Νότης Σφακιανάκης

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
Notikos
Δημοσιεύσεις: 81
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 24, 2018 11:56 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Notikos »

notikos21 έγραψε: Σάβ Απρ 21, 2018 8:33 pm
jdarmody έγραψε: Σάβ Απρ 21, 2018 6:47 pm
Notikos έγραψε: Σάβ Απρ 21, 2018 6:33 pm
jdarmody έγραψε: Σάβ Απρ 21, 2018 5:33 pm
Notikos έγραψε: Σάβ Απρ 21, 2018 2:26 pm Μη βιαζεστε να χαρακτηρισετε υμνο ενα τραγουδι..Υμνος ειναι ο αετος το σωμα μου το παραλληλα, ο νταβατζης. Ειναι ΙΕΡΟΣΥΛΙΑ. Θα το κρινει ο χρονος και ο κοσμος αν γινει καποιο υμνος. Για μενα δεν ειναι κανενα νεο υμνος. Οπως εχω ξαναγραψει ισως ακουστει το εσυ αν το προμοταρουν...Επισης ωραιο κομματι ειναι το με τη πλατη στο τοιχο, αλλα δεν επαιξε.
Φαντάζομαι φίλε ο καθένας μιλάει για τον εαυτό του. Έχω περάσει προ πολλού το στάδιο που άκουγα δίσκο του Νότη κι έψαχνα μέσα το νέο Σώμα μου, το νέο Αετό. Εν προκειμένω άκουσα ωραία και φρέσκα τραγούδια από έναν καλλιτέχνη που ενδεχομένως από μεγάλη μερίδα του κοινού να θεωρείται παρωχημένο το στυλ που τραγουδά γι' αυτό και κάνει ένα άνοιγμα προς τα εκεί. Αν θα είναι επιτυχημένο ή όχι θα το δείξει ο χρόνος. Επίσης προφανώς και δεν είναι κριτήριο το αν ένα κομμάτι παίξει στο ραδιόφωνο για να θεωρηθεί ύμνος. Ύμνοι δεν είναι ούτε το Τσιγγανάκι ούτε το Δώσε ένα τέλος.
Υμνος ειναι ενα κομματι σαν το Παραλληλα τη Σμυρνια...Τα ξερει ολη η Ελλαδα...Εξου και υμνος. Τωρα για τα 2 που λες επισης ειναι υμνοι γτ και αυτα τα ξερει ολη η Ελλαδα, οπως και το Μα εγω ειμαι Ελληνας..Ηταν ο πιο προσφατος υμνος που εβγαλε..
Ωραία, για εμένα αυτά τα δύο έχουν τις προδιαγραφές να γίνουν ύμνοι αν θέλεις να ακριβολογήσουμε τόσο πολύ. Ύμνος είναι και τα Ξημερώματα του Αργυρού ας πούμε; Απλά και μόνο επειδή παίζουν και τα ξέρει ο κόσμος; Εγώ μιλάω και για την ποιότητα του τραγουδιού.
Καλησπέρα παλιόπαιδα! Αντί να τσακωνόμαστε για το τι θεωρείται ύμνο, δεν στήνουμε ένα τοπ-10 που θα λέμε ο καθένας τα τραγούδια που θεωρεί ύμνους; Πιστεύω ότι θα έχει ενδιαφέρον, διότι εκεί θα δούμε τόσο τις συνολικές όσο και τις ειδικότερες προτιμήσεις όσον αφορά όλη τη δισκογραφία του Νότη. Ας κάνω την αρχή:

1) Αετός
2) Σώμα μου
3) Γενέθλια (ξέρω δεν είναι δικό του, αλλά είναι η ερμηνεία του που έδωσε υπόσταση σε αυτό το φανταστικό τραγούδι)
4) Μα εγώ είμαι Έλληνας
5) Παράλληλα
6) Και δεν μπορώ
7) Θέλω να σε ξαναδώ
8) Δεν σε χρειάζομαι
9) Μήπως είμαι τρελός
10) Θέλω να ζήσω τώρα αλλιώς (ξέρω, ξέρω δεν έλιωσε στα live, δεν είναι τέρμα γνωστό σε μη νοτικούς, αλλά μουσική, στίχος κι ερμηνεία όχι σε άλλο επίπεδο, αλλά από άλλον πλανήτη. Προσωπική μου καθαρά άποψη, πρόκειται για τα κορυφαία γυρίσματα του Άρχοντα, ειδικά στο τελευταίο ρεφρέν)

