Φοίβος

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
ellhfan
Δημοσιεύσεις: 454
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 30, 2011 12:21 pm

Re: Φοίβος & Spicy Artists

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ellhfan »

Entek έγραψε:To 10 Mέρες-10 Νύχτες είναι σκανδαλωδώς το ίδιο με το Νυχτολούλουδο!
Και η "σκουρια" του Πάριου με το "Μη φύγεις" του Ρέμου.
stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: Φοίβος & Spicy Artists

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelios »

Entek έγραψε:To 10 Mέρες-10 Νύχτες είναι σκανδαλωδώς το ίδιο με το Νυχτολούλουδο!
Σωστός.Γι'αυτό δεν έγινε και επιτυχία. :biggrin:
I like people too much or not at all.
MusicLover
Δημοσιεύσεις: 7163
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 13, 2008 1:30 pm
Τοποθεσία: KRHTH

Re: Φοίβος & Spicy Artists

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από MusicLover »

stelios έγραψε:
Entek έγραψε:To 10 Mέρες-10 Νύχτες είναι σκανδαλωδώς το ίδιο με το Νυχτολούλουδο!
Σωστός.Γι'αυτό δεν έγινε και επιτυχία. :biggrin:
Γιατί συνήθως αυτά που μοιάζουν με άλλα δε γίνονται επιτυχίες; Έχω να σου πω τρανά παραδείγματα που αποδεικνύουν το αντίθετο!
Μαλλί, βάτα συμπεθέρα, ντέφι-ντέφι.
deba
Δημοσιεύσεις: 89731
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 8:16 pm
Επικοινωνία:

Re: Φοίβος & Spicy Artists

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από deba »

Εικόνα
O νεότερος σύγχρονος Έλληνας συνθέτης ,στιχουργός και παραγωγός, ο Φοίβος, συμπληρώνει 20 χρόνια στη δισκογραφία γιορτάζοντας το με μια μεγάλη παραγωγή, στο Ο.Α.Κ.Α. στις 24 Σεπτεμβρίου 2012. Τα σπουδαιότερα ονόματα της δισκογραφίας στην Ελλάδα που έδωσαν πνοή στο όραμα του Φοίβου θα συναντηθούν στο Ο.Α.Κ.Α. για μια αξέχαστη μουσική γιορτή!Θα είμαστε όλοι εκεί σε μια συναυλία σταθμό για τα ελληνικά μουσικά δρώμενα, σε ένα μουσικό ταξίδι μιας μοναδικής διαδρομής, μια exclusive εμπειρία για να διασκεδάσουμε, για να χορέψουμε, να αναπολήσουμε, να ξανασυνδεθούμε με ότι ταξιδεύει το μυαλό και το σώμα και ότι δίνει ρυθμό στη Ζωή … ραντεβού στις 24.9.2012 «στην αυλή του παραδείσου»… του Ο.Α.Κ.Α, θα ’ναι «όλα καλά», σε μια «φαινόμενο» συναυλία, που «όνειρο θα’ναι» γιατί «δεν γίνεται» χωρίς «το χρώμα τ’ουρανού» και «όνειρα σαν τα πέταλα μιας ανεμώνας». Mετά από «αυτό το καλοκαίρι» του 2012 , «εμείς» θα θυμόμαστε όσα «ζήσαμε»!!!
http://www.superfmradio.com/index.php/t ... -20-r.html


ισχύει; :read:
Αγκαλιαστείτε...δεν ξέρω γιατί, αλλά κάνει καλό.
manos
Δημοσιεύσεις: 6440
Εγγραφή: Παρ Ιουν 15, 2007 3:37 am

Re: Φοίβος & Spicy Artists

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από manos »

wraio tha htan pantos...th fantazomai kyrios me vandi k garbi k paei legontas....
Mamma Mia..πως να αντισταθώ;
deba
Δημοσιεύσεις: 89731
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 8:16 pm
Επικοινωνία:

Re: Φοίβος & Spicy Artists

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από deba »

πολύ ωραίο θα ήταν αλλά δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει :read:
Αγκαλιαστείτε...δεν ξέρω γιατί, αλλά κάνει καλό.
MusicLover
Δημοσιεύσεις: 7163
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 13, 2008 1:30 pm
Τοποθεσία: KRHTH

Re: Φοίβος & Spicy Artists

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από MusicLover »

deba έγραψε:Εικόνα
O νεότερος σύγχρονος Έλληνας συνθέτης ,στιχουργός και παραγωγός, ο Φοίβος, συμπληρώνει 20 χρόνια στη δισκογραφία γιορτάζοντας το με μια μεγάλη παραγωγή, στο Ο.Α.Κ.Α. στις 24 Σεπτεμβρίου 2012. Τα σπουδαιότερα ονόματα της δισκογραφίας στην Ελλάδα που έδωσαν πνοή στο όραμα του Φοίβου θα συναντηθούν στο Ο.Α.Κ.Α. για μια αξέχαστη μουσική γιορτή!Θα είμαστε όλοι εκεί σε μια συναυλία σταθμό για τα ελληνικά μουσικά δρώμενα, σε ένα μουσικό ταξίδι μιας μοναδικής διαδρομής, μια exclusive εμπειρία για να διασκεδάσουμε, για να χορέψουμε, να αναπολήσουμε, να ξανασυνδεθούμε με ότι ταξιδεύει το μυαλό και το σώμα και ότι δίνει ρυθμό στη Ζωή … ραντεβού στις 24.9.2012 «στην αυλή του παραδείσου»… του Ο.Α.Κ.Α, θα ’ναι «όλα καλά», σε μια «φαινόμενο» συναυλία, που «όνειρο θα’ναι» γιατί «δεν γίνεται» χωρίς «το χρώμα τ’ουρανού» και «όνειρα σαν τα πέταλα μιας ανεμώνας». Mετά από «αυτό το καλοκαίρι» του 2012 , «εμείς» θα θυμόμαστε όσα «ζήσαμε»!!!
http://www.superfmradio.com/index.php/t ... -20-r.html


ισχύει; :read:
Αν ισχύει, θα είναι τέλειο!
Μαλλί, βάτα συμπεθέρα, ντέφι-ντέφι.
ADAM2
Δημοσιεύσεις: 92789
Εγγραφή: Δευ Οκτ 04, 2004 9:29 pm
Τοποθεσία: Internet
Επικοινωνία:

Re: Φοίβος & Spicy Artists

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ADAM2 »

ωραία ιδέα για συναυλία, γιατί όχι; και ο Θεοφάνους πχ είχε δώσει στο Λυκαβητό συναυλία - αφιέρωμα στη δισκογραφία του
Nothing lasts forever but the earth and sky
Stavros
Δημοσιεύσεις: 17445
Εγγραφή: Παρ Αύγ 28, 2009 10:35 pm

Re: Φοίβος & Spicy Artists

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Stavros »

ellhfan έγραψε:
Stavros έγραψε:Σκότωσέ με δεν νομίζω ότι θυμίζει τόσο... Περισσότερο 10 μέρες 10 νύχτες...

Αλλά κατά τα άλλα πολύ ωραίο! Παλιός καλός Φοίβος! :smile:
θυμιζει απο το σκοτωσε με εκει που λεει:
μερα μπαινει μερα βγαινει
κι η καρδια μου ραγισμενη
που χεις παει με ρωταει
και σαν ποτηρακι σπαει

ομως μου αρεσει παρα πολυ το νεο τραγουδι. μακαρι να εχουν αναλογη συνεχεια στην συνεργασια τους Φοιβος-Μενιδιατης.
swstos! Den to eixa proseksei auto to shmeio!!!
XSLOVE
Δημοσιεύσεις: 1451
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 08, 2004 12:02 am

Re: Φοίβος & Spicy Artists

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από XSLOVE »

MusicLover έγραψε:
deba έγραψε:Εικόνα
O νεότερος σύγχρονος Έλληνας συνθέτης ,στιχουργός και παραγωγός, ο Φοίβος, συμπληρώνει 20 χρόνια στη δισκογραφία γιορτάζοντας το με μια μεγάλη παραγωγή, στο Ο.Α.Κ.Α. στις 24 Σεπτεμβρίου 2012. Τα σπουδαιότερα ονόματα της δισκογραφίας στην Ελλάδα που έδωσαν πνοή στο όραμα του Φοίβου θα συναντηθούν στο Ο.Α.Κ.Α. για μια αξέχαστη μουσική γιορτή!Θα είμαστε όλοι εκεί σε μια συναυλία σταθμό για τα ελληνικά μουσικά δρώμενα, σε ένα μουσικό ταξίδι μιας μοναδικής διαδρομής, μια exclusive εμπειρία για να διασκεδάσουμε, για να χορέψουμε, να αναπολήσουμε, να ξανασυνδεθούμε με ότι ταξιδεύει το μυαλό και το σώμα και ότι δίνει ρυθμό στη Ζωή … ραντεβού στις 24.9.2012 «στην αυλή του παραδείσου»… του Ο.Α.Κ.Α, θα ’ναι «όλα καλά», σε μια «φαινόμενο» συναυλία, που «όνειρο θα’ναι» γιατί «δεν γίνεται» χωρίς «το χρώμα τ’ουρανού» και «όνειρα σαν τα πέταλα μιας ανεμώνας». Mετά από «αυτό το καλοκαίρι» του 2012 , «εμείς» θα θυμόμαστε όσα «ζήσαμε»!!!
http://www.superfmradio.com/index.php/t ... -20-r.html


