Φοίβος

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
manos
Δημοσιεύσεις: 6440
Εγγραφή: Παρ Ιουν 15, 2007 3:37 am

Re: Φοίβος & Spicy Artists

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από manos »

stelios έγραψε:
MusicLover έγραψε:
stelios έγραψε:
Entek έγραψε:To 10 Mέρες-10 Νύχτες είναι σκανδαλωδώς το ίδιο με το Νυχτολούλουδο!
Σωστός.Γι'αυτό δεν έγινε και επιτυχία. :biggrin:
Γιατί συνήθως αυτά που μοιάζουν με άλλα δε γίνονται επιτυχίες; Έχω να σου πω τρανά παραδείγματα που αποδεικνύουν το αντίθετο!
To συγκεκριμένο γι'αυτό δεν έγινε.Έτσι τουλάχιστον μου είχε πει η Δέσποινα και ο Θέμης Γεωργαντάς πριν κάποια χρόνια. :whatever:
prosopika de to polypisteuo auto...de to thymizei kai tooooooso entona...ego an de to akouga apo allous mporei k na mh to parathrousa..mono sto deka meres deka nyxtes-sth zoh mou sthn aulh mou moiazei...parola auta to theoro kommatara..twra giati den egine epityxia agnosto...oute to provlepsimos egine oute h tyxh...
Mamma Mia..πως να αντισταθώ;
stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: Φοίβος & Spicy Artists

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelios »

manos έγραψε:
stelios έγραψε:
MusicLover έγραψε:
stelios έγραψε:
Entek έγραψε:To 10 Mέρες-10 Νύχτες είναι σκανδαλωδώς το ίδιο με το Νυχτολούλουδο!
Σωστός.Γι'αυτό δεν έγινε και επιτυχία. :biggrin:
Γιατί συνήθως αυτά που μοιάζουν με άλλα δε γίνονται επιτυχίες; Έχω να σου πω τρανά παραδείγματα που αποδεικνύουν το αντίθετο!
To συγκεκριμένο γι'αυτό δεν έγινε.Έτσι τουλάχιστον μου είχε πει η Δέσποινα και ο Θέμης Γεωργαντάς πριν κάποια χρόνια. :whatever:
prosopika de to polypisteuo auto...de to thymizei kai tooooooso entona...ego an de to akouga apo allous mporei k na mh to parathrousa..mono sto deka meres deka nyxtes-sth zoh mou sthn aulh mou moiazei...parola auta to theoro kommatara..twra giati den egine epityxia agnosto...oute to provlepsimos egine oute h tyxh...
Ήταν μέσα στο Γεια.Εντάξη 2-3 τραγούδια δεν ακούστηκαν μέσα από το cd.Αν ήταν σε άλλο cd δεν ξέρουμε τι πορεία θα έκανε.
Πάντως η Δέσποινα θεωρούσε πως γι'αυτό δεν έπαιξε.Τώρα πια δεν θα το θυμάται καν ως τραγούδι. :fan:
I like people too much or not at all.
Anemos2006
Δημοσιεύσεις: 2856
Εγγραφή: Τετ Οκτ 24, 2007 1:34 pm

Re: Φοίβος & Spicy Artists

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Anemos2006 »

