Αγγελική Ηλιάδη

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
supernatural22

Re: ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΗΛΙΑΔΗ - Προσευχή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από supernatural22 »

Stavros έγραψε:[

Θεωρώ ότι η Ηλιάδη έχει και άλλα ωραία τραγούδια εκτός από αυτά που ανέφερες... Και καλύτερα μην πω.... Σίγουρα έχει πει και σκυλε... Αλλά με την καμία δεν έχει μόνο αυτά τα 2 τραγούδια... Αν άκουγες γενικά ελληνικά ραδιόφωνα θα έβλεπες ότι έπαιζαν αρκετά τραγούδια της..
Έχει πολλές επιτυχίες/singles
Τη μοναξιά φοβάμαι
Άγγιξέ με
Δυστυχώς
Μου'λειψες πολύ
Ένα χρόνο μαζί
Τώρα τι θες
Άγγελέ μου και αλήτη
Έκανες το θαύμα σου
Δεν ακούω κανέναν
Ποτέ δεν έφυγες,
Μην επιμένεις
Εγώ μιλάω με την καρδιά μου
Να μη σε γνώριζα ποτέ
Χαμογελώ & Προχωράω
Δε φοβάμαι
Νέα εποχή
Καλά θα περνάω
Εσένα μόνο
stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΗΛΙΑΔΗ - Προσευχή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelios »

supernatural22 έγραψε:
Stavros έγραψε:[

Θεωρώ ότι η Ηλιάδη έχει και άλλα ωραία τραγούδια εκτός από αυτά που ανέφερες... Και καλύτερα μην πω.... Σίγουρα έχει πει και σκυλε... Αλλά με την καμία δεν έχει μόνο αυτά τα 2 τραγούδια... Αν άκουγες γενικά ελληνικά ραδιόφωνα θα έβλεπες ότι έπαιζαν αρκετά τραγούδια της..
Έχει πολλές επιτυχίες/singles
Τη μοναξιά φοβάμαι
Άγγιξέ με
Δυστυχώς
Μου'λειψες πολύ
Ένα χρόνο μαζί
Τώρα τι θες
Άγγελέ μου και αλήτη
Έκανες το θαύμα σου
Δεν ακούω κανέναν
Ποτέ δεν έφυγες,
Μην επιμένεις
Εγώ μιλάω με την καρδιά μου
Να μη σε γνώριζα ποτέ
Χαμογελώ & Προχωράω
Δε φοβάμαι
Νέα εποχή
Καλά θα περνάω
Εσένα μόνο
όλα αυτά έγιναν επιτυχίες;δεν μιλάς σοβαρά.
I like people too much or not at all.
minerboh

Re: ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΗΛΙΑΔΗ - Προσευχή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από minerboh »

stelios έγραψε:
supernatural22 έγραψε:
Stavros έγραψε:[

Θεωρώ ότι η Ηλιάδη έχει και άλλα ωραία τραγούδια εκτός από αυτά που ανέφερες... Και καλύτερα μην πω.... Σίγουρα έχει πει και σκυλε... Αλλά με την καμία δεν έχει μόνο αυτά τα 2 τραγούδια... Αν άκουγες γενικά ελληνικά ραδιόφωνα θα έβλεπες ότι έπαιζαν αρκετά τραγούδια της..
Έχει πολλές επιτυχίες/singles
Τη μοναξιά φοβάμαι
Άγγιξέ με
Δυστυχώς
Μου'λειψες πολύ
Ένα χρόνο μαζί
Τώρα τι θες
Άγγελέ μου και αλήτη
Έκανες το θαύμα σου
Δεν ακούω κανέναν
Ποτέ δεν έφυγες,
Μην επιμένεις
Εγώ μιλάω με την καρδιά μου
Να μη σε γνώριζα ποτέ
Χαμογελώ & Προχωράω
Δε φοβάμαι
Νέα εποχή
Καλά θα περνάω
Εσένα μόνο
όλα αυτά έγιναν επιτυχίες;δεν μιλάς σοβαρά.
Κάποια απο αυτά, έχουν γίνει επιτυχίες αλλά σίγουρα όχι ολο αυτό το κατεβατό.
Π.χ, απο τη πιο πρόσφατη δισκογραφία της, το μόνο τραγούδι που έγινε επιτυχία ηταν το Χαμογελώ και προχωράω, και αυτό λόγω συγκυριών.
stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΗΛΙΑΔΗ [Songs and more]...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelios »

Στην Τατιάνα τώρα.
I like people too much or not at all.
Ether
Δημοσιεύσεις: 3008
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 22, 2010 2:05 pm

Re: ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΗΛΙΑΔΗ - Προσευχή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ether »

minerboh έγραψε:
stelios έγραψε:
supernatural22 έγραψε:
Stavros έγραψε:[

Θεωρώ ότι η Ηλιάδη έχει και άλλα ωραία τραγούδια εκτός από αυτά που ανέφερες... Και καλύτερα μην πω.... Σίγουρα έχει πει και σκυλε... Αλλά με την καμία δεν έχει μόνο αυτά τα 2 τραγούδια... Αν άκουγες γενικά ελληνικά ραδιόφωνα θα έβλεπες ότι έπαιζαν αρκετά τραγούδια της..
Έχει πολλές επιτυχίες/singles
Τη μοναξιά φοβάμαι
Άγγιξέ με
Δυστυχώς
Μου'λειψες πολύ
Ένα χρόνο μαζί
Τώρα τι θες
Άγγελέ μου και αλήτη
Έκανες το θαύμα σου
Δεν ακούω κανέναν
Ποτέ δεν έφυγες,
Μην επιμένεις
Εγώ μιλάω με την καρδιά μου
Να μη σε γνώριζα ποτέ
Χαμογελώ & Προχωράω
Δε φοβάμαι
Νέα εποχή
Καλά θα περνάω
Εσένα μόνο
όλα αυτά έγιναν επιτυχίες;δεν μιλάς σοβαρά.
Κάποια απο αυτά, έχουν γίνει επιτυχίες αλλά σίγουρα όχι ολο αυτό το κατεβατό.
Π.χ, απο τη πιο πρόσφατη δισκογραφία της, το μόνο τραγούδι που έγινε επιτυχία ηταν το Χαμογελώ και προχωράω, και αυτό λόγω συγκυριών.
egw apo ayta kserw 3 to th monaksia fobamai, egw milaw me th kardia moy kai twra ti thes
Living for the dawn keeps me hanging on
Chronisgreek
Δημοσιεύσεις: 10833
Εγγραφή: Παρ Μαρ 17, 2006 12:45 pm

Re: ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΗΛΙΑΔΗ [Songs and more]...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chronisgreek »

ola ta kserw alla den eginan k TA hits.. isa isa emena ena diasthma mou thn espage k mou fainotan oti tsirize.. teleytaia meta thn peripeteia ths thn sympa8isa...! :biggrin:
mad_king
Δημοσιεύσεις: 5879
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 17, 2010 9:57 pm

Re: ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΗΛΙΑΔΗ [Songs and more]...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mad_king »

ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙ ΚΑΤΙ ΗΛΙΑΔΕΣ ΚΑΙ ΚΟΚΚΙΝΕΣ ΧΑΛΑΣΑΝ ΤΗΝ ΛΑΙΚΟΠΟΠ... :thumbdown:
Entek
Δημοσιεύσεις: 17203
Εγγραφή: Τρί Φεβ 10, 2004 12:26 am

Re: ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΗΛΙΑΔΗ - Προσευχή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Entek »

Εγώ ξέρω τα:

Τη μοναξιά φοβάμαι
Τώρα τι θες
Χαμογελώ & Προχωράω
Κάτι μου λέει ότι σύντομα θα 'ρθουν καλύτερες μέρες!!!
antidoto
Δημοσιεύσεις: 35870
Εγγραφή: Τετ Απρ 06, 2005 12:26 pm
Τοποθεσία: London

Re: ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΗΛΙΑΔΗ [Songs and more]...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από antidoto »

to Τη μοναξια φοβαμαι...σουπερ!
Παρε ανασα και παμε...
minerboh

Re: ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΗΛΙΑΔΗ - Προσευχή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από minerboh »

Ether έγραψε:
minerboh έγραψε:
stelios έγραψε:
supernatural22 έγραψε:
Stavros έγραψε:[