ΥΓ: Η σειρά είναι ενδεικτική, εξαιρουμένου του Αετού που πάντα βάζω πρώτο.
Για μενα ειναι

1)Αετος
2)Σωμα μου
3)Παραλληλα
4)Μηπως ειμαι τρελος
5)Θελω να σε ξαναδω
6)Στελλα η Σμυρνια
7)Γυφτισσα μερα
8)Και δεν μπορω
9)Δεν σε χρειαζομαι
10)Αγαπη τι δυσκολο πραγμα
GiannisGr
Δημοσιεύσεις: 325
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 22, 2018 6:50 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GiannisGr »

Πω πω ήμουν εχθές στην πύλη στα πρώτα τραπέζια και πιστεύω εκανε ο άρχοντας καταπληκτικό προγράμμα
τι του λες και τι σου λέει
Για σενα νε φοβάμαι
Νταβατζή
Δεν σε χρειάζομαι
Γενέθλια
Αετό
Χαρε
Ταξίδεψε με
Τσιγγανακι

Και παρατήρησα οτι σε σχέση με περσυ εχει αλλάξει τελείως το ρεπερτόριο του πολυ πιο ερωτικο και ανεβαστικό !!!
στο χώμα σου Ελλάδα μα εσυ δεν είσαι εδώ
giannis21
Δημοσιεύσεις: 387
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 14, 2016 3:53 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από giannis21 »

ΤΑ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΣΤΗΝ 3 ΘΕΣΗ ΣΤΑ ΚΟΡΥΦΑΙΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΣΤΟ YOUTUBE....ΣΤΟ MUSIC PLUS ΓΙΑ ΤΙΣ ΡΑΔΙΟΦΩΝΙΚΕΣ ΜΕΤΑΔΟΣΕΙΣ..ΤΑ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΕΙΝΑΙ
ΣΤΗΝ 35 ΘΕΣΗ...ΑΝΕΒΗΚΕ 11 ΘΕΣΕΙΣ...
Άβαταρ μέλους
SFAKattack10
Δημοσιεύσεις: 2089
Εγγραφή: Τρί Αύγ 10, 2010 5:19 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SFAKattack10 »

ΜΑΓΔΑ έγραψε: Σάβ Απρ 21, 2018 12:49 pm Θεωρώ ότι δεν πρέπει να ξεχνάτε σε αυτό το σημείο πως ο Νότης συνεργάζεται με την Panik.
Η οποία Panik ειδικεύεται περισσότερο στον μοντέρνο ήχο, παρά στον λαϊκό.
Παντως εγω θυμαμαι που στην παρουσιαση του δισκου "Μαζι" ειχε πει την ιστορια του τραγουδιου "Η Στελλα η Σμυρνια", οπου ο Μουκιδης του πηγε το demo και το τραγουδι ηταν σε ατμοσφαιρικους ηχους και ο Νοτης του ειπε "Ποιος ειμαι? Η Μπιορκ για να το πω?". Και φτασαμε στο σημερα οπου εγινε το αντιθετο.
george98
Δημοσιεύσεις: 61
Εγγραφή: Παρ Απρ 22, 2016 2:00 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από george98 »

