Νικηφόρος

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
gtm13
Δημοσιεύσεις: 9544
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 03, 2013 2:00 pm

Νικηφόρος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gtm13 »












δεν ξέρω αν ξέχασα κάποιο :fan:
neereaux
Δημοσιεύσεις: 12276
Εγγραφή: Παρ Ιουν 28, 2013 4:22 pm

Re: ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ Thread

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από neereaux »

Το χειρότερο είναι το ντουέτο με τη βέγκας.
Το υποσχέσου είναι απίστευτο τραγούδι.
ADAM2
Δημοσιεύσεις: 92789
Εγγραφή: Δευ Οκτ 04, 2004 9:29 pm
Τοποθεσία: Internet
Επικοινωνία:

Re: ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ Thread

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ADAM2 »

Καλοτάξιδο! :fan:

Το υποσχέσου πάντως δεν το ήξερα που είναι το πιο γνωστό του.
Nothing lasts forever but the earth and sky
gtm13
Δημοσιεύσεις: 9544
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 03, 2013 2:00 pm

Re: ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ Thread

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gtm13 »

neereaux έγραψε:Το χειρότερο είναι το ντουέτο με τη βέγκας.
Το υποσχέσου είναι απίστευτο τραγούδι.
Συμφωνώ και θα αιτιολογήσω με ένα τραγικό περιστατικό: Ένα πρωί με πήγαινε η μάνα μου στο σχολείο. Στην αρχή έπαιζε αυτό το τραγούδι. Σε κάποια φάση τελειώνει και ξαναρχίζει :surprised: Εντάξει λέω θα έκαναν λάθος στον σταθμό, είναι και πρωί... (playlist hellooo) ώσπου τελειώνει και ξαναπαίζει! :hysterical:
Spoiler:
η μάνα μου είχε βάλει ένα best of cd και είχε ξεχάσει να κλείσει το repeat :hysterical: :hysterical: :hysterical: :hysterical: :hysterical: :hysterical:
gtm13
Δημοσιεύσεις: 9544
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 03, 2013 2:00 pm

Re: ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ Thread

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gtm13 »

Nikiforos

Κι άμα δε σε ξαναδώ τι έγινε;
Λίγη ήσουν τελικά..
κι' από το λίγο σου καπνός απέμεινε
πικρό τσιγάρο ήσουν και μ'έλιωσες
μα απόψε τέλειωσες!
‪#‎newsong‬ ‪#‎comingsoon‬‬‬


Εικόνα

Από 6 Νοεμβρίου στο Vox!

Εικόνα
ADAM2
Δημοσιεύσεις: 92789
Εγγραφή: Δευ Οκτ 04, 2004 9:29 pm
Τοποθεσία: Internet
Επικοινωνία:

Re: ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ Thread

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ADAM2 »

gtm ... :hysterical: :hysterical:

Μου άρεσε κάπως το ερωτευμένος είμαι και το φτάνω στο θεό που τελικά είχα ξανακούσει... πλάκα έχει, συνεχίζω. :fan:
Nothing lasts forever but the earth and sky
neereaux
Δημοσιεύσεις: 12276
Εγγραφή: Παρ Ιουν 28, 2013 4:22 pm

Re: ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ Thread

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από neereaux »

gtm13 έγραψε:
neereaux έγραψε:Το χειρότερο είναι το ντουέτο με τη βέγκας.
Το υποσχέσου είναι απίστευτο τραγούδι.
Συμφωνώ και θα αιτιολογήσω με ένα τραγικό περιστατικό: Ένα πρωί με πήγαινε η μάνα μου στο σχολείο. Στην αρχή έπαιζε αυτό το τραγούδι. Σε κάποια φάση τελειώνει και ξαναρχίζει :surprised: Εντάξει λέω θα έκαναν λάθος στον σταθμό, είναι και πρωί... (playlist hellooo) ώσπου τελειώνει και ξαναπαίζει! :hysterical:
Spoiler:
η μάνα μου είχε βάλει ένα best of cd και είχε ξεχάσει να κλείσει το repeat :hysterical: :hysterical: :hysterical: :hysterical: :hysterical: :hysterical:

:hysterical: :hysterical: :hysterical:
Άβαταρ μέλους
billakos24
Δημοσιεύσεις: 12540
Εγγραφή: Σάβ Απρ 04, 2009 4:34 am

Re: ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ Thread

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από billakos24 »

:lol: :lol: :lol:

Gtm παιδί μου δεν τα έχεις βάλει με τη σωστή χρονολογική σειρά τα singles του παιδιού.

