Νότης Σφακιανάκης

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
nikosp
Δημοσιεύσεις: 536
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 06, 2014 7:05 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nikosp »

Άσχετο αλλά αν θέλουμε να ακούσουμε κανένα ξεχασμένο του άρχοντα καλύτερη επιλογή το fever και δεν πόνεσα και με τα μάτια μιλάμε εμείς και πολλά άλλα λέει ο οικονομόπουλος απορώ τα ξέρει η δικιά του ορχήστρα και του Νότη όχι;
Τώρα η δικιά σου η φωνή κατάντησε κραυγή!!!
Άβαταρ μέλους
MIA ZΩΗ ΝΟΤΗΣ
Δημοσιεύσεις: 254
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 07, 2015 9:08 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από MIA ZΩΗ ΝΟΤΗΣ »

Άσχετο αλλά αν θέλουμε να ακούσουμε κανένα ξεχασμένο του άρχοντα καλύτερη επιλογή το fever και δεν πόνεσα και με τα μάτια μιλάμε εμείς και πολλά άλλα λέει ο οικονομόπουλος απορώ τα ξέρει η δικιά του ορχήστρα και του Νότη όχι;
Καλή Χρονιά παιδες!!!
Δεν ειναι μονο ο Οικονομοπουλος που λεει ξεχασμενα του Νοτη αλλα και αλλοι πχ ο Κιαμος σε ενα ποτ πουρι που εβλεπα χθες στο youtube ειχε πει το 'Προβλημα δικο μου' που ο Νοτης αμφιβαλλω αν το ειπε μια φορα ζωντανα...
Άβαταρ μέλους
Eptapsyxos87
Δημοσιεύσεις: 102
Εγγραφή: Παρ Απρ 01, 2016 2:31 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eptapsyxos87 »

Καλή χρονιά με υγεία και από μένα παίδες..το νέο έτος να φέρει στον καθένα ότι ποθεί. στα δικά μας τώρα..μετά από λίγο ψάξιμο επειδή ο κοντός είναι αρρώστια κατάφερα και μάζεψα τα 5 από τα 6 βινύλια μέσα σε ένα μήνα! (μεταχειρισμένα εννοείται και τελευταία κομμάτια κλασσικά από δισκοπωλεία στην Ναβαρίνου Θεσσαλονίκη..) όλοι μου λέγαν το κλασσικό αυτό που περίμενα οτι το εμπειριών μη το ψάχνεις χαχαχαχα τουλάχιστον και αυτά που βρήκα είναι υπέρ πολλά. Γενικά σε τέτοια μαγαζιά βρίσκεις πράγματα αλλά είναι 1-2 κομμάτια τελευταία πλέον νομίζω σε αυτά που πήγα τα τελείωσα εγώ!

Υ.Γ : Όσον αφορά για τον "Πρώτη Φορά" ένας μπάρμπας που είχε ένα μαγαζί και το πήρα από εκεί μου είπε ότι το 1991 πήγε ο ίδιος ο Νότης και μου λέει ήρθε εδώ ωραίος μαγκακος και μου λέει πάρε αυτούς τους 5-6 δίσκους από μένα και μια μέρα θα με θυμάσαι...δεν ξέρω εάν λέει αλήθεια επίσης δεν ξέρω εάν είναι ένας από αυτούς τους δίσκους...απλά είπα να το παραθέσω (και δεν το είπε για να ανεβάσει την τιμή εξάλλου ήταν χαμηλή λόγω του ότι ήταν μεταχειρισμένο).

Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Eptapsyxos87 την Πέμ Ιαν 05, 2017 8:38 pm, έχει επεξεργασθεί 4 φορές συνολικά.
Σε οτι πιστεύω κι αγαπώ,στοιχηματίζω επάνω...
Άβαταρ μέλους
J&B
Δημοσιεύσεις: 834
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 01, 2008 1:40 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από J&B »

Eptapsyxos87, αν δεν σου κάνει κόπο βγάλε μια καλή φωτό από το πρώτη φορά που έχει το εισαγωγικό σημείωμα...
Κοιμόμουνα και ξύπνησα μονάχα που τα αντίκρυσα...
Άβαταρ μέλους
Eptapsyxos87
Δημοσιεύσεις: 102
Εγγραφή: Παρ Απρ 01, 2016 2:31 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eptapsyxos87 »

J&B έγραψε:Eptapsyxos87, αν δεν σου κάνει κόπο βγάλε μια καλή φωτό από το πρώτη φορά που έχει το εισαγωγικό σημείωμα...
Δικές σου!!! Δεν ξέρω αν είναι καλές....