ισχύει; :read:
Αν ισχύει, θα είναι τέλειο!
PANTOS APO TOUS TITLOUS TON KOMMATION NA PERIMENOUME NA DOUME (EKTOS SPICY):
-GARBI
-SXOINAS
-MANTO
-REMOS
-KOKOTAS
-SAKIS
-KARRAS
-KALLIRHS
AN DEN ARESEI SOU TO SBHNOUN!!!
chris3m
Δημοσιεύσεις: 3253
Εγγραφή: Παρ Μαρ 17, 2006 12:44 pm

Re: Φοίβος & Spicy Artists

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από chris3m »

Θα είναι καταπληκτικό, αλλά το θέμα δεν είναι να δούμε μόνο τη Γαρμπή (που θα πάει αν γίνει γιατί του το χρωστάει...) αλλά να δούμε Μαντώ, καλλίρη, Κόκκοτα(επιτέλους), Κωνσταντίνα, Δημητρίου.... σε όλους όσους έχουν κάνει ΜΕΓΑΛΕΣ επιτυχίες μαζί του!!!
Θεωρώ όμως πως είναι υπερβολικά πολλά τα ονόματα για να καταφέρουν να βρεθούν όλα μαζί...! και ποιός θα τραγουδήσει πρώτος - δεύτερος κλπ.
Μακάρι όμως, θα άξιζε πολύ.... πλέον θέλουμε να δούμε ουσιαστικά πράγματα, από βεντετισμούς κλπ.
manos
Δημοσιεύσεις: 6440
Εγγραφή: Παρ Ιουν 15, 2007 3:37 am

Re: Φοίβος & Spicy Artists

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από manos »

ego thathela na dw kai lempesh pantos...pou siga mhn erxotan...mh pw kai konitopoulou...nanai mia nostalgikh synaulia ton 90s kyrios.twra ths spicy anthropos na mhn erthei kalytera(me exairesh th despoina ante k th kokkinou)...ama do giasemides,kallides ktl tha xeneroso...
Mamma Mia..πως να αντισταθώ;
chris3m
Δημοσιεύσεις: 3253
Εγγραφή: Παρ Μαρ 17, 2006 12:44 pm

Re: Φοίβος & Spicy Artists

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από chris3m »

manos έγραψε:ego thathela na dw kai lempesh pantos...pou siga mhn erxotan...mh pw kai konitopoulou...nanai mia nostalgikh synaulia ton 90s kyrios.twra ths spicy anthropos na mhn erthei kalytera(me exairesh th despoina ante k th kokkinou)...ama do giasemides,kallides ktl tha xeneroso...
Κοίτα δεν θα μπορούσε να γίνει συναυλία τόυ Φοίβου και να μην είναι η Βανδή! Θεωρώ πως θα είναι και η star!
Επίσης και με την Κοκκίνου έχει κάνει τρελή επιτυχία μαζί της, θα είναι άδικο...! κι εγώ θα ήθελα Κονιτοπούλου αλλά δεν θα ήθελα να μην υπάρχει η Κοκκίνου. Δεν νομίζω να είναι μόνο 90s η συναυλία, οπότε θα υπάρχουν και spicy καλλιτέχνες! Καλό θα ήταν όμως να δωθεί έμφαση σε εκείνους που έκαναν σημαντικά πράγματα για τη δισκογραφία μαζί του...! Τι να μας πουν Γιασεμής, Καλλίδης, Καλλή, Σπανού κλπ. ότι και να λένε απλά θα ακούγεται...! Μόλις ακουστεί η "Ανεμώνα" ή η "Ιεροσυλία", όπως επίσης "Ο Φάρος" ή το "Τηλεφωνησέ μου" θα είναι άλλη η αίσθηση!
μακάρι να βλέπαμε και κάποια ντουέτα πχ. "Εμείς" Μαντώ - Ρέμος
manos
Δημοσιεύσεις: 6440
Εγγραφή: Παρ Ιουν 15, 2007 3:37 am