Θεωρώ ότι η Ηλιάδη έχει και άλλα ωραία τραγούδια εκτός από αυτά που ανέφερες... Και καλύτερα μην πω.... Σίγουρα έχει πει και σκυλε... Αλλά με την καμία δεν έχει μόνο αυτά τα 2 τραγούδια... Αν άκουγες γενικά ελληνικά ραδιόφωνα θα έβλεπες ότι έπαιζαν αρκετά τραγούδια της..
Έχει πολλές επιτυχίες/singles
Τη μοναξιά φοβάμαι
Άγγιξέ με
Δυστυχώς
Μου'λειψες πολύ
Ένα χρόνο μαζί
Τώρα τι θες
Άγγελέ μου και αλήτη
Έκανες το θαύμα σου
Δεν ακούω κανέναν
Ποτέ δεν έφυγες,
Μην επιμένεις
Εγώ μιλάω με την καρδιά μου
Να μη σε γνώριζα ποτέ
Χαμογελώ & Προχωράω
Δε φοβάμαι
Νέα εποχή
Καλά θα περνάω
Εσένα μόνο
όλα αυτά έγιναν επιτυχίες;δεν μιλάς σοβαρά.
Κάποια απο αυτά, έχουν γίνει επιτυχίες αλλά σίγουρα όχι ολο αυτό το κατεβατό.
Π.χ, απο τη πιο πρόσφατη δισκογραφία της, το μόνο τραγούδι που έγινε επιτυχία ηταν το Χαμογελώ και προχωράω, και αυτό λόγω συγκυριών.
egw apo ayta kserw 3 to th monaksia fobamai, egw milaw me th kardia moy kai twra ti thes
Εγώ πάλι το ''μιλάω με τη καρδιά μου'' δεν το πέτυχα πουθενά. :fan:
Απο την άλλη είχα σκυλοβαρεθεί να ακούω τα: δυστυχώς, τώρα τι θες, άγγελέ μου και αλήτη και το χαμογελώ. Και αυτά πέρα απο το γνωστό ''τη μοναξιά φοβάμαι''.
Απο το πρόσφατο δίσκο δεν άκουσα τίποτα.
mad_king
Δημοσιεύσεις: 5879
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 17, 2010 9:57 pm

Re: ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΗΛΙΑΔΗ - Προσευχή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mad_king »

ΠΑΛΙΑ ΕΙΧΕ ΩΡΑΙΑ ΚΟΜΜΑΤΑΚΙΑ!!!!ΤΩΡΑ ΤΟ ΠΑΙΖΕΙ ΧΗΡΑ ΚΑΙ ΚΑΚΟΜΟΙΡΑ..ΑΣ ΦΥΓΕΙ!!! :tourta:
stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΗΛΙΑΔΗ [Songs and more]...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelios »

24 Απριλίου του 2011 και το gossip-tv.gr γράφει «Ο διευθύνων σύμβουλος της δισκογραφικής εταιρείας Heaven, Μάκης Πουνέντης εκτός από συνεργάτης της Αγγελικής Ηλιάδη, είναι και έμπιστος της φίλος. Την έχει στηρίξει και εκείνη εμπιστεύεται απόλυτα τις επαγγελματικές του συμβουλές.Μάλιστα πριν λίγες μέρες που η τραγουδίστρια πήγε στο κομμωτήριο για να ανανεώσει το χρώμα των μαλλιών της εκείνος την συνόδευσε». Οι μυημένοι γνωρίζουν καλά τι έχει κάνει ο Πουνέντης για την Ηλιάδη. Πόσο της στάθηκε όταν ήταν μόνη και πόσο επέμενε να μπει στο Daqncing With the Stars και τελικώς το κατάφερε. Τι έχει γίνει το τελευταίο διάστημα; Σύμφωνα με έγκυρες πηγές η τραγουδίστρια δεν ανήκει πια στο δυναμικό της Heaven, καθώς ο Μάκης της έδειξε την πόρτα της εξόδου…πολύ κυριλέ. Γιατί; Διότι η σχέση της με τον διευθυντή και πολύ καλό της φίλο είχε κλονιστεί 2 μήνες πριν όταν σταμάτησε να «παίζει» το τραγούδι «Μαγκιά μου» από το ραδιόφωνο του Ρυθμού. Και το έκανε όπως κάνει και με τραγούδια που δεν πουλάνε. Όπως κάνει και με άλλους καλλιτέχνες της Heaven με τελευταίο πρόσφατο παράδειγμα το νέο Cd της Πρωτοψάλτη. Όχι ότι δεν πουλάει το συγκεκριμένο αλλά δεν ταιριάζει με τον Ρυθμό. Η Αγγελική είχε επιτεθεί μέσω twitter γράφοντας πώς αποφάσισε… αδικαιολόγητα να κόψει το τραγούδι από το ραδιόφωνο του ίδιου ομίλου ενώ στην επίθεση κατά του Πουνέντη συμμετείχε και ο σύντροφος της Ηλιάδη, Κώστας Μηλιωτάκης (επιμελείται και της μουσικής του κομματιού), ο οποίος έκανε λόγο «για παράσιτα και μεσάζοντες στο χώρο της μουσικής βιομηχανίας». Οι κακές γλώσσες λένε πως ο Πουνέντης ήταν αντίθετος με τη σχέση που είχε με τον Μηλιωτάκη! Φαίνεται πως από τότε τα πράγματα αντί να ηρεμήσουν έγιναν πιο άγρια με αποτέλεσμα να της δώσουν απαλλακτικό! Η αλήθεια βεβαίως είναι ότι ο Πουνέντης έδωσε εντολή να σταματήσει να παίζει το τραγούδι της όταν σταμάτησε ν΄ακούγεται και από τα ανταγωνιστικά ραδιόφωνα. Λέγεται μάλιστα πως το νέο της cd θα κυκλοφορήσει από την Universal εταιρεία στην οποία ανήκει ο Σφακιανάκης ο όποιος την έφερε σε επαφή. Αλλά εγώ αναρωτιέμαι. Πώς ο Μηλιωτάκης τα έγραφε όλα αυτά την στιγμή που μόλις χθες έστελνε στον Πουνέντη μηνύματα για να βρεθούν και να συνεργαστούν με άλλους καλλιτέχνες της Heaven; Μυστήρια πράγματα αλάνια μου. Τελικά η αχαριστία είναι προνόμιο των νεοελλήνων…Και όποιος κατάλαβε…κατάλαβε!!!

gossip.tv
I like people too much or not at all.
Krouela
Δημοσιεύσεις: 10285
Εγγραφή: Παρ Απρ 20, 2007 7:59 pm
Τοποθεσία: Cosmo-City
Επικοινωνία:

Re: ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΗΛΙΑΔΗ [Songs and more]...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Krouela »

Koulo promo thea :fan:
Krouela agapes mou, Krouela
minerboh

Re: ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΗΛΙΑΔΗ [Songs and more]...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από minerboh »

stelios έγραψε:24 Απριλίου του 2011 και το gossip-tv.gr γράφει «Ο διευθύνων σύμβουλος της δισκογραφικής εταιρείας Heaven, Μάκης Πουνέντης εκτός από συνεργάτης της Αγγελικής Ηλιάδη, είναι και έμπιστος της φίλος. Την έχει στηρίξει και εκείνη εμπιστεύεται απόλυτα τις επαγγελματικές του συμβουλές.Μάλιστα πριν λίγες μέρες που η τραγουδίστρια πήγε στο κομμωτήριο για να ανανεώσει το χρώμα των μαλλιών της εκείνος την συνόδευσε». Οι μυημένοι γνωρίζουν καλά τι έχει κάνει ο Πουνέντης για την Ηλιάδη. Πόσο της στάθηκε όταν ήταν μόνη και πόσο επέμενε να μπει στο Daqncing With the Stars και τελικώς το κατάφερε. Τι έχει γίνει το τελευταίο διάστημα; Σύμφωνα με έγκυρες πηγές η τραγουδίστρια δεν ανήκει πια στο δυναμικό της Heaven, καθώς ο Μάκης της έδειξε την πόρτα της εξόδου…πολύ κυριλέ. Γιατί; Διότι η σχέση της με τον διευθυντή και πολύ καλό της φίλο είχε κλονιστεί 2 μήνες πριν όταν σταμάτησε να «παίζει» το τραγούδι «Μαγκιά μου» από το ραδιόφωνο του Ρυθμού. Και το έκανε όπως κάνει και με τραγούδια που δεν πουλάνε. Όπως κάνει και με άλλους καλλιτέχνες της Heaven με τελευταίο πρόσφατο παράδειγμα το νέο Cd της Πρωτοψάλτη. Όχι ότι δεν πουλάει το συγκεκριμένο αλλά δεν ταιριάζει με τον Ρυθμό. Η Αγγελική είχε επιτεθεί μέσω twitter γράφοντας πώς αποφάσισε… αδικαιολόγητα να κόψει το τραγούδι από το ραδιόφωνο του ίδιου ομίλου ενώ στην επίθεση κατά του Πουνέντη συμμετείχε και ο σύντροφος της Ηλιάδη, Κώστας Μηλιωτάκης (επιμελείται και της μουσικής του κομματιού), ο οποίος έκανε λόγο «για παράσιτα και μεσάζοντες στο χώρο της μουσικής βιομηχανίας». Οι κακές γλώσσες λένε πως ο Πουνέντης ήταν αντίθετος με τη σχέση που είχε με τον Μηλιωτάκη! Φαίνεται πως από τότε τα πράγματα αντί να ηρεμήσουν έγιναν πιο άγρια με αποτέλεσμα να της δώσουν απαλλακτικό! Η αλήθεια βεβαίως είναι ότι ο Πουνέντης έδωσε εντολή να σταματήσει να παίζει το τραγούδι της όταν σταμάτησε ν΄ακούγεται και από τα ανταγωνιστικά ραδιόφωνα. Λέγεται μάλιστα πως το νέο της cd θα κυκλοφορήσει από την Universal εταιρεία στην οποία ανήκει ο Σφακιανάκης ο όποιος την έφερε σε επαφή. Αλλά εγώ αναρωτιέμαι. Πώς ο Μηλιωτάκης τα έγραφε όλα αυτά την στιγμή που μόλις χθες έστελνε στον Πουνέντη μηνύματα για να βρεθούν και να συνεργαστούν με άλλους καλλιτέχνες της Heaven; Μυστήρια πράγματα αλάνια μου. Τελικά η αχαριστία είναι προνόμιο των νεοελλήνων…Και όποιος κατάλαβε…κατάλαβε!!!