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Σε οτι πιστεύω κι αγαπώ,στοιχηματίζω επάνω...
Άβαταρ μέλους
J&B
Δημοσιεύσεις: 834
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 01, 2008 1:40 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από J&B »

Είσαι τιτανοτεράστιος!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Κοιμόμουνα και ξύπνησα μονάχα που τα αντίκρυσα...
Άβαταρ μέλους
Eptapsyxos87
Δημοσιεύσεις: 102
Εγγραφή: Παρ Απρ 01, 2016 2:31 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eptapsyxos87 »

J&B έγραψε:Είσαι τιτανοτεράστιος!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:dance3: :dance3: :dance3: :dance3: :dance3:
Σε οτι πιστεύω κι αγαπώ,στοιχηματίζω επάνω...
Άβαταρ μέλους
SFAKattack10
Δημοσιεύσεις: 2089
Εγγραφή: Τρί Αύγ 10, 2010 5:19 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SFAKattack10 »

Ανακοίνωση

Όλη η επιχείρηση του Teatro, ο Νότης Σφακιανάκης και οι συντελεστές του σχήματος ειναι δίπλα στον φιλο και συνεργάτη μας Βασίλη Καρρά που σήμερα εχασε την αγαπημένη του μητέρα. Τα θερμά μας συλλυπητήρια στην
" ηρωίδα" του όπως την αποκαλούσε ο Βαςίλης και καλο παράδεισο να εχει. Το Teatro θα μεινει κλειστό σήμερα και αύριο και επανέρχεται κοντά σας την Παρασκευή 13 Ιανουαρίου !
dionisis24
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Παρ Μάιος 27, 2016 12:39 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dionisis24 »

καλα τι γινεται με το videoclip ενας μηνας περασε...οτι να ν
Άβαταρ μέλους
J&B
Δημοσιεύσεις: 834
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 01, 2008 1:40 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από J&B »

Κοιμόμουνα και ξύπνησα μονάχα που τα αντίκρυσα...
Άβαταρ μέλους
J&B
Δημοσιεύσεις: 834
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 01, 2008 1:40 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από J&B »

Εικόνα
Κοιμόμουνα και ξύπνησα μονάχα που τα αντίκρυσα...
Άβαταρ μέλους
jdarmody
Δημοσιεύσεις: 2766
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 19, 2014 2:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jdarmody »

Από που είναι η φωτογραφία; Δεν μπορώ να καταλάβω πως δεν μπόρεσε η Panik να βρει μια νορμάλ φωτογραφία του Νότη να βάλει στα βίντεο στο youtube, σαν καρτούν τον έκαναν.
Έχει να κάνει με την τρέλα και τον άνθρωπο...
dionisis24
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Παρ Μάιος 27, 2016 12:39 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dionisis24 »

J&B έγραψε:
πο πο τι εκτιναγμα ειναι αυτο στο 1.36 :biggrin:
Άβαταρ μέλους
jdarmody
Δημοσιεύσεις: 2766
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 19, 2014 2:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jdarmody »

nikosp έγραψε:Άσχετο αλλά αν θέλουμε να ακούσουμε κανένα ξεχασμένο του άρχοντα καλύτερη επιλογή το fever και δεν πόνεσα και με τα μάτια μιλάμε εμείς και πολλά άλλα λέει ο οικονομόπουλος απορώ τα ξέρει η δικιά του ορχήστρα και του Νότη όχι;
Επειδή είδα κι εγώ τα βιντεάκια από το Fever αυτό που έχει να παρατηρήσει κανείς κυρίως είναι η ροή των τραγουδιών. Μπορεί ο Νότης να είναι και ο μόνος που λέει όλα τα κομμάτια του ολόκληρα. Αν τα έκοβε όπως ο Οικονομόπουλος για παράδειγμα θα μπορούσε να λέει και πολλά περισσότερα και κάποια ξεχασμένα προφανώς.
ΥΓ. Πολύ νεύρο ο Οικονομό (δικαιώς βέβαια σε ορισμένες περιπτώσεις). Ακόμα και σε αυτό θυμίζει Νότη :lol:
Έχει να κάνει με την τρέλα και τον άνθρωπο...
Άβαταρ μέλους
SFAKattack10
Δημοσιεύσεις: 2089
Εγγραφή: Τρί Αύγ 10, 2010 5:19 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SFAKattack10 »

dionisis24 έγραψε:καλα τι γινεται με το videoclip ενας μηνας περασε...οτι να ν
Έτσι όπως πάει μπορεί να την βάλουν στην πρώτη συνέντευξη που θα δώσει στην τηλεόραση για φέτος. Και αφού αργεί τόσο μάλλον δεν θα έχουμε δεύτερο κλιπ από αυτόν τον δίσκο.
Άβαταρ μέλους
J&B
Δημοσιεύσεις: 834
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 01, 2008 1:40 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από J&B »

