ΝΕΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ 2011!

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
Anemos2006
Δημοσιεύσεις: 2856
Εγγραφή: Τετ Οκτ 24, 2007 1:34 pm

Re: ΝΕΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ 2011!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Anemos2006 »

Εικόνα
Anemos2006
Δημοσιεύσεις: 2856
Εγγραφή: Τετ Οκτ 24, 2007 1:34 pm

Re: ΝΕΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ 2011!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Anemos2006 »

Ο Sfera 102,2 συνεχίζοντας με τις μεγαλύτερες αποκλειστικότητες της χρονιάς φέρνει αποκλειστικά τη νέα επιτυχία του Χρήστου Μενιδιάτη "Μέχρι το πρωί" !
Ακούστε το...

http://www.youtube.com/watch?v=XFBTbrkV ... r_embedded
Anemos2006
Δημοσιεύσεις: 2856
Εγγραφή: Τετ Οκτ 24, 2007 1:34 pm

Re: ΝΕΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ 2011!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Anemos2006 »

Ο Νίκος Βέρτης επιστρέφει μετά από δύο περίπου χρόνια στη δισκογραφία με ένα δυνατό studio album-έκπληξη. Όλα τα τραγούδια του νέου cd του λαϊκού τραγουδιστή φέρουν τη σφραγίδα του Αντώνη Βαρδή και του Κυριάκου Παπαδόπουλου στη μουσική και του Ηλία Φιλίππου και της Όλγας Βλαχοπούλου στους στίχους. Λαϊκά τραγούδια και αισθαντικές μπαλάντες συνθέτουν ένα album που αναμένεται να κλέψει τις καρδιές των πολυάριθμων θαυμαστών του καλού τραγουδιστή. Ας ελπίσουμε μέσα από τη νέα αυτή δουλειά να προκύψουν και όμορφα τραγούδια αντάξια των φωνητικών δυνατοτήτων του τραγουδιστή.

https://www.facebook.com/note.php?note_ ... 9325359164
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Anemos2006 την Τετ Μάιος 25, 2011 4:38 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
gianniskard
Δημοσιεύσεις: 654
Εγγραφή: Τετ Φεβ 16, 2011 2:20 am

Re: ΝΕΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ 2011!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gianniskard »

pote kykloforei to cd tou Verti?
thrilos
Δημοσιεύσεις: 2317
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 07, 2004 11:54 pm

Re: ΝΕΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ 2011!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από thrilos »

Ivi Adamou - Kainourgio Cd me 10 tragoudia tou Gianni Xristodoulopoulo kai ton Mixalh apo tous Stavento. Stixoi Giannis Doksas. Tha uparxoun kai agglofona tragoudia mazi me to ntueto me tous Melisses.

Kikloforei sta Mesa Iouniou.

νέο τραγούδι έρχεται σύντομα: Ήβη Αδάμου - «Βόλτες στα αστέρια»
"..στο αστέρι μας που βγαίνει η ζωή με όρκους δένει, τα φιλιά που σου χρωστώ. Σ΄αγαπώ, σ΄αγαπώ κι ας μου πήρε καιρό.. ~ ..Εγώ θέλω βόλτες στ' αστέρια, να με παίρνεις στα χέρια κι η άνοιξη εδώ. Εγώ θέλω αγάπη μεγάλη, να μη μοιάζει με άλλη μεσ'στον κόσμο τούτο τον τρελλό.Να μεθάω μεσ' στη ζάλη πάντα πριν σε δω.." Μουσική: Γιάννης Χριστοδουλόπουλος & Στίχοι: Γιάννης Δόξας!

Apo to facebook ths Hbhs.
stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: ΝΕΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ 2011!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelios »

thrilos έγραψε:Ivi Adamou - Kainourgio Cd me 10 tragoudia tou Gianni Xristodoulopoulo kai ton Mixalh apo tous Stavento. Stixoi Giannis Doksas. Tha uparxoun kai agglofona tragoudia mazi me to ntueto me tous Melisses.

Kikloforei sta Mesa Iouniou.

νέο τραγούδι έρχεται σύντομα: Ήβη Αδάμου - «Βόλτες στα αστέρια»
"..στο αστέρι μας που βγαίνει η ζωή με όρκους δένει, τα φιλιά που σου χρωστώ. Σ΄αγαπώ, σ΄αγαπώ κι ας μου πήρε καιρό.. ~ ..Εγώ θέλω βόλτες στ' αστέρια, να με παίρνεις στα χέρια κι η άνοιξη εδώ. Εγώ θέλω αγάπη μεγάλη, να μη μοιάζει με άλλη μεσ'στον κόσμο τούτο τον τρελλό.Να μεθάω μεσ' στη ζάλη πάντα πριν σε δω.." Μουσική: Γιάννης Χριστοδουλόπουλος & Στίχοι: Γιάννης Δόξας!

