Έλλη Κοκκίνου

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
Stavros
Δημοσιεύσεις: 17445
Εγγραφή: Παρ Αύγ 28, 2009 10:35 pm

Re: ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΗ ΚΟΚΚΙΝΟΥ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Stavros »

Το τραγούδι άρεσε στον κόσμο έχω την αίσθηση.
NARKOTIKO
Δημοσιεύσεις: 7107
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 29, 2005 1:56 am

Re: ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΗ ΚΟΚΚΙΝΟΥ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από NARKOTIKO »

Εμενα μου αρεσε αλλα αθηνα νομιζω μονο ο δρομος το επαιζε
Ψυχή για τα σίδερα...
Άβαταρ μέλους
ΜΑΓΔΑ
Δημοσιεύσεις: 9165
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 08, 2004 12:05 am

Re: ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΗ ΚΟΚΚΙΝΟΥ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜΑΓΔΑ »

Έχω την αίσθηση ότι με τα 2 τραγούδια του Σχοινά και της Έλλης (και με το "Υπεύθυνοι είμαστε" της Καλλή- την Παπαδοπούλου και τη Χατζίδου δεν τις πιάνω) ο Φοίβος δείχνει τη διάθεση να ξαναγυρίσει στο στυλ που έγραφε παλιά.
Για να δούμε...
Life is a RollerCoaster...
Chronisgreek
Δημοσιεύσεις: 10833
Εγγραφή: Παρ Μαρ 17, 2006 12:45 pm

Re: ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΗ ΚΟΚΚΙΝΟΥ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chronisgreek »

k me ton karra to edeixe alla den...
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42687
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΗ ΚΟΚΚΙΝΟΥ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

NARKOTIKO έγραψε:Εμενα μου αρεσε αλλα αθηνα νομιζω μονο ο δρομος το επαιζε
Πλέον παίζει και στον Λάμψη.
Εκτός ΑΘηνών παίζει πολύ.Τον Αύγουστο στις διακοπές το πετύχαινα συνέχεια στο ράδιο.
Το κομμάτι γενικά άρεσε (ειδικά το clip) αλλά φαίνεται πως η Έλλη έχει μπει στην black list των αθηναικών ραδιοφώνων.
Chronisgreek
Δημοσιεύσεις: 10833
Εγγραφή: Παρ Μαρ 17, 2006 12:45 pm

Re: ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΗ ΚΟΚΚΙΝΟΥ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chronisgreek »

giati ti tous ekane?
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42687
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΗ ΚΟΚΚΙΝΟΥ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Chronisgreek έγραψε:giati ti tous ekane?
Τι απορία είναι αυτή; :fan:
Γιατί όλοι αυτοί που δεν παίζουν στα ραδιόφωνα πια τους έχουν κάνει κάτι; :fan:
Chronisgreek
Δημοσιεύσεις: 10833
Εγγραφή: Παρ Μαρ 17, 2006 12:45 pm

Re: ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΗ ΚΟΚΚΙΝΟΥ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chronisgreek »

ws synh8ws nai..paizontai k oi gnwrimies..
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42687
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΗ ΚΟΚΚΙΝΟΥ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Το θέμα είναι πως το κομμάτι είχε όλα τα φόντα να κάνει ραδιοφωνική επιτυχία αλλά δεν την έκανε.
Είναι προφανές πως τα ραδιόφωνα για τους δικούς τους λόγους δεν την παίζουν ότι τραγούδι και να βγάλει.
GUNNER_10
Δημοσιεύσεις: 13408
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 13, 2006 1:31 am

Re: ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΗ ΚΟΚΚΙΝΟΥ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GUNNER_10 »

Τεσπα περαν της πλακας το κομματακι ηταν χαρουμενο καλοκαιρινο.

Τωρα δεν ξερω για blacklist,τουλαχιστον οσον αφορα τους σταθμους που ο φοιβος επηρεαζει δεν θα εχει θεμα.

Νομιζω οτι ο φοιβος τελευταια εκανε μπαμ με το κομματακι του σχοινα.
neereaux
Δημοσιεύσεις: 12276
Εγγραφή: Παρ Ιουν 28, 2013 4:22 pm

Re: ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΗ ΚΟΚΚΙΝΟΥ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από neereaux »

Το τραγούδι μαθεύτηκε και το ήξερε ο κόσμος. Σε ό,τι μαγαζί πήγα το καλοκαίρι έπαιξε.
Στην επαρχία όντως έπαιξε πολύ.
Είναι από αυτά τύπου αντύπας ώρες ώρες κλπ που στο ράδιο πήγαν άπατα αλλά έλιωσαν στα κινητά και το youtube
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42687
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΗ ΚΟΚΚΙΝΟΥ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

GUNNER_10 έγραψε:
Τωρα δεν ξερω για blacklist,τουλαχιστον οσον αφορα τους σταθμους που ο φοιβος επηρεαζει δεν θα εχει θεμα.

Νομιζω οτι ο φοιβος τελευταια εκανε μπαμ με το κομματακι του σχοινα.
Κάνεις λάθος.Ο Sfera που συνήθως στηρίζει τα τραγούδια του Φοίβου δεν το έπαιξε.
Επίσης και του Καλίδη έσκισε το Έχω γιορτή.
neereaux έγραψε:Το τραγούδι μαθεύτηκε και το ήξερε ο κόσμος. Σε ό,τι μαγαζί πήγα το καλοκαίρι έπαιξε.
Στην επαρχία όντως έπαιξε πολύ.
Είναι από αυτά τύπου αντύπας ώρες ώρες κλπ που στο ράδιο πήγαν άπατα αλλά έλιωσαν στα κινητά και το youtube
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
ellhfan
Δημοσιεύσεις: 454
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 30, 2011 12:21 pm

Re: ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΗ ΚΟΚΚΙΝΟΥ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ellhfan »

ΜΑΓΔΑ έγραψε:Έχω την αίσθηση ότι με τα 2 τραγούδια του Σχοινά και της Έλλης (και με το "Υπεύθυνοι είμαστε" της Καλλή- την Παπαδοπούλου και τη Χατζίδου δεν τις πιάνω) ο Φοίβος δείχνει τη διάθεση να ξαναγυρίσει στο στυλ που έγραφε παλιά.
Για να δούμε...
Ναι, επειδή ο Φοίβος έγραψε στον Σχοινά, ξαφνικά άρχισε να σου θυμίζει τον παλιό καλό Φοίβο... :fan:
afn
Δημοσιεύσεις: 175006
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 11, 2004 3:21 am

Re: ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΗ ΚΟΚΚΙΝΟΥ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από afn »

Παιδιά τι θέλαμε να μάθουμε που είχε γράψει? όποιος θυμάται να προλάβουμε! :fan:
Να αγωνιάς γι'αυτόν και να του δίνεις χαμόγελα, είναι αγάπη
stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΗ ΚΟΚΚΙΝΟΥ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelios »

Εγώ πάλι έχω την αίσθηση ότι άρεσε πολύ το κλιπ.Το τραγούδι νομίζω πέρασε και δεν ακούμπησε.
Το Καληνύχτα είχε πάει καλύτερα ραδιοφωνικά Αθήνα και ας ήταν άθλιο.Γενικά υπάρχει μια πτωτική πορεία σε αυτή την συνεργασία.
Όταν της δίνει τραγούδι ο Φοίβος κάθε 8 μήνες ή και παραπάνω και το αποτέλεσμα είναι μια από τα ίδια λογικό να μην τραβάει το δίδυμο.
Ο Φοίβος ή πρέπει να ασχοληθεί σοβαρά μαζί της ή ας την αφήσει να δοκιμάσει κάτι άλλο.
Βλέπω να μην τραβάει πάντως όπως δεν τραβούσε τελευταία και το Πετρέλης-Φοίβος.
Του Σχοινά το τραγουδάκι πάντως επειδή τον αναφέρατε ήταν καλό να δούμε τι θα ακολουθήσει.
Ο Καλλίδης επίσης έσκισε με το Έχω γιορτή αν και αυτός δεν κάνει με όλα τα singles του Φοίβου επιτυχία.Της Καλλή το τελευταίο δεν τράβηξε. :wave:
I like people too much or not at all.
stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΗ ΚΟΚΚΙΝΟΥ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelios »


Επίσης πόσο όμορφη η Έλλη εδώ 1.34. :007:
I like people too much or not at all.
yakinthos
Δημοσιεύσεις: 15533
Εγγραφή: Τρί Αύγ 08, 2006 12:12 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΗ ΚΟΚΚΙΝΟΥ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από yakinthos »

τα πρότυπα της Κοκκίνου στο 21:00... και το μουσικό της πρότυπο στο 22:24... (το βρήκα τυχαία στο youtube και είπα να το αναρτήσω, αν δεν το έχετε ήδη αναρτήσει)
τι είμαι για ν' αρέσω σε όλους; Μερέντα;
neereaux
Δημοσιεύσεις: 12276
Εγγραφή: Παρ Ιουν 28, 2013 4:22 pm

Re: ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΗ ΚΟΚΚΙΝΟΥ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από neereaux »

stelios έγραψε:Εγώ πάλι έχω την αίσθηση ότι άρεσε πολύ το κλιπ.Το τραγούδι νομίζω πέρασε και δεν ακούμπησε.
Το Καληνύχτα είχε πάει καλύτερα ραδιοφωνικά Αθήνα και ας ήταν άθλιο.Γενικά υπάρχει μια πτωτική πορεία σε αυτή την συνεργασία.
Όταν της δίνει τραγούδι ο Φοίβος κάθε 8 μήνες ή και παραπάνω και το αποτέλεσμα είναι μια από τα ίδια λογικό να μην τραβάει το δίδυμο.
Ο Φοίβος ή πρέπει να ασχοληθεί σοβαρά μαζί της ή ας την αφήσει να δοκιμάσει κάτι άλλο.
Βλέπω να μην τραβάει πάντως όπως δεν τραβούσε τελευταία και το Πετρέλης-Φοίβος.
Του Σχοινά το τραγουδάκι πάντως επειδή τον αναφέρατε ήταν καλό να δούμε τι θα ακολουθήσει.
Ο Καλλίδης επίσης έσκισε με το Έχω γιορτή αν και αυτός δεν κάνει με όλα τα singles του Φοίβου επιτυχία.Της Καλλή το τελευταίο δεν τράβηξε. :wave:

Εγώ νομίζω τα ματια κλειστά ήταν η μεγαλύτερη τους επιτυχία στη spicy.
Άσε τα ραδιόφωνα και την αθήνα. Λέω ως γκελ στον κόσμο κι ότι ασχολήθηκαν μαζί της.
Εννοείται όμως ότι η σχέση τους δεν τραβάει.

Το έχω γιορτή έλιωσε αλλά είναι άλλο θέμα.
stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΗ ΚΟΚΚΙΝΟΥ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelios »

neereaux έγραψε:
stelios έγραψε:Εγώ πάλι έχω την αίσθηση ότι άρεσε πολύ το κλιπ.Το τραγούδι νομίζω πέρασε και δεν ακούμπησε.
Το Καληνύχτα είχε πάει καλύτερα ραδιοφωνικά Αθήνα και ας ήταν άθλιο.Γενικά υπάρχει μια πτωτική πορεία σε αυτή την συνεργασία.
Όταν της δίνει τραγούδι ο Φοίβος κάθε 8 μήνες ή και παραπάνω και το αποτέλεσμα είναι μια από τα ίδια λογικό να μην τραβάει το δίδυμο.
Ο Φοίβος ή πρέπει να ασχοληθεί σοβαρά μαζί της ή ας την αφήσει να δοκιμάσει κάτι άλλο.
Βλέπω να μην τραβάει πάντως όπως δεν τραβούσε τελευταία και το Πετρέλης-Φοίβος.
Του Σχοινά το τραγουδάκι πάντως επειδή τον αναφέρατε ήταν καλό να δούμε τι θα ακολουθήσει.
Ο Καλλίδης επίσης έσκισε με το Έχω γιορτή αν και αυτός δεν κάνει με όλα τα singles του Φοίβου επιτυχία.Της Καλλή το τελευταίο δεν τράβηξε. :wave:

Εγώ νομίζω τα ματια κλειστά ήταν η μεγαλύτερη τους επιτυχία στη spicy.
Άσε τα ραδιόφωνα και την αθήνα. Λέω ως γκελ στον κόσμο κι ότι ασχολήθηκαν μαζί της.
Εννοείται όμως ότι η σχέση τους δεν τραβάει.

Το έχω γιορτή έλιωσε αλλά είναι άλλο θέμα.
Η μεγαλύτερη επιτυχία της Έλλης στην spicy ήταν το Ερωτεύτηκα.
Τα Μάτια κλειστά για μένα είναι από τις μεγαλύτερες ραδιοφωνικές αποτυχίες σε single του διδύμου Κοκκίνου-Φοίβος.
Λογικό όμως.Βγάζεις το άθλιο Καληνύχτα σε κράζουν όλοι αλλά ακόμα παίζεις κάπως και σου δίνει πάλι τραγούδι μετά από 8 μήνες.
Ένα τραγούδι που δεν έχει σχεδόν κουπλέ και θυμίζει αρκετά σε σημεία την τελευταία επιτυχία του Καλλίδη. :roll:
Μιλάμε για τόση έμπνευση και εσύ ανόητη κάθεσαι και το λες πιστεύοντας ότι θα γίνει σουξέ.
Όπως πιστεύεις ότι θα βγάλεις και cd κάθε τόσο και λες ημερομηνίες που δεν ισχύουν.
Η Κοκκίνου που έκανε μεγάλες επιτυχίες με τον Φοίβο έφτασε πλεον να μην παίζει σε μεγάλους σταθμούς της Αθήνας με τον Φοίβο. :wink:
Τώρα αν έπαιξε τόσο πολύ επαρχία μπράβο στο top 20 πάντως ούτε με τα ελληνικά δεν μπήκε.Άρα χαμός.
Η γυναίκα έχει πλεον θέμα μεγάλο με τα ραδιόφωνα βασικά ούτε παλιά της τραγούδια δεν παίζουν ιδιαίτερα αν παρατηρήσει κανείς.
Ας χαίρεται λοιπόν για τα views του κλιπ αν τόσο της κόβει.
Μιλάω ανοιχτά γιατί είναι γνωστό πως την Έλλη την συμπαθώ οπότε φαντάζομαι πως δεν θα χαρακτηριστώ hater. :fan:
I like people too much or not at all.
Άβαταρ μέλους
fylakas_aggelos
Δημοσιεύσεις: 10858
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 01, 2012 1:50 pm

Re: ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΗ ΚΟΚΚΙΝΟΥ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fylakas_aggelos »

Όντως το κομμάτι μόνο στο Δρόμο το έχω ακούσει,παρόλα αυτά παίζει και στο MAD,MADGREEKZ και MTV.Μου έχει κολλήσει και μου αρέσει πολύ σε σχέση με το άθλιο "Έχω Γιορτή".Για το 2014 πάντως ο Φοίβος έχει βγάλει μόνο 4 κομμάτια μέχρι στιγμής,και είναι σε καλύτερο επίπεδο (όσο μπορεί να είναι) σε σχέση με τα 2 προηγούμενα χρόνια που έγραφε όλο συρτορούμπες και σκυλοτσιφτετέλια.
ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΚΑΙΝΕ...
Απάντηση