Νότης Σφακιανάκης

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
notikos21
Δημοσιεύσεις: 96
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2018 6:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από notikos21 »

Ακούγοντας και τα τελευταία βίντεο επαληθεύεται αυτό που ξέρουν κι οι πέτρες: ότι ο Νότης έχει φωνάρα και είναι άφταστος αυτή τη στιγμή σε σχέση με τον ανταγωνισμό. Εκείνος ο live δίσκος που λέγανε κάποια παιδιά τι απέγινε; Καλά σίγουρα εν μέσω τριλογίας δεν βγαίνει, απλά είναι τέτοια η ανατριχίλα που σου βγάζει στα ζωντανά που δεν μπορείς να περιμένεις... Και για τους ''γκρινιάρηδες'' περί των ηχογραφήσεων στο στούντιο, σκεφτήκατε μήπως ότι έλεγε αλήθεια όταν δήλωνε ότι τον ''φτιάχνει'' καλύτερα στην πίστα και μπροστά στον κόσμο; Μία η λύση λοιπόν, να μεταφέρουμε το στούντιο στο μαγαζί :party:
81argus
Δημοσιεύσεις: 1083
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 20, 2014 1:47 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 81argus »

Notis7Arxontas έγραψε: Κυρ Απρ 22, 2018 2:55 pm Άντε να δουμε πότε έχουν σκοπό να βγάλουν το βίντεο κλιπ.Αυριο βγαίνει το καινούριο τραγούδι του ρεμου
Αύριο κάνει και την δικιά του εκπομπή στον Μουσικό (πρώην Derti). Το ζήσαμε να το δούμε κι αυτό :fryingpan:
Άκου τα χρόνια που έρχονται...
Άβαταρ μέλους
jdarmody
Δημοσιεύσεις: 2766
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 19, 2014 2:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jdarmody »

81argus έγραψε: Κυρ Απρ 22, 2018 3:22 pm
Notis7Arxontas έγραψε: Κυρ Απρ 22, 2018 2:55 pm Άντε να δουμε πότε έχουν σκοπό να βγάλουν το βίντεο κλιπ.Αυριο βγαίνει το καινούριο τραγούδι του ρεμου
Αύριο κάνει και την δικιά του εκπομπή στον Μουσικό (πρώην Derti). Το ζήσαμε να το δούμε κι αυτό :fryingpan:
Το τραγούδι του είναι για γέλια βέβαια. Ας κάνει όσες εκπομπές θέλει.
Έχει να κάνει με την τρέλα και τον άνθρωπο...
Notis7Arxontas
Δημοσιεύσεις: 401
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 24, 2018 1:39 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Notis7Arxontas »

jdarmody έγραψε: Κυρ Απρ 22, 2018 3:23 pm
81argus έγραψε: Κυρ Απρ 22, 2018 3:22 pm
Notis7Arxontas έγραψε: Κυρ Απρ 22, 2018 2:55 pm Άντε να δουμε πότε έχουν σκοπό να βγάλουν το βίντεο κλιπ.Αυριο βγαίνει το καινούριο τραγούδι του ρεμου
Αύριο κάνει και την δικιά του εκπομπή στον Μουσικό (πρώην Derti). Το ζήσαμε να το δούμε κι αυτό :fryingpan:
Το τραγούδι του είναι για γέλια βέβαια. Ας κάνει όσες εκπομπές θέλει.
Για γέλια και για κλάματα.Ακριβως.
notikos21
Δημοσιεύσεις: 96
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2018 6:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από notikos21 »

Notis7Arxontas έγραψε: Κυρ Απρ 22, 2018 3:28 pm
jdarmody έγραψε: Κυρ Απρ 22, 2018 3:23 pm
81argus έγραψε: Κυρ Απρ 22, 2018 3:22 pm
Notis7Arxontas έγραψε: Κυρ Απρ 22, 2018 2:55 pm Άντε να δουμε πότε έχουν σκοπό να βγάλουν το βίντεο κλιπ.Αυριο βγαίνει το καινούριο τραγούδι του ρεμου
Αύριο κάνει και την δικιά του εκπομπή στον Μουσικό (πρώην Derti). Το ζήσαμε να το δούμε κι αυτό :fryingpan:
Το τραγούδι του είναι για γέλια βέβαια. Ας κάνει όσες εκπομπές θέλει.
Για γέλια και για κλάματα.Ακριβως.
Εντάξει, ο Αντωνάκης έχει μια κάποια πορεία, αλλά καμία σχέση με τον Άρχοντα. Για αυτό έχει πιάσει ότι τηλεοπτικό ή ραδιοφωνικό στασίδι έχει βρει πρόχειρο, συν βέβαια τις κολεγιές με δημοσιογράφους και ''star-system''. ''Ψάχνω από κάπου να πιαστώ'', που λέει ένα άσμα...
nikosp
Δημοσιεύσεις: 536
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 06, 2014 7:05 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nikosp »

Notikos έγραψε: Κυρ Απρ 22, 2018 12:47 pm Την αλλαγη στο στην αγκαλια σου ειμαι σιγουρος οτι του επιβληθηκε απο την εταιρια ουτως ωστε ολος ο δισκος να ειναι ψιλοροκ και συγχρονος...Ειναι αλλωστε και τακτικη αυτης της εταιριας ο συγχρονος ηχος...Γνωμη μου οτι ο Νοτης πρεπει να επιστρεψει στην ΕΜΙ...
Τον κόβεις τον Νότη να συμμορφώνεται σε υποδείξεις της εταιρείας για το πως θα είναι τα τραγούδια του; Πιο πιθανό να σηκωνόταν να έφευγε πιστεύω αν του λεγαν κάτι τέτοιο.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nikosp την Κυρ Απρ 22, 2018 5:16 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Τώρα η δικιά σου η φωνή κατάντησε κραυγή!!!
81argus
Δημοσιεύσεις: 1083
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 20, 2014 1:47 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 81argus »

Notis7Arxontas έγραψε: Κυρ Απρ 22, 2018 3:28 pm
jdarmody έγραψε: Κυρ Απρ 22, 2018 3:23 pm
81argus έγραψε: Κυρ Απρ 22, 2018 3:22 pm
Notis7Arxontas έγραψε: Κυρ Απρ 22, 2018 2:55 pm Άντε να δουμε πότε έχουν σκοπό να βγάλουν το βίντεο κλιπ.Αυριο βγαίνει το καινούριο τραγούδι του ρεμου
Αύριο κάνει και την δικιά του εκπομπή στον Μουσικό (πρώην Derti). Το ζήσαμε να το δούμε κι αυτό :fryingpan:
Το τραγούδι του είναι για γέλια βέβαια. Ας κάνει όσες εκπομπές θέλει.
Για γέλια και για κλάματα.Ακριβως.
Παρωδία το τραγούδι. Πήγε στην Panik (όχι Platinum αλλά Records) και το παίζει Φουρέμος.
Άκου τα χρόνια που έρχονται...
anast~3
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: Σάβ Απρ 14, 2018 10:21 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από anast~3 »

Ώστε υπάρχουν και άλλοι νέοι που ακούνε Νότη, χαίρομαι :clap: . Εγώ που είμαι 22 δεν γνωρίζω άτομα που είναι φαν του Νότη μόνο κάποιοι φίλοι που ακούνε κυρίως ξένη μουσική, όταν κινούμαστε σε ελληνικά μονοπάτια επικρατέστερη επιλογή είναι ο Νότης και μάλιστα ηταν επιλογή τους πριν γνωρίσουν εμένα. Αντίστοιχη περίπτωση ισχύει και με κάτι ξαδέρφια μου που ακούνε περισσότερο έντεχνο. Εμένα μου αρέσει πάντως που βλέπω άτομα με άποψη, τα οποία δεν ακούνε αυτά που τους σερβίρουν και έχουν ψάξει να βρουν το στυλ μουσικής που τους εκφράζει, να είναι θετικοί απέναντι στον Νότη και να εκτιμούν την δουλεια του (ειδικά άτομα που έχουν ξενερώσει γενικα με την ελληνικη μουσική των τελευταίων χρόνων) ακόμα και αν δεν αποτελεί ο Νότης την πρώτη τους επιλογη.

