Νότης Σφακιανάκης

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
Trelos Notikos 2019
Δημοσιεύσεις: 266
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 4:47 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Trelos Notikos 2019 »

Το τραγούδι το ερμηνεύει κατά 99% όπως ο Νότης.
Ο Νότης τις επανεκτελέσεις τις λέει με τον δικό του τρόπο.
Τώρα γιατί παίζουν την επανεκτέλεση?
Δύο λόγους μπορώ να βρω εγώ.
Είτε γιατί είναι πιο καινούρια εκτέλεση ή γιατί δε γουστάρουν το Νότη και λένε αφού το πε η Ζήνα θα παίξουμε αυτή...
Πάντως είναι καλή φωνή εμένα Μ αρεσει σα τραγουδίστρια και έχει πει καλά τραγούδια.
Αυτά που χε κάνει τότε με το Δάντη στο Νότη τα ξεχνάω..
Εξόριστος στην 8η λεωφόρο...
Notis21
Δημοσιεύσεις: 162
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 28, 2020 9:11 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Notis21 »

Τι άδεια να πάρει η Ζήνα ρε φίλε για να πει το τραγούδι σε μια ραδιοφωνική εκπομπή;Εσύ πιστεύεις ότι ο Νότης πήρε άδεια από κανέναν για να πει όλες τις επανεκτελέσεις που έχει κάνει;Η Βιτάλη έχει πει ότι δεν ζήτησε άδεια ο Νότης και καλά έκανε στην τελική...Οσο γιατί το ραδιοφωνο παίζει αυτή την στιγμή περισσότερο την εκτέλεση της Ζηνας δεν καταλαβαίνω γιατί σας κάνει εντύπωση..Ο Νότης το πρωτοτραγουδησε το 98 και έχουν περάσει 23 χρόνια από τότε..Λογικο είναι παίζουν περισσότερο μια πιο σύγχρονη εκδοχή..Θα σας δώσω και ένα παράδειγμα..Απο την στιγμή που ο Νότης εκτέλεσε το Άκου βρε φιλε τα ραδιόφωνα άρχισαν(τοτε) να παίζουν περισσότερο την εκτέλεση του Νοτη..Αυτο ακύρωσε ποτέ την ερμηνεία του Στράτου;Όχι βέβαια..Θελω να καταλήξω στο ότι δεν χρειάζεται να βγάζουμε τα κόμπλεξ που στο παρελθόν έχει αντιμετωπίσει ο Νότης αλλά σίγουρα και εμείς ως Νοτικοι...
GiannisGr
Δημοσιεύσεις: 325
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 22, 2018 6:50 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GiannisGr »

Έχω μια ιδέα αλλά λόγο ελάχιστων γνώσεων στο κομμάτι τον υπολογιστώ και της επεξεργασίας ήχου και εικόνας δεν μπορώ να την υλοποιήσω εάν κάποιο από τα παιδιά που ασχολειτε αν έχει το μεράκι και του αρέσει η ιδέα ας το κάνει
Σκέφτηκα ένα τραγούδι που ο Νότης το λέει από τα πρώτα χρόνια της καριέρας του έως τώρα ζωντανά πχ αετός σωμα μου πρώτη φορά νταβατζής και δεν μπορώ κτλπ αν γίνεται με κάποιον τρόπο να πάρουμε αποσπάσματα από διαφορετικές εκτελέσεις με χρονολογική σειρά και να το κάνουμε σαν ένα δηλαδή στα πρώτο κουπλέ η φωνή της πρώτης δεκαετίας μετά κάποια χρόνια μετά και όσο προχωράει το τραγούδι να κλείνει με την σημερινή χροιά
στο χώμα σου Ελλάδα μα εσυ δεν είσαι εδώ
Mesogeios131
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Τρί Ιουν 02, 2020 5:32 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Mesogeios131 »