notikos21 έγραψε: Σάβ Απρ 21, 2018 8:37 pm
george98 έγραψε: Σάβ Απρ 21, 2018 5:40 pm
notikos21 έγραψε: Σάβ Απρ 21, 2018 9:51 am
Notikos έγραψε: Παρ Απρ 20, 2018 11:59 pm
Siempre έγραψε: Παρ Απρ 20, 2018 11:31 pm Παιδιά εγώ όσο τα ακούω τα κομμάτια καταλήγω στα εξής. 1ον) Είναι ωραία ερωτικά κομμάτια. Όπως συμφωνούμε όλοι, είναι ένας καλός δίσκος. 2ον) Προβληματίζομαι σχετικά με την ενορχήστρωση και γενικά το ύφος της μουσικής. Κινούνται πολύ σε ροκ-ποπ και χάνουν αυτό που λέμε καθαρό ερωτικό τραγούδι. Δηλαδή ενώ σε στίχο είναι ερωτικά, σε μουσική κινούνται κάπου αλλού. Δεν ξέρω αν γίνομαι αντιληπτός.
Ναι, ολοι συμφωνουν σε αυτο. Βεβαια σε αλλους αρεσει αυτο, σε αλλους οχι. Εγω προτιμω το Ματ. δακρυ ερωτικον, παρα αυτο.
Τα καινούρια τραγούδια του Νότη ξεχωρίζουν νομίζω πρωτίστως για το στίχο τους. Νομίζω ότι όλα έχουν να διηγηθούν μια ιστορία. Η μουσική προσέγγιση είναι κάτι που με προβλημάτισε και μένα, ειδικά με αφορμή το "Στην αγκαλιά σου'' που σε μουσική και στίχο είχε την κοψιά παλιού καλού νοτικού ζεϊμπέκικου, άσχετα με τις σαχλαμάρες που σήμερα παίζονται στα ραδιόφωνα και το Internet. Στο σημείο αυτό θα συμφωνήσω μαζί σου notike και θα πω ότι το ερωτικό τμήμα των Ματωμένων Δακρύων μου άρεσε περισσότερο όσον αφορά τις μελωδίες. Ποια σου άρεσαν από εκείνον τον δίσκο Notike; Εγώ έλιωσα τα εξής:
α) Έτσι είναι ο έρωτας (ναι, του Βασίλη Δήμα...). Τραγούδι που για μένα ήταν κομμένο και ραμμένο για τον Άρχοντα. Στίχοι, μελωδία και φοβερά γυρίσματα από Νότη.
β) Πόσο σ' αγάπησα. Όχι τόσο φοβερός στίχος, αλλά η μουσική του Τάκη Σούκα το πήγαινε σε άλλο επίπεδο. Αλλά τι να πούμε για τον τελευταίο, μιλάμε για άνθρωπο ταυτισμένο με τις χρυσές εποχές του ελληνικού λαικού τραγουδιού. Ξέρω ότι τώρα κάτι τέτοιο θα ήταν πλέον απίθανο, αλλά εγώ αν ήμουν κολλητός του Νότη θα του συμβούλευα να κλειστεί για ένα 7αρι δια χειρός Σούκα. Η φωνή του Νότη και οι μελωδίες του Τάκη θα ήταν μαγεία, τουλάχιστον για τις δικές μου προτιμήσεις.
γ) Άκουσε με καλά. Από τις τελευταίες καλές στιγμές Νότη-Μουκίδη σε συνδυασμό. Ωραίος ήχος, λίγο πιο γρήγορος ρυθμός και ο Νότης να δείνει ρέστα στις καταλήξεις. Για μένα ήταν ένα τραγούδι που λόγω ρυθμού και στίχου ταίριαζε και στο ''περίφημο'' ραδιόφωνο...

