Νότης Σφακιανάκης

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
Dionysis7
Δημοσιεύσεις: 82
Εγγραφή: Τρί Μαρ 29, 2016 7:22 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dionysis7 »

Στην αρχή της εκπομπής είπε ο Αρσενακος ότι πηγενε στο REX να δει την Βανδή και ότι έκλεινε η Πανεπιστημίου τότε..
Ε! Σε πιάνει μια αηδία! :sick: :tourta:
Notis21
Δημοσιεύσεις: 162
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 28, 2020 9:11 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Notis21 »

Dionysis7 έγραψε: Κυρ Μαρ 13, 2022 8:28 am Στην αρχή της εκπομπής είπε ο Αρσενακος ότι πηγενε στο REX να δει την Βανδή και ότι έκλεινε η Πανεπιστημίου τότε..
Ε! Σε πιάνει μια αηδία! :sick: :tourta:
Χαχαχαχχαχα είπε οντως τέτοιο πράγμα;
Μήπως και εμείς για την Βανδη πηγαίναμε και δεν το θυμόμαστε;
81argus
Δημοσιεύσεις: 1083
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 20, 2014 1:47 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 81argus »

Δεν πειράζει αφήστε τους να του φέρονται έτσι. Όσο πιο πολύ του φέρονται έτσι τόσο περισσότερο μας πορώνουν. Καλό μας κάνουν. Είναι τόσο στόκοι που πιστεύουν πως με αυτό τον τρόπο τον αποδυναμώνουν αλλά στην πραγματικότητα συμβαίνει το εντελώς αντίθετο γιατί αμφισβητούν την δυναμική μας.
Άκου τα χρόνια που έρχονται...
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Η συνέντευξη στο ΡΙΚ το 2012, που δεν είχαμε δει ποτέ γιατί είχε κοπεί για τους γνωστούς λόγους.


ΥΓ. Δεν ξέρω για εσάς, εγώ βλέποντας αυτην την συνέντευξη, ένιωσα σαν να βλέπω κάτι φρέσκο από τον Νότη. Παρότι ειναι μία συνέντευξη προ 10ετιας, στην οποία δεν λέει και τίποτα διαφορετικό απ' όσα έχει πει κατά καιρούς. Κακά τα ψέματα, μας έχει λείψει ο καλλιτέχνης μας. Δύο χρονια συμπληρώθηκαν την προηγούμενη εβδομάδα απο την τελευταία του εμφάνιση. Δύο χρόνια από το τελευταίο καλλιτεχνικό γεγονός του Νότη. Και αν συνυπολογίσουμε και την 4ετια από την τελευταία συνέντευξη, είναι μεγάλα χρονικά διαστήματα. Ειδικά αυτά τα δύο χρονια που είναι ανενεργός καλλιτεχνικά. Εκκωφαντική η απουσία του. Και είναι τέτοια η στέρηση μας που φτάσαμε σε σημείο να ασχοληθούμε ξανά -ουσιαστικά- για πρώτη φορά σαν φόρουμ τόσο ενεργά, εξαιτίας μίας εκπομπής που δεν τον είχε στο Νο1. Ερχεται αυτή η συνεντευξη και είναι σαν να ήρθε κάτι...φρέσκο, ενώ δεν ειναι. Ελπίζω σύντομα να αλλάξει αυτό και να επικοινωνήσει ξανά μαζί μας. Είτε με κάποιο τραγούδι, με κάποια συναυλία, είτε με κάποια τηλεοπτική εμφάνιση. Λείπει...
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
GiannisGr
Δημοσιεύσεις: 325
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 22, 2018 6:50 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GiannisGr »

Scorpion86 έγραψε: Σάβ Μαρ 19, 2022 5:01 pm Η συνέντευξη στο ΡΙΚ το 2012, που δεν είχαμε δει ποτέ γιατί είχε κοπεί για τους γνωστούς λόγους.


