Πάολα

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42689
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Πάολα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

MusicLover
Δημοσιεύσεις: 7163
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 13, 2008 1:30 pm
Τοποθεσία: KRHTH

Re: Πάολα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από MusicLover »

panosif έγραψε:
:belly-dance:

Αγαπώ!! :give_rose:
Μαλλί, βάτα συμπεθέρα, ντέφι-ντέφι.
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42689
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Πάολα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Manolis8888

Re: Πάολα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Manolis8888 »

Εικόνα

Σχολιάζοντας την απήχηση του ποπ τραγουδιού εν μέσω κρίσης, ο γνωστός συνθέτης μιλά για την τραγουδίστρια Παόλα, λέγοντας «Mπορεί η Πάολα να ακούγεται ή οποιαδήποτε άλλη τραγουδίστρια αυτής της «χειρονομίας», αλλά στο διαδίκτυο υπάρχουν τραγούδια μου με πολιτικό περιεχόμενο , τα οποία έχουν 1,5 εκατ χτυπήματα για πλάκα. Θα μπορούσα να αναφέρω ένα σωρό lifestyle ονόματα που πριν από 3 χρόνια μεσουρανούσαν και πλέον δεν υφίστανται» και τονίζει «Η κατάσταση δε σηκώνει το χαζοχαρούμενο τώρα».

Εάν και ο κ. Μικρούτσικος «βγάζει το καπέλο» στην Άννα Βίσση και τον Αντώνη Ρέμο , λέει «Όχι» σε μια συνεργασία με τον δεύτερο, ενώ παράλληλα εκφράζει και την αντίθεση του με την πρωτοβουλία του Μίκη Θεοδωράκη, ο οποίος επέτρεψε στον Ρέμο και την Θεοδωρίδου να τραγουδήσουν τραγούδια στο « Μέγαρο Μουσικής».

Πηγή: ΕΓΩ
afn
Δημοσιεύσεις: 175006
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 11, 2004 3:21 am

Re: Πάολα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από afn »

:fan: :fan: Bitter θεά... :fan:
Να αγωνιάς γι'αυτόν και να του δίνεις χαμόγελα, είναι αγάπη
minerboh

Re: Πάολα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από minerboh »

Manolis8888 έγραψε:Εικόνα

Σχολιάζοντας την απήχηση του ποπ τραγουδιού εν μέσω κρίσης, ο γνωστός συνθέτης μιλά για την τραγουδίστρια Παόλα, λέγοντας «Mπορεί η Πάολα να ακούγεται ή οποιαδήποτε άλλη τραγουδίστρια αυτής της «χειρονομίας», αλλά στο διαδίκτυο υπάρχουν τραγούδια μου με πολιτικό περιεχόμενο , τα οποία έχουν 1,5 εκατ χτυπήματα για πλάκα. Θα μπορούσα να αναφέρω ένα σωρό lifestyle ονόματα που πριν από 3 χρόνια μεσουρανούσαν και πλέον δεν υφίστανται» και τονίζει «Η κατάσταση δε σηκώνει το χαζοχαρούμενο τώρα».

Εάν και ο κ. Μικρούτσικος «βγάζει το καπέλο» στην Άννα Βίσση και τον Αντώνη Ρέμο , λέει «Όχι» σε μια συνεργασία με τον δεύτερο, ενώ παