"Mε εκνευριζουν οι gay που ντυνονται γυναικεια"-Π.

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
happy_end
Δημοσιεύσεις: 6602
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 05, 2005 6:54 pm

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από happy_end »

ADAM2 έγραψε:η Πέγκυ έχει πάρει σβάρνα τους πάντες ή μου φαίνεται??? :lol: :lol:
Πάει να μαζέψει προηγούμενες δηλώσεις της περί ομοφυλοφιλίας (δε θέλω να υιοθετούν παιδιά κτλ) αλλά τα κάνει πολύ χειρότερα. Κάποιος manager ας τη συμβουλεύσει, γιατί δεν ξέρει πώς να μιλήσει και εκτίθεται η κακομοίρα. :lol: :wink:
Τώρα το βλέπω καθαρά ...
Alexoukos
Δημοσιεύσεις: 736
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 31, 2008 1:04 pm
Τοποθεσία: Β.Π

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Alexoukos »

happy_end έγραψε:
ADAM2 έγραψε:η Πέγκυ έχει πάρει σβάρνα τους πάντες ή μου φαίνεται??? :lol: :lol:
Πάει να μαζέψει προηγούμενες δηλώσεις της περί ομοφυλοφιλίας (δε θέλω να υιοθετούν παιδιά κτλ) αλλά τα κάνει πολύ χειρότερα. Κάποιος manager ας τη συμβουλεύσει, γιατί δεν ξέρει πώς να μιλήσει και εκτίθεται η κακομοίρα. :lol: :wink:
giati na tin simvoulevoun alli?ayti mialo den exei?theli na ine o eyatos tis... :lol:
Entek
Δημοσιεύσεις: 17203
Εγγραφή: Τρί Φεβ 10, 2004 12:26 am

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Entek »

fan έγραψε:Swsta,oi gay den einai xarismatikoi epeidi einai gay...oute kai vlakes gia ton idio logo.

Mi zitate omws na antimetwpizoume tin "epilogi" tis omofylofylias ws fysiologiki katastasi.Toulaxiston osoi den endiaferomaste na ta xoume kala me olous,den eimaste ypoxrewmenoi na to kanoume.

Egw proswpika de tha evaza enan anthrwpo gay "sto perithwrio" efoson den symperiferetai pio koritsistika kai apo mena,fernontas me se dyskoli thesi. :lol: .Alla den to anagnwrizw ws fysiologiki sexoualiki protimisi.Yparxoun polles provlimatikes sexoualikes symperifores kai nomizw oti kai i omofylofylia einai mia apo aftes. :o

Sorry guys(or gays :lol: )
fan me apogiteveis ta mala.
Κάτι μου λέει ότι σύντομα θα 'ρθουν καλύτερες μέρες!!!
Entek
Δημοσιεύσεις: 17203
Εγγραφή: Τρί Φεβ 10, 2004 12:26 am

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Entek »

Eida mia tainia mikrou mikous prin kati xronia pou mia mitera pire ton gio tis se psixologo giati htan gay.

kai o psixologos tis eipe: "den einai o gios sou pou xriazete psixologo, esy xriazese"
Κάτι μου λέει ότι σύντομα θα 'ρθουν καλύτερες μέρες!!!
Entek
Δημοσιεύσεις: 17203
Εγγραφή: Τρί Φεβ 10, 2004 12:26 am

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Entek »

antidoto έγραψε:
s-angel έγραψε:
antidoto έγραψε:]ma afto akrivos ennousa pio panw kyprious kai ellines...apo tous PARA POLLOUS foitites pou exoume edw, apo tous ellines/kyprious monimous katoikous pou diamenoun sto Londino kai tous diaforous episkeptes apo tis 2 xwres!!!! apisteftos ratsismos se ola ta epipeda
EILIKRINA KAPOIES FVORES APOROUSA KAI EGO ME TON TROPO MAS...DLD SKEPSOU NA EIMASTE KAI PIO POLLA ATOMA(SAN PLITHISMOS ENNOO) POPOPOPO....
egw pragmatika fovithika merikes fores kai ntrapika.
ki egw ntrepomai gia ton ratsismo pou exei o laos mas.

