Αντώνης Ρέμος

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
Notisking
Δημοσιεύσεις: 173
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 09, 2018 11:36 pm

Re: Αντώνης Ρέμος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Notisking »



🔝🔝🔝🔝🔝
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42376
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Αντώνης Ρέμος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Ο Αντώνης Ρέμος ανακοινώνει τη νέα του συνεργασία!

Εικόνα

Ο Αντώνης Ρέμος στον Όμιλο Μαροσούλη – Κοταρίδη.

"Ο Όμιλος Μαροσούλη – Κοταρίδη καλωσορίζει, έναν από τους μεγαλύτερους τραγουδιστές της γενιάς του, τον Αντώνη Ρέμο!
Ο Αντώνης Ρέμος και ο Όμιλος Μαροσούλη – Κοταρίδη, ετοιμάζουν μια μοναδική μουσική πρόταση, για τον ερχόμενο χειμώνα, αλλάζοντας ριζικά τα δεδομένα της ψυχαγωγίας και της διασκέδασης.

Ο Όμιλος Μαροσούλη – Κοταρίδη (MK Group) είναι ο μεγαλύτερος όμιλος ψυχαγωγίας στην Ελλάδα και διαθέτει στο portfolio του, νυχτερινά κέντρα διασκέδασης & εστίασης, χώρους εκδηλώσεων καθώς και θεατρικές σκηνές, όπως, την ΙΕΡΑ ΟΔΟ, το ACRO Club, το Θέατρο ΑΛΣΟΣ, το GAZI Music Hall & Theatre, το PRIVILEGE Restaurant & Cocktail Bar, το ΦΩΣ, το PREMISE Comedy club, το VOX, την MAKE UP live disco και το Παλιό ΑΜΑΞΟΣΤΑΣΙΟ Ο.ΣΥ. κ.α."

https://www.tralala.gr/%CE%BF-%CE%B1%CE ... 38KDzGJH0c
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42376
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Αντώνης Ρέμος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Ο Αντώνης Ρέμος στο στούντιο του realfm 97,8

Εικόνα

Ο Αντώνης Ρέμος βρέθηκε στο στούντιο του realfm 97,8 και μίλησε στον Νίκο Χατζηνικολάου για τη σταδιοδρομία του, την οικογένειά του, αλλά και τις συναυλίες που ετοιμάζει τους επόμενους μήνες.

"Ξεκίνησα το 1987. Δόξα τω Θεώ που είμαστε ακόμη εδώ. Σε αυτή τη διαδρομή γεννήθηκαν πολλοί φίλοι και έφυγαν και πολλοί φίλοι. Το 1987 ήταν η πρώτη φορά που τραγούδησα μπροστά σε κόσμο, ο επόμενος μεγάλος σταθμός μου ήταν η Θεσσαλονίκη το 1990 και το 1993 η Αθήνα. Αυτοί ήταν οι σταθμοί που μπορώ να πω ότι άλλαξαν τον ρου της καριέρας μου" δήλωσε ο γνωστός τραγουδιστής.

"Το 1996 ήταν ο πρώτος δίσκος, η αρχή είναι μεγάλη στιγμή, με Φοίβο και δεν ξεχνώ εκείνες τις πρώτες στιγμές. Θέλω να στείλω χαιρετίσματα σε όλους τους δημιουργούς και αυτούς που έχω συνεργαστεί γιατί είναι σε περίεργη φάση με τα δικαιώματα και εύχομαι να δοθεί λύση από την κυβέρνηση σύντομα. Δεύτερος σταθμός η γνωριμία μου με όλους αυτούς τους μεγάλους συνθέτες αλλά ο Αντώνης Βαρδής είναι ένας σταθμός για μένα γιατί με οδήγησε καλλιτεχνικά σε μοναδικά μονοπάτια. Είναι champions league για να το πούμε ποδοσφαιρικά ο Αντώνης Βαρδής" συμπλήρωσε.

"Οι παρέες είναι αυτές που κάνουν την επιτυχία, άρα νιώθω χαρούμενος που με τους συνεργάτες μου προσπαθούμε κάθε φορά να βρούμε το καλύτερο, την επόμενη τάση, το τραγούδι με το οποίο θα οδηγήσουμε τον κόσμο σε άλλα μονοπάτια και τα τελευταία 25 χρόνια τα καταφέρνουμε μια χαρά και ο κόσμος στηρίζει τις επιλογές μας" τόνισε.

"Δεν κερδίζουν οι πρωταγωνιστές πλέον, κερδίζουν οι ομάδες" υπογράμμισε.

Ερωτηθείς αν η γέννηση της κόρης του είναι ο μεγαλύτερος σταθμός της ζωής του απάντησε "είναι ένας έρωτας που έχει και τεράστια ευθύνη, έχει και τεράστιο άγχος. Όλα τα μεγάλα συναισθήματα που κρύβονται μέσα σε έναν μεγάλο έρωτα, φοβάσαι μην τον χάσεις, φοβάσαι μην του υπερβολικά δοθείς, φοβάσαι μην τον κακομάθεις, φοβάσαι όλα αυτά. Δεν ξέρω, αν υπάρχει το μέτρο. Με την κόρη μου περνάω ποιοτικό χρόνο, θα την βάλω για ύπνο, θα ξυπνήσουμε μαζί, θα πάμε και τις βόλτες μας, όσο χρειάζεται. Είμαστε πολύ κοντά, νιώθω ότι μεγαλώνει φυσιολογικά, πολύ ωραία. Είναι πέντε ετών τώρα. Θα έρθει πρώτη φορά σε συναυλία τώρα και η μητέρα της την έχει βάλει σε εντατικά μαθήματα να μάθει τα τραγούδια. Θα είναι η πρώτη φορά που θα έρθει".

Για την Υβόννη είπε ότι "για να γίνει το θαύμα χρειάζεται δύο, άρα λοιπόν το θαύμα βγήκε γιατί μπήκε στη ζωή μου η Υβόννη. Μετά από 10 χρόνια τα καταφέρνει, περνάμε όμορφα όσο μπορούμε να περνάμε μέσα στην καθημερινότητα μας ο καθένας έχει τις δουλειές του. Η Υβόννη έχει φτιάξει ένα πετυχημένο Brand, μια εξαιρετική εταιρεία με τα ρούχα της. Ο κόσμος και οι γυναίκες την εμπιστεύονται και έχει πετύχει όμορφα πράγματα όπως το φανταζόταν. Είμαστε και οι δύο δίδυμοι και ταιριάξαμε".

"Κατάφερα όχι αναίμακτα αλλά από τη στιγμή που δεν έπαθε κάτι η υγεία μου, έπαθα το λιγότερο κακό. Άρα ότι έχασα μόνο οικονομικά, κάνω τον σταυρό μου και λέω ευχαριστώ Θεέ μου" είπε για την περιπέτειά του με τον Ηρακλή.

"Κυριακή του Πάσχα θα κάνουμε στο Ντουμπάι στο Nammos" ανέφερε.

Ακούστε τα ηχητικά μέρη στο παρακάτω link:

https://www.real.gr/media/arthro/o_anto ... _8-608788/
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42376
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Αντώνης Ρέμος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42376
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Αντώνης Ρέμος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42376
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Αντώνης Ρέμος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42376
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Αντώνης Ρέμος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »



Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42376
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Αντώνης Ρέμος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Αντώνης Ρέμος: Εντυπωσιακή συναυλία στο κατάμεστο Tae Kwon Do στην Αθήνα

Μοναδικές στιγμές στο «Live Experience Tour 2020»!

Εικόνα

Ένα θριαμβευτικό και συναρπαστικό μουσικό ταξίδι χάρισε ο Αντώνης Ρέμος με τη μεγάλη συναυλία του στο κατάμεστο στάδιο του Tae Kwon Do, από το οποίο ξεκίνησε, το βράδυ της Τετάρτης, η περιοδεία του, «Live Experience Tour 2020»! Από την εντυπωσιακή βραδιά, δεν έλειψαν οι εκπλήξεις, με τον Αντώνη Ρέμο να κάνει ανεπανάληπτα ντουέτα με καταξιωμένους συναδέλφους του.

Εικόνα

Τραγούδια που όλοι έχουμε αγαπήσει, τραγουδήσει και απολαύσει από τον κορυφαίο Έλληνα ερμηνευτή, αλλά και αξεπέραστες ερμηνείες του, συνέθεσαν μία ανεπανάληπτη μουσική εμπειρία, υψηλών τεχνικών προδιαγραφών.