gossip.tv
Δεν μας χέζεις ρε Πουνέντη;
Nick_Man
Δημοσιεύσεις: 5500
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:36 am

Re: ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΗΛΙΑΔΗ [Songs and more]...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nick_Man »

Ας τη στείλει επιτέλους κάποιος σπίτι της τη γαϊδούρα την Αγγελική αλλά και το Μάκη Πουνέντη!
Anemos2006
Δημοσιεύσεις: 2856
Εγγραφή: Τετ Οκτ 24, 2007 1:34 pm

Re: ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΗΛΙΑΔΗ [Songs and more]...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Anemos2006 »

ΠΑΛΙΑ ΕΙΧΕ ΩΡΑΙΑ ΚΟΜΜΑΤΑΚΙΑ!!!!ΤΩΡΑ ΤΟ ΠΑΙΖΕΙ ΧΗΡΑ ΚΑΙ ΚΑΚΟΜΟΙΡΑ..ΑΣ ΦΥΓΕΙ!!! χα χα χα πολυ καλο..........
Krouela
Δημοσιεύσεις: 10285
Εγγραφή: Παρ Απρ 20, 2007 7:59 pm
Τοποθεσία: Cosmo-City
Επικοινωνία:

Re: ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΗΛΙΑΔΗ [Songs and more]...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Krouela »

molis ematha kati gia ton pounenti ... tha fao to vraki mou se ligo :fan:
Krouela agapes mou, Krouela
stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΗΛΙΑΔΗ [Songs and more]...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelios »

Krouela έγραψε:molis ematha kati gia ton pounenti ... tha fao to vraki mou se ligo :fan:
Πες μας.Γκομενικό είναι; :fan:
I like people too much or not at all.
Krouela
Δημοσιεύσεις: 10285
Εγγραφή: Παρ Απρ 20, 2007 7:59 pm
Τοποθεσία: Cosmo-City
Επικοινωνία:

Re: ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΗΛΙΑΔΗ [Songs and more]...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Krouela »

den boro .... tha fao ti glossa mou :fan: xirotero apo gkomeniko :fan:
Krouela agapes mou, Krouela
Stavros
Δημοσιεύσεις: 17445
Εγγραφή: Παρ Αύγ 28, 2009 10:35 pm

Re: ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΗΛΙΑΔΗ [Songs and more]...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Stavros »

stelios έγραψε:
Krouela έγραψε:molis ematha kati gia ton pounenti ... tha fao to vraki mou se ligo :fan:
Πες μας.Γκομενικό είναι; :fan:
oh god! :fan:
Απάντηση