Παιδί μου, του παιδιού, ξύπνησε το πατρικό μου ένστικτο? :shifty: :fan:

Η σωστή σειρά (απο ότι βλέπω στα χαρτιά μου) είναι:

''Υποσχέσου''(2010)
''Σε ένα φιλί σου''(2010)
''Μη μου λες πως μ'αγαπας''(2011)
''Κάνω κύκλους''(2012)
''Τρελός''(2012)
''Φτάνω στο θεό''(2013)
''Ερωτευμένος είμαι''(2013)
''Κρίμα που σ'αγάπησα''(2014)
''Μόνος μου''(2014)
''Εδώ στα δύσκολα''(2015)


Τα ''Υποσχέσου'', ''Φτάνω στο θεό'', ''Ερωτευμένος είμαι'' είναι πολύ αγαπημένα. :smile: Τα άλλα όμορφα κομμάτια και το κυριότερο αξιοπρεπή σε σχέση με κάτι σαβούρες που κάνουν views. Μπράβο του.

Επίσης έχω την αίσθηση ότι αν είχα φίλο τον Νικηφόρο θα ήταν ο τύπος της παρέας που μόλις πέρναγε μια ωραία κοπέλα θα σκούνταγε αμέσως και θα έλεγε την κλασική φράση ''φιλαράκι την π@δάς αυτή?'' :fan: Καλό παιδάκι φαίνεται. Τον συμπαθώ. :smile:
All of our endings can be found in our beginnings...
ADAM2
Δημοσιεύσεις: 92789
Εγγραφή: Δευ Οκτ 04, 2004 9:29 pm
Τοποθεσία: Internet
Επικοινωνία:

Re: ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ Thread

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ADAM2 »

billakos24 έγραψε:Επίσης έχω την αίσθηση ότι αν είχα φίλο τον Νικηφόρο θα ήταν ο τύπος της παρέας που μόλις πέρναγε μια ωραία κοπέλα θα σκούνταγε αμέσως και θα έλεγε την κλασική φράση ''φιλαράκι την π@δάς αυτή?'' :fan: Καλό παιδάκι φαίνεται. Τον συμπαθώ. :smile:
:hysterical: Όντως.
Nothing lasts forever but the earth and sky
NARKOTIKO
Δημοσιεύσεις: 7107
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 29, 2005 1:56 am

Re: ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ Thread

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από NARKOTIKO »

Εμενα μου αρέσουν τα singles που βγάζει

Και το φθανω στο θεο ήταν μεγάλο κόλλημα
Και το "σε ένα φιλί σου" το άκουσα πολύ όταν βγηκς
Μου άρεσε και το "κύκλους", το ερωτευμένος ειμαι ,εδώ στα δύσκολα

Και θεωρώ παρά πολύ καλά κομμάτια τα " μόνος μου" και "τρελός" κ καλουλη το "μη μου λες πως μαγαπας"

Φυσικά πολύ ωραία κ η συνεργασία του με τη Καίτη στη ιεροσυλία!

Το καινούργιο δε το άκουσα ακόμα!
Ψυχή για τα σίδερα...
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42408
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ Thread

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Άβαταρ μέλους
fylakas_aggelos
Δημοσιεύσεις: 10858
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 01, 2012 1:50 pm

Re: ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ Thread

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fylakas_aggelos »

Το τραγουδάκι απλά καλό,το video καλύτερο!
ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΚΑΙΝΕ...
Άβαταρ μέλους
nikospaok
Δημοσιεύσεις: 10776
Εγγραφή: Δευ Οκτ 06, 2008 3:52 pm
Τοποθεσία: thessaloniki

Re: ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ Thread

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nikospaok »

Το υποσχεσου ειναι ύμνος...
Πολυ αγαπημένο μου ακόμη...

Και το καινούριο του μου αρεσε και εβγαλε κλιπαρα...
Μπραβο στον Παπαδάκο...

Το μόνο που με χαλαει γενικα ειναι οτι ολοι οι ποπ-ροκ αρχιζουν και το γυρίζουν στο λαϊκό σιγά σιγά...
Νικηφόρος, Παπαδόπουλος, σταν (καλα προτιμώ αυτη τη βερσιόν παρα το πλειμομπιλ που ηταν στην αρχή), ο σαμπανης ειχε κάποια τραγούδια που πήγαιναν λιγο στο λαϊκό...
Ωραια μεν αλλα ας παραμείνουν στο είδος τους, ωραια είναι κ η ποπ μουσική...
ADAM2
Δημοσιεύσεις: 92789
Εγγραφή: Δευ Οκτ 04, 2004 9:29 pm
Τοποθεσία: Internet
Επικοινωνία:

Re: ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ Thread

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ADAM2 »

Θα μου άρεσε κι εμένα λίγο πιο ποπ είναι η αλήθεια. Αυτό το λαϊκό μου κάθεται κάπως. :fan:
Μια χαρά ο Νικηφόρος, μπορώ να πω ότι είδα όλα τα singles που έχει βγάλει και σε γενικές γραμμές μου άρεσαν όλα. :thumbup:
Nothing lasts forever but the earth and sky
gtm13
Δημοσιεύσεις: 9544
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 03, 2013 2:00 pm

Re: ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ Thread

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gtm13 »

Λίγες ημέρες έμειναν... 14 Νοέμβρη.. #Vox #grandopening

Εικόνα
Slim_Shady
Δημοσιεύσεις: 29508
Εγγραφή: Τετ Σεπ 19, 2007 3:13 pm

Re: ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ Thread

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Slim_Shady »

Ωραίο το νέο κομμάτι στα κουπλέ,στο ρεφρέν πάλι όχι.
Ωραίο το κλιπάκι!
Kάποιος ζωγράφος θεϊκός μας ζωγραφίζει...
gtm13
Δημοσιεύσεις: 9544
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 03, 2013 2:00 pm

Re: ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ Thread

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gtm13 »

Ο Νικηφόρος στο GGM: “Μου έχουν κάνει πρόταση για τηλεόραση”

Εικόνα

Λίγες μέρες πριν την επίσημη πρεμιέρα στο VOX στις 14 Νοεμβρίου, ο Νικηφόρος μίλησε στο GetGreekMusic και στο Γιάννη Αμανατίδη.

Απομαγνητοφώνηση: Έλενα Ζάχρα Μπουί

Η συνεργασία με Νατάσα, Στέλλα, Παναγιώτη, Κωνσταντίνο, Παντελή πώς είναι;

Είναι μεγάλη χαρά φέτος. Μου δίνεται πάρα πολύς χρόνος και χώρος. Είναι σπάνιο αυτό. Πολύ καλές συνθήκες συνεργασία; Είμαι πολύ χαρούμενος. Κι αυτή η συνεργασία εμένα προσωπικά μου δίνει γαλόνια – έτσι μπορώ να το πω. Είναι ωραίο να συνεργάζεσαι με ανθρώπους που εκτιμάς, με ανθρώπους που έχουν κάνει πράγματα όμορφα κι έχουν απασχολήσει μόνο με τη δουλειά τους.

Το είχες και σαν στόχο να κάνεις και μία συνεργασία με τη Νατάσα;

Υπήρχε πάντα στο μυαλό μου… Ξέρεις, είναι πράγματα που τα φαντάζεσαι και δεν ξέρεις αν θα γίνουν ποτέ, αλλά όταν συμβαίνουν προσπαθείς να το ζήσεις.

Πρόσφατα όταν είχαμε μιλήσει και είχαμε κάνει μία συνέντευξη, σχολιάζαμε το γεγονός ότι κάποιες φορές δεν “κάθεται” να κάνεις κάτι στην Αθήνα. Πέρυσι δηλαδή δεν ήσουν και φέτος είσαι.

Όταν δε γίνεται μία πρόταση η οποία σε ικανοποιεί, καλύτερα να μην κάνεις τίποτα, και να κάνεις ας πούμε περιοδεία σε άλλες πόλεις, παρά το να κάνεις κάτι και να μην είσαι ευχαριστημένος, να μην βγάλεις αυτό που θέλεις στον κόσμο, να μην μπορείς να παρουσιάσεις αυτό που θέλεις.

Ωστόσο, προτιμάς την Αθήνα, για να να είσαι “στο σπίτι σου”.

Σαφώς. Όλοι προτιμάμε να είμαστε σπίτι μας, να μην παίρνουμε συνέχεια ένα αεροπλάνο, να είμαστε συνέχεια με μία βαλίτσα στο χέρι. Αλλά όταν συμβαίνει αυτό, εννοώ το να είμαστε εκτός, είναι τόσο μεγάλη η αγάπη του κόσμου. Δηλαδή εκτός Αθηνών το εισπράττεις πολύ πιο δυνατά. Οπότε κάπου το ζυγίζεις και υπάρχει ανταπόκριση. Δηλαδή λες «εντάξει, δεν πειράζει, παρά την κούρασή μου, το ευχαριστιέμαι.» Η Αθήνα, όμως, σου δίνει την ευκολία του να είσαι σπίτι σου, να είσαι σε καλύτερες συνθήκες εργασίας και πολλές φορές να μπορείς να δώσεις στον κόσμο καλύτερα πράγματα.

Εικόνα

Αυτές τις μέρες έχουμε και νέο single και νέο videoclip. «Απόψε τέλειωσες».