EIDIKA AUTI TI STIGMI! Pragmatika aparxaiomenes antilipseis!
Κάτι μου λέει ότι σύντομα θα 'ρθουν καλύτερες μέρες!!!
Alexoukos
Δημοσιεύσεις: 736
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 31, 2008 1:04 pm
Τοποθεσία: Β.Π

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Alexoukos »

Entek έγραψε:
antidoto έγραψε:
s-angel έγραψε:
antidoto έγραψε:]ma afto akrivos ennousa pio panw kyprious kai ellines...apo tous PARA POLLOUS foitites pou exoume edw, apo tous ellines/kyprious monimous katoikous pou diamenoun sto Londino kai tous diaforous episkeptes apo tis 2 xwres!!!! apisteftos ratsismos se ola ta epipeda
EILIKRINA KAPOIES FVORES APOROUSA KAI EGO ME TON TROPO MAS...DLD SKEPSOU NA EIMASTE KAI PIO POLLA ATOMA(SAN PLITHISMOS ENNOO) POPOPOPO....
egw pragmatika fovithika merikes fores kai ntrapika.
ki egw ntrepomai gia ton ratsismo pou exei o laos mas.

EIDIKA AUTI TI STIGMI! Pragmatika aparxaiomenes antilipseis!
giat tous papades fantazomai pos milas...
Entek
Δημοσιεύσεις: 17203
Εγγραφή: Τρί Φεβ 10, 2004 12:26 am

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Entek »

Alexoukos έγραψε:
Entek έγραψε:
antidoto έγραψε:
s-angel έγραψε:
antidoto έγραψε:]ma afto akrivos ennousa pio panw kyprious kai ellines...apo tous PARA POLLOUS foitites pou exoume edw, apo tous ellines/kyprious monimous katoikous pou diamenoun sto Londino kai tous diaforous episkeptes apo tis 2 xwres!!!! apisteftos ratsismos se ola ta epipeda
EILIKRINA KAPOIES FVORES APOROUSA KAI EGO ME TON TROPO MAS...DLD SKEPSOU NA EIMASTE KAI PIO POLLA ATOMA(SAN PLITHISMOS ENNOO) POPOPOPO....
egw pragmatika fovithika merikes fores kai ntrapika.
ki egw ntrepomai gia ton ratsismo pou exei o laos mas.

EIDIKA AUTI TI STIGMI! Pragmatika aparxaiomenes antilipseis!
giat tous papades fantazomai pos milas...
to kako einai pws den skeftika kan tous papades!
Κάτι μου λέει ότι σύντομα θα 'ρθουν καλύτερες μέρες!!!
happy_end
Δημοσιεύσεις: 6602
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 05, 2005 6:54 pm

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από happy_end »

Alexoukos έγραψε:
happy_end έγραψε:
ADAM2 έγραψε:η Πέγκυ έχει πάρει σβάρνα τους πάντες ή μου φαίνεται??? :lol: :lol:
Πάει να μαζέψει προηγούμενες δηλώσεις της περί ομοφυλοφιλίας (δε θέλω να υιοθετούν παιδιά κτλ) αλλά τα κάνει πολύ χειρότερα. Κάποιος manager ας τη συμβουλεύσει, γιατί δεν ξέρει πώς να μιλήσει και εκτίθεται η κακομοίρα. :lol: :wink:
giati na tin simvoulevoun alli?ayti mialo den exei?theli na ine o eyatos tis... :lol:
Δε βοηθάνε τη δημόσια εικόνα της τέτοιες δηλώσεις, ειδικά αν σκεφτείς το target group της και ότι ο πιο στενός συνεργάτης της είναι ο Ρήγος :lol:
Τώρα το βλέπω καθαρά ...
hakkinen
Δημοσιεύσεις: 2977
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 07, 2004 11:51 pm
Τοποθεσία: Πάτρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hakkinen »

Το πρόβλημα με τις δηλώσεις της δεν κατάλαβα ποιο είναι. Ειδικά την ένσταση του Celine που λέει το ίδιο πράγμα αλλά από την Πέγκυ το θεωρεί ρατσισμό.