Apo to facebook ths Hbhs.
αντε να δουμε.τελειωνει και το σχολειο φετος και ετσι θα εχει χρονο για τρεξιμο.
I like people too much or not at all.
Anemos2006
Δημοσιεύσεις: 2856
Εγγραφή: Τετ Οκτ 24, 2007 1:34 pm

Re: ΝΕΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ 2011!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Anemos2006 »

Η Ειρήνη Δούκα και ο Greggy K έρχονται με το ολοκαίνουριο τραγούδι τους.
Η Ειρήνη μετά την αποχώρησή της από τους C:real, κάνει μια δυναμική επιστροφή με ένα νέο τραγούδι, που έχει τον τίτλο "Η αγάπη λένε". Η συνεργασία της με τον Greggy K (κιθαρίστας & συνθέτης των Matisse) φαίνεται πως έδεσε καθώς το αποτέλεσμα είναι πολύ καλό.

http://www.youtube.com/watch?v=TBK1DwdI ... r_embedded
Anemos2006
Δημοσιεύσεις: 2856
Εγγραφή: Τετ Οκτ 24, 2007 1:34 pm

Re: ΝΕΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ 2011!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Anemos2006 »

Ακούστε πρώτοι μέσα από το tralala.gr το νέο τραγούδι του Γιάννη Σαββιδάκη «Γίνομαι Θεός» με τη συμμετοχή της Κατερίνας Τσάβαλου. Μέσα από αυτή την καινούργια του δουλειά, ο Γιάννης Σαββιδάκης παρουσιάζεται πιο ονειρικός και πιο πικάντικος από ποτέ!

Η πολυαναμενόμενη Νέα δουλειά του θα κυκλοφορήσει πολύ ΣΥΝΤΟΜΑ από την «Φοβού Τους Δαναούς» το ελληνικό label της BBE (BLACK BROS ENTERTAINMENT).

To cd single με τίτλο «Γίνομαι Θεός» περιλαμβάνει 2 νέα τραγούδια, καθώς και το summer mix του ομώνυμου τραγουδιού.

http://www.youtube.com/watch?v=QJ3IOCMM ... r_embedded
Anemos2006
Δημοσιεύσεις: 2856
Εγγραφή: Τετ Οκτ 24, 2007 1:34 pm

Re: ΝΕΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ 2011!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Anemos2006 »

Κυκλοφόρησε ολόκληρο το νέο τραγούδι του Ησαΐα Ματιάμπα με τίτλο ''Θέλω να'μαι ό,τι θέλεις εσύ''.

Εκτός από την radio edit του τραγουδιού κυκλοφόρησε & το remix του...!

Τους στίχους του τραγουδιού υπογράφει η Βίκυ Γεροθόδωρου μαζί με τον Χρήστο Γκίκα, ενώ την μουσική ο Ησαΐας!
http://www.youtube.com/watch?v=RozLtVSf ... r_embedded
http://www.youtube.com/watch?v=IbgSxZOT ... r_embedded
thrilos
Δημοσιεύσεις: 2317
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 07, 2004 11:54 pm

Re: ΝΕΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ 2011!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από thrilos »

Εικόνα

Εικόνα
supernatural22

Re: ΝΕΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ 2011!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από supernatural22 »

Κυκλοφόρησε ο Κωνσταντίνος Αργυρός

Εικόνα

Εικόνα
supernatural22

Re: ΝΕΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ 2011!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από supernatural22 »

Το Best Of της Έλενας θα κυκλοφορήσει σε boxset με την προσθήκη booklet και ενός dvd,σε επιλεγμένα περίπτερα.
axizo_polla
Δημοσιεύσεις: 3329
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 19, 2005 12:15 pm

Re: ΝΕΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ 2011!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axizo_polla »

supernatural22 έγραψε:Κυκλοφόρησε ο Κωνσταντίνος Αργυρός

Εικόνα

Εικόνα

poli petiximeno apo ti universal na exei to pisto antigrafo tou nikou verti
έχω βάρκα τα παράπονα
Anemos2006
Δημοσιεύσεις: 2856
Εγγραφή: Τετ Οκτ 24, 2007 1:34 pm

Re: ΝΕΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ 2011!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Anemos2006 »

Εικόνα
Άλκηστις Πρωτοψάλτη - Στέφανος Κορκολής, «Ένα πιάνο-Μια φωνή»: Η παράσταση που απέσπασε διθυραμβικές κριτικές επί δύο συνεχόμενες χρονιές στην ατμοσφαιρική σκηνή του Gazarte, και ταξίδεψε τη μουσική και τα τραγούδια μας εκτός συνόρων (Λονδίνο, Βοστόνη Φρανκφούρτη, Ντίσελντορφ, Στουτγκάρδη, Ζυρίχη, Άμστερνταμ, Βρυξέλλες, Μόναχο, Βουκουρέστι, Λευκωσία, Λεμεσός, Λάρνακα), ηχογραφήθηκε και κυκλοφορεί σε 2πλό cd.