Re: Φοίβος & Spicy Artists

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από manos »

chris3m έγραψε:
manos έγραψε:ego thathela na dw kai lempesh pantos...pou siga mhn erxotan...mh pw kai konitopoulou...nanai mia nostalgikh synaulia ton 90s kyrios.twra ths spicy anthropos na mhn erthei kalytera(me exairesh th despoina ante k th kokkinou)...ama do giasemides,kallides ktl tha xeneroso...
Κοίτα δεν θα μπορούσε να γίνει συναυλία τόυ Φοίβου και να μην είναι η Βανδή! Θεωρώ πως θα είναι και η star!
Επίσης και με την Κοκκίνου έχει κάνει τρελή επιτυχία μαζί της, θα είναι άδικο...! κι εγώ θα ήθελα Κονιτοπούλου αλλά δεν θα ήθελα να μην υπάρχει η Κοκκίνου. Δεν νομίζω να είναι μόνο 90s η συναυλία, οπότε θα υπάρχουν και spicy καλλιτέχνες! Καλό θα ήταν όμως να δωθεί έμφαση σε εκείνους που έκαναν σημαντικά πράγματα για τη δισκογραφία μαζί του...! Τι να μας πουν Γιασεμής, Καλλίδης, Καλλή, Σπανού κλπ. ότι και να λένε απλά θα ακούγεται...! Μόλις ακουστεί η "Ανεμώνα" ή η "Ιεροσυλία", όπως επίσης "Ο Φάρος" ή το "Τηλεφωνησέ μου" θα είναι άλλη η αίσθηση!
μακάρι να βλέπαμε και κάποια ντουέτα πχ. "Εμείς" Μαντώ - Ρέμος
nai symfono mazi sou....ma auta einai pou exoume na thymomaste kyrios apo to foivo...
Mamma Mia..πως να αντισταθώ;
MusicLover
Δημοσιεύσεις: 7163
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 13, 2008 1:30 pm
Τοποθεσία: KRHTH

Re: Φοίβος & Spicy Artists

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από MusicLover »

Μαλλί, βάτα συμπεθέρα, ντέφι-ντέφι.
manos
Δημοσιεύσεις: 6440
Εγγραφή: Παρ Ιουν 15, 2007 3:37 am

Re: Φοίβος & Spicy Artists

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από manos »

MusicLover έγραψε:http://www.spicymusic.gr/%CE%9D%CE%AD%C ... CE%A3.html

It's official!

niceeeeeeeeeeeeee
Mamma Mia..πως να αντισταθώ;
MusicLover
Δημοσιεύσεις: 7163
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 13, 2008 1:30 pm
Τοποθεσία: KRHTH

Re: Φοίβος & Spicy Artists

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από MusicLover »

Λέτε να είναι μόνο καλλιτέχνες της spicy που απλά θα πούνε κομμάτια από όλη την δισκογραφία του Φοίβου;
Μαλλί, βάτα συμπεθέρα, ντέφι-ντέφι.
stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: Φοίβος & Spicy Artists

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelios »

MusicLover έγραψε:
stelios έγραψε:
Entek έγραψε:To 10 Mέρες-10 Νύχτες είναι σκανδαλωδώς το ίδιο με το Νυχτολούλουδο!
Σωστός.Γι'αυτό δεν έγινε και επιτυχία. :biggrin:
Γιατί συνήθως αυτά που μοιάζουν με άλλα δε γίνονται επιτυχίες; Έχω να σου πω τρανά παραδείγματα που αποδεικνύουν το αντίθετο!
To συγκεκριμένο γι'αυτό δεν έγινε.Έτσι τουλάχιστον μου είχε πει η Δέσποινα και ο Θέμης Γεωργαντάς πριν κάποια χρόνια. :whatever:
I like people too much or not at all.
stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: Φοίβος & Spicy Artists

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelios »

Ωραία ιδέα.Δύσκολο όμως να γίνει όπως πρέπει.
Πολλοί από τους καλλιτέχνες που πρέπει να πάνε δεν έχουν καλή σχέση μεταξύ τους και άλλοι δεν έχουν καλή σχέση πια με τον Φοίβο.
I like people too much or not at all.
manos
Δημοσιεύσεις: 6440
Εγγραφή: Παρ Ιουν 15, 2007 3:37 am

Re: Φοίβος & Spicy Artists

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από manos »

MusicLover έγραψε:Λέτε να είναι μόνο καλλιτέχνες της spicy που απλά θα πούνε κομμάτια από όλη την δισκογραφία του Φοίβου;

elpizo oxi....
Mamma Mia..πως να αντισταθώ;
Απάντηση