Νότης Σφακιανάκης

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Πιστεύω θα πάει. Πρώτον διότι έχει σε εκτίμηση τον Αλέκο, συν ότι εκτιμάει και καλλιτεχνικά πολλούς από αυτούς που ήδη έχουν δηλώσει ότι θα πάνε, όπως ο Καρράς, ο Αδαμαντίδης, η Πέγκυ. Δεν αποκλείεται να πάνε και οι Οικονομόπουλος και Στέλιος Διονυσίου.
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Αθάνατος
Αντέχω πολύ
Απ΄ το μυαλό μου να σε βγάλω
Βάπτισμα πυρός
Δε θα πετάξουμε ποτέ
Δικαστής
Εικόνες
Είσαι ένα πιστόλι
Η πλατεία
Καλοσύνη σου
Μα εσύ με καις
Μάνα μανούλα μου
Με τα μάτια μιλάμε
Μεσόγειος
Μήπως είμαι τρελός
Νταβατζής
Ξενύχτες
Ο αετός
Οι σκιές
Παράλληλα
Πέρνα κι εσύ
Σ΄ ακολουθώ
Σιγανές ψιχάλες
Στη μέση του δρόμου
Στόχος
Συνείδησή μου
Σώμα μου
Τι θέλω εγώ εδώ
Τι να μου πεις και συ
Το στενό το φόρεμά σου
Τρελή βροχή
Φωτεινή επιγραφή
Ψυχρός εκτελεστής

Για να παίξουμε λιγάκι. Παραπάνω είναι όλα τα τραγούδια του Χρυσοβέργη (και Γιατρά) που έχει πει ο Νότης.
Ποια 5 θα επιλέγατε για να πει ο Νότης στην συναυλία.
Ξεκινάω...

1. Ο αετός
2. Οι σκιές
3. Παράλληλα
4. Νταβατζής
5. Μήπως είμαι τρελός

Αναπληρωματικό: Σώμα μου
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Άβαταρ μέλους
J&B
Δημοσιεύσεις: 834
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 01, 2008 1:40 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από J&B »

sotirakos έγραψε: Τετ Μαρ 27, 2019 12:51 pm Εγω αμφιβαλλω αν θα παει ο Νοτης...
+1

Άλλα για το παιχνίδι και μόνο θα έλεγα:
1. Μα εσύ με καις
2. Ο αετός
3. Σώμα μου
4. Παράλληλα
5. Μήπως είμαι τρελός
Κοιμόμουνα και ξύπνησα μονάχα που τα αντίκρυσα...
Notis7Arxontas
Δημοσιεύσεις: 401
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 24, 2018 1:39 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Notis7Arxontas »

1.Ο αετός
2.Παράλληλα
3.Σώμα μου
4.Νταβατζης
5.Μηπως είμαι τρελος
Tsachno21
Δημοσιεύσεις: 320
Εγγραφή: Παρ Σεπ 14, 2018 7:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Tsachno21 »

Τεράστια συναυλία...
Η δική μου πεντάδα είναι
1.Μεσογειος
2.Νταβατζης
3.Αετος
4.Μηπως είμαι τρελός
5.Παραλληλα
Άβαταρ μέλους
Johny-rex
Δημοσιεύσεις: 120
Εγγραφή: Σάβ Απρ 16, 2016 7:37 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Johny-rex »

Πριν 2 χρόνια που είχε έρθει στο Τεάτρο ο Χρυσοβέργης είχε πει τα εξής στο πρώτο πρόγραμμα

1) Πέρνα και εσυ
2) Νταβατζής
3) Σώμα μου

τα άλλα δεν είμαι σίγουρος νομίζω Παράλληλα και Αετός...

Μετά αναφέρθηκε στο όνομα του με θερμά λόγια!!
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Ανακοινώθηκε και ο Αντύπας, ενώ ο Χρυσοβέργης έγραψε ότι έκανε πρόταση στην Πάολα και αναμένει την απάντηση της. Πλάκα εχει. Να εμφανισθεί για να δούμε και τι έχει τραγουδήσει ο ένας (ύμνους) και τι έχει πει η συγκεκριμένη. Χαοτική διαφορά.
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
johnytzitzi
Δημοσιεύσεις: 776
Εγγραφή: Τετ Σεπ 18, 2013 1:14 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από johnytzitzi »

