Ευρυδίκη

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
Slim_Shady
Δημοσιεύσεις: 29508
Εγγραφή: Τετ Σεπ 19, 2007 3:13 pm

Ευρυδίκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Slim_Shady »

Για πρώτη φορά αποκαλύπτει γιατί χώρισε με τον Δημήτρη Κοργιαλά

Εικόνα

«Αποφάσισα να ανακοινώσω ότι χωρίσαμε, όταν είδα ότι το πράγμα ξέφευγε και ο καθένας έγραφε ό,τι ήθελε»

Με αφορμή την κυκλοφορία του νέου της single «Μαγνήτης» η Ευρυδίκη έδωσε συνέντευξη και μίλησε για πρώτη φορά για την απόφασή της να ακολουθήσουν χωριστούς δρόμους με τον Δημήτρη Κοργιαλά.

Η αγαπημένη τραγουδίστρια που κρατούσε πάντα την προσωπική της ζωή μακριά από τα φώτα της δημοσιότητας εξηγεί γιατί αποφάσισε να ανακοινώσει το διαζύγιό της και δηλώνει έτοιμη να κάνει μία νέα αρχή και να ξαναερωτευθεί!

Εικόνα

Διαβάστε τις δηλώσεις της στο Down Town Κύπρου:

Την τελευταία δεκαετία τα περισσότερα τραγούδια σου φέρουν την υπογραφή του Δημήτρη Κοργιαλά. Αισθάνεσαι ανασφάλεια τώρα που δεν γράφει για εσένα;

Η μουσική είναι ταξίδι, είναι όνειρο για μένα και λύτρωση… Δεν λειτουργούσα ποτέ αυστηρά επαγγελματικά όσον αφορά στις επιλογές μου. Δεν αισθάνομαι ανασφάλεια γιατί ό,τι κάνω είναι δική μου επιλογή και απόφαση. Από το 2002 υπογράφω τις παραγωγές μου, επιλέγω τα τραγούδια μου, κάνω κυρίως πολυσυλλεκτικές δουλειές… Ο Δημήτρης μου έγραψε πολλά υπέροχα κομμάτια, αλλά τα τελευταία χρόνια δεν υπέγραφε εκείνος όλα τα τραγούδια των άλμπουμ μου και ακόμα και στις εμφανίσεις μας είχαμε ακολουθήσει ξεχωριστούς δρόμους. Tον θεωρώ ένα εξαιρετικό ταλέντο, αγαπώ τα τραγούδια του, οπότε δεν αποκλείω καθόλου το ενδεχόμενο να ξανασυνεργαστούμε!

Είσαι ένα πρόσωπο που κράτησε το γάμο σου μακριά από τα φώτα της δημοσιότητας. Γιατί αποφάσισες να ανακοινώσεις το διαζύγιο σου;

Είναι γεγονός ότι δεν μου αρέσει να δημοσιοποιώ πράγματα που αφορούν στην προσωπική μου ζωή. Ήθελα, όσο αθόρυβα ξεκίνησε αυτή η σχέση, όσο αθόρυβα παντρευτήκαμε, έτσι αθόρυβα και να χωρίσουμε. Με τον Δημήτρη είχαμε αποφασίσει να χωρίσουμε από πέρσι το φθινόπωρο. Ήταν μία κοινή απόφαση και παρότι ξεκινήσαμε τις διαδικασίες του διαζυγίου δεν θεωρήσαμε ότι έπρεπε να το δημοσιοποιήσουμε, ακριβώς γιατί πιστεύαμε ότι δεν αφορούσε κανένα. Λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων, για κάποιο χρονικό διάστημα «συγκατοικούσαμε» κάνοντας και κοινές εμφανίσεις γιατί δε θέλαμε να δώσουμε δικαιώματα. Αλλά ο καθένας είχε αποφασίσει να τραβήξει το δρόμο του. Αποφάσισα να ανακοινώσω ότι χωρίσαμε, όταν είδα ότι το πράγμα ξέφευγε και ο καθένας έγραφε ό,τι ήθελε, προκειμένου να αποφύγουμε την παραφιλολογία και να προστατέψουμε τη ζωή μας και τις οικογένειές μας.

