Μελίνα Ασλανίδου

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
Άβαταρ μέλους
fylakas_aggelos
Δημοσιεύσεις: 10858
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 01, 2012 1:50 pm

Re: Μελίνα Ασλανίδου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fylakas_aggelos »

Λοιπόν έχω νέα,κατά πάσα πιθανότητα θα είναι η συναυλία από το Βεάκειο που έγινε το Σεπτέμβριο του 2013 με πολλούς καλεσμένους της,και είχε ηχογραφηθεί.Αυτό δηλαδή
http://www.protothema.gr/culture/articl ... o-theatro/

Όμως μέχρι τότε είχε μόνο τους 2 πρώτους δίσκους της,το cd-single "Ψηλά τακούνια" και το best of "Στο δρόμο" και τα singles Άλλη μια φορά, Δεν έχω διεύθυνση, Καλοκαίρι αγκαλιά μου. Τουλάχιστον θα έχουμε επίσημα κάποια παλιότερα κομμάτια της σε live εκτελέσεις.
ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΚΑΙΝΕ...
Άβαταρ μέλους
Leonidas1234
Δημοσιεύσεις: 238
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 21, 2016 1:50 pm

Re: Μελίνα Ασλανίδου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Leonidas1234 »

fylakas_aggelos έγραψε:Λοιπόν έχω νέα,κατά πάσα πιθανότητα θα είναι η συναυλία από το Βεάκειο που έγινε το Σεπτέμβριο του 2013 με πολλούς καλεσμένους της,και είχε ηχογραφηθεί.Αυτό δηλαδή
http://www.protothema.gr/culture/articl ... o-theatro/

Όμως μέχρι τότε είχε μόνο τους 2 πρώτους δίσκους της,το cd-single "Ψηλά τακούνια" και το best of "Στο δρόμο" και τα singles Άλλη μια φορά, Δεν έχω διεύθυνση, Καλοκαίρι αγκαλιά μου. Τουλάχιστον θα έχουμε επίσημα κάποια παλιότερα κομμάτια της σε live εκτελέσεις.
Τη θυμάμαι αυτή τη συναυλία και ήθελα πάρα πολύ να γίνει live. Νομίζω τότε είχε πει και πρώτη φορά το ''Ο χρόνος νικά''. Μακάρι να ισχύει.
Μες στο σπίτι δεν μένει κανείς
Άβαταρ μέλους
fylakas_aggelos
Δημοσιεύσεις: 10858
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 01, 2012 1:50 pm

Re: Μελίνα Ασλανίδου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fylakas_aggelos »

Πάντως η heaven έχω παρατηρήσει τελευταία ότι βγάζει τους live δίσκους 1-2 ή και παραπάνω χρόνια μετά.Της Κωνσταντίνας βγήκε 3 χρόνια μετά τη συναυλία,και της Άλκηστης το "Μυστικό τοπίο" πέρασε 1,5 χρόνος για να κυκλοφορήσει σε cd.
Δεδομένου ότι από ότι φαίνεται θα είναι μονό cd θα έχει τις επιτυχίες της + τα τραγούδια με το Νικολόπουλο.Αλλά θα ήλπιζα σε διπλό με όλα τα ντουέτα που έκανε τότε.Βέβαια δεν είμαστε και 100% σίγουροι, σε λιγότερο από 1 μήνα θα ξέρουμε!
ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΚΑΙΝΕ...
Άβαταρ μέλους
Leonidas1234
Δημοσιεύσεις: 238
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 21, 2016 1:50 pm

Re: Μελίνα Ασλανίδου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Leonidas1234 »

