μια γιουβέτσι τι στο διάολο συμβαίνει;
Απορία και δική μου είναι αυτή. Τι άλλαξε? Τα μηχανήματα? Γιατί η φωνή του Νότη ίδια είναι, λίγο πιο βαριά αλλά καμπάνα.

Υ.Γ.: Η Cobalt κυκλοφόρησε την συλλογή δίχως διορθώσεις στους συντελεστές όπως π.χ. στους στίχους του "Εγω" τον Καρρά. Αναφέρουν μόνο Μουκίδη. Καλά αυτοί δεν ενδιαφέρονταν όταν είχαν τον Νότη, σιγά μην το έκαναν τώρα.
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Άβαταρ μέλους
fylakas_aggelos
Δημοσιεύσεις: 10858
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 01, 2012 1:50 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fylakas_aggelos »

Στα iTunes έχουν τέλεια ποιότητα και Ρέμος και Νότης,δεν ξέρω τι παίζει με τα αυθεντικά.
ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΚΑΙΝΕ...
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Κι αυτός ο τρελός, δικός μας. :lol:
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
dionisis24
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Παρ Μάιος 27, 2016 12:39 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dionisis24 »

ο καρρας παντως ειναι εκει τρ στον σφερα,πεταει ωραιες ατακες :biggrin: :dance3: :dance3:

παιζει το προξενιο τρ στον σφερα,το διαλεξε ο καρρας
Musicshoot
Δημοσιεύσεις: 111
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 16, 2014 12:24 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Musicshoot »

ξερουμε ποτε βγαινει το videoclip απο το προξενιο?
nikosp
Δημοσιεύσεις: 536
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 06, 2014 7:05 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nikosp »

Είπε τίποτα σήμερα η Γερμανού για την απουσία του Νότη;
Τώρα η δικιά σου η φωνή κατάντησε κραυγή!!!
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

dionisis24 έγραψε:ο καρρας παντως ειναι εκει τρ στον σφερα,πεταει ωραιες ατακες :biggrin: :dance3: :dance3:

παιζει το προξενιο τρ στον σφερα,το διαλεξε ο καρρας
Μάγκας, προμοτάρει και το σχήμα (όχι πως έχει ανάγκη το προμοτάρισμα το Teatro), προμοτάρει και Προξενιό. Oχι σαν τον Νότη που κλείνεται σπίτι, δεν σηκώνει τηλέφωνα και μετά παραπονιέται ότι δεν τον παίζουν τα ραδιόφωνα. :thumbdown:
Musicshoot έγραψε:ξερουμε ποτε βγαινει το videoclip απο το προξενιο?
Ετοιμο είναι, σε σκηνοθεσία Γιάννη Παπαδάκου. Αγνωστο πότε θα αποφασίσει να το ανεβάσει η εταιρεία.
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
81argus
Δημοσιεύσεις: 1083
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 20, 2014 1:47 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 81argus »

Παιδιά υπάρχει η συνέντευξη του Καρρά από τον Sfera για εμάς που δεν την ακούσαμε; Ακούω από διάφορους νοτικούς να δίνουν συγχαρητήρια στον Καρρά γι' αυτά που είπε για τον Νότη. Α ρε κοντέ με τις πατάτες σου σαν 5χρονο κάνεις. Ακόμα δεν μπορώ να το χονέψω αυτό που μας έκανε.
Άκου τα χρόνια που έρχονται...
Musicshoot
Δημοσιεύσεις: 111
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 16, 2014 12:24 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Musicshoot »

δεν ξερουμε τι παιχτηκε και δεν πηγε ο κοντος...με κατι θα στραβωσε δεν γινεται να του καπνισε στα ξαφνικα να μην παει...καποια βλακεια θα εκαναν απο τον σφαιρα....

και να πηγαινε λες και θα τον παιζανε 3 φορες την ωρα οπως παιζουν π.χ τον σταν? μπα...ισα ισα θα τους ανεβαζε τα νουμερακια τους και τελειωνε το θεμα...
τεσπα ο νοτης κρινει αν εκανε σωστα η οχι
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

81argus έγραψε:Παιδιά υπάρχει η συνέντευξη του Καρρά από τον Sfera για εμάς που δεν την ακούσαμε; Ακούω από διάφορους νοτικούς να δίνουν συγχαρητήρια στον Καρρά γι' αυτά που είπε για τον Νότη. Α ρε κοντέ με τις πατάτες σου σαν 5χρονο κάνεις. Ακόμα δεν μπορώ να το χονέψω αυτό που μας έκανε.
Τις ανεβάζουν όλες τις συνεντεύξεις στο youtube νομιζω.
Musicshoot έγραψε:δεν ξερουμε τι παιχτηκε και δεν πηγε ο κοντος...με κατι θα στραβωσε δεν γινεται να του καπνισε στα ξαφνικα να μην παει...καποια βλακεια θα εκαναν απο τον σφαιρα....