Scorpion86 έγραψε: Τετ Μαρ 27, 2019 1:25 pm Αθάνατος
Αντέχω πολύ
Απ΄ το μυαλό μου να σε βγάλω
Βάπτισμα πυρός
Δε θα πετάξουμε ποτέ
Δικαστής
Εικόνες
Είσαι ένα πιστόλι
Η πλατεία
Καλοσύνη σου
Μα εσύ με καις
Μάνα μανούλα μου
Με τα μάτια μιλάμε
Μεσόγειος
Μήπως είμαι τρελός
Νταβατζής
Ξενύχτες
Ο αετός
Οι σκιές
Παράλληλα
Πέρνα κι εσύ
Σ΄ ακολουθώ
Σιγανές ψιχάλες
Στη μέση του δρόμου
Στόχος
Συνείδησή μου
Σώμα μου
Τι θέλω εγώ εδώ
Τι να μου πεις και συ
Το στενό το φόρεμά σου
Τρελή βροχή
Φωτεινή επιγραφή
Ψυχρός εκτελεστής

Για να παίξουμε λιγάκι. Παραπάνω είναι όλα τα τραγούδια του Χρυσοβέργη (και Γιατρά) που έχει πει ο Νότης.
Ποια 5 θα επιλέγατε για να πει ο Νότης στην συναυλία.
Ξεκινάω...

1. Ο αετός
2. Οι σκιές
3. Παράλληλα
4. Νταβατζής
5. Μήπως είμαι τρελός

Αναπληρωματικό: Σώμα μου

Ξέχασες το Χάθηκες :biggrin:

Αν πουν όλοι από ένα, θα πει τον Αετό εννοείται. Συνήθως σε τέτοιες συναυλίες αφιερωματικές λειτουργεί το “όλοι ισάξια αντιμετωπιζονται” μακάρι να έρθει και ο Πάριος ή και ο Τόλης όσο πιο ισχυρά ονόματα τόσο περισσότερο ίσως το αξιολογήσει για να πάει.

Θυμάμαι το Σεπτέμβριο του 2005 που ήταν να πάει στη συναυλία για τον Στράτο. Είχαν έρθει και ο Παζουζου για να ήταν σωστή η ηχοληψία και ο φροντιστης (σωματοφύλακας) που είχε τότε. Τον περιμέναμε και έστειλε μήνυμα στον Άγγελο ότι τον έπιασε η μέση του και δεν θα μπορέσει να έρθει. Θυμάμαι το ανέφερε στην αποφώνηση ο Άγγελος “ότι πάνω από όλα η υγεια”. Βέβαια όταν έδωσε συνέντευξη στο notis.gr λίγο καιρό μετά μου φάνηκε λίγο αστεία η δικαιολογία. Ξαφνικά ενώ έπαιζε με τα σκυλιά του έκανε μια απότομη κίνηση και τον έπιασε πολύ άσχημα η μέση έτσι είχε πει.
Κρύβομαι απ’ τα παιχνίδια τα στημένα
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

«Ξεκινάω με θετική αύρα. Δεν θέλω να βάζω στο μυαλό μου αρνητικές σκέψεις. Άλλωστε, ο κάθε άνθρωπος αντιδρά διαφορετικά απέναντι στον άλλον», δήλωσε η Έλλη Κοκκίνου για το σχήμα στο Club Vogue.
https://www.newspistol.gr/article/10137 ... LHVjp9O97Y
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

johnytzitzi έγραψε: Τετ Μαρ 27, 2019 2:54 pm Ξέχασες το Χάθηκες :biggrin:
Νομίζω σε αυτό δεν έχει την πρώτη εκτέλεση ο Νότης, αλλά η Μαρίνα Βλαχάκη από το 1989. Απλά ο δικός μας το έκανε ευρέως γνωστό λίγα χρόνια αργότερα.


Υ.Γ. Ο Χρυσοβέργης μου απάντησε στο facebook ότι όχι μόνο θα είναι ο Νότης στην συναυλία αλλά θα έχει και τον μεγαλύτερο χρόνο πάνω στην σκηνή. :shablon_03:

Υ.Γ.2 Μέσω viva.gr και εκδοτηρίων του ΣΕΦ τα εισιτήρια.
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Tsachno21
Δημοσιεύσεις: 320
Εγγραφή: Παρ Σεπ 14, 2018 7:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Tsachno21 »

Scorpion86 έγραψε: Τετ Μαρ 27, 2019 3:02 pm
johnytzitzi έγραψε: Τετ Μαρ 27, 2019 2:54 pm Ξέχασες το Χάθηκες :biggrin:
Νομίζω σε αυτό δεν έχει την πρώτη εκτέλεση ο Νότης, αλλά η Μαρίνα Βλαχάκη από το 1989. Απλά ο δικός μας το έκανε ευρέως γνωστό λίγα χρόνια αργότερα.


