Νότης Σφακιανάκης

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
Άβαταρ μέλους
SFAKattack10
Δημοσιεύσεις: 2088
Εγγραφή: Τρί Αύγ 10, 2010 5:19 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SFAKattack10 »

Arxontasss έγραψε: Πέμ Φεβ 17, 2022 5:45 pm https://www.newspistol.gr/article/15185 ... egory_id=7
Απλά παπάτζες από όπου και να το πιάσεις
tsakir1
Δημοσιεύσεις: 84
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 28, 2019 11:37 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tsakir1 »

Εμενα παντως αυτη η αποχη,αυτη η εξαφανιση,δεν μου αρεσει ...
Οκ,ειναι περιεργος,τραβηξε περιπετειες οικογενειακες και προσωπικες ...αλλα τοση μεγαλη αποχη και με τετοιο τροπο,ειναι αδικαιολογητη !!
Εκτος κ αν,τον εχουν απειλησει με κατι,και του εχουν πει,κοιταξε να δεις,θα σταματησεις να μιλας και να ξεσηκωνεις,αλλιως δεν ξερω εγω τι !
Μιλησα με ενα στελεχος απο την πανικ,και μου ειπε εχει να επικοινωνησει μαζι μας απο το σκηνικο με την συλληψη !
Ειναι τελειως εξαφανισμενος !
Πραγματικα πιστευω,αν και με στεναχωρει παρα πολυ,οτι εχει ερθει ενα αδοξο φιναλε !
Ενα φιναλε που δεν του αξιζει ...

Υ.Γ Οσο για το σπιτι με το μεγκα,ισχυει οτι του εχει γινει κρουση και προταση οικονομικη που ξεφευγει απο τα μεχρι τωρα οικονομικα δεδομενα!
Συμφωνα με πηγη απο το ιδιο το μεγκα,ο ιδιος ο Νοτης δεν ειναι αρνητικος ......
Οποτε ισως να τον δουμε εστω κ απο το γυαλι ....
Άβαταρ μέλους
J&B
Δημοσιεύσεις: 834
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 01, 2008 1:40 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από J&B »

Τα γεγονός είναι ότι εδώ και 2 έτη είναι ανενεργός, αυτά για απειλές είναι λίγο τραβηγμένα δεν νομίζω να ισχύουν. Εικάζω πως αν τελειώσει η όλη κατάσταση μπορούμε να αρχίσουμε να συζητάμε (και μόνο) για επανεμφάνιση κτλ, δλδ τέλη 2022 καλώς εχόντων των πραγμάτων. Εγώ θεωρώ πώς ότι ενέργεια και να έκανε όσον αφορά τις εμφανίσεις θα είχε μεγάλο ρίσκο και κακά τα ψέματα το μόνο που χρειάζεται τώρα έιναι να του χρεώνουν και μια καλλιτεχνική αποτυχία. Βέβαια καλό είναι και μεις να το πάρουμε απόφαση πως από δω και πέρα θα έχουμε εξελίξεις με το σταγονόμετρο ακόμα και αν επανέρθει, καλώς ή κακώς ο κύκλος έκλεισε μην περιμένετε αστέρια 2004, come back κτλ.
Κοιμόμουνα και ξύπνησα μονάχα που τα αντίκρυσα...
81argus
Δημοσιεύσεις: 1083
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 20, 2014 1:47 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 81argus »

Από την στιγμή που υπάρχει αρκετό υλικό από live εμφανίσεις θα μπορούσε κάλλιστα να είχε κυκλοφορήσει ένα τριπλό live άλμπουμ τον τελευταίο 1 χρόνο ώστε κάπου να "φανεί" έστω και με αυτόν τον τρόπο χωρίς να κάνει κάτι ο ίδιος και χωρίς να μπει στούντιο με έτοιμο υπάρχον υλικό. Ίσως ο λόγος που να μην ήθελε να βγει στην παρούσα φάση κάποιος live δίσκος είναι γιατί δεν ολοκλήρωσε πρώτα την προγραμματισμένη τριλογία με τον τρίτο δίσκο με τα χορευτικά.
Άκου τα χρόνια που έρχονται...
tsakir1
Δημοσιεύσεις: 84
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 28, 2019 11:37 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tsakir1 »

Ισως το ενα ...
Ισως το αλλο ...
Μπορει το ενα ..
Μπορει το αλλο ...
Φταει το ενα ...
Φταιει το αλλο ....
2 γεματα χρονια εξαφανισμενος ...
Εχει αφησει ενα κοινο να αναρωτιεται τι και πως ...
Θα μπορουσε να κανει παρα πολλα,αλλα αλλα αλλα!!
Αν εχεις σκοπο να ξαναεμφανιστεις καποια στιγμη,πρεπει να κρατας ζεστους τους δικους σου ανθρωπους,δηλαδη το πιστο κοινο σου !!!
2006 αναγεννησις ....
2022 απογοητευσις ....
enos_leptou_sigi
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Φεβ 22, 2022 10:16 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enos_leptou_sigi »

Ρε παιδιά συγγνώμη κιόλας.. Διαβάζω τόσο καιρό όσα γράφετε και μου αρέσει πολύ που ακούω διάφορες απόψεις. Εγω θα πω το εξής. Αν ο Νότης είναι όντως οκ τότε κι εμένα δεν μου αρέσει που δεν έρχεται με κάποιο τρόπο σε επαφή μαζί μας. Έστω με μια συνέντευξη. Ρε παιδιά, υπάρχει όμως το ενδεχόμενο ο άνθρωπος να μην είναι καθόλου καλά ψυχολογικά. Είχε μπλεξίματα με τον νόμο, από ότι ακούγεται χώρισε με τη σύζυγό του, η φωνή του μπορεί να μη βρίσκεται σε καλά επίπεδα.. Παιδιά ο άνθρωπος μπορεί να περνάει κάποια μορφή κατάθλιψης.. Υποθετικά μιλάω. Αν όμως είναι έτσι, επειδή έχω και προσωπική εμπειρία, όχι να τραγουδησεις δεν έχεις διάθεση, όχι να βγάλεις δίσκο, αλλά ούτε να σηκωθείς να κάνεις μπάνιο, να χτενιστεις, να μιλήσεις με κάποιο άτομο στο τηλέφωνο.. Δεν θες να κάνεις ΤΊΠΟΤΑ.. Ας ευχόμαστε πρώτα από όλα λοιπόν να είναι ο Νότης μας εντάξει στην υγεία του, κι όταν το διαπιστωσιυμε αυτό με κάποιον τρόπο, τότε μπορούμε όντως να του ρίξουμε ευθύνες και να πούμε ότι πιθανώς να μη σεβάστηκε το κοινό του, που το έχει στο περίμενε..
Notis21
Δημοσιεύσεις: 162
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 28, 2020 9:11 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Notis21 »

enos_leptou_sigi έγραψε: Τρί Φεβ 22, 2022 10:27 am Ρε παιδιά συγγνώμη κιόλας.. Διαβάζω τόσο καιρό όσα γράφετε και μου αρέσει πολύ που ακούω διάφορες απόψεις. Εγω θα πω το εξής. Αν ο Νότης είναι όντως οκ τότε κι εμένα δεν μου αρέσει που δεν έρχεται με κάποιο τρόπο σε επαφή μαζί μας. Έστω με μια συνέντευξη. Ρε παιδιά, υπάρχει όμως το ενδεχόμενο ο άνθρωπος να μην είναι καθόλου καλά ψυχολογικά. Είχε μπλεξίματα με τον νόμο, από ότι ακούγεται χώρισε με τη σύζυγό του, η φωνή του μπορεί να μη βρίσκεται σε καλά επίπεδα.. Παιδιά ο άνθρωπος μπορεί να περνάει κάποια μορφή κατάθλιψης.. Υποθετικά μιλάω. Αν όμως είναι έτσι, επειδή έχω και προσωπική εμπειρία, όχι να τραγουδησεις δεν έχεις διάθεση, όχι να βγάλεις δίσκο, αλλά ούτε να σηκωθείς να κάνεις μπάνιο, να χτενιστεις, να μιλήσεις με κάποιο άτομο στο τηλέφωνο.. Δεν θες να κάνεις ΤΊΠΟΤΑ.. Ας ευχόμαστε πρώτα από όλα λοιπόν να είναι ο Νότης μας εντάξει στην υγεία του, κι όταν το διαπιστωσιυμε αυτό με κάποιον τρόπο, τότε μπορούμε όντως να του ρίξουμε ευθύνες και να πούμε ότι πιθανώς να μη σεβάστηκε το κοινό του, που το έχει στο περίμενε..
Δυστυχώς και εγω αυτό φοβάμαι ότι έχει...Και αν δεν πάει σε ειδικό να το λύσει θα είναι πολύ δύσκολο..
Ας ελπίσουμε να μην ισχύει και απλα να απέχει για άλλους λόγους
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Dionysis7
Δημοσιεύσεις: 82
Εγγραφή: Τρί Μαρ 29, 2016 7:22 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dionysis7 »

