Μελίνα Ασλανίδου

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
GeorgiaMA
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: Δευ Μαρ 31, 2014 9:51 am

Re: Μελινα Ασλανιδου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GeorgiaMA »

Θυμαμαι ενα παιχνιδι που παιζαμε μαζι, ρωτουσες απο τι σ αγαπαω πιο πανω, πιο πανω απο τη γη και απο τον ουρανο, πιο πανω απο οτι ζω, πιο πανω απο οτι φτανω, παιχνιδι ειναι πες οτι σου ρθει μου λεγες
Ο έρωτας δεν είναι εδώ αλλά στο ορκίζομαι υπάρχει...
GeorgiaMA
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: Δευ Μαρ 31, 2014 9:51 am

Re: Μελινα Ασλανιδου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GeorgiaMA »

:party: :lol: Εδω αγαπαμε Μελινα Ασλανιδου
Ο έρωτας δεν είναι εδώ αλλά στο ορκίζομαι υπάρχει...
GeorgiaMA
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: Δευ Μαρ 31, 2014 9:51 am

Re: Μελινα Ασλανιδου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GeorgiaMA »

Ο έρωτας δεν είναι εδώ αλλά στο ορκίζομαι υπάρχει...
Άβαταρ μέλους
fylakas_aggelos
Δημοσιεύσεις: 10858
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 01, 2012 1:50 pm

Re: Μελινα Ασλανιδου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fylakas_aggelos »

Ξέρεις πόσα κομμάτια θα έχει το cd?Νομίζω γύρω στα 13 από ότι είχε πει η ίδια πριν καιρό.
ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΚΑΙΝΕ...
Άβαταρ μέλους
billakos24
Δημοσιεύσεις: 12540
Εγγραφή: Σάβ Απρ 04, 2009 4:34 am

Re: Μελινα Ασλανιδου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από billakos24 »

Καλώς ήρθες Georgia! :biggrin:

Αγαπάμε Μελίνα! :007:

Απο το λίγο που είδα ''The voice'' (γιατί στην πορεία το βαρέθηκα όπως
και όλα τα talent shows) επιβεβαίωσα τη συμπάθεια μου στο πρόσωπο της.

Πολύ όμορφη και βαθιά φωνή, θα ήθελα να είχε πει περισσότερα
δυνατά κομμάτια. :give_rose:
All of our endings can be found in our beginnings...
GeorgiaMA
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: Δευ Μαρ 31, 2014 9:51 am

Re: Μελινα Ασλανιδου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GeorgiaMA »

Ο έρωτας δεν είναι εδώ αλλά στο ορκίζομαι υπάρχει...
GeorgiaMA
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: Δευ Μαρ 31, 2014 9:51 am

Re: Μελινα Ασλανιδου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GeorgiaMA »

[youtube]h5zLYCkZdrc[youtube]
Ο έρωτας δεν είναι εδώ αλλά στο ορκίζομαι υπάρχει...
GeorgiaMA
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: Δευ Μαρ 31, 2014 9:51 am

Re: Μελινα Ασλανιδου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GeorgiaMA »

Ο έρωτας δεν είναι εδώ αλλά στο ορκίζομαι υπάρχει...
GeorgiaMA
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: Δευ Μαρ 31, 2014 9:51 am

Re: Μελινα Ασλανιδου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GeorgiaMA »

O πιο υπεροχος συναγερμος :lol: :lol: :lol:

Ο έρωτας δεν είναι εδώ αλλά στο ορκίζομαι υπάρχει...
GeorgiaMA
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: Δευ Μαρ 31, 2014 9:51 am

Re: Μελινα Ασλανιδου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GeorgiaMA »

Ο έρωτας δεν είναι εδώ αλλά στο ορκίζομαι υπάρχει...
GeorgiaMA
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: Δευ Μαρ 31, 2014 9:51 am

Re: Μελινα Ασλανιδου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GeorgiaMA »

Έβαλε τα κλάματα on air η Μελίνα Ασλανίδου εξαιτίας μιας διαγωνιζόμενης!

Μια διαγωνιζόμενη ήταν ικανή να κάνει την Μελίνα Ασλανίδου να κλάψει και παράλληλα να οργιστεί!

Η 21χρονη Ιωάννα από το Ηράκλειο Κρήτης, ερμήνευσε το τραγούδι της Μελίνας Ασλανίδου «Το Λάθος», αλλά η κριτής δεν μπορούσε να γυρίσει την καρέκλα της, μιας και έχει «κλείσει» η ομάδα της.

Ούτε όμως και κανείς άλλος από τους coaches την επέλεξε, κάτι που έκανε έξαλλη την Μελίνα Ασλανίδου, λέγοντας τους «μην γελάτε! Θα κλάψω! Θυμώνω!» με σπασμένη φωνή.

Στο τέλος δεν άντεξε. Σηκώθηκε, αγκάλιασε την 21χρονη κοπέλα πολύ συγκινημένη, και της είπε πως θα συναντηθούν ξανά στο Ηράκλειο, εξηγώντας της γιατί δεν την επέλεξε!