Δεν πιστεύω τίποτα αν δεν ανακοινώσει κάτι η Heaven. Αυτό το μαγαζάκι έχει κάνει πολλά λαθάκια. Πριν κάτι μήνες είπε ότι κυκλοφορεί το live της Δέσποινας ενώ ήταν επανακυκλοφορία από το παλιό της Live. :fan:
Μες στο σπίτι δεν μένει κανείς
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42527
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Μελίνα Ασλανίδου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

fylakas_aggelos έγραψε:Πάντως η heaven έχω παρατηρήσει τελευταία ότι βγάζει τους live δίσκους 1-2 ή και παραπάνω χρόνια μετά.Της Κωνσταντίνας βγήκε 3 χρόνια μετά τη συναυλία,και της Άλκηστης το "Μυστικό τοπίο" πέρασε 1,5 χρόνος για να κυκλοφορήσει σε cd.
Της Κωνσταντίνας βγήκε μετά από σχεδόν τρία χρόνια γιατί μέχρι πρόσφατα η Κωνσταντίνα δεν ήταν σε κάποια εταιρεία.Μόλις υπέγραψε στην Heaven κυκλοφόρησε αμέσως.
Επίσης το Μυστικό Τοπίο βγήκε μετά από ένα χρόνο γιατί μέχρι τότε η Άλκηστις έκανε περιοδεία με την συγκεκριμένη παράσταση και προφανώς δεν ήθελε να την κάψει πριν ολοκληρωθεί.
Τώρα το ό,τι θα κυκλοφορήσει live cd από μια συναυλία που έγινε πριν 4 χρόνια και ενώ η Μελίνα έχει βγάλει από τότε 2 studio albums και έχει κάνει ένα σωρό συναυλίες προφανώς και είναι ένα ακόμα δικό σου σενάριο επιστημονικής φαντασίας.
Άβαταρ μέλους
Leonidas1234
Δημοσιεύσεις: 238
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 21, 2016 1:50 pm

Re: Μελίνα Ασλανίδου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Leonidas1234 »

Ρώτησε τη χέβεν και μου είπε ότι ισχύει η κυκλοφορία του. Για την συναυλία δεν ξέρουμε μόνο.
Μες στο σπίτι δεν μένει κανείς
Άβαταρ μέλους
Leonidas1234
Δημοσιεύσεις: 238
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 21, 2016 1:50 pm

Re: Μελίνα Ασλανίδου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Leonidas1234 »

Μες στο σπίτι δεν μένει κανείς
Chronisgreek
Δημοσιεύσεις: 10833
Εγγραφή: Παρ Μαρ 17, 2006 12:45 pm

Re: Μελίνα Ασλανίδου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chronisgreek »

imany dont be so shy to remix eidika sthn arxh
Spoiler:
Άβαταρ μέλους
fylakas_aggelos
Δημοσιεύσεις: 10858
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 01, 2012 1:50 pm

Re: Μελίνα Ασλανίδου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fylakas_aggelos »

Το remix τέλειο,καλύτερο από το original.
ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΚΑΙΝΕ...
Άβαταρ μέλους
Leonidas1234
Δημοσιεύσεις: 238
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 21, 2016 1:50 pm

Re: Μελίνα Ασλανίδου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Leonidas1234 »

Το greekmusicshop είπε ότι το live ηχογραφήθηκε στην Πάτρα το 2016. Μα έκανε η Μελίνα εκεί συναυλία με τον Νικολόπουλο;
Μες στο σπίτι δεν μένει κανείς
Άβαταρ μέλους
fylakas_aggelos
Δημοσιεύσεις: 10858
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 01, 2012 1:50 pm

Re: Μελίνα Ασλανίδου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fylakas_aggelos »

Leonidas1234 έγραψε:Το greekmusicshop είπε ότι το live ηχογραφήθηκε στην Πάτρα το 2016. Μα έκανε η Μελίνα εκεί συναυλία με τον Νικολόπουλο;
Ναι το είδα κι εγώ και μου έκανε εντύπωση.
ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΚΑΙΝΕ...
Άβαταρ μέλους
fylakas_aggelos
Δημοσιεύσεις: 10858
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 01, 2012 1:50 pm

Re: Μελίνα Ασλανίδου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fylakas_aggelos »

Η Heaven ανεβάζει συχνά τραγούδια της Μελίνας από το πρόσφατο album της.Χθες ανέβασε το "Όμως μετά" και σημερα τα "Δάκρυα".Μερικές μέρες πριν είχε ανεβάσει το "Άρωμα"
ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΚΑΙΝΕ...
Άβαταρ μέλους
Leonidas1234
Δημοσιεύσεις: 238
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 21, 2016 1:50 pm

Re: Μελίνα Ασλανίδου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Leonidas1234 »

