Μικρά - μικρά κι ενδιαφέροντα μουσικά νέα!

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
Entek
Δημοσιεύσεις: 17203
Εγγραφή: Τρί Φεβ 10, 2004 12:26 am

Μικρά - μικρά κι ενδιαφέροντα μουσικά νέα!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Entek »

Διάφορα μικρά - μικρά και ενδοιαφέροντα μουσικά νέα που έχουν να κάνουν με εμφανίσεις, video clips και ότι άλλο αφορά την ελληνική εμπορική μουσική σκηνή (εκτός από ΝΕΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ)...

Ας τα βάζουμε εδώ!!! :give_rose:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Entek την Τετ Δεκ 22, 2010 2:52 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Κάτι μου λέει ότι σύντομα θα 'ρθουν καλύτερες μέρες!!!
Chronisgreek
Δημοσιεύσεις: 10833
Εγγραφή: Παρ Μαρ 17, 2006 12:45 pm

Re: ΜΙΚΡΑ-ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΕΝΔΟΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΝΕΑ!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chronisgreek »

basika gia arxh to endiaferonta grafetai me I oxi me OI !
Entek
Δημοσιεύσεις: 17203
Εγγραφή: Τρί Φεβ 10, 2004 12:26 am

Re: ΜΙΚΡΑ-ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΝΕΑ!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Entek »

Anemos2006 έγραψε:Εικόνα
Επιβεβαιώθηκε το πρωί από την ΕΡΤ και μέσω της εκπομπής της Ελένης Μενεγάκη ότι τα 4 ονόματα καλλιτεχνών που διέρρευσαν ισχύουν.
Οι υποψήφιοι προς το παρόν για την φετινή Eurovision, είναι ο Γιάννης Σαββιδάκης, η Αντιγόνη Ψυχράμη, ο Θεοχάρης Ιωαννίδης και τα Κόκκινα Χαλιά. Άλλα 2 ονόματα θα είναι υποψήφιοι, που ακόμα δεν ξέρουν ποιοι θα είναι και μετά θα κληθεί το ελληνικό κοινό να ψηφίσει για το ποιος θα μας εκπροσωπεύσει.

Από την Ιώννη Πολίτη
Κάτι μου λέει ότι σύντομα θα 'ρθουν καλύτερες μέρες!!!
Entek
Δημοσιεύσεις: 17203
Εγγραφή: Τρί Φεβ 10, 2004 12:26 am

Re: ΜΙΚΡΑ-ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΝΕΑ!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Entek »

Anemos2006 έγραψε:ΕικόναΜετά την μεγάλη επιτυχία του τραγουδιού τους "Σε όνειρα Χαμένα" με την οποία και μας συστήθηκαν οι REC, τώρα ΑλλάΖουν και μας δείχνουν το ολοκαίνουριο VideoClip για το τραγούδι τους με τίτλο "ΑλλάΖω",
το οποίο έχει ήδη κερδίσει έδαφος στις ραδιοφωνικές λίστες, και όπως όλα δείχνουν πρόκειται για μια νέα επιτυχία !

Credits: Rec - Αλλάζω | Σκηνοθεσία: Δημήτρης Συλβέστρος | Δ/νση Φωτογραφίας: Ντίνος Μαχαίρας | Post Production: Μία Αλικάκη | Μοντάζ: Μία Αλικάκη / Δ. Συλβέστρος | Make Up: Αλεξάνδρα Κοτζαμάνη | Δ/νση Παραγωγής: Τέτα Αποστολάκη | από τον ομότιτλο δίσκο των REC με τίτλο: "ΑλλάΖω", κυκλοφορεί από την Lyra (EGE)

http://www.youtube.com/watch?v=cs1hdH7i ... r_embedded
Κάτι μου λέει ότι σύντομα θα 'ρθουν καλύτερες μέρες!!!
Entek
Δημοσιεύσεις: 17203
Εγγραφή: Τρί Φεβ 10, 2004 12:26 am

Re: ΜΙΚΡΑ-ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΝΕΑ!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Entek »

Anemos2006 έγραψε:
Νέο βίντεο κλιπ από Άννα Βίσση;

Εχθές, στο Αθηνών Αρένα, είδαμε την Άννα Βίσση, με μία κάμερα χειρός να τραβάει πλάνα, ερμηνεύοντας το νέο της κομμάτι "Δε θα υπάρξει άλλο".
Πιθανότατα, θα είναι το δεύτερο βίντεο κλιπ του νέου της δίσκου "Αγάπη είναι εσύ" αφού έγιναν οι πρώτες λήψεις. Το κομμάτι ακούγεται ήδη αρκετά στο ραδιόφωνο και σημειώνει μεγάλη επιτυχία.

