Στέλλα Καλλή

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: Στέλλα Καλλή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelios »

Εικόνα
I like people too much or not at all.
Chronisgreek
Δημοσιεύσεις: 10833
Εγγραφή: Παρ Μαρ 17, 2006 12:45 pm

Re: Στέλλα Καλλή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chronisgreek »

Ηρθε η ανοιξη;
ellhfan
Δημοσιεύσεις: 454
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 30, 2011 12:21 pm

Re: Στέλλα Καλλή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ellhfan »

Γιατί φοράει πρωτομαγιάτικο στεφάνι στο κεφάλι;;;;;
Άβαταρ μέλους
nikospaok
Δημοσιεύσεις: 10776
Εγγραφή: Δευ Οκτ 06, 2008 3:52 pm
Τοποθεσία: thessaloniki

Re: Στέλλα Καλλή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nikospaok »

Άκουσα τον δίσκο της...
Σε ολα τα τραγούδια της δε βγαίνει η φωνή, κοντεύει να πνίγει...
Φουλ από φωνητικά που κουραζει...
Αδιάφορος δισκος με εξαιρεση 1-2 κομμάτια
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42527
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Στέλλα Καλλή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
nikospaok
Δημοσιεύσεις: 10776
Εγγραφή: Δευ Οκτ 06, 2008 3:52 pm
Τοποθεσία: thessaloniki

Re: Στέλλα Καλλή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nikospaok »

Σαν την παναγίτσα της Γουαδελούπης
spyros10
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Δευ Φεβ 29, 2016 4:33 pm

Re: Στέλλα Καλλή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από spyros10 »

Μετριος δισκος.ο Θεοφανους εχει στερεψει γενικα και δεν εχει τον σπινθηρα που ειχε καποτε και ειναι και λογικο.Η φωνη της εμενα προσωπικα δε μου αρεσει (ενταξει ποτε δε μου αρεζαν οι λαικοτροπες γυναικειες φωνες) και στον δισκο καποιες φορες χανεται.Παντως το οτι εβγαλε δισκο (μετα απο καμια 10+ χρονια οπως γραψατε εσεις που την ξερατε εγω δεν ειχα ιδεα) με τον Θεοφανους ειναι ενθαρυντικο για την μετεπειτα πορεια της.Βεβαια αρκει να της δωσει και κανενα σωστο κομματι κι οχι αναλωσιμα
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42527
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Στέλλα Καλλή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Αγόρασα το album της σήμερα.
Πλάτη,Θα 'σουν εδώ,Αγάπα με αν τολμάς και Όλα μου τα σ' αγαπώ τα καλύτερα του cd.
Πολύ ωραία η φωτογράφιση.
stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: Στέλλα Καλλή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelios »

Με άρωμα άνοιξης… η λαμπερή παρουσίαση του νέου δίσκου της Στέλλας Καλλή|Ήμασταν εκεί! (Φωτορεπορτάζ)
Εικόνα
Την Τρίτη 29/3 πραγματοποιήθηκε στο bar Fifty Seven στη Γλυφάδα, η πρώτη επίσημη παρουσίαση δίσκου της Στέλλας Καλλή για την πρώτη της ολοκληρωμένη δουλειά με τίτλο Όλα Μου Τα Σ’ Αγαπώ, σε συνεργασία με έναν από τους μεγαλύτερους μουσικοσυνθέτες της εποχής, Γιώργο Θεοφάνους.

Το concept της βραδιάς; Άνοιξη! Παντού στο χώρο και στα τραπέζια υπήρχαν λουλούδια.

Έτσι ανοιξιάτικη και λαμπερή ήταν η Στέλλα Καλλή με ένα απλο λευκό μακρύ φόρεμα και ένα στεφάνι από ροζ τριαντάφυλλα.
Δημοσιογράφοι, συνεργάτες και φίλοι βρέθηκαν χθες στην παρουσίαση για να τιμήσουν τη Στέλλα Καλλή, όπως ο Παναγιώτης Ραφαηλίδης, ο Χρήστος Μενιδιάτης, ο Νικηφόρος, η Ελευθερία Ελευθερίου, ο Χρήστος Νέζος, ο Αλέξανδρος Μίρτος, ο Γιώργος Σαμπανης, η Λάουρα Νάργες, ο Βασίλης Λιάτσος, η Γιώτα Τσιμπρικίδου και η Νατάσσα Θεοδωρίδου.

Τη βραδιά άνοιξε η διευθύντρια της Cobalt, Άννα-Μαρία Αντίππα η οποία ευχαρίστησε τον κόσμο που βρέθηκε εκεί και στη συνέχεια κάλεσε τη Στέλλα Καλλή και το Γιώργο Θεοφάνους να πουν μερικά λόγια για το νέο δίσκο.

