Ευρυδίκη

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
Άβαταρ μέλους
ΜΑΓΔΑ
Δημοσιεύσεις: 9106
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 08, 2004 12:05 am

Re: Ευρυδίκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜΑΓΔΑ »

killbill έγραψε:Ξέρουμε ότι θα είναι του Θεοφάνους γιατί είδαμε και το σχόλιο του ότι ανυπομονεί να ακούσει τι ετοιμάσανε, απλά εγώ λέω τι θα ήθελα όπως και τα 2 πρώτα που ανέφερα που είναι και του θεοφάνους λίγο δύσκολα να τα πει η Καίτη!
Εγώ δεν τα θεωρώ δύσκολα για την Καίτη.
Απλά ίσως επειδή η Καίτη είναι για τον κόσμο πιο λαϊκοπόπ, ο ακροατής θα "ξυνίσει" ακούγοντας τόσο "βαριά" και "βιωματικά" τραγούδια από αυτήν.

Περιμένω κάτι από τα ανάλαφρα.
Life is a RollerCoaster...
Άβαταρ μέλους
ΜΑΓΔΑ
Δημοσιεύσεις: 9106
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 08, 2004 12:05 am

Re: Ευρυδίκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜΑΓΔΑ »

Πάντως, ένα μεγάλο μπράβο στην Ευρυδίκη για τη μεταγραφή στην Panik.

Μετά απ' αυτό τον επετειακό δίσκο, υποθέτω ότι θα συναντηθεί δισκογραφικά με τον Θεοφάνους.

Γερή υπογραφή για να την επαναφέρει πιο ενεργά στα πράγματα.

Κι επειδή ακούω από κάποιους ότι στην Panik πάνε μόνο οι τελειωμένοι, ασφαλώς και δεν είναι έτσι.

Πολύ απλά, άλλοι στηρίζονται στα πόδια τους και είναι εντελώς μόνοι, μακρυά από "παρεάκια", κι άλλοι στηρίζονται σε ξένες πλάτες.

Κι αν οι πλάτες είναι και πολύ γερές, ξέρουν να πλασσάρουν καμιά φορά τον άνθρακα για χρυσό.
Life is a RollerCoaster...
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42528
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Ευρυδίκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Are you ready for this? No you're not!Μαζί με την Πάολα θα μας ακούσετε τον Σεπτέμβριο σε μια ανατρεπτική διασκευή στο άλμπουμ "25 για πάντα"!
Όταν δύο διαφορετικοί κόσμοι ενώνονται το ταξίδι γίνεται ακόμα πιο μαγικό!
#happy #excited #proud #moments #covers #duets #newalbum #coming #inseptember #evridiki #paolafoka #paola #panikrecords #georgetheofanous #theofanous #25giapanta #25γιαπαντα

Εικόνα
sweetbear
Δημοσιεύσεις: 1315
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 26, 2007 9:48 am

Re: Ευρυδίκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sweetbear »

Προσπαθώ να θυμηθώ πότε ξανασυνεργάστηκαν τόσα ονόματα- γυναικεία εν προκειμενω- για ένα ολόκληρο δίσκο ή συναυλία. Ίσως η συναυλία-αφιέρωμα στη Μοσχολιού να είχε τέτοια συμμετοχή, ωστόσο εδώ μιλάμε για ντουέτα-επανεκτελέσεις σε τραγούδια μιας ποπ τραγουδίστριας. Αυτό για μένα δείχνει δύο πράγματα: 1.Το πόσο συμπαθής είναι η Ευρυδίκη τόσο στο κοινό όσο και στις συναδέλφους της,οι οποιες μ'αυτή τους την κίνηση δείχνουν ότι την εκτιμούν και ως καλλιτέχνη και 2.την διαχρονική αξία του ρεπερτορίου της Ευρυδίκης. Η Ευρυδίκη-με εξαίρεση ένα δίσκο- δεν έριξε ποτέ νερό στο κρασί της. Υπηρέτησε επάξια όλα αυτα τα χρόνια ένα είδος το οποίο γενικά εδώ στην Ελλαδα δεν έχαιρε ευρείας αποδοχής την δεκαετία του `90:
Την εναλλακτική ποπ.
Έχω ξαναγράψει ότι αν η Ευρυδίκη έβγαινε 5-6 χρόνια αργότερα απ'όταν εμφανίστηκε, ίσως και αυτή τη στιγμή να είχε εκατοντάδες χιλιάδες πωλήσεις δίσκων. Αν δεν απατώμαι ο μόνος δίσκος που έλαβε πλατινένιας διάκρισης -μπορεί και χρυσής- ήταν το "Δέσε μου τα μάτια".
TASTE MY DUST!!!
Άβαταρ μέλους
fylakas_aggelos
Δημοσιεύσεις: 10858
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 01, 2012 1:50 pm