Stay tuned για την επιβεβαίωση...

http://www.youtube.com/watch?v=6v8FgdJR ... r_embedded
Anemos2006 έγραψε:Το fannatics.gr, το επίσημο fan's site της Άννας Βίσση έκλεισε τα 3 του χρόνια και το γιόρτασε με ένα μεγάλο party στο "Αθηνών Αρένα".

Το ραντεβού κλείστηκε για την Παρασκευή 7 Ιανουαρίου και εκτός όσων fannatics ζουν στην Αθήνα υπήρχαν και κάποιοι που ταξίδεψαν από τη Σαλαμίνα, τη Χαλκίδα, τη Θεσσαλονίκη, την Πάτρα, τα Γιάννενα, τη Σύρο, ακόμα και από την... Αίγυπτο για να βρεθούν στο "Αθηνών Αρένα" και να γιορτάσουν μαζί με την Άννα Βίσση τα 3α γενέθλια του fannatics.gr!

Τα μπαλόνια, τα κομφετί, τα συνθήματα, οι φωνές, το χειροκρότημα, ο ενθουσιασμός, το κέφι και η ενέργεια των fannatics δημιούργησαν μία μοναδική ατμόσφαιρα στο μαγαζί!

"Τι κοινό είναι αυτό σήμερα! Πω πω πω! Δεν υπάρχει αυτό που βλέπω.. Αλήθεια σας το λέω.. Κάτι γίνεται σήμερα.. Μαγικό!", είπε η Άννα όταν ανέβηκε στη σκηνή!
Αρχή / Μουσικά Νέα / To party του fannatics.gr στο Αθηνών Αρένα!
To party του fannatics.gr στο Αθηνών Αρένα!
Το fannatics.gr, το επίσημο fan's site της Άννας Βίσση έκλεισε τα 3 του χρόνια και το γιόρτασε με ένα μεγάλο party στο "Αθηνών Αρένα".
Το ραντεβού κλείστηκε για την Παρασκευή 7 Ιανουαρίου και εκτός όσων fannatics ζουν στην Αθήνα υπήρχαν και κάποιοι που ταξίδεψαν από τη Σαλαμίνα, τη Χαλκίδα, τη Θεσσαλονίκη, την Πάτρα, τα Γιάννενα, τη Σύρο, ακόμα και από την... Αίγυπτο για να βρεθούν στο "Αθηνών Αρένα" και να γιορτάσουν μαζί με την Άννα Βίσση τα 3α γενέθλια του fannatics.gr!

Τα μπαλόνια, τα κομφετί, τα συνθήματα, οι φωνές, το χειροκρότημα, ο ενθουσιασμός, το κέφι και η ενέργεια των fannatics δημιούργησαν μία μοναδική ατμόσφαιρα στο μαγαζί!

"Τι κοινό είναι αυτό σήμερα! Πω πω πω! Δεν υπάρχει αυτό που βλέπω.. Αλήθεια σας το λέω.. Κάτι γίνεται σήμερα.. Μαγικό!", είπε η Άννα όταν ανέβηκε στη σκηνή!

Dim lights

"Έχουμε κάτι γενέθλια σήμερα! Εγώ έγινα 53 και το fannatics 3! Γιορτάζει το μεγαλύτερο fan club της περιοχής.. fANNAtics.. με δύο "Ν" για την Άννα Βίσση! Ευχαριστώ πάρα πολύ! Ευχαριστώ εσάς που υπάρχετε, που είστε δυνατοί και κλείσατε 3 χρόνια.. Εύχομαι χρόνια πολλά και φαν(ν)ατικά και άξια!", είπε η Άννα όταν της πήγαν στη σκηνή την τούρτα.

Αφού τραγούδησαν όλοι μαζί το "Happy Birthday" και έσβησε το κεράκι της τούρτας απευθυνόμενη στον κόσμο είπε: "Η αγάπη των παιδιών αυτών είναι τόσο τεράστια και σημαντική για 'μένα.. Για τα τραγούδια μου, για τα κέφια μου, για την ψυχολογική μου κατάσταση κι ας μην συμφωνούμε πάντα!"

Ενώ κοιτάζοντας προς τους fannatics είπε: "Φέτος σας πείραξα λίγο στην αρχή, αλλά μετά σας κέρδισα, έτσι δεν είναι; Μου αρέσει αυτό, γιατί έχετε άποψη! Σας αγαπώ πολύ, πάρα πολύ και σας ευχαριστώ για όλα! Ό,τι κάνετε για 'μένα! Αν και πιστεύω ότι τα νιώθετε πολύ βαθιά μέσα σας και το γουστάρετε που το κάνετε και αυτό είναι σημαντικό για 'μένα! Σας ευχαριστώ πολύ!"
Κι επειδή γενέθλια χωρίς δώρο δε γίνεται, ένας τυχερός fannatic είχε την ευκαιρία να γνωρίσει την Άννα από κοντά και να συνομιλήσει μαζί της στο καμαρίνι της για περίπου μία ώρα!

