ΠΕΤΡΟΣ ΜΠΟΥΣΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ!ΕΝΑΣ ΗΘΟΠΟΙΟΣ ΕΡΜΗΝΕΥΕΙ...

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
happy_end
Δημοσιεύσεις: 6602
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 05, 2005 6:54 pm

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από happy_end »

creativeuser έγραψε:
happy_end έγραψε:
creativeuser έγραψε: ΕΙΠΑ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΑΓΜΑ?ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΥΤΕ Η ΠΡΩΤΗ,ΟΥΤΕ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ.ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΕΣ ΦΩΝΗΤΙΚΗ.
Ε ωραία, μ@λ@κί@ τους λοιπόν :lol: .
ΟΚ ΜΑΛΑΚΙΑ ΤΟΥ ΚΑΖΑΝΤΖΙΔΗ ΔΗΛΑΔΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΨΕ ΠΟΤΕ ΤΗ ΦΩΝΗ ΤΟΥ.
:lol: :lol: :lol:
Α. Δηλαδή αμφιβάλλεις ότι αν την είχε δουλέψει θα ήταν ακόμα καλύτερος; Επειδή κάποιος έχει ένα πηγαίο ταλέντο, μένει σ' αυτό και δεν το δουλεύει; Ναι λοιπόν, μαλακία του που δε δούλεψε τη φωνή του. :wink:

Δε σας καταλαβαίνω ρε παιδιά. Κάνετε λες και είπα κάτι παράλογο. Έχεις αδούλευτη φωνή και θες να γίνεις τραγουδιστής; Ε, κάτσε και δούλεψέ τη, πώς να το κάνουμε. Τουλάχιστον αυτό πιστεύω εγώ. Από εκεί και πέρα ο καθένας κάνει ότι θέλει και δικαίωμά του.
Pyrranthos
Δημοσιεύσεις: 877
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 20, 2007 3:02 pm

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pyrranthos »

Ο Μπουσουλόπουλος δεν είναι ούτε Καζαντζίδης, ούτε Μάλαμας... Συμφωνώ με τον Happy_end, χρειάζεται δουλειά μήπως και κάνει το τίποτα... κάτι.



Τον Ζακ Στεφάνου τον θεωρώ κι εγώ υπερτιμημένο :?
Άβαταρ μέλους
PENELOPE
Δημοσιεύσεις: 1317
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 29, 2005 1:59 am
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ/ΑΛΙΑΡΤΟΣ
Επικοινωνία:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από PENELOPE »

MΙΣΟ ΛΕΠΤΟ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ...Ο ΠΕΤΡΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΗΛΩΣΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΗΣ!ΑΠΛΑ ΕΙΠΕ ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΤΗΣ ΣΕΙΡΑΣ ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ ΕΝΑ ΣΙΝΓΚΛΑΚΙ,ΔΟΚΙΜΑΣΤΙΚΟ ΙΣΩΣ...
ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΕΝΑ 'ΤΙΠΟΤΑ' ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΕΞΕΛΙΞΕΙ ΣΕ 'ΚΑΤΙ'...ΕΧΕΙ ΚΑΛΗ ΦΩΝΗ ΩΣ ΒΑΣΗ ΚΙ ΑΠΛΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΝ ΠΟΤΕ ΘΕΛΗΣΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΗΣ!

ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ Ο ΜΑΛΑΜΑΣ ΜΕ 'ΚΟΥΡΑΖΕΙ' ΩΣ ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΗΣ,ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΝ ΑΚΟΥΣΩ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 10 ΛΕΠΤΑ ΑΝ ΚΙ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΑΛΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ...

ΚΙ Ο ΜΠΙΘΙΚΩΤΣΗΣ ΚΙ Ο ΠΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΚΙ Ο ΚΑΛΟΓΙΑΝΝΗΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΚΑΝΕΙ ΦΩΝΗΤΙΚΗ...ΥΔΡΑΥΛΙΚΟΣ Ο ΠΡΩΤΟΣ,ΟΙΚΟΔΟΜΟΣ Ο ΔΕΥΤΕΡΟΣ,ΤΣΑΓΚΑΡΗΣ ΝΟΜΙΖΩ Ο ΤΡΙΤΟΣ...ΚΙ Ο ΣΤΡΑΤΟΣ ΡΑΦΤΗΣ ΗΤΑΝ...ΚΙ ΟΜΩΣ ΤΡΑΓΟΥΔΟΥΣΑΝ ΥΠΕΡΟΧΑ!ΣΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΤΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗ ΦΩΝΗΤΙΚΗ;ΙΣΩΣ ΚΑΠΟΙΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΑΝΑΠΝΟΕΣ ΚΑΙ ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΔΕ ΔΙΑΦΩΝΩ,ΑΛΛΑ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΟΙ ΔΑΣΚΑΛΟΙ ΦΩΝΗΤΙΚΗΣ ΣΕ ΟΔΗΓΟΥΝ ΣΕ ΛΑΘΟΣ ΔΡΟΜΟ ΦΩΝΗΤΙΚΑ...