Ο έρωτας δεν είναι εδώ αλλά στο ορκίζομαι υπάρχει...
GeorgiaMA
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: Δευ Μαρ 31, 2014 9:51 am

Re: Μελινα Ασλανιδου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GeorgiaMA »

Στη μουσική σκηνή Tas Stage, όπου εμφανίζεται κάθε εβδομάδα η Μελίνα Ασλανίδου, βρέθηκε ο φωτογραφικός φακός του entertv.gr.
Την γνωστή ερμηνεύτρια παρακολούθησε, μεταξύ άλλων, η νεαρή Αίμιλη Χαραλάμπους που συμμετέχει στο Voice στην δική της ομάδα.
Η Μελίνα μάλιστα ανέβασε στην σκηνή την όμορφη Κύπρια τραγουδίστρια δίνοντας της για λίγα λεπτά το μικρόφωνο.

Εικόνα
Ο έρωτας δεν είναι εδώ αλλά στο ορκίζομαι υπάρχει...
GeorgiaMA
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: Δευ Μαρ 31, 2014 9:51 am

Re: Μελινα Ασλανιδου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GeorgiaMA »

Οι κριτές του The voice... αποκαλύπτουν!


Εικόνα

Την περασμένη Παρασκευή, στις 11.30 π.μ., σχεδόν ενενήντα δημοσιογράφοι από όλα τα Μέσα δώσαμε ραντεβού στο ξενοδοχείο Hilton για να μιλήσουμε με τους συντελεστές του πιο επιτυχημένου show 
–με μέσο όρο τηλεθέασης 45,3%– της φετινής τηλεοπτικής πραγματικότητας, του The Voice. Το πρώτο press junket, χολιγουντιανών προδιαγραφών, πραγματοποιήθηκε λίγο πριν ξεκινήσουν τα live, ώστε οι εκπρόσωποι των ελληνικών ΜΜΕ να έχουμε την ευκαιρία να συζητήσουμε για τα πάντα γύρω από το παιχνίδι με τους coaches αλλά και με τον παρουσιαστή.

«Πρέπει να αντιμετωπίσουμε το The Voice με τη σοβαρότητα και την ελαφρότητα που του πρέπει» είπε, μεταξύ άλλων, η Δέσποινα Βανδή, ενώ ο Αντώνης Ρέμος χαρακτήρισε με χιούμορ το show ως σχολείο, στο οποίο ο ίδιος περνάει μια δεύτερη εφηβεία. «Απουσιολόγος είναι η Δέσποινα, δεύτερη καλύτερη μαθήτρια η Μελίνα και εγώ βρίσκομαι στο τελευταίο θρανίο μαζί με τον Μιχάλη» είπε αστειευόμενος ο τραγουδιστής. Με τη σειρά της, η Μελίνα Ασλανίδου παραδέχτηκε ότι ζει μια πρωτόγνωρη εμπειρία και ο Μιχάλης των Stavento –έτσι θέλει να τον αποκαλούν, σύμφωνα με την Κατερίνα Γκαγκάκη–, ως ο πιο ντροπαλός της παρέας, αποκάλυψε πως, όταν μεγαλώσει, θέλει να γίνει Γιάννης Λάτσιος!





Ο Γιώργος Λιάγκας, από την πλευρά του, εξομολογήθηκε το μέγεθος της επιθυμίας του να βρίσκεται στο τιμόνι της παρουσίασης του show και χαρακτήρισε την εκπομπή ως παράλληλη σχέση, «γιατί ο γάμος μου είναι το Πρω1νό και γι’ αυτό το χαίρομαι πιο πολύ».

Οι προσωπικές εξομολογήσεις

Στη συνέχεια ακολούθησαν τα round tables –ή αλλιώς οι προσωπικές συνεντεύξεις– σε ειδικά διαμορφωμένους χώρους, όπου ο κάθε δημοσιογράφος είχε την ευκαιρία να συνομιλήσει προσωπικά με τους συντελεστές. Τι μάθαμε από τον καθένα;




Δέσποινα Βανδή

«Το The Voice είναι μόνο η αρχή!»

«Το παιχνίδι σίγουρα είναι η αρχή για κάποια παιδιά να δείξουν το ταλέντο που έχουν, αλλά και για να τους δει ο κόσμος. Η καριέρα δεν έχει να κάνει με τα talent shows. Η καριέρα έχει να κάνει με σωστές επιλογές, αφού βρεις πρώτα ποιος είσαι, για να μην είσαι άλλος και άλλο πράγμα κάνεις. Να έχεις συνέπεια, δηλαδή, σε αυτό που πιστεύεις, αισθάνεσαι ότι είσαι και το κάνεις» μου αποκάλυψε η Δέσποινα Βανδή, απαντώντας με αυτό τον τρόπο σε όσους ισχυρίζονται ότι οι υποψήφιοι δεν πρόκειται να κάνουν καριέρα μετά την ολοκλήρωση του παιχνιδιού.

Μάλιστα, ανέφερε το παράδειγμα του Πασχάλη Τερζή, που άδραξε τις κατάλληλες ευκαιρίες και έκανε καριέρα σε μεγάλη ηλικία. «Αν η αλήθεια σου αρέσει στον κόσμο και σ’ αγαπάει μέσα από τα τραγούδια σου, τότε σίγουρα θα διαγράψεις πορεία» κατέληξε.





Αντώνης Ρέμος

Τι απαντά σε εκεινους που θεωρούν, όπως ο Στηβ Κακέτσης, πως οι νικητές του The Voice δεν θα κάνουν καριέρα «Εντάξει, να σου πω κάτι; Αφού τα ξέρουν πλέον και έχουν αυτές τις μαντικές ικανότητες, ας μας πουν τι θα γίνει την επόμενη μέρα στην Ελλάδα, για να μην καθόμαστε κι ασχολούμαστε με βλακείες, με ΔΝΤ και με τέτοια. Αφού ξέρουν τα αποτελέσματα. Να ’ναι καλά, αλλά να με πάρουν κι εμένα τηλέφωνο, να μου πουν τι θα γίνει στη ζωή τη δική μου και με ποιον τρόπο το βλέπουν αυτό, αν βλέπουν τον καφέ ή αν βλέπουν το αυγό.