ΥΓ. Δεν ξέρω για εσάς, εγώ βλέποντας αυτην την συνέντευξη, ένιωσα σαν να βλέπω κάτι φρέσκο από τον Νότη. Παρότι ειναι μία συνέντευξη προ 10ετιας, στην οποία δεν λέει και τίποτα διαφορετικό απ' όσα έχει πει κατά καιρούς. Κακά τα ψέματα, μας έχει λείψει ο καλλιτέχνης μας. Δύο χρονια συμπληρώθηκαν την προηγούμενη εβδομάδα απο την τελευταία του εμφάνιση. Δύο χρόνια από το τελευταίο καλλιτεχνικό γεγονός του Νότη. Και αν συνυπολογίσουμε και την 4ετια από την τελευταία συνέντευξη, είναι μεγάλα χρονικά διαστήματα. Ειδικά αυτά τα δύο χρονια που είναι ανενεργός καλλιτεχνικά. Εκκωφαντική η απουσία του. Και είναι τέτοια η στέρηση μας που φτάσαμε σε σημείο να ασχοληθούμε ξανά -ουσιαστικά- για πρώτη φορά σαν φόρουμ τόσο ενεργά, εξαιτίας μίας εκπομπής που δεν τον είχε στο Νο1. Ερχεται αυτή η συνεντευξη και είναι σαν να ήρθε κάτι...φρέσκο, ενώ δεν ειναι. Ελπίζω σύντομα να αλλάξει αυτό και να επικοινωνήσει ξανά μαζί μας. Είτε με κάποιο τραγούδι, με κάποια συναυλία, είτε με κάποια τηλεοπτική εμφάνιση. Λείπει...
Εγώ απορώ πως ενώ εδώ μέσα υπήρχαν άτομα που γνώριζαν πρόσωπα και καταστάσεις και έδιναν κάποιο νέο που οι υπόλοιποι δεν ξέραμε, τώρα να μην λένε το παραμικρό και να μην γνωρίζουν απόλυτος τίποτα.
Αλλά να μου πείτε εδώ η ίδια η εταιρία δεν ξέρει τι γίνεται.
Τα δημοσιεύματα που ήθελαν τον Νοτη απομονωμένο στο Λαγονησι ισχύουν άραγε ;
Μήπως τα πράγματα είναι σοβαρά ;
Μήπως έχει καποια μορφή κατάθλιψης και δεν θέλει όχι απλά να επικοινωνήσει με το κοινό του αλλά και να δει άνθρωπο ;
Μήπως μετά από τόσο καιρό που μας έχει λείψει πρέπει να του δείξουμε εμείς την αγάπη μας ;
Μήπως να κάποιος που έχει την δυνατότητα να οργανώσει κάτι να του στείλουμε ευχές και μηνύματα ότι τον στηρίζουνε και τον περιμένουμε;
Λέμε τόσο καιρό ότι ο Νότης αδιαφορεί για το κοινό του.
Ας αναλογιστούμε όμως ότι και το κοινό κάποτε έκλεινε την πανεπιστημίου για να τον δει και τον αποθέωναν όλοι ενώ τώρα η μισή Ελλάδα τον αποκαλεί φασίστα…
στο χώμα σου Ελλάδα μα εσυ δεν είσαι εδώ
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Θα μιλήσω για τον εαυτό μου. Αν ήξερα κάτι σχετικά με το επαγγελματικό κομματι, θα το είχα γράψει. Για να μην εχει γραφτεί τίποτα και να μην έχει ακουστεί κατι, σημαίνει ότι δεν υπήρξε κατι εδω και μία διετία. Κάτι χειροπιαστό και όχι φήμη.
Στο προσωπικό που αναφέρεσαι, δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω αν είναι στο Λαγονήσι ή στην Πάργα ή δεν ξέρω που. Τα διαβάζω αλλά κρατάω αποστάσεις από δημοσιεύματα όταν δεν γνωρίζω. Πόσο μάλλον όταν τα κείμενα αυτά είναι ανυπόγραφα συνήθως και από σάιτ που του έχουν κάνει πόλεμο κατά καιρούς.
Τώρα στο κομμάτι της κατάθλιψης, λίγο πολύ όλοι έχουμε βιώσει μιας μορφής κατάθλιψη, μικρή ή μεγάλη, με όλα αυτά που συμβαίνουν εδώ και μία διετία και τα οποία σε επηρεάζουν. Το να μην μπορείς να κάνεις κάτι που είχες αυτονόητο, κάτι που έκανες πριν και να έχεις απομακρυνθεί με πολύ κόσμο, το προκαλεί αυτό.
Χωρίς να ξέρω, αυτό που εικάζω είναι ότι ο καλλιτέχνης ήταν ξενερωμένος με μία σειρά από γεγονότα (π.χ. η υπόθεση με το τζιπ που τον περιφέρανε σαν εγκληματία), τα οποία συνέπεσαν με κάποιες δυσάρεστες καταστάσεις όπως η απώλεια της μητέρας του, το θέμα της υγείας με τον λαιμό, που ήταν ένα πρόβλημα που τον ταλαιπώρησε την τελευταια σεζόν στον Βοτανικό κλπ. Και κάπως έτσι απομακρύνθηκε από τα καλλιτεχνικά.
Αυτό που ξέρω είναι ότι δεν ισχύουν τα περί απομόνωσης. Αυτό το καταλαβαίνει κανείς βλέποντας φωτογραφίες πρόσφατες (εντός διετίας), από επισκέψεις σε φιλικά του πρόσωπα. Μακάρι να επιστρέψει σύντομα και στα καλλιτεχνικά δρώμενα.
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Άβαταρ μέλους
jdarmody
Δημοσιεύσεις: 2766
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 19, 2014 2:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jdarmody »

