Μικρά - μικρά κι ενδιαφέροντα μουσικά νέα!

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
minerboh

Re: ΜΙΚΡΑ-ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΝΕΑ!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από minerboh »

Ether έγραψε:paidia h dikastikh odos apo ton psaltakh ksekinhse lene apo th 1h mera toy ellhnikoy telikoy, den ksekinhse dikastika apo th nikh ths Eurovision kai meta.
Aν ηταν έτσι τότε τα μεγάλα κεφάλια απο τη Γιουροβίζιον θα ακύρωναν τη συμμετοχή του Δάντη ακόμα και να κέρδιζε τον ελληνικό τελικό. Είναι πολύ αυστηροί σε αυτά τα θέματα. Απλά, δεν την είχε ξεκινήσει την ιστορία τότε.
Αυτό που λέει ο Στάθης έχει μια λογική βάση οπότε το δέχομαι.
Το μόνο σίγουρο είναι οτι κάτι τρέχει! Αν παρουσιάσει αδιάσειστα στοιχεία οτι το Number One του ανήκει τότε δεν έχω κανένα πρόβλημα να το αποδεχτώ, μη χολοσκάς.
Δεν την έχω δαγκώσει τη λαμαρίνα τόσο πού για χάρη του Δάντη, απλά είμαι πρόθυμος να σκεφτώ οτι κάτι ίσως να μην είναι έτσι όπως μας τα παρουσιάζουν.
Άβαταρ μέλους
freddaras
Δημοσιεύσεις: 29304
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 25, 2005 12:45 pm

Re: ΜΙΚΡΑ-ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΝΕΑ!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από freddaras »

minerboh έγραψε:
Ether έγραψε:paidia h dikastikh odos apo ton psaltakh ksekinhse lene apo th 1h mera toy ellhnikoy telikoy, den ksekinhse dikastika apo th nikh ths Eurovision kai meta.
Aν ηταν έτσι τότε τα μεγάλα κεφάλια απο τη Γιουροβίζιον θα ακύρωναν τη συμμετοχή του Δάντη ακόμα και να κέρδιζε τον ελληνικό τελικό. Είναι πολύ αυστηροί σε αυτά τα θέματα. Απλά, δεν την είχε ξεκινήσει την ιστορία τότε.
Αυτό που λέει ο Στάθης έχει μια λογική βάση οπότε το δέχομαι.
Το μόνο σίγουρο είναι οτι κάτι τρέχει! Αν παρουσιάσει αδιάσειστα στοιχεία οτι το Number One του ανήκει τότε δεν έχω κανένα πρόβλημα να το αποδεχτώ, μη χολοσκάς.
Δεν την έχω δαγκώσει τη λαμαρίνα τόσο πού για χάρη του Δάντη, απλά είμαι πρόθυμος να σκεφτώ οτι κάτι ίσως να μην είναι έτσι όπως μας τα παρουσιάζουν.
ρε γατουλη αστο.....
το δικαστηριο αποφασισε οτι το τραγουδι ειναι του ψαλτακη.....
αστο....

η βρωμια τους αρχιζει να καθαρίζει...λιθαρακι...αλλα μεγάλο για μενα....
αντε να δω τωρα γεωργαντα και γερμανου να κανουν Likes....
This Is Not Happening
https://youtu.be/FwQhW6jmUsg
Άβαταρ μέλους
freddaras
Δημοσιεύσεις: 29304
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 25, 2005 12:45 pm

Re: ΜΙΚΡΑ-ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΝΕΑ!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από freddaras »

SpaceDog έγραψε:τελικα το τραγουδι του ψαλτακη υπαρχει καπου να το ακουσουμε ή οχι;;;;; :tease:

το ειχα ακουσει μερικα χρονια πριν...!

ψαχνω να το βρω...θα επανελθω....
This Is Not Happening
https://youtu.be/FwQhW6jmUsg
minerboh

Re: ΜΙΚΡΑ-ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΝΕΑ!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από minerboh »

freddaras έγραψε:
minerboh έγραψε:
Ether έγραψε:paidia h dikastikh odos apo ton psaltakh ksekinhse lene apo th 1h mera toy ellhnikoy telikoy, den ksekinhse dikastika apo th nikh ths Eurovision kai meta.
Aν ηταν έτσι τότε τα μεγάλα κεφάλια απο τη Γιουροβίζιον θα ακύρωναν τη συμμετοχή του Δάντη ακόμα και να κέρδιζε τον ελληνικό τελικό. Είναι πολύ αυστηροί σε αυτά τα θέματα. Απλά, δεν την είχε ξεκινήσει την ιστορία τότε.
Αυτό που λέει ο Στάθης έχει μια λογική βάση οπότε το δέχομαι.
Το μόνο σίγουρο είναι οτι κάτι τρέχει! Αν παρουσιάσει αδιάσειστα στοιχεία οτι το Number One του ανήκει τότε δεν έχω κανένα πρόβλημα να το αποδεχτώ, μη χολοσκάς.
Δεν την έχω δαγκώσει τη λαμαρίνα τόσο πού για χάρη του Δάντη, απλά είμαι πρόθυμος να σκεφτώ οτι κάτι ίσως να μην είναι έτσι όπως μας τα παρουσιάζουν.
ρε γατουλη αστο.....
το δικαστηριο αποφασισε οτι το τραγουδι ειναι του ψαλτακη.....
αστο....