Αν βλέπουν το μέλλον, πολύ ευχαρίστως, το δέχομαι. Απλά να μας πουν κι άλλα πράγματα, να μη μείνουν μόνο εκεί. Αφού ξεκινάνε τη μαντική, ας μας πουν πού βρίσκεται το αεροπλάνο που χάθηκε στον Ινδικό, αυτό που ψάχνουν και δεν μπορούν να το βρουν. Μήπως μπορέσουν ουσιαστικά να βοηθήσουν με τις μαντικές τους ικανότητες!» είπε ο τραγουδιστής με το χαρακτηριστικό χιούμορ του.

Γιώργος Λιάγκας

«Παίζει ρόλο η εμφάνιση σε επίπεδο προσωπικότητας»

Ως πιο τολμηρός στις απαντήσεις του, ο παρουσιαστής του show ξεκαθαρίζει τη θέση του. Τελικά, εκτός από καλή φωνή, παίζει ρόλο η εμφάνιση και η σκηνική παρουσία για να κάνεις καριέρα; «Θεωρώ ότι παίζει μεγάλο ρόλο η εμφάνιση. Όταν λέω εμφάνιση, εννοώ προσωπικότητα. Δηλαδή, ένας άνθρωπος που έχει την καλύτερη φωνή που υπάρχει και είναι “ξινός”, δεν θα κάνει καριέρα, δεν θα τον αγαπήσει ο κόσμος τουλάχιστον.

Από την άλλη, αν ένας άνθρωπος έχει μερικά κιλά παραπάνω, αλλά είναι γελαστός και ευχάριστος, έχοντας και ωραία φωνή, θα κάνει καριέρα. Εξάλλου δεν θα πρέπει να κάνουν όλοι την ίδια καριέρα. Συνεπώς, παίζει ρόλο η εμφάνιση σε επίπεδο προσωπικότητας και όχι σε επίπεδο ομορφιάς» επισήμανε στο People. «Νομίζω πως ο κόσμος που θα μπει στα παιχνίδια στο live θα μετρήσει κι αυτό που βλέπει. Όχι την ομορφιά, αλλά το τι βγάζει ο άλλος» τόνισε.

Εικόνα



Το άγνωστο περιστατικό στα blind auditions
«Έχω τραγουδήσει στα blind auditions και δεν το έχουν βγάλει στον αέρα ακόμη. Ωστόσο, θέλω να ξέρετε ότι γύρισε κάποιος» αποκάλυψε μεταξύ άλλων ο Θέμης Γεωργαντάς στη συζήτηση των round tables. O V reporter είναι από εκείνους που υποστηρίζουν με θέρμη ότι θα μπορούσε να γίνει restart παιδιών που έχουμε δει στο παρελθόν. «Τα πάντα θα μπορούσαν να γίνουν. Δεν είμαι απόλυτος άνθρωπος σε τίποτα. Εννοείται πως θα μπορούσε να γίνει restart, πάντα βάσει προϋποθέσεων».




«Είμαστε ευχαριστημένοι από το αποτέλεσμα»
Ο γενικός διευθυντής προγράμματος του ΑΝΤ1, λιτός και περιεκτικός, υπογράμμισε την εξαίσια συνεργασία που έχει με τους τέσσερις coaches. «Είναι εξαιρετικοί, είμαστε πάρα πολύ ευχαριστημένοι κι από εκείνους και από το αποτέλεσμα». Ακόμα, ανάμεσα στα υπόλοιπα, έγινε κατανοητό πως θα υπάρξει δεύτερος κύκλος του show, καθώς ο Γιάννης Λάτσιος το θεωρεί αυτονόητο.





Το πρώτο press junket του The Voice άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις. Όλοι όσοι βρέθηκαν εκεί έχουν να πουν μόνο τα καλύτερα για τη φιλοξενία. Η πρεμιέρα των live στις 28 Μαρτίου θα κορυφώσει το ενδιαφέρον για το παιχνίδι που ήδη αγαπήθηκε ιδιαίτερα από το κοινό.

Εικόνα
Ο έρωτας δεν είναι εδώ αλλά στο ορκίζομαι υπάρχει...
GeorgiaMA
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: Δευ Μαρ 31, 2014 9:51 am

Re: Μελινα Ασλανιδου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GeorgiaMA »

Εικόνα

Η Μελίνα Ασλανίδου στο χθεσινοβραδινό live show του «The Voice» δεν επέλεξε να «σώσει» τη φίλη της Αγγελική Ζήκα, η οποία διεκδικούσε την πολυπόθητη πρόκριση στο επόμενο live.

H Αγγελική ερμήνευσε τη «Φαίδρα» του Μίκη Θεοδωράκη και απέσπασε θετικά σχόλια, ωστόσο δεν κατάφερε να κερδίσει το κοινό, το οποίο χάρισε την ψήφο του και μάλιστα με μεγάλη διαφορά στη 16χρονη Αίμιλη Χαραλάμπους.