Αν εβγαζε ζωντανο δισκο δεν θα με ενοχλουσε να το παιζουν τα ραδιοφωνα αλλα να παει να το ηχογραφησει ουτε καν σε στουντιο αλλα σε ραδιοφωνικο σταθμο και να το παρουν να το βαλουν στο airplay δεν με βρισκει συμφωνο. Αμα ειναι ετσι να μη βγαλει ο Νοτης ζωντανο δισκο που περιμενουμε σε λιγα χρονια αλλα να παει στο ραδιοφωνο αυτο να τραγουδησει 30 κομματια και να παρουν τα 4 5 να τα παιζουν τα ραδιοφωνα. Τι τους θελουμε τωρα τους δισκους. Αστεια πραγματα. Και το ακου βρε φιλε ηταν μεσα σε δισκο και ολες του οι επανεκτελεσεις. Δεν τις εκανε ραδιοφωνικα και ουτε θα τις εκανε ποτε. Οσο για τις αδειες δεν τις πηρε ο Νοτης αλλα η εταιρεια και η Βιταλη τα εχει χαμενα και απεχθανεται και τον Νοτη.
Trelos Notikos 2019
Δημοσιεύσεις: 266
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 4:47 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Trelos Notikos 2019 »

GiannisGr έγραψε: Παρ Φεβ 05, 2021 5:27 pm Έχω μια ιδέα αλλά λόγο ελάχιστων γνώσεων στο κομμάτι τον υπολογιστώ και της επεξεργασίας ήχου και εικόνας δεν μπορώ να την υλοποιήσω εάν κάποιο από τα παιδιά που ασχολειτε αν έχει το μεράκι και του αρέσει η ιδέα ας το κάνει
Σκέφτηκα ένα τραγούδι που ο Νότης το λέει από τα πρώτα χρόνια της καριέρας του έως τώρα ζωντανά πχ αετός σωμα μου πρώτη φορά νταβατζής και δεν μπορώ κτλπ αν γίνεται με κάποιον τρόπο να πάρουμε αποσπάσματα από διαφορετικές εκτελέσεις με χρονολογική σειρά και να το κάνουμε σαν ένα δηλαδή στα πρώτο κουπλέ η φωνή της πρώτης δεκαετίας μετά κάποια χρόνια μετά και όσο προχωράει το τραγούδι να κλείνει με την σημερινή χροιά
Αν λες κάτι τέτοιο δες εδώ.Ερασιτεχνικά βέβαια το κανα σε λίγη ώρα..(είναι 3 κομμάτια απο εκτελέσεις που έγιναν το 96,το 2009 και το 2018)
Εξόριστος στην 8η λεωφόρο...
GiannisGr
Δημοσιεύσεις: 325
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 22, 2018 6:50 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GiannisGr »

Trelos Notikos 2019 έγραψε: Παρ Φεβ 05, 2021 10:37 pm
GiannisGr έγραψε: Παρ Φεβ 05, 2021 5:27 pm Έχω μια ιδέα αλλά λόγο ελάχιστων γνώσεων στο κομμάτι τον υπολογιστώ και της επεξεργασίας ήχου και εικόνας δεν μπορώ να την υλοποιήσω εάν κάποιο από τα παιδιά που ασχολειτε αν έχει το μεράκι και του αρέσει η ιδέα ας το κάνει
Σκέφτηκα ένα τραγούδι που ο Νότης το λέει από τα πρώτα χρόνια της καριέρας του έως τώρα ζωντανά πχ αετός σωμα μου πρώτη φορά νταβατζής και δεν μπορώ κτλπ αν γίνεται με κάποιον τρόπο να πάρουμε αποσπάσματα από διαφορετικές εκτελέσεις με χρονολογική σειρά και να το κάνουμε σαν ένα δηλαδή στα πρώτο κουπλέ η φωνή της πρώτης δεκαετίας μετά κάποια χρόνια μετά και όσο προχωράει το τραγούδι να κλείνει με την σημερινή χροιά
Αν λες κάτι τέτοιο δες εδώ.Ερασιτεχνικά βέβαια το κανα σε λίγη ώρα..(είναι 3 κομμάτια απο εκτελέσεις που έγιναν το 96,το 2009 και το 2018)
Αυτό ακριβώς εννοούσα φίλε μου πολύ ωραίο σε ευχαριστώ πολύ
Μπορείς να απολαύσεις σε ένα τραγούδι το πέρασμα του χρόνου που όσο και να λέμε ότι έχει βαρύνει η φωνή κτλπ όσο μεγαλώνει γίνεται πιο εθιστική
στο χώμα σου Ελλάδα μα εσυ δεν είσαι εδώ
Trelos Notikos 2019
Δημοσιεύσεις: 266
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 4:47 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Trelos Notikos 2019 »

GiannisGr έγραψε: Παρ Φεβ 05, 2021 11:07 pm
Trelos Notikos 2019 έγραψε: Παρ Φεβ 05, 2021 10:37 pm
GiannisGr έγραψε: Παρ Φεβ 05, 2021 5:27 pm Έχω μια ιδέα αλλά λόγο ελάχιστων γνώσεων στο κομμάτι τον υπολογιστώ και της επεξεργασίας ήχου και εικόνας δεν μπορώ να την υλοποιήσω εάν κάποιο από τα παιδιά που ασχολειτε αν έχει το μεράκι και του αρέσει η ιδέα ας το κάνει
Σκέφτηκα ένα τραγούδι που ο Νότης το λέει από τα πρώτα χρόνια της καριέρας του έως τώρα ζωντανά πχ αετός σωμα μου πρώτη φορά νταβατζής και δεν μπορώ κτλπ αν γίνεται με κάποιον τρόπο να πάρουμε αποσπάσματα από διαφορετικές εκτελέσεις με χρονολογική σειρά και να το κάνουμε σαν ένα δηλαδή στα πρώτο κουπλέ η φωνή της πρώτης δεκαετίας μετά κάποια χρόνια μετά και όσο προχωράει το τραγούδι να κλείνει με την σημερινή χροιά
Αν λες κάτι τέτοιο δες εδώ.Ερασιτεχνικά βέβαια το κανα σε λίγη ώρα..(είναι 3 κομμάτια απο εκτελέσεις που έγιναν το 96,το 2009 και το 2018)
Αυτό ακριβώς εννοούσα φίλε μου πολύ ωραίο σε ευχαριστώ πολύ
Μπορείς να απολαύσεις σε ένα τραγούδι το πέρασμα του χρόνου που όσο και να λέμε ότι έχει βαρύνει η φωνή κτλπ όσο μεγαλώνει γίνεται πιο εθιστική
Nαι και μένα από αυτές τις 3 εκτελέσεις Μ αρέσει αυτή που έκανε το 9 παρ'ολο που το 96 ήταν πιο φρέσκος φωνητικά.
Εγώ νομίζω πως μπορεί να κάνει ακόμη τρομερές εκτελέσεις αλλά τη κρατάει τη φωνή δε θέλει να τη ζοριζει
Εξόριστος στην 8η λεωφόρο...
GiannisGr
Δημοσιεύσεις: 325
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 22, 2018 6:50 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GiannisGr »