Το έγραψα με τον φίλο μου τον Άρη Κλεισούρα. Είναι βιωματικό τραγούδι.

Εννοώντας;

Εννοώ με πράγματα που έχουμε ζήσει. Και πιστεύω γενικά πως όταν συμβαίνει αυτό, ο κόσμος το αντιλαμβάνεται και το εισπράττει. Οπότε είμαι πολύ αισιόδοξος ότι θα γίνει επιτυχία αυτό το τραγούδι. Είναι απ’τις λίγες φορές που είμαι τόσο σίγουρος.

Ετοιμάζεις παράλληλα και δίσκο; Κι άλλα τραγούδια;

Ναι ετοιμάζω το δίσκο, ο οποίος είναι έτοιμος εδώ και κανά χρόνο κι όλο αλλάζουμε κι όλο αλλάζουμε… αλλά πιστεύω γίνεται για καλό. Για να βγει ακόμα καλύτερο αποτέλεσμα.

Όσο περνάει ο καιρός τόσο παλιώνει ο ήχος… λένε.

Ναι, αλλά κάνουμε ανατροπές εμείς και πειράζουμε ενορχηστρώσεις. Μερικά τραγούδια τα αλλάζουμε τελείως. Για καλό θα γίνει πιστεύω.

Αυτό το τραγούδι ήταν από πρόσφατη ηχογράφηση; Το «Απόψε τέλειωσες».

Ναι ήταν από πρόσφατη. Ήταν new entry. Δηλαδή ξαφνικά βγήκε αυτό γιατί έχει να κάνει με το τι ζεις. Οπότε λες τώρα κάνω παύση τα άλλα πλάνα. Το οποίο είναι δύσκολο, γιατί όταν βάζεις άλλα πλάνα και λες θα βγάλω αυτό κι αυτό, όταν έρχεται κάτι και στο ανατρέπει, είναι λίγο περίεργο, αλλά πιστεύω για καλό έγινε.

Κάτι αντίστοιχο ρώτησα και στον Παναγιώτη Ραφαηλίδη. Εσύ αρχικά, έχεις βγει κι από την τηλεόραση και συγκεκριμένα από το X-Factor, οπότε ξέρεις πάνω κάτω πως έχουν τα πράγματα στον τομέα αυτό. Σε σόου, σε φάση όμως με μιμήσεις ή με χορό θα πήγαινες;

Μου έχουν κάνει πρόταση η αλήθεια είναι, αλλά δεν θα το έκανα γιατί δεν αφορά τη δουλειά μου και δεν θα ήθελα να πάω σε ένα σόου, να με ταυτοποιήσουν με μία φιγούρα, με μια προσωπικότητα η οποία χορεύει – όσο καλά ή κακά το κάνεις- και μετά να γυρνάς στα κανάλια και να σου λένε γι’αυτό ή να πρέπει να χορέψεις… Δεν μπορώ να το κάνω.

Αν αυτό έχει να κάνει με τη μουσική; Γιατί υπήρξαν αντίστοιχα shows τα οποία είχαν να κάνουν με τη μουσική. Στο ρόλο σου ως τραγουδιστής, όχι ως περσόννα.

Έχουν πολλές παρενέργειες όλα αυτά. Δεν είναι, και πάλι, επίκεντρο η δουλειά σου. Οπότε προτιμώ ο κόσμος να με αγαπάει από τα τραγούδια μου κι όχι από εμφανίσεις στην τηλεόραση. Κι όταν θα κάνω εμφανίσεις στην τηλεόραση, θέλω να κάνω για να πω τη δουλειά μου.

Εικόνα

http://www.getgreekmusic.gr/nikiforos-ggm-vox/
gtm13
Δημοσιεύσεις: 9544
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 03, 2013 2:00 pm

Re: ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ Thread

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gtm13 »

Καλημέρα!! Σε λίγα λεπτά on air στο star chanel στην εκπομπή "αλήθειες με τη Ζήνα"..

Εικόνα


ADAM2
Δημοσιεύσεις: 92789
Εγγραφή: Δευ Οκτ 04, 2004 9:29 pm
Τοποθεσία: Internet
Επικοινωνία:

Re: ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ Thread

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ADAM2 »

Το έχετε παρατηρήσει κι εσείς αυτό το μόνιμο μειδίασα ; :lol:
Nothing lasts forever but the earth and sky
gtm13
Δημοσιεύσεις: 9544
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 03, 2013 2:00 pm

Re: ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ Thread

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gtm13 »

:clap: :clap: :clap: :clap:
Spoiler:
Εικόνα
Απάντηση