Μια φωνή που μας ταξιδεύει στα πιο αγαπημένα μας ακούσματα με τρόπο μοναδικό και ένα πιάνο που με μαεστρία «παίζει» αναπάντεχα μουσικά παιχνίδια. Η μουσική τους συνάντηση στη σκηνή του Gazarte έκλεψε τις καρδιές του κόσμου. Λιτά, ουσιαστικά, ανθρώπινα, μελωδικά… «Λιώσαμε τα συναισθήματα των τραγουδιών και τα μεταφράσαμε εκ νέου. Ανοίξαμε τα μάτια της ψυχής και της καρδιάς μας και αφήσαμε τη μουσική να πλημμυρίσει το κάθε κύτταρό μας» αναφέρει η Άλκηστις Πρωτοψάλτη στο σημείωμά της.

Οι καλύτερες στιγμές των παραστάσεων ‘αιχμαλωτίστηκαν’ σε ένα διπλό cd. 39 τραγούδια, ‘αρωματισμένα’ από τη μοναδική χημεία των δύο καλλιτεχνών στη σκηνή, ξεκινούν το ταξίδι τους στο χρόνο.… “το ταξίδι των δικών μας ψυχών στις ψυχές του κόσμου» , όπως δηλώνει ο Στέφανος Κορκολής!

To album κυκλοφορεί μαζί με τον ΤΗΛΕΘΕΑΤΗ (27 Μαίου το 1Ο cd και η κασετίνα και στις 3 Ιουνίου το 2ο cd) και στα δισκοπωλεία
Anemos2006
Δημοσιεύσεις: 2856
Εγγραφή: Τετ Οκτ 24, 2007 1:34 pm

Re: ΝΕΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ 2011!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Anemos2006 »

Νίκος Βέρτης, νέο άλμπουμ

Η νέα προσωπική δισκογραφική δουλειά του Νίκου Βέρτη πρόκειται να κυκλοφορήσει περίπου στο τέλος του Μαϊου. Εκτός από το νέο ντουέτο με την Sarit Hadad, αναμένεται μία μεγάλη συνεργασία έκπληξη με τον Αντώνη Βαρδή και την στιχουργό Όλγα Βλαχοπούλου. Στο νέο άλμπουμ θα περιλαμβάνεται και το τραγούδι "Είμαι μαζί σου" σε μουσική Κυριάκου Παπαδόπουλου και στίχους Ηλία Φιλίππου, το οποίο έχει ήδη αγαπηθεί και έχει κυκλοφορήσει το video clip του.

http://www.sferaradio.gr/index.php/sfer ... tis-new-cd
thrilos
Δημοσιεύσεις: 2317
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 07, 2004 11:54 pm

Re: ΝΕΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ 2011!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από thrilos »

thrilos
Δημοσιεύσεις: 2317
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 07, 2004 11:54 pm

Re: ΝΕΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ 2011!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από thrilos »

Thanos Tzanis - Poso S'agapw

Mousiki Stixoi: Siganos kai Valentino

http://www.youtube.com/watch?v=bYh1acz35xY
thrilos
Δημοσιεύσεις: 2317
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 07, 2004 11:54 pm

Re: ΝΕΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ 2011!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από thrilos »

Kostas Martakis - Agries Diatheseis Videoclip

http://www.youtube.com/watch?v=MZEj0J-86iA
gianniskard
Δημοσιεύσεις: 654
Εγγραφή: Τετ Φεβ 16, 2011 2:20 am

Re: ΝΕΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ 2011!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gianniskard »

Neo single gia ton Saki Rouva apo to teleutaio tou album einai to Kalokairi kai Fws se mousiki Dimitri kontopoulo kai stixoi Gianni Rentoumi einai oi idioi pou egrapsan to Oi Dyo Mas
supernatural22

Re: ΝΕΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ 2011!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από supernatural22 »

O Κωνσταντίνος Γαλανός έβγαλε 3 digital singles μέσα σε 5 μήνες:

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα
Απάντηση