Κατ’ έμε η διαπόμπευση που υπέστη και το πλήγμα στην εικόνα του, στην προσωπικότητα του και στην ίδια του την ψυχή στην τελική, δεν είναι κάτι που θα μπορούσε να διαχειριστεί εύκολα ο οποιοσδήποτε. Δεν είναι θεός ο Νότης. Προσωπικά διαισθάνομαι κι εγώ ότι το ποτήρι της υπομονής και των δυνάμεων του ξεχείλισε. Το να σε περιμένουν τόσα χρόνια στη γωνία δεν είναι και λίγο. Ας πάρει το χρόνο του, ας δει το λαιμό του -γιατί ενδέχεται όλα να αρχίζουν και να τελειώνουν εκεί- και μοιραία θέλω να πιστεύω ότι κάποια στιγμή θα ζητήσει ο ίδιος το «ναρκωτικό» του κάθε καλλιτέχνη, το χειροκρότημα και την αγάπη του κόσμου.
Έχει να κάνει με την τρέλα και τον άνθρωπο...
Notis7Arxontas
Δημοσιεύσεις: 399
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 24, 2018 1:39 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Notis7Arxontas »

Για να δούμε απόψε σε ποια θέση θα τον έχουν τον Νότη στα 30 καλύτερα τραγούδια χωρισμού των τελευταίων 40 ετών.... Αν τον έχουν...
Άβαταρ μέλους
jdarmody
Δημοσιεύσεις: 2766
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 19, 2014 2:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jdarmody »

Notis7Arxontas έγραψε: Σάβ Μαρ 19, 2022 9:55 pm Για να δούμε απόψε σε ποια θέση θα τον έχουν τον Νότη στα 30 καλύτερα τραγούδια χωρισμού των τελευταίων 40 ετών.... Αν τον έχουν...
Στο αντίστοιχο προηγούμενο ήταν στη θέση 2 με το «Μήπως είμαι τρελός». Θα μπορούσε να μπει και σ αυτό με το Παράλληλα πχ. Θα μπορούσε να είναι και το Ένα γράμμα ή το Δεν σε χρειάζομαι αλλά δυστυχώς δεν έχουν βιντεοκλίπ.
Έχει να κάνει με την τρέλα και τον άνθρωπο...
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Copy-paste καλούν όσους μιλούσαν στα βιντεάκια και στο πρώτο chart show? Ευτυχώς σήμερα έχει Ζαρίφη και Ηλιάδη, οπότε θα αποθεωθεί από τουλάχιστον αυτά τα δύο άτομα. Η Αγγελική δεν φοβήθηκε να τον υπερασπιστεί όταν δεχόταν πόλεμο από παντού, σε εποχές που μόνο αν τον έκραζες σε παίζανε στα κανάλια και αν έλεγες καλή κουβέντα σε βάζανε στο στόχαστρο.
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Notis7Arxontas
Δημοσιεύσεις: 399
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 24, 2018 1:39 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Notis7Arxontas »

