Αγγελική Ηλιάδη

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
deba
Δημοσιεύσεις: 89731
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 8:16 pm
Επικοινωνία:

Re: ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΗΛΙΑΔΗ - Προσευχή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από deba »

ε τώρα θα με βάλεις να ψάχνω το Twitter της; :fan:
βάλε τι λέει! :fan: :fan:
Αγκαλιαστείτε...δεν ξέρω γιατί, αλλά κάνει καλό.
stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΗΛΙΑΔΗ - Προσευχή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelios »

MusicLover έγραψε:Η Αγγελική Ηλιάδη τα χώνει στη heaven μέσω του twitter της!
Tι λέει;
I like people too much or not at all.
deba
Δημοσιεύσεις: 89731
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 8:16 pm
Επικοινωνία:

Re: ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΗΛΙΑΔΗ - Προσευχή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από deba »

μας άφησε με την απορία :help:
Αγκαλιαστείτε...δεν ξέρω γιατί, αλλά κάνει καλό.
Chronisgreek
Δημοσιεύσεις: 10833
Εγγραφή: Παρ Μαρ 17, 2006 12:45 pm

Re: ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΗΛΙΑΔΗ - Προσευχή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chronisgreek »

afou tora ebgale th magkia ths...ti ta xwnei...?
supernatural22

Re: ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΗΛΙΑΔΗ - Προσευχή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από supernatural22 »

Chronisgreek έγραψε:afou tora ebgale th magkia ths...ti ta xwnei...?
Μάλλον θα αποχωρήσει από heaven!Δεν έχει σημασία αν έβγαλε νέο κομμάτι,μπορεί να μην είναι ευχαριστημένη!Εξάλλου ο προηγούμενος δίσκος της δεν είχε προώθηση!
Chronisgreek
Δημοσιεύσεις: 10833
Εγγραφή: Παρ Μαρ 17, 2006 12:45 pm

Re: ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΗΛΙΑΔΗ - Προσευχή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chronisgreek »

a kala.. aythn den htan to kollhtrari k h xahdemenh tou pounenth..? :fan:
stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΗΛΙΑΔΗ - Προσευχή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelios »

Chronisgreek έγραψε:a kala.. aythn den htan to kollhtrari k h xahdemenh tou pounenth..? :fan:
Ακριβώς.Αφού είχαν προσωπική φιλία με τον Πουνέντη.
Μήπως έμαθε για την άφιξη της Πάολας στην εταιρεία και δεν χάρηκε ιδιαίτερα; :10-pleko:
I like people too much or not at all.
stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΗΛΙΑΔΗ - Προσευχή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelios »

I like people too much or not at all.
stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΗΛΙΑΔΗ - Προσευχή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelios »

Σβήστε το Προσευχή από το τοπικ να γίνει γενικά για την Ηλιάδη.
I like people too much or not at all.
MusicLover
Δημοσιεύσεις: 7163
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 13, 2008 1:30 pm
Τοποθεσία: KRHTH

Re: ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΗΛΙΑΔΗ - Προσευχή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από MusicLover »

Διαβάστε από κάτω προς τα πάνω.. Από χθες έχει πολλά μηνύματα στήριξης από τους θαυμαστές της που τα κάνει retweet :fan: Δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο η heaven να σταματήσει την μετάδοση του τραγουδιού από τα ραδιόφωνα και να είναι μόνο στο ιντερνετ..
Μαλλί, βάτα συμπεθέρα, ντέφι-ντέφι.
MusicLover
Δημοσιεύσεις: 7163
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 13, 2008 1:30 pm
Τοποθεσία: KRHTH

Re: ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΗΛΙΑΔΗ - Προσευχή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από MusicLover »

stelios έγραψε:Σβήστε το Προσευχή από το τοπικ να γίνει γενικά για την Ηλιάδη.
Το είχα ξαναπεί κ εγώ αλλά με έγραψαν.
Μαλλί, βάτα συμπεθέρα, ντέφι-ντέφι.
stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΗΛΙΑΔΗ - Προσευχή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelios »

Mε ποιο σκεπτικό απέσυρε η Heaven το τραγούδι της από τα ραδιόφωνα;Αν δεν τους άρεσε γιατί το κυκλοφόρησαν και του έκαναν και κλιπ;
Βασικά εγώ το είχα πετύχει μόνο στον Ρυθμό και μια φορά στον Σφαίρα.Γενικά η Ηλιάδη έχει θέμα με τα ραδιόφωνα.Δεν την παίζουν.
Το τελευταίο της τραγούδι που είχε καλό airplay ήταν το ΧΑΜΟΓΕΛΩ ΚΑΙ ΠΡΟΧΩΡΩ μετά το χάος.
I like people too much or not at all.
Nick_Man
Δημοσιεύσεις: 5500
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:36 am

Re: ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΗΛΙΑΔΗ - Προσευχή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nick_Man »

stelios έγραψε:Mε ποιο σκεπτικό απέσυρε η Heaven το τραγούδι της από τα ραδιόφωνα;Αν δεν τους άρεσε γιατί το κυκλοφόρησαν και του έκαναν και κλιπ;
Βασικά εγώ το είχα πετύχει μόνο στον Ρυθμό και μια φορά στον Σφαίρα.Γενικά η Ηλιάδη έχει θέμα με τα ραδιόφωνα.Δεν την παίζουν.
Το τελευταίο της τραγούδι που είχε καλό airplay ήταν το ΧΑΜΟΓΕΛΩ ΚΑΙ ΠΡΟΧΩΡΩ μετά το χάος.
Μήπως δεν την παίζουν γιατί είναι υπερβολικά αδιάφορη και επειδή δεν έχει βγάλει τίποτα αξιόλογο;
Δεν είναι τυχαίο ότι το χαμογελώ και προχωράω κ η μοναξιά φοβάμαι είναι οι μόνες της επιτυχίες. Εκτός από αυτά χαζοτσιφτετελια της κακιάς ώρας έχει πει μόνο.
Παρόλα αυτά εφόσον την είχαν στη heaven κακώς που απέσυραν το τραγούδι. Καλύτερα να τη διώχναν απλά
minerboh

Re: ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΗΛΙΑΔΗ - Προσευχή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από minerboh »

stelios έγραψε:Mε ποιο σκεπτικό απέσυρε η Heaven το τραγούδι της από τα ραδιόφωνα;Αν δεν τους άρεσε γιατί το κυκλοφόρησαν και του έκαναν και κλιπ;
Βασικά εγώ το είχα πετύχει μόνο στον Ρυθμό και μια φορά στον Σφαίρα.Γενικά η Ηλιάδη έχει θέμα με τα ραδιόφωνα.Δεν την παίζουν.
Το τελευταίο της τραγούδι που είχε καλό airplay ήταν το ΧΑΜΟΓΕΛΩ ΚΑΙ ΠΡΟΧΩΡΩ μετά το χάος.
Γιατί είναι η σκουπιδοχέβεν...γι'αυτό! :-P
chris3m
Δημοσιεύσεις: 3253
Εγγραφή: Παρ Μαρ 17, 2006 12:44 pm

Re: ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΗΛΙΑΔΗ - Προσευχή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από chris3m »

stelios έγραψε:Mε ποιο σκεπτικό απέσυρε η Heaven το τραγούδι της από τα ραδιόφωνα;Αν δεν τους άρεσε γιατί το κυκλοφόρησαν και του έκαναν και κλιπ;
Βασικά εγώ το είχα πετύχει μόνο στον Ρυθμό και μια φορά στον Σφαίρα.Γενικά η Ηλιάδη έχει θέμα με τα ραδιόφωνα.Δεν την παίζουν.
Το τελευταίο της τραγούδι που είχε καλό airplay ήταν το ΧΑΜΟΓΕΛΩ ΚΑΙ ΠΡΟΧΩΡΩ μετά το χάος.

Συγνώμη αλλά το "Μαγκιά μου" (αυτό το τραααααααααγικό άσμα..) μέχρι πρότινος το είχαν ξεσκίσει στο ΡΥΘΜΟ. Το πρωί έως τις 4 που ακούω συνέχεια, το έπαιζαν κάθε ώρα! Μια χαρά την έπαιζαν αλλά είναι τόσο αδιάφορη, ατάλαντη, οικτρή ...που οκ έλεος!
Σιγά και την φωνή που έχει, νομίζω πως δεν "πατάει" και καλά στις νότες... αργεί πολύ στο live να ολοκληρώσει την συλαβή..!
stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΗΛΙΑΔΗ - Προσευχή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelios »

chris3m έγραψε:
stelios έγραψε:Mε ποιο σκεπτικό απέσυρε η Heaven το τραγούδι της από τα ραδιόφωνα;Αν δεν τους άρεσε γιατί το κυκλοφόρησαν και του έκαναν και κλιπ;
Βασικά εγώ το είχα πετύχει μόνο στον Ρυθμό και μια φορά στον Σφαίρα.Γενικά η Ηλιάδη έχει θέμα με τα ραδιόφωνα.Δεν την παίζουν.
Το τελευταίο της τραγούδι που είχε καλό airplay ήταν το ΧΑΜΟΓΕΛΩ ΚΑΙ ΠΡΟΧΩΡΩ μετά το χάος.

Συγνώμη αλλά το "Μαγκιά μου" (αυτό το τραααααααααγικό άσμα..) μέχρι πρότινος το είχαν ξεσκίσει στο ΡΥΘΜΟ. Το πρωί έως τις 4 που ακούω συνέχεια, το έπαιζαν κάθε ώρα! Μια χαρά την έπαιζαν αλλά είναι τόσο αδιάφορη, ατάλαντη, οικτρή ...που οκ έλεος!
Σιγά και την φωνή που έχει, νομίζω πως δεν "πατάει" και καλά στις νότες... αργεί πολύ στο live να ολοκληρώσει την συλαβή..!
Αυτό λέμε ότι έπαιζε ουσιαστικά μόνο στον Ρυθμό.
I like people too much or not at all.
Slim_Shady
Δημοσιεύσεις: 29508
Εγγραφή: Τετ Σεπ 19, 2007 3:13 pm

Re: ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΗΛΙΑΔΗ - Προσευχή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Slim_Shady »

«Μπορείτε να ακούτε το "Μαγκιά μου"στο Ίντερνετ παιδιά. Αφού η... εταιρία μου αποφάσισε χωρίς να με ενημερώσει και εντελώς αδικαιολόγητα να σταματήσει την μετάδοση του καινούριου μου τραγουδιού από το ράδιο. Ευχαριστώ Heaven Music για το μοναδικό "management"»,
Kάποιος ζωγράφος θεϊκός μας ζωγραφίζει...
thrilos
Δημοσιεύσεις: 2317
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 07, 2004 11:54 pm

Re: ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΗΛΙΑΔΗ - Προσευχή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από thrilos »

Ο Μηλιωτάκης ρίχνει «λάδι στην φωτιά» στην κόντρα της Ηλιάδη με την Heaven

Ο Κώστας Μηλιωτάκης στέκεται στο πλευρό της αγαπημένης του Αγγελικής Ηλιάδη.
Ο λόγος δεν είναι άλλος από την απόφαση της Heaven να σταματήσει την μετάδοση του τραγουδιού «Μαγκιά μου» από τα ραδιόφωνα. Η Αγγελική ξέσπασε μέσα από την προσωπική της σελίδα στο twitter , ενώ λίγη ώρα αργότερα θέση πήρε και ο μουσικοσυνθέτης, ο οποίος έχει γράψει την μουσική του συγκεκριμένου τραγουδιού. Ο Κώστας Μηλιωτάκης έκανε λόγο για μεσάζοντες και παράσιτα στον χώρο της μουσικής βιομηχανίας, ενώ θέση πήρε και ο ραδιοφωνικός παραγωγός Τάσος Τρύφωνος, ο οποίος ζήτησε από τον μουσικοσυνθέτη να αποκαλύψει τα ονόματα όσων κατηγορεί.

http://www.gossip-tv.gr/showbiz/story/1 ... tin-Heaven
Stavros
Δημοσιεύσεις: 17445
Εγγραφή: Παρ Αύγ 28, 2009 10:35 pm

Re: ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΗΛΙΑΔΗ - Προσευχή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Stavros »

Nick_Man έγραψε:
stelios έγραψε:Mε ποιο σκεπτικό απέσυρε η Heaven το τραγούδι της από τα ραδιόφωνα;Αν δεν τους άρεσε γιατί το κυκλοφόρησαν και του έκαναν και κλιπ;
Βασικά εγώ το είχα πετύχει μόνο στον Ρυθμό και μια φορά στον Σφαίρα.Γενικά η Ηλιάδη έχει θέμα με τα ραδιόφωνα.Δεν την παίζουν.
Το τελευταίο της τραγούδι που είχε καλό airplay ήταν το ΧΑΜΟΓΕΛΩ ΚΑΙ ΠΡΟΧΩΡΩ μετά το χάος.
Μήπως δεν την παίζουν γιατί είναι υπερβολικά αδιάφορη και επειδή δεν έχει βγάλει τίποτα αξιόλογο;
Δεν είναι τυχαίο ότι το χαμογελώ και προχωράω κ η μοναξιά φοβάμαι είναι οι μόνες της επιτυχίες. Εκτός από αυτά χαζοτσιφτετελια της κακιάς ώρας έχει πει μόνο.
Παρόλα αυτά εφόσον την είχαν στη heaven κακώς που απέσυραν το τραγούδι. Καλύτερα να τη διώχναν απλά
Θεωρώ ότι η Ηλιάδη έχει και άλλα ωραία τραγούδια εκτός από αυτά που ανέφερες... Και καλύτερα μην πω.... Σίγουρα έχει πει και σκυλε... Αλλά με την καμία δεν έχει μόνο αυτά τα 2 τραγούδια... Αν άκουγες γενικά ελληνικά ραδιόφωνα θα έβλεπες ότι έπαιζαν αρκετά τραγούδια της..
MusicLover
Δημοσιεύσεις: 7163
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 13, 2008 1:30 pm
Τοποθεσία: KRHTH

Re: ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΗΛΙΑΔΗ [Songs and more]...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από MusicLover »

“Κόβει” καλλιτέχνες από το airplay του Ρυθμού ο Πουνέντης;

Εικόνα

Μεγάλη αναστάτωση έχουν προκαλέσει στον ΑΝΤ1 τα πάρτυ που διοργανώνει ο ραδιοφωνικός σταθμός του ομίλου «Ρυθμός 949» κάθε Τετάρτη σε γνωστό κλάμπ της Αθήνας. Οι λόγοι της αναστάτωσης είναι δύο. Καταρχήν από έλεγχο που έγινε στο λογιστήριο του «Ρυθμού» διαπιστώθηκε ότι τα έσοδα του σταθμού είναι ελάχιστα αναλογικά με τα εκατοντάδες διαφημιστικά σποτ που παίζουν κάθε εβδομάδα διαφημίζοντας το συγκεκριμένο κλαμπ. Ενώ ο δεύτερος και σημαντικότερος είναι ηθικός και αφορά τον τρόπο με τον οποίο προσεγγίζει ο διευθυντής του «Ρυθμού» Μάκης Πουνέντης τους καλλιτέχνες ώστε να συμμετέχουν στα εν λόγω πάρτυ. Η οικογένεια Κυριακού λοιπόν ανακάλυψε ότι ο διευθυντής του σταθμού κόβει τα τραγούδια όσων καλλιτεχνών αρνούνται να συμμετέχουν στα «πάρτυ του Μάκη Πουνέντη» όπως αυτά διαφημίζονται! Θύματα αυτής της τακτικής έχουν πέσει και πολύ μεγάλα ονόματα όπως ο Μιχάλης Χατζηγιάννης, ο Σάκης Ρουβάς αλλά και η Έλενα Παπαρίζου , η οποία αν και ήταν μέλος της κριτικής επιτροπής του Dancing on ice στον ANT1 είδε το τραγούδι της “Mr.Perfect” να μην παίζει στον “Ρυθμο” αφού αρνήθηκε να εμφανιστεί στο συγκεκριμένο κλαμπ.
Σύμφωνα με απόλυτα διασταυρωμένες πληροφορίες ανώτατα στελέχη του ομίλου διαμήνυσαν στον Μάκη Πουνέντη ότι αυτή η τακτική είναι πολύ μακριά από τις αρχές και αξίες του ομίλου Αντ1 αλλά και της ίδιας της οικογένειας Κυριακού.

Πηγή: www.enimerosi24.gr


:tourta: :tourta: :tourta: :tourta: :tourta: :tourta: :tourta: :tourta: :tourta:
Μαλλί, βάτα συμπεθέρα, ντέφι-ντέφι.
Απάντηση