Re: Ευρυδίκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fylakas_aggelos »

16 θα είναι τα ντουέτα τελικά,και από άντρες θα έχει μόνο τον Κωνσταντίνο Χριστοφόρου.Τα υπόλοιπα 15 με γυναίκες.
ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΚΑΙΝΕ...
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42528
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Ευρυδίκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

sweetbear έγραψε:Αν δεν απατώμαι ο μόνος δίσκος που έλαβε πλατινένιας διάκρισης -μπορεί και χρυσής- ήταν το "Δέσε μου τα μάτια".
Χρυσός είχε γίνει.
fylakas_aggelos έγραψε:16 θα είναι τα ντουέτα τελικά,και από άντρες θα έχει μόνο τον Κωνσταντίνο Χριστοφόρου.Τα υπόλοιπα 15 με γυναίκες.
Ο Χριστοφόρου έκανε φωνητικά.Το concept του album είναι διασκευές-ντουέτα με γυναίκες.
Άβαταρ μέλους
fylakas_aggelos
Δημοσιεύσεις: 10858
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 01, 2012 1:50 pm

Re: Ευρυδίκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fylakas_aggelos »

Όπως το έγραψε το tralala.gr φάνηκε ότι θα είναι ντουέτο.
ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΚΑΙΝΕ...
Άβαταρ μέλους
killbill
Δημοσιεύσεις: 8162
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 14, 2009 1:14 pm

Re: Ευρυδίκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από killbill »

Πόσα ντουέτα θα έχει μέσα 25? :read:
Άβαταρ μέλους
fylakas_aggelos
Δημοσιεύσεις: 10858
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 01, 2012 1:50 pm

Re: Ευρυδίκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fylakas_aggelos »

killbill έγραψε:Πόσα ντουέτα θα έχει μέσα 25? :read:
15 μέχρι στιγμής!!!!Και πιστεύω τόσα θα είναι.
ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΚΑΙΝΕ...
sweetbear
Δημοσιεύσεις: 1315
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 26, 2007 9:48 am

Re: Ευρυδίκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sweetbear »

Άρα λοιπόν έχουμε ντουέτα με Γαρμπή,Ζηνα,Παολα,Βόσσου, Ασλανίδου, Τζώρτζια, Παπαρίζου, Tamta, Demy, Ραλλία, Ολυμπίου... Ξεχνάω κάποια?
Θεωρώ ότι μπορεί να συμπληρωθεί το "cast" με Πέτα ή με Ευσταθία. Why not και με καποια εκπρόσωπο του εντέχνου...
TASTE MY DUST!!!
Άβαταρ μέλους
fylakas_aggelos
Δημοσιεύσεις: 10858
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 01, 2012 1:50 pm

Re: Ευρυδίκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fylakas_aggelos »

sweetbear έγραψε:Άρα λοιπόν έχουμε ντουέτα με Γαρμπή,Ζηνα,Παολα,Βόσσου, Ασλανίδου, Τζώρτζια, Παπαρίζου, Tamta, Demy, Ραλλία, Ολυμπίου... Ξεχνάω κάποια?
Θεωρώ ότι μπορεί να συμπληρωθεί το "cast" με Πέτα ή με Ευσταθία. Why not και με καποια εκπρόσωπο του εντέχνου...
Θωμαή Απέργη, Χάρις Σάββα, Πένυ Μπαλτατζή. 14 τελικά είναι
Εδώ είναι όλες.Ο Χριστοφόρου κάνει φωνητικά
http://www.tralala.gr/polysyllektiko-ka ... tis-disko/
ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΚΑΙΝΕ...
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42528
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Ευρυδίκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

#aboutyesterday #rehearsals #havingfun #singing with #friends #25giapanta #concert #veakeio #13september #evridiki #christisdantus #giorgospaoadopoulos #peggyzina #melinaaslanidou #demy
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
killbill
Δημοσιεύσεις: 8162
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 14, 2009 1:14 pm

Re: Ευρυδίκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από killbill »