@νδρέας
Light a fire, drop a bomb
masilnto
Δημοσιεύσεις: 1772
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 22, 2006 12:35 am

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από masilnto »

Αν αυτές οι δηλώσεις της Πέγκυ είναι ρατσιστικές ,τότε ο Γονίδης που χει πει "Οι ομοφυλόφιλοι είναι σκουλήκια που θα σέρνονται πάντα στο χώμα"
αυτό τι είναι?
SD54
Δημοσιεύσεις: 2932
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 08, 2004 12:34 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SD54 »

masilnto έγραψε:Αν αυτές οι δηλώσεις της Πέγκυ είναι ρατσιστικές ,τότε ο Γονίδης που χει πει "Οι ομοφυλόφιλοι είναι σκουλήκια που θα σέρνονται πάντα στο χώμα"
αυτό τι είναι?
Ασυναρτησίες κάποιου που παίρνει ναρκωτικά?

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
...το εδώ πουθενά, το τώρα ποτέ...
CelineManiac
Δημοσιεύσεις: 1983
Εγγραφή: Παρ Μαρ 17, 2006 12:53 pm
Τοποθεσία: Παρίσι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από CelineManiac »

hakkinen έγραψε:Το πρόβλημα με τις δηλώσεις της δεν κατάλαβα ποιο είναι. Ειδικά την ένσταση του Celine που λέει το ίδιο πράγμα αλλά από την Πέγκυ το θεωρεί ρατσισμό.

@νδρέας
Πάμε πάλι λοιπόν...

Καθόλου το ίδιο πράγμα δε λέω με την Πέγκυ. Λέω ότι ούτε μένα με εκφράζουν ακραίες συμπεριφορές, δε θα τις υιοθετούσα ο ίδιος ούτε μου είναι εύκολο να συναναστραφώ με τέτοια άτομα. Αλλά αναγνωρίζω απόλυτα το δικαίωμά τους να φέρονται όπως θέλουν, αρκεί φυσικά να μην ενοχλούν τους υπόλοιπους. Να στο πω με παράδειγμα; Ενας κραγμένος ομοφυλόφιλος (μιλάω δηλαδή για ακραία θηλυπρέπεια) που την πέφτει σε όλο τον κόσμο είναι ενοχλητικός. Ενας κραγμένος ομοφυλόφιλος που απλώς..."κουνιέται πολύ" (έκφραση της Πέγκυς) δεν πειράζει κανέναν.

Δικαίωμά του να φέρεται όπως θέλει. Το ότι εγώ δεν ενστερνίζομαι τη συμπεριφορά του δε σημαίνει πως δε θέλω να τον βλέπω. Η Ζήνα είπε ότι οι ομοφυλόφιλοι είναι ΟΚ αρκεί να μην κουνιούνται, να μη ντύνονται γυναικεία, κλπ. Mε άλλα λόγια, είναι εντάξει με τους gay αρκεί να είναι κομμένοι και ραμμένοι όπως τους θέλει αυτή. Ε, αυτό το θεωρώ απόλυτα ρατσιστικό. Αν τον άλλον τον εκφράζει να φέρεται ακραία (για τα δικά μου δεδομένα, γιατί κι αυτό σχετικό είναι) τι να κάνουμε; Και είναι πιο επικίνδυνη αυτή η λογική από κάποιον που βγαίνει και λέει ευθέως ότι θα ήθελε οι ομοφυλόφιλοι να γίνονται σαπούνια στο Αουσβιτς. Γιατί η Ζήνα έχει τη συνείδησή της ήσυχη. Θεωρεί ότι είναι φιλελεύθερο άτομο ενώ στην ουσία έχει βαθύτατα συντηρητικές αντιλήψεις. Το να είσαι πραγματικά και ουσιαστικά ανοιχτόμυαλος δε σημαίνει να δέχεσαι μόνο αυτά που ταιριάζουν στο δικό σου κόσμο, αλλά κι αυτά που φαντάζουν τελείως ξένα για σένα.