ΥΓ: Και βέβαια μην ξεχνάμε τα συν τέσσερα από το Ματωμένο Δάκρυ. Δεν θα πω για το τσιγγανάκι, αυτό άρεσε σε όλους, φίλους ή μη του Νότη. Θα σταθώ όμως ιδιαιτέρως σε άλλο ένα εξαιρετικά αδικημένο τραγούδι του Νότη ''Το τελευταίο σ' αγαπώ''. ΄Στίχος που σε χτυπάει κατευθείαν στην καρδιά, μουσικάρα για τα γούστα μου και η φωνή του Νότη σε τρελά κέφια... Να συμπληρώσω ότι είμαι μάλλον και ο μόνος από το Forum που το άκουσα Live πριν δύο χρόνια στην Πύλη, μαζί μάλιστα με το "Ενθύμιο πολέμου'', συν ''Αετό'', ''Δάνειο Ζωής'', ''Μην με ρωτάτε'', ''Χαράματα'', ''Μεσόγειο'', τα δύο που μισούν πολλοί (Χάρε, Εγώ και η μοναξιά) και ''Η ζωή εδώ τελειώνει'', "Ποιος το είπε για τους μάγκες'' του Στράτου. Αρρώστησα εκείνη τη νύχτα...
Ήμουν και εγώ τότε φίλε!! Καταπληκτική βραδιά!!!
Τελικά οι απανταχού νοτικοί όλο και κάπου έχουμε ανταμώσει! Φίλε νομίζω για κάτι τέτοιες βραδιές κολλήσαμε με την πάρτη του! Από Θεσσαλονίκη είσαι, ή ανέβηκες για τον Άρχοντα;
Φίλε είχα ανεβεί αυθημερόν μόνο και μόνο για τον Νόταρο. 27 Μαϊού τελείωσα πανελλήνιες και Σάββατο 28 ανέβηκα Θεσσαλονίκη να τον δω. Και έδωσε ρέστα. Και την Κυριακή επέστρεψα Αθήνα!!! Το ίδιο έκανα και τώρα στην πρεμιέρα ανέβηκα πάλι.
Το πρόσωπο του καθενός είναι ψυχής καθρέπτης
notikos21
Δημοσιεύσεις: 96
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2018 6:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από notikos21 »

Φίλε είχα ανεβεί αυθημερόν μόνο και μόνο για τον Νόταρο. 27 Μαϊού τελείωσα πανελλήνιες και Σάββατο 28 ανέβηκα Θεσσαλονίκη να τον δω. Και έδωσε ρέστα. Και την Κυριακή επέστρεψα Αθήνα!!! Το ίδιο έκανα και τώρα στην πρεμιέρα ανέβηκα πάλι.
[/quote]

Αυτή είναι η πραγματική νοτική τρέλα! Τι καλύτερο για κλείσιμο μίας πιεστικής χρονιάς από μία βραδιά στον Νότη, όπου πράγματι το πρόγραμμα ήταν σε πολύ καλά επίπεδα. Ελπίζω μόνο να πήγες καλά στις εξετάσεις σου. Χαίρομαι πάντως που συναντάμε και νοτικούς μικρότερης ηλικίας μεταξύ μας. Πού το κόλλησες εσύ φίλε το ''μικρόβιο''; Ρωτάω γιατί μεγάλωσες σε μια μουσική εποχή που είχε ήδη ξεκινήσει ο ολομέτωπος αγώνας των ''τίμιων'' δημοσιογράφων, λάθος ''δημοσιογράφων'', και ''ραδιοφωνικών παραγωγών'' κατά του Νότη.
Notis7Arxontas
Δημοσιεύσεις: 401
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 24, 2018 1:39 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Notis7Arxontas »

Εγω παιδιά γράφω φέτος πανελληνιες και ο νοτης μου κρατάει συντροφιά στο διαβασμα.Τον ακούω έδω και πολλά χρόνια.Πραγματικα ντρεπομαι για την γενιά μου και αυτά που ακούει.Αυτο που νιώθω για τον νοτη είναι μια μουσική τρελα και ερωτας
notikos21
Δημοσιεύσεις: 96
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2018 6:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από notikos21 »

Notis7Arxontas έγραψε: Κυρ Απρ 22, 2018 9:48 am Εγω παιδιά γράφω φέτος πανελληνιες και ο νοτης μου κρατάει συντροφιά στο διαβασμα.Τον ακούω έδω και πολλά χρόνια.Πραγματικα ντρεπομαι για την γενιά μου και αυτά που ακούει.Αυτο που νιώθω για τον νοτη είναι μια μουσική τρελα και ερωτας
Καλή επιτυχία φίλε. Νομίζω διάλεξες την καλύτερη παρέα... Χαίρομαι που στην παρέα μας έχουμε και νεαρούς φαν του Νότη. Μιας που στον άμεσο περίγυρό μου δεν έχω γνωστούς της γενιάς σου, μπορείς να μου εξηγήσεις γιατί η γενιά σας ακούει ό, τι ακούει; Φταίει η μόδα και ό, τι θεωρείται ''in'' ή είναι κάτι άλλο; Ρωτάω γιατί πλέον με το Internet μπορείς να βρεις όλη τη δισκογραφία του Νότη, δίχως να περιμένεις να παίξει κάτι στο ράδιο ή πότε θα βγει ο δίσκος. Αυτό μάλιστα κάνει και πιο εύκολη τη σύγκριση με τη μετριότητα που κατά κανόνα βασιλεύει στα μουσικά - και όχι μόνο - δρώμενα του τόπου...
Notis7Arxontas
Δημοσιεύσεις: 401
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 24, 2018 1:39 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Notis7Arxontas »