Χωρίσατε φιλικά;

Εννοείται! Αντιλαμβάνομαι ότι ίσως κάποιους τους ξάφνιασε αυτός ο χωρισμός αλλά είναι κάτι που σκεφτόμασταν εδώ και δύο χρόνια. Ο Δημήτρης είναι ένας άνθρωπος που αγάπησα και αγαπώ πολύ που μοιραστήκαμε πολλές όμορφες στιγμές κι αυτές κρατάμε. Οι σχέσεις όμως αλλάζουν και οι άνθρωποι πρέπει να προχωρούν.

Γιατί χωρίσατε;

Γιατί απομακρυνθήκαμε… απλά. Όταν οι άνθρωποι σταματούν να ονειρεύονται παρέα, δεν μοιράζονται τα ίδια θέλω και οι ανάγκες τους αλλάζουν, αποξενώνονται. Όταν συμβαίνει αυτό είναι καλύτερο να χωρίζουν και να κρατάνε τις ωραίες στιγμές που έζησαν. Μόνο έτσι μένει και η αγάπη ζωντανή και αυτό είναι που αξίζει στο τέλος της ημέρας. Τίποτα δεν είναι για πάντα κι εμείς δεν ανήκουμε σε κανέναν παρά μόνο στον εαυτό μας. Χρωστάμε στον εαυτό μας. Χρωστάμε στον εαυτό μας, λοιπόν, ένα χαμόγελο και το όνειρο να ζει ο καθένας όπως ονειρεύεται και να μη συμβιβάζεται.

Ζήσατε μαζί δώδεκα χρόνια. Πόσο εύκολο ήταν να πάρετε την απόφαση να χωρίσετε;

Ποτέ δεν είναι εύκολο να πάρεις μία τέτοια απόφαση. Απλά φτάνεις σε ένα σημείο που πρέπει να ζυγίσεις τι έχεις δώσει, τι έχεις πάρει και αν τελικά έχεις άλλα πράγματα να δώσεις. Όταν πραγματικά αγαπάς τον σύντροφό σου πρέπει να σκέφτεσαι το καλό του. Αν είσαι εσύ δυστυχισμένος κάνεις δυστυχισμένο και τον άνθρωπό σου. Βουλιάζουν και οι δύο μαζί και φθείρονται. Οι σχέσεις είναι πάντα ένα «πάρε-δώσε». Γενικά μιλώντας, γιατί δεν θα ήθελα να προσωποποιήσουμε την κουβέντα μας, πάντα πίστευα ότι όταν δύο άνθρωποι αισθάνονται ότι έχουν κουραστεί είναι καλύτερο να βρίσκουν το θάρρος να τελειώνουν τη σχέση τους. Πολλά ζευγάρια κάνουν το λάθος να μένουν μαζί από συνήθεια, από εξάρτηση ή γιατί φοβούνται να μείνουν μόνοι τους. Εγώ πάντα ήμουν απόλυτη σε αυτό. Δεν φοβάμαι να μείνω μόνη μου! Και μπορεί να αργώ για να πάρω μία απόφαση, γιατί θέλω να έχω σκεφτεί καλά όλες τις παραμέτρους, αλλά κάποια στιγμή λέω «Ως εδώ! Πρέπει να προχωρήσω μπροστά!» και το κάνω.

Είσαι έτοιμη για να κάνεις μία νέα αρχή στην προσωπική σου ζωή; Είσαι έτοιμη να ξαναερωτευτείς;

Ναι, είμαι. Αλλά αν κάνω μία καινούργια σχέση, δεν θα το ανακοινώσω (γελάει).
Kάποιος ζωγράφος θεϊκός μας ζωγραφίζει...
Slim_Shady
Δημοσιεύσεις: 29508
Εγγραφή: Τετ Σεπ 19, 2007 3:13 pm

Re: Ευρυδίκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Slim_Shady »

Δεν το ήξερα οτι χώρισαν :surprised:
Kάποιος ζωγράφος θεϊκός μας ζωγραφίζει...
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42408
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Ευρυδίκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
billakos24
Δημοσιεύσεις: 12540
Εγγραφή: Σάβ Απρ 04, 2009 4:34 am

Re: Ευρυδίκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από billakos24 »

Για να μην μείνει το θέμα μόνο με τα κουτσομπολίστικα ας βάλω και αποσπάσματα απο το εκπληκτικό live της στο ''Γυάλινο μουσικό θέατρο'' για να γίνει το topic πιο βαρβάτο. :-P

La vie en rose


Bang Bang


Amsterdam


Μίσησε με, Στο ίδιο βαγόνι, Ονειρεύομαι ακόμα μαμά


Μάλιστα κύριε
All of our endings can be found in our beginnings...
Άβαταρ μέλους
billakos24
Δημοσιεύσεις: 12540
Εγγραφή: Σάβ Απρ 04, 2009 4:34 am

Re: Ευρυδίκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από billakos24 »

Slim_Shady έγραψε:Δεν το ήξερα οτι χώρισαν :surprised:
Όλα κάποτε τελειώνουν Slim παιδί μου! :056:
All of our endings can be found in our beginnings...
stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: Ευρυδίκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelios »

I like people too much or not at all.
Άβαταρ μέλους
Chris
Δημοσιεύσεις: 1358
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 18, 2014 12:59 pm

Re: Ευρυδίκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chris »

stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: Ευρυδίκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelios »

Εικόνα
Η εκρηκτική Ευρυδίκη συναντά ξανά τους Prospectus σε μια μοναδική παράσταση στο RED στην Λευκωσία στις 15 Οκτωβρίου. Πέμπτη, 15 Οκτωβρίου, 2015 Ώρα: 21:00 Χώρος: Μουσική Σκηνή RED, Διονύσου 15 , Πλατεία Παλιού Δημαρχείου, Λευκωσία Τιμή: €15 Περισσότερες πληροφορίες και κρατήσεις στο 22767711.
I like people too much or not at all.
Άβαταρ μέλους
killbill
Δημοσιεύσεις: 8162
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 14, 2009 1:14 pm

Re: Ευρυδίκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από killbill »

Χώρισε με τον Κοργιαλά :shock: τώρα το διαβάζω! Μ'αρέσει η Εύρη αν και δεν είδα την παράσταση της από κοντά αυτό που βλέπω από τα βιντεάκια πολύ καλλιτεχνικό μπράβο της για την καλή δουλειά, τις παραγωγές που κάνει η ίδια και για το όλο αποτέλεσμα :thumbup:
Άβαταρ μέλους
killbill
Δημοσιεύσεις: 8162
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 14, 2009 1:14 pm

Re: Ευρυδίκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από killbill »

Πόσο θέλω να ξανασυνεργαστούν με θεοφάνους έχουν γράψει τραγουδάρες μαζί!

Άβαταρ μέλους
killbill
Δημοσιεύσεις: 8162
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 14, 2009 1:14 pm

Re: Ευρυδίκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από killbill »

Πολύ καλές οι ερμηνείες της και σε 2 κλασσικά πλέον τραγούδια. :007:



Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42408
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Ευρυδίκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Evridiki Theocleous

τελευταίο τραγουδάκι κ φύγαμε για στούντιο...σήμερα ηχογραφούμε καινούργιο τραγούδι απο Λάκη Παπαδόπουλο και Κυριάκο Ντούμο!! so excited!!!
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42408
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Ευρυδίκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Studio minus2 ..‪#‎new_album‬ ‪#‎new_song_2015‬ ‪#‎lakispapadopoulos‬ ‪#‎kyriakosntoumos‬ ‪#‎evridiki‬ ‪#‎excited‬
Εικόνα
ADAM2
Δημοσιεύσεις: 92789
Εγγραφή: Δευ Οκτ 04, 2004 9:29 pm
Τοποθεσία: Internet
Επικοινωνία:

Re: Ευρυδίκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ADAM2 »

Σαν να του άνοιξε το πουκάμισο είναι. :silent: :lol:
Nothing lasts forever but the earth and sky
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42408
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Ευρυδίκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Coming soon ... @sunnybaltzi ‪#‎music‬ ‪#‎love‬ ‪#‎songs‬
Εικόνα