Γνωρίζουμε μέχρι πότε θα είναι Θεσσαλονίκη γιατί λέω να ανεβω;
Άβαταρ μέλους
Dimitris96
Δημοσιεύσεις: 862
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 28, 2007 12:16 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dimitris96 »

anast~3 έγραψε: Κυρ Απρ 22, 2018 8:00 pm Γνωρίζουμε μέχρι πότε θα είναι Θεσσαλονίκη γιατί λέω να ανεβω;
Μεχρι 5 Μαϊου
Notis Sfakianakis
anast~3
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: Σάβ Απρ 14, 2018 10:21 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από anast~3 »

Dimitris96 έγραψε: Κυρ Απρ 22, 2018 8:04 pm
anast~3 έγραψε: Κυρ Απρ 22, 2018 8:00 pm Γνωρίζουμε μέχρι πότε θα είναι Θεσσαλονίκη γιατί λέω να ανεβω;
Μεχρι 5 Μαϊου
Ευχαριστώ!
manosb77
Δημοσιεύσεις: 311
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 03, 2009 7:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από manosb77 »

ο νοτης μια χαρα εχει κοινο και στους 20ριδες 25ριδες αντρες. Εκει που δεν εχει ειναι στις γυναικες αυτης της ηλικιας και ο λογος ειναι απλος. Μεγαλωσε και τα κοριτσακια αυτης της ηλικιας περισσοτερο κοιτανε αλλα πραγματα παρα την φωνη η τα τραγουδια καποιου.
manosb77
Δημοσιεύσεις: 311
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 03, 2009 7:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από manosb77 »

να ρωτησω και κατι αλλο προς την διαχειρηση περισσοτερο. το θρεντ του νοτη εχει 826 σελιδες. Ισως να ειναι και το θρεντ με την μεγαλυτερη σταθεροτερη και συνεχη ροη απο ολα. για πιο λογο εχουν αλλοι καλλιτεχνες σελιδες φαν κλαμπ με ξεχωριστα θεματα ας πουμε για live η δισκογραφια και οχι ο νοτης με αποτελεσμα πολλα να χανονται οσο γεμιζουν οι σελιδες;
Άβαταρ μέλους
ΜΑΓΔΑ
Δημοσιεύσεις: 9166
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 08, 2004 12:05 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜΑΓΔΑ »

manosb77 έγραψε: Κυρ Απρ 22, 2018 9:43 pm να ρωτησω και κατι αλλο προς την διαχειρηση περισσοτερο. το θρεντ του νοτη εχει 826 σελιδες. Ισως να ειναι και το θρεντ με την μεγαλυτερη σταθεροτερη και συνεχη ροη απο ολα. για πιο λογο εχουν αλλοι καλλιτεχνες σελιδες φαν κλαμπ με ξεχωριστα θεματα ας πουμε για live η δισκογραφια και οχι ο νοτης με αποτελεσμα πολλα να χανονται οσο γεμιζουν οι σελιδες;
Έχουμε υπ' όψιν να γίνει επανασχεδίαση του section των καλλιτεχνών.
Το πότε θα γίνει αυτό, επαφίεται στον διαχειριστή του forum και το τεχνικό τμήμα.

Ευχαριστούμε,
ΜΑΓΔΑ (συντονίστρια συζητήσεων).
Life is a RollerCoaster...
manosb77
Δημοσιεύσεις: 311
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 03, 2009 7:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από manosb77 »

ΜΑΓΔΑ έγραψε: Κυρ Απρ 22, 2018 9:49 pm
manosb77 έγραψε: Κυρ Απρ 22, 2018 9:43 pm να ρωτησω και κατι αλλο προς την διαχειρηση περισσοτερο. το θρεντ του νοτη εχει 826 σελιδες. Ισως να ειναι και το θρεντ με την μεγαλυτερη σταθεροτερη και συνεχη ροη απο ολα. για πιο λογο εχουν αλλοι καλλιτεχνες σελιδες φαν κλαμπ με ξεχωριστα θεματα ας πουμε για live η δισκογραφια και οχι ο νοτης με αποτελεσμα πολλα να χανονται οσο γεμιζουν οι σελιδες;
Έχουμε υπ' όψιν να γίνει επανασχεδίαση του section των καλλιτεχνών.
Το πότε θα γίνει αυτό, επαφίεται στον διαχειριστή του forum και το τεχνικό τμήμα.