Εικόνα
« 20 Χρόνια ΦΟΙΒΟΣ – 20 Χρόνια Επιτυχίες»
Δευτέρα 24 Σεπτεμβρίου 2012Ο.Α.Κ.ΑΚεντρικό Ολυμπιακό Στάδιο Σπύρος Λούης
ΦΟΙΒΟΣ 20 χρόνια τραγούδια
20 χρόνια επιτυχίες
1992-2012
O νεότερος σύγχρονος Έλληνας συνθέτης ,στιχουργός και παραγωγός, ο Φοίβος, συμπληρώνει 20 χρόνια στη δισκογραφία γιορτάζοντας το με μια μεγάλη παραγωγή, στο Ο.Α.Κ.Α. στις 24 Σεπτεμβρίου 2012. Τα σπουδαιότερα ονόματα της δισκογραφίας στην Ελλάδα που έδωσαν πνοή στο όραμα του Φοίβου θα συναντηθούν στο Ο.Α.Κ.Α. για μια αξέχαστη μουσική γιορτή!Θα είμαστε όλοι εκεί σε μια συναυλία σταθμό για τα ελληνικά μουσικά δρώμενα, σε ένα μουσικό ταξίδι μιας μοναδικής διαδρομής, μια exclusive εμπειρία για να διασκεδάσουμε, για να χορέψουμε, να αναπολήσουμε, να ξανασυνδεθούμε με ότι ταξιδεύει το μυαλό και το σώμα και ότι δίνει ρυθμό στη Ζωή … ραντεβού στις 24.9.2012 «στην αυλή του παραδείσου»… του Ο.Α.Κ.Α, θα ’ναι «όλα καλά», σε μια «φαινόμενο» συναυλία, που «όνειρο θα’ναι» γιατί «δεν γίνεται» χωρίς «το χρώμα τ’ουρανού» και «όνειρα σαν τα πέταλα μιας ανεμώνας». Mετά από «αυτό το καλοκαίρι» του 2012 , «εμείς» θα θυμόμαστε όσα «ζήσαμε»!!!
Θα ακολουθήσει ενημέρωση για τους συντελεστές της παράστασης, και την προπώληση εισιτηρίων
ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ: ΟΛΓΑ ΠΑΥΛΑΤΟΥ mob: 6977989090, mail: pavlato@otenet.gr
Eπικοινωνία
follow spicy in fb follow spicy in twitter follow spicy in youtube © Copyright Spicy Βιλτανιώτη 36 Kηφισια 14564 e-mail: info@thespicyeffect.com τηλ: 211-189-2424 Pegasus Hermes Application Powered by Pegasus Technology
Liakoman
Δημοσιεύσεις: 21768
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 18, 2011 6:32 pm

Re: Φοίβος & Spicy Artists

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Liakoman »

MusicLover έγραψε:Λέτε να είναι μόνο καλλιτέχνες της spicy που απλά θα πούνε κομμάτια από όλη την δισκογραφία του Φοίβου;
Δεν νομίζω.Εξάλλου στην επίσημη ανακοίνωση το λέει : "Τα σπουδαιότερα ονόματα της δισκογραφίας στην Ελλάδα που έδωσαν πνοή στο όραμα του Φοίβου θα συναντηθούν στο Ο.Α.Κ.Α. για μια αξέχαστη μουσική γιορτή!"
Δεν νομίζω να εννοούν τη Σπανού,την Καλλή,τον Καλλίδη και τα λοιπά φυντάνια της Spicy με αυτή την ανακοίνωση...Δεν ξέρω κατά πόσο είναι εύκολο να συγκεντρωθούν όλοι όσοι συνεργάστηκαν κατά καιρούς με τον Φοίβο (ακατόρθωτο είναι) αλλά πιστεύω ότι πολλοί θα δώσουν το παρόν!!! :smile:
Chronisgreek
Δημοσιεύσεις: 10833
Εγγραφή: Παρ Μαρ 17, 2006 12:45 pm

Re: Φοίβος & Spicy Artists

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chronisgreek »

m'arese to neo tou menidiath! apo palia m'arese aytos k perimena to dynato comeback meta tis kyriakes klp,k to apopse leipeis k molis to kane! :biggrin: :dance3:
minerboh

Re: Φοίβος & Spicy Artists

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από minerboh »

Chronisgreek έγραψε:m'arese to neo tou menidiath! apo palia m'arese aytos k perimena to dynato comeback meta tis kyriakes klp,k to apopse leipeis k molis to kane! :biggrin: :dance3:
Απαίσιο κομμάτι! Έχω την εντύπωση οτι τραγουδούσαν ο Τομ, ο Συλβέστρο, ο Γκάρλφίλντ και ο Χίθκλιθ όλοι μαζί.


Το καινούργιο όμως κάτι λέει! :wink:
Chronisgreek
Δημοσιεύσεις: 10833
Εγγραφή: Παρ Μαρ 17, 2006 12:45 pm

Re: Φοίβος & Spicy Artists

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chronisgreek »

oi kyriakes? einai h hitara tou xeimwna 2005! opws k olos tou o diskos o 1os htan polu kalos!
minerboh

Re: Φοίβος & Spicy Artists

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από minerboh »

Chronisgreek έγραψε:oi kyriakes? einai h hitara tou xeimwna 2005! opws k olos tou o diskos o 1os htan polu kalos!
Ναι, ναι οι Κυριακές! Μια παραβρασμένη μακαρονάδα που ούτε ο Καμπαμαρού δεν θα την ήθελε.
Απο το πρώτο του δίσκο μου άρεσε το ''μόνο τα μάτια σου'' και ενα τραγούδι με ενα σπίτι που νοικιαζόταν!
Chronisgreek
Δημοσιεύσεις: 10833
Εγγραφή: Παρ Μαρ 17, 2006 12:45 pm