Φτάσαμε 5αδα και ακόμα να φανεί ο Νότης. Για να δούμε....
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Ελπίζω να έχουν επιλέξει το "Παράλληλα" αυτην την φορά.
Μια χαρά βλέπεται η εκπομπή σήμερα λόγω Αδαμαντίδη και Αντζελας, Καρρά. Λογικά και ο Καρράς θα είναι στην πρώτη 4αδα.
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
GiannisGr
Δημοσιεύσεις: 325
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 22, 2018 6:50 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GiannisGr »

Έχουν μείνει άλλες τρεις θέσεις
Στην μια θα είναι ο Καρρας στην άλλη θεωρώ η Βανδή
Άμα δεν είναι στην άλλη ο Νότης δεν θα την ξαναδώ την εκπομπη
στο χώμα σου Ελλάδα μα εσυ δεν είσαι εδώ
Notis7Arxontas
Δημοσιεύσεις: 399
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 24, 2018 1:39 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Notis7Arxontas »

Όλοι μας ξέρουμε ότι από την στιγμή που φτάσαμε 3αδα ο Νότης πρέπει να είναι στο νούμερο 1 αλλά λογικά θα βάλουν τον Καρρα στο 1 .Τωρα αν δεν είναι καθόλου στην 3αδα ο Νότης τότε η εκπομπή θέλει πολύ κράξιμο...
Notis7Arxontas
Δημοσιεύσεις: 399
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 24, 2018 1:39 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Notis7Arxontas »

Νο3 λοιπόν με Παράλληλα....Και ρωταω εγώ πως είναι δυνατόν να είναι νούμερο 3 το παράλληλα με αυτές τις πωλήσεις του δίσκου...
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Μην το ψάχνετε. Ο Νότης εχει τους 3 από τους 4 πιο εμπορικούς δίσκους των τελευταίων 3 δεκαετιών και συνεχεια τον βάζουν στο 3. Οι λόγοι προφανείς. Στο 1 αν δεν είναι Διονυσίου με "Ακου βρε Φιλε" και είναι καμία Μαλεα, θα είναι ΣΚΑΝΔΑΛΟ!
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Άβαταρ μέλους
jdarmody
Δημοσιεύσεις: 2766
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 19, 2014 2:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jdarmody »

Ε καλά το μάθαμε τώρα. Ίδιος δίσκος ίδια θέση. Μπορεί η θέση 2 να είναι μπόνους για όποιον πηγαίνει εκεί.
Η Βανδή είπε ότι θα ξαναβγεί ο Κακοσαίος άρα λογικά άντρας είναι στη θέση 1..
Έχει να κάνει με την τρέλα και τον άνθρωπο...
GiannisGr
Δημοσιεύσεις: 325
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 22, 2018 6:50 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GiannisGr »

Πάντως όσο και αν μην τον θέλουν η ιστορία δεν ξεγραφεί και μέχρι στιγμής στις δυο εκπομπές που έχουν παιχτεί έχει χτυπήσει 3αδα.
στο χώμα σου Ελλάδα μα εσυ δεν είσαι εδώ
Notis7Arxontas
Δημοσιεύσεις: 399
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 24, 2018 1:39 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Notis7Arxontas »

Εντάξει Χαρούλα στο νούμερο ένα με το Απόψε θέλω να πιω. Δικαιολογείται. Περιττό να πω ότι δεν είπανε ούτε μισή κουβέντα για τον Νοτη και το παράλληλα εκεί στο πάνελ.
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Το παρατηρήσατε ότι πάλι απο τα τραγουδια της πρωτης πεντάδας το μόνο που δεν τραγουδήθηκε ζωντανά στο στουντιο ήταν πάλι του Νότη. Πάλι καλά είχε ωραία σχόλια στο βίντεο. Φυσικά δεν το σχολίασαν καν στο πάνελ, πήγαν κατευθείαν στου Καρρά. Τι ζόρι τραβανε τα παιδιά. Κριμα για Μπενέτο που είναι παρών και δεν είπε κουβέντα.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Scorpion86 την Κυρ Μαρ 20, 2022 1:02 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Απάντηση