ΝΑΤΑΣΑ ΘΕΟΔΩΡΙΔΟΥ-ΚΟΚΚΙΝΗ ΓΡΑΜΜΗ

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
supernatural22

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από supernatural22 »

minerboh έγραψε:Προχειροδουλεια! Πολυ κατωτερος δισκος απο το ''τοση αγαπη πως να χαθει''.
είναι όντως κατώτερος δίσκος από το "Τόση αγάπη πως να χαθεί",αλλά για την τιμή του καλό είναι...αν είχε άλλο κομμάτι αντί για το "Μάζεψέ τα όλα","Έλα στη θέση μου" και άλλο remix αντί για το "Όνειρο",θα ήταν πολύ καλύτερα!!!!!!!
supernatural22

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από supernatural22 »

Βρήκα την πρώτη ολοκληρωμένη δουλειά Τερζή με Θεοφάνους,στα υπόγεια είναι η θέα (Στους δίσκους "Παλιόκαιρος" και "Ο δικός μου ο δρόμος είχε δώσει μόνο 5 τραγούδια σε κάθε δίσκο ο Θεοφάνους),και συγκριτικά με αυτή τη δουλειά που κυκλοφόρησε ο Τερζής πριν μερικούς μήνες,τα υπόγεια είναι πολύ ανώτερη δουλειά.Το ίδιο συμβαίνει και με τη Νατάσα!!Δεν γινόταν αντί για τα 2-3 κομμάτια που δεν είναι καλά,να είχε άλλα κομμάτια καλύτερα?Και εφόσον έγινε επιλογή ανάμεσα σε αρκετά κομμάτια που είχε ηχογραφήσει η Νατάσα,θα έπρεπε να είναι καλύτερα κομμάτια!!!!!!
Iasonas
Δημοσιεύσεις: 4479
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 30, 2004 10:10 am
Τοποθεσία: Glyfada
Επικοινωνία:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Iasonas »

supernatural22 έγραψε:Βρήκα την πρώτη ολοκληρωμένη δουλειά Τερζή με Θεοφάνους,στα υπόγεια είναι η θέα (Στους δίσκους "Παλιόκαιρος" και "Ο δικός μου ο δρόμος είχε δώσει μόνο 5 τραγούδια σε κάθε δίσκο ο Θεοφάνους),και συγκριτικά με αυτή τη δουλειά που κυκλοφόρησε ο Τερζής πριν μερικούς μήνες,τα υπόγεια είναι πολύ ανώτερη δουλειά.Το ίδιο συμβαίνει και με τη Νατάσα!!Δεν γινόταν αντί για τα 2-3 κομμάτια που δεν είναι καλά,να είχε άλλα κομμάτια καλύτερα?Και εφόσον έγινε επιλογή ανάμεσα σε αρκετά κομμάτια που είχε ηχογραφήσει η Νατάσα,θα έπρεπε να είναι καλύτερα κομμάτια!!!!!!
+fwnw den mporeis na moy plasareis mono 7 kainoyrgia tragoydia apo ta 10 se synolo kai na mhn einai kala ola
afn
Δημοσιεύσεις: 175006
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 11, 2004 3:21 am

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από afn »

Akousa kai prosperasa!!! :wink:
Να αγωνιάς γι'αυτόν και να του δίνεις χαμόγελα, είναι αγάπη
supernatural22

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από supernatural22 »

Αλήθεια,το "Άσε με να ζήσω" με ποιο μοιάζει???????Όντως μοιάζει με την εισαγωγή του "Κάντο αν μ'αγαπάς" με περισσότερο beat ή με κάποιο άλλο κομμάτι?????Μου μοιάζει λίγο και με την "Απονομή Δικαιοσύνης" (το δίσκο "Δώρο Θεού" της Καίτης ο Θεοφάνους τον είχε γράψει,αν δεν κάνω λάθος).Μ'αρέσει σαν κομμάτι,αλλά όταν το άκουσα πρώτη φορά ήμουν σίγουρη ότι το είχα ξανακούσει.
Pyrranthos
Δημοσιεύσεις: 877
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 20, 2007 3:02 pm

Re: ΝΑΤΑΣΑ ΘΕΟΔΩΡΙΔΟΥ-ΚΟΚΚΙΝΗ ΓΡΑΜΜΗ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pyrranthos »

Μ'άρεσαν χωρίς να με εντυπωσιάσουν:
ΚΟΚΚΙΝΗ ΓΡΑΜΜΗ
ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΜΟΥ
ΚΥΚΛΟΣ
ΟΛΑ ΜΟΥ ΦΤΑΙΝΕ
ΔΙΠΛΑ ΣΕ ΣΕΝΑ