Ο Γιώργος Θεοφάνους μεταξύ άλλων δήλωσε: «Προσπαθήσαμε με τους συνεργάτες αυτούς, να γράψουμε ένα κοστούμι πάνω στη Στέλλα. Όταν γράφεις τραγούδια συγκεκριμένα για κάποιον έχεις ένα διπλό, τριπλό, δεκαπλό άγχος, γιατί δεν είναι ένα απλό πράγμα που ανοίγεις ένα συρτάρι και το βγάζεις από μέσα. Πηγαίνεις και ράβεις κοστούμι. Ράβεις από εδώ, κόβεις από εκεί κλπ. Στην περίπτωση αυτή δεν χρειάστηκε να κάνουμε τίποτα από αυτά. Η Στέλλα έχει τόσο μεγάλες δυνατότητες που δεν διανοείστε πόσο. Την ακούς και τραγουδάει λαϊκά και είναι 100%.Τραγουδάει μοντέρνα εκεί 100%. Σου μιλάει, ανοίγεις ένα θέμα για πολιτική και είναι εκεί 100% και είναι σπάνιο στις μέρες μας. Είναι πολύ μεγάλη η χαρά, η δική μου προσωπικά. Το ξέρει η Στέλλα, είναι από τους πιο γρήγορους δίσκους που έχω κάνει στο στούντιο, γιατί τραγούδησε πάρα πολύ γρήγορα. Δηλαδή δεν το έχω συναντήσει πολλές φορές στη ζωή μου αυτό. Βγαίνουν αβίαστα, της έδωσε ο Θεός το ταλέντο. Ελπίζω να σου έδωσε και άλλα ταλέντα γιατί θέλει και τύχη, θέλει και σωστό χρόνο, δεν είσαι κάποια που ξεκίνησες χθες. Το πάλεψες, το πολέμησες. Όλοι έχουν να πουν τα καλύτερα για σένα και σου εύχομαι πραγματικά μέσα από την καρδιά μου, σαν φίλος καλή επιτυχία.»

Με τη σειρά της η Στέλλα Καλλή δήλωσε: «Κάθε φορά που έπεφτε ένα αστέρι στη γη, θυμάμαι έκανα πάντα την ίδια ευχή. Να φτάσω σε αυτό το σημείο που βρίσκομαι σήμερα και τελικά οι ευχές μου βγήκαν αληθινές. Περίμενα πάρα πολλά χρόνια, ήρθε αυτή η συνεργασία για την οποία είμαι πάρα πολύ περήφανη. Βέβαια χωρίς την ομάδα δεν φτάνεις στην κορυφή. Δεν πιστεύω στη μονάδα, πιστεύω στην ομάδα. Θέλω να ευχαριστήσω κάποιους ανθρώπους που χωρίς αυτούς δεν θα βρισκόμασταν εδώ. Την εταιρεία μου την Cobalt, την Άννα-Μαρία Αντίππα, την οικογένεια μου, τους συνεργάτες μας, τον Γιώργο μου που τα έκανε όλα εύκολα, τους στιχουργούς μας, Θάνος Παπανικολάου, Δημήτρης Τσάφας, Βαγγέλης Κωνσταντινίδης , Βίκη Γεροθόδωρου, Σταύρος Σταύρου. Και όλους τους συντελεστές του δίσκου, τον κύριο Άγγελο Κοταρίδη, τον Όμιλο Μαροσούλη για τη στήριξη όλα αυτά τα χρόνια, το μάνατζερ μου τον Steve, τη Στέλλα Φορμόζη, το Μαριτάκι μου, το Νατασάκι μου από φέτος, που είναι εδώ, την αγαπώ πολύ. Όλους εσάς που βρίσκεστε εδώ απόψε, τους πολύ πολύ καλούς μου φίλους, την οικογένεια μου, τη μητέρα μου που βρίσκεται εδώ απόψε και πάνω από όλα θέλω να ευχαριστήσω έναν άνθρωπο που είναι πάντα δίπλα μου και συμβάλλει με την απεριόριστη του αγάπη σε όλο αυτό. Σας ευχαριστώ όλους πολύ.»

Στη συνέχεια η Στέλλα Καλλή ερμήνευσε τέσσερα τραγούδια από το νέο της δίσκο, με τη συνοδεία του Γιώργου Θεοφάνους στο, στολισμένο από άνθη, πιάνο. Η τραγουδίστρια μάγεψε με την ερμηνεία της τους παρευρισκόμενους, αποσπώντας το θερμό χειροκρότημα.
Spoiler:
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
http://mikrofwno.gr/2016/03/me-anixiati ... las-kalli/
I like people too much or not at all.
stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: Στέλλα Καλλή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelios »

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
I like people too much or not at all.
vangellakos
Δημοσιεύσεις: 149
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 04, 2013 1:52 am

Re: Στέλλα Καλλή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vangellakos »

