Γιάννης Πλούταρχος

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelios »

I like people too much or not at all.
stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelios »

stelios έγραψε:Η δισκογραφική εταιρία HEAVEN MUSIC ενημερώνει ότι ο αγαπημένος μας Γιάννης Πλούταρχος την Δευτέρα 25 Μαρτίου θα είναι καλεσμένος στην εκπομπή του Θέμου Αναστασιάδη "ΟΛΑ ΜΠΑΧΑΛΟ ΦΕΤΟΣ" στις 00.15 από το τηλεοπτικό κανάλι του ΑΝΤ1. Μείνετε συντονισμένοι!
Το ξαναβάζω γιατί άλλαξε η σελίδα.Μην τον χάσετε. :belly-dance:
I like people too much or not at all.
stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelios »

Εικόνα
I like people too much or not at all.
stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelios »

Γιάννης Πλούταρχος: Μόνος μου μπορεί να βρίζω, να χτυπιέμαι, αλλά…

Και θυμώνω και συγκρούομαι, αλλά πάντα με σεβασμό. Δεν φεύγω από τα όρια. Μόνος μου μπορεί να βρίζω, να χτυπιέμαι, αλλά είναι για μένα.
Δεν θέλω κανένας να με δει. Είναι δικές μου αδυναμίες αυτές. Εγώ δεν μπορώ να το αντιμετωπίσω διαφορετικά. Χτυπιέμαι μόνος μου, λοιπόν και λέω όσα ήθελα να πω και δεν τα είπα ποτέ. Για αυτή την αυτοσυγκράτηση, όμως, με έχει ανταμείψει η ζωή” δήλωσε ο Γιάννης Πλούταρχος στο περιοδικό ΟΚ!


http://www.axortagos.gr/giannis-ploutar ... -alla.html
I like people too much or not at all.
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42685
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Με ένα πρώτο άκουσμα ξεχώρισα το Θα βάλω φωτιά στις νύχτες και το Ο έρωτας ακούει στο ονομά σου.
Eπίσης όσο ακούω το Ψυχή μου πονάς τόσο πιο πολύ μου αρέσει.Κόλλημα όπως με το Δεν με παίρνει.
Γενικά είναι ένας πάρα πολύ καλός δίσκος. :thumbup:
Θα κάνω αναλυτική κριτική τις επόμενες ημέρες. :smile:
stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelios »

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
I like people too much or not at all.
stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelios »

I like people too much or not at all.
stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelios »

Γιάννης Πλούταρχος: Με την Ζήνα ταιριάζουμε στην χροιά και στο μποι.

Ο Πλούταρχος θα ξεκινήσει πριν από το Πάσχα να εμφανίζεται σε νυχτερινό κέντρο μαζί με την Πέγκυ Ζήνα.

Ο τραγουδιστής μιλώντας για την συνεργασία αυτή σε συνέντευξη που παραχώρησε στο περιοδικό ΟΚ, τόνισε πως: «Είναι επιθυμία του κόσμου να με δει με αυτή την καλλιτέχνιδα. Όταν έρχονται στο καμαρίνι, μου λένε με ποιους καλλιτέχνες θέλουν να με δουν, αλλά πιο πολύ μου έχουν πει για την Πέγκυ Ζήνα. Και φυσικά είναι κάτι που επιτάσσουν οι εποχές.

Ήρθε η στιγμή να κάνω αυτή την συνεργασία. Θεωρώ ότι η Πέγκυ έχει μια διαχρονική φωνή. Ταιριάζουμε σε πάρα πολλά πράγματα, στην χροιά, στο μπόι (Γελάει). Ήρθε η ώρα».
I like people too much or not at all.
stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelios »

Ταιριάζουμε στο μπόι. :hysterical: :hysterical:
I like people too much or not at all.
yakinthos
Δημοσιεύσεις: 15533
Εγγραφή: Τρί Αύγ 08, 2006 12:12 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από yakinthos »

:hysterical: :hysterical: :hysterical:
τι είμαι για ν' αρέσω σε όλους; Μερέντα;
afn
Δημοσιεύσεις: 175006
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 11, 2004 3:21 am

Re: ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από afn »

stelios έγραψε:Ταιριάζουμε στο μπόι. :hysterical: :hysterical:
:hysterical: :hysterical: :hysterical: :hysterical:
Να αγωνιάς γι'αυτόν και να του δίνεις χαμόγελα, είναι αγάπη
stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelios »

Άρχισε να τα ανεβάζει η Heaven.














Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stelios την Σάβ Μαρ 09, 2013 11:00 am, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
I like people too much or not at all.
yakinthos
Δημοσιεύσεις: 15533
Εγγραφή: Τρί Αύγ 08, 2006 12:12 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από yakinthos »

ένα περίεργο μ' αυτό το δίσκο... τρίτη μέρα που τον έχω και τον ακούω, καλά τραγούδια έχει δε λέω, λαϊκότερα κάπως απ' αυτά που μπορώ να ακούσω είναι η αλήθεια, η χαρά του λαϊκού παιδιού-καψούρη τα περισσότερα... Για μένα που ζω με μουντ πιο εντεχνομπαλαντιάρικο (τύπου: Καραβάκια της Μποφίλιου - Αλεξίου: Αγάπη σημαίνει και Λιδάκης: Μεγάλη Παρασκευή) μου ήρθε λίγο βαρύ το άκουσμα... λίγο "ρε ναούμ' να 'χαμαν και κάνα ουίσκι να γίνομε μπόμπα ρε μ@λ@κ@..."*

Αλλά ενώ άλλες φορές κολλάω με κάποιο/α τραγούδια και βάζω συνέχεια όλο τα ίδια, εδώ ακούω όλο το δίσκο μεν, αλλά ακόμα δεν έχω καρακολλήσει με κανένα...
Κάτι γίνεται στους ρυθμούς των τραγουδιών, κάπου δεν έχει εναλλαγές από το ένα στο επόμενο, κάπου σκαλώνει η κατάσταση...
Ακόμα δεν ξέρω να πω με σιγουριά, είναι και πολλά τραγούδια, θέλει το χρόνο του...



*παρακαλώ να το διαβάσετε με βαριά βραχνή αντρική φωνή.
τι είμαι για ν' αρέσω σε όλους; Μερέντα;
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42685
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Heaven Music
Συμβαίνει τώρα...
Τσικνοπέμπτη σήμερα, ο Γιάννης Πλούταρχος στα γραφεία της Heaven Music, γιορτάσει την επίσημη κυκλοφορία του νέου του album "Κάτω απ' τον ίδιο ήλιο".
:smile:
Εικόνα
stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelios »

H συνέχεια. :10-pleko:
I like people too much or not at all.
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42685
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Ευτυχώς που δεν θέλει ν' ασχοληθεί άλλο. :fan:
stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelios »

Βασικά τι βλακεία που κόβουν τις δηλώσεις.Ουσιαστικά είπε πως μπορεί να έχει και δίκιο που πληγώθηκε και αυτό δεν είχε φανεί στο video που είχε παίξει προχθες.Οκ θα μπει το κομμάτι στην επανακυκλοφορία θα μπορούσε και ο Χάρης να ρίξει τους τόνους.Οι δηλώσεις εγώ δεν ανέφερα όνομα και δεν καταλαβαίνω πως δέχομαι απαντήσεις είναι αστείες.Θα το αναλάβουν άλλοι και δεν με ενδιαφέρει,είναι χαμηλά στην λίστα με όσα με απασχολούν.
Σαν κακομαθημένο παιδάκι κάνει.Τελείως λάθος χειρισμός.
I like people too much or not at all.
afn
Δημοσιεύσεις: 175006
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 11, 2004 3:21 am

Re: ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από afn »

Έχει γίνει τόσο θέμα, έχουμε τόσες επίσημες απαντήσεις, που έχω αρχίσει να σκέφτομαι...
Να αγωνιάς γι'αυτόν και να του δίνεις χαμόγελα, είναι αγάπη
stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelios »

''Ο Γιάννης Πλούταρχος στη ΜΟΥΣΙΚΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ''Ένα παιδί μετράει τα άστρα'' του Μενέλαου Λουντέμη στο ΜΕΓΑΡΟ ΜΟΥΣΙΚΗΣ''.

