Γιώργος Σαμπάνης

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
Άβαταρ μέλους
fylakas_aggelos
Δημοσιεύσεις: 10858
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 01, 2012 1:50 pm

Re: ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΑΜΠΑΝΗΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fylakas_aggelos »

Ο Σαμπάνης είναι μηχανή παραγωγής σουξέ (με την καλή έννοια πάντα).Κάτι που έκανε ο Φοίβος με επιτυχία στα 90s και μέχρι το 2009 περίπου.Ελπίζω να έχει πάντα έμπνευση.Το μόνο του κομμάτι που με απογοήτευσε ήταν το ντουέτο του Καρρά με τη Φουρέιρα.
ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΚΑΙΝΕ...
Άβαταρ μέλους
killbill
Δημοσιεύσεις: 8162
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 14, 2009 1:14 pm

Re: ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΑΜΠΑΝΗΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από killbill »

θα προτιμούσα να ήταν λίγο πιο "συγκρατημένος" δίνει παντού κομμάτια και διάσπαρτα 1-2 στον καθένα αλλά παντού ως εκ τούτου
δεν μπορεί να δώσει σε όλους και τα καλύτερά του αλλά έχει δηλώσει ότι σκοπός του ήταν να γίνει συνθέτης και να γράφει τραγούδια
οπότε λογικό από τη μία μετά του προέκυψε το τραγουδιστικό
ADAM2
Δημοσιεύσεις: 92789
Εγγραφή: Δευ Οκτ 04, 2004 9:29 pm
Τοποθεσία: Internet
Επικοινωνία:

Re: ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΑΜΠΑΝΗΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ADAM2 »

Ετοιμάζει νέο cd? Κάτσε... τώρα έμαθα το προηγούμενο εγώ... :hysterical:
Nothing lasts forever but the earth and sky
deba
Δημοσιεύσεις: 89731
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 8:16 pm
Επικοινωνία:

Re: ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΑΜΠΑΝΗΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από deba »

ADAM2 έγραψε:Ετοιμάζει νέο cd? Κάτσε... τώρα έμαθα το προηγούμενο εγώ... :hysterical:
:hysterical: :fryingpan: :fryingpan:
Αγκαλιαστείτε...δεν ξέρω γιατί, αλλά κάνει καλό.
Άβαταρ μέλους
billakos24
Δημοσιεύσεις: 12540
Εγγραφή: Σάβ Απρ 04, 2009 4:34 am

Re: ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΑΜΠΑΝΗΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από billakos24 »

Α και του Καρρά με τη Φουρέιρα αυτός το έγραψε? :fan:

Ναι ας καλμάρει λίγο. Μην καεί όπως κάηκαν άλλοι. Επίσης θέλω να τον
ξανακούσω στα πιο ποπ του σε συνεργασίες με άλλους. Η χημεία του με
την Παπαρίζου ηταν απίστευτη.
All of our endings can be found in our beginnings...
Άβαταρ μέλους
killbill
Δημοσιεύσεις: 8162
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 14, 2009 1:14 pm

Re: ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΑΜΠΑΝΗΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από killbill »

Άκου το νέο της Σπανού είναι πολύ καλό :biggrin:

tgoj18
Δημοσιεύσεις: 4425
Εγγραφή: Δευ Ιαν 25, 2010 1:18 am

Re: ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΑΜΠΑΝΗΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tgoj18 »

Είναι τόσο Σαμπάνης το τραγούδι, και τόσο άκυρο για τη Σπανού. Φαίνεται οτι δε γράφτηκε γι'αυτή
Άβαταρ μέλους
killbill
Δημοσιεύσεις: 8162
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 14, 2009 1:14 pm

Re: ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΑΜΠΑΝΗΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από killbill »

tgoj18 έγραψε:Είναι τόσο Σαμπάνης το τραγούδι, και τόσο άκυρο για τη Σπανού. Φαίνεται οτι δε γράφτηκε γι'αυτή
ναι είναι τόσο σαμπάνης :yahoo: δεν έχω ακούσει κάτι άλλο από σπανού :fan: είναι το πρώτο τραγούδι της που ακούω και μου αρέσει :biggrin:
MusicLover
Δημοσιεύσεις: 7163
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 13, 2008 1:30 pm
Τοποθεσία: KRHTH

Re: ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΑΜΠΑΝΗΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από MusicLover »

tgoj18 έγραψε:Είναι τόσο Σαμπάνης το τραγούδι, και τόσο άκυρο για τη Σπανού. Φαίνεται οτι δε γράφτηκε γι'αυτή
Aν είχες ακούσει όλο τον πρώτο δίσκο της που είχε βγάλει το 2007 που είχε μέσα το Τρελαίνομαι, θα έβλεπες ότι το "Θα μπορούσες" είναι κομμένο και ραμμένο για τη Σπανού. Με αυτό το ύφος ξεκίνησε..
Μαλλί, βάτα συμπεθέρα, ντέφι-ντέφι.
Chronisgreek
Δημοσιεύσεις: 10833
Εγγραφή: Παρ Μαρ 17, 2006 12:45 pm

Re: ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΑΜΠΑΝΗΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chronisgreek »

k mena ta prota ths bhmata m 8umise.. alla k ayta pou ths protoedwse o foibos dn einai k polu makrya ap'ayto..
Άβαταρ μέλους
fylakas_aggelos
Δημοσιεύσεις: 10858
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 01, 2012 1:50 pm

Re: ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΑΜΠΑΝΗΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fylakas_aggelos »

Νομίζω η Σπανού αυτοκαταστρέφεται με τις δηλώσεις της και τις σχέσεις της.Αν ξεκολλήσει από Φοίβο και τον TUS (γιατί έχω την εντύπωση ότι ο Φοίβος και το team του,τη βάζουν να κάνει αυτά που κάνει,για μεγαλύτερη προβολή), και πει και άλλα τραγούδια του Σαμπάνη και άλλων συνθετών,μπορεί να πάει μπροστά,και να αλλάξει λίγο το προφίλ της,να πλασαριστεί σαν πιο "σοβαρή".Αυτό το κομμάτι θα το ήθελα για Δέσποινα,ελπίζω ο Σαμπάνης να της δώσει κάτι ανάλογο σε ποιότητα.
ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΚΑΙΝΕ...
tgoj18
Δημοσιεύσεις: 4425
Εγγραφή: Δευ Ιαν 25, 2010 1:18 am

Re: ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΑΜΠΑΝΗΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tgoj18 »

MusicLover έγραψε:
tgoj18 έγραψε:Είναι τόσο Σαμπάνης το τραγούδι, και τόσο άκυρο για τη Σπανού. Φαίνεται οτι δε γράφτηκε γι'αυτή
Aν είχες ακούσει όλο τον πρώτο δίσκο της που είχε βγάλει το 2007 που είχε μέσα το Τρελαίνομαι, θα έβλεπες ότι το "Θα μπορούσες" είναι κομμένο και ραμμένο για τη Σπανού. Με αυτό το ύφος ξεκίνησε..
Μην το λες σε εμενα Κωνσταντινε. Ημουν απο τα 10 ατομα που ειχε "λιωσει" εκεινο το δισκο, καμια σχεση δεν εχει. Και εστω και μια σχεση να εχει, φροντισε ολα αυτα τα χρονια να γινει τοσο σκυλι, που ακομα κ αυτο της μοιαζει ξενο πλεον
Άβαταρ μέλους
billakos24
Δημοσιεύσεις: 12540
Εγγραφή: Σάβ Απρ 04, 2009 4:34 am

Re: ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΑΜΠΑΝΗΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από billakos24 »

killbill έγραψε:Άκου το νέο της Σπανού είναι πολύ καλό :biggrin:

Αρνούμαι να ακούσω Σπανού έστω κι αν είναι Σαμπάνης.

Ναι είμαι μουσικός ρατσιστής! :fan:
All of our endings can be found in our beginnings...
stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΑΜΠΑΝΗΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelios »

tgoj18 έγραψε:
MusicLover έγραψε:
tgoj18 έγραψε:Είναι τόσο Σαμπάνης το τραγούδι, και τόσο άκυρο για τη Σπανού. Φαίνεται οτι δε γράφτηκε γι'αυτή
Aν είχες ακούσει όλο τον πρώτο δίσκο της που είχε βγάλει το 2007 που είχε μέσα το Τρελαίνομαι, θα έβλεπες ότι το "Θα μπορούσες" είναι κομμένο και ραμμένο για τη Σπανού. Με αυτό το ύφος ξεκίνησε..
Μην το λες σε εμενα Κωνσταντινε. Ημουν απο τα 10 ατομα που ειχε "λιωσει" εκεινο το δισκο, καμια σχεση δεν εχει. Και εστω και μια σχεση να εχει, φροντισε ολα αυτα τα χρονια να γινει τοσο σκυλι, που ακομα κ αυτο της μοιαζει ξενο πλεον
Τώρα το είδα αυτό.Να πω στο σημείο αυτό πως μου άρεσε και εμένα η Σπανού στο πρώτο της άλμπουμ.
Ειδικά στο κλιπ του τρελαίνομαι μου θύμιζε την Δέσποινα.Δεν γινόταν λοιπόν να μην μου αρέσει. :fan:
Η εξέλιξή της όμως ήταν.... :help:
I like people too much or not at all.
stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΑΜΠΑΝΗΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelios »

Ο Γιώργος θα βγάλει και άλλο single από το άλμπουμ του,Ιανουάριο-Φεβρουάριο θα βγει.
Το νέο του άλμπουμ θέλει άλλα 3-4 κομμάτια για να ολοκληρωθεί.Θα είναι όλα τα τραγούδια σε στίχους της Βραχάλη.
Θα κυκλοφορήσει τον Σεπτέμβριο.Είπε πως θέλει να το χαρεί αυτός μόνος για κάποιους μήνες και ακούγοντάς το να αλλάζει ότι μπορεί να βελτιωθεί.
Τώρα για το ντουέτο Καρρά-Φουρέιρα έγινε επειδή του το ζήτησε ο Καρράς.
Δυσκολεύτηκε επειδή είναι 2 διαφορετικοί καλλιτέχνες και άφησε να εννοηθεί πως δεν είναι από τα τραγούδια που του αρέσουν ιδιαίτερα.
Το συγκεκριμένο τραγούδι δεν είναι αντιπροσωπευτικό του άλμπουμ που θα ακολουθήσει με τον Βασίλη.
Έχουν ήδη ετοιμάσει 4-5 τραγούδια για τα οποία δηλώνει συγκλονισμένος. :fan:
Θα υπάρχει και κομμάτι δικό του σε στίχους του Καρρά στο άλμπουμ.
Δεν ξέρει ακόμα αν θα κάνει όλο τον δίσκο του αλλά θα το ήθελε πολύ γιατί δεν έχει υπογράψει ποτέ ολόκληρο το cd κάποιου καλλιτέχνη και θα ήθελε ο πρώτος να ήταν ο Βασίλης.
I like people too much or not at all.
Άβαταρ μέλους
fylakas_aggelos
Δημοσιεύσεις: 10858
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 01, 2012 1:50 pm

Re: ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΑΜΠΑΝΗΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fylakas_aggelos »

Εξάλλου θα έχει και κομμάτι/κομμάτια του Μουκίδη το νέο cd του Καρρά.Ενδιαφέροντα τα νέα και για το νέο cd του Γιώργου.
ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΚΑΙΝΕ...
deba
Δημοσιεύσεις: 89731
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 8:16 pm
Επικοινωνία:

Re: ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΑΜΠΑΝΗΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από deba »

stelios έγραψε:Ο Γιώργος θα βγάλει και άλλο single από το άλμπουμ του,Ιανουάριο-Φεβρουάριο θα βγει.
Το νέο του άλμπουμ θέλει άλλα 3-4 κομμάτια για να ολοκληρωθεί.Θα είναι όλα τα τραγούδια σε στίχους της Βραχάλη.
Θα κυκλοφορήσει τον Σεπτέμβριο.Είπε πως θέλει να το χαρεί αυτός μόνος για κάποιους μήνες και ακούγοντάς το να αλλάζει ότι μπορεί να βελτιωθεί.
πολύ χαίρομαι :biggrin:
ας μην το βιάζεται, ας μας δώσει κάτι πολύ όμορφο και προσεγμένο
μου αρέσει και η συνεργασία με Βραχάλη φυσικά
τα καλύτερα περιμένω ανά :biggrin:
Αγκαλιαστείτε...δεν ξέρω γιατί, αλλά κάνει καλό.
MusicLover
Δημοσιεύσεις: 7163
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 13, 2008 1:30 pm
Τοποθεσία: KRHTH

Re: ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΑΜΠΑΝΗΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από MusicLover »

stelios έγραψε:Ο Γιώργος θα βγάλει και άλλο single από το άλμπουμ του,Ιανουάριο-Φεβρουάριο θα βγει.
Θέλω να βγάλει σαν σινγκλ και το "Κόκκινο" που είναι κ δικό του αγαπημένο μαζί με το "Ο,τι και να είμαι". Πιστεύω πως αυτό θα βγάλει. Τέλειο :007:
Μαλλί, βάτα συμπεθέρα, ντέφι-ντέφι.
ADAM2
Δημοσιεύσεις: 92789
Εγγραφή: Δευ Οκτ 04, 2004 9:29 pm
Τοποθεσία: Internet
Επικοινωνία:

Re: ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΑΜΠΑΝΗΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ADAM2 »

Θέλω μια παρόμοια -αν όχι καλύτερη- δισκάρα από Σαμπάνη όταν κυκλοφορήσει. :party:
Nothing lasts forever but the earth and sky
MusicLover
Δημοσιεύσεις: 7163
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 13, 2008 1:30 pm
Τοποθεσία: KRHTH

Re: ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΑΜΠΑΝΗΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από MusicLover »

ADAM2 έγραψε:Θέλω μια παρόμοια -αν όχι καλύτερη- δισκάρα από Σαμπάνη όταν κυκλοφορήσει. :party:
+10000
Μαλλί, βάτα συμπεθέρα, ντέφι-ντέφι.
Απάντηση