Έτσι η Αγγελική και οι υπόλοιπες δύο διαγωνιζόμενες από την ομάδα της Μελίνας αφέθηκαν στην κρίση της coach τους, η οποία κράτησε στο παιχνίδι την Ιφιγένεια Άτκινσον.
Ο έρωτας δεν είναι εδώ αλλά στο ορκίζομαι υπάρχει...
GeorgiaMA
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: Δευ Μαρ 31, 2014 9:51 am

Re: Μελινα Ασλανιδου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GeorgiaMA »

Χτύπησε «κόκκινο» η τηλεθέαση σε όλα τα κοινά

Εικόνα

Την Παρασκευή, 28 Μαρτίου ξεκίνησε η τελευταία και πιο καθοριστική φάση του «The Voice», τα live! Περισσότερα από 800 άτομα πλημμύρισαν το εντυπωσιακό πλατό του και έδωσαν ρυθμό στη βραδιά, μετατρέποντας το 1ο live σε ένα μεγάλο πάρτι! Η ατμόσφαιρα ήταν μαγική και η μουσική, αναδείχτηκε και πάλι ο μεγάλος πρωταγωνιστής, στο talent show του ANT1.

Το 1ο live άνοιξε με το τραγούδι των κριτών. Ο Αντώνης Ρέμος, η Δέσποινα Βανδή, η Μελίνα Ασλανίδου και ο Μιχάλης/Stavento, ανέβηκαν στο stage και ερμήνευσαν μοναδικά το «Ρίξε κόκκινο στη νύχτα»! Οι τέσσερις από τους καλύτερους καλλιτέχνες της εγχώριας μουσικής βιομηχανίας, μοιράστηκαν την ίδια σκηνή, χαρίζοντας στους τηλεθεατές αλλά και σε όλους όσους βρέθηκαν στο πλατό, ανεπανάληπτες στιγμές!

Κάθε επεισόδιο του «The Voice» ολοκληρώνεται με εξαιρετικά υψηλά ποσοστά τηλεθέασης. Έτσι όπως ήταν αναμενόμενο, και το 1ο live την Παρασκευή 28 Μαρτίου, χτύπησε «κόκκινο» σε όλα τα κοινά! Πιο συγκεκριμένα, στο δυναμικό κοινό 15-44 το μερίδιο τηλεθέασης ήταν 50,2%, ποσοστό που ξεπερνά κάθε προηγούμενο ρεκόρ του talent show. Πρώτο τερμάτισε στις γυναίκες 15-24 με 58,4% και στις γυναίκες 25-44 σημείωσε 51,7%.

Γενικά το νεαρό κοινό 15-24 έδωσε στο 1ο live του «The Voice» τηλεθέαση της τάξης του 56% και οι άντρες 15-24 το παρακολούθησαν σε ποσοστό 52,5%. Στο σύνολο του κοινού έφτασε το 39,1%!

Την Παρασκευή 28 Μαρτίου, το 1ο live παρακολούθησαν κατά μέσο όρο 1.640.000 άτομα περίπου, ενώ έστω και για ένα λεπτό πέρασαν από τον ΑΝΤ1 σχεδόν 4.425.000 τηλεθεατές.

Λίγο πριν ξεκινήσει το διαγωνιστικό μέρος του Live, ο παρουσιαστής Γιώργος Λιάγκας, υποδέχτηκε με ενθουσιασμό κοινό και τηλεθεατές. Εξήγησε τη διαδικασία που θα ακολουθηθεί κατά το 1ο και 2ο live και παρουσίασε τους Coaches για πρώτη φορά… ζωντανά! Επίσης κατά τη διάρκεια του Live, από το V-room, o V-Reporter Θέμης Γεωργαντάς έδινε τον παλμό των social media και των backstage.

Το διαγωνιστικό μέρος άνοιξε με τους τέσσερις παίκτες του Αντώνη Ρέμου: Εβελίνα Νικόλιζα «YOU GOT THE LOVE», τον Άλεξ Οικονόμου «ΚΡΥΦΑ», Δημήτρης Τικτόπουλος «PARADISE CITY» και Λευτέρης Κιντάτος «ΕΝΝΑ ΟΓΔΟΟΑ». Αν και οι τέσσερις διαγωνιζόμενοι ήταν εξαιρετικοί, μόνο δύο έπρεπε να παραμείνουν! Το κοινό με την ψήφο του «έσωσε» τον Άλεξ Οικονόμου και η επιλογή του Αντώνη Ρέμου για να συνεχίσει το 3ο Live ήταν ο Λευτέρης Κιντάτος.

Ακολούθησε η ομάδα της Μελίνας Ασλανίδου με 4 γυναίκες διαγωνιζόμενες: την Ιφιγένεια Άτκινσον «DIAMONDS», την Αίμιλη Χαραλάμπους «ΤΟΥ ΠΟΘΟΥ Τ’ ΑΓΡΙΜΙ», τη Μαίρη Δούτση «MY WAY» και την Αγγελική Ζήκα «ΦΑΙΔΡΑ». Οι καταπληκτικές ερμηνεύτριες, εισέπραξαν θερμό χειροκρότημα, αλλά για το 3ο Live τη σκυτάλη πήραν από το κοινό η 16χρονη Κύπρια Αίμιλη Χαραλάμπους και από την Coach η Ιφιγένεια Άτκινσον.