Trelos Notikos 2019 έγραψε: Παρ Φεβ 05, 2021 11:15 pm
GiannisGr έγραψε: Παρ Φεβ 05, 2021 11:07 pm
Trelos Notikos 2019 έγραψε: Παρ Φεβ 05, 2021 10:37 pm
GiannisGr έγραψε: Παρ Φεβ 05, 2021 5:27 pm Έχω μια ιδέα αλλά λόγο ελάχιστων γνώσεων στο κομμάτι τον υπολογιστώ και της επεξεργασίας ήχου και εικόνας δεν μπορώ να την υλοποιήσω εάν κάποιο από τα παιδιά που ασχολειτε αν έχει το μεράκι και του αρέσει η ιδέα ας το κάνει
Σκέφτηκα ένα τραγούδι που ο Νότης το λέει από τα πρώτα χρόνια της καριέρας του έως τώρα ζωντανά πχ αετός σωμα μου πρώτη φορά νταβατζής και δεν μπορώ κτλπ αν γίνεται με κάποιον τρόπο να πάρουμε αποσπάσματα από διαφορετικές εκτελέσεις με χρονολογική σειρά και να το κάνουμε σαν ένα δηλαδή στα πρώτο κουπλέ η φωνή της πρώτης δεκαετίας μετά κάποια χρόνια μετά και όσο προχωράει το τραγούδι να κλείνει με την σημερινή χροιά
Αν λες κάτι τέτοιο δες εδώ.Ερασιτεχνικά βέβαια το κανα σε λίγη ώρα..(είναι 3 κομμάτια απο εκτελέσεις που έγιναν το 96,το 2009 και το 2018)
Αυτό ακριβώς εννοούσα φίλε μου πολύ ωραίο σε ευχαριστώ πολύ
Μπορείς να απολαύσεις σε ένα τραγούδι το πέρασμα του χρόνου που όσο και να λέμε ότι έχει βαρύνει η φωνή κτλπ όσο μεγαλώνει γίνεται πιο εθιστική
Nαι και μένα από αυτές τις 3 εκτελέσεις Μ αρέσει αυτή που έκανε το 9 παρ'ολο που το 96 ήταν πιο φρέσκος φωνητικά.
Εγώ νομίζω πως μπορεί να κάνει ακόμη τρομερές εκτελέσεις αλλά τη κρατάει τη φωνή δε θέλει να τη ζοριζει
Κάνει ακόμη φοβερές εκτελέσεις και κυρίως σε συναυλίες που πάει ο κόσμος και τον βλέπει μια φορά όπως στην Κύπρο και ακόμη πιο πολύ στην Αλβανία
Ειδικά στην Αλβανία πετούσε
στο χώμα σου Ελλάδα μα εσυ δεν είσαι εδώ
Pals4
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Τετ Ιαν 27, 2021 3:59 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pals4 »

Στην Αλβανία που είπε τον νταβατζη το είπε τρομερά και ειδικά στο δεύτερο ρεφρέν στο "ο καιρός" βγάζει μια ανατριχιαστική δύναμη η φωνή του.
GiannisGr
Δημοσιεύσεις: 325
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 22, 2018 6:50 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GiannisGr »

Pals4 έγραψε: Σάβ Φεβ 06, 2021 1:00 am Στην Αλβανία που είπε τον νταβατζη το είπε τρομερά και ειδικά στο δεύτερο ρεφρέν στο "ο καιρός" βγάζει μια ανατριχιαστική δύναμη η φωνή του.
Πρέπει να κυκλοφορήσει αυτό το λαιβ πάντως φοβερές ερμηνείες στο YouTube δεν υπάρχει σχεδόν κανένα βίντεο που να υπάρχει κανονική ροη εικόνας και ειχου μόνο ηχητικά λέτε να τα ρίχνει το αλβανικό κανάλι για δικαιώματα επειδή θέλουν κάποια στιγμή να την ανεβάσουν ολόκληρη αν την έχουν ;
στο χώμα σου Ελλάδα μα εσυ δεν είσαι εδώ
Mesogeios131
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Τρί Ιουν 02, 2020 5:32 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Mesogeios131 »

Το 96 η φωνη απο αλλο πλανητη. Το 2009 πιο βαρια αλλα σε πολυ καλο επιπεδο. Οσο για το τελευταιο φαινεται οτι εχει το γνωστο προβλημα στο λαιμο γιατι οταν ερμηνευει πως με ποναει δεν επιταχυνει αλλα το λεει πολυ σιγα και μαλακά. Για τον Νταβατζη αυτη ειναι για μενα η καλυτερη εκτελεση του τραγουδιου που εκανε ποτε.