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΦΩΝΗ ΣΑΝ ΤΟΥ ΠΕΤΡΟΥ ΚΑΛΗ ΩΡΑ ΘΑ ΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΕ ΤΑ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ...ΟΠΟΤΕ ΑΝ ΚΙ ΑΥΤΟΣ ΤΟ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙ ΑΣ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΦΩΝΗΤΙΚΗΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΤΑ ΑΦΗΣΕ...
ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΔΕ ΒΓΗΚΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Ο ΝΕΟΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ...ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΑΚΙΑ ΜΙΑΣ ΣΕΙΡΑΣ ΛΕΕΙ!

ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΝΑ ΚΟΠΤΕΤΑΙ ΣΕ ΤΟΠΙΚ ΑΦΩΝΩΝ ΠΟΥ ΒΓΑΖΟΥΝ ΔΙΣΚΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΗ ΔΟΥΛΕΜΕΝΗ ΦΩΝΗ...
ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΕΤΡΟ ΜΑΣ ΠΗΡΕ Ο ΠΟΝΟΣ;
antidoto
Δημοσιεύσεις: 35870
Εγγραφή: Τετ Απρ 06, 2005 12:26 pm
Τοποθεσία: London

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από antidoto »

PENELOPE έγραψε:ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΝΑ ΚΟΠΤΕΤΑΙ ΣΕ ΤΟΠΙΚ ΑΦΩΝΩΝ ΠΟΥ ΒΓΑΖΟΥΝ ΔΙΣΚΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΗ ΔΟΥΛΕΜΕΝΗ ΦΩΝΗ...
ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΕΤΡΟ ΜΑΣ ΠΗΡΕ Ο ΠΟΝΟΣ;
+1000000000000000
Παρε ανασα και παμε...
Άβαταρ μέλους
PENELOPE
Δημοσιεύσεις: 1317
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 29, 2005 1:59 am
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ/ΑΛΙΑΡΤΟΣ
Επικοινωνία:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από PENELOPE »

ΑΥΤΗ ΜΟΥ Η ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΡΙΤΙΚΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΗ ΔΙΣΚΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ...
ΑΝΤΙ ΝΑ ΤΑ 'ΧΩΝΟΥΝ' ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΛΛΟΝ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΗΣ Ή ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΡΙΑ ΧΩΡΙΣ ΦΩΝΗ ΑΛΛΑ ΜΕ ΚΑΡΙΕΡΑ ΒΡΗΚΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΝΑ 'ΣΗΚΩΣΕΙ' ΤΟ ΑΝΑΘΕΜΑ ΤΗΣ ΑΔΟΥΛΕΥΤΗΣ ΦΩΝΗΣ...
Pyrranthos
Δημοσιεύσεις: 877
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 20, 2007 3:02 pm

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pyrranthos »

PENELOPE έγραψε:ΑΠΛΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΝ ΠΟΤΕ ΘΕΛΗΣΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΗΣ!

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΦΩΝΗ ΣΑΝ ΤΟΥ ΠΕΤΡΟΥ ΚΑΛΗ ΩΡΑ ΘΑ ΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΕ ΤΑ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ...
Το ίδιο λέμε, δεν καταλαβαίνω που διαφωνείς... :roll:

Όσο για το τίποτα και το κάτι... εγώ βρίσκω ότι η φωνή του είναι κάτω του μετρίου, εσύ ότι είναι καλή.

Η δική μου ένσταση αφορούσε την αναφορά μεγάλων ονομάτων που απο τη φύση τους είχαν/έχουν μεγάλο ταλέντο. Ο Μπουσουλόπουλος μπροστά τους είναι "τίποτα", εξ' άλλου όπως λες δε δηλώνει τραγουδιστής.
Σωστά;
Pyrranthos
Δημοσιεύσεις: 877
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 20, 2007 3:02 pm

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pyrranthos »

antidoto έγραψε:
PENELOPE έγραψε:ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΝΑ ΚΟΠΤΕΤΑΙ ΣΕ ΤΟΠΙΚ ΑΦΩΝΩΝ ΠΟΥ ΒΓΑΖΟΥΝ ΔΙΣΚΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΗ ΔΟΥΛΕΜΕΝΗ ΦΩΝΗ...
ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΕΤΡΟ ΜΑΣ ΠΗΡΕ Ο ΠΟΝΟΣ;
+1000000000000000

Συγνώμη που δεν απαντάμε σε όλα τα τόπικ που ανοίγονται καθημερινά και έτυχε να απαντήσουμε στο συγκεκριμένο.
Δε θα επαναληφθεί... :roll: :?
Άβαταρ μέλους
PENELOPE
Δημοσιεύσεις: 1317
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 29, 2005 1:59 am
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ/ΑΛΙΑΡΤΟΣ
Επικοινωνία:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από PENELOPE »

Η ΕΝΣΤΑΣΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΠΕΤΡΟΥ...
ΤΩΡΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΙ ΕΝΝΟΟΥΣΕΣ ΜΕ ΤΟ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΤΙ,ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΗ!