Ένα από τα πιο τρυφερά βιβλία των εφηβικών μας χρόνων αλλά και αγαπημένο μυθιστόρημα των παιδιών, το «Ένα παιδί μετράει τ’ άστρα» του Μενέλαου Λουντέμη, θα «ζωντανέψει» ξανά με τη μορφή μουσικής παράστασης που φέρει τον ομώνυμο τίτλο, την Κυριακή 21 Απριλίου στις 6μ.μ. στο Μέγαρο Μουσικής Αθηνών (αίθουσα Αλ.Τριάντη). Ο διαχρονικός Κώστας Βουτσάς, ο δυναμικός Θανάσης Τσαλταμπάσης μοιράζονται τους πρωταγωνιστικούς ρόλους της παράστασης.Μουσική Γιώργος Βούκανος. Τα τραγούδια της παράστασης θα ακουστούν επί σκηνής από ένα καλλιτέχνη με ιδιαίτερη ευαισθησία και αγάπη στα παιδιά, τον Γιάννη Πλούταρχο. Ένα σημαντικό ερμηνευτή που συμμετέχει ανιδιοτελώς σε αυτή την παραγωγή θέλοντας και εκείνος να προσφέρει τη δική του στιγμή στο παιδικό όνειρο, τη χαρά και στον αγώνα των παιδιών για μόρφωση.

Στην εν λόγω παραγωγή θα υπάρχει η συνοδεία Συμφωνικής Ορχήστρας υπό την Δνση του γνωστού μαέστρου Γιώργου Αραβίδη και συμμετοχή της Παιδικής Χορωδίας των Εκπαιδευτηρίων Γιαννόπουλου(που αριθμεί 50 μέλη).

Στην παράσταση, θα ακολουθήσουμε τα βήματα του Μέλιου, του παιδιού, που μετράει τα άστρα όπως μετράει τα όνειρά του, με αγωνία, προσδοκίες και αγάπη για τη ζωή. Θα φτάσουμε μαζί του στη μεγάλη πολιτεία, εκεί που βρίσκεται το σχολείο, η πραγματοποίηση του μεγάλου ονείρου. Ποτέ πριν δεν είχε πάει σε σχολείο… και τώρα το Γυμνάσιο φάνταζε στην καρδιά του σαν το ωραιότερο του κόσμου μέρος…

Γράμματα θα μάθαινε εκεί, γράμματα σπουδαία… Και η ελπίδα για μια ζωή διαφορετική από αυτή που ως τώρα ζούσε το μικρό ορφανό αγόρι, αρχίζει να αχνοφαίνεται με τις εξετάσεις, την πρώτη μέρα στο σχολείο…

ΕΝΑΡΞΗ ΠΡΟΠΩΛΗΣΗΣ ΕΙΣΙΤΗΡΙΩΝ:

ΤΡΙΤΗ 26 ΜΑΡΤΙΟΥ

Προπώληση εισιτηρίων:

Στα Ταμεία του Μεγάρου Μουσικής Αθηνών(Βασ. Σοφίας & Κόκκαλη)

- τηλεφωνικά: 210 7282333

- Ηλεκτρονικά: http://www.megaron.gr
I like people too much or not at all.
yakinthos
Δημοσιεύσεις: 15533
Εγγραφή: Τρί Αύγ 08, 2006 12:12 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από yakinthos »

πολύ απογοήτευση από τον Βαρθακούρη... ειδικά αυτό που τον αναφέρει έμμεσα χωρίς να λέει με θάρρος το όνομά του... άστα χάλια.... :thumbdown:
τι είμαι για ν' αρέσω σε όλους; Μερέντα;
Απάντηση