Νότης Σφακιανάκης

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
Άβαταρ μέλους
jdarmody
Δημοσιεύσεις: 2766
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 19, 2014 2:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jdarmody »

Σχόλιο Λάμπρου Γκαραγκάνη:
Δεν μας πέφτει λόγος, αλλά με όλο το σεβασμό τα ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ ΣΑΣ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ αν δεν τα έλεγε ο ΝΟΤΗΣ θα ήταν ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ που δεν θα περνούσαν με την ίδια απήχηση στον κόσμο. ΤΑ ΕΙΠΕ ο συγκεκριμένος, σε συγκεκριμένο χρονικό σημείο και ΤΑ ΑΠΟΓΕΙΩΣΕ. στα προσωπικά δεν μπαίνουμε, αλλά ο ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ έχει το χάρισμα και τον εθνικό ύμνο της Φινλανδίας να πει να το πει έτσι που θα το κάνει ΕΠΙΤΥΧΙΑ. Είμαι 38. Σας έχω προλάβει να τραγουδάτε στο REX μαζί του και πολύ στεναχωρήθηκα με ό,τι διάβασα. Είστε από τους δημιουργούς που είστε ΑΡΡΗΚΤΑ ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ με τον ΝΟΤΗ.
Έχει να κάνει με την τρέλα και τον άνθρωπο...
GiannisGr
Δημοσιεύσεις: 325
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 22, 2018 6:50 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GiannisGr »

Παντως στα σχόλια απο κατω οι περισσότεροι τον κράζουν τον Μουκίδη και απορώ αν υπάρχει νομικό πλαισίο που να επιτρέπει αυτο που θέλει ο κύριος
στο χώμα σου Ελλάδα μα εσυ δεν είσαι εδώ
Notis7Arxontas
Δημοσιεύσεις: 401
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 24, 2018 1:39 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Notis7Arxontas »

Ρε Μουκιδη γιατί να το κάνεις αυτό ρε φίλε.Και εσύ άρχισες πόλεμο τώρα;Ξεχνάς ότι διάσημο και μεγάλο στιχουργό σε εκανε ο Νοτης;Αν δεν υπήρχε αυτός δεν θα υπήρχες τώρα. Δεν σε καταλαβαίνω.Απαγορευεται λέει η δημόσια εκτέλεση των τραγουδιών σου.Τι σε πείραξε.Ειναι πραγματικά πολύ κριμα
Άβαταρ μέλους
jdarmody
Δημοσιεύσεις: 2766
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 19, 2014 2:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jdarmody »

Προσωπικά κουράστηκα, βαρέθηκα, σιχάθηκα πια όλο αυτό που γίνεται απέναντι σε έναν άνθρωπο που δεν έχει βλάψει κανέναν. Διαφωνούμε με τις απόψεις του, ας του κλείσουμε το στόμα, ας του απαγορεύσουμε να εμφανίζεται, να τραγουδάει, να μιλάει, ας τον εξορίσουμε κιόλας στην τελική. Δεν τον αγγίζετε καν, πάρτε το χαμπάρι. Ο κ. Μουκίδης έχει αποδείξει και στο παρελθόν ότι είναι ''όπου φυσά ο άνεμος''...Δεν του αξίζει η παραμικρή σημασία.
Έχει να κάνει με την τρέλα και τον άνθρωπο...
Άβαταρ μέλους
ilias16
Δημοσιεύσεις: 816
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 09, 2015 8:30 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ilias16 »

jdarmody έγραψε: Κυρ Μάιος 27, 2018 1:39 pm Προσωπικά κουράστηκα, βαρέθηκα, σιχάθηκα πια όλο αυτό που γίνεται απέναντι σε έναν άνθρωπο που δεν έχει βλάψει κανέναν. Διαφωνούμε με τις απόψεις του, ας του κλείσουμε το στόμα, ας του απαγορεύσουμε να εμφανίζεται, να τραγουδάει, να μιλάει, ας τον εξορίσουμε κιόλας στην τελική. Δεν τον αγγίζετε καν, πάρτε το χαμπάρι. Ο κ. Μουκίδης έχει αποδείξει και στο παρελθόν ότι είναι ''όπου φυσά ο άνεμος''...Δεν του αξίζει η παραμικρή σημασία.
Λέξη προς λέξη εκφράζεις τον κάθε νοήμον φίλο του Νότη με αυτό το κείμενο.Τετοια συντονισμένη προσπάθεια να αφανήσουν άνθρωπο δεν έχει ξαναυπάρξει."Σε αυτόν τον τόπο δεν σου συγχωρούν την επιτυχία..."προφητικότατος σε κάθε του κουβέντα
Να'ρθεις ξανά ΧΑΡΑΜΑΤΑ.......
Άβαταρ μέλους
Eptapsyxos87
Δημοσιεύσεις: 102
Εγγραφή: Παρ Απρ 01, 2016 2:31 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eptapsyxos87 »

Εγώ προτείνω να κρεμάσουμε κάπου κεντρικά τον Νότη και ίσως έτσι λυθεί το πρόβλημα σε αυτήν την χώρα και αρχίσουμε πάλι να ζούμε αρμονικά με ολα οσα γύρω μας συμβαίνουν και ποιός ξέρει ίσως τότε ο εν λόγω δημιουργούς που εκτιμώ καλλιτεχνικά(μόνο) βαθύτατα να ξανα γράψει μεγάλο τραγούδι που αν δεν με απατά η μνήμη μου έχει πάνω απο δεκαετία και βάλε....τέλος παντων σοβαρά τώρα..κρίμα...θα έχουν πάλι να ασχολούνται και αυτη την εβδομάδα με τον Νότη και για ακόμα μια φορά χωρίς να εχει κανει το παραμικρό και είναι σαν να το ακούω τα στημένα πάνελ να λένε "Μπράβο στον Κύριο Μουκίδη κλπ"...κρίμα...άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου....και..ουδείς αχαριστότερος του ευεργετηθέντος..
Σε οτι πιστεύω κι αγαπώ,στοιχηματίζω επάνω...
Άβαταρ μέλους
Sugar
Δημοσιεύσεις: 2018
Εγγραφή: Τρί Σεπ 11, 2007 10:59 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sugar »

Μου αρέσει ο Νότης και τα τραγούδια του αλλά πριν να ανοιξει το στοματάκι του ας σκέφτεται και λίγο. Πηγε στην Αλβανία και εβριζε τους Έλληνες τεμπεληδες κ.α ωραια διαμαντακια. Για τα λεφτά ρε Νότη? Κρίμα πολυ..
GiannisGr
Δημοσιεύσεις: 325
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 22, 2018 6:50 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GiannisGr »

Έβρισε τους τεμπέληδες Έλληνες ;;;;;
Ειπε κατι που δεν ισχύει ;;
Καλώς η κακώς αυτη ειναι η αλήθεια
στο χώμα σου Ελλάδα μα εσυ δεν είσαι εδώ
Άβαταρ μέλους
Eptapsyxos87
Δημοσιεύσεις: 102
Εγγραφή: Παρ Απρ 01, 2016 2:31 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eptapsyxos87 »

Sugar έγραψε: Κυρ Μάιος 27, 2018 1:50 pm Μου αρέσει ο Νότης και τα τραγούδια του αλλά πριν να ανοιξει το στοματάκι του ας σκέφτεται και λίγο. Πηγε στην Αλβανία και εβριζε τους Έλληνες τεμπεληδες κ.α ωραια διαμαντακια. Για τα λεφτά ρε Νότη? Κρίμα πολυ..
Γεία σου φίλε...συγγνώμη που επεμβαίνω...αλλα επειδή έχω μάθει να ακούω πρώτα και μετά να κρίνω....και την λέξη "τεμπέληδες" δεν την έχω ακούσει πουθενά..μπορείς να μας παραθέσεις το απόσπασμα?
Σε οτι πιστεύω κι αγαπώ,στοιχηματίζω επάνω...
Άβαταρ μέλους
Dimitris96
Δημοσιεύσεις: 862
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 28, 2007 12:16 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dimitris96 »

Sugar έγραψε: Κυρ Μάιος 27, 2018 1:50 pm Μου αρέσει ο Νότης και τα τραγούδια του αλλά πριν να ανοιξει το στοματάκι του ας σκέφτεται και λίγο. Πηγε στην Αλβανία και εβριζε τους Έλληνες τεμπεληδες κ.α ωραια διαμαντακια. Για τα λεφτά ρε Νότη? Κρίμα πολυ..
Ο Μαρκόπουλος την ιδια και χειρότερη δήλωση εκανε
Είδες κάποιον να τον κράξει στην ΤV ;;
τέτοιο πράγμα δεν εχει ξανα γίνει με τραγουδιστη στην Ελλάδα
Notis Sfakianakis
Άβαταρ μέλους
SFAKattack10
Δημοσιεύσεις: 2089
Εγγραφή: Τρί Αύγ 10, 2010 5:19 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SFAKattack10 »

Sugar έγραψε: Κυρ Μάιος 27, 2018 1:50 pm Πηγε στην Αλβανία και εβριζε τους Έλληνες τεμπεληδες
Βρες μου το στιγμιοτυπο που λεει οτι οι Ελληνες ειναι τεμπεληδες και θα σε παραδεχτω, αλλιως ειναι ψευτης!
Άβαταρ μέλους
jdarmody
Δημοσιεύσεις: 2766
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 19, 2014 2:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jdarmody »

Sugar έγραψε: Κυρ Μάιος 27, 2018 1:50 pm Μου αρέσει ο Νότης και τα τραγούδια του αλλά πριν να ανοιξει το στοματάκι του ας σκέφτεται και λίγο. Πηγε στην Αλβανία και εβριζε τους Έλληνες τεμπεληδες κ.α ωραια διαμαντακια. Για τα λεφτά ρε Νότη? Κρίμα πολυ..
Είπε ότι οι Έλληνες δεν θέλουν να εργαστούν σε συγκεκριμένες δουλειές. Ψέμα είναι; Όποιος θίχτηκε από αυτήν την δήλωση πρέπει να ανήκει στους ''τεμπέληδες''. Η νοοτροπία του Έλληνα ήταν μια ζωή να μπω στο Δημόσιο να αράξω, να ψηφίσω τον τάδε που θα με βολέψει εκεί. Κοιτάξτε επιτέλους τον εαυτό σας στον καθρέφτη. Την αλήθεια είπε. Δημόσια εκτέλεση πάραυτα.
Έχει να κάνει με την τρέλα και τον άνθρωπο...
Notis7Arxontas
Δημοσιεύσεις: 401
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 24, 2018 1:39 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Notis7Arxontas »

Δηλαδή πήραν πάλι τροφή τα βρωμοπανελ.Ειμαι πραγματικά πολύ οργισμένος.Πολεμος πόλεμος και πάλι πόλεμος. Πραγματικά και που άντεξε ο Νότης τόσα χρόνια είναι απίστευτο κατόρθωμα. Ειναι επαναλαμβάνω παρα πολυ κριμα.Δεν σέβεται κανένας τον καλλιτέχνη που έγραψε ιστορία με τα τεράστια τραγούδια που ερμήνευσε. Αυτά τα τραγούδια αν τα έλεγε άλλος δεν θα γίνονταν πότε επιτυχίες.Η ελληνική δισκογραφία θα ήταν κατά πολύ φτωχότερη. Οι δύο μεγαλύτεροι στιχουργοί του Νοτη του γύρισαν την πλάτη επειδή δεν συμφωνούν με τις απόψεις του.Ειναι απιστευτο.Εχει κάνει κάποια λάθη σε αυτά που λέει.Αλλα λέει αλήθειες που πονάνε τους πάντες γιατί δεν είναι χεστης οπως ολες τις αλλες αδερφές
Άβαταρ μέλους
SFAKattack10
Δημοσιεύσεις: 2089
Εγγραφή: Τρί Αύγ 10, 2010 5:19 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SFAKattack10 »

Δεν τσουβαλιασε ολους τους Ελληνες οπως ελεγε χθες ο Γουμενιδης. Ξαναδειτε το αποσπασμα! Μιλησε για μια μεγαλη μεριδα και οχι για ολους τους Ελληνες.
Άβαταρ μέλους
Siempre
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Τρί Δεκ 20, 2016 11:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Siempre »

Ωραία. Καιρός να μπούνε άλλα τραγούδια στο ρεπερτόριο. Λίγο ανανέωση ρε παιδί μου.
Άβαταρ μέλους
SFAKattack10
Δημοσιεύσεις: 2089
Εγγραφή: Τρί Αύγ 10, 2010 5:19 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SFAKattack10 »

Notis7Arxontas έγραψε: Κυρ Μάιος 27, 2018 1:59 pm Οι δύο μεγαλύτεροι στιχουργοί του Νοτη του γύρισαν την πλάτη επειδή δεν συμφωνούν με τις απόψεις του.
Ας ηταν σε δισκους του και θα βλεπαμε αν ειχαν την ιδια αντιδραση. Απλα το sold out φαινεται οτι πονεσε πολλους.
sotirakos
Δημοσιεύσεις: 529
Εγγραφή: Τρί Ιουν 21, 2016 11:53 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sotirakos »

Ο μουκιδης τελικα για ποιο λογο "απαγορευει την εκτελεση των τραγουδιων" ειπε;

Πραγματικα εχω μεινει εκπληκτος. Αυτο ΔΕΝ το περιμενα με τιποτα!!!δεν ξερω αν πρεπει να θυμωσω ή να λυπηθω.Κριμα στον μουκιδη!!!
Πραγματικα αυτο τον Νοτη θα τον λυπησει σιγουρα.

Εν το μεταξυ το προφιλ του μουκιδη δεν ειναι πλεον δημοσιο.εγω σαν φιλος του δεν μπορω πλεον να σχολιασω στα ποστ του οπως μπορουσα πριν.μαλλον ολοι καταλαβαινουμε το γιατι...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sotirakos την Κυρ Μάιος 27, 2018 2:12 pm, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Άβαταρ μέλους
jdarmody
Δημοσιεύσεις: 2766
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 19, 2014 2:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jdarmody »

Εγώ θαυμάζω πλέον και τις ψυχικές αντοχές του Νότη με όλα αυτά τα χτυπήματα. Σαν χθες θυμάμαι επίσης τις βραδιές που ήταν ο Μουκίδης μέσα στο μαγαζί και ο Νότης πέρα από την ειδική αναφορά που του έκανε, τραγουδούσε στη σειρά 7 κομμάτια του, τα οποία απαριθμούσε ένα προς ένα για να τονίσει ακόμα περισσότερο την αξία του δημιουργού. Λίγος, αχάριστος και εμετικός πλέον.

Εξόριστος στην όγδοη λεωφόρο
πληρώνω της αλήθειας μου το φόρο
....
Oι ένοχοι ποτέ δε θα πληρώσουν
και σ' ένα Γολγοθά θα με σταυρώσουν..
Έχει να κάνει με την τρέλα και τον άνθρωπο...
Notis7Arxontas
Δημοσιεύσεις: 401
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 24, 2018 1:39 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Notis7Arxontas »

Παρόλα αυτά κωλοτούμπα λένε τον Νοτη
giannis21
Δημοσιεύσεις: 387
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 14, 2016 3:53 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από giannis21 »

ilias16 έγραψε: Κυρ Μάιος 27, 2018 1:45 pm
jdarmody έγραψε: Κυρ Μάιος 27, 2018 1:39 pm Προσωπικά κουράστηκα, βαρέθηκα, σιχάθηκα πια όλο αυτό που γίνεται απέναντι σε έναν άνθρωπο που δεν έχει βλάψει κανέναν. Διαφωνούμε με τις απόψεις του, ας του κλείσουμε το στόμα, ας του απαγορεύσουμε να εμφανίζεται, να τραγουδάει, να μιλάει, ας τον εξορίσουμε κιόλας στην τελική. Δεν τον αγγίζετε καν, πάρτε το χαμπάρι. Ο κ. Μουκίδης έχει αποδείξει και στο παρελθόν ότι είναι ''όπου φυσά ο άνεμος''...Δεν του αξίζει η παραμικρή σημασία.
Λέξη προς λέξη εκφράζεις τον κάθε νοήμον φίλο του Νότη με αυτό το κείμενο.Τετοια συντονισμένη προσπάθεια να αφανήσουν άνθρωπο δεν έχει ξαναυπάρξει."Σε αυτόν τον τόπο δεν σου συγχωρούν την επιτυχία..."προφητικότατος σε κάθε του κουβέντα
ΕΓΩ ΤΑ ΕΛΕΓΑ...ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΩ ΞΑΝΑΔΕΙ..ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΟΛΟΙ ΝΑ ΦΑΝΕ ΤΟΝ ΝΟΤΗ...ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΥΣ ΠΕΡΑΣΕΙ...Ο ΜΟΥΚΙΔΗΣ ΞΕΧΝΑΕΙ ΕΥΚΟΛΑ..ΓΝΩΣΤΟΣ ΕΓΙΝΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΝΟΤΗ..ΑΧΑΡΙΣΤΕ....ΠΕΡΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΤΕΚΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ....
Απάντηση