Νίκος Βέρτης

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
Greekboy
Δημοσιεύσεις: 307
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 16, 2007 8:19 pm
Τοποθεσία: USA

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Greekboy »

Eixai para poli kalo promo.

When I was in Athens in the summer, he was on billboards all over the city advertising the CD.


8)
sce3
Δημοσιεύσεις: 205
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 07, 2005 8:42 pm

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sce3 »

Paidia mporeite na mou peite pote vgike to ''mono gia sena'' k poso kairo exei exafanistei apo tin IFPI?Exei simasia gi auto..k to ''anagennisis'' tou sfakianaki pou den omologoumenws den pigaine kala emporika meta apo 1.5 xrono kukloforias k afou eixe vgei polu kairo apo tin IFPI eipane oti egine 2P.thelw na pw oti meta apo 1.5+ xrono kukloforias k exw apo ta chart kapoia stigmi tha ginei k 2p an exei paei kala to cd ton prwto kairo.Auto pou vlepoume mono se 2-3 diskous (alexiou,xatzigianni,ploutarxo) einai to 2p prin supmlirwthei xronos.

o vertis pote kukloforise?
Greekboy
Δημοσιεύσεις: 307
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 16, 2007 8:19 pm
Τοποθεσία: USA

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Greekboy »

sce3 έγραψε:Paidia mporeite na mou peite pote vgike to ''mono gia sena'' k poso kairo exei exafanistei apo tin IFPI?Exei simasia gi auto..k to ''anagennisis'' tou sfakianaki pou den omologoumenws den pigaine kala emporika meta apo 1.5 xrono kukloforias k afou eixe vgei polu kairo apo tin IFPI eipane oti egine 2P.thelw na pw oti meta apo 1.5+ xrono kukloforias k exw apo ta chart kapoia stigmi tha ginei k 2p an exei paei kala to cd ton prwto kairo.Auto pou vlepoume mono se 2-3 diskous (alexiou,xatzigianni,ploutarxo) einai to 2p prin supmlirwthei xronos.

o vertis pote kukloforise?
May 2007. Egine 1P nomizo to Septembrio. Kai nomizo oti eitane akoma sta charts tis IFPI to Dekembrio????
creativeuser
Δημοσιεύσεις: 14181
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 8:19 pm

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από creativeuser »

fan έγραψε:
creativeuser έγραψε:
fan έγραψε::roll:

apodeiksi oti i gyftia exei perasi akoma.. :lol:
ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΒΕΡΤΗΣ.ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΙΔΕΣ ΤΗ ΓΥΦΤΙΑ? :roll:
Emena gyftia mou vgazei.Kai otan milaei,kai otan tragoudaei. :roll:
ΤΟ ΟΤΙ ΤΟ ΒΓΑΖΕΙ ΣΕ ΣΕΝΑ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΚΙ ΟΛΑΣ ΟΤΙ ΙΣΧΥΕΙ, ΓΙΑ ΝΑ ΛΕΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΗ. :wink: ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΚΙ ΕΓΩ ΛΕΩ ΟΤΙ Η KYLIE MΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΒΛΑΧΙΑ ΚΑΙ ΛΕΩ ΜΕ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ "ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΟΤΙ Η ΒΛΑΧΙΑ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΗ ΑΚΟΜΑ". :lol:
Δως μου ένα παγάκι
sce3
Δημοσιεύσεις: 205
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 07, 2005 8:42 pm

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sce3 »

An einai etsi einai megali epituxia akoma k me epanakukloforia..omws epeidh exoun ginei polles maimou aponomes (vlepe zina pou k i idia i IFPI eipe oti i platina den irthe pote k ekane moni tis i etaireia tin aponomi) tha ithela na to dw sto chart.xerw oti eimai duspistos omws mou fainetai polu periergo giati den eixe oute kamia ekpliktiki poreia (eixe kali alla oxi toso pou na dikaiologei 2p) kai epeidh exoume xanadei maimou pragmata pou de fanikan pote sta charts.

skeftomai oti to live me malama-iwannidi-alexiou k to best of tou ploutarxou exoun ekpliktikes poreies k itan prwtos o ploutarxos k deutero to live sta annual charts 2007 tis IFPI k deuteri platina akoma den ekanan sunexizontas tin kaluteri poreia apo ola ta cds.Telospantwn tha deixei.
sce3
Δημοσιεύσεις: 205
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 07, 2005 8:42 pm