Το τρίτο team που ανέβηκε για να διαγωνιστεί ήταν αυτό του Μιχάλη/Stavento, με τους: Παναγιώτη Βιντζηλαίο «DAMN YOUR EYES», Άρη Καμπανό «ΣΠΟΥΔΑΙΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ», Βιολέττα Χριστίνα Ντάγκαλου «ΥΛΑΓΙΑΛΙ» και Γιούρι Μέλικοβ «LET THE MUSIC PLAY». Όλοι τους έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό, αυτοί που κατάφεραν να περάσουν ήταν ο Γιούρι Μέλικοβ από το κοινό και ο Παναγιώτης Βιντζηλαίος από τον Μιχάλη/Stavento.

Το 1ο live ολοκληρώθηκε με την ομάδα της Δέσποινας Βανδή. H Κατερίνα Λιόλιου «SWEET CHILD OF MINE», ο Δημήτρης Φουρναράκης «ΜΑ ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΩ», ο Βασίλης Αξιώτης «YOU CAN LEAVE YOUR HAT ON» και η Ελένη Γεραγίδη «WE FOUND LOVE», εντυπωσίασαν με τις μοναδικές τους ερμηνείες! Το κοινό ψήφισε να παραμείνει η Κατερίνα Λιόλιου και η Δέσποινα Βανδή, επέλεξε να συνεχίσει μαζί της ο Δημήτρης Φουρναράκης.

Κάπως έτσι ολοκληρώθηκε το 1ο live του «The Voice». Η ίδια διαδικασία θα επαναληφθεί και την επόμενη Παρασκευή. Στο stage θα ανέβουν 16 διαγωνιζόμενοι, αλλά θα παραμείνουν μόνο οι 8.


Εικόνα


Εικόνα
Ο έρωτας δεν είναι εδώ αλλά στο ορκίζομαι υπάρχει...
GeorgiaMA
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: Δευ Μαρ 31, 2014 9:51 am

Re: Μελινα Ασλανιδου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GeorgiaMA »

Α. Χαραλάμπους: Από το 1ο live του Voice στη σκηνή με την coach της, Μ. Ασλανίδου!

Εικόνα

Η Άιμιλη Χαραλάμπους έχει κάθε λόγο να γιορτάζει αφού κατάφερε να προκριθεί στο 1ο live του The voice που πραγματοποιήθηκε την Παρασκευή. Η 16χρονη Κύπρια κέρδισε με τη φωνή της όχι μόνο την coach της Μελίνα Ασλανίδου αλλά και το κοινό το οποίο, σύμφωνα με την διαδικασία, την “έσωσε”.

Μία μέρα μετά, η Αίμιλη βρέθηκε στο νυχτερινό κέντρο όπου εμφανίζεται η Μελίνα συνοδευόμενη με τον μπαμπά της. Φυσικά, η αγαπημένη τραγουδίστρια την προσκάλεσε στη σκηνή!

Δες φωτογραφίες από την βραδιά!

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα
Η Αίμιλη με τον πατέρα της
Ο έρωτας δεν είναι εδώ αλλά στο ορκίζομαι υπάρχει...
GeorgiaMA
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: Δευ Μαρ 31, 2014 9:51 am

Re: Μελινα Ασλανιδου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GeorgiaMA »

Θα σουβλίσουμε αρνί βλέποντας «Voice»!

Πάσχα με Γιώργο Λιάγκα, Αντώνη Ρέμο, Δέσποινα Βανδή, Μελίνα Ασλανίδου και Μιχάλη Κουινέλη θα κάνουμε φέτος, μιας και το «Voice» θα προβληθεί την Κυριακή του Πάσχα.

Βλέπετε οι γιορτές έφεραν αλλαγές στο πρόγραμμα του σταθμού. Αντί λοιπόν να προβληθεί το «Voice» τη Μεγάλη Παρασκευή, θα πάρει τη θέση του «Your Face sounds Familiar», και θα παίξει την Κυριακή, 20 Απριλίου.
Ο έρωτας δεν είναι εδώ αλλά στο ορκίζομαι υπάρχει...
GeorgiaMA
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: Δευ Μαρ 31, 2014 9:51 am

Re: Μελινα Ασλανιδου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GeorgiaMA »

Μ. Ασλανίδου: Απόδραση στη φύση λίγο πριν τα live του The voice!

Εικόνα

Μια ανάσα έμεινε από τα live του The voice αφού ξεκινάνε την ερχόμενη Παρασκευή! Οι 4 coaches, όπως είναι φυσικό και όπως μας εκμυστηρεύτηκαν στο πρώτο press junket, έχουν μεγάλη αγωνία για τους παίκτες τους.

Η Μελίνα Ασλανίδου μας είχε εκμυστερευτεί ότι τα "φοβάται" τα live και χαριτολογώντας είπε ότι έχει κανονίσει ήδη τα εισιτήριά της για τον Καναδά!

Εικόνα

H τραγουδίστρια φρόντισε να κάνει όμως μία πιο μικρή και κοντινή απόδραση για να γεμίσει τις μπαταρίες της!

Εικόνα

Λίγο πριν ξεκινήσουν τα live του talent show, η τραγουδίστρια φόρεσα τα αγαπημένα καινούργια της παπούτσια και έκανε εξόρμηση στη φύση.

Εικόνα

Απόλαυσε το φυσικό τοπία με το ποτάμι και τα δέντρα και μοιράστηκε κάποιες φωτογραφίες με τους διαδικτυακούς της φίλους.

Εικόνα

''Παράδεισος... απλά γεμίστε μπαταρίες από τις φωτό... η φύση προνόησε για όλους μας”, έγραψε κάτω από μία φωτογραφία!