Pals4
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Τετ Ιαν 27, 2021 3:59 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pals4 »

Θεωρώ πως αν είχε συμπεριλάβει τον νταβατζη στις νύκτες μαγικές θα ήταν η καλύτερη ερμηνεία και λόγω καθαρότητας live ηχογράφησης και περιόδου της φωνής του.. αν προσέξετε στα ρεφρέν (δεν σε χρειάζομαι, για σένανε φοβάμαι, αγάπη τι δύσκολο πράγμα κλπ) είναι ασύλληπτος.
Mesogeios131
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Τρί Ιουν 02, 2020 5:32 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Mesogeios131 »

Οι Νυκτες μαγικες φιλε εχουν κακιστη ηχογραφηση. Εχει ειπωθει επανειλλημενως εδω μεσα. Καλυτερα να το ειχε βαλει στο Ενθυμιον που η παραγωγη ηταν εκπληκτικη.
Άβαταρ μέλους
J&B
Δημοσιεύσεις: 834
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 01, 2008 1:40 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από J&B »

Σίγουρα δεν ειναι ενθύμιον, αλλά έχει πάρα πολλές καλές στιγμές, κάποιες από αυτές είναι τα παραπάνω που λεει και ο φίλος.

Τώρα αν κάποιος γουστάρει να ακούει τον Καπετανάκη και το βαπόρι από την Περσία... :lol: ή για την δεν μπήκαν τραγούδια όπως Νταβατζης, Αετός Σώμα μου, Δεν πόνεσα, Μα εσύ με καις, Περνά και συ, Να ξαναρθεις, Είσαι ένα πιστόλι...

Αλλά, αυτά δεν τα λέτε μόνο να εκθειάζεται τον Εβραίο και την κωλοεταιρεια του ξέρετε.... ούτε μετοχές να είχατε, φιλικά πάντα...

Αν είχε διαθέση ο Νότης (το γράφω κλαίω από τα γέλια, διάθεση και Νοτης εν έτει 2021 :hysterical: ) θα έπρεπε το 2019 στην συμπλήρωση τον 20 ετών από την κυκλοφορία του δίσκου να έβγαζε επετειακή έκδοση με extra πχ ένα 3ο δισκάκι με ακυκλοφόρητο υλικό (του πουστη 3 μέρες ηχογραφουσαν).

Τεσπά, περιμένω αυτόν τον Ιούνιο με την συμπλήρωση 30 ετών κάτι σε ζωντανή ηχογράφηση επετειακού χαρακτήρα σε συνεργασία όλως των εταιρειών του και κυρίως περιεχομενο μπόλικο 3-4 δισκάκια το λιγότερο... και μετά ξύπνησα.

Όπως και να έχει η χρονιά κρίσιμη για τον ίδιο ή θα δραστηριοποιηθεί και θα θερίσει ή θα πάει στο χρόνοντουλαπο της ιστορίας μια και καλή... :039:
Κοιμόμουνα και ξύπνησα μονάχα που τα αντίκρυσα...
Mesogeios131
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Τρί Ιουν 02, 2020 5:32 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Mesogeios131 »

Θα παει λεει στο χρονοντουλαπο της ιστοριας. Ενας καλλιτεχνης με πανω απο 50 πλατινες 2 εκ δισκους πωλησεις και 30 χρονια ασταματητα πρωτο ονομα στη νυχτα. 30 χρονια ασταματητα ουτε ο Στελιος ουτε ο Στρατος ουτε ο Παριος ουτε κανεις. Οσο για την emi ναι αυτη η εταιρεια προωθησε ως επρεπε τη δουλεια του Νοτη με αμετρητες επιτυχιες και πωλησεις κι οχι οι επομενες που ειχαν καλους δισκους στα χερια τους και πηγαν απατοι. Μονο 2 τραγουδια ακουστηκαν απο καθε δισκο ενω στις 7ψυχες και στο 5 βημα ακουστηκαν 10 απο καθε δισκο. Οσο για τον Καπετανακη και τη Περσια ειναι κομματια που ο ιδιος ο Νοτης διαλεξε κι οχι η εταιρια αρα τον Νοτη χλευαζεις. Επισης χλευαζεις τον πιο επιτυχημενο ζωντανο δισκο της ιστοριας επειδη δεν μπηκαν 5 πασιγνωστα κομματια του και επελεξε να πει πιο κλασικα. Αλλα ακουσε εσυ Νυκτες μαγικες που το ειχα κανει δωρο σε μια φιλη μου και λογω της κακης ακουστικης μου ειπε επι λεξει το 2007 ¨¨καλα που πηγε το κοινο του αρχοντα σας? Κοιμηθηκε εκεινο το βραδυ?¨¨ Και πραγματικα ακους τα ρεφρεν και δεν ακουγεται ο κοσμος και η φωνη του Νοτη δεν εχει καμια σχεση οπως ηταν τοτε το 2007. 3 επιπεδα κατω.

ΥΓ. Ορισμενοι ειδημονες αντιδρουν για να αντιδρουν χωρις να εχουν επιχειρηματα φυσικα :fryingpan: :fryingpan:
Άβαταρ μέλους
jdarmody
Δημοσιεύσεις: 2766
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 19, 2014 2:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jdarmody »

Σόρρυ ρε συ J&B αλλά το 90% των νοτικών Minos λέμε και κλαίμε, τα παραλές λιγάκι. Με την ίδια λογική και στις Νύκτες Μαγικές έβαλε βλακωδώς η Cobalt όλον τον Αναγέννησις..
Στα υπόλοιπα, συμφωνώ, χρειάζεται κάτι δυνατό για τα 30 χρόνια. Αλλιώς οκ να χαμε να λέγαμε...
Έχει να κάνει με την τρέλα και τον άνθρωπο...
Άβαταρ μέλους
J&B
Δημοσιεύσεις: 834
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 01, 2008 1:40 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από J&B »

Δεν είπα ότι οι Νύκτες είναι καλύτερες από το ενθύμιον το αναφέρω ξεκάθαρα μάλιστα πιο πάνω αλλά κάποιοι φαίνεται δυσκολεύονται.

Δεν χλευάζω σε καμία περίπτωση το ενθύμιον, απλά θέλω να δείξω πως ακόμα και στα top του Νότη, άμα είσαι λαλάκας θα βρεις κάτι κακό να πεις... εσύ αντιθέτως Mesogeios χλευάζεις όλη την μετέπειτα πορεία του Νότη και όλα τα μετράς με πλατινoμέτρο και airplay, προσπαθώντας να βρεις ένα κάρο ανεξάρτητες μεταβλητές (εταιρεία, παραγωγό, λουλουδούδες, γκαρσονια κτλ) λες και υπήρχε περίπτωση να κάνει 7πλατινες επί μία εικοσαετία σερί.

Δεν σου λέω ότι όλα είναι τέλεια (ούτε καν), όλοι τα λέμε, αλλά δεν είναι και όλα χάλια, ούτε όπως έλεγε κάποιος τις προάλλες που έγραφε ότι τον χαλάει η φωνή του στο κι αν με βρεις... :tourta: :nono:

Ξεκολλήστε επίσης με την emi επιτέλους. Δηλαδή, αν το δισκάκι γράφει πάνω emi, παραγωγός Μπενέτος, ηχογράφηση Αργυρίου και στίχοι-μουσική Μουκιδης-Χρυαοβεργης-Γιατράς, αυτομάτως πάμε για 10 πλατίνες, γεμάτα στάδια και σουξέ όπως ο αετός; Δεν νομίζω. Το περισσότερο προμο του το έκανε ο Μαρασουλης (θυμηθείτε και λίγο εποχές 2010-2013... :wink: ).

Όσο για το χρονοντούλαπο, δεν μειώνω την αξία του ούτε τον χλευάζω, απλά εννοώ ότι πλέον θα θεωρείται παλαίμαχος όπως ο Πάριος που αναφέρεις (θα γίνει έτσι και αλλιώς κάποια στιγμή). Αλλά ρε παιδιά δεν μπορούμε να χλευαζουμε άλλους τραγουδιστές για το ότι παράτησαν το τραγούδι και ασχολούνται με τηλεόραση, μαγειρική κτλ και μεις να ακούμε τραγούδια με το σταγονόμετρο.