Ευχαριστούμε,
ΜΑΓΔΑ (συντονίστρια συζητήσεων).
οκ!!! σ ευχαριστω για την απαντηση!
notikos21
Δημοσιεύσεις: 96
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2018 6:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από notikos21 »

manosb77 έγραψε: Κυρ Απρ 22, 2018 9:27 pm ο νοτης μια χαρα εχει κοινο και στους 20ριδες 25ριδες αντρες. Εκει που δεν εχει ειναι στις γυναικες αυτης της ηλικιας και ο λογος ειναι απλος. Μεγαλωσε και τα κοριτσακια αυτης της ηλικιας περισσοτερο κοιτανε αλλα πραγματα παρα την φωνη η τα τραγουδια καποιου.
Ισχύει ότι ο Νότης έχει κυρίως αντρικό κοινό. Αν ρε φίλε όμως οι νεότερες γυναίκες δεν κοιτούνε τη φωνή ή τα τραγούδια σε έναν τραγουδιστή, τότε τι στον @$&@@ κοιτάνε; Δηλαδή δεν νιώθουν τίποτα; Ρωτάω γιατί ο Νότης έχει τραγουδήσει περίπου για τα πάντα... Πάντως εγώ είμαι τυχερός: ο πιο φανατικός νοτικός του κύκλου μου, εξαιρουμένου έμενα φυσικά, είναι η γυναίκα μου! Βέβαια, έχουμε αποχαιρετήσει τα 20-25 εδώ κι αρκετά χρόνια :fan:
Άβαταρ μέλους
jdarmody
Δημοσιεύσεις: 2766
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 19, 2014 2:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jdarmody »

Την εμφάνιση μήπως; Το πόσο της ''μόδας'' είναι ένας καλλιτέχνης; Πάντως μην μπερδεύουμε τα πάντα λογικό είναι οι νεότερες ηλικίες να προτιμούν νεότερους ηλικιακά τραγουδιστές που είναι συνήθως και αυτοί που προβάλλονται περισσότερο. Κι εμείς όταν ξεκίνησε ο Νότης, το Νότη ακούγαμε όχι τον Βοσκόπουλο ή τον Μητροπάνο για παράδειγμα. Δεν έχει να κάνει με τα τραγούδια. Ακόμα κι ο Ρουβάς που είχε κατά βάση γυναικείο κοινό το έχασε κι αυτός εν μέρει από τους νεότερους. Για κάποιο λόγο οι γυναίκες επιλέγουν τον εκάστοτε τραγουδιστή-μαγαζί που θεωρείται in. Για παράδειγμα ο Ρέμος έχτισε γύρω από το όνομα του αυτό το στοιχείο συν του ότι είναι ο τραγουδιστής-εκπρόσωπος του νεοπλουτισμού. Όπως πολλοί-ές επιλέγουν πλέον Αργυρό και Οικονομόπουλο που είναι τα νέα hot ονόματα στη νύχτα. Αυτοί οι τρεις θεωρούνται τα high class νυχτερινά μαγαζιά-μπουζούκια και μαζεύουν και τον αντίστοιχο κόσμο.
Έχει να κάνει με την τρέλα και τον άνθρωπο...
notikos21
Δημοσιεύσεις: 96
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2018 6:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από notikos21 »

