Μαρινέλλα

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42526
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Μαρινέλλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42526
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Μαρινέλλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Εικόνα

Συνέντευξη τύπου
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42526
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Μαρινέλλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Μαρινέλλα- Αντώνης Ρέμος
Τα καλύτερα στιγμιότυπα από τη συναυλία τους στο θέατρο Πέτρας


Εικόνα

Η Μαρινέλλα και ο Αντώνης Ρέμος πραγματοποίησαν μία μεγάλη συναυλία στο θέατρο «Πέτρας», μαζί με τον Χρήστο Νικολόπουλο, το βράδυ της Δευτέρας.

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα

http://www.yupiii.gr/gossip/c90036/Mari ... a_sti.html
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42526
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Μαρινέλλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Εικόνα




Η συναυλία μαγνητοσκοπήθηκε και θα προβληθεί από τον Ant1.
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42526
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Μαρινέλλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Μαρινέλλα: «Σπρώχνουν άφωνες που κάνουν καριέρα με στρινγκ και playback»

Εικόνα

«Πας να τη χαϊδέψεις και σου μένει το εξτένσιον στο χέρι.»

Η μεγάλη κυρία του ελληνικού τραγουδιού, η Μαρινέλλα μίλησε στον Βασίλη Μπουζιώτη και στην εφημερίδα Reallife και αποκάλυψε όσα την ενοχλούν στις πίστες…

Σας βρίσκω λίγο μετά το «πάντρεμα» σας με τον Αντώνη Ρέμο και τον Χρήστο Νικολόπουλο και λίγο πριν από αυτό με τη Γλυκερία και την Ελένη Βιτάλη. Ωραίες συνεργασίες!

«Υπέροχες συνεργασίες! Είναι μεγάλο δώρο να συναντάς στη σκηνή σπουδαίες φωνές και μεγάλους δημιουργούς που εκτιμάς και θαυμάζεις. Απόλαυσα ιδιαίτερα τις συναυλίες που κάναμε με τον αγαπημένο μου Αντώνη Ρέμο και τον εξαίρετο Χρήστο Νικολόπουλο και ξεκινήσαμε πρόβες με την μοναδική Ελένη Βιτάλη και την εξαιρετική Γλυκερία. Φωνάρες! Πόσο δοσμένες στην τέχνη τους είναι και πόσο λατρεύουν το αντικείμενο τους! Μένουμε για ώρες μαζί και λατρεύουμε να τραγουδάμε. Με οίστρο. Με ψυχή,. Νιώθω να είμαστε οι …τελευταίοι των Μοϊκανών. Δεν λέω, υπάρχουν καλές φωνές σήμερα, υπάρχουν ταλέντα. Αλλά δυστυχώς «σπρώχνονται άφωνες κυρίως. Οι άφωνες που κάνουν καριέρα με στριγνκ και playback. Μη γελάς! Είχαμε πάει με τον Αντώνη Ρέμο σε ένα νυχτερινό κέντρο, σκύβει λίγο η αοιδός, να το…πρώτη μούρη το στρινγκ! Και στο χρώμα του δέρματος, μήπως και τσιμπήσουν οι «πεινασμένοι». Μανούλα μου, που πας έτσι; Με το στρινγκ; Και θα κάνεις έτσι καριέρα; Αυτά σου λένε οι μάνατζερ – ο Θεός να τους κάνει – και γδύνεσαι με χαρά; Είναι τρομερό. Άγονται και φέρονται από αυτή τη νέα μάστιγα, τους τύπου μάνατζερ (γιατί οι καλοί, οι original είναι δυο – τρεις και δεν είναι νούμερα) και θα φάνε τα μούτρα τους. Όταν το καταλάβουν όμως, θα είναι αργά…»

Δεν έχουν κάποιον να τις συμβουλεύσει;

«Γιατί ακούνε; Ξιπάζονται και όποιος πάει να τις ξυπνήσει τον αποπαίρνουν. φτιάχνουν τις «αυλές» τους – δεν υπάρχει πιο μεγάλη παγίδα – που τις ενημερώνουν τι κάνουν οι άλλες και γίνονται καρμπόν η μία της άλλης, σε σημείο που δεν τις ξεχωρίζεις. Εξτένσιον η μία, εξτένσιον όλες! Πας να τη χαϊδέψεις και σου μένει το εξτένσιον στο χέρι. Μαλλιά – μαλλιά – μαλλιά, μπούκλες – μπούκλες – μπούκλες. Μη γελάς! Γεμίσαμε με μπούκλες παντού… Ξεβρακωμένες γκόμενες με εξτένσιον, όπου και να κοιτάξεις. Άσε τους κοιλιακούς. Όλες έξω τους κοιλιακούς. Δείχνει η μια, δείχνει και η άλλη. Πετάει κ..ο η μία, πετάει και η άλλη. Δεν είμαι οπισθοδρομική, ούτε «παλιακιά» – παλιά ναι. Ζω, όμως στο σήμερα και θλίβομαι με όλο αυτό που γίνεται. Δειξ’ το στρινγκ στον γκόμενο σου στο κρεβάτι, στην παραλία, όχι στην πίστα! Γιατί το φάλτσο, όσο στρινγκ και να δείξεις, το ακούει ο θεατής, δεν ξεχνιέται… Αλλά ακόμα κι αυτό πια το σώζουν τα περίφημα playback. Πας σε ένα κέντρο και βλέπεις να προχωρά, να χαριεντίζεται και να μην κρύβει καν πως τραγουδάει «κονσέρβα». Και σου λέω και για «φίρμα», όχι μόνο για τα νέα κορίτσια. Και σκέφτομαι: «Μα δεν ντρέπεται να πάει να κοροϊδέψει το κοινό;». Εγώ έχω άγχος μην κλείσει καμιά φορά η φωνή μου και βγω στο κοινό λιγότερο καλή και μου σφίγγεται το στομάχι κι αυτές βγαίνουν και κοροϊδεύουν.»

http://www.zappit.gr/showbiz/marinella- ... ack/493661

{...}Και στο εξωτερικό τραγουδούν playback... Ξέρω! Πήγα και είδα τη Μαντόνα στο Σικάγο. Καθόμουν μπροστά. Το μάτι μου κόβει. Όλα τα έλεγε playback, πέρα από ένα που έλεγε στο πιάνο... Αλλά, βρε αγάπη μου, εκεί το κάνουν πιο προσεκτικά το playback εδώ φωνάζει από χιλιόμετρα.

