80's & 90's nostalgia

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
chris3m
Δημοσιεύσεις: 3253
Εγγραφή: Παρ Μαρ 17, 2006 12:44 pm

Re: 90's nostalgia

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από chris3m »

XSLOVE έγραψε:K TO PIO SIMANTIKO: TOTE DEN UPIRXAN PLAYLISTS STA RADIOFONA!!!
πες τα...πες τα....πες τα.....
sow
Δημοσιεύσεις: 14233
Εγγραφή: Τετ Δεκ 17, 2008 9:05 pm

Re: 90's nostalgia

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sow »

stathis2b έγραψε:
Πέρα απο αυτό , δεν μου άρεσε προσωπικά που ολη η Ελλαδα εγινε ενα απεραντο "ελληναδικο" και δεν ακουγες τιποτα αλλο παρα μονο τσιφετετελια και ζειμπέκικα όλη την ημέρα.
+1

ola auta ta gyftotsiftetelia kai ta klarina mera-nyxta, ahdia sketh.
Vandomaniac
Δημοσιεύσεις: 1395
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 08, 2004 12:02 am

Re: 90's nostalgia

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Vandomaniac »

sow έγραψε:
stathis2b έγραψε:
Πέρα απο αυτό , δεν μου άρεσε προσωπικά που ολη η Ελλαδα εγινε ενα απεραντο "ελληναδικο" και δεν ακουγες τιποτα αλλο παρα μονο τσιφετετελια και ζειμπέκικα όλη την ημέρα.
+1

ola auta ta gyftotsiftetelia kai ta klarina mera-nyxta, ahdia sketh.
Με την ίδια λογική όμως βγαίνουν τώρα (αν και φέτος όχι σε τέτοιο βαθμό) χαζο ράπερ και κάτι γκόμενες ξώβ*ζες με την οκά και τραγουδάνε τα ίδια πράγματα.
Τότε υπήρχαν κι άλλα πράγματα "σε προσφορά" εκτός από τα ζεϊμπέκικα και τα τσιφτετέλια που λες. Και συν τοις άλλοις, υπήρχαν και τα τσιφτετέλια της Σαρρή, αλλά και αυτά της Βϊσση και της Βανδή ή του Ρέμου. Τυχαία παραδείγματα ήταν αυτά που ανέφερα.
sow
Δημοσιεύσεις: 14233
Εγγραφή: Τετ Δεκ 17, 2008 9:05 pm

Re: 90's nostalgia

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sow »

ma de diafwnw oti kai autes oi rap vlakeies sta couple me tis afwnes pou tragoudane ta refrain einai eksisou xalia. Vevaia ayto einai fainomeno twn teleutaiwn 2 etwn peripou enw ta alla mia dekaetia kai vale.
Olo auto me ta ellhnadika eixe ftasei se shmeio parakmhs kai se oria skuladikou me ton kosmo na xoreuei 6 wres panw se ena trapezi tsiftetelia san tis arkoudes.
Toulaxiston ta teleytaia xronia exei meiw8ei shmantika auto kai pleon vlepoume na ginontai programmata se xwrous pou 8umizoun club kai me ligotero laiko repertorio.
stathis2b
Δημοσιεύσεις: 1093
Εγγραφή: Τρί Ιαν 27, 2009 8:51 pm

Re: 90's nostalgia

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stathis2b »

Vandomaniac έγραψε:
sow έγραψε:
stathis2b έγραψε:
Πέρα απο αυτό , δεν μου άρεσε προσωπικά που ολη η Ελλαδα εγινε ενα απεραντο "ελληναδικο" και δεν ακουγες τιποτα αλλο παρα μονο τσιφετετελια και ζειμπέκικα όλη την ημέρα.
+1

ola auta ta gyftotsiftetelia kai ta klarina mera-nyxta, ahdia sketh.
Με την ίδια λογική όμως βγαίνουν τώρα (αν και φέτος όχι σε τέτοιο βαθμό) χαζο ράπερ και κάτι γκόμενες ξώβ*ζες με την οκά και τραγουδάνε τα ίδια πράγματα.
Τότε υπήρχαν κι άλλα πράγματα "σε προσφορά" εκτός από τα ζεϊμπέκικα και τα τσιφτετέλια που λες. Και συν τοις άλλοις, υπήρχαν και τα τσιφτετέλια της Σαρρή, αλλά και αυτά της Βϊσση και της Βανδή ή του Ρέμου. Τυχαία παραδείγματα ήταν αυτά που ανέφερα.
Δεν διαφωνώ σ'αυτο που λες αλλά τώρα μπορείς να ακούσεις και κάτι αλλο στο ραδιόφωνο.Μέσα στα pop και dance ακούς Πλούταρχο, Θεοδωρίδου κλπ.Τοτε δεν ακουγες κανενα αλλο μουσικο ειδος.Αυτη ειναι η διαφορά
Krouela
Δημοσιεύσεις: 10285
Εγγραφή: Παρ Απρ 20, 2007 7:59 pm
Τοποθεσία: Cosmo-City
Επικοινωνία:

Re: 90's nostalgia

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Krouela »

orea tha itan na ypirxe 50-50 laika kai pop. ala afto den tha katalavoun pote sto ellanta :fan:
Krouela agapes mou, Krouela
Vandomaniac
Δημοσιεύσεις: 1395
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 08, 2004 12:02 am

Re: 90's nostalgia

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Vandomaniac »

Krouela έγραψε:orea tha itan na ypirxe 50-50 laika kai pop. ala afto den tha katalavoun pote sto ellanta :fan:
Σωστή! Και να προσθέσω ότι είναι καλύτερα έκαστος να είναι στο είδος του!
antidoto
Δημοσιεύσεις: 35870
Εγγραφή: Τετ Απρ 06, 2005 12:26 pm
Τοποθεσία: London