Η προπώληση δυστυχώς δεν πάει καλά! Ανεξήγητο με τόσο πολλά ονόματα που θα παραβρίσκονται, ευελπιστώ επειδή ο Έλληνας είναι της τελευταίας στιγμής μέχρι την Τρίτη πριν την συναυλία να έχει ανέβει!
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42528
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Ευρυδίκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Ένα πολύ πολύ μικρό δείγμα από τη δουλειά που ετοιμάζουμε για αυτό το χειμώνα. Θα τα ακούσετε και live σε πρώτη παρουσίαση την Τετάρτη 13/9 στο Βεάκειο θέατρο Πειραιά και μάλιστα κάποια από αυτά θα είναι με τις φωνές που φιλοξενώ στο άλμπουμ και θα με τιμήσουν με την παρουσία τους σε αυτή τη μικρή γιορτή που στήνουμε. #25giapanta #veakeio #evridiki & #friends #13september #live

https://www.facebook.com/EvridikiOffici ... 603259579/
vangellakos
Δημοσιεύσεις: 149
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 04, 2013 1:52 am

Re: Ευρυδίκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vangellakos »

Καταλάβατε από το βίντεο ποιο ντουέτο λέει με την Πέγκυ;
Άβαταρ μέλους
ΜΑΓΔΑ
Δημοσιεύσεις: 9106
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 08, 2004 12:05 am

Re: Ευρυδίκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜΑΓΔΑ »

Μόνο μια μικρή ένσταση έχω:
Ήθελα το "Μίσησέ Με" να το ακούσω με την Πέγκυ.
Life is a RollerCoaster...
vangellakos
Δημοσιεύσεις: 149
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 04, 2013 1:52 am

Re: Ευρυδίκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vangellakos »

ΜΑΓΔΑ έγραψε:Μόνο μια μικρή ένσταση έχω:
Ήθελα το "Μίσησέ Με" να το ακούσω με την Πέγκυ.
Πόσο συμφωνώ!!!Επίσης θα μου άρεσε να ακούσω με την Πέγκυ το "Στο ίδιο βαγόνι",που δυστυχώς δεν υπάρχει ως ντουέτο στο δίσκο.
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42528
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Ευρυδίκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

vangellakos έγραψε:Καταλάβατε από το βίντεο ποιο ντουέτο λέει με την Πέγκυ;
Νομίζω το Είμαι άνθρωπος κι εγώ.
Άβαταρ μέλους
ΜΑΓΔΑ
Δημοσιεύσεις: 9106
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 08, 2004 12:05 am

Re: Ευρυδίκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜΑΓΔΑ »

vangellakos έγραψε:
ΜΑΓΔΑ έγραψε:Μόνο μια μικρή ένσταση έχω:
Ήθελα το "Μίσησέ Με" να το ακούσω με την Πέγκυ.
Πόσο συμφωνώ!!!Επίσης θα μου άρεσε να ακούσω με την Πέγκυ το "Στο ίδιο βαγόνι",που δυστυχώς δεν υπάρχει ως ντουέτο στο δίσκο.
Μα ούτως ή άλλως, το project ήταν πάνω σε τραγούδια του Θεοφάνους, όχι του Κοργιαλά.
Life is a RollerCoaster...
Entek
Δημοσιεύσεις: 17203
Εγγραφή: Τρί Φεβ 10, 2004 12:26 am

Re: Ευρυδίκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Entek »

ΜΑΓΔΑ έγραψε:
vangellakos έγραψε:
ΜΑΓΔΑ έγραψε:Μόνο μια μικρή ένσταση έχω:
Ήθελα το "Μίσησέ Με" να το ακούσω με την Πέγκυ.
Πόσο συμφωνώ!!!Επίσης θα μου άρεσε να ακούσω με την Πέγκυ το "Στο ίδιο βαγόνι",που δυστυχώς δεν υπάρχει ως ντουέτο στο δίσκο.
Μα ούτως ή άλλως, το project ήταν πάνω σε τραγούδια του Θεοφάνους, όχι του Κοργιαλά.
Όταν λες project εννοείς το επαιτιακό album για τα 25 χρόνια?
Γιατί; Αφού είναι για τα 25 χρόνια της δισκογραφίας της. Mε τον Θεοφάνουν συνεργάστηκε στα πρώτα 9. Από το 1992 μέχρι το 2001 (τελευταίος τους κοινός δίσκος το "Όλα Δικά Σου" βγήκε το 2000)! Αποκλείεται να μην συμπεριλάβει τα επόμενα!
Κάτι μου λέει ότι σύντομα θα 'ρθουν καλύτερες μέρες!!!
Απάντηση