Η Άννα συνέχισε να ξεσηκώνει τον κόσμο με τα τραγούδια της και οι fannatics συνέχισαν να την αποθεώνουν μέχρι τις 06:15 το πρωί!

Χρόνια πολλά fannatics.gr!

http://www.youtube.com/watch?v=UlVpCltA ... r_embedded
http://www.youtube.com/watch?v=CqPjFfQN ... r_embedded
Κάτι μου λέει ότι σύντομα θα 'ρθουν καλύτερες μέρες!!!
supernatural22

Re: ΜΙΚΡΑ-ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΝΕΑ!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από supernatural22 »

Στέφανος Δημοσθένους - Ότι αγαπάς να σε πληγώνει (Videoclip)

http://www.youtube.com/watch?v=RrTgpWMBd3A&feature=sub
Anemos2006
Δημοσιεύσεις: 2856
Εγγραφή: Τετ Οκτ 24, 2007 1:34 pm

Re: ΜΙΚΡΑ-ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΝΕΑ!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Anemos2006 »

Το νέο clip των Vegas "Mad about you" το βλέπουμε πια στις οθόνες μας και αποτελεί το «άνοιγμα» συγκροτήματος για μια διεθνή διαδρομή, ευελπιστώντας να κατακτήσει και τα ξένα charts,
μιας και θα κυκλοφορήσει, εκτός από την Ελλάδα και σε τρεις γαλλικές συλλογές.

Μεγάλο πλεονέκτημα η συνεργασία τους με τον διάσημο παραγωγό και Dj Tomer G, ο οποίος κρύβεται πίσω από μεγάλες επιτυχίες των Britney Spears και Kylie Minogue. Το tralala.gr βρέθηκε πριν λίγο καιρό στα γυρίσματα του εν λόγω clip και μας μετέδωσε το όλο κλίμα, το concept, καθώς και δηλώσεις από τους πρωταγωνιστές.

http://www.youtube.com/watch?v=m1ymskDK ... r_embedded
Anemos2006
Δημοσιεύσεις: 2856
Εγγραφή: Τετ Οκτ 24, 2007 1:34 pm

Re: ΜΙΚΡΑ-ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΝΕΑ!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Anemos2006 »

Η Ελπίδα αποκάλυψε πως ο Ψινάκης της αποκάλυψε πως η ΕΡΤ έκοψε την συμμετόχη του Θεοχάρη Ιωναννίδη για την eurovision γιατί δέχτηκαν πολιτική παρέμβαση εξαιτίας του ίδιου του μάνατζερ και δημοτικού συμβούλου.
Η τραγουδίστρια υποστήριξε πως ο Θεοχάρης θα πάει πολύ καλά και αποκάλυψε πως ήδη ετοιμάζει την πρώτη του δισκογραφική δουλειά...

http://www.youtube.com/watch?v=r5Rjy-ck ... r_embedded#!
supernatural22

Re: ΜΙΚΡΑ-ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΝΕΑ!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από supernatural22 »

Εικόνα

Ντουέτο - έκπληξη ετοιμάζουν η sexy Ελένη Φουρέιρα και ο Κώστας Μαρτάκης! Οι δύο καλλιτέχνες, που αυτή τη σεζόν συνεργάζονται με την Νατάσα Θεοδωρίδου και τον Ηλία Βρεττό στο "Anodos" με μεγάλη επιτυχία, αποφάσισαν να τεστάρουν τις δυνάμεις τους και σε ένα κοινό κομμάτι. Η (ωραία) Έλενα της πίστας, που αυτή τη στιγμή συγκαταλέγεται στις πιο δημοφιλείς καλλιτέχνιδες της Ελλάδας, είναι σε συζητήσεις με τον δημοφιλή τραγουδιστή και τους συνεργάτες του για να τραγουδήσουν μαζί ένα σούπερ ανεβαστικό κομμάτι. Σύμφωνα με πληροφορίες της εφημερίδας Εspresso, Ελένη και Κώστας ήδη εδώ και λίγες μέρες ετοιμάζονται πυρετωδώς για το τραγούδι του, που - δεδομένης της λαοφιλίας τους - αναμένεται να γίνει το απόλυτο hit.

http://ishow.gr/news.asp?guid=191A1BF1- ... 2085D85505
Anemos2006
Δημοσιεύσεις: 2856
Εγγραφή: Τετ Οκτ 24, 2007 1:34 pm

Re: ΜΙΚΡΑ-ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΝΕΑ!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Anemos2006 »

Εικόνα
Ηλίας Ψινάκης: «Θα πάμε στη Eurovision σαν τις γύφτισσες»

Την απάντησή του για το «κόψιμο» του Θεοχάρη Ιωαννίδη από τους ημιτελικούς της Eurovision έδωσε ο Ηλίας Ψινάκης.

«Το ποιος έχει το πακέτο το αποφασίζει ο κόσμος, αυτός επιλέγει. Αυτός δεν πληρώνει την ΕΡΤ άλλωστε; Η Eurovision δεν είναι θέμα ερμηνευτή, δεν έχει σχέση με τον Θεοχάρη, αλλά με τον Κορκολή που γράφει το τραγούδι. Είναι μουσικός διαγωνισμός. Φορέθηκε φέτος μια επιτροπή για low profile της Ελλάδας λόγω οικονομικής κρίσης και να πάμε σαν τις γύφτισσες. Έβαλαν κάτι άτομα που δεν υπήρχαν στο προσκήνιο καν».

Σχολιάζοντας τον λόγο για τον οποίο αποκλείστηκε από την ΕΡΤ ο Θεοχάρης, ότι δηλαδή δεν είναι καν τραγουδιστής, ο Ηλίας Ψινάκης είπε: «Είναι τρελό στη συγκεκριμένη περίπτωση γιατί δεν τραγουδάει η Πρωτοψάλτη ή ο Ρέμος. Οι υπόλοιποι υποψήφιοι δεν είναι πρωτοκλασάτα ονόματα. Είναι όλα νεαρά παιδιά, ριαλιτάκια και τέτοια. Μάλιστα, ο συγκεκριμένος έχει σπουδάσει στη Νέα Υόρκη ηθοποιία, χορό και τραγούδι, και είναι από Γερμανία και μιλάει άπταιστα γερμανικά».

Ποια ήταν η αντίδραση του Θεοχάρη, όταν έμαθε για τον αποκλεισμό του; «Αυτή τη στιγμή η μητέρα του αντιμετωπίζει ένα μεγάλο πρόβλημα υγείας και τον αφορά αυτό τώρα. Σε τέτοιες περιπτώσεις δεν σε νοιάζει η Eurovision αλλά η μάνα σου».

Από τη Σοφία Παφτούνου
Anemos2006
Δημοσιεύσεις: 2856
Εγγραφή: Τετ Οκτ 24, 2007 1:34 pm

Re: ΜΙΚΡΑ-ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΝΕΑ!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Anemos2006 »

Σε σύνθεση και παραγωγή του νέου team των επιτυχιών MASTER TEMPO / PANTZIS, η Έλενα Μεταξά τραγουδά το νέο smash hit single της "Μ'ένα σου φιλί".
Είναι το νέο radio & club hit και κυκλοφορεί σε digital single από την Digital Ray records. Το sexy hot video clip σκηνοθέτησε ο μετρ της εικόνας Μανώλης Τζιράκης.

http://www.youtube.com/watch?v=JhFs0LWZ ... r_embedded
Anemos2006
Δημοσιεύσεις: 2856
Εγγραφή: Τετ Οκτ 24, 2007 1:34 pm

Re: ΜΙΚΡΑ-ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΝΕΑ!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Anemos2006 »

Εικόνα
Στεφανία Ρίζου - Η Δική Μου Βραδιά
Μουσική: Δημήτρης Φάκος
Στίχοι: Δημήτρης Φάκος

Βγήκα πάλι έξω μετά από καιρό
Πόσο μου 'χε λείψει να το κάνω αυτό
Θέλω στο ρυθμό της μουσικής να αφεθώ
Να χαθώ

Βάλε μία γύρα μπάρμαν στα παιδιά
Είναι κερασμένα από μένα αυτά
Πίνω στα καλύτερα που θα 'ρθουν μετά
Μοναξιά, άντε γεια

Απόψε δεν γυρνάω σπίτι
Συγνώμη αλλά
Σε ξεπέρασα κι είμαι καλά
Η ζωή μου ανήκει
Και βγαίνω μπροστά
Μοιράζω φιλιά
Δυνατά
Δεν γυρνάω σπίτι
Δηλώνω παρόν
Για μένα είσαι πια παρελθόν
Η ζωή μου ανήκει
Και όλα καλά
Πετάω ξανά
Είναι η δική μου βραδιά

Πόσο χρόνο έχασα μαζί σου εγώ
Έβλεπα στον εαυτό μου έναν εχθρό
Πίνω στα καλύτερα που θα 'ρθουν γι' αυτό
Μοναξιά, στο καλό
Kategorie:
http://www.youtube.com/watch?v=KWd7WUia ... re=related
Anemos2006
Δημοσιεύσεις: 2856
Εγγραφή: Τετ Οκτ 24, 2007 1:34 pm

Re: ΜΙΚΡΑ-ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΝΕΑ!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Anemos2006 »