Σήμερα το μεσημέρι στην εκπομπή της Γερμανού είχε συνέντευξη του Μουκίδη με αρκετό Νότη και αποθέωση από Ναταλία στον Νότη μετά το βίντεο της συνέντευξης...
Το απόσπασμα είναι λίγο μετά τη μέση της εκπομπής...
Άβαταρ μέλους
SFAKattack10
Δημοσιεύσεις: 2088
Εγγραφή: Τρί Αύγ 10, 2010 5:19 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SFAKattack10 »

Dionysis7 έγραψε: Κυρ Μαρ 06, 2022 11:36 pm Σήμερα το μεσημέρι στην εκπομπή της Γερμανού είχε συνέντευξη του Μουκίδη με αρκετό Νότη και αποθέωση από Ναταλία στον Νότη μετά το βίντεο της συνέντευξης...
Το είχα δει και εγώ το μεσημέρι αλλά άργησα να το ανεβάσω

Άβαταρ μέλους
jdarmody
Δημοσιεύσεις: 2766
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 19, 2014 2:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jdarmody »

Σιγά την αποθέωση, τα τραγούδια του «αποθέωσε».
Οκ πάντως, να δεχθούμε ότι ο Νότης κι ο Γιώργος ήταν κάποτε φίλοι, είχαν αυτήν την επικοινωνία που λέει ο Μουκίδης, αλλά κι εσύ βρε άνθρωπε τι έχεις γράψει τα τελευταία χρόνια; Για τραγούδια 25ετίας μιλάς...
Έχει να κάνει με την τρέλα και τον άνθρωπο...
Άβαταρ μέλους
ilias16
Δημοσιεύσεις: 816
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 09, 2015 8:30 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ilias16 »

Άσχετο.Παρατήρησα το νέο βιντεοκλίπ του Οικονομόπουλου απόσπασμα του οποίου είναι γυρισμένο ακριβώς στο σημείο που γυρίστηκε το "Μήπως είμαι τρελός"
Να'ρθεις ξανά ΧΑΡΑΜΑΤΑ.......
Άβαταρ μέλους
jdarmody
Δημοσιεύσεις: 2766
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 19, 2014 2:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jdarmody »

Α το κομμάτι του Οικονομόπουλου είναι του Μουκίδη..Τα συμπεράσματα δικά σας..
Προσωπικά οριακά μπορώ να πιστέψω πλέον ότι ο Μουκίδης έγραφε τέτοιο στίχο κάποτε στο Νότη και στην πιο ώριμη ηλικία του υποτίθεται γράφει αυτά..
Έχει να κάνει με την τρέλα και τον άνθρωπο...
Notis21
Δημοσιεύσεις: 162
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 28, 2020 9:11 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Notis21 »

jdarmody έγραψε: Δευ Μαρ 07, 2022 12:09 pm Α το κομμάτι του Οικονομόπουλου είναι του Μουκίδη..Τα συμπεράσματα δικά σας..
Προσωπικά οριακά μπορώ να πιστέψω πλέον ότι ο Μουκίδης έγραφε τέτοιο στίχο κάποτε στο Νότη και στην πιο ώριμη ηλικία του υποτίθεται γράφει αυτά..
Εντάξει δεν είναι και τόσο τραγικό..Αν τα συγκρίνεις με την Στέλλα την Σμυρνιά ή το "Ένα Γραμμα" και όλα τα άλλα μεγάλα τραγούδια που έγραψε(οχι μονο στον Νοτη) προφανώς υστερεί..Αλλά αν το συγκρίνεις με τα τραγούδια του σήμερα δεν είναι κακο..Πάντως όπως είχε πει κάποτε ο Νότης ο Μουκιδης έγραφε καλά τραγούδια μονο όταν ήταν ερωτευμένος..Προφανώς τώρα πιο ωριμος δεν μπορεί να νιώσει τα ίδια συναισθήματα...
Άβαταρ μέλους
jdarmody
Δημοσιεύσεις: 2766
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 19, 2014 2:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jdarmody »