...οι παρέες γράφουν τα τραγούδια..!! @sunnybaltzi ‪#‎vasilis_papakonstantinou‬ ‪#‎music‬ ‪#‎love‬ ‪#‎friends‬
Εικόνα

Τα χρόνια περνάνε αλλά η κάθε μέρα είναι σαν γιορτή όταν τη ζεις μέσα από όλα αυτά τα συναισθήματα και τις εικόνες που γεννά η μουσική.. κι έτσι δε σταματά ποτέ η επιθυμία να δημιουργείς, να προχωράς, να ονειρεύεσαι, να κάνεις αυτό που αγαπάς...κι έρχονται στιγμές που οι "φίλοι" μαζεύονται και φτιάχνουν κάτι μαγικό. Καλή ώρα όπως τώρα που γράφουμε στο στούντιο τα καινούρια μου τραγούδια. Και βλέπω την παρέα να μεγαλώνει... να με αγκαλιάζουν κι άλλα φιλαράκια με αυτή την αγνή πρόθεση να μοιραστούμε απλά όσα μας αγγίζουν. Λάκης Παπαδόπουλος-Κυριάκος Ντούμος, Σάννυ Μπαλτζή, Θάνος Παπανικολάου, Δημήτρης Καρράς, Μπομπ Κατσιώνης, Γιάννης Σκούταρης, Σταύρος Σταύρου και άλλες μεγάλες εκπληξούλες που σας φυλάμε... πολύ σύντομα!!!

Καλημέρααααα
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42408
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Ευρυδίκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

About yesterday...!Getting ready..‪#‎ACRO_CLUB‬ ‪#‎evridiki‬ ‪#‎SABANIS‬ ‪#‎TAMTA‬ ‪#‎music‬ ‪#‎rehearsals‬ ‪#‎having_fun‬
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
fylakas_aggelos
Δημοσιεύσεις: 10858
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 01, 2012 1:50 pm

Re: Ευρυδίκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fylakas_aggelos »

Βλέπω πολλούς σημαντικούς συνθέτες και στιχουργούς,μακάρι να τους έχει όλους στο δίσκο και να βγει σύντομα!
ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΚΑΙΝΕ...
sweetbear
Δημοσιεύσεις: 1315
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 26, 2007 9:48 am

Re: Ευρυδίκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sweetbear »

Αυτό είναι εξέλιξη για έναν ποπ καλλιτέχνη του βεληνεκούς της Ευρυδίκης. Μετά από 25 χρόνια στην δισκογραφία -πότε πέρασαν? - αποφασίζει να πάει ακομα ένα βήμα παραπέρα. Το "Ονειρευομαι ακόμα,μαμά" του 2011 μας προϊδέασε γι'αυτή την εξέλιξή της και νομίζω ότι μας επιφυλάσσει πολλά ακόμα..
TASTE MY DUST!!!
Άβαταρ μέλους
killbill
Δημοσιεύσεις: 8162
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 14, 2009 1:14 pm

Re: Ευρυδίκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από killbill »

Και οι παραστάσεις της είναι σούπερ, πολύ καλά δουλεμένες και άρτιο αποτέλεσμα από τα βιντεάκια που έχω δει τουλάχιστον έχω εντυπωσιαστεί με την εξέλιξη της και με όλο αυτό που παρουσιάζει μπράβο της τίποτα άλλο δεν έχω να πω! Όποιος θέλει τελικά και έχει διάθεση μπορεί να κάνει την διαφορά και μόνος του και να έχει επιτυχία χωρίς χορηγούς και μεγάλες παραγωγές παράδειγμα η Ευρυδίκη για πολλές :thumbup:
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42408
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Ευρυδίκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Η παράσταση Εγώ, η Edith και ο Elvis…το μπλε ταξίδι! ήταν από τα αρτιότερα καλλιτεχνικά θεάματα που έχω δει. :007:
Σε σκηνοθεσία του Ρήγου μάλιστα.Για να μην λέμε μόνο τα ασχημά του. :wink:
Υπέροχη σε όλα της η Ευρυδίκη. :give_rose:
Απάντηση