Re: Φοίβος & Spicy Artists

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chronisgreek »

to enoikiazetai les.. :fan: nai polu kalo opws k to sta asteria kanw mia eyxh!
minerboh

Re: Φοίβος & Spicy Artists

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από minerboh »

Chronisgreek έγραψε:to enoikiazetai les.. :fan: nai polu kalo opws k to sta asteria kanw mia eyxh!
Ούτε αυτό μου άρεσε. Κωλοκαθόμαστε, το ξύνουμε και αφήνουμε όλη τη λάτζα στη ζώνη του Ορίωνα.
Αμ, δε πέφτουνε έτσι οι γκόμενες φίλε μου!
Chronisgreek
Δημοσιεύσεις: 10833
Εγγραφή: Παρ Μαρ 17, 2006 12:45 pm

Re: Φοίβος & Spicy Artists

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chronisgreek »

gia ta apopse leipeis k e k ti egine ti exeis na peis? :biggrin: :fan: :fan:
k ayta m'aresan emena!
minerboh

Re: Φοίβος & Spicy Artists

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από minerboh »

Chronisgreek έγραψε:gia ta apopse leipeis k e k ti egine ti exeis na peis? :biggrin: :fan: :fan:
k ayta m'aresan emena!
Το ένα είναι τσιφτετέλι που σε ενα βαθμό εξυπηρέτησε το σκοπό του. Δεν με ενθουσίασε και πολύ αν και οφείλω να ομολογήσω οτι στα τσιφτετέλια είμαι λίγο περίεργος. Το άλλο μια σάχλα και μισή.
deba
Δημοσιεύσεις: 89731
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 8:16 pm
Επικοινωνία:

Re: Φοίβος & Spicy Artists

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από deba »

δεν μου άρεσε το νέο του Μενιδιάτη καθόλου :fryingpan:
Αγκαλιαστείτε...δεν ξέρω γιατί, αλλά κάνει καλό.
GUNNER_10
Δημοσιεύσεις: 13408
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 13, 2006 1:31 am

Re: Φοίβος & Spicy Artists

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GUNNER_10 »

peran ths vandh pou nai dedomeno pws tha nai ekei apo ta onomata ta megala
makari na doume kaith,pasxali,remo,pario isws,mazwnakh klp...etsi pragmatika pisteuw h proseleusi tha nai poly megalh kai tha einai ena event pou sigoura tha axizei.
stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: Φοίβος & Spicy Artists

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelios »

Θα δούμε στην ίδια σκηνή την Δέσποινα,την Καίτη,την Άντζελα και την Κοκκίνου; :fan:
I like people too much or not at all.
MusicLover
Δημοσιεύσεις: 7163
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 13, 2008 1:30 pm
Τοποθεσία: KRHTH

Re: Φοίβος & Spicy Artists

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από MusicLover »

Μαλλί, βάτα συμπεθέρα, ντέφι-ντέφι.
Chronisgreek
Δημοσιεύσεις: 10833
Εγγραφή: Παρ Μαρ 17, 2006 12:45 pm

Re: Φοίβος & Spicy Artists

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chronisgreek »

:fan: Ειδικα η Αντζελα σιγα μη παει...
ADAM2
Δημοσιεύσεις: 92789
Εγγραφή: Δευ Οκτ 04, 2004 9:29 pm
Τοποθεσία: Internet
Επικοινωνία:

Re: Φοίβος & Spicy Artists

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ADAM2 »

αν πάνε όλοι αυτοί που δείχνει στο βίντεο μιλάμε για μια πολύ μεγάλη και καλή συναυλία!
Nothing lasts forever but the earth and sky
stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: Φοίβος & Spicy Artists

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelios »

H Όλγα Παυλάτου πήγε στην Spicy; :read:
I like people too much or not at all.
deba
Δημοσιεύσεις: 89731
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 8:16 pm
Επικοινωνία:

Re: Φοίβος & Spicy Artists

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από deba »

stelios έγραψε:H Όλγα Παυλάτου πήγε στην Spicy; :read:
την ίδια απορία είχα κι εγώ όταν διάβασα την ανακοίνωση :fan: :fan:
Αγκαλιαστείτε...δεν ξέρω γιατί, αλλά κάνει καλό.
Απάντηση