Είναι πλέον γεγονός η επίσημη ανακοίνωση των υποψηφίων καλλιτεχνών που επιθυμούν να εκπροσωπήσουν την Ελλάδα στον επόμενο μουσικό διαγωνισμό της Eurovision το Μάη του 2011. Ήδη τις τελευταίες ημέρες είχαν αρχίσει οι διαρροές ονομάτων, και η τελική λίστα περιλαμβάνει τα περισσότερα από τα ονόματα που είχαν ακουστεί…

Όπως αναφέρει το Δελτίο Τύπου, η ΕΡΤ, στην κατεύθυνση ανάδειξης νέων πρωτοεμφανιζόμενων καλλιτεχνών μέσα από τον Διαγωνισμό Tραγουδιού της Eurovision -που είναι άλλωστε και η κρατούσα τάση σε πολλές ευρωπαϊκές χώρες – αποδέχτηκε τη συμμετοχή των παρακάτω καλλιτεχνών και συγκροτημάτων στον Ελληνικό Τελικό, που θα πραγματοποιηθεί στο τέλος Φεβρουαρίου, υπό την αίρεση ότι το τραγούδι με το οποίο προτίθενται να διαγωνιστούν θα είναι αποδεκτό από την ΕΡΤ:

Από τη δισκογραφική εταιρεία SONY: τo συγκρότημα «Κόκκινα Χαλιά», τη Βαλάντω Τρύφωνος και τη Νίκκη Πόντε.

Από τη δισκογραφική εταιρεία ΜΙΝΟS: την Αντιγόνη Ψυχράμη και τον Λούκα Γιόρκα.

Από τη δισκογραφική εταιρεία «7» ΕΓΕ: το συγκρότημα «Τριημιτόνιο».

Όπως αναφέρει η ΕΡΤ, ο καλλιτέχνης ή το συγκρότημα που θα μας εκπροσωπήσει στον 56ο Διαγωνισμό τραγουδιού της Eurovision, θα επιλεγεί κατόπιν ψηφοφορίας από το κοινό και κριτική επιτροπή, η ψήφος των οποίων θα μετρήσει εξίσου (σε ποσοστό 50-50%).

O 56ος Διαγωνισμός τραγουδιού της Eurovision θα πραγματοποιηθεί φέτος, στο Dusseldorf της Γερμανίας. Στις 10 και 12 Μαΐου θα διεξαχθούν οι ημιτελικοί και στις 14 Μαΐου 2011 ο τελικός. Στη φετινή διοργάνωση θα συμμετάσχουν 43 χώρες -αριθμός ρεκόρ στην ιστορία του διαγωνισμού. Αξίζει να σημειωθεί ότι και η Ιταλία (RAI), επιστρέφει στη διοργάνωση, μετά από13 χρόνια απουσίας.
nikolaspapakonstantinos
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: Τρί Μαρ 27, 2007 12:36 am
Τοποθεσία: Milano

Re: ΜΙΚΡΑ-ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΝΕΑ!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nikolaspapakonstantinos »

http://www.livestream.com/ghosthouselive
Ghost House!apo tis 23:00 live o Mixalis Rakintzis me ena new dance programa!
dance...enorxistroseis...
Anemos2006
Δημοσιεύσεις: 2856
Εγγραφή: Τετ Οκτ 24, 2007 1:34 pm

Re: ΜΙΚΡΑ-ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΝΕΑ!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Anemos2006 »

Εικόνα
Ένα ντουέτο από τους Emigre και τον Stavento που έρχεται να δώσει το δικό του μήνυμα σε μία εποχή που όλοι θέλουν να… «Γυρίσει η Ρόδα»!

Το βίντεο κλιπ «Γυρνώ τη Ρόδα μου» πραγματοποιήθηκε πριν από λίγες ημέρες υπό την σκηνοθετική επιμέλεια και το σενάριο του Αλέξανδρου Γραμματόπουλου στο στούντιο b-kei και σε λίγες ημέρες θα είναι στις οθόνες σας!

Ένα βίντεο κλιπ που δίνει μια ξεχωριστή οπτική και καταγγέλει τόσο τις δυσκολίες και τις «καταστροφές» που μας αφήνουν μόνους ειδικά αυτή την εποχή περισσότερο από ποτέ όσο και την αισιόδοξη πλευρά που μας κάνει να… «γυρίσουμε τη ρόδα μας» και να προχωρήσουμε , να πάμε παρακάτω. Όταν ένας «Κύκλος» κλείνει, πρέπει να είμαστε αισιοδόξοι ότι ένας άλλος καλύτερος «κύκλος» ανοίγει μπροστά μας…

