Γιάννης Πλούταρχος

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
sakis88888
Δημοσιεύσεις: 1759
Εγγραφή: Τρί Αύγ 08, 2006 12:00 pm

Re: ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ THREAD

Δημοσίευση από sakis88888 »

filcollins έγραψε:Συγχωρέστε με..δεν είμαι ειδικός..με αυτιά ακούω..αρα και η Μπεζεντάκου κατεβάζει οκτάβες..μόνιμα..και την παρεξήγησα την κοπέλα...
Αφού δεν σου αρέσει ο Πλούταρχος γιατί σχολιάζεις συνέχεια αρνητικά? Σε βλέπω λίγες μέρες που μπήκα στο θέμα να τραβάς κάποιο ζόρι.
Στο λέω εγώ που &εστηκα για το Πλούταρχο. Ούτε φαν είμαι ούτε τίποτα. Ήρθα με αφορμή τη συνεργασία με το Φοίβο γιατί με παραξένεψε
bebest
Δημοσιεύσεις: 870
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 19, 2014 5:35 pm

Re: ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ THREAD

Δημοσίευση από bebest »

Mε αφορμή τη συνεργασία μπαίνω και εγώ πρώτη φορά να σχολιάσω εδώ..Καταρχήν όντως είναι κολωτούμπα η συνεργασία αυτή και το γεγονός ότι πάει για δίσκο από έναν δημιουργό(πόσο μάλλον το συγκεκριμένο)..Από την άλλη τη συγκεκριμένη εποχή τίποτα δε πρέπει να θεωρείται παρεξηγητέο αφού οι δυσκολίες είναι γνωστές..Και γενικά μετά από μια μέτρια περίοδο αρκετών χρόνων τελευταία έχει επιστρέψει και πολλά τραγούδια του ακούγονται και γίνονται χιτάκια..Οπότε αυτή η συνεργασία πιθανόν θα του δώσει 2-3 ακόμα τέτοια και ίσως πιο ανεβαστικά ρυθμικά που τελευταία είναι φανερό ότι προσπαθεί να βγάζει τέτοια προωθόντας τα ως single...Μάλλον θέλει να βγάλει τη ταμπέλα του ''κλάψα'' που του είχε φορτωθεί και με τον Φοίβο σίγουρα μπορεί να κάνει ανεβαστικά τραγούδια..Αναμένουμε να ακούσουμε όλα εκ του αποτελέσματος θα κριθούν αν θα δικαιωθεί ή οχι για την επιλογή του..
filcollins
Δημοσιεύσεις: 263
Εγγραφή: Τρί Οκτ 05, 2010 2:41 pm

Re: ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ THREAD

Δημοσίευση από filcollins »

Κανε μου τη χαρη που θα μου υποδειξεις τι και για ποιον θα σχολιαζω...εχεις να πεις κατι για το προκειμενο;Αν οχι,που ετσι φαινεται, συνεχισε να διαβαζεις..κουραστηκαμε απο τους υπερασπιστες τους αυτοκλητους..
Liakoman
Δημοσιεύσεις: 21768
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 18, 2011 6:32 pm

Re: ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ THREAD

Δημοσίευση από Liakoman »

stelios έγραψε:Και επειδή λέω μόνο αρνητικά στο θέμα του αγαπημένου μου τις τελευταίες μέρες :fan: να πω και κάτι θετικό.Τι κοσμοσυρροή ξαφνικά στο Thread του Γιάννη; :fan:
Τα τελευταία χρόνια 2-3 μέλη το πολύ να γράφαμε εδώ. :10-pleko: Φοίβος δύναμη στα forums. :525807:
Μας παραξένεψε όλους η συνεργασία. :fan:
Έλεγα να μην το πω και σε φουντώσω περισσότερο :fan: αλλά τώρα που σε βλέπω ότι ηρέμησες,ας το πω.
Όπως έχω ξαναπεί ο Γιάννης μου άρεσε πάρα πολύ στους πρώτους δίσκους του.Μετά είχα την αίσθηση ότι λέει συνέχεια το ίδιο τραγούδι και γενικά βαριόμουν.Ακόμη και ο Άνθρωπός μου που έπαιξε πολύ στα ραδιόφωνα,εμένα δε μου έκανε το κλικ.
Η συνεργασία με το Φοίβο δε ξέρω τι θα του αφήσει,αν θα του δώσει καλά τραγούδια,αν θα τον εξελίξουν κλπ αλλά σίγουρα θα τον διαφοροποιήσουν από το στυλ του.Ακόμη κι αν είναι όλος ο δίσκος κλασσικός Φοίβος.Οπότε μόνο και μόνο γι αυτό μια τέτοια συνεργασία μου παρακινεί το ενδιαφέρον. :smile:
Άβαταρ μέλους
jdarmody
Δημοσιεύσεις: 2766
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 19, 2014 2:15 pm

