Μαρινέλλα

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
yakinthos
Δημοσιεύσεις: 15533
Εγγραφή: Τρί Αύγ 08, 2006 12:12 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Μαρινέλλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από yakinthos »

Πιο απλή δε γίνεται. Τι πράγμα κι αυτό; Όσο σπουδαία, τόσο απλή. Ακούει Κάλλας και δε θέλει τον Βάγκνερ. Μοιάζουμε... :smile:
τι είμαι για ν' αρέσω σε όλους; Μερέντα;
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42527
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Μαρινέλλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42527
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Μαρινέλλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Άβαταρ μέλους
billakos24
Δημοσιεύσεις: 12540
Εγγραφή: Σάβ Απρ 04, 2009 4:34 am

Re: Μαρινέλλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από billakos24 »

Θεότητα επί γης! (όσο κι αν λέει ότι δεν της αρέσουν αυτά!) :girl_curtsey:

Πρέπει να την δω live κάποια στιγμή, το έχω αμελήσει πολύ. Τον χειμώνα στη συνεργασία με Ζαχαράτο στο ''Παλλάς'' πιστεύω σίγουρα. Θα κάνω πράξη το παλιό ''Παλλάς, πρέπει να πας!'' :shablon_03:
All of our endings can be found in our beginnings...
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42527
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Μαρινέλλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Ο Φασουλής «Στον καθρέφτη του Παλλάς»!

Εικόνα

ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΗ ΑΤΖΕΝΤΑ
ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ
Του Βασίλη Μπουζιώτη


Σου πρόδιδα από τον Μάιο ότι Μαρινέλλα-Ζαχαράτος θα βρεθούν από τον Δεκέμβρη στο «Παλλάς»κι αργότερα έμαθα πως κείμενα θα γράψει ο Γιάννης Ξανθούλης και μουσική ο Γιάννης Χριστοδουλόπουλος.Αυτό που δεν γνώριζα όμως και μου το…είπε ένα πουλάκι σήμερα, είναι ότι την σκηνοθεσία της δουλειάς θα υπογράψει ο μαιτρ Σταμάτης Φασουλής! Όχι,σου λέει,δεν θα είναι ένα σόου τύπου «Δύο Μαρινέλλες» που έκαναν η Μαρινέλλα με τον Τάκη στην ξένη! Πρόκειται για γερή παράσταση,με σκηνοθέτη,κείμενα,μουσικές και με οκτώ ηθοποιούς πλάι στην μεγάλη κυρία του τραγουδιού μας και τον πολυσχιδή Ζαχαράτο! Σου έχω και τίτλο: «Στον καθρέφτη του Παλλάς».Μα όλα εγώ;Ναι!

ΙΝΤΡΙΓΚΑνο1. Πολλοί πίστεψαν ότι ο Φασουλής…τα έσπασε με τα Αθηναϊκά Θέατρα των Παναγιωτάκη-Κούρκουλα λόγω του ότι δεν θα«χτυπήσει» στο Χορν και δεν θα κάνει τη «Νίκη»του στο θέατρο Παλλάς.Κάτι τέτοιο δεν ισχύει όμως και πολλά στόματα θα κλείσουν με αυτό το αποκλειστικό που θέλει τον πολυσχιδή σκηνοθέτη να ετοιμάζει την μεγάλη χειμερινή παραγωγή του «Παλλάς»!

ΙΝΤΡΙΓΚΑνο2. Μια άλλη φήμη έλεγε ότι Φασουλής και Μαρινέλλα είχαν πάψει να μιλάνε εδώ και πολύ καιρό για διάφορα «σκηνικά»που είχαν συμβεί μεταξύ τους. Πηγές μου λένε ότι πράγματι είχε ραγίσει το γυαλί,αλλά ναι,ναι,ξανακόλλησε και οι δυό τους θα συνεργαστούν ξανά στην παράσταση «Στον καθρέφτη του Παλλάς».

http://www.enikos.gr/mpouz/393683,O-Fas ... allas.html
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42527
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Μαρινέλλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42527
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Μαρινέλλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Θέατρο Γης
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
manos
Δημοσιεύσεις: 6440
Εγγραφή: Παρ Ιουν 15, 2007 3:37 am

Re: Μαρινέλλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από manos »

Πηγα χτες στη συναυλια της με το Ρεμο κ το Νικολοπουλο...Πρωτη φορα την ειδα live και φυσικα μου αφησε τις καλυτερες εντυπωσεις..... Η γυναικα ειναι φωναρα, εχει παρα πολυ ενέργεια, εκανε τα χορευτικα της , εχει πολυ χιουμορ και γενικα μας ταξιδεψε σε αλλες εποχες!!! :clap: :clap: :clap: :clap: Ειπε κ ενα απο τα αγαπημενα μου (και δικο της οπως μας ειπε) κινηματογραφικα της, το ανοιξε πετρα + ποτε να μη χαθεις απτη ζωη μου , ζωγραφισμενα στο χαρτι, κριμα το μποι σου καλε, νυχτα στασου , παλι θα κλαψω, παρτο φεγγαρι κ καντο βερα μου και πολλα αλλα!!!!



-τωρα ειδα κ στην πραξη οτι κατι δηλωσεις τυπου ''οι μεγαλοι να αποσύρονται κτλ '' ειναι για τον......μη πω.... Το μουσικο ταξιδι που εζησα χθες με αυτον το μυθο δε νομιζω οτι μπορει να το δωσει καποια καινουργια/ιος....
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος manos την Τρί Ιούλ 12, 2016 12:40 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Mamma Mia..πως να αντισταθώ;
ADAM2
Δημοσιεύσεις: 92789
Εγγραφή: Δευ Οκτ 04, 2004 9:29 pm
Τοποθεσία: Internet
Επικοινωνία:

Re: Μαρινέλλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ADAM2 »

:thumbup:

Η Μαρινέλλα είναι powerhouse όπως λένε κι εδώ. :-P Μοναδική εμπειρία να πας να τη δεις και ν' ακούσεις live.
Για να θυμούνται και παλιοί και να μαθαίνουν οι καινούριοι. :thumbup:
Nothing lasts forever but the earth and sky
manos
Δημοσιεύσεις: 6440
Εγγραφή: Παρ Ιουν 15, 2007 3:37 am

Re: Μαρινέλλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από manos »

Ακριβως ετσι!!!




-Ελπιζω να καταφερω να δω κι αλλους μεγαλους καλλιτεχνες (παλιοτερης γεννιας) συντομα!!!!
Mamma Mia..πως να αντισταθώ;
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42527
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Μαρινέλλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

manos έγραψε:Πηγα χτες στη συναυλια της με το Ρεμο κ το Νικολοπουλο...Πρωτη φορα την ειδα live και φυσικα μου αφησε τις καλυτερες εντυπωσεις..... Η γυναικα ειναι φωναρα, εχει παρα πολυ ενέργεια, εκανε τα χορευτικα της , εχει πολυ χιουμορ και γενικα μας ταξιδεψε σε αλλες εποχες!!! :clap: :clap: :clap: :clap: Ειπε κ ενα απο τα αγαπημενα μου (και δικο της οπως μας ειπε) κινηματογραφικα της, το ανοιξε πετρα + ποτε να μη χαθεις απτη ζωη μου , ζωγραφισμενα στο χαρτι, κριμα το μποι σου καλε, νυχτα στασου , παλι θα κλαψω, παρτο φεγγαρι κ καντο βερα μου και πολλα αλλα!!!!



-τωρα ειδα κ στην πραξη οτι κατι δηλωσεις τυπου ''οι μεγαλοι να αποσύρονται κτλ '' ειναι για τον......μη πω.... Το μουσικο ταξιδι που εζησα χθες με αυτον το μυθο δε νομιζω οτι μπορει να το δωσει καποια καινουργια/ιος....
:thumbup:
Η γυναίκα είναι φαινόμενο.Μην τα ξαναλέμε.
Θα τους δω τον Σεπτεμβριο στο Θέατρο Πέτρας.
manos
Δημοσιεύσεις: 6440
Εγγραφή: Παρ Ιουν 15, 2007 3:37 am

Re: Μαρινέλλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από manos »

panosif έγραψε:
manos έγραψε:Πηγα χτες στη συναυλια της με το Ρεμο κ το Νικολοπουλο...Πρωτη φορα την ειδα live και φυσικα μου αφησε τις καλυτερες εντυπωσεις..... Η γυναικα ειναι φωναρα, εχει παρα πολυ ενέργεια, εκανε τα χορευτικα της , εχει πολυ χιουμορ και γενικα μας ταξιδεψε σε αλλες εποχες!!! :clap: :clap: :clap: :clap: Ειπε κ ενα απο τα αγαπημενα μου (και δικο της οπως μας ειπε) κινηματογραφικα της, το ανοιξε πετρα + ποτε να μη χαθεις απτη ζωη μου , ζωγραφισμενα στο χαρτι, κριμα το μποι σου καλε, νυχτα στασου , παλι θα κλαψω, παρτο φεγγαρι κ καντο βερα μου και πολλα αλλα!!!!



-τωρα ειδα κ στην πραξη οτι κατι δηλωσεις τυπου ''οι μεγαλοι να αποσύρονται κτλ '' ειναι για τον......μη πω.... Το μουσικο ταξιδι που εζησα χθες με αυτον το μυθο δε νομιζω οτι μπορει να το δωσει καποια καινουργια/ιος....
:thumbup:
Η γυναίκα είναι φαινόμενο.Μην τα ξαναλέμε.
Θα τους δω τον Σεπτεμβριο στο Θέατρο Πέτρας.
Πραγματικα φαινομενο!!! Σεπτεμβρη ε;;; Μια χαρα!!! :smile: :smile: :smile:
Mamma Mia..πως να αντισταθώ;
Άβαταρ μέλους
billakos24
Δημοσιεύσεις: 12540
Εγγραφή: Σάβ Απρ 04, 2009 4:34 am

Re: Μαρινέλλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από billakos24 »

Μπράβο Μάνο αγόρι μου που ξέρεις να στηρίζεις τις γριε...εεεεεε τις διαχρονικές αξίες του ελληνικού τραγουδιού! :thumbup:

Κι εγώ είπα το έχω βάλει στόχο να τη δω κάποια μέρα! Αν και δεν χρειάζεται να τη δω για να καταλάβω τι ζωντανός μύθος είναι, είμαι τζιμάνι εγώ, από μακριά τους καταλαβαίνω τους μύθους!

Να μην τα πολυλογώ...μπράβο Μάνο! Και στα δικά μου! :party:
All of our endings can be found in our beginnings...
Άβαταρ μέλους
billakos24
Δημοσιεύσεις: 12540
Εγγραφή: Σάβ Απρ 04, 2009 4:34 am

Re: Μαρινέλλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από billakos24 »

panosif έγραψε:Θέατρο ΓηςΕικόνα

Δεν βγαίνει ο κόσμος! Μας έχει φάει η μιζέρια!
All of our endings can be found in our beginnings...
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42527
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Μαρινέλλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Ακούστε την συνέντευξη της Μαρινέλλας στους Γιώργο Μπαλοθιάρη και Γωγώ Βερίγου για την Παγκρήτια ραδιοφωνική εκπομπή «Summer In Crete»! Διαβάστε και την απομαγνητοφώνηση! Μίλησε για τη μεγάλη καλοκαιρινή περιοδεία της με τον Αντώνη Ρέμο και τον Χρήστο Νικολόπουλο, για την οικογένεια της, αλλά και για τους νέους που ακολουθούν τα όνειρα τους μέσα από shows όπως το «The X Factor Greece»! Ακούστε τι είπε για τους «Stereo Soul» τους οποίους ξεχώρισε αλλά και τι απάντησε για το αν θα την ενδιέφερε να είναι στην θέση του κριτή! Μοναδική, αξιαγάπητη και πιο «Ροκ» από ποτέ, απάντησε στις ερωτήσεις με τον δικό της μοναδικό τρόπο!
http://kalokairistonoto.com/blog/2016/07/12/marinella/
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42527
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Μαρινέλλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Κατράκειο
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42527
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Μαρινέλλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »



manos
Δημοσιεύσεις: 6440
Εγγραφή: Παρ Ιουν 15, 2007 3:37 am

Re: Μαρινέλλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από manos »

billakos24 έγραψε:Μπράβο Μάνο αγόρι μου που ξέρεις να στηρίζεις τις γριε...εεεεεε τις διαχρονικές αξίες του ελληνικού τραγουδιού! :thumbup:

Κι εγώ είπα το έχω βάλει στόχο να τη δω κάποια μέρα! Αν και δεν χρειάζεται να τη δω για να καταλάβω τι ζωντανός μύθος είναι, είμαι τζιμάνι εγώ, από μακριά τους καταλαβαίνω τους μύθους!

Να μην τα πολυλογώ...μπράβο Μάνο! Και στα δικά μου! :party:
Ευχαριστω ευχαριστω :smile: οντως, ενας ζωντανος μυθος!!! και στα δικα σου!!!
Mamma Mia..πως να αντισταθώ;
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42527
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Μαρινέλλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42527
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Μαρινέλλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Εικόνα

ΜΑΡΙΝΕΛΛΑ · ΕΛΕΝΗ ΒΙΤΑΛΗ · ΓΛΥΚΕΡΙΑ
Για πρώτη φορά μαζί στην Κύπρο!
«Γυναικεία υπόθεση…»

Η Μαρινέλλα, η Ελένη Βιτάλη και η Γλυκερία συναντιούνται για πρώτη φορά μαζί στην ίδια σκηνή την Τρίτη 27 Σεπτεμβρίου στο Αμφιθέατρο της Σχολής Τυφλών στη Λευκωσία και την Τετάρτη 28 Σεπτεμβρίου στο Δημοτικό Κηποθέατρο στη Λεμεσό.

Τρεις από τις σπουδαιότερες ερμηνεύτριες της ελληνικής μουσικής σκηνής ενώνουν τις φωνές τους με σκοπό να χαρίσουν στο κοινό ανεπανάληπτες στιγμές με τις ερμηνείες και την σκηνική τους παρουσία. Το μουσικό πρόγραμμα επιμελείται ο Στέλιος Φωτιάδης, με σπουδαίους μουσικούς και διαχρονικά τραγούδια.

Η Μαρινέλλα, η μεγάλη Κυρία του ελληνικού τραγουδιού αποτελεί ζωντανό θρύλο και σύμβολο για τις νεότερες γενιές. Η Ελένη Βιτάλη, έχει γράψει την δική της μουσική ιστορία, με τη μεγάλη έκταση και την ιδιαίτερη χροιά της φωνής της. Η Γλυκερία, η τόσο σημαντική αυτή ερμηνεύτρια, θεωρείται από πολλούς η πιο γνήσια λαϊκή τραγουδίστρια της γενιάς της.

ΛΕΥΚΩΣΙΑ
Τρίτη 27 Σεπτεμβρίου 2016
«Αμφιθέατρο Αρχιεπισκόπου Μακαρίου Γ' (Σχολή Τυφλών)»
Τιμές εισιτηρίου: 40,00€ (Α' Ζώνη) 35,00€ (Β' Ζώνη)

ΛΕΜΕΣΟΣ
Τετάρτη 28 Σεπτεμβρίου 2016
«Δημοτικό Κηποθέατρο Λεμεσού»
Τιμές εισιτηρίου: 35,00€ (Α' Ζώνη), 30,00€ (Β' Ζώνη)

Ώρα έναρξης: 9:00 μ.μ.
Ηλεκτρονική προπώληση στο Shop.tickethour.com
Μέρος των εσόδων θα διατεθούν στο «Europa Donna» Κύπρου.
Απάντηση