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sce3 »

1 ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ GIANNIS PLOUTARKHOS ΣΤΙΓΜΕΣ (BEST OF) STIGMES (BEST OF) MINOS-EMI 50999503108
2 ΑΛΕΞΙΟΥ Χ. / ΜΑΛΑΜΑΣ Σ. / ALEKSIOU KH./MALAMAS S./ ΑΛΕΞΙΟΥ-ΜΑΛΑΜΑΣ-
ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ-LIVE ΣΤΟ ΛΥΚΑΒ ALEKSIOU-MALAMAS-IOANNIDIS-LIVE STO LIKAV MINOS-EMI 00946392483
3 ΜΙΧΑΛΗΣ ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΗΣ MICHALIS HATZIYIANNIS ΦΙΛΟΙ ΚΑΙ ΕΧΘΡΟΙ FILI KE EKHTHRI UNIVERSAL / Μ2 1720166
4 ΜΙΧΑΛΗΣ ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΗΣ MICHALIS HATZIYIANNIS ΖΩΝΤΑΝΑ ΣΤΟ
ΛΥΚΑΒΗΤΤΟ07/08 ZONTANA STO LIKAVITTO07/08 UNIVERSAL / M2 5305596
5 ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΡΙΟΣ GIANNIS PARIOS ΤΟ ΡΕΣΙΤΑΛ ΜΙΑΣ ΦΩΝΗΣ-
ΖΩΝΤΑΝΗ ΗΧΟΓΡΑΦΗΣΗ TO RESITAL MIAS FONIS-
ZONTANI IKHOGRAFISI MINOS-EMI 00946398192
6 ΧΑΡΙΣ ΑΛΕΞΙΟΥ HARRIS ALEXIOU ΧΑΡΙΣ ΑΛΕΞΙΟΥ-ΩΔΕΙΟ ΗΡΩΔΟΥ ΑΤΤΙΚΟΥ-ΑΦΙΕΡ HARRIS ALEXIOU-ODIO
IRODOU ATTIKOU-AFIER MINOS-EMI 50999512917
7 ΠΕΓΚΥ ΖΗΝΑ PEGGY ZINA ΤΡΕΞΕ TREKSE MINOS-EMI 50999515772
8 NOTIS SFAKIANAKIS NOTIS SFAKIANAKIS ΜΝΗΜΕΣ MNIMES UNIVERSAL 1750678
9 ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΒΑΝΔΗ DESPINA VANDI 10 Χ.Μ. 10 X.M. HEAVEN 5801292
10 ΠΑΣΧΑΛΗΣ ΤΕΡΖΗΣ PASCHALIS TERZIS Η ΔΙΑΦΟΡΑ (DELUXE) I DIAFORA (DELUXE) MINOS-EMI 50999517456
11 NOTIS SFAKIANAKIS NOTIS SFAKIANAKIS ΝΥΧΤΕΣ ΜΑΓΙΚΕΣ LIVE NIKHTES MAGIKES LIVE UNIVERSAL 1733146
12 ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΕΜΟΣ & ΜΑΡΙΝΕΛΛΑ ANTONIS REMOS & MARINELLA LIVE LIVE SONY BMG-MINOS EMI 88697147072
13 ΝΙΚΟΣ ΒΕΡΤΗΣ NIKOS BERTIS ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΣΕΝΑ MONO GIA SENA UNIVERSAL 1734162
14 ΑΛΚΗΣΤΙΣ ΠΡΩΤΟΨΑΛΤΗ ALKISTIS PROTOPSALTI ΣΤΟ ΩΡΑΙΟΤΕΡΟ ΣΗΜΕΙΟ STO OREOTERO SIMIO HEAVEN 5800682
15 ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΠΛΙΑΤΣΙΚΑΣ FILIPPOS PLIATSIKAS ΟΜΝΙΑ OMNIA MINOS-EMI 00946387953
16 ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΕΜΟΣ FEATURING ONIRAMA ANTONIS REMOS FEATURING ONIRAMA ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΕΜΟΣ IN CONCERT ANTONIS REMOS IN CONCERT SONY BMG 88697127712
17 ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ Η ΚΙΚΗ ΚΑΙ Η ΚΟΚΟ H KIKI KE I KOKO LEGEND 2201341402
18 ΒΑΣΙΛΗΣ ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ BASILIS PAPAKONSTANTINOU ΜΕΤΩΠΙΚΗ METOPIKI MINOS-EMI 00946393294
19 ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΜΑΛΑΜΑΣ SOKRATIS MALAMAS ΔΡΟΜΟΙ DROMI LYRA 0101137.2
20 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΒΗΤΑ KONSTANTINOS VITA 2 2 LEGEND / ΕΛΛΘΕΑ 2201654822
21 ΘΑΝΟΣ ΠΕΤΡΕΛΗΣ THANOS PETRELIS ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΗ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ IME AKOMI ELEFTHEROS HEAVEN 5801242
22 ΔΙΟΝΥΣΗΣ ΣΑΒΒΟΠΟΥΛΟΣ DIONISIS SAVOPOULOS Ο ΠΥΡΗΝΑΣ O PIRINAS LYRA 0031108/6203
23 ΝΙΚΟΣ ΜΑΚΡΟΠΟΥΛΟΣ NIKOS MAKROPOULOS ΕΤΣΙ ΕΙΧΕΣ ΠΕΙ ETSI IKHES PI LEGEND / VIRUS 2108881133
24 ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΓΟΝΙΔΗΣ STAMATIS GONIDIS ΣΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ… SOU KHRIAZETE LEGEND/VIRUS 2108881129
25 ΜΙΚΗΣ ΘΕΟΔΩΡΑΚΗΣ - ΚΩΣΤΑΣ ΚΑΡΤΕΛΙΑΣ - ΜΑΡΙΑ
ΦΑΡΑΝΤΟΥΡΗ MIKIS THEODORAKIS - KOSTAS KARTELIAS - MARIA
FARANTOURI ΟΔΥΣΣΕΙΑ ODISSIA LEGEND 2201155082
26 ONIRAMA ONIRAMA ΔΥΣΚΟΛΟΣ ΚΑΙΡΟΣ ΓΙΑ ΠΡΙΓΚΙΠΕΣ DISKOLOS KEROS GIA PRIGKIPES LYRA 0101076
27 ΓΙΩΡΓΟΣ ΝΤΑΛΑΡΑΣ GIORGOS NTALARAS ΜΕ ΤΟ’ΝΑ ΠΟΔΙ ΣΤ’ΑΣΤΡΑ ΚΑΙ ME TO'NA PODI ST'ASTRA KE UNIVERSAL 1741241
28 ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΑΡΒΑΝΙΤΑΚΗ ELEFTHERIA ARBANITAKI ΔΥΝΑΤΑ 1986-2007 DINATA 1986-2007 UNIVERSAL 1757303
29 ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΕΜΟΣ ANTONIS REMOS BEST OF BEST OF SONY BMG 88697034962
30 MAZOO AND THE ZOO MAZOO AND THE ZOO MAZOO AND THE ZOO MAZOO AND THE ZOO LEGEND 2201341422
31 ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΘΑΛΑΣΣΙΝΟΣ PANTELIS THALASSINOS ΤΟ ΚΑΛΑΝΤΑΡΙ TO KALANTARI MBI 501007055
32 ΕΛΕΝΑ ΠΑΠΑΡΙΖΟΥ HELENA PAPARIZOU ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ IPARKHI LOGOS SONY BMG 88697110062
33 ΕΛΛΗ ΚΟΚΚΙΝΟΥ ELLI KOKKINOU ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ILIKRINA SONY BMG 88697192122
34 ΣΑΚΗΣ ΡΟΥΒΑΣ SAKIS ROUVAS THIS IS MY LIVE THIS IS MY LIVE MINOS-EMI 50999518674
35 ΠΑΝΟΣ ΚΙΑΜΟΣ PANOS KIAMOS ΓΥΡΝΑ ΣΕ ΜΕΝΑ GIRNA SE MENA UNIVERSAL 1745946
36 ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΟΤΣΙΡΑΣ GIANNIS KOTSIRAS ΤΑΞΙΔΙΑ ΦΙΛΙΑ TAKSIDIA FILIA MINOS-EMI 00946377138
37 ΝΑΤΑΣΑ ΘΕΟΔΩΡΙΔΟΥ NATASSA THEODORIDOU ΝΑΤΑΣΑ NATASA SONY BMG 88697192072
38 ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΑΖΩΝΑΚΗΣ GIORGOS MAZONAKIS ΤΑ ΟΧΙ ΚΑΙ ΤΑ ΝΑΙ ΜΟΥ TA OKHI KAI TA NE MOU HEAVEN 5800942
39 ΚΟΥΜΑΡΙΑΝΟΥ-ΠΑΠΑΘΕΟΔΩΡΟΥ KOUMARIANOU-PAPATHEODOROU ΟΙ ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ Μ I GIAGIADES TIS KARDIAS M UNIVERSAL 1755821
40 ΝΑΤΑΣΑ ΘΕΟΔΩΡΙΔΟΥ NATASSA THEODORIDOU ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ EKHO MIA AGKALIA SONY BMG 88697035162
41 ΣΑΚΗΣ ΡΟΥΒΑΣ SAKIS ROUVAS ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΓΑΠΗ ΕΔΩ IPARKHI AGAPI EDO MINOS-EMI 00946384809
42 GOIN THROUGH GOIN THROUGH VETO VETO UNIVERSAL 1755518
43 ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ Ο ΜΠΑΡΜΠΑ-ΜΑΘΙΟΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ O MPARMPA-MATHIOS KAI ALLA PARADOSIAKA TRAGOUDIA LEGEND 2201341182
44 ΓΙΩΡΓΟΣ ΝΤΑΛΑΡΑΣ GIORGOS NTALARAS ΑΧ ΧΕΛΙΔΟΝΙ ΜΟΥ-Ο ΓΙΩΡΓΟΣ ΝΤΑΛΑΡΑΣ ΤΡΑΓΟ AKH KHELIDONI MOU-O GIORGOS NTALARAS TRAGO MINOS-EMI 00946393201
45 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ, ΧΡ / ΜΗΤΡΟΠ PAPADOPOULOS, CHR / MITROP ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΕΝΟΣ ΑΓΓΕΛΟΥ GIA TIN KARDIA ENOS AGGELOU MINOS-EMI 00946397876
46 ΓΙΑΝΝΗΣ ΧΑΡΟΥΛΗΣ GIANNIS KHAROULIS ΧΕΙΜΩΝΑΝΘΟΣ KHIMONANTHOS MINOS-EMI 00946383649
47 ΝΙΚΟΣ ΚΟΥΡΚΟΥΛΗΣ NIKOS KOURKOULIS ΤΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΤΟΣΕΣ ΝΥΧΤΕΣ TOSES MERES TOSES NIKHTES HEAVEN 5801342
48 ΜΑΡΙΟΣ ΤΟΚΑΣ - ΒΑΣΙΛΗΣ ΣΚΟΥΛΑΣ MARIOS TOKAS - VASILIS SKOULAS ΑΣΠΡΟ ΜΑΝΤΗΛΙ ΑΝΕΜΙΖΕ ASPRO MANTILI ANEMIZE LEGEND 2201155292
49 OST / ΔΙΑΦΟΡΟΙ OST / DIAFORI ΜΑΖΙ ΣΟΥ MAZI SOU SONY BMG 88697078182
50 ΜΙΧΑΛΗΣ ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΗΣ MICHALIS HATZIYIANNIS LIVE LIVE UNIVERSAL 9877752