Κατάλαβες τη διαφορά μεταξύ των δύο σκεπτικών;
hakkinen
Δημοσιεύσεις: 2977
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 07, 2004 11:51 pm
Τοποθεσία: Πάτρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hakkinen »

Όχι. Η Πέγκυ το μόνο που βλέπουμε να λέει είναι "Θα με εκνεύριζε ένας γκέι που ντύνεται γυναικεία, βγαίνει στο δρόμο, χορεύει και «κουνιέται»."
Δεν λέει ότι θέλει να τους στερήσει κανένα δικαίωμα. Απλά παραδέχεται ότι την ενοχλεί η εικόνα. Γιατί είναι ρατσίστρια; Επειδή την ενοχλεί αισθητικά; Και εμένα με ενοχλεί. Είμαι ρατσιστής;

@νδρέας
Light a fire, drop a bomb
creativeuser
Δημοσιεύσεις: 14181
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 8:19 pm

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από creativeuser »

ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΓΙΑ ΟΛΑ ΦΤΑΙΕΙ ΤΟ ΤΣΕΡΝΟΜΠΙΛ.Η ΡΑΔΙΕΝΕΡΓΕΙΑ ΕΥΘΥΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗ ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΟΛΛΩΝ ΑΝΤΡΩΝ.
Δως μου ένα παγάκι
Άβαταρ μέλους
immortal
Δημοσιεύσεις: 16863
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 07, 2004 11:53 pm
Τοποθεσία: Athens
Επικοινωνία:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από immortal »

Εγω πιστευω οτι τετοιες κοτσάνες ουτε η Αντζελα δεν θα τις έλεγε...
in this mad mad world
creativeuser
Δημοσιεύσεις: 14181
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 8:19 pm

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από creativeuser »

immortal έγραψε:Εγω πιστευω οτι τετοιες κοτσάνες ουτε η Αντζελα δεν θα τις έλεγε...
KOTΣΑΝΕΣ ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΧΡΗΣΤΕΣ ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΗΜΟΣΙΑ ΠΡΟΣΩΠΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΟΥΝ ΠΡΟΣ ΤΑ ΕΞΩ ΟΙ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΟΠΩΣ ΤΗΣ ΖΗΝΑ.
Δως μου ένα παγάκι
CelineManiac
Δημοσιεύσεις: 1983
Εγγραφή: Παρ Μαρ 17, 2006 12:53 pm
Τοποθεσία: Παρίσι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από CelineManiac »

hakkinen έγραψε:Όχι. Η Πέγκυ το μόνο που βλέπουμε να λέει είναι "Θα με εκνεύριζε ένας γκέι που ντύνεται γυναικεία, βγαίνει στο δρόμο, χορεύει και «κουνιέται»."
Δεν λέει ότι θέλει να τους στερήσει κανένα δικαίωμα. Απλά παραδέχεται ότι την ενοχλεί η εικόνα. Γιατί είναι ρατσίστρια; Επειδή την ενοχλεί αισθητικά; Και εμένα με ενοχλεί. Είμαι ρατσιστής;

@νδρέας
Aλλο το μ'ενοχλεί αισθητικά κι άλλο το μ'εκνευρίζει. Και μένα δε μου αρέσει ως θέαμα, αλλά δε θα εκνευριστώ κιόλας. Θα το προσπεράσω ως κάτι που δε με αφορά. Θέλω να πω ότι μια κοινωνία προοδεύει μόνο όταν οι συμπεριφορές που αποκλίνουν από τη νόρμα δεν προκαλούν τόση εντύπωση.