notikos21 έγραψε: Κυρ Απρ 22, 2018 10:56 am
Notis7Arxontas έγραψε: Κυρ Απρ 22, 2018 9:48 am Εγω παιδιά γράφω φέτος πανελληνιες και ο νοτης μου κρατάει συντροφιά στο διαβασμα.Τον ακούω έδω και πολλά χρόνια.Πραγματικα ντρεπομαι για την γενιά μου και αυτά που ακούει.Αυτο που νιώθω για τον νοτη είναι μια μουσική τρελα και ερωτας
Καλή επιτυχία φίλε. Νομίζω διάλεξες την καλύτερη παρέα... Χαίρομαι που στην παρέα μας έχουμε και νεαρούς φαν του Νότη. Μιας που στον άμεσο περίγυρό μου δεν έχω γνωστούς της γενιάς σου, μπορείς να μου εξηγήσεις γιατί η γενιά σας ακούει ό, τι ακούει; Φταίει η μόδα και ό, τι θεωρείται ''in'' ή είναι κάτι άλλο; Ρωτάω γιατί πλέον με το Internet μπορείς να βρεις όλη τη δισκογραφία του Νότη, δίχως να περιμένεις να παίξει κάτι στο ράδιο ή πότε θα βγει ο δίσκος. Αυτό μάλιστα κάνει και πιο εύκολη τη σύγκριση με τη μετριότητα που κατά κανόνα βασιλεύει στα μουσικά - και όχι μόνο - δρώμενα του τόπου...
Ευχαριστώ πολυ. Εεε δεν μπορώ να καταλάβω τι εχει στρέψει την γενιά μου στο να ακούει τα σκουπίδια που ακούει.Λογικα οπως είπες λόγω μόδας ότι είναι τώρα στην μόδα που κατά κύριο λόγο είναι μουσικά σκουπίδια μπαίνουν και το ακούνε και χαίρομαι που εχω αποστασιοποιηθεί απ'αυτά. Αυτοί νομίζουν ότι ακούνε κατι καλό. Άλλα εμεις οι νοτικοι είμαστε πραγματικά αυτοί που ξέρουν απο μουσικη.Αυτους αν τους βάλεις να ακούσουν ΝΟΤΗ λόγω των ακουσμάτων που έχουν θα λένε τι ειναι αυτή η αηδια που μας εβαλες.Εννοειται πως υπάρχουν και πολλές εξαιρέσεις και μια απαυτες ειμαι και γω
giorgosvas06
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: Παρ Οκτ 10, 2014 7:36 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από giorgosvas06 »

Παιδιά εχθές είπε το καληνύχτα σκέτη καύλα :007:
dionisis24
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Παρ Μάιος 27, 2016 12:39 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dionisis24 »

Και γω 21 ειμαι παιδια ...,,σπουδαζω Αγγλια,..
Άβαταρ μέλους
jdarmody
Δημοσιεύσεις: 2766
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 19, 2014 2:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jdarmody »

Μια ζωή Νότης τι έγινε με τα dislikes στο βίντεο σου;; Αν μπορείς ανέβασε κι εκείνο το απόσπασμα από τη συνέντευξη στη Χάμου που έχεις βάλει στο instagram σου!
Έχει να κάνει με την τρέλα και τον άνθρωπο...
Notikos
Δημοσιεύσεις: 81
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 24, 2018 11:56 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Notikos »