«Γυρνώ τη Ρόδα μου να πάω παρακάτω, να προχωρήσω, να φύγω λίγο από τον κόσμο τους τον ίσιο, τον δήθεν που μοιράζεται σε πράξη και απραξία, που ασχήμυνε λες και έχει πάθει νευρική ανορεξία…Έκλεισα την πόρτα μου, πίσω μου κ έφυγα, μακριά. Πηγα πίσω κοίταξα, δίστασα, μα έφυγα μακριά. Γύρισα τη Ρόδα μου…»

Το ντουέτο των Εmigre με τον Stavento εμπεριέχεται στο νέο cd των Εmigre που κυκλοφόρησε πριν από λίγο καιρό στα δισκοπωλεία με γενικό τίτλο «Κύκλος».
Άβαταρ μέλους
PENELOPE
Δημοσιεύσεις: 1317
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 29, 2005 1:59 am
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ/ΑΛΙΑΡΤΟΣ
Επικοινωνία:

Re: ΜΙΚΡΑ-ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΝΕΑ!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από PENELOPE »

ΜΠΟΡΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ EUROVISION ΚΑΙ ΨΙΝΑΚΗΣ ΝΑ ΕΚΛΕΙΣΕ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΟΧΑΡΗ ΙΩΑΝΝΙΔΗ,ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΚΛΕΙΣΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΟΡΚΟΛΗΣ ΚΑΙ HEAVEN...Ο ΣΥΝΘΕΤΗΣ ΕΙΧΕ ΠΕΙ 3 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΠΡΙΝ-ΟΤΑΝ ΕΛΠΙΔΑ/ΘΕΟΧΑΡΗΣ ΑΠΟΧΩΡΗΣΑΝ ΑΠ'ΤΟ ΣΟΟΥ- ΟΤΙ ΘΑ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΤΟ ΘΕΟΧΑΡΗ.ΑΥΤΟ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΑΜΕΣΑ ΚΑΘΩΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΓΙΑΤΙ Ο ΘΕΟΧΑΡΗΣ ΕΤΟΙΜΑΖΕΤΑΙ ΗΔΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΤΟΥ ΔΙΣΚΟΓΡΑΦΙΚΗ ΔΟΥΛΕΙΑ.ΜΑΛΛΟΝ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΟΥΝΤΙΟ ΟΣΟΝΟΥΠΩ.KATI EXEI AΚΟΥΣΤΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΤΟΥΕΤΟ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΠΙΔΑ.

ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΚΟΡΚΟΛΗ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΜΕ ΤΟ ΘΕΟΧΑΡΗ:

http://www.youtube.com/watch?v=-jHggxdnnto
Anemos2006
Δημοσιεύσεις: 2856
Εγγραφή: Τετ Οκτ 24, 2007 1:34 pm

Re: ΜΙΚΡΑ-ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΝΕΑ!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Anemos2006 »

Το TOP 100 των τραγουδιών που μεταδόθηκαν τις περισσότερες φορές από τους ελληνικούς ραδιοφωνικούς σταθμούς που καταγράφει το ηλεκτρονικό σύστημα Media Inspector, δόθηκε στη δημοσιότητα σύμφωνα με τις μετρήσεις της media inspectοr. Στην κορυφή βρίσκεται (δικαιωματικά) ο Ρους και το τραγούδι «Εξαιρέσεις». Η πλήρης λίστα των 100 τραγουδιών έχει ως εξής…