Αν δεις στο δρόμο μια τύπισσα που είναι τελείως κακόγουστα ντυμένη θα εκνευριστείς; To πολύ-πολύ να γελάσεις. Ε, το ίδιο θα έπρεπε να γίνεται και με τους gay. Xρησιμοποιώ τη λέξη ρατσισμός γιατί το θέμα είναι πολύ πιο ευαίσθητο από το τι θ'αποφασίσει να βάλει κάποιος ανοίγοντας τη ντουλάπα του το πρωί. Φαντάζεσαι πόσο κακό κάνει στην ψυxοσύνθεση ενός ανθρώπου να εισπράττει αυτό τον "εκνευρισμό" για κάτι που είναι τόσο καθοριστικό για τη ζωή του όσο ο σεξουαλικός προσανατολισμός;

Η σεξουαλικότητα δεν είναι κάτι που βγαίνει μόνο στο κρεβάτι, αυτό πρέπει να καταλάβουμε στην Ελλάδα. Η λογική "δε μ'ενδιαφέρει τι κάνει ο καθένας στο κρεβάτι του αρκεί να το κάνει μόνο εκεί" είναι κοντόφθαλμη. Αν κάποιοι gay νιώθουν θέλουν να κουνιούνται, να μιλάνε καλιαρντά ή οτιδήποτε άλλο, θα έπρεπε να μπορούν να το κάνουν χωρίς να εισπράττουν τον εκνευρισμό κανενός.

Ασε που πιστεύω ότι ο εκνευρισμός που λες τροφοδοτεί στην ουσία τις ακραίες συμπεριφορές, ως αμυντική αντίδραση. Συχνά, όταν μια ομάδα δεν είναι αποδεκτή από το κοινωνικό σύνολο προσπαθεί να παρεκλίνει από την πεπατημένη για να αποκτήσει φωνή. Αλλά αυτό είναι άλλη μεγάλη κουβέντα.

Τέλος πάντων, νομίζω ότι κατάλαβες τι θέλω να πω. Εμένα αυτό το πνεύμα μου έβγαλαν οι δηλώσεις τις Πέγκυς, μέσα από τις λίγες γραμμές που διάβασα. Πιθανόν να εννοούσε κάτι άλλο και να το παρεξήγησα, δεν είμαι και μέσα στο μυαλό της για να το ξέρω.
hakkinen
Δημοσιεύσεις: 2977
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 07, 2004 11:51 pm
Τοποθεσία: Πάτρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hakkinen »

Ρε παιδιά, η γυναίκα δεν είπε να κάνουν ότι θέλουν μόνο στο κρεβάτι τους. Είπε ότι έχει φίλους gay, ότι συμφωνεί με το να μπορούν να παντρευτούν και ότι την εκνευρίζουν αυτοί που ντύνονται γυναικεία.

Από αυτό συμπεράναμε ότι α) Λέει κοτσάνες και β) ότι είναι ρατσίστρια

Ε, τι να πω, αν το βρίσκεται λογικό μπράβο σας.

@νδρέας

ps. Celine τελικά η διαφορά είναι στο αν είπε "εκνευρίζομαι" και όχι "ενοχλούμαι" γιατί κατά τα άλλα τα ίδια ακριβώς, μα ακριβώς, λέτε.
Light a fire, drop a bomb
Άβαταρ μέλους
immortal
Δημοσιεύσεις: 16863
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 07, 2004 11:53 pm
Τοποθεσία: Athens
Επικοινωνία:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από immortal »

Κοτσάνα η δηλωση και απο την αποψη οτι απεκλεισε μια μερίδα κοσμου... Αυτους που ντυνονται γυναικεια και ισως καποιοι απο αυτους να την θαυμαζαν και να αγοραζαν και τα cd της...
in this mad mad world
antidoto
Δημοσιεύσεις: 35870
Εγγραφή: Τετ Απρ 06, 2005 12:26 pm
Τοποθεσία: London

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από antidoto »

opos leei kai enas poli kalos anthropos: an den ise gay de katalaveneis. kai de to ennow ypotimitika pros tous ypoloipous. Paroti de to pisteva stin arxi - kai diafwnousa me ti dilwsi - meta apo xronia sto Londino...simfwnw apolyta.
Παρε ανασα και παμε...
Κλειδωμένο