Εικόνα

Το ασφυκτικά γεμάτο στάδιο ένωσε τη φωνή του με εκείνη του Αντώνη Ρέμου από την πρώτη κιόλας στιγμή. Η έναρξη έγινε με την πρόσφατη μεγάλη επιτυχία «Όλα Τα Δάκρυα», που κυκλοφορεί από την Panik Records, ενώ ακολούθησαν τραγούδια από ολόκληρη την 30χρονη καριέρα του, όπως τα «Δυο Ψέματα», «Σπασμένα Κομμάτια Της Καρδιάς», «Είναι Στιγμές», «Η Νύχτα Δυο Κομμάτια», «Έλα Να Με Τελειώσεις», «Μέχρι Το Τέλος Του Κόσμου», «Μείνε Λίγο Στη Γραμμή», «Όλος Δικός Σου», «Εδώ Και Τώρα» και «Λένε».

Εικόνα

Ιδιαίτερα συγκινητική η στιγμή που ο Αντώνης Ρέμος αφιέρωσε στην κόρη του, που παρακολούθησε για πρώτη φορά ολόκληρη συναυλία του, το τραγούδι του «Χρόνια Πολλά», μιας που αύριο, Παρασκευή 14 Φεβρουαρίου, έχει τα γενέθλιά της.

Από την ξεχωριστή βραδιά δεν έλειψαν οι εκπλήξεις, με τον Αντώνη Ρέμο να κάνει ντουέτα με συναδέλφους του, τα οποία είχαν κρατηθεί μυστικό και αποκαλύφθηκαν εκείνη τη στιγμή! Με σειρά εμφάνισης, στη σκηνή ανέβηκαν οι Μάνος Πυροβολάκης, Μελίνα Ασλανίδου, Μαντώ και Καίτη Γαρμπή, στα τραγούδια «Μπορεί Να Βγω», «Τετάρτη Βράδυ», «Εμείς» και «Ασυμφωνία Χαρακτήρων».

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα

Επόμενοι σταθμοί του «Live Experience Tour 2020» είναι η Πάτρα (Σάββατο 7 Μαρτίου), η Λάρισα (10 Μαρτίου), τα Χανιά (13 Μαρτίου), το Ηράκλειο (14 Μαρτίου), η Ξάνθη (18 Μαρτίου), ο Βόλος (21 Μαρτίου) και η Κοζάνη (28 Μαρτίου). Η περιοδεία θα ολοκληρωθεί στην Θεσσαλονίκη (11 Απριλίου) και στη συνέχεια ο Αντώνης Ρέμος θα βρεθεί, επί περίπου ένα μήνα, σε Αμερική και Καναδά.

https://mikrofwno.gr/2020/02/antonis-re ... lrGoVK7YGQ
Notisking
Δημοσιεύσεις: 173
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 09, 2018 11:36 pm

Re: Αντώνης Ρέμος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Notisking »



🔝🔝🔝
Notisking
Δημοσιεύσεις: 173
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 09, 2018 11:36 pm

Re: Αντώνης Ρέμος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Notisking »



Αποφωνηση
Notisking
Δημοσιεύσεις: 173
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 09, 2018 11:36 pm

Re: Αντώνης Ρέμος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Notisking »



Ντουέτο με την Καίτη!!!!
Notisking
Δημοσιεύσεις: 173
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 09, 2018 11:36 pm

Re: Αντώνης Ρέμος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Notisking »


🔝🔝🔝🔝🔝🔝🔝🔝🔝
Notisking
Δημοσιεύσεις: 173
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 09, 2018 11:36 pm

Re: Αντώνης Ρέμος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Notisking »


🔝🔝🔝🔝🔝🔝
Notisking
Δημοσιεύσεις: 173
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 09, 2018 11:36 pm

Re: Αντώνης Ρέμος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Notisking »



🍾🍾🍾🍾🍾🍾🍾🍾🍾
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42376
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Αντώνης Ρέμος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42376
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Αντώνης Ρέμος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42376
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Αντώνης Ρέμος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42376
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Αντώνης Ρέμος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Notisking
Δημοσιεύσεις: 173
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 09, 2018 11:36 pm

Re: Αντώνης Ρέμος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Notisking »


♥️♥️♥️♥️
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42376
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Αντώνης Ρέμος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Απάντηση