η βρωμια τους αρχιζει να καθαρίζει...λιθαρακι...αλλα μεγάλο για μενα....
αντε να δω τωρα γεωργαντα και γερμανου να κανουν Likes....
Ενδεχομένως να έχεις και δίκιο Φρεντστερ αλλά όπως είπα και πριν, δεν πιστευώ οτι ο Ψαλτάκης έχει τη φωλιά του καθαρή. Αν δε δω στοιχεία που να αποδεικνύουν τους ισχυρισμούς του, δεν πιστεύω τίποτα και φυσικά η απόφαση του δικαστηρίου δεν μου λέει κάτι.
afn
Δημοσιεύσεις: 175006
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 11, 2004 3:21 am

Re: ΜΙΚΡΑ-ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΝΕΑ!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από afn »

Μα το δικαστήριο βάσει αυτών έβγαλε απόφαση... Θα υπήρχαν πολύ σοβαρά!
Να αγωνιάς γι'αυτόν και να του δίνεις χαμόγελα, είναι αγάπη
minerboh

Re: ΜΙΚΡΑ-ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΝΕΑ!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από minerboh »

afn έγραψε:Μα το δικαστήριο βάσει αυτών έβγαλε απόφαση... Θα υπήρχαν πολύ σοβαρά!
Ωραία! Ας μας τα δείξει! Σόρρυ Αφνακο αλλά επειδή στο ελληνικό δικαστικό σύστημα δεν έχω ουδεμία εμπιστοσύνη, δεν το εκλαμβάνω ως σοβαρό λόγο για να αλλάξω γνώμη!
Κια πιστέψτε με δεν έχω τη παραμικρή εύνοια για τον Δάντη! Αν θέλετε με πιστεύετε!
afn
Δημοσιεύσεις: 175006
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 11, 2004 3:21 am

Re: ΜΙΚΡΑ-ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΝΕΑ!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από afn »

Καταλαβαίνω... Αλλά όντως παλιότερα που το είχα ακούσει το θέμα με τις λύρες ήταν ίδιο!!
Να αγωνιάς γι'αυτόν και να του δίνεις χαμόγελα, είναι αγάπη
minerboh

Re: ΜΙΚΡΑ-ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΝΕΑ!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από minerboh »

afn έγραψε:Καταλαβαίνω... Αλλά όντως παλιότερα που το είχα ακούσει το θέμα με τις λύρες ήταν ίδιο!!
Όχι ακριβώς. Μέρες μετά τη νίκη της Έλενας, ο Ψαλτάκης είχε βγει στη Βαμπίρω και ξεκίνησε την όλη ιστορία. Τους έβαλε σε μαγνητόφωνο να ακούσουν το δείγμα του το οποίο είναι ολόιδιο με το κουπλέ του Number One σε μια πιο τσιφτετέλικη έκδοση αλλά αυτό εμένα δεν μου λέει κάτι. Συνθέτης είναι και ο Ψαλτάκης και μπορεί να αναπαράγει τις νότες.
Τον είχε κατηγορήσει και ενας κλαρινίστας τον Δάντη αλλά απο εκεί δεν ξέρω τι έγινε γιατί χάθηκε και δεν δόθηκε κάποια έκταση στη συγκεκριμένη υπόθεση.
stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: ΜΙΚΡΑ-ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΝΕΑ!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelios »

Εικόνα
I like people too much or not at all.
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42685
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: ΜΙΚΡΑ-ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΝΕΑ!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Ρουβάς, Χατζηγιάννης, Μαρτάκης: Υποψήφιοι για το βραβείο του «Καλύτερου Τραγουδιστή στον Κόσμο»
Εικόνα
Ούτε ένας, ούτε δυο, αλλά ΤΡΕΙΣ Έλληνες καλλιτέχνες βρίσκονται υποψήφιοι στα παγκοσμίου φήμης World Music Awards, διεκδικώντας τον τίτλο του «Καλύτερου (Άνδρα) Τραγουδιστή στον Κόσμο»!
Εικόνα
Αναφερόμαστε στον Σάκη Ρουβά, το Μιχάλη Χατζηγιάννη και τον Κώστα Μαρτάκη, που φιγουράρουν στη λίστα για την ψηφοφορία, παρέα με τα μεγαλύτερα ονόματα της διεθνούς μουσικής σκηνής.
Εικόνα
«Σημειώστε» μερικά απ΄ αυτά:

Robin Williams, PSY, Justin Timberlake, 50 Cent, Akon, Andrea Bocelli, Armin Van Buuren, Avicii, Bruce Springsteen, Bruno Mars, Calvin Harris, Chris Brown, David Bowie, David Guetta, Drake, Enrique Iglesias, Eminem, Eros Ramazotti, Flo Rida, Gotye, Jay-Z, Justin Bieber, και Marc Antony είναι μερικοί μόνο από τους καλλιτέχνες που συμπεριλαμβάνονται στην εν λόγω λίστα.
Εικόνα

http://www.star.gr/Pages/Lifestyle.aspx ... ston_kosmo
Άβαταρ μέλους
fylakas_aggelos
Δημοσιεύσεις: 10858
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 01, 2012 1:50 pm

Re: ΜΙΚΡΑ-ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΝΕΑ!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fylakas_aggelos »

Μιχάλης φυσικά. Ούτε στον ύπνο τους δεν έχουν δει τέτοιο παιδαρο.
ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΚΑΙΝΕ...
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42685
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: ΜΙΚΡΑ-ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΝΕΑ!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Σοβαρό κριτήριο για να βγει νικητής. :fan:
Giotis
Δημοσιεύσεις: 4872
Εγγραφή: Δευ Οκτ 15, 2012 12:06 am

Re: ΜΙΚΡΑ-ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΝΕΑ!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Giotis »

Για να έχουν τον Μαρτάκη στη λίστα λογικά αυτό θα είναι το κριτήριο για τις υποψηφιότητες. Όχι? :fan: :fan:
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42685
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: ΜΙΚΡΑ-ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΝΕΑ!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Νομίζω πως τους επέλεξαν με βάση το ότι εκπροσωπούν το ποπ τραγούδι.Αλλιώς οι υποψηφιότητες θα έπρεπε να είναι διαφορετικές.
Giotis
Δημοσιεύσεις: 4872
Εγγραφή: Δευ Οκτ 15, 2012 12:06 am

Re: ΜΙΚΡΑ-ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΝΕΑ!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Giotis »

Όπως και να τους επέλεξαν ο Μαρτάκης συγκεκριμένα δε μου κολλάει. Οι άλλοι 2 έχουν κάνει πολλά και το αξίζουν.
afn
Δημοσιεύσεις: 175006
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 11, 2004 3:21 am

Re: ΜΙΚΡΑ-ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΝΕΑ!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από afn »

Άλλα ντ'άλλων... Τα ξαναθυμήθηκαν τα World Music Awards?
Να αγωνιάς γι'αυτόν και να του δίνεις χαμόγελα, είναι αγάπη
Anemos2006
Δημοσιεύσεις: 2856
Εγγραφή: Τετ Οκτ 24, 2007 1:34 pm

Re: ΜΙΚΡΑ-ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΝΕΑ!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Anemos2006 »

Στην άδεια σου καρέκλα

Κάτι νέο μας ετοιμάζει η Καίτη.....

Mια καρέκλα στο σαλόνι σαν το αγκάθι που πληγώνει, δε χωρούσε στα δικά σου πράγματα...

Την χαζεύω, την αγγίζω, μια την σπρώχνω, μια την βρίζω, την προσέχω μη γεμίσει τραύματα...

Στην άδεια σου καρέκλα περνάω τη ζωή μου, εκει με ταξιδευεις με παιδεύεις ζεις μαζί μου...

Στην άδεια σου καρέκλα κρατιέμαι να μη πέσω, εκει θα περιμενω να γυρίσεις κι όσο αντεξω....

Στίχοι / Μουσική: Θ. Παπανικολάου / Β. Γαβριηλίδης



Σεπτέμβριος 2013......
afn
Δημοσιεύσεις: 175006
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 11, 2004 3:21 am

Re: ΜΙΚΡΑ-ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΝΕΑ!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από afn »

Χμ... :10-pleko:
Να αγωνιάς γι'αυτόν και να του δίνεις χαμόγελα, είναι αγάπη
stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: ΜΙΚΡΑ-ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΝΕΑ!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelios »

Εικόνα
I like people too much or not at all.
afn
Δημοσιεύσεις: 175006
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 11, 2004 3:21 am

Re: ΜΙΚΡΑ-ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΝΕΑ!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από afn »

:shock: :shock: :shock: :shock:
Να αγωνιάς γι'αυτόν και να του δίνεις χαμόγελα, είναι αγάπη
Απάντηση