Την αλλαγη στο στην αγκαλια σου ειμαι σιγουρος οτι του επιβληθηκε απο την εταιρια ουτως ωστε ολος ο δισκος να ειναι ψιλοροκ και συγχρονος...Ειναι αλλωστε και τακτικη αυτης της εταιριας ο συγχρονος ηχος...Γνωμη μου οτι ο Νοτης πρεπει να επιστρεψει στην ΕΜΙ...
Άβαταρ μέλους
jdarmody
Δημοσιεύσεις: 2766
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 19, 2014 2:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jdarmody »

Εγώ παιδιά θεωρώ υπερβολική αυτήν την εμμονή με την αλλαγή στο ''Την αγκαλιά σου''. Δε νομίζω ότι είναι λόγος για να μην αρέσει το κομμάτι σε κάποιον. Επίσης σκεφτείτε ότι για τον πολύ τον κόσμο που δεν έχει ακούσει καν την αρχική version δεν υπάρχει καν αλλαγή. Ο Νότης έχει έχει δώσει μια πολύ καλή δουλειά, ούτε ροκ ούτε ποπ είναι ο δίσκος, είναι σύγχρονος λαϊκός. Δεν σας είδα τόσο αυστηρούς στο ''Όταν επικοινωνούμε''. Μήπως το πρόβλημα είναι ότι αναλογικά ο Νότης βγάζει λιγότερα ερωτικά κομμάτια ώστε να καλύψει όλα τα γούστα και πάντα υπάρχει παράπονο;
Έχει τρελό ρεπερτόριο ο Νότης κι αυτό είναι γνωστό βέβαια. Επανέφερε το ''Για σένανε φοβάμαι'', είπε τα ''Χαράματα'', το ''Ανησυχώ''. Επίσης πήρε το μάτι μου μια σχεδόν ακαπέλα ερμηνεία στον Αετό την Παρασκευή που ήταν μοναδική. Λίγο το χορευτικό του να εμπλούτιζε με παλιούς ύμνους θα γκρεμιζόταν το μαγαζί σε κάθε εμφάνιση..
Έχει να κάνει με την τρέλα και τον άνθρωπο...
giannis21
Δημοσιεύσεις: 387
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 14, 2016 3:53 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από giannis21 »

jdarmody έγραψε: Κυρ Απρ 22, 2018 1:00 pm Εγώ παιδιά θεωρώ υπερβολική αυτήν την εμμονή με την αλλαγή στο ''Την αγκαλιά σου''. Δε νομίζω ότι είναι λόγος για να μην αρέσει το κομμάτι σε κάποιον. Επίσης σκεφτείτε ότι για τον πολύ τον κόσμο που δεν έχει ακούσει καν την αρχική version δεν υπάρχει καν αλλαγή. Ο Νότης έχει έχει δώσει μια πολύ καλή δουλειά, ούτε ροκ ούτε ποπ είναι ο δίσκος, είναι σύγχρονος λαϊκός. Δεν σας είδα τόσο αυστηρούς στο ''Όταν επικοινωνούμε''. Μήπως το πρόβλημα είναι ότι αναλογικά ο Νότης βγάζει λιγότερα ερωτικά κομμάτια ώστε να καλύψει όλα τα γούστα και πάντα υπάρχει παράπονο;
Έχει τρελό ρεπερτόριο ο Νότης κι αυτό είναι γνωστό βέβαια. Επανέφερε το ''Για σένανε φοβάμαι'', είπε τα ''Χαράματα'', το ''Ανησυχώ''. Επίσης πήρε το μάτι μου μια σχεδόν ακαπέλα ερμηνεία στον Αετό την Παρασκευή που ήταν μοναδική. Λίγο το χορευτικό του να εμπλούτιζε με παλιούς ύμνους θα γκρεμιζόταν το μαγαζί σε κάθε εμφάνιση..
ΣΥΜΦΩΝΩ...ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ΟΤΙ ΤΟ ΘΕΛΑΝ ΣΤΗΝ ΑΓΑΛΙΑ ΣΟΥ ΖΕΜΠΕΚΙΑ...ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΑΥΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΚΟΜΜΑΤΙ...ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΑΙΓΙΑ ΠΟΛΛΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΥΜΝΟΣ...ΚΑΙ ΑΥΤΗ Η VERSION ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ....
Άβαταρ μέλους
jdarmody
Δημοσιεύσεις: 2766
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 19, 2014 2:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jdarmody »

Ακούστε φωνή...