Υ.Γ. Ο Χρυσοβέργης μου απάντησε στο facebook ότι όχι μόνο θα είναι ο Νότης στην συναυλία αλλά θα έχει και τον μεγαλύτερο χρόνο πάνω στην σκηνή. :shablon_03:

Υ.Γ.2 Μέσω viva.gr και εκδοτηρίων του ΣΕΦ τα εισιτήρια.
Αντε να βγούνε τα εισιτήρια!! Θα φύγουνε αμέσως... Νομίζω θα είναι από τις πιο δυνατές συναυλίες που έχουν γίνει ποτέ... Καμία σχέση με το τσίρκο τον MAD Awards... Το ότι ο Νοτης θα έχει τον περισσότερο χρόνο μπροστά σε τέτοια ονόματα αποδεικνύει το τεράστιο μέγεθος του... Οσο για την παολα, δεν υπάρχει κανένας λόγος να ασχοληθούμε άλλο ούτε εμείς ούτε ο Νοτης.. Ρίχνουμε το επίπεδο του Νοτη έτσι
eptapsuxos
Δημοσιεύσεις: 145
Εγγραφή: Δευ Μαρ 11, 2019 3:16 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από eptapsuxos »

Αν παει ο Νοτης(κραταω επιφυλαξεις) το ΣΕΦ θα ειναι γεματο σιγουρα. Επισης αν παει ο Νοτης βλεπω να μην πηγαινει η Παγωνα... Τελος εκτιμω οτι θα πει 7 τραγουδια δλδ Αετο, σωμα μου, νταβατζη, παραλληλα, μηπως ειμαι τρελος εισαι ενα πιστολι και μα εσυ με καις.
81argus
Δημοσιεύσεις: 1083
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 20, 2014 1:47 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 81argus »

Όσο και να εκτιμάει κάποιον ο Νότης δεν συμμετέχει σε τέτοιου είδους συναυλίες αφιερώματα. Όταν είχε γίνει η συναυλία για τον Στράτο το 2005 βγήκαν σε ζωντανή σύνδεση από το Θέατρο Βράχων τα παιδιά του (Άγγελος και Στέλιος) στο κεντρικό δελτίο ειδήσεων του Alter και ανέφεραν πως στην συναυλία θα συμμετέχει και ο Νότης. Λίγο αργότερα όταν ξαναέκανε ζωντανή σύνδεση το δελτίο ειδήσεων και έδειχνε live την συναυλία με όλους τους καλλιτέχνες επί σκηνής ο Νότης άφαντος. Σε αυτές τις συναυλίες συνηθίζεται στην έναρξη και στην αποφώνηση να βρίσκονται όλοι οι καλλιτέχνες επί σκηνής και ίσως να κάνουν και κάποια ντουέτα, επίσης δικαιούνται όλοι τον ίδιο χρόνο, δεν είναι νυχτερινό σχήμα με πρώτο και δεύτερο όνομα. Δεν ξέρω κατά πόσο θα συμφωνήσει ο Νότης με όλα αυτά. Ο Νότης ακόμα και αυτού του είδους τις συναυλίες τις αντιμετωπίζει σαν νυχτερινό σχήμα που θέλει περισσότερο χρόνο για τον εαυτό του κτλ. Δεν λειτουργεί ομαδικά.

Υ.Γ. Δεν γνώριζα πως το ''Χάθηκες'' δεν ήταν δικό του :surprised:
Η πιο έντονη στιγμή που θα έχω να θυμάμαι σε όλη μου την ζωή από τις ζωντανές εμφανίσεις του Νότη θα είναι όταν το 2010 στο Ωδείον είπε το ''Χάθηκες'' όπου ήταν η πρώτη φορά που το άκουσα live και από τότε δεν τον ξαναείπε.
Άκου τα χρόνια που έρχονται...
Dionysis7
Δημοσιεύσεις: 82
Εγγραφή: Τρί Μαρ 29, 2016 7:22 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dionysis7 »

Πολύ ευχάριστο εάν όντως είναι ο Νότης στην συναυλία!
Υπάρχουν κάποια διαδικαστικά θέματα (λεπτομέριες) που ελπίζω να μην σταθούν εμπόδιο τελικά.Για παράδειγμα δεν νομίζω ότι μπορεί να υποστηρίξει άλλη ορχήστρα τις απαιτήσεις του Νότη πλην της δικής του...
Εφόσον θα έχει αρκετό χρόνο, ωραίο θα ήταν να πει και κάποια του Στράτου όπως το "της γυναίκας η καρδιά"!
Tsachno21
Δημοσιεύσεις: 320
Εγγραφή: Παρ Σεπ 14, 2018 7:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Tsachno21 »

Παιδιά απ ότι έχω καταλάβει ο Αλέκος μιλάει για σίγουρη συμμετοχή του Νοτη και όχι απλά για πρόταση.. Άρα τα της ορχήστρας και όλα αυτά λογικά θα έχουν ήδη συμφωνηθεί
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Dionysis7 έγραψε: Τετ Μαρ 27, 2019 4:49 pm Εφόσον θα έχει αρκετό χρόνο, ωραίο θα ήταν να πει και κάποια του Στράτου όπως το "της γυναίκας η καρδιά"!
Λογικά αυτά θα τα πει κάποιος από τους γιους του Στράτου. Είναι και το πιο σωστό.