Εικόνα

Η Μελίνα χάρηκε πάρα πολύ αυτή την εκδρομή και πήρε όση ηρεμία και ενέργεια χρειαζόταν για να επιστρέψει δυναμικά τόσο στο The voice όσο και στις live εμφανίσεις της στο Tas stage.
Ο έρωτας δεν είναι εδώ αλλά στο ορκίζομαι υπάρχει...
GeorgiaMA
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: Δευ Μαρ 31, 2014 9:51 am

Re: Μελινα Ασλανιδου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GeorgiaMA »

Μ. Ασλανίδου: Αποκαλύπτει ποιον coach θα διάλεγε ως διαγωνιζόμενη στο The voice!

Εικόνα

Είναι η πιο ντροπαλή και η πιο συνεσταλμένη από τους 4 coaches του The voice. Παρόλα αυτά η Μελίνα Ασλανίδου έχει σχολιαστεί περισσότερο από όλους. Εκείνη φαίνεται ν αμην καταλαβαίνει ακριβώς το γιατί συμβαίνει αυτό αλλά δέχεται με καλή διάθεση κάθε είδους κριτική. Το TLIFE την συνάντησε στο πρώτο press junket του talent show και μας μίλησε, με την γλυκήτα που την διακρίνει, για όλα!

Εικόνα

Υπήρχαν άνθρωποι στο κοντινό σου περιβάλλον, είτε το οικογενειακό είτε το επαγγελματικό είτε το φιλικό που όταν μοιράστηκες μαζί τους αρχικά την πρόταση να συμμετάσχεις στο Voice, σου είπαν «Όχι, Μελίνα, αυτό δεν είναι για σένα!»;

Κοίτα, υπήρχαν κάποιοι πολύ στενοί φίλοι και συνεργάτες, οι οποίοι φοβήθηκαν, ίσως λίγο παραπάνω από μένα, αυτό το καινούριο τόλμημα. Παρόλα αυτά, επειδή όταν...πιστεύω πολύ στην πρώτη αίσθηση και στο πρώτο συναίσθημα που λαμβάνεις όταν σου γίνεται μια πρόταση, η οποία ξενίζει στα μάτια σου, επειδή αυτό το πρώτο συναίσθημα που ένιωσα ήτανε θετικό και κάτι καινούριο, κάτι διαφορετικό που έχει να κάνει με τη δουλειά σου, μ’ αυτό που κάνεις κι εσύ τόσα χρόνια, αλλά θα ασχοληθείς με άλλα παιδιά. Δηλαδή, πέρα από σένα με άλλους ανθρώπους. Κι άλλοι τραγουδάνε! Δεν τραγουδάς μόνο εσύ! Κι αυτό εμένα μου άρεσε πάρα πολύ σαν ιδέα. Κι έτσι πολύ...χαίρομαι που μπήκα σ’ αυτή τη διαδικασία γιατί ζω πραγματικά πολύ ωραίες στιγμές με τα παιδιά. Και δύσκολες στιγμές, όχι μόνο ωραίες. Γιατί τα battles, ας πούμε, είναι δύσκολες στιγμές για μένα. Αλλά παρόλα αυτά, επειδή τίποτα δεν τελειώνει εδώ και επειδή τα όνειρα τώρα αρχίζουν, τώρα γνωρίζουμε τα παιδιά, τώρα ξεκινάνε όλα, ευελπιστώ στα καλύτερα, στα πιο θετικά πράγματα.

Φοβήθηκες μην εκτεθείς λόγω τηλεόρασης; Λόγω του ότι θα βλέπαμε και κάποια στοιχεία αυθόρμητα, τις αντιδράσεις του χαρακτήρα σου που δε φαίνονται πάνω σε μία σκηνή όταν τραγουδάς, και σε τόσο μεγάλο κομμάτι...σε εκατομμύρια τηλεθεατές!

Ε, δεν είμαι κακό παιδί. Θα πω κι εγώ αυτό που λέει ο Stavento. Είμαι το καλύτερο παιδί, από τη δεξιά πλευρά. Ο Stavento είναι απ’ την αριστερά, εγώ απ’ τη δεξιά. Όχι, θα σου πω. Φοβήθηκα...Είναι μία έκθεση σαφώς. Δεν το είχα σκεφτεί, πραγματικά. Μπήκα πιο αθώα. Και πίστευα ότι δε θ’ ασχοληθούν με τίποτα άλλο που αφορά εμένα. Παρόλα αυτά προσπαθώ να είμαι πραγματικά αυτό που είμαι, που είμαι με τους φίλους μου, με την οικογένειά μου. Δηλαδή, εντάξει, όσο μπορώ πιο αληθινή, κι αυτό που είμαι πραγματικά. Όταν εκτίθεσαι, εκτίθεσαι. Οπότε...

Στεναχωρήθηκες καθόλου; Δέχτηκες κριτική ακόμα και για το τατουάζ, ας πούμε.

Το ρίσκο ήτανε...Και τι έγινε;

Εικόνα

Όχι, αν σε στεναχώρησαν κάποια σχόλια...

Όχι μωρέ, όχι. Δόξα τω Θεώ, την υγειά μας την έχουμε, μια χαρά είμαστε. Δεν μπήκα σε...Η εποικοδομητική κριτική είναι πολύ σημαντική και πρέπει να την ακούμε για να διορθωνόμαστε. Γιατί κι εσείς μπορείτε να μου πείτε κάτι που εμένα θα με βοηθήσει στη ζωή μου και θα σας ευγνωμονήσω γι’ αυτό το πράγμα, γιατί θα με βοηθήσετε να φτιάξω κάτι που εγώ πιθανόν να μην το έχω δει, που να μη με βοηθάει στη δική μου τη ζωή. Κι εγώ μπορεί να πω σε κάποιον κάτι παραπλήσιο και να τον βοηθήσω. Νομίζω ότι είναι ωραίο να λειτουργούμε έτσι οι άνθρωποι, να βοηθάμε ο ένας τον άλλον.