Πως και το έπαθαν; :fan:
Μες στο σπίτι δεν μένει κανείς
Chronisgreek
Δημοσιεύσεις: 10833
Εγγραφή: Παρ Μαρ 17, 2006 12:45 pm

Re: Μελίνα Ασλανίδου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chronisgreek »

polys ntoros mexri na bgei to album ths melinas k meta tpt k sto prohgoumeno k s'ayto.. :tourta: heaven
Άβαταρ μέλους
fylakas_aggelos
Δημοσιεύσεις: 10858
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 01, 2012 1:50 pm

Re: Μελίνα Ασλανίδου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fylakas_aggelos »

Ενώ αξίζουν όλα τα κομμάτια,όπως και στο προηγούμενο άξιζαν.Τώρα προωθείται το "Με φωνάζουνε με το μικρό μου",ελπίζω όταν προβληθεί το MADWALK να ξεκινήσει να παίζει το remix στα ραδιόφωνα.
ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΚΑΙΝΕ...
Άβαταρ μέλους
Leonidas1234
Δημοσιεύσεις: 238
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 21, 2016 1:50 pm

Re: Μελίνα Ασλανίδου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Leonidas1234 »

fylakas_aggelos έγραψε:Ενώ αξίζουν όλα τα κομμάτια,όπως και στο προηγούμενο άξιζαν.Τώρα προωθείται το "Με φωνάζουνε με το μικρό μου",ελπίζω όταν προβληθεί το MADWALK να ξεκινήσει να παίζει το remix στα ραδιόφωνα.
Πριν μια βδομάδα που την είδα στις πρόβες έλεγε ότι στην περιοδεία της το καλοκαίρι θα λέει το remix αντί για το κανονικό.
Μες στο σπίτι δεν μένει κανείς
Άβαταρ μέλους
fylakas_aggelos
Δημοσιεύσεις: 10858
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 01, 2012 1:50 pm

Re: Μελίνα Ασλανίδου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fylakas_aggelos »

Το live cd θα αργήσει να κυκλοφορήσει σύμφωνα με το greekmusicshop.Όλες οι άλλες κυκλοφορίες που είχε (Ζωιδάκης,Κανέλλος,Μαζωνάκης best of κλπ) βγήκαν.
ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΚΑΙΝΕ...
Άβαταρ μέλους
Leonidas1234
Δημοσιεύσεις: 238
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 21, 2016 1:50 pm

Re: Μελίνα Ασλανίδου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Leonidas1234 »

fylakas_aggelos έγραψε:Το live cd θα αργήσει να κυκλοφορήσει σύμφωνα με το greekmusicshop.Όλες οι άλλες κυκλοφορίες που είχε (Ζωιδάκης,Κανέλλος,Μαζωνάκης best of κλπ) βγήκαν.
Τι πρωτότυπο.
Ας έβγαζαν το εξώφυλλο τουλάχιστον.
Βασικά θα είναι τραγούδια της Μελίνας στο live ή τσάμπα περιμένουμε;
Μες στο σπίτι δεν μένει κανείς
Άβαταρ μέλους
fylakas_aggelos
Δημοσιεύσεις: 10858
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 01, 2012 1:50 pm

Re: Μελίνα Ασλανίδου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fylakas_aggelos »

Εικόνα

Δυο μεγάλοι καλλιτέχνες σε μια μοναδική live συνάντηση, με την υπογραφή του Χρήστου Νικολόπουλου και την ερμηνεία της Μελίνας Ασλανίδου!
Το νέο live album έχει 13 μεγάλες διαχρονικές εκτελέσεις από την Μελίνα Ασλανίδου για να μας ταξιδεύουν σε ένα πραγματικό μουσικό όνειρο.

DATE 05/05/2017
LABEL HEAVEN


http://www.greekmusicshop.gr/eshop/prod ... =94&page=2
ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΚΑΙΝΕ...
Άβαταρ μέλους
fylakas_aggelos
Δημοσιεύσεις: 10858
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 01, 2012 1:50 pm

Re: Μελίνα Ασλανίδου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fylakas_aggelos »

Άρα δεν θα έχει καθόλου δικά της κομμάτια.
ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΚΑΙΝΕ...
Απάντηση