Υ.Γ. Μην συγκρίνουμε την συναυλία για Στράτο όπου θα έλεγε 1 κομμάτι ("Ο Στράτος") το πολύ δύο (συν κανένα ακόμα του Στράτου π.χ. "Ποιος το είπε για τους Μάγκες"), με μία συναυλία που θα βγει να πει τα τραγούδια του για να τιμήσει έναν δημιουργό και όπου θα έχει σημαντικό χρόνο στην σκηνή. Οτι ο Νότης έχει δώσει το ok και έχουν συμφωνήσει και το πόσα τραγούδια θα πει είναι δεδομένο, δεν έχει λόγο να πει ψέματα ο κυρ Αλέκος. Ωστόσο, μέχρι 30 Ιουνίου, μπορεί να προκύψει κάτι και να μην μπορέσει να παρευρεθεί. Η συναυλία θα είναι sold out είτε είναι ο Νότης είτε δεν είναι, ακόμα και εάν από μία συναυλία για τον Χρυοβέργη δεν μπορούν να λείπουν κομμάτια του Νότη όπως το Παράλληλα, ο Αετός, το Σώμα μου. Αν και αυτό διορθώνεται βάζοντας κάποιον άλλον να τα πει, π.χ. τον Αδαμαντίδη. Ο Κιντάτος για παράδειγμα είπε τα τραγούδια του Νότη στο αφιέρωμα που έγινε στον Γιατρά στον Παπαδόπουλο. Με τα τωρινά δεδομένα ο Νότης είναι παρών στην εκδήλωση και με το μεγαλύτερο χρόνο. Τι θα γίνει στους επόμενους τρεις μήνες κανείς δεν μπορεί να ξέρει.
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Άβαταρ μέλους
E-Notikos7
Δημοσιεύσεις: 459
Εγγραφή: Πέμ Απρ 20, 2017 7:37 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από E-Notikos7 »

Δεν ισχύουν αυτά που λέτε ότι σε τέτοιες συναυλίες εχουν όλοι την ίδια αντιμετώπιση. Πολύ απλά γιατί δεν είναι συναυλια για τον Στράτο τον Μητροπάνο τον Μπηθικώτση, όπου τραγουδάνε άλλοι τα τραγούδια αυτών. Ο κάθε τραγουδιστής λέει τα τραγούδια του εδώ και είναι λογικό κάποιοι με πολύ μεγαλύτερη δισκογραφία να έχουν παραπάνω χρόνο. Δεν μπορεί ο Νότης ο Καρράς ο Γονίδης που έχουν πει από 30 τραγούδια του Χρυσοβέργη και ορισμένα είναι από τα πιο διαχρονικά να έχουν τον ίδιο χρόνο με τον Αργυρό που έχει πει 2-3 κομματια του Χρυσοβέργη. Και για να τον ανακοίνωσε πάει να πει ότι θα παει. Μπορεί αυριο να ξυπνήσει στραβά και να πει δεν πάω. Αλλο αυτό...
Σε ότι πιστεύω κι αγαπώ, στοιχηματίζω πάνω...
Notis7Arxontas
Δημοσιεύσεις: 401
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 24, 2018 1:39 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Notis7Arxontas »

Παιδιά ξέρει κανένας τις τιμές που θα ισχύουν στο Vogue;
eptapsuxos
Δημοσιεύσεις: 145
Εγγραφή: Δευ Μαρ 11, 2019 3:16 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από eptapsuxos »

Αν η συναυλια κρατησει 3 ωρες ο Νοτης θα τραγουδαει για πλακα μιση ωρα, ο Γονιδης αλλη τοση και ο Καρρας το ιδιο. Συνολο μια μιση ωρα. Την υπολοιπη ωρα θα αξουστουν λογικα καλλιτεχνες με μικροτερη δισκογραφια.
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

eptapsuxos έγραψε: Τετ Μαρ 27, 2019 6:49 pm Αν η συναυλια κρατησει 3 ωρες ο Νοτης θα τραγουδαει για πλακα μιση ωρα, ο Γονιδης αλλη τοση και ο Καρρας το ιδιο. Συνολο μια μιση ωρα. Την υπολοιπη ωρα θα αξουστουν λογικα καλλιτεχνες με μικροτερη δισκογραφια.
Πολύ περισσότερο θα πάει πιστεύω. Στις 20:00 αρχίζει...
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Απάντηση