Άρα η μόδα είναι δώσε στρινγκ αντί φωνή;

Η μόδα είναι κάνουμε αρπαχτές πετώντας τα όλα . Οι μάνατζερ να είναι καλά και τα deals τους επίσης ο θεός να τα κάνει. Απα πα! Ξέρω, θα πουν μεγάλωσε η Μαρινέλλα και ζηλεύει. Τι να ζηλέψω; Χόρτασα η γυναίκα από όλα! Κρούω τον κώδωνα μήπως και ξυπνήσουν. Ας κοιτάξουν γύρω τους... Ποιες έμειναν και κράτησαν γερά στον χρόνο; Η Χαρούλα, η Γαλάνη, η Άλκηστις, η Βιτάλη, η Γλυκερία... Έμεινε καμιά που τα πέταγε;

http://www.gossip-tv.gr/showbiz/story/4 ... i-playback
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42526
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Μαρινέλλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42526
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Μαρινέλλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42526
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Μαρινέλλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42526
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Μαρινέλλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42526
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Μαρινέλλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »



Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42526
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Μαρινέλλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Από την φωτογράφιση για την αφίσα της παράστασης στο Παλλάς.
Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος panosif την Τετ Νοέμ 23, 2016 8:40 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42526
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Μαρινέλλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

ΜΑΡΙΝΕΛΛΑ & ΤΑΚΗΣ ΖΑΧΑΡΑΤΟΣ, "Στον καθρέφτη του Παλλάς"
AΠΟ 31 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ
Η Μαρινέλλα, η μεγάλη κυρία του ελληνικού τραγουδιού και ο μοναδικός Τάκης Ζαχαράτος μαζί στο Παλλάς στην πιο λαμπερή παράσταση του χειμώνα!!
Σκηνοθετεί ο Σταμάτης Φασουλής. Τα κείμενα υπογράφει ο Γιάννης Ξανθούλης και τη μουσική ο Γιάννης Χριστοδουλόπουλος.

Εικόνα
sweetbear
Δημοσιεύσεις: 1315
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 26, 2007 9:48 am

Re: Μαρινέλλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sweetbear »

Πολύ ωραία αφίσα. Θα ήθελα να δω με τι θα καταπιαστούν,εκτός από τραγούδι!
TASTE MY DUST!!!
ADAM2
Δημοσιεύσεις: 92789
Εγγραφή: Δευ Οκτ 04, 2004 9:29 pm
Τοποθεσία: Internet
Επικοινωνία:

Re: Μαρινέλλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ADAM2 »

Πρέπει να είναι όνειρο ζωής του Ζαχαράτου να συνεργαστεί με τη Μαρινέλλα. Πρώτη φορά δεν είναι οι 2 τους μαζί;
Nothing lasts forever but the earth and sky
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42526
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Μαρινέλλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

ADAM2 έγραψε: Πρώτη φορά δεν είναι οι 2 τους μαζί;
Είχαν κάνει κάποιες συναυλίες πέρυσι στην Αυστραλία.Στην Ελλάδα όμως πρώτη φορά συνεργάζονται.
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42526
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Μαρινέλλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Εικόνα
yakinthos
Δημοσιεύσεις: 15533
Εγγραφή: Τρί Αύγ 08, 2006 12:12 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Μαρινέλλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από yakinthos »

Το νέο μου κόλλημα από το δίσκο που αγόρασα σήμερα, με αποσπάσματα από 4 λάιβ από τη δεκαετία του 70.
Τίτλος δίσκου:
Μαρινέλλα "Στη σκηνή" 44 μοναδικές ζωντανές ερμηνείες
τι είμαι για ν' αρέσω σε όλους; Μερέντα;
yakinthos
Δημοσιεύσεις: 15533
Εγγραφή: Τρί Αύγ 08, 2006 12:12 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Μαρινέλλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από yakinthos »

Επί της ευκαιρίας να πούμε ότι ο ιστορικός δίσκος "Ρεσιτάλ", ηχογραφήθηκε τον Μάρτιο του 76 και κυκλοφόρησε εκείνη τη χρονιά, κάνοντας τρελές πωλήσεις. Ένα από τα πιο εμπορικά άλμπουμ στην ελληνική ιστορία. Πάνω από 500.000 την εποχή εκείνη. Σίγουρα και περισσότερο ως σήμερα.
Οπότε φέτος συμπλήρωσε 40 χρόνια ζωής.
τι είμαι για ν' αρέσω σε όλους; Μερέντα;
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42526
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Μαρινέλλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Εικόνα
ADAM2
Δημοσιεύσεις: 92789
Εγγραφή: Δευ Οκτ 04, 2004 9:29 pm
Τοποθεσία: Internet
Επικοινωνία:

Re: Μαρινέλλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ADAM2 »

Ποιος έχει μεγαλύτερο στόμα, ο Ζαχαράτος ή η Μαρινέλλα; :shifty:
Nothing lasts forever but the earth and sky
Απάντηση