και να πηγαινε λες και θα τον παιζανε 3 φορες την ωρα οπως παιζουν π.χ τον σταν? μπα...ισα ισα θα τους ανεβαζε τα νουμερακια τους και τελειωνε το θεμα...
τεσπα ο νοτης κρινει αν εκανε σωστα η οχι
Μόνο αν τέθηκε θέμα λογοκρισίας δικαιολογείται. Οπως και να χει, πες όχι από την αρχή, όχι να κλεινεις τηλέφωνα και να εξαφανίζεσαι. Ενας παραπάνω λόγος να μην παίζουν Νότη οταν τους κρεμάει έτσι. Μην ξανακούσω να διαμαρτύρεται για την συμπεριφορά των ραδιοφώνων απέναντι του, γιατί κι ο ίδιος δεν κάνει τίποτα για να βελτιώσει την σχέση του μαζί τους, ξεκινώντας από τα μικρά πράγματα, όπως το να πάει σε μία συνέντευξη που για να ανακοινώθηκε πρέπει να είπε "ναι".
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Musicshoot
Δημοσιεύσεις: 111
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 16, 2014 12:24 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Musicshoot »

Scorpion86 έγραψε:
81argus έγραψε:Παιδιά υπάρχει η συνέντευξη του Καρρά από τον Sfera για εμάς που δεν την ακούσαμε; Ακούω από διάφορους νοτικούς να δίνουν συγχαρητήρια στον Καρρά γι' αυτά που είπε για τον Νότη. Α ρε κοντέ με τις πατάτες σου σαν 5χρονο κάνεις. Ακόμα δεν μπορώ να το χονέψω αυτό που μας έκανε.
Τις ανεβάζουν όλες τις συνεντεύξεις στο youtube νομιζω.
Musicshoot έγραψε:δεν ξερουμε τι παιχτηκε και δεν πηγε ο κοντος...με κατι θα στραβωσε δεν γινεται να του καπνισε στα ξαφνικα να μην παει...καποια βλακεια θα εκαναν απο τον σφαιρα....

και να πηγαινε λες και θα τον παιζανε 3 φορες την ωρα οπως παιζουν π.χ τον σταν? μπα...ισα ισα θα τους ανεβαζε τα νουμερακια τους και τελειωνε το θεμα...
τεσπα ο νοτης κρινει αν εκανε σωστα η οχι
Μόνο αν τέθηκε θέμα λογοκρισίας δικαιολογείται. Οπως και να χει, πες όχι από την αρχή, όχι να κλεινεις τηλέφωνα και να εξαφανίζεσαι. Ενας παραπάνω λόγος να μην παίζουν Νότη οταν τους κρεμάει έτσι. Μην ξανακούσω να διαμαρτύρεται για την συμπεριφορά των ραδιοφώνων απέναντι του, γιατί κι ο ίδιος δεν κάνει τίποτα για να βελτιώσει την σχέση του μαζί τους, ξεκινώντας από τα μικρά πράγματα, όπως το να πάει σε μία συνέντευξη που για να ανακοινώθηκε πρέπει να είπε "ναι".

Μηπως λεω μηπως εκανε καμμια μακακια η πανικ και εκλεισε την συνεντευξη χωρις να τον ρωτησουν? αυτη η εβδομαδα μουσικης γινεται καθε χρονο ...ποτε δεν εχει παει ο Νοτης ..εγω οταν ειδα οτι θα παει μου φανηκε περιεργο η αληθεια..
Άβαταρ μέλους
fylakas_aggelos
Δημοσιεύσεις: 10858
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 01, 2012 1:50 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fylakas_aggelos »

Από το 2013 έχει να γίνει η εβδομάδα Ελληνικής μουσικής.Όχι δεν ανεβαίνουν στο youtube οι συνεντεύξεις,μόνο 2-3 ανέβηκαν από fanclubs συγκεκριμένων καλλιτεχνών.
ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΚΑΙΝΕ...
johnytzitzi
Δημοσιεύσεις: 776
Εγγραφή: Τετ Σεπ 18, 2013 1:14 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από johnytzitzi »