Re: ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ THREAD

Δημοσίευση από jdarmody »

Ο Πλούταρχος είναι πολύ καλός τραγουδιστής κι αυτό του το αναγνωρίζεις ακόμα και αν δεν είσαι φαν του. Γι' αυτό και προκαλεί το ενδιαφέρον μια τέτοια απρόσμενη(;) συνεργασία. Βέβαια για μένα το ''σοκ'' δεν είναι η συνεργασία με το Φοίβο. Ήταν όταν ένας τραγουδιστής του βεληνεκούς του δέχτηκε να τραγουδήσει Παντελίδη. Εκεί μου έδειξε ότι αρχίζει να κινείται καιροσκοπικά και ότι προσπαθεί να εκμεταλλευτεί οτιδήποτε του εξασφαλίζει ενδεχόμενη, έστω και προσωρινή, επιτυχία. Γενικά μου δίνει την εντύπωση τραγουδιστή που λειτουργεί λες και τώρα χτίζει το όνομά του. Επίσης δε ξέρω πως φαίνεται στους φανς του, αλλά δε νομίζω ότι ένας τραγουδιστής έχει υποχρέωση να δίνει μικρόφωνο σε κάθε ξεχασμένο που βρίσκεται τυχαία ή ''φυτεμένος'' στο μαγαζί του. Σε κάθε περίπτωση έχω την αίσθηση ότι για να δεχτεί αυτή τη συνεργασία κάτι καλό θα άκουσε. Καλή επιτυχία! :thumbup:
Έχει να κάνει με την τρέλα και τον άνθρωπο...
Giotis
Δημοσιεύσεις: 4872
Εγγραφή: Δευ Οκτ 15, 2012 12:06 am

Re: ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ THREAD

Δημοσίευση από Giotis »

Α τα λέτε κι εδώ. Μπερδεύτηκα. :crazy:
Μήπως πρέπει να εννώσουμε το θέμα με του Φοίβου Στέλιο; :fan: :fan: :fan:
stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ THREAD

Δημοσίευση από stelios »

Giotis έγραψε:Α τα λέτε κι εδώ. Μπερδεύτηκα. :crazy:
Μήπως πρέπει να εννώσουμε το θέμα με του Φοίβου Στέλιο; :fan: :fan: :fan:
Νόμιζα πως με συμπαθούσες. :whatever:
Spoiler:
Εντάξει δεν πήγε και στη spicy ο παράφωνος. :fan:
I like people too much or not at all.
Giotis
Δημοσιεύσεις: 4872
Εγγραφή: Δευ Οκτ 15, 2012 12:06 am

Re: ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ THREAD

Δημοσίευση από Giotis »

stelios έγραψε:
Giotis έγραψε:Α τα λέτε κι εδώ. Μπερδεύτηκα. :crazy:
Μήπως πρέπει να εννώσουμε το θέμα με του Φοίβου Στέλιο; :fan: :fan: :fan:
Νόμιζα πως με συμπαθούσες. :whatever:
Spoiler:
Εντάξει δεν πήγε και στη spicy ο παράφωνος. :fan:
Καλός είσαι μωρέ αλλά μπήκε ο σατανάς μέσα μου :fan:
Spoiler:
Πάει η spicy αλλιώς για εκεί ήταν :fan:
chris3m
Δημοσιεύσεις: 3253
Εγγραφή: Παρ Μαρ 17, 2006 12:44 pm