Έχει να κάνει με την τρέλα και τον άνθρωπο...
Άβαταρ μέλους
MIA ZΩΗ ΝΟΤΗΣ
Δημοσιεύσεις: 254
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 07, 2015 9:08 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από MIA ZΩΗ ΝΟΤΗΣ »

Μια ζωή Νότης τι έγινε με τα dislikes στο βίντεο σου;; Αν μπορείς ανέβασε κι εκείνο το απόσπασμα από τη συνέντευξη στη Χάμου που έχεις βάλει στο instagram σου!
Οργανωμένη επιθεση απο haters..σταματησαν στους 137 τωρα που μιλαμε ...σε λιγα λεπτα τα Likes θα ξεπερασουν τα dislikes.
Ναι φιλε θα την ανεβασω συντομα!
george98
Δημοσιεύσεις: 61
Εγγραφή: Παρ Απρ 22, 2016 2:00 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από george98 »

notikos21 έγραψε: Κυρ Απρ 22, 2018 9:01 am Φίλε είχα ανεβεί αυθημερόν μόνο και μόνο για τον Νόταρο. 27 Μαϊού τελείωσα πανελλήνιες και Σάββατο 28 ανέβηκα Θεσσαλονίκη να τον δω. Και έδωσε ρέστα. Και την Κυριακή επέστρεψα Αθήνα!!! Το ίδιο έκανα και τώρα στην πρεμιέρα ανέβηκα πάλι.
Αυτή είναι η πραγματική νοτική τρέλα! Τι καλύτερο για κλείσιμο μίας πιεστικής χρονιάς από μία βραδιά στον Νότη, όπου πράγματι το πρόγραμμα ήταν σε πολύ καλά επίπεδα. Ελπίζω μόνο να πήγες καλά στις εξετάσεις σου. Χαίρομαι πάντως που συναντάμε και νοτικούς μικρότερης ηλικίας μεταξύ μας. Πού το κόλλησες εσύ φίλε το ''μικρόβιο''; Ρωτάω γιατί μεγάλωσες σε μια μουσική εποχή που είχε ήδη ξεκινήσει ο ολομέτωπος αγώνας των ''τίμιων'' δημοσιογράφων, λάθος ''δημοσιογράφων'', και ''ραδιοφωνικών παραγωγών'' κατά του Νότη.
[/quote]

Καλά πήγα στις εξετάσεις στην πρώτη μου επιλογή πέρασα Ασοεε. Τον Νότη άρχισα να τον ακούω το 2012 σταδιακά. Είδα ότι μου άρεσε και το έψαξα περισσότερο. Μου άρεσε και το στυλ του πάρα πολύ. Και σε 1 χρόνο έφτασα να ξέρω σχεδόν όλη του την δισκογραφία. Σήμερα ξέρω τα πάντα :whistle: Και νομίζω πως αυτός ο πόλεμος που άρχισε να δέχεται από το 2013 με έκανε να κολλήσω ακόμα περισσότερο
Το πρόσωπο του καθενός είναι ψυχής καθρέπτης
Billbill
Δημοσιεύσεις: 546
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 02, 2016 1:07 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Billbill »

jdarmody έγραψε: Κυρ Απρ 22, 2018 1:21 pm Ακούστε φωνή...

Αυτή μάλιστα είναι η φωνάρα του. Φανταστείτε στο στούντιο να τον πρόσεχαν κιόλας τι θα ακούγαμε.
Notis7Arxontas
Δημοσιεύσεις: 401
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 24, 2018 1:39 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Notis7Arxontas »

Άντε να δουμε πότε έχουν σκοπό να βγάλουν το βίντεο κλιπ.Αυριο βγαίνει το καινούριο τραγούδι του ρεμου
Απάντηση