Notis21 έγραψε: Δευ Μαρ 07, 2022 10:59 pm
jdarmody έγραψε: Δευ Μαρ 07, 2022 12:09 pm Α το κομμάτι του Οικονομόπουλου είναι του Μουκίδη..Τα συμπεράσματα δικά σας..
Προσωπικά οριακά μπορώ να πιστέψω πλέον ότι ο Μουκίδης έγραφε τέτοιο στίχο κάποτε στο Νότη και στην πιο ώριμη ηλικία του υποτίθεται γράφει αυτά..
Εντάξει δεν είναι και τόσο τραγικό..Αν τα συγκρίνεις με την Στέλλα την Σμυρνιά ή το "Ένα Γραμμα" και όλα τα άλλα μεγάλα τραγούδια που έγραψε(οχι μονο στον Νοτη) προφανώς υστερεί..Αλλά αν το συγκρίνεις με τα τραγούδια του σήμερα δεν είναι κακο..Πάντως όπως είχε πει κάποτε ο Νότης ο Μουκιδης έγραφε καλά τραγούδια μονο όταν ήταν ερωτευμένος..Προφανώς τώρα πιο ωριμος δεν μπορεί να νιώσει τα ίδια συναισθήματα...
Κακό δεν είναι σίγουρα, ίσα ίσα η μελωδία είναι πολύ καλή, απλά για Νότη δεν είναι κατά τα δικά μου standards. Είναι ένα τραγούδι που θα μπορούσε να είχε γράψει ο οποιοσδήποτε (βασικά είναι κομμάτι στυλ Παντελίδη, σιγουράκι σουξέ). Απλά εστιάζω στο στίχο γιατί πραγματικά μου φαίνεται ότι υστερεί εκεί ο Μουκίδης. Ακόμα και το «Για μένα» είναι ποίηση μπροστά σε ότι έχει γράφει έκτοτε.
Έχει να κάνει με την τρέλα και τον άνθρωπο...
Άβαταρ μέλους
ilias16
Δημοσιεύσεις: 816
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 09, 2015 8:30 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ilias16 »

Συγχαρητήρια στον φίλο που το βρήκε και το ανέβασε.

Να'ρθεις ξανά ΧΑΡΑΜΑΤΑ.......
Άβαταρ μέλους
jdarmody
Δημοσιεύσεις: 2766
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 19, 2014 2:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jdarmody »

Chart Show σήμερα με τραγούδια 90’s.
Όλοι ξέρουμε σε ποιον ανήκει αυτή η δεκαετία, για να δούμε..(με Γερμανού καλύτερο τραγούδι της δεκαετίας είχε βγει το Μια ματιά σου μόνο φτάνει, αν θυμάμαι καλά).
Έχει να κάνει με την τρέλα και τον άνθρωπο...
Notis21
Δημοσιεύσεις: 162
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 28, 2020 9:11 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Notis21 »

jdarmody έγραψε: Σάβ Μαρ 12, 2022 9:36 pm Chart Show σήμερα με τραγούδια 90’s.
Όλοι ξέρουμε σε ποιον ανήκει αυτή η δεκαετία, για να δούμε..(με Γερμανού καλύτερο τραγούδι της δεκαετίας είχε βγει το Μια ματιά σου μόνο φτάνει, αν θυμάμαι καλά).
Ναι καλύτερο λαϊκό της δεκαετίας 90 είχε βγει..
Και ο Αετός το 2ο καλύτερο ζεϊμπέκικο
Dionysis7
Δημοσιεύσεις: 82
Εγγραφή: Τρί Μαρ 29, 2016 7:22 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dionysis7 »

jdarmody έγραψε: Σάβ Μαρ 12, 2022 9:36 pm Chart Show σήμερα με τραγούδια 90’s.
Όλοι ξέρουμε σε ποιον ανήκει αυτή η δεκαετία, για να δούμε..(με Γερμανού καλύτερο τραγούδι της δεκαετίας είχε βγει το Μια ματιά σου μόνο φτάνει, αν θυμάμαι καλά).
Λογικά στην Πρώτη θέση πρέπει να είναι...
Απλά σε αυτό το chart Show εκτός από τις πωλήσεις συμπεριλαμβάνουν και τα views στο YouTube για να αναδείξουν και την διαχρονικότητα των τραγουδιών.
GiannisGr
Δημοσιεύσεις: 325
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 22, 2018 6:50 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GiannisGr »

Δεν το παρακολούθησα από την αρχή έχει βάλει μέχρι στιγμής κανένα από Νοτη ;
στο χώμα σου Ελλάδα μα εσυ δεν είσαι εδώ
Απάντηση