Re: ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ THREAD

Δημοσίευση από chris3m »

Η συνεργασία δεν έχει ενθουσιάσει καθόλου το κοινό του Πλούταρχου, αντιθέτως έχει "αγχωθεί" πάρα πολύ. Νομίζω πως πρέπει να περιμένουμε για το αποτέλεσμα... μετά θα κρίνουμε. Επίσης ακόμη και στις καλές εποχές του Φοίβου να ήταν η συνεργασία, ποιός θα ήταν σίγουρος ότι θα του έδινε ένα super δίσκο? Μήπως όλοι οι δίσκοι που υπέγραφε ο Φοίβος τότε ήταν συναρπαστικοί στο σύνολο τους??
Ωστόσο η συνεργασία δυο τόσο μεγάλων ονομάτων προκαλεί ενδιαφέρον, αυτό προς εκείνους που θέλουν το forum δικό τους! :fan:
Αν χρειάζεται ειδική άδεια για να γράψουμε, ας το ξέρουμε τουλάχιστον
Giotis
Δημοσιεύσεις: 4872
Εγγραφή: Δευ Οκτ 15, 2012 12:06 am

Re: ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ THREAD

Δημοσίευση από Giotis »

“Μια καλησπέρα” – Νέο τραγούδι από το Γιάννη Πλούταρχο και το Φοίβο

Εικόνα



Ο Γιάννης Πλούταρχος μας λέει “Μια καλησπέρα”.

Το ολοκαίνουργιο κομμάτι του Γιάννη Πλούταρχου μετά το “Έρχομαι”, είναι το “Μια καλησπέρα” και αναμένεται να κυκλοφορήσει σε επιλεγμένα ραδιόφωνα σε όλη την Ελλάδα τη Δευτέρα 19 Οκτωβρίου.

Το “Μια καλησπέρα” εγκαινιάζει τη συνεργασία του Γιάννη Πλούταρχου με το Φοίβο, και σηματοδοτεί την επιστροφή του στη Heaven Music.

http://www.getgreekmusic.gr/mia-kalispe ... os-foivos/
manos
Δημοσιεύσεις: 6440
Εγγραφή: Παρ Ιουν 15, 2007 3:37 am

Re: ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ THREAD

Δημοσίευση από manos »

Ωραίο ακούγεται το teaser.... Α να δούμε!!!!
Spoiler:
Και ξαφνικά όλοι οι βανδικοί στο φορουμ του πλούταρχού :fan:
Mamma Mia..πως να αντισταθώ;
Άβαταρ μέλους
fylakas_aggelos
Δημοσιεύσεις: 10858
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 01, 2012 1:50 pm

Re: ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ THREAD

Δημοσίευση από fylakas_aggelos »

Ωραίο ακούγεται,αλλά μην είναι κανένα τσιφτετέλι και γελάμε μετά.Χασάπικο μου κάνει σαν αυτά που έδινε στα 90s και αρχές 00s.
ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΚΑΙΝΕ...
tzotzos
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Τρί Φεβ 02, 2010 6:04 pm

Re: ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ THREAD

Δημοσίευση από tzotzos »

Μια καλησπέρα παιδιά και απο μένα.γράφω σπάνια στο φόρουμ αλλά σας παρακολουθώ καθημερινά.αποφάσισα να γράψω για να σχολίασε αυτή την συνεργασια και να πω οτι την βλέπω σουπερ.είναι γεγονος οτι ο Φοίβος απο το 2005 έχει να δώσει κάτι παρα πολύ καλό και αυτή η συνεργασια θα έκανε κακό στο Γιάννη αν ο Γιάννης ηταν όπως μέχρι το 2009.δεν λέω έχει πει και απο τοτε καλά τραγούδια αλλά σαν ενιαίο δισκο δεν έχει δώσει κάτι το σουπερ έτσι ώστε ο Φοίβος να του καταστρεψει την καριέρα.ακόμα και στα ραδιόφωνα παίζονται το πολύ 2-3 τραγούδια απο κάθε δισκο του.υ.γ επειδή είμαι και λίγο αμπαλος απο τεχνολογία δεν ξέρω αν αυτά που γράφω πάνε σαν απάντηση σε κάποιον αλλά εγώ ήθελα να γράψω ενα σχόλιο και όχι να απαντήσω στα λεγόμενα καποιου
MusicLover
Δημοσιεύσεις: 7163
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 13, 2008 1:30 pm
Τοποθεσία: KRHTH