Re: 90's nostalgia

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από antidoto »

sow έγραψε:ma de diafwnw oti kai autes oi rap vlakeies sta couple me tis afwnes pou tragoudane ta refrain einai eksisou xalia. .
+10000000000000000000
Παρε ανασα και παμε...
afn
Δημοσιεύσεις: 175006
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 11, 2004 3:21 am

Re: 90's nostalgia

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από afn »

Εγώ προσωπικά αγάπησα πιο πολύ την αρχή των 90's που ήταν πολύ δυνατό ακόμα και το pop... Και τα λαϊκά αργότερα νομίζω ήταν πολύ πιο φρέσκα απ'ότι μας ακούγονται σήμερα!
Και όλα αυτά με γνώμονα το ραδιόφωνο, γιατί σε κέντρα δεν πήγαινα ήμουν μικρός και εκτός Αθήνας!! :-P
Να αγωνιάς γι'αυτόν και να του δίνεις χαμόγελα, είναι αγάπη
chris3m
Δημοσιεύσεις: 3253
Εγγραφή: Παρ Μαρ 17, 2006 12:44 pm

Re: 90's nostalgia

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από chris3m »

afn έγραψε:Εγώ προσωπικά αγάπησα πιο πολύ την αρχή των 90's που ήταν πολύ δυνατό ακόμα και το pop...
Ρακιντζής...Μαντώ...Κορκολής...Αλέξια...Χαριτοδιπλωμένος...Ευριδίκη...Δάντης...Αρβανίτη...Γαρμπή...Καλλίρης
GUNNER_10
Δημοσιεύσεις: 13408
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 13, 2006 1:31 am

Re: 90's nostalgia

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GUNNER_10 »

egw prosopika theoro oti vgainane sta 90's olwn twn eidwn ta kommatia gia ayto kai htan pio oraia..
ok tha akouges poly laiko(dioti mhn xexnate sta 80's klp mono pop kata vasi epaize mpala)alla htan kalo laiko,alla akouges px kai pop vlepe korkolis dantis klp.
Vandomaniac
Δημοσιεύσεις: 1395
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 08, 2004 12:02 am

Re: 90's nostalgia

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Vandomaniac »

Ελάτε να θυμηθούμε κανένα ωραίο τραγουδάκι από εκείνη τη δεκαετία. Ποστάρετε κάτι! :smile:
stathis2b
Δημοσιεύσεις: 1093
Εγγραφή: Τρί Ιαν 27, 2009 8:51 pm

Re: 90's nostalgia

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stathis2b »

ΑΛΕΞΙΑ - Ελα μια νυχτα

http://www.youtube.com/watch?v=9M6e-nj86jo
Chronisgreek
Δημοσιεύσεις: 10833
Εγγραφή: Παρ Μαρ 17, 2006 12:45 pm

Re: 90's nostalgia

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chronisgreek »

pisteuw oti einai h hitara ths dekaetias:
http://www.youtube.com/watch?v=OcEa_Gjnvrw
opws k ola sxedon ths kaiths!
GUNNER_10
Δημοσιεύσεις: 13408
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 13, 2006 1:31 am

Re: 90's nostalgia

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GUNNER_10 »

egw exw pei to tha melagxolisw isws na nai kai to shma katatethen ayths ths dekaetias.
Chronisgreek
Δημοσιεύσεις: 10833
Εγγραφή: Παρ Μαρ 17, 2006 12:45 pm

Re: 90's nostalgia

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chronisgreek »

k to tragoudi pou allakse olh thn epoxh pros to laiko-elafrolaiko pisteyw...!
Vandomaniac
Δημοσιεύσεις: 1395
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 08, 2004 12:02 am

Re: 90's nostalgia

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Vandomaniac »

Για μένα έρχεται τρίτο μετά το "περασμένα ξεχασμένα" και το "χαμενα"
GUNNER_10
Δημοσιεύσεις: 13408
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 13, 2006 1:31 am

Re: 90's nostalgia

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GUNNER_10 »

Vandomaniac έγραψε:Για μένα έρχεται τρίτο μετά το "περασμένα ξεχασμένα" και το "χαμενα"
ΤΟ ΧΑΜΕΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΑΝΕΒΑΙΝΕ Η ΔΥΝΑΜΙΚΗ ΤΟΥ ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΓΕ Ο ΚΑΙΡΟΣ...
Vandomaniac
Δημοσιεύσεις: 1395
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 08, 2004 12:02 am

Re: 90's nostalgia

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Vandomaniac »

GUNNER_10 έγραψε:
Vandomaniac έγραψε:Για μένα έρχεται τρίτο μετά το "περασμένα ξεχασμένα" και το "χαμενα"
ΤΟ ΧΑΜΕΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΑΝΕΒΑΙΝΕ Η ΔΥΝΑΜΙΚΗ ΤΟΥ ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΓΕ Ο ΚΑΙΡΟΣ...
Ναι ίσως, αλλά θυμάμαι τότε πόσο είχα πορωθεί εγώ με αυτά τα δύο που σου ανέφερα. Και το θα μελαγχολήσω μου άρεσε και το άκουγα, αλλά από την πρώτη στιγμή αυτά τα δύο ήταν (και είναι ακόμη) αγαπημένα μου.
GUNNER_10
Δημοσιεύσεις: 13408
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 13, 2006 1:31 am

Re: 90's nostalgia

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GUNNER_10 »

ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΑΠΟ ΤΑ ΩΡΑΙΟΤΕΡΑ ΠΟΠ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΤΩΝ 90'S ΠΟΥ ΤΟ ΑΚΟΥΩ ΧΑΛΑΡΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ

http://www.youtube.com/watch?v=F3QGLgnFd5c
Απάντηση