Διαβάζοντας τα τελευταία σχόλια θα συμφωνήσω απολύτως ότι η ύπαρξη τόσο πολλών φωνητικών κι εμένα δε μου άρεσε και αδικεί και την ίδια τη Στέλλα.Θεωρώ πως δεν υπήρχε λόγος να υπάρχουν τόσα φωνητικά όυτε και ότι έγινε ελείψει φωνής.Προσωπικά μου αρέσει η φωνή της Στέλλας και δεν κρίνω από το cd γιατί στο στούντιο ξέρουμε πως όλα διορθώνονται,την έχω δει live το 2012 όταν ακόμη με το Φόιβο είχε βγάλει μόνο το ντουέτο με τον Πάριο,το "Για πόσο ακόμη" και το "Σου ρίχνω άκυρο".Μου είχε αρέσει η φωνή της τόσο στο "Για πόσο ακόμη" που είναι ένα δύσκολο ερμηνευτικά κομμάτι(δε λέω για το "Σου ρίχνω άκυρο" γιατί οκ αυτό είναι εύκολο,που κι αυτό μια χαρά το είχε πει"),όσο και σε τραγούδια άλλων.Επίσης θα συμφωνήσω με το ότι σε κάποια σημεία είναι σαν μη βγαίνει η φωνή της αλλά νομίζω πως είναι καθαρά θέμα ηχολήπτη(να απολυθεί αμέσως...χαχαχα).Δεν μπορεί να ακούγεται καλύτερα μόνο με ένα πιάνο στη Μενεγάκη ή με μια ορχήστρα τεσσάρων ατόμων στην Ντορέτα και χωρίς φωνητικά και στις δύο εμφανίσεις(εν τέλει μπορεί κι αυτό είναι προς τιμήν της).Όσο για τον δίσκο το είχα πει και στην αναλυτική μου κριτική ότι θα μπορούσαν και καλύτερα(αυτό βέβαια πάντα ισχύει γιατί ως γνωστόν ο εχθρός του καλού είναι το καλύτερο)αλλά σε καμία περίπτωση δεν είναι ένας μέτριος δίσκος.Δε θα πω είναι τέλειος ή πάρα πολύ καλός θα πω όμως ότι είναι ένας καλός δίσκος και ειδικά για ντεμπούτο άλμπουμ καλλιτέχνη.
Άβαταρ μέλους
nikospaok
Δημοσιεύσεις: 10776
Εγγραφή: Δευ Οκτ 06, 2008 3:52 pm
Τοποθεσία: thessaloniki

Re: Στέλλα Καλλή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nikospaok »

Ας τον χαρει λοιπόν οσο μπορεί γιατι θα κανει να ξαναδει δίσκο καμια 10ετια πάλι
Chronisgreek
Δημοσιεύσεις: 10833
Εγγραφή: Παρ Μαρ 17, 2006 12:45 pm

Re: Στέλλα Καλλή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chronisgreek »

Ε δε νομιζω σε κανα 3χρονο αν μαζεψει τραγουδια μετα το δισκο
vangellakos
Δημοσιεύσεις: 149
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 04, 2013 1:52 am

Re: Στέλλα Καλλή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vangellakos »

Δεν πρέπει να βιαστεί να βγάλει δίσκο(ούτως ή άλλως δε θα βγάλει σε ένα χρόνο).Το ιδανικό θα ήταν να επιστρέψει με νέο δίσκο το φθινόπωρο του 2017 το αργότερο μέχρι το πρώτο τρίμηνο του 2018.Πάντως πιστεύω ότι μέχρι την άνοιξη του 2018 θα έχουμε δίσκο δε θα την αφήσουν έτσι.
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42527
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Στέλλα Καλλή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: Στέλλα Καλλή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelios »

Το σημαντικό αυτή την στιγμή είναι να ακουστούν τα τραγούδια αυτού του δίσκου και να τα αγαπήσει ο κόσμος.Από τώρα σκέψεις για τον επόμενο δίσκο;
Επίσης μου αρέσει πολύ από τον δίσκο και το Δεν τα καταφέραμε.
I like people too much or not at all.
vangellakos
Δημοσιεύσεις: 149
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 04, 2013 1:52 am

Re: Στέλλα Καλλή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vangellakos »

stelios έγραψε:Το σημαντικό αυτή την στιγμή είναι να ακουστούν τα τραγούδια αυτού του δίσκου και να τα αγαπήσει ο κόσμος.Από τώρα σκέψεις για τον επόμενο δίσκο;
Επίσης μου αρέσει πολύ από τον δίσκο και το Δεν τα καταφέραμε.
Ακριβώς!!!
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42527
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Στέλλα Καλλή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Celebrity magazine
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Chronisgreek
Δημοσιεύσεις: 10833
Εγγραφή: Παρ Μαρ 17, 2006 12:45 pm

Re: Στέλλα Καλλή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chronisgreek »

Modelaki!
neereaux
Δημοσιεύσεις: 12276
Εγγραφή: Παρ Ιουν 28, 2013 4:22 pm

Re: Στέλλα Καλλή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από neereaux »

Πολύ ωραία φωτογράφιση!!!
Απάντηση