1 - ΕΞΑΙΡΕΣΕΙΣ - ROUS
2 - ΚΡΥΦΑ - ΜΕΛΙΣΣΕΣ
3 - ΣΑΝ ΕΡΘΕΙ Η ΜΕΡΑ - STAVENTO - ΑΔΑΜΟΥ ΗΒΗ
4 - ΘΕΟΣ - ΝΙΝΟ
5 - ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΜΟΥ - ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ
6 - ΣΠΑΣΕ ΤΟ ΧΡΟΝΟ - ΡΟΥΒΑΣ ΣΑΚΗΣ
7 - LAST SUMMER - ΓΚΑΝΟΣ ΝΙΚΟΣ
8 - ALORS ON DANSE - STROMAE
9 - ΜΗ ΣΒΗΝΕΙΣ ΤΑ ΦΩΤΑ - ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
10 - ALEJANDRO - LADY GAGA
11 - ΤΕΡΜΑ Η ΙΣΤΟΡΙΑ - ΡΕΜΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ
12 - CRY CRY - OCEANA
13 - ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ - ΜΑΖΩΝΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
14 - ΟΤΙ ΑΞΙΖΕΙ - C-REAL
15 - THE END - RECKLESS
16 - COLORS - MORANDI
17 - ΕΜΕΝΑ ΘΕΣ - ΡΟΥΒΑΣ ΣΑΚΗΣ
18 - THIS IS MY LIFE - EDWARD MAYA
19 - ΟΧΙ ΕΓΩ - ΣΤΡΑΤΗΣ ΜΥΡΩΝΑΣ
20 - TIK TOK - KESHA
21 - ΚΟΙΤΑ ΤΙ ΕΚΑΝΕΣ - ΓΚΑΝΟΣ ΝΙΚΟΣ
22 - ΑΜΑ ΣΕ ΕΙΧΑ ΚΟΝΤΑ ΜΟΥ - STAVENTO
23 - CHICA BOMB - DAN BALAN
24 - AMAZING - INNA
25 - ΑΝ ΗΣΟΥΝ ΑΓΑΠΗ - ΠΑΠΑΡΙΖΟΥ ΕΛΕΝΑ
26 - RUDE BOY - RIHANNA
27 - MEET ME HALFWAY - BLACK-EYED PEAS
28 - ΜΙΑ ΝΥΧΤΑ ΜΟΝΟ - ΘΗΡΙΟ - ΦΟΥΡΕΙΡΑ ΕΛΕΝΗ
29 - EMPIRE STATE OF MIND - JAY-Z - ALICIA KEYS
30 - ΚΟΜΜΑΤΙ ΑΠ' ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΣΟΥ - ΒΑΝΔΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ
31 - ΕΜΜΟΝΗ - ΝΕΒΜΑ - ΣΤΙΚΟΥΔΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ
32 - ΤΑ ΙΣΙΑ ΑΝΑΠΟΔΑ - ΜΑΖΩΝΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
33 - SECRET LOVE - MATTYAS
34 - THE QUEST - CHRISTOPHER BRYN
35 - LOVE THE WAY YOU LIE - EMINEM - RIHANNA
36 - WHO WANTS TO BE ALONE - DJ TIESTO - NELLY FURTADO
37 - ΘΑΡΡΟΣ Η ΑΛΗΘΕΙΑ - ΤΑΜΤΑ - ΡΟΥΒΑΣ ΣΑΚΗΣ
38 - ETHER PARTY - DELYNO
39 - ΣΦΥΡΙΞΑ ΚΙ ΕΛΗΞΕΣ - ΚΙΑΜΟΣ ΠΑΝΟΣ
40 - ΜΠΟΡΩ ΚΙ ΕΓΩ - GOING THROUGH
41 - FAR FROM EVERYTHING - MARK ANGELO - SHAYA
42 - ΣΕ ΟΝΕΙΡΑ ΧΑΜΕΝΑ - REC
43 - BAD ROMANCE - LADY GAGA
44 - ΦΤΑΝΕΙ ΠΟΥ ΞΕΡΩ - ΡΕΜΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ
45 - IMPOSSIBLE - DANIEL MERRIWEATHER
46 - ΨΑΧΝΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ - ΠΑΠΑΡΙΖΟΥ ΕΛΕΝΑ
47 - ΠΑΝΩ ΑΠ' ΟΛΑ - ΣΤΡΑΤΗΣ ΜΥΡΩΝΑΣ
48 - ΚΟΡΙΤΣΙ ΠΡΑΜΑ - ΒΑΝΔΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ
49 - MORNING AFTER DARK - TIMBALAND
50 - ΠΙΟ ΚΑΛΑ - ΚΟΛΕΤΣΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ - MASTER TEMPO
51 - ΠΡΙΝ ΜΑΣ ΔΕΙ ΚΑΝΕΙΣ - ΣΤΡΑΤΗΣ ΜΥΡΩΝΑΣ
52 - PLEASE DON'T BREAK MY HEART - ΣΑΡΑΝΤΗ ΚΑΛΟΜΟΙΡΑ
53 - THAT'S MY NAME - AKCENT
54 - FEEL YOUR LOVE - PLAYMEN
55 - ΛΟΓΙΑ ΦΙΛΙΚΑ - ΚΑΡΡΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ - ΑΛΧΗΜΙΣΤΕΣ
56 - MEMORIES - DAVID GUETTA
57 - ΑΠΟΨΕ ΑΙΜΟΡΡΑΓΩ - ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ
58 - ΕΡΩΤΑ ΘΕΛΕΙ Η ΖΩΗ - ΒΑΝΔΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ
59 - TELEPHONE - LADY GAGA - BEYONCE KNOWLES
60 - ADDICTED - SERGE DEVANT
61 - ΜΙΑ ΖΩΗ - ΧΡΗΣΤΙΔΟΥ ΡΑΛΛΙΑ
62 - YOU AND I - MEDINA
63 - ΘΑ 'ΘΕΛΑ - BO
64 - AIRPLANES - B.O.B
65 - ΟΝΤΩΣ - ΚΟΚΚΙΝΟΥ ΕΛΛΗ
66 - Ο ΧΡΟΝΟΣ - ΣΠΑΝΟΥ ΕΛΙΣΑΒΕΤ
67 - WONDERFUL LIFE - HURTS
68 - ΑΝΤΙΘΕΤΗ ΤΡΟΧΙΑ - ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ ΔΗΜΟΣ
69 - ΤΟΥΣ ΠΟΝΑΕΙ - VEGAS
70 - ΟΤΙ ΑΓΑΠΑΣ ΝΑ ΣΕ ΠΛΗΓΩΝΕΙ - ΔΗΜΟΣΘΕΝΟΥΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ
71 - I CAN FEEL - DAVID DEEJAY
72 - ΠΟΛΛΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ - GOING THROUGH
73 - ΚΑΝΩ ΟΤΙ ΘΕΣ - ΜΑΡΤΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣ
74 - ΥΠΟΣΧΕΣΟΥ - ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ
75 - ΠΑΡΑΦΟΡΑ - ΡΟΥΒΑΣ ΣΑΚΗΣ
76 - STEREO LOVE - EDWARD MAYA
77 - ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΗΣ - ΟΝΕΙΡΑΜΑ
78 - ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΝΑ - ΚΙΑΜΟΣ ΠΑΝΟΣ
79 - I GOTTA FEELIN' - BLACK-EYED PEAS
80 - ONE LOVE - DAVID GUETTA - ESTELLE
81 - ΑΠΕΛΠΙΣΤΙΚΑ ΔΙΑΘΕΣΙΜΗ - ΠΡΩΤΟΨΑΛΤΗ ΑΛΚΗΣΤΙΣ
82 - CARRY OUT - TIMBALAND - JUSTIN TIMBERLAKE
83 - LOCA - SHAKIRA
84 - THE SOUND OF MISSING YOU - WILDBOYZ
85 - ΜΗΝ ΤΟ ΠΕΙΣ ΠΟΥΘΕΝΑ - ΔΡΟΓΩΣΗΣ ΣΤΑΘΗΣ
86 - I LIKE - KERI HILSON
87 - ΡΩΤΗΣΑ - ΖΗΝΑ ΠΕΓΚΥ
88 - ΗΡΘΕ Η ΣΤΙΓΜΗ - VEGAS
89 - SWEET DREAMS - BEYONCE KNOWLES
90 - ΦΥΣΙΚΑ ΜΑΖΙ - ΠΑΠΑΡΙΖΟΥ ΕΛΕΝΑ - ΟΝΕΙΡΑΜΑ
91 - ΩΣ ΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ - ΚΙΑΜΟΣ ΠΑΝΟΣ
92 - NEVER FORGET YOU - NOISETTES
93 - DANCE WITH SOMEBODY - MANDO DIAO
94 - BEAUTIFUL NIGHT - TONY RAY
95 - TE AMO - RIHANNA
96 - ΤΟ ΧΑΣΤΟΥΚΙ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ - ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ
97 - ΣΤΩΝ ΜΑΤΙΩΝ ΣΟΥ ΤΟ ΓΚΡΙΖΟ - ΣΑΜΠΑΝΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
98 - ΘΗΣΑΥΡΟΣ - ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ
99 - ΜΗ ΣΤΑΜΑΤΑΣ - VEGAS
100 - ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΠΑΩ ΠΑΝΤΟΥ - ΒΡΕΤΤΟΣ ΗΛΙΑΣ
Anemos2006
Δημοσιεύσεις: 2856
Εγγραφή: Τετ Οκτ 24, 2007 1:34 pm