Προσωπικά και σε μορφή ντέμο να βγάλει τραγούδι εγώ είμαι ευχαριστημένος πλέον. :lol: Αλλά ας βγάλει επιτέλους κάτι...
Κοιμόμουνα και ξύπνησα μονάχα που τα αντίκρυσα...
Trelos Notikos 2019
Δημοσιεύσεις: 266
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 4:47 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Trelos Notikos 2019 »

Μακάρι να βγάλει κάτι σε λάιβ.
Εγώ το προτιμώ να ακούσω έρωτας είναι έρωτας λάιβ πχ
Παρά ένα καινούριο τραγούδι.

Εγώ του Νότη δε μπορώ να του χρεώσω ότι μπορεί να βαριέται ή να μην έχει όρεξη να βγάλει δίσκο...
Κανείς δεν έχει το δικαίωμα να του χρεώσει κάτι για αυτό .
Ο τύπος έχει τραγουδήσει τα πάντα.
Τα καινούρια δε τα λέει στο πρόγραμμα ή αν τα λέει μετά αφήνει κάποια παλιά πολύ δυνατά έξω .

Κάνουμε κριτική και σαν φανς λογικο είναι να ζητάμε νέα τραγούδια, νέες συνεντεύξεις κλπ
Σε όλους έχει λείψει..

Το μόνο ίσως λάθος που έκανε ο Νότης στη καριέρα του κατά τη δική μου ταπεινή γνώμη είναι ότι έπρεπε να κάνει παραπάνω συναυλίες στην Ελλάδα
Ειδικά τη τελευταία δεκαετία που δεν πήγε πουθενά εκτός απ' τη Κύπρο και τη Κρήτη.
Δε μπορούν όλοι να πηγαίνουν μπουζούκια.
Αν έρχονταν σε επαφή με συναυλίες δε θα χρειάζονταν τους νέους δίσκους για να τραβήξει τη προσοχή στην επαρχία κυρίως των νέων...

Πάντως το μόνο σίγουρο είναι ότι δε θα φύγει αθόρυβα.
Θα κάνει ένα τελευταίο μπαμ
Όσοι ξέρουν το Νότη καταλαβαίνουν...
Δε θα φύγει σα το Τερζή
Αυτό είναι το μόνο σίγουρο
Εξόριστος στην 8η λεωφόρο...
Άβαταρ μέλους
J&B
Δημοσιεύσεις: 834
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 01, 2008 1:40 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από J&B »

Trelos Notikos 2019 έγραψε: Σάβ Φεβ 06, 2021 5:50 pm Μακάρι να βγάλει κάτι σε λάιβ.
Εγώ το προτιμώ να ακούσω έρωτας είναι έρωτας λάιβ πχ
Παρά ένα καινούριο τραγούδι.
Εγω σαν παιδί που μεγάλωσε στα 90s τα θέλω όλα (και παλιά live και οπωσδήποτε νέα τραγούδια) και τώρα...
Οι minosemακηδες :lol: ας αρκεστούν στον ενθύμιον και στο Με το Ν και με το Σ του 1993.. (πλακίτσα κάνω μην μου την πέσετε πάλι...)
Κοιμόμουνα και ξύπνησα μονάχα που τα αντίκρυσα...
Trelos Notikos 2019
Δημοσιεύσεις: 266
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 4:47 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Trelos Notikos 2019 »

J&B έγραψε: Σάβ Φεβ 06, 2021 6:01 pm
Trelos Notikos 2019 έγραψε: Σάβ Φεβ 06, 2021 5:50 pm Μακάρι να βγάλει κάτι σε λάιβ.
Εγώ το προτιμώ να ακούσω έρωτας είναι έρωτας λάιβ πχ
Παρά ένα καινούριο τραγούδι.
Εγω σαν παιδί που μεγάλωσε στα 90s τα θέλω όλα (και παλιά live και οπωσδήποτε νέα τραγούδια) και τώρα...
Οι minosemακηδες :lol: ας αρκεστούν στον ενθύμιον και στο Με το Ν και με το Σ του 1993.. (πλακίτσα κάνω μην μου την πέσετε πάλι...)
Τι τραγουδάρα είναι αυτό το έρωτας είναι έρωτας ....
Αυτά τα χανοομαιι με πάνε αλλού 😂
Εξόριστος στην 8η λεωφόρο...
Απάντηση