Εγώ ελπίζω να εγκαταληψει την ιδέα της τριλογίας και τον Ιούνιο να πάμε σε ολοκληρωμένο δίσκο με 16 τραγούδια...
Η παραπάνω φωτογραφία είναι από την φωτογράφηση για τον δίσκο υπάρχει και μέσα στο δίσκο... Απλά στον δίσκο την έχουν ψιλοδιαλυσει... Το βιντεοκλίπ έπρεπε να είχε βγει πριν το δίσκο μαζί με το προμο...
Κοιμόμουνα και ξύπνησα μονάχα που τα αντίκρυσα...
Άβαταρ μέλους
jdarmody
Δημοσιεύσεις: 2766
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 19, 2014 2:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jdarmody »

Καλά αν η συνέχεια της τριλογίας δεν έχει να μας πει κάτι, ας σταματήσει και τη δισκογραφία. Το video-clip δεν έχει νόημα να βγει, έχει καεί ήδη το Προξενιό..
Έχει να κάνει με την τρέλα και τον άνθρωπο...
Άβαταρ μέλους
J&B
Δημοσιεύσεις: 834
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 01, 2008 1:40 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από J&B »

jdarmody έγραψε:Καλά αν η συνέχεια της τριλογίας δεν έχει να μας πει κάτι, ας σταματήσει και τη δισκογραφία. Το video-clip δεν έχει νόημα να βγει, έχει καεί ήδη το Προξενιό..
Δεν χρείαζεται να σταματήσει την δισκογραφία απλά μου φάνηκαν λίγα σε αριθμό τα 7 τραγούδια μετά από 2 χρόνια αναμονής. Στην προηγούμενη τριλογία το ερωτικόν είχε κυκλοφορήσει Απρίλιο ας ελπίσουμε ότι σε 3 μήνες από τώρα θα έχουμε κάποιο προμο...
Κοιμόμουνα και ξύπνησα μονάχα που τα αντίκρυσα...
sotirakos
Δημοσιεύσεις: 529
Εγγραφή: Τρί Ιουν 21, 2016 11:53 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sotirakos »

Πράγματι το video clip καθυστερησε τοσο που δεν θα βοηθησει σε τιποτα για τους λογους που βγαινει ενα clip. οντως το προξενιο οτι ηταν να κανει το εκανε σαν προμο του δισκου. το ωραιο ηταν που η panik εβγαλε και το προμο. εκτος και αν εχει συμβει κατι με την δισκογραφικη γιατι δεν εξηγείται αλλιως. κριμα παντως γιατι δισκογραφικα παμε πολυ ασχημα. ενος μηνα δισκος και ηδη περιμενουμε κι ελπιζουμε για κατι καλυτερο στον επομενο.

ΥΓ. δεν μας συμφερει να παμε σε ολοκληρωμενο δισκο το καλοκαιρι οπως ειπατε γιατι θα ξανα φαμε στη μαπα κοινωνικο. δεν το χει σε τιποτα να πεταξει αλλα 4-5 κοινωνικα σε εναν 16αρι :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
J&B
Δημοσιεύσεις: 834
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 01, 2008 1:40 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από J&B »

sotirakos έγραψε:ΥΓ. δεν μας συμφερει να παμε σε ολοκληρωμενο δισκο το καλοκαιρι οπως ειπατε γιατι θα ξανα φαμε στη μαπα κοινωνικο. δεν το χει σε τιποτα να πεταξει αλλα 4-5 κοινωνικα σε εναν 16αρι :lol: :lol: :lol:
Ικανό τον έχω...:hysterical:
Πάντως 16αρι δίσκο με 2-3 κοινωνικά δεν θα με χάλαγε αρκεί να είναι παραγωγός Μπενέτος και στην ΕΜΙ... :biggrin:
Γενικά το όλο κακό έχει γίνει απο το Μαζί που σε 16 τραγούδια είχαμε 7 κοινωνικά και τώρα αλλά 7 και πολύ φοβάμαι ότι δεν θα τα γλυτώσουμε όυτε στο ερωτικον και σίγουρα όχι στο χορευτικον... Άνετα το προξενιό πήγαινε στο χορευτικον :fryingpan: :help:
Κοιμόμουνα και ξύπνησα μονάχα που τα αντίκρυσα...
Απάντηση