Νίκος Οικονομόπουλος

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
Άβαταρ μέλους
killbill
Δημοσιεύσεις: 8162
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 14, 2009 1:14 pm

Re: Νίκος Οικονομόπουλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από killbill »

Ξέρεις να διαβαζεις; καλά όταν εγώ μιλούσα εδώ μέσα για τα views εσύ δεν είχες βγει από το αυγό σίγουρα εδώ μέσα μέλος δεν ήσουν πάντως. Με τον παπαριζικο troj8 είχαμε διαφωνία και ανοίξαμε το θέμα εδώ και χρόνια ολόκληρα. Όσον αφορά το τραγούδι του Οικονομοπουλου τώρα δες ότι έχει ξεπεράσει τα 25.000 like ήδη έχει 1.000 σχόλια από κάτω μόνο το κανάλι του έχει αν γνωρίζεις τι είναι αυτό 120.000 συνδρομητές σε αυτό απάντησε μου σε παρακαλώ και άσε τα τρελά προσπαθοντας να ξεφύγεις
Slim_Shady
Δημοσιεύσεις: 29508
Εγγραφή: Τετ Σεπ 19, 2007 3:13 pm

Re: Νίκος Οικονομόπουλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Slim_Shady »

no1 στις τάσεις!
Kάποιος ζωγράφος θεϊκός μας ζωγραφίζει...
Άβαταρ μέλους
killbill
Δημοσιεύσεις: 8162
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 14, 2009 1:14 pm

Re: Νίκος Οικονομόπουλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από killbill »

Επίσημα στις τάσεις πλέον #1 δύσκολα θα πέσει μέχρι αύριο θα έχει ξεπεράσει το εκατομμύριο νομίζω σπάει τα ρεκόρ ο Νίκος με την τραγουδαρα του Σαμπανη.
Άβαταρ μέλους
paidaki
Δημοσιεύσεις: 1409
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 13, 2006 1:33 am

Re: Νίκος Οικονομόπουλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από paidaki »

killbill έγραψε:Ξέρεις να διαβαζεις; καλά όταν εγώ μιλούσα εδώ μέσα για τα views εσύ δεν είχες βγει από το αυγό σίγουρα εδώ μέσα μέλος δεν ήσουν πάντως. Με τον παπαριζικο troj8 είχαμε διαφωνία και ανοίξαμε το θέμα εδώ και χρόνια ολόκληρα. Όσον αφορά το τραγούδι του Οικονομοπουλου τώρα δες ότι έχει ξεπεράσει τα 25.000 like ήδη έχει 1.000 σχόλια από κάτω μόνο το κανάλι του έχει αν γνωρίζεις τι είναι αυτό 20.000 συνδρομητές σε αυτό απάντησε μου σε παρακαλώ και άσε τα τρελά προσπαθοντας να ξεφύγεις
Έχεις μια πολύ περίεργη εμμονή με το youtube που πρέπει να την κοιτάξεις. :fan:
Με το που δεις ένα κομμάτι πρώτο στις τάσεις είναι σαν να μπαίνεις σε νιρβάνα και αρχίζεις τα "τραγουδάρα" , "νούμερο 1 στις τάσεις" και κάτι άλλα, λες και το youtube είναι κάποιος δείκτης επιτυχίας. :lol: :lol:
Δεν θέλω να σε σοκάρω, αλλά τα views δεν είναι "μοναδικά". Το ότι εσύ βλέπεις δηλαδή 22.000.000 views στην "τραγουδάρα "ξημερώματα" που έγραψε ο Ιακωβίδης στον Αργυρό" δεν σημαίνει ότι 22.000.000 άνθρωποι άκουσαν την "τραγουδάρα". Μπορεί απλά 1000 αργόσχολοι να το ακούνε όλη μέρα.
Το ίδιο ισχύει και με τα σχόλια. Το μόνο που είναι "μοναδικό" είναι τα like. Γιαυτό και ενώ βλέπεις 1.000.000 views σε μια "τραγουδάρα" βλέπεις μόνο 25.000 likes. Που σημαίνει 2,5%.
Τέλος σχετικά με τις "τάσεις". Αυτός που αγοράζει views το κάνει πάντα τις πρώτες μέρες, ανεβάζει το τραγούδι στις τάσεις και του δίνει την "φόρα" που θέλει. Όπως έγινε και με την "τραγούδαρα" της προηγούμενης εβδομάδας που σήμερα έχει εξαφανιστεί και όπως θα γίνει και με την "τραγουδάρα" της επόμενης εβδομάδας.
Ελπίζω να σε βοήθησα λίγο. :party:
Άβαταρ μέλους
killbill
Δημοσιεύσεις: 8162
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 14, 2009 1:14 pm

Re: Νίκος Οικονομόπουλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από killbill »

4 μέρες στο #1 με πάνω από 1.500.000 προβολές ήδη, για να δούμε θα τον ρίξει ο Αργυρος. Το τραγούδι τα σπάει όχι του Αργυρου του Οικονομοπουλου εννοείται έχω φάει κόλλημα για κάποιο λόγο γίναν όλα :007:
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42602
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Νίκος Οικονομόπουλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »


mixalis13
Δημοσιεύσεις: 82
Εγγραφή: Τρί Απρ 12, 2011 7:45 pm

Re: Νίκος Οικονομόπουλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mixalis13 »

Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42602
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Νίκος Οικονομόπουλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »


Άβαταρ μέλους
killbill
Δημοσιεύσεις: 8162
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 14, 2009 1:14 pm

Re: Νίκος Οικονομόπουλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από killbill »

Έπιασε κορυφή στις τάσεις και δεν λέει να πέσει με τίποτα ένατη μέρα με πάνω από 3.000.000 προβολές ήδη. Ο Αργυρος αδύνατον να τον ρίξει έμεινε στην δεύτερη θέση, πιστεύω η Αμαρυλλις με το νέο τραγούδι του Παντελιδη θα τον ρίξει την Παρασκευή.
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42602
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Νίκος Οικονομόπουλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Έρχονται και τα υπόλοιπα τραγούδια στις 6 Δεκεμβρίου!!
#studio #time #oikonomopoulos #minosemi

Εικόνα
Slim_Shady
Δημοσιεύσεις: 29508
Εγγραφή: Τετ Σεπ 19, 2007 3:13 pm

Re: Νίκος Οικονομόπουλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Slim_Shady »

Οπότε 6 Δεκεμβρίου θα έχουμε τον ολοκληρωμένο δίσκο.Μια χαρά,αναμένουμε.
Kάποιος ζωγράφος θεϊκός μας ζωγραφίζει...
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42602
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Νίκος Οικονομόπουλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Από τη σημερινή φωτογράφιση για το εξώφυλλο του νέου μου cd!#backstage #photoshoot #newalbum #comingsoon
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42602
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Νίκος Οικονομόπουλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

#photoshoot #photooftheday #backstage #giakapoiologo
Εικόνα
ellhfan
Δημοσιεύσεις: 454
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 30, 2011 12:21 pm

Re: Νίκος Οικονομόπουλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ellhfan »

Το καλύτερο ελληνικό τραγούδι που άκουσα μέσα στο 2017!!! :thumbup:
Slim_Shady
Δημοσιεύσεις: 29508
Εγγραφή: Τετ Σεπ 19, 2007 3:13 pm

Re: Νίκος Οικονομόπουλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Slim_Shady »

10.000.000 views! :thumbup:
Kάποιος ζωγράφος θεϊκός μας ζωγραφίζει...
Slim_Shady
Δημοσιεύσεις: 29508
Εγγραφή: Τετ Σεπ 19, 2007 3:13 pm

Re: Νίκος Οικονομόπουλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Slim_Shady »

Εικόνα
Kάποιος ζωγράφος θεϊκός μας ζωγραφίζει...
Άβαταρ μέλους
fylakas_aggelos
Δημοσιεύσεις: 10858
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 01, 2012 1:50 pm

Re: Νίκος Οικονομόπουλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fylakas_aggelos »

Εικόνα

Ο Νίκος Οικονομόπουλος, ο πιο δημοφιλής λαϊκός τραγουδιστής της γενιάς του, κλείνει φέτος 10 χρόνια στη δισκογραφία
και το γιορτάζει κυκλοφορώντας το 10ο προσωπικό του album με τίτλο… «10».
Το «10 το καλό» - όπως θα μπορούσε να χαρακτηριστεί - της ελληνικής δισκογραφίας, 2 χρόνια μετά τον πολυπλατινένιο δίσκο «Ένα μικρόφωνο κι εγώ»,
επιστρέφει με 10 ολοκαίνουργια τραγούδια, ανάμεσα τους και τα ήδη γνωστά «Είναι Κάτι Λαϊκά», «Χαρακτήρας», αλλά και το πρόσφατο «Για Κάποιο Λόγο»,
που βρίσκεται σταθερά στο #1 του Official Airplay Chart εδώ και 5 εβδομάδες, έχοντας συγκεντρώσει περισσότερες από 12.000.000 προβολές στο YouTube.
Με όπλο την χαρακτηριστική φωνή του, την ένταση και το πάθος που εκπέμπει κάθε φορά που πιάνει το μικρόφωνο στα χέρια του και κυρίως με την αγάπη του κόσμου όλα αυτά τα 10 χρόνια,

10 χρόνια τώρα…
10 χρόνια ατέλειωτες ώρες στο studio…
10 χρόνια πάνω στη σκηνή με σπουδαίες και τιμητικές συνεργασίες…
10 χρόνια τραγούδια που τα κάνατε δικά σας από την πρώτη ακρόαση…
Εδώ και 10 χρόνια νιώθω ευλογημένος κι ευτυχισμένος γιατί κάνω το μόνο πράγμα που ξέρω* να ΤΡΑΓΟΥΔΑΩ!
Φανταστείτε πόσο μεγάλη είναι η χαρά μου όταν από εσάς παίρνω αγάπη, επιβράβευση και μια αγκαλιά για τον «Χαρακτήρα Μου», γι’ αυτό που είμαι…
Και πιστέψτε με ότι μόνο την αλήθεια μου σας έχω δείξει μέχρι σήμερα, κι αυτό δε θ’ αλλάξει ποτέ!
Ευχαριστώ
Νίκος Οικονομόπουλος»
Τη μουσική στον δίσκο «10» υπογράφουν οι Γιώργος Σαμπάνης, ΝΙΝΟ, Χρήστος Δάντης, Ιορδάνης Παύλου,
ενώ τους στίχους οι Ελένη Γιαννατσούλια, ΝΙΝΟ, Νίκος Σαρρής και Βασίλης Γιαννόπουλος.



http://www.greekmusicshop.gr/cd/greek-r ... s-nikos---
ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΚΑΙΝΕ...
Slim_Shady
Δημοσιεύσεις: 29508
Εγγραφή: Τετ Σεπ 19, 2007 3:13 pm

Re: Νίκος Οικονομόπουλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Slim_Shady »

Άντε ανυπομονούμε!!!
Kάποιος ζωγράφος θεϊκός μας ζωγραφίζει...
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42602
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Νίκος Οικονομόπουλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Το 10ο άλμπουμ του Νίκου Οικονομόπουλου είναι γεγονός και κυκλοφορεί στις 8 Δεκεμβρίου σε όλα τα περίπτερα, σε δισκοπωλεία και στα ψηφιακά καταστήματα!Μείνετε συντονισμένοι για περισσότερα! #ComingSoon #10 #NewAlbum #Dec8th Nikos Oikonomopoulos
Εικόνα
Slim_Shady
Δημοσιεύσεις: 29508
Εγγραφή: Τετ Σεπ 19, 2007 3:13 pm

Re: Νίκος Οικονομόπουλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Slim_Shady »

Στα περίπτερα το cd θα έχει booklet όπως το να το αγόραζες από κάποιο κατάστημα?Ξέρετε?
Kάποιος ζωγράφος θεϊκός μας ζωγραφίζει...
Απάντηση