Auto einai to annual chart.Vlepoume diladi pws ploutarxos,alexiou-malamas-iwannidis,sfakianakis,xatzigiannis,parios,vandi,remos ktl poulisan mesa sto 2007 pio polu apo to verti.Kai malista notis,xatzigiannis me nea albums ligwn vdomadwn ekanan parapanw pwliseis (topothetiseis gia tin akriveia) apo tis sunolikes tou verti apo tote pou kukloforise.Gi auto ligaki vrwmaei to pragma.
Greekboy
Δημοσιεύσεις: 307
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 16, 2007 8:19 pm
Τοποθεσία: USA

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Greekboy »

sce3 έγραψε: Auto einai to annual chart.Vlepoume diladi pws ploutarxos,alexiou-malamas-iwannidis,sfakianakis,xatzigiannis,parios,vandi,remos ktl poulisan mesa sto 2007 pio polu apo to verti.Kai malista notis,xatzigiannis me nea albums ligwn vdomadwn ekanan parapanw pwliseis (topothetiseis gia tin akriveia) apo tis sunolikes tou verti apo tote pou kukloforise.Gi auto ligaki vrwmaei to pragma.
To end of the year chart tis IFPI eiani pou vromaei....H Peggy Zina pou kikloforesi to album tis to Dekembrio, kai pou den eftase 1P (opos eipes) einai sto numero 7. O Vertis exei ftasi sigora to 1P, alla h Zina pos ton perase???
sce3
Δημοσιεύσεις: 205
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 07, 2005 8:42 pm

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sce3 »

I Zina me to ''Noima'' itan pou egine i moufa aponomi.To twrino mia xara eftase.Kai to annual chart logiko mou fainetai.Kai san onomata na to deis kai san proistoria alla kai san poreia diskwn,fainotan apo tin poreia tous oti ploutarxos k to live tou lukavittou tha exoun poulisei perissotera.apo kei k pera auto pou sunevi (k pali mou fianetai logiko) einai xatzigiannis,notis kai zina na eixan parapanw arxikes topothetiseis apo oles mazi tou verti.einai k megalutera onomata pws na to kanoume.
nitrothess
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 14, 2008 2:29 am

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nitrothess »

Greekboy έγραψε:
sce3 έγραψε: Auto einai to annual chart.Vlepoume diladi pws ploutarxos,alexiou-malamas-iwannidis,sfakianakis,xatzigiannis,parios,vandi,remos ktl poulisan mesa sto 2007 pio polu apo to verti.Kai malista notis,xatzigiannis me nea albums ligwn vdomadwn ekanan parapanw pwliseis (topothetiseis gia tin akriveia) apo tis sunolikes tou verti apo tote pou kukloforise.Gi auto ligaki vrwmaei to pragma.
To end of the year chart tis IFPI eiani pou vromaei....H Peggy Zina pou kikloforesi to album tis to Dekembrio, kai pou den eftase 1P (opos eipes) einai sto numero 7. O Vertis exei ftasi sigora to 1P, alla h Zina pos ton perase???
ola ayta ine erotimata sovara pou i ifpi prepi na apadisi.
sigyra tha iparxi kapia eksigisi alla oso den anakinonode i apadisis o kathenas bori na lei oti theli.

sto shark tha gini pados i aponomi tin deytera 3/3/08
nitrothess
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 14, 2008 2:29 am

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nitrothess »

happy_end έγραψε:Ναι ρε έχει βγει επανακυκλοφορία του Μόνο για σένα τα Χριστούγεννα. Νομίζω την είχα δει ως delluxe edition με εξτρα κλιπ. Αλλά και πάλι...
den epanakikloforise.oyte tha kani epanakikloforia.
tha sinexisi na vgazi singles apo to iparxon album.
stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΝΙΚΟ ΒΕΡΤΗ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelios »














I like people too much or not at all.
stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΝΙΚΟ ΒΕΡΤΗ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelios »

AΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΗ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ: Νίκος Βέρτης . Διαβάστε όλα όσα είπε ο superstar της πίστας.

Νίκος Βέρτης: «Δεν έχω ανάγκη τα χρήματα. Γι' αυτό τα δίνω σε φιλανθρωπικούς σκοπούς»

Μισή ώρα με τον Νίκο Βέρτη σε μια από τις σπάνιες συνεντεύξεις του αρκεί για να καταλάβεις γιατί έχει κάνει τα μπουζούκια να... γυαλίζουν! Τελειομανής, προσγειωμένος και με έντονα φιλανθρωπικό χαρακτήρα, θα κάνει άλλη μια χρονιά αγαπημένο μας στέκι το Fantasia.