Γενικά βρήκα το δίσκο αδιάφορο και χωρίς λόγο ύπαρξης. :|
GUNNER_10
Δημοσιεύσεις: 13408
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 13, 2006 1:31 am

Re: ΝΑΤΑΣΑ ΘΕΟΔΩΡΙΔΟΥ-ΚΟΚΚΙΝΗ ΓΡΑΜΜΗ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GUNNER_10 »

1)ΚΥΚΛΟΣ:καλο τραγουδι..αλλα λιγο αδυναμο ρεφρεν..σε κερδιζει η μελωδια αρκετα.7,5/10
2)ΚΟΚΚΙΝΗ ΓΡΑΜΜΗ:πολυ καλο κομματι 8,5/10
3)ΜΑΖΕΨΕ ΤΑ ΟΛΑ:τι κακο σκυλαδικο ειναι αυτο??ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ! 0/10
4)ΕΛΑ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΜΟΥ:αδιαφορο 5/10
5)ΚΟΙΤΑΞΕ ΜΕ ΜΕΣ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ:συμπαθητικο 7/10
6)ΟΛΑ ΜΟΥ ΦΤΑΙΝΕ:ΠΟΛΥ ΠΑΡΙΟΣ ΑΝΤΕΓΡΑΨΕ ΕΔΩ Ο ΘΕΟΦΑΝΟΥΣ..ΑΛΛΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΞΑΝΑΚΟΥΣΩ 8/10
7)ΑΣΕ ΜΕ ΝΑ ΖΗΣΩ:ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ...ΜΕ ΠΙΑΝΟΥΝ ΤΑ ΓΕΛΙΑ..2/10
8]ΔΙΠΛΑ ΣΕ ΣΕΝΑ:ΚΑΛΟ ΑΛΛΑ ΤΟ ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΓΡΗΓΟΡΑ 7,5/10
9)ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΜΟΥ:ΒΑΡΙΕΜΑΙ...6/10
10)ΟΝΕΙΡΟ:ΑΚΟΜΗ ΜΙΑ ΑΚΥΡΗ ΠΡΟΣΘΗΚΗ...3/10

ΣΑΝ ΔΙΣΚΟΣ ΘΑ ΤΟΥ ΒΑΛΩ ΕΝΑ 6/10.....

ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΠΟΛΛΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΩΣ ΣΥΝΟΛΟ...

ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟΥ ΒΑΛΩ 5/10 ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΕΞΩΦΥΛΛΟ..
supernatural22

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από supernatural22 »

Αν είχε κάποια άλλα κομμάτια αντί για τα "Μάζεψέ τα όλα" & "Έλα στη θέση μου",θα ήταν τέλειος δίσκος!!!Απλά επειδή τα καινούρια κομμάτια είναι μόνο 7 θα έπρεπε να ήταν τέλεια.Είναι σίγουρο ότι θα είχαν να επιλέξουν από πολλά,ίσως δεν έκαναν και τόσο καλή επιλογή,ίσως τα άλλα που δεν επέλεξαν να ήταν χειρότερα
nikoleta_k
Δημοσιεύσεις: 216
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 24, 2004 2:05 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nikoleta_k »

Λοιπόν η Θανάσα πάαντα με εξέπληττε με τα albums της γι'αυτό και θεωρώ οτι είναι η γυναίκα με την καλύτερη δισκογραφία μέχρι στιγμής από άποψη κομματιών, στη νεότερη δισκογραφία πάντα..Πάντα προσέχει τον στίχο στα κομμάτια της και για μένα ο στίχος στα τραγούδια είναι το παν ως επί των πλείστων...Αλλά σ
αυτό το cd δεν υπήρξε κανένα τραγούδι που να με ενθουσιάσει και δεν της το 'χα..Πέρα από το δίπλα σε σένα που όταν είχε βγει είχα κολλήσει,και την κόκκινη γραμμή,που ναι μεν μου άρεσε αλλά το θεωρώ "λίγο" για την Θανάσα,από το cd δεν βρίσκω κανένα κομμάτι ενδιαφέρον,εκτός κι από το όνειρο...

Γενικά το cd είναι εντελώς αδιάφορο,πράγμα που με τη συγκεκριμένη τραγουδίστρια δεν μου είχε τύχει ποτέ να το πω...Πάει και δαύτη...Έπεσε στα κοινά,απλά και γρήγορα πράγματα...Κάνω cd απλά για να βγάλω μια δουλειά... :( :( :( :(
antidoto
Δημοσιεύσεις: 35870
Εγγραφή: Τετ Απρ 06, 2005 12:26 pm
Τοποθεσία: London

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από antidoto »

ΘΑΝΑΣΑ ΛΟΛ :lol:

1)ΚΥΚΛΟΣ:ΟΜΟΡΦΟ ΚΟΜΜΑΤΙ - ΙΔΑΝΙΚΟ ΓΙΑ ΑΝΟΙΓΜΑ 8/10

2)ΚΟΚΚΙΝΗ ΓΡΑΜΜΗ: ΛΑΤΡΕΜΕΝΟ 8/10

3)ΜΑΖΕΨΕ ΤΑ ΟΛΑ: ΓΟΤ ΔΕ ΦΑΚ??? 1/10

4)ΕΛΑ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΜΟΥ:ΚΑΛΟΥΤΣΙΚΟ ΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ - ΤΠΤ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ 5/10

5)ΚΟΙΤΑΞΕ ΜΕ ΜΕΣ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ: ΚΑΛΟΥΤΣΙΚΟ ΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ - ΤΠΤ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ 5/10

6)ΟΛΑ ΜΟΥ ΦΤΑΙΝΕ: ΠΟΛΥ ΠΑΡΙΟΣ ΟΝΤΩΣ 6.5/10

7)ΑΣΕ ΜΕ ΝΑ ΖΗΣΩ: ΑΤΟΠΟ ΠΟΠΠΑΚΙ 4/10

8)ΔΙΠΛΑ ΣΕ ΣΕΝΑ:ΚΟΜΜΑΤΑΡΑ 9/10

9)ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΜΟΥ:ΚΟΜΜΑΤΑΡΑ 9/10

10)ΟΝΕΙΡΟ:ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΔΕΣΕ Η ΣΑΛΤΣΑ ΜΟΝΣΙΕΥΡ ΤΗΕΟΦΑΝΟΥΣ 3/10
Παρε ανασα και παμε...
Entek
Δημοσιεύσεις: 17203
Εγγραφή: Τρί Φεβ 10, 2004 12:26 am

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Entek »

se ligo ATHASA!!! :lol: :lol:
Κάτι μου λέει ότι σύντομα θα 'ρθουν καλύτερες μέρες!!!
hakkinen
Δημοσιεύσεις: 2977
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 07, 2004 11:51 pm
Τοποθεσία: Πάτρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hakkinen »

Αδιάφορος δίσκος. Κόκκινη γραμμή, ο Κύκλος και το Δίπλα σε σένα μου αρέσουν. Υπάρχουν και κάποια άλλα αξιοπρεπή αλλά όλο κάτι θυμίζουν και κάπου παραπέμπουν.

Επίσης να πω ότι έχω την αίσθηση πως ο Θεοφάνους εξαντλεί την έμπνευσή του στον Τερζή (και μέχρι πριν λίγα χρόνια στον Ρέμο).

@νδρέας

το remix του "Όνειρο" είναι γελοίο.
Light a fire, drop a bomb
Entek
Δημοσιεύσεις: 17203
Εγγραφή: Τρί Φεβ 10, 2004 12:26 am

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Entek »

supernatural22 έγραψε:
minerboh έγραψε:Προχειροδουλεια! Πολυ κατωτερος δισκος απο το ''τοση αγαπη πως να χαθει''.
είναι όντως κατώτερος δίσκος από το "Τόση αγάπη πως να χαθεί",αλλά για την τιμή του καλό είναι...αν είχε άλλο κομμάτι αντί για το "Μάζεψέ τα όλα","Έλα στη θέση μου" και άλλο remix αντί για το "Όνειρο",θα ήταν πολύ καλύτερα!!!!!!!

vasika emena den 8a me peiraze na empene to mazepse ta ola k ela sti 8esi mou ftanei na empenan akoma 4 poli kala tragoudia kai na MHN empenan ta 3 tou best of kai to remix tou Oniro.

Na xe 11 olokainouria tragoudia!!!

Theorw rezili to oti evale mono 7 nea tragoudia. As ebgaze EP me ta 5 apo auta. H' as perimene mexri ton noemvrio na tis grapsei 4 akoma poli kala kommatia kai na kanei ena pragmatika olokliromeno album!!!

Akoma mia polianamenomeni sinergasia den eixe ta apotelesmata pou 8elame!
Κάτι μου λέει ότι σύντομα θα 'ρθουν καλύτερες μέρες!!!
antidoto
Δημοσιεύσεις: 35870
Εγγραφή: Τετ Απρ 06, 2005 12:26 pm
Τοποθεσία: London

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από antidoto »

hakkinen έγραψε:Επίσης να πω ότι έχω την αίσθηση πως ο Θεοφάνους εξαντλεί την έμπνευσή του στον Τερζή (και μέχρι πριν λίγα χρόνια στον Ρέμο).

@νδρέας

το remix του "Όνειρο" είναι γελοίο.
+1 gia to remix antrea

an kai diafwnw gia to Terzi..o telefteos tou diskos itan gematos apla sinithismena laika kommatakia tou theofanous....
Παρε ανασα και παμε...
hakkinen
Δημοσιεύσεις: 2977
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 07, 2004 11:51 pm
Τοποθεσία: Πάτρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hakkinen »

Χμ, δεν ξέρω, ίσως να έχεις δίκιο αλλά το Κανε ότι νομίζεις και το Μια νύχτα ζόρικη μου άρεσαν τοοοοοοσο πολύ που ίσως να έχει θολώσει η κρίση μου :lol: :lol: :lol:

θα σου πω όταν (και αν...) ξεφουσκώσουν μέσα μου!

@νδρέας
Light a fire, drop a bomb
antidoto
Δημοσιεύσεις: 35870
Εγγραφή: Τετ Απρ 06, 2005 12:26 pm
Τοποθεσία: London

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από antidoto »

Koita egw akouo sinexeia to Eilikrina apo to disko tou Terzi alla sinexizo na pistevw oti o diskos sto sinolo itan katoteros ton proigoumenon tou didymou theofanous terzis.
akrivos opos kai sti periptosi tis natassas. 1 kommati vriskw kako - ta perissotera einai adiafora! to opio einai kai xeirotero kat eme!
Παρε ανασα και παμε...
Άβαταρ μέλους
ΜΑΓΔΑ
Δημοσιεύσεις: 9115
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 08, 2004 12:05 am

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜΑΓΔΑ »

Βασικά, εγώ έχω κολλήσει λιγάκι στο "Θανάσα" που διάβασα λίγο πιο πάνω από τη nikoleta_k.

Υπάρχει κάποιος συμβολισμός πίσω απ' αυτό το παρατσούκλι; Γιατί το όνομά της είναι Αναστασία απ' ότι ξέρω, όχι Αθανασία...

Όσο για το δίσκο [για να μη χαλάσω και το θέμα], είναι μέτριος με κάποιες πολύ καλές στιγμές. Καμία σχέση με τη δουλειά που περιμέναμε ανυπόμονα...

Πάντως, το "Μάζεψέ Τα Όλα" και το "Άσε Με Να Ζήσω" είναι οπωσδήποτε club material.

Αυτά από μένα,
Φιλικά,
Μάγδα.
Entek
Δημοσιεύσεις: 17203
Εγγραφή: Τρί Φεβ 10, 2004 12:26 am

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Entek »

ΜΑΓΔΑ έγραψε:Βασικά, εγώ έχω κολλήσει λιγάκι στο "Θανάσα" που διάβασα λίγο πιο πάνω από τη nikoleta_k.

Υπάρχει κάποιος συμβολισμός πίσω απ' αυτό το παρατσούκλι; Γιατί το όνομά της είναι Αναστασία απ' ότι ξέρω, όχι Αθανασία...

Όσο για το δίσκο [για να μη χαλάσω και το θέμα], είναι μέτριος με κάποιες πολύ καλές στιγμές. Καμία σχέση με τη δουλειά που περιμέναμε ανυπόμονα...

Πάντως, το "Μάζεψέ Τα Όλα" και το "Άσε Με Να Ζήσω" είναι οπωσδήποτε club material.

Αυτά από μένα,
Φιλικά,
Μάγδα.
vasika prepei na nai la8os typing... den nomizw na evale epitides
Κάτι μου λέει ότι σύντομα θα 'ρθουν καλύτερες μέρες!!!
nikoleta_k
Δημοσιεύσεις: 216
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 24, 2004 2:05 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nikoleta_k »

Guys to Thanasa einai o xarakthrismos pou panta gia mena sunodeuei tin Theodwridou...

Einai enas mikros anagrammatismos sto onoma Natasa Theodwridou...Prokeimenou na les oooolo auto to makrunari me ton oro "thanasa" prosdiorizeis to sygkekrimeno kallitexnh stin parea sou sto apse svise... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

An kai o suneirmos sxetika me tin (Th)anasa kai ton Theofanous m'aresei exisou...Den to eixa skeftei etsi,kai stin prokeimenh periptwsh tairiazei! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
GUNNER_10
Δημοσιεύσεις: 13408
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 13, 2006 1:31 am

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GUNNER_10 »

ΜΑΓΔΑ έγραψε:
Πάντως, το "Μάζεψέ Τα Όλα" και το "Άσε Με Να Ζήσω" είναι οπωσδήποτε club material.

egw tha elega garbage material :lol:
Απάντηση