Θα πάρεις κάποιον...έχεις σκεφτεί αν θα πάρεις κάποιο παιδί μαζί σου μετά απ’ το The Voice; Σε κάποιες συναυλίες, σε κάποια σκηνή.

Ναι. Όλους!

Ήσουνα η μόνη που πορωνόσουν πάρα πολύ και στεναχωριόσουν πραγματικά. Δηλαδή, εγώ στεναχωριόμουν που σ’ έβλεπα να στεναχωριέσαι τόσο πολύ!

Εγώ να δεις πόση στεναχώρια τράβηξα! Εντάξει, ρε παιδί μου. Απλά, ίσως να...Να είμαι εγώ έτσι σα χαρακτήρας, είμαι έτσι. Δηλαδή, και με τις ταινίες, ας πούμε, στεναχωριέμαι.
Ξέρεις πόσα τούρκικα είχα δει παιδί κι έκλαιγα κάτω απ’ τις μαξιλάρες να μη με βλέπουν; Εντάξει, το ‘χω αυτό σαν άνθρωπος. Κοκκίνισαν τα μάγουλα με τον αδερφό μου. Το ‘χω αυτό! Και βάζαμε, για να μη μας δουν ότι κλαίμε, είμαστε πολύ δυνατοί εμείς, και βάζαμε έτσι...Κλάμα! Κλάμα από κάτω. Ωραίο είναι να εκφραζόμαστε.
Τα πονάω εγώ τα παιδιά. Τ’ αγαπάω τα παιδιά. Όλα τα παιδιά, και τα δικά μου τα παιδιά και όλα τα παιδιά που προσπαθούνε. Που δοκιμάζουν τ’ όνειρό τους, που...Εντάξει, δε διαφέρω απ’ αυτά τα παιδιά.

Σ’ αυτό που κάνεις τώρα, δηλαδή, είναι η πιο δύσκολή σου στιγμή μες το παιχνίδι; Που πρέπει να διαλέξεις ανάμεσα σε δύο δικούς σου;

Στα battles, ναι. Αυτό, ναι. Δεν είναι ευχάριστο, καθόλου. Παρόλα αυτά, είναι όροι και κανόνες του παιχνιδιού. Κι όπως πολύ σωστά λέει κι η Δέσποινα, είναι ένα παιχνίδι, παιδιά. Ας το βάλουμε στη σωστή του διάσταση.

Υπάρχει κάτι που θα κρατήσεις απ’ αυτά; Γιατί είπες ότι από καθετί που σου λένε, το χρησιμοποιείς εποικοδομητικά και σου μένει. Αυτό που θα σου μείνει, είτε από τους άλλους coaches, είτε συνολικά από το παιχνίδι, που σ’ έχει κάνει καλύτερη σε κάτι;


Θα το δω στην πορεία του χρόνου. Θα πρέπει να περάσει ο χρόνος και να μπορώ να το δω από απόσταση και να καταλάβω τι είναι αυτό. Αλλά τώρα προς το παρόν είμαι σαν ένα σφουγγάρι που ρουφάει. Είμαι αιώνια μαθήτρια και εγώ. Μεταφέρω ό, τι εμπειρία έχω και προσπαθώ να βοηθήσω τα παιδιά όσο μπορώ. Και πιστεύω ότι είναι αμφίδρομο αυτό. Ακόμα και τα παιδιά με βοηθάνε κι εμένα. Δηλαδή, μοιραζόμαστε και βλέπω και πώς βλέπουνε τα ίδια, τις ανησυχίες τους, το πού πάει το τραγούδι, το ότι επιλέγουν όλα τα παιδιά να πούνε ξένα τραγούδια. Τι! Αυτό κάτι πρέπει να μου πει κι εμένα. Όλους μας.

Αν εσύ πήγαινες ως υποψήφια, ποιον απ’ τους άλλους τρεις κριτές θα επέλεγες και για ποιο λόγο;

Αν εγώ πήγαινα ως υποψήφια, ποιον απ’ τους τρεις κριτές, θα...Δύσκολη ερώτηση. Δύσκολη, γιατί...

Θα πήγαινες καταρχάς;

Ναι.

Όταν βγήκες τότε με το τραγούδι, με τη διασκευή, όταν ήσουν στα βήματά σου τα πρώτα, θα πήγαινες;

Αν ήμουνα 16, θα πήγαινα. Πιο πίσω πάω. Στην αρχή, στην πολλή αρχή... Θα πήγαινα με την έννοια του ότι αν δεν είχα μπει στους δρόμους που μπήκα, δηλαδή, έτσι με το σκεπτικό που είχα, μπορεί και να το φοβόμουνα. Να μην πήγαινα. Από φόβο όμως.

Αφού θα πήγαινες, ποιον θα επέλεγες; Ή δεν μπορείς ν’ απαντήσεις;

Και τους 3! Δεν μπορώ ν’ απαντήσω. Δεν απαντώ. Γιατί ο καθένας θα μου ‘δινε κάτι διαφορετικό. Οπότε θα ‘ταν δύσκολο να διαλέξω.