Σαν να κατάλαβα γιατί δεν πήγε. Το concept που έκαναν ολοι όσοι πήγαν τραγουδιστές ήταν να επιλέγουν άλλων τραγουδια σημερινά ελληνικά ως επί το πλειστων, που ο Νότης ως γνωστόν δεν ακούει. Αν και ο Κιάμος επέλεξε και την Ταχεία που βγήκε πριν 30 χρόνια.
Ίσως να πειρμενε να προωθήσει το δίσκο και όταν έμαθε το κόλπο που γίνεται δεν πήγε... μάλλον.
Θα μπορούσε να επιλέξει όπως είχε κάνει πριν καμιά 15αριά χρόνια σε μια εκπομπή παλιά κομμάτια όπως τη "Λάβα", το "Γέλα πουλί μου", το "Έλα ήλιε μου" του Τουρνά, ένα της Ελπίδας (που ήταν κι η αγαπημένη του τραγουδίστρια όπως είχε πει) το οποίο δεν το θυμάμαι.
Κρύβομαι απ’ τα παιχνίδια τα στημένα
Άβαταρ μέλους
ilias16
Δημοσιεύσεις: 816
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 09, 2015 8:30 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ilias16 »

Eptapsyxos87 έγραψε:
johnytzitzi έγραψε:Το ανέφερα για να πάνε να το προμηθευτούν όσοι τον θέλουν και δεν τον βρήκαν τις πρώτες μέρες.
Στα βίντεο γράφει σωστά τους δημιουργούς.
Αυτό το "ενύπνων" μία λέξη βγάζει μάτι, διορθωμένα τα ορθογραφικά στο "Μάνα Γη" βέβαια πάλι κάνανε ένα μικρό λαθάκι "απ'τις πέντες".
Οι ηχογραφήσεις όπως άκουσα δεν άλλαξαν προς το παρόν.
Να αναφέρω και για τον φίλο που τα ψάχνει αυτά ότι το mastering το πήγε ο Βλάχος σε καινούρια εταιρία που δεν έχει ξανακάνει στο Νότη.
Χωρίς να διαφωνώ ακούγοντάς το προσεχτικά έχω την εντύπωση ότι ο Νότης στις καταλήξεις το λέει "ενύπνων" (ειδικότερα στην επανάληψη του πρώτου ρεφρέν πρίν μπεί η μουσική για τα υπόλοιπα κουπλέ αλλα δεν ξέρω αν είναι κανονικά "ενύπνων" ή "εν ύπνω" ειλικρινά.χαχαχαα...μπορεί να κάνω και λάθος..
Εγώ "ενύπνων" άκουσα από την πρώτη στιγμή αν και νομίζω σαν λέξη "ενύπνιων" είναι η σωστή.
Να'ρθεις ξανά ΧΑΡΑΜΑΤΑ.......
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

johnytzitzi έγραψε:Σαν να κατάλαβα γιατί δεν πήγε. Το concept που έκαναν ολοι όσοι πήγαν τραγουδιστές ήταν να επιλέγουν άλλων τραγουδια σημερινά ελληνικά ως επί το πλειστων, που ο Νότης ως γνωστόν δεν ακούει. Αν και ο Κιάμος επέλεξε και την Ταχεία που βγήκε πριν 30 χρόνια.
Ίσως να πειρμενε να προωθήσει το δίσκο και όταν έμαθε το κόλπο που γίνεται δεν πήγε... μάλλον.
Θα μπορούσε να επιλέξει όπως είχε κάνει πριν καμιά 15αριά χρόνια σε μια εκπομπή παλιά κομμάτια όπως τη "Λάβα", το "Γέλα πουλί μου", το "Έλα ήλιε μου" του Τουρνά, ένα της Ελπίδας (που ήταν κι η αγαπημένη του τραγουδίστρια όπως είχε πει) το οποίο δεν το θυμάμαι.
Nαι γιατί ως γνωστον τα τελευταία χρόνια ο Νότης πάει σε συνεντεύξεις για να προωθήσει την δουλειά του. Παρών δεν ήσουν στην προακρόαση? Είπε όταν ρωτήθηκε στο τέλος από την Εύη Αγγελίνα για τις εμφανισεις στο Teatro και είπε "είδες δεν είπα τίποτα για το χώρο όπου βγάζω φράγκα ενώ θα μπορούσα να το κάνω από την αρχή".
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Άβαταρ μέλους
killbill
Δημοσιεύσεις: 8162
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 14, 2009 1:14 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από killbill »

Ενδιαφέρον ο νέος δίσκος από το λίγο που άκουσα, πόσα τραγούδια έχει μόνο 7? :read:
Απάντηση