Re: ΜΙΚΡΑ-ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΝΕΑ!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Anemos2006 »

Η Καίτη Γαρμπή, όπως ανακοίνωσε μέσα από το προφίλ της στο Facebook, ετοιμάζει το νέο της video clip, από τον επερχόμενο δίσκο της, υπό τις σκηνοθετικές οδηγίες του Νίκου Σούλη.
yakinthos
Δημοσιεύσεις: 15533
Εγγραφή: Τρί Αύγ 08, 2006 12:12 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΜΙΚΡΑ-ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΝΕΑ!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από yakinthos »

Ο δίσκος "Αγάπη είναι εσύ" της Άννας Βίσση έγινε χρυσός !

Εδώ αξίζει ν' αναφέρουμε έναν διαγωνισμό άλμπουμ που οργανώνει αυτές τις μέρες στο ειδικό φόρουμ για τη Βίσση το μέλος just feel. Όποια/ος θέλει, μπορεί να μπει, να δει τις υποψηφιότητες και να ψηφίσει, συμμετέχοντας έτσι σε ένα υπέροχο και πρωτότυπο διαγωνισμό - παιχνίδι ! Σας περιμένουμε !
Για περισσότερα κλικάρετε εδώ:
viewtopic.php?f=8&t=33339&start=0
Ευχαριστούμε !
τι είμαι για ν' αρέσω σε όλους; Μερέντα;
Απάντηση