Re: ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ THREAD

Δημοσίευση από MusicLover »

fylakas_aggelos έγραψε:Ωραίο ακούγεται,αλλά μην είναι κανένα τσιφτετέλι και γελάμε μετά.Χασάπικο μου κάνει σαν αυτά που έδινε στα 90s και αρχές 00s.
Δεν είναι χασάπικο. Ο ρυθμός του πιάνου είναι ζεϊμπέκικο.. Ίσως ξεκινάει έτσι μόνο με πιάνο..!
Μαλλί, βάτα συμπεθέρα, ντέφι-ντέφι.
stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ THREAD

Δημοσίευση από stelios »

Spoiler:
Το έχω κρατήσει το πμ που μου ζητούσες πριν 3 χρόνια αν έχω την φωτογράφιση του Πλούταρχου χωρίς
πουκάμισο :fan: γι αυτό φρόντισε καλύτερα να περιορίσεις τις μπηχτές προς εμένα. :belly-dance:
I like people too much or not at all.
stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ THREAD

Δημοσίευση από stelios »

Κρίμα πάντως για τον Γιώργο Παπαδόπουλο.
Δεν νομίζω να βγει το τραγούδι που ηχογράφησαν.Κάθε φορά που ανακοινώνει συνεργασία αυτός ο άνθρωπος κάτι συμβαίνει.
I like people too much or not at all.
markella
Δημοσιεύσεις: 2526
Εγγραφή: Δευ Ιουν 07, 2010 2:32 pm

Re: ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ THREAD

Δημοσίευση από markella »

να ρωτησω κατι;; το τελευταιο αλμπουμ του Πλουταρχου ποτε βγηκε ακριβως; εκλεισε χρονο στην αγορα;;
Θέλω να είμαι ελεύθερος κι ας τερματίζω δεύτερος!
Chronisgreek
Δημοσιεύσεις: 10833
Εγγραφή: Παρ Μαρ 17, 2006 12:45 pm

Re: ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ THREAD

Δημοσίευση από Chronisgreek »

MusicLover έγραψε:
fylakas_aggelos έγραψε:Ωραίο ακούγεται,αλλά μην είναι κανένα τσιφτετέλι και γελάμε μετά.Χασάπικο μου κάνει σαν αυτά που έδινε στα 90s και αρχές 00s.
Δεν είναι χασάπικο. Ο ρυθμός του πιάνου είναι ζεϊμπέκικο.. Ίσως ξεκινάει έτσι μόνο με πιάνο..!
nai zeimbekiko..pio polu gia kleisimo tragoudiou mou moiazei
Giotis
Δημοσιεύσεις: 4872
Εγγραφή: Δευ Οκτ 15, 2012 12:06 am

Re: ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ THREAD

Δημοσίευση από Giotis »

Heaven Music
Αποκλειστικό!
Δείτε τον Yannis Ploutarchos Γιάννης Πλούταρχος Official & τον Φοίβο στο στούντιο για την προετοιμασία της νέας κοινής δουλειά τους.

#heavenmusic #ploutarxos #newalbum #music — μαζί με Yannis Ploutarchos Γιάννης Πλούταρχος Official

https://www.facebook.com/HeavenMusicOff ... 247893125/
stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ THREAD

Δημοσίευση από stelios »

markella έγραψε:να ρωτησω κατι;; το τελευταιο αλμπουμ του Πλουταρχου ποτε βγηκε ακριβως; εκλεισε χρονο στην αγορα;;
4 Δεκεμβρίου είχε βγει.
I like people too much or not at all.
Απάντηση