jdarmody έγραψε: Δευ Απρ 23, 2018 12:30 am Την εμφάνιση μήπως; Το πόσο της ''μόδας'' είναι ένας καλλιτέχνης; Πάντως μην μπερδεύουμε τα πάντα λογικό είναι οι νεότερες ηλικίες να προτιμούν νεότερους ηλικιακά τραγουδιστές που είναι συνήθως και αυτοί που προβάλλονται περισσότερο. Κι εμείς όταν ξεκίνησε ο Νότης, το Νότη ακούγαμε όχι τον Βοσκόπουλο ή τον Μητροπάνο για παράδειγμα. Δεν έχει να κάνει με τα τραγούδια. Ακόμα κι ο Ρουβάς που είχε κατά βάση γυναικείο κοινό το έχασε κι αυτός εν μέρει από τους νεότερους. Για κάποιο λόγο οι γυναίκες επιλέγουν τον εκάστοτε τραγουδιστή-μαγαζί που θεωρείται in. Για παράδειγμα ο Ρέμος έχτισε γύρω από το όνομα του αυτό το στοιχείο συν του ότι είναι ο τραγουδιστής-εκπρόσωπος του νεοπλουτισμού. Όπως πολλοί-ές επιλέγουν πλέον Αργυρό και Οικονομόπουλο που είναι τα νέα hot ονόματα στη νύχτα. Αυτοί οι τρεις θεωρούνται τα high class νυχτερινά μαγαζιά-μπουζούκια και μαζεύουν και τον αντίστοιχο κόσμο.
Εγώ άκουγα και ακούω ακόμη Μητροπάνο :fan: Πάντως συμφωνώ μαζί σου για το προμοτάρισμα λόγω ''μόδας''. Αρκεί βέβαια να συνοδεύεται κι από ουσία. Ναι, ο Νότης υπήρξε κι αυτός ''ιν'', αλλά νομίζω η φωνή και τα τραγούδια του δικαιολογούσαν τον πανικό γύρω από το όνομά του. Όντως οι τρεις τραγουδιστές που ανέφερες, φαίνεται να έχουν το ρεύμα μαζί τους. Αλλά ο καθένας από αυτούς αναδείχτηκε σε διαφορετική περίοδο και ίσως για διαφορετικό λόγο. Τον Ρέμο δεν τον λες πλέον θελκτικό όσον αφορά την εξωτερική εμφάνιση. Και τα τελευταία αρκετά χρόνια για να βρεις αξιόλογο τραγούδι του (επί του συνόλου αναφέρομαι) κάνεις έρευνα. Αν έβγαζε κάποια από αυτά ο δικός μας, νομίζω ότι θα του στήναμε κρεμάλα και θα σπάγαμε τους δίσκους έξω από το σπίτι του. Ο Ρέμος απλώς μένει στον αφρό λόγω κυρίως του PR και της ''φιλίας'' με media και λεφτάδες. Ο Οικονομόπουλος εννοείται έφτιαξε/φτιάχνει όνομα πολύ μεταγενέστερα από Ρέμο. Εδώ έχουμε μια πιο ολοκληρωμένη μαγιά: εμφάνιση, φωνή, ωραία γυρίσματα, αρκετά ωραία τραγούδια, του λείπουν όμως αυτό που λέμε τραγούδια-ύμνοι και είναι πλέον αρκετά χρόνια στη δισκογραφία. Παρόλα αυτά, τον θεωρώ δυνητικά διάδοχο του Νότη, ως ένα βαθμό φυσικά. Πάμε στον Αργυρό. Αυτός ξεπετάχτηκε τα τελευταία δύο, το πολύ τρία χρόνια. Δηλαδή σχεδόν ταυτόχρονα με το θάνατο του Παντελίδη. Τυχαίο, δεν νομίζω. Ουσιαστικά δηλαδή πήρε το ''hype'' του τελευταίου. Ωραίο παιδί, αλλά μέχρι εκεί. Με σουξεδάκια των λίγων μηνών (κι αν) και με φωνή ό, τι πιο μέτριο για ''όνομα'' τέτοιας διαλογής πόσον καιρό του δίνεις στην πρώτη γραμμή; Εγώ εκτιμώ μέχρι να βγει ο επόμενος ''Αργυρός''. Να θυμίσω ότι για κάποια πολύ λίγα χρόνια ''ιν'' ήταν και κάποιος Λεμπέσης. Αυτή είναι και η διαφορά του Άρχοντα σε σχέση με τους περισσότερους: η αντοχή στο χρόνο. Ο Νότης δεν εξαφανίζεται από το προσκήνιο, παρά τον πόλεμο που δικαίως ή αδίκως δέχεται, ενώ οι διάφοροι ''Αργυροί'' έρχονται και παρέρχονται. Λίγο καλύτερο PR να είχε ο Νότης και θα σου έλεγα αν θα αναδύονταν τέτοιοι τραγουδιστές, αλλά τότε δεν θα ήταν ο Νότης που ξέρουμε κι αγαπάμε.
Άβαταρ μέλους
KeepNoting
Δημοσιεύσεις: 386
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 02, 2015 4:16 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από KeepNoting »

Εγω ακομα να βρω το cd σε καποιο public...εμεινα αρκετα πισω.... :sad: :sad: :sad: :sad:
Ένα γράμμα να μου στείλεις...
griniaris
Δημοσιεύσεις: 177
Εγγραφή: Δευ Φεβ 01, 2016 11:48 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από griniaris »

λογικα σημερα θα το εχουν ολα τα κατατηματα και της επαρχιας.Το ᾽᾽καληνυχτα᾽ αρχιζει να μου αρεσει ιδιατερα και εχει και τις περισσοτερες αναπαραγωγες στο spotify απ οτι ειδα απο τα 5 καινουργια.
Άβαταρ μέλους
KeepNoting
Δημοσιεύσεις: 386
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 02, 2015 4:16 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από KeepNoting »

Δεν ειμαι επαρχια...Κορυδαλλο ειμαι.
Ένα γράμμα να μου στείλεις...
Απάντηση