ΟΚ.Ο ΠΕΤΡΟΣ ΚΙ Η ΑΔΟΥΛΕΥΤΗ ΦΩΝΗ ΤΟΥ ΗΤΑΝ Η ΑΦΟΡΜΗ ΝΑ ΣΥΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΠΕΡΙ ΦΩΝΗΤΙΚΗΣ,ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΔΙΑΦΩΝΗΣΩ ΣΕ ΚΑΤΙ...

ΑΠΛΑ ΕΧΩ ΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΑΝΤΙΛΗΨΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΕΣ ΦΩΝΕΣ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΔΟΥΛΕΜΑ,ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΩΘΗΚΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΖΑΝΤΖΙΔΗ...
creativeuser
Δημοσιεύσεις: 14181
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 8:19 pm

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από creativeuser »

happy_end έγραψε:
creativeuser έγραψε:
happy_end έγραψε:
creativeuser έγραψε: ΕΙΠΑ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΑΓΜΑ?ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΥΤΕ Η ΠΡΩΤΗ,ΟΥΤΕ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ.ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΕΣ ΦΩΝΗΤΙΚΗ.
Ε ωραία, μ@λ@κί@ τους λοιπόν :lol: .
ΟΚ ΜΑΛΑΚΙΑ ΤΟΥ ΚΑΖΑΝΤΖΙΔΗ ΔΗΛΑΔΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΨΕ ΠΟΤΕ ΤΗ ΦΩΝΗ ΤΟΥ.
:lol: :lol: :lol:
Α. Δηλαδή αμφιβάλλεις ότι αν την είχε δουλέψει θα ήταν ακόμα καλύτερος; Επειδή κάποιος έχει ένα πηγαίο ταλέντο, μένει σ' αυτό και δεν το δουλεύει; Ναι λοιπόν, μαλακία του που δε δούλεψε τη φωνή του. :wink:

Δε σας καταλαβαίνω ρε παιδιά. Κάνετε λες και είπα κάτι παράλογο. Έχεις αδούλευτη φωνή και θες να γίνεις τραγουδιστής; Ε, κάτσε και δούλεψέ τη, πώς να το κάνουμε. Τουλάχιστον αυτό πιστεύω εγώ. Από εκεί και πέρα ο καθένας κάνει ότι θέλει και δικαίωμά του.
ΚΑΛΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΜΗΝ ΑΡΠΑΖΕΣΑΙ.ΜΙΑ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΝΑΜΕ ΖΗΤΗΜΑ. :lol:
Δως μου ένα παγάκι
happy_end
Δημοσιεύσεις: 6602
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 05, 2005 6:54 pm

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από happy_end »

PENELOPE έγραψε:MΙΣΟ ΛΕΠΤΟ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ...Ο ΠΕΤΡΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΗΛΩΣΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΗΣ!ΑΠΛΑ ΕΙΠΕ ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΤΗΣ ΣΕΙΡΑΣ ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ ΕΝΑ ΣΙΝΓΚΛΑΚΙ,ΔΟΚΙΜΑΣΤΙΚΟ ΙΣΩΣ...
Καλά δεν έκανε και κανα έγκλημα το παιδί που είπε δυο τραγουδάκια. Απλώς αφορμής δοθείσης από το Μπουσουλόπουλο ξεκίνησε μία κουβέντα και ειπωνονται απόψεις.

Όσο για τον Πουλόπουλο και τον Καλογιάννη και το Μπιθικώτση που δεν είχαν κάνει φωνητική, συγκρίνεις δυο τελέιως διαφορετικές εποχές. Άλλες οι ανάγκες του κόσμου και άλλη η κοινωνία τότε. Επίσης ,άλλη η γενικότερη κατάρτιση. Πλέον με την πρόοδο που έχει γίνει στον τομέα της φωνητικής και του κλασικού τραγουδιού, είναι τουλάχιστον θράσος κατ' εμέ να θέλει κάποιος να γίνει τραγουδιστής και να αρνείται να κάνει μαθήματα. Και, τέλος, όχι, δε θεωρώ την Αλεξανδράτου πχ τραγουδίστρια. :lol:
Πχ άκου τη φωνή της Παπαρίζου τώρα και άκου την στον πρώτο της δίσκο... :wink:
happy_end
Δημοσιεύσεις: 6602
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 05, 2005 6:54 pm

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από happy_end »

creativeuser έγραψε: ΚΑΛΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΜΗΝ ΑΡΠΑΖΕΣΑΙ.ΜΙΑ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΝΑΜΕ ΖΗΤΗΜΑ. :lol:
Λες να αρπάχτηκα μαζί σου; :lol:
Γραπτός λόγος είναι, παρεξηγείται το ύφος 8)
creativeuser
Δημοσιεύσεις: 14181
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 8:19 pm

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από creativeuser »

happy_end έγραψε:
creativeuser έγραψε: ΚΑΛΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΜΗΝ ΑΡΠΑΖΕΣΑΙ.ΜΙΑ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΝΑΜΕ ΖΗΤΗΜΑ. :lol:
Λες να αρπάχτηκα μαζί σου; :lol:
Γραπτός λόγος είναι, παρεξηγείται το ύφος 8)
EΛΑ ΑΗΔΙΕΣ........ :lol: :lol:
Δως μου ένα παγάκι
Απάντηση