Άρα θα ΄ταν θέμα στιγμής, ας πούμε;
Θ
α ‘ταν δύσκολο να επιλέξω, ναι.

Ο κόσμος από τη λαϊκή μουσική, σε ξέρει. Δεν είσαι απ’ αυτούς που δίνεις πάρα πολλές συνεντεύξεις κτλ. Τώρα σ’ έχει γνωρίσει ένα ευρύτερο κοινό. Δεν ξέρω, ας πούμε, τι σου λέει μια γιαγιά, μια θεία στο δρόμο. Δεν ξέρω τώρα αν έχεις γίνει πιο προσεγγίσιμη, πιο προσιτή, πιο...Μέσα απ’ τη δύναμη του μέσου. Δηλαδή αν έχεις δει διαφορά.

Σ’ αυτή την ερώτηση θέλω να σας απαντήσω αυτό που πολύ εύστοχα είπε ο φίλος μου, ο Αντώνης ο Μιτζέλος. Που είπε «Μελίνα μου, 35 δευτερόλεπτα τηλεοπτικά, τηλεοπτικού χρόνου ισοστάθμισαν καριέρα 35 χρόνων.» Εγώ το βλέπω αυτό τρυφερά, γιατί ο κόσμος πραγματικά πλέον μπορεί ν’ ακούει μια φωνή και να λέει «Α, είναι ο τάδε καλλιτέχνης!» κτλ, η τηλεόραση είναι πολύ δυνατό μέσο, πάρα πολύ δυνατό. Τώρα πάλι στο Σαββόπουλο. Είδες; Το Σαββόπουλο σκέφτομαι συνέχεια σήμερα. Κι έχει μεγάλη σημασία η στάση σου, η θέση σου, το τι θα πεις, το...Εγώ έτσι το αισθάνομαι. Έχει δύναμη.

Τώρα φοβάσαι στα live καθόλου; Επειδή θα ‘ναι live. Ότι αυτό που θα πω μην παρεξηγηθεί. Επειδή γενικά έχουν ειπωθεί διάφορα και θα ειπωθούν και στα live, φαντάζομαι, ακόμα πιο πολλά μετά, από εκπομπές, από...

Στα live, μετά θα πάω να ζήσω στον Καναδά!

Δε φοβάσαι καθόλου;

Δε φοβάμαι. Αφού έχω κανονίσει ήδη τα εισιτήριά μου! Σιγά! Στον Καναδά μια χαρά!

Είσαι αυτή που έχουν περιλάβει λίγο πιο πολύ απ’ όλους.

Ναι. Γιατί τόσο πολλή αγάπη; Δεν ξέρω. Γιατί;

Εικόνα

Σε στεναχώρησε λίγο αυτό νομίζω, ε;

Γιατί, ξέρεις τι; Εγώ σκεφτόμουν το παιχνίδι και τους παίκτες και ήμουνα σ’ έναν άλλο κόσμο. Και παράλληλα...οκ. Ξετυλίχθηκε ένα άλλο κομμάτι, το οποίο εγώ το ‘βλεπα, αλλά δεν...Έλεγα...Είχα μία άλλη αντίληψη και τελικά...το ζω πια. Το ζω.

Ήταν πρωτόγνωρο αυτό για σένα μάλλον, ε;

Ναι, γιατί άμα σκεφτείς ότι...Γιατί, εντάξει, την τελευταία δεκαετία που δουλεύω και κάνουμε παραστάσεις και...Έχω συνεργαστεί με πάρα πολύ μεγάλους καλλιτέχνες και έχω βιώσει, έτσι, στιγμές δίπλα στο πλευρό του Γιώργου Νταλάρα, της Ελευθερίας Αρβανιτάκη, της Δήμητρας Γαλάνη, του Δημήτρη Μητροπάνου, της Γλυκερίας, της Βιτάλη, του Μακεδόνα, του Μπάση, του Γεράσιμου Ανδρεάτου κι ένα σωρό φίλους αγαπημένους...Τον Ορφέα τον Περίδη...Εντάξει, είναι...τελείως διαφορετικό. Δηλαδή...ξαφνικά όλο αυτό παίρνει μια υπόσταση μέσα απ’ την τηλεόραση, δεν παίρνει; Διαφορετική, γιατί, ξέρεις τι; Όχι ότι ο κόσμος...επειδή ο κόσμος βλέπει πολλή τηλεόραση, είναι η καθημερινότητά του, μπαίνει στο σπίτι των ανθρώπων. Μοιράζεσαι την Παρασκευή το βράδυ μαζί του, είσαι 3 ώρες παρέα. Και ξαφνικά, δεν ξέρει όλο αυτό το κομμάτι όλος ο κόσμος. Αυτό το ξέρω εγώ και οι άνθρωποι που μ’ ακολουθούνε τα χρόνια που μ’ ακολουθούνε και σιγά σιγά το χτίζω. Σιγά σιγά το φτιάχνω...Λιθαράκι λιθαράκι. Οπότε τώρα ξαφνικά το λιθαράκι γίνεται λίγο πιο μεγάλο. Αυτό.
Ο έρωτας δεν είναι εδώ αλλά στο ορκίζομαι υπάρχει...
katiak
Δημοσιεύσεις: 5886
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 04, 2014 5:41 pm

Re: Μελινα Ασλανιδου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από katiak »

Καλως ηρθες Γεωργια!!!
Καλοκαίρια κρατάς στα χέρια...με ένα βλέμμα
Απάντηση