Συνέντευξη στον Μάνο Κιαπόκα Φωτογραφία: Aρχείο

Από το «Αστέρι μου» το 2002 στο «Αν είσαι ένα αστέρι» το 2012. Πόσο έχει αλλάξει ο Νίκος μέσα σ' αυτή τη δεκαετία;

Οπωσδήποτε κάποιες εμπειρίες και καταστάσεις στη ζωή σου σε βοηθάνε να είσαι πιο προσεκτικός, να αλλάξεις πράγματα. Αλλά σε γενικές γραμμές πιστεύω πως ο χαρακτήρας του ανθρώπου δημιουργείται σε πολύ μικρή ηλικία και μένει έτσι για μια ζωή. Κάποιες φoρές το μυαλό ξεφεύγει, αλλά όταν γυρίσεις στο σπίτι σου το πρωί, πριν κοιμηθείς, την ώρα της προσευχής σου πρέπει να αναρωτηθείς τι έκανες σήμερα στη μέρα σου και να συνειδητοποιήσεις τα λάθη σου, γιατί όλοι κάνουμε καθημερινά πολλά λάθη...

Eίδαμε φέτος ότι έχεις βάλει την πινελιά σου στη διακόσμηση του ανανεωμένου Fantasia!

Μου αρέσει πολύ να ζωγραφίζω και να σχεδιάζω, νομίζω μετά τη μουσική είναι ίσως η επόμενή μου αγάπη.

Φέτος είδαμε στη νύχτα ανατρεπτικές συνεργασίες. Θα έκανες κάτι τέτοιο ή ακόμα θες να «παίζεις» μόνος σου;

Έχω μαζί μου 11 εκπληκτικά παιδιά που κάποια από αυτά θα μας απασχολήσουν στο άμεσο μέλλον. Αλλά για συνεργασία, που είπες, κάποια στιγμή θα γίνει κι αυτό. Ίσως το θεωρώ έναν «άσο στο μανίκι» που τον κρατάω ακόμα μέσα. Διστάζω να κάνω ακόμα συνεργασία γιατί μου αρέσει που εδώ έχω το στέκι μου...

Το Fantasia είναι ένα μαγαζί που ο κόσμος το έχει συνδέσει με σένα και μάλιστα σε πολύ σύντομο χρονικό διάστημα.

Μέσα σε έναν χρόνο αυτό το μαγαζί έγινε πραγματικά στέκι κι αυτό είναι μια από τις μεγαλύτερες επιτυχίες στην καριέρα μου, γιατί στο παρελθόν μάλιστα δεν θεωρούνταν «τυχερό μαγαζί». Φυσικά δεν είναι κάτι που το έκανα μόνος μου, αλλά μαζί με την επιχείρηση, το προσωπικό, τους μουσικούς, τους συντελεστές. Είναι μια συλλογική προσπάθεια.

Ήθελα να μου πεις και για το επίκαιρο, δυστυχώς, θέμα. Νύχτα και κρίση...

Όλοι μας την έχουμε νιώσει αλλά πρέπει να τη δούμε θετικά και να δημιουργήσουμε μέσα σε αυτή. Είδα τα προβλήματα του κόσμου αλλά δεν θεώρησα ότι πρέπει να κάνω περικοπές στο πρόγραμμα που εκτελούμε εδώ. Αυτά τα λίγα που διαθέτει πια ο κόσμος έχουν πολύ μεγάλη αξία και πρέπει να προσπαθούμε να του δίνουμε περισσότερα. Και πρέπει να ξέρουμε επίσης ότι οι περισσότεροι από αυτούς που έρχονται στα μαγαζιά βάζουν στην άκρη αυτά τα €15 για να διασκεδάσουν, για να αλλάξει η διάθεσή τους. Κι εγώ έτσι θα έπραττα αν ήμουν στη θέση τους. Αν το πρόγραμμα δεν ήταν αντάξιο με την πραγματική αξία των χρημάτων δεν θα ένιωθα πολύ καλά όταν θα πήγαινα πίσω στο σπίτι μου.

Έμαθα για μια πολύ σημαντική πρωτοβουλία σου φιλανθρωπικού χαρακτήρα που συμβαίνει τις Κυριακές. Μίλησέ μου για αυτό...

Είναι μια ιδέα μιας πολύ καλής συνεργάτιδάς μου Ελένης Τώρου. Η πραγματικότητα είναι ότι δεν έχω κάποια ανάγκη οικονομική έτσι όπως είμαι τώρα ενώ κάποιοι άνθρωποι έχουν πολύ μεγαλύτερη. Νομίζω ότι και ηθικά είμαι πιο ικανοποιημένος φέτος, που θα πάρω λιγότερα αλλά θα δώσω εκείνα που θα έπαιρνα κάπου όπου θα πιάσουνε τόπο. Τα χρήματα πάνε στην Κιβωτό. Στην έναρξη του προγράμματος υπάρχει και ένα στιγμιότυπο με τα παιδιά της Κιβωτού που τραγουδάνε κάποια ρεφρέν μου, έτσι βάζουμε και τον κόσμο στο κλίμα «Τα χρήματα που βγάζεις πού τα χαλάς;»...

Έχεις ικανοποιήσει τα παιδικά σου όνειρα; Ένα μακρινό ταξίδι, ένα ακριβό αυτοκίνητο;

Tα περισσότερα όνειρά μου έχουν γίνει πραγματικότητα για να μου αποδείξουν ότι τα όνειρα όταν παύουν να είναι όνειρα απομυθοποιούνται. Το νόημα της ζωής δεν είναι οι υπερβολές που φανταζόμαστε. Όταν μου το 'πε ένας γέροντας αυτό, γέλασα πιτσιρικάς, όταν γύρισα μετά από 10 χρόνια στον ίδιο γέροντα γέλασε εκείνος... Να σου δώσω κι ένα παράδειγμα. Στο φανάρι σε σταματάει κάποιος να του δώσεις λεφτά. Όταν δεν του δίνεις λεφτά και είσαι σκληρός μαζί του κάτι δεν σε πιάνει στο στομάχι σου; Αν όμως του δώσεις έστω κι ένα κερματάκι, νιώθεις μια όμορφη ενέργεια να σε γεμίζει. Είναι απλά πράγματα αυτά που σε γεμίζουν τελικά...

Eίσαι από τους πρώτους που έφεραν μια φιλαρμονική σε μια πίστα. Δηλαδή τέτοια ποιότητα ήχου και τόσο μεγάλη ποικιλία μουσικών οργάνων...

Πολλοί μουσικοί μου είναι πράγματι σε φιλαρμονικές! Επίσης η λέξη «μπουζούκια» έχει παρεξηγηθεί λίγο, είναι συνυφασμένη με πολύ δυσάρεστες καταστάσεις. Θεωρώ ότι δεν πρέπει να είναι βρόμικη λέξη. Αν όλοι προσπαθήσουμε να κρατήσουμε ένα σωστό επίπεδο, η λέξη «μπουζούκια» θα γυαλίζει... Κάποιοι χρησιμοποιούν όρους όπως show, live clubbing. Όχι, είμαστε μπουζούκια αλλά οφείλουμε να κάνουμε καλές παραγωγές.

Πες μου λίγα πράγματα για την Αθήνα. Βγαίνεις; Τη γνωρίζεις, την περπατάς;

Αναλόγως με τη φάση που διανύω. Είναι φορές που κάθομαι έναν μήνα μέσα στο σπίτι ή θα φύγω να πάω στην Ολλανδία στους γονείς μου ή θα είμαι για 2 βδομάδες κάθε βράδυ έξω. Θα πάω οπωσδήποτε σε συναδέλφους και φίλους που μ' αγαπούν, βγαίνω για θέατρο και φαγητό. Μόνος μου δεν θα πάω να ψάξω κάτι, ποτέ δεν θα πάω σε μαγαζί που δεν ξέρω. Πρέπει να ακούσω κάτι καλό, δεν τολμάω να πάω έτσι. Όσον αφορά στο φαγητό, πρέπει να με πάρεις από το χέρι για να δοκιμάσω κάτι καινούριο. Πάω στα κλασικά 10-20 που ξέρω. Πρόσφατα πήγα για ψάρι στο Ιθάκη, ήταν υπέροχα.

Είσαι κατά γενική ομολογία ήσυχος, προσγειωμένος και ευγενής. Το εισπράττω, αλλά το καλλιεργείς κιόλας. Με τους φίλους σου κάνετε κάτι πιο extreme όταν δεν σας βλέπει κανείς;

Γενικά προσπαθώ να είμαι φυσιολογικός. Δεν είμαι φυσιολογικός όμως... Η εικόνα μου καμιά φορά βγαίνει προς τα έξω σαν να ήμουν «το πολύ καλό παιδί». Δεν είμαι και τόσο... Απλώς δεν μου αρέσουν οι υπερβολές. Δεν είμαι μονότονος στη ζωή μου και μου αρέσει να της δίνω πολλή σασπένς. Και με τους φίλους μου κάνω διάφορα πράγματα και τρελά. Θα πηδήξω και με το αλεξίπτωτο, ας πούμε...

Νέα μουσικά σχέδια;

Προς το παρόν κάνω ένα καινούριο videoclip με τον Μανώλη Τζιράκη για το «Θύμωσε κι απόψε η καρδιά» που έχουν γράψει ο Αντώνης Βαρδής και η Όλγα Βλαχοπούλου και ίσως τον Ιούνιο, αν βρω ένα καλό τραγούδι, θα κυκλοφορήσω ένα τραγούδι μέσα στο cd. Πρέπει να σου πω ότι ακούω όλα τα τραγούδια που μου στέλνει όλος ο κόσμος και εμπιστεύομαι και νέους καλλιτέχνες.

Με social media ασχολείσαι;

Τα προφίλ μου τα χειρίζονται οι συνεργάτες μου και με ενημερώνουν γιατί είμαι λίγο ατσούμπαλος με αυτά... Αλλά σιγά σιγά θα μπω στο παιχνίδι!
I like people too much or not at all.
supernatural22

Re: ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΝΙΚΟ ΒΕΡΤΗ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από supernatural22 »

Μπράβο,χρειαζόταν θέμα ο Νίκος!Δεν γίνεται να έχει δικό του θέμα ο Θεοχάρης Ιωαννίδης,και να μην έχει ο Νίκος.Περιμένω με αγωνία το νέο του videoclip!!!!!
stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΝΙΚΟ ΒΕΡΤΗ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelios »

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
I like people too much or not at all.
stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΝΙΚΟ ΒΕΡΤΗ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelios »

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
I like people too much or not at all.
stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΝΙΚΟ ΒΕΡΤΗ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelios »

Αν βγάλει νέο τραγούδι τον Ιούνιο θα κάνει επανακυκλοφορία στο cd του.Περίεργο γιατί βγαίνει τώρα ως single το Θύμωσε απόψε η καρδιά.
Ελπίζω να μην βγάλει νέο τραγούδι.Θα ήθελα τα παρακάτω ως επόμενα single από τον δίσκο.

I like people too much or not at all.
Krouela
Δημοσιεύσεις: 10285
Εγγραφή: Παρ Απρ 20, 2007 7:59 pm
Τοποθεσία: Cosmo-City
Επικοινωνία:

Re: ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΝΙΚΟ ΒΕΡΤΗ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Krouela »

:007: :007: :007: :007: :007: :007: :007: :007:

agapame verti :fan:
Krouela agapes mou, Krouela
supernatural22

Re: ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΝΙΚΟ ΒΕΡΤΗ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από supernatural22 »

Θεέ μου,τι τρελό μανάρι ο Νίκος.Και τι θεϊκό κορμί!!Επίσης και στην τελευταία photo με τον Αντώνη ταιριάζουν!!!
mad_king
Δημοσιεύσεις: 5879
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 17, 2010 9:57 pm

Re: ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΝΙΚΟ ΒΕΡΤΗ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mad_king »

TA BΡΗΚΑΝ ΜΕ ΤΟΝ ΡΕΜΟ ΠΑΛΙ??ΔΕΝ ΤΑ ΕΙΧΑΝ ΣΠΑΣΕΙ? :lol:
stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΝΙΚΟ ΒΕΡΤΗ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelios »

mad_king έγραψε:TA BΡΗΚΑΝ ΜΕ ΤΟΝ ΡΕΜΟ ΠΑΛΙ??ΔΕΝ ΤΑ ΕΙΧΑΝ ΣΠΑΣΕΙ? :lol:
Πήγε τον Νοέμβριο μαζί με την Υβόννη να τον καμαρώσει.



I like people too much or not at all.
Απάντηση