ΕΥΗ ΔΡΟΥΤΣΑ: ''Ο ΘΕΟΦΑΝΟΥΣ ΜΟΥ ΕΚΛΕΨΕ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ''!!!!

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
MEDIA
Δημοσιεύσεις: 14986
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 29, 2008 5:10 pm
Επικοινωνία:

ΕΥΗ ΔΡΟΥΤΣΑ: ''Ο ΘΕΟΦΑΝΟΥΣ ΜΟΥ ΕΚΛΕΨΕ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ''!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από MEDIA »

Εικόνα

Συνέντευξη στη Σοφία Αλιμπέρτη έδωσε σήμερα το πρωί η Έυη Δρούτσα και μίλησε για τη σχέση της με τον Γιώργο Θεοφάνους

''Πριν πολλά χρόνια συνεργαζόμουν με τον Στέφανο Κορκολή. Κάποια στιγμή ήρθε και με βρήκε ο Γιώργος Θεοφάνους να μου ζητήσει να συνεργαστούμε. Τότε του απάντησα ότι δεν μπορεί να γίνει αυτή τη στιγμή αυτό αφού συνεργαζόμουν με τον Κορκολή. Τα τραγούδια μας τότε είχαν ακουστεί στην Ευρώπη και στις Ινδίες. Μόλις ολοκλήρωσα τη συνεργασία μου μαζί του είπα στο Γιώργο ότι μπορούμε να συνεργαστούμε. Του ζήτησα να γράψει λαικά τραγούδια και εκείνος μου απάντησε ότι δεν ξέρει να γράφει λαικά, μέχρι τότε έγραφε μόνο ποπ κομμάτια για την Ευρυδίκη. Τον πήγα εγώ στο στούντιο και του έδειξα τον τρόπο με τον οποίο θα γράφει λαικά κομμάτια και τότε άρχισε η συνεργασία μας αλλά και η φιλία μας. Ταλαιπωρήθηκα από αυτή τη σχέση. Η Sony δεν τον ήθελε τον Θεοφάνους και τον επέβαλα εγώ. Υπέγραψα εγώ συμβόλαιο και του έδωσα τα μισά χρήματα. Κάναμε τον Παλιόκαιρο στον Πασχάλη και μετά τον δεύτερο δίσκο που είχε το τραγούδι Ο δικός σου ο δρόμος και κλείσαμε να κάνουμε και ένα cd στη Δημητρίου. Τότε ήταν που αρρώστησα και έπρεπε να κάνω μια σοβαρή εγχείρηση. Παίρνω τον Θεοφάνους τηλέφωνο και του λέω να σημειώσει σε ένα χαρτί τους στίχους για το Κάνε στην Άκρη και εκείνος μου είπε φωνάζοντας, ''Εσυ θα πεθάνεις, δεν είσαι πια γυναίκα, ολοκληρώνεται η συνεργασία μας''. Ύστερα ανακαλύπτω ότι βγάζει τραγούδια στο Ρέμο με στίχους δικούς μου. Κάποιοι καλλιτέχνες όπως ο Σχοινάς πήραν το μέρος μου. Η Γαρμπή στην αρχή πήρε το μέρος του Θεοφάνους αλλά μετά μου ζήτησε συγνώμη, το ίδιο και η Νατάσα μόλις τσακώθηκε μαζί του πήρε το μέρος μου. Τώρα βγάζει τραγούδι με τίτλο Κόκκινη Γραμμή και εγώ είχε γράψει τραβάω μια κόκκινη γραμμή για τον Καρρά στο δίσκο Γύρισε. Τα μυρμήγκια δε τα πατάω δεν κρατάω κακία γι’αυτό και δεν κινήθηκα νομικά.''
Elenh otan gelas eisai poly xaritwmenh
Viewmaster
Δημοσιεύσεις: 4679
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 18, 2007 11:47 pm
Τοποθεσία: Καλαμαριά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Viewmaster »

Κανένας από τους δύο δεν είναι καλό κουμάσι!Οπότε αδιαφορώ για τις δηλώσεις του ενός εναντίον του άλλου και τούμπαλιν! :wink:
MEDIA
Δημοσιεύσεις: 14986
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 29, 2008 5:10 pm
Επικοινωνία:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από MEDIA »

ksekatiniasma thea
Elenh otan gelas eisai poly xaritwmenh
minerboh

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από minerboh »

Εμενα μου φαινεται λιγακι υποπτη αυτη η συμπεριφορα της Δρουτσα! Δεν εχει περασει και πολυς καιρος που υπερασπιζε τον Θεοφανους για το χ σφαχτον θαβοντας τοτε τον Μουρατιδη! I wonder....
MEDIA
Δημοσιεύσεις: 14986
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 29, 2008 5:10 pm
Επικοινωνία:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από MEDIA »

minerboh έγραψε:Εμενα μου φαινεται λιγακι υποπτη αυτη η συμπεριφορα της Δρουτσα! Δεν εχει περασει και πολυς καιρος που υπερασπιζε τον Θεοφανους για το χ σφαχτον θαβοντας τοτε τον Μουρατιδη! I wonder....
shmera eipe to akrivws antitheto..oti fetos yperaspisthke ton mouratidh giati htan o kalyteros sto x-factor!! :lol: :lol:
Elenh otan gelas eisai poly xaritwmenh
ADAM2
Δημοσιεύσεις: 92789
Εγγραφή: Δευ Οκτ 04, 2004 9:29 pm
Τοποθεσία: Internet
Επικοινωνία:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ADAM2 »

ο κλέψας του κλέψαντος...
Nothing lasts forever but the earth and sky
MEDIA
Δημοσιεύσεις: 14986
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 29, 2008 5:10 pm
Επικοινωνία:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από MEDIA »

h evh droytsa to synexise sto thema sto tv weekend
http://www.youtube.com/watch?v=1VPJeWkpkv0
Elenh otan gelas eisai poly xaritwmenh
ppapp2
Δημοσιεύσεις: 6833
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 13, 2006 1:32 am

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ppapp2 »

Viewmaster έγραψε:Κανένας από τους δύο δεν είναι καλό κουμάσι!Οπότε αδιαφορώ για τις δηλώσεις του ενός εναντίον του άλλου και τούμπαλιν! :wink:
++10
I am....Palo Fierce !!!
minerboh

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από minerboh »

Εγω δεν πιστευω οτι ο Θεοφανους μπορει να εκανε κατι τετοιο! Καταρχην θελει να μας πει οτι δεν κινηθηκε νομικα επειδη ειναι μεγαλοψυχη? GIVE ME A BREAK! Και εχει την εντυπωση αυτη οτι θα την πιστεψουμε αφου η ιδια αλλαζει τις δηλωσεις της κατα διαστηματα? Ενταξει κ Δρουτσα αιντε πηγαινε να γραψεις παλι καμια ''απολαυση '' και αει κατουρα μας! :lol:
MEDIA
Δημοσιεύσεις: 14986
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 29, 2008 5:10 pm
Επικοινωνία:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από MEDIA »

mu myrizei themataki gia na kalyfthei thleoptikos xronos kai na xoume na leme... :) :)
Elenh otan gelas eisai poly xaritwmenh
minerboh

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από minerboh »

Σωστο αυτο που λες αλλα μη παιζει και με τη νοημοσυνη μας η πιο μετρια στιγουργος που εχει βγαλει ποτε η Ελλαδα...
MEDIA
Δημοσιεύσεις: 14986
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 29, 2008 5:10 pm
Επικοινωνία:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από MEDIA »

minerboh έγραψε:Σωστο αυτο που λες αλλα μη παιζει και με τη νοημοσυνη μας η πιο μετρια στιγουργος που εχει βγαλει ποτε η Ελλαδα...
oi stixoi sto o dikos mu o dromos pisteuw oti einai apo tous kalyterous ths!
Elenh otan gelas eisai poly xaritwmenh
antidoto
Δημοσιεύσεις: 35870
Εγγραφή: Τετ Απρ 06, 2005 12:26 pm
Τοποθεσία: London

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από antidoto »

Viewmaster έγραψε:Κανένας από τους δύο δεν είναι καλό κουμάσι!Οπότε αδιαφορώ για τις δηλώσεις του ενός εναντίον του άλλου και τούμπαλιν! :wink:
+1
Παρε ανασα και παμε...
Άβαταρ μέλους
immortal
Δημοσιεύσεις: 16863
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 07, 2004 11:53 pm
Τοποθεσία: Athens
Επικοινωνία:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από immortal »

Ξερω οτι αγοράζουν και τραγουδια απο νεους συνθετες και τα πλασαρουν ως δικά τους... οχι για τους συγκεκριμενους γενικα...
in this mad mad world
antidoto
Δημοσιεύσεις: 35870
Εγγραφή: Τετ Απρ 06, 2005 12:26 pm
Τοποθεσία: London

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από antidoto »

immortal έγραψε:Ξερω οτι αγοράζουν και τραγουδια απο νεους συνθετες και τα πλασαρουν ως δικά τους... οχι για τους συγκεκριμενους γενικα...
ayto ginotan apo panta
Παρε ανασα και παμε...
minerboh

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από minerboh »

MEDIA έγραψε:
minerboh έγραψε:Σωστο αυτο που λες αλλα μη παιζει και με τη νοημοσυνη μας η πιο μετρια στιγουργος που εχει βγαλει ποτε η Ελλαδα...
oi stixoi sto o dikos mu o dromos pisteuw oti einai apo tous kalyterous ths!
Για αυτον τον λογο την αποκαλεσα ''μετρια''! Σαφως εχει γραψει μερικα καλα τραγουδια αλλα εχει γραψει και μπολικες πατατες...
Άβαταρ μέλους
musicfan
Δημοσιεύσεις: 2006
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 11, 2007 9:22 pm

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από musicfan »

Μην ξεχνάτε και την τραγουδάρα "Σοκολάτα" που είχε γράψει στο Sarbel :lol:
MEDIA
Δημοσιεύσεις: 14986
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 29, 2008 5:10 pm
Επικοινωνία:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από MEDIA »

musicfan έγραψε:Μην ξεχνάτε και την τραγουδάρα "Σοκολάτα" που είχε γράψει στο Sarbel :lol:
:lol: :lol: :lol:
Elenh otan gelas eisai poly xaritwmenh
ntimhs
Δημοσιεύσεις: 354
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 26, 2004 5:26 pm
Τοποθεσία: Glyfada,Athens
Επικοινωνία:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ntimhs »

ΠΡΟΤΙΜΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΩ ΤΟΝ ΘΕΟΦΑΝΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΥΤΟΣ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΤΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΔΕΥΤΕΡΟΚΛΑΣΑΤΟΣ ΠΑΝΕΛΙΣΤΑΣ ΤΟΥ ΑΛΤΕΡ!

ΑΥΤΟ ΝΟΜΙΖΩ ΛΕΕΙ ΠΟΛΛΑ
Άβαταρ μέλους
PENELOPE
Δημοσιεύσεις: 1317
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 29, 2005 1:59 am
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ/ΑΛΙΑΡΤΟΣ
Επικοινωνία:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από PENELOPE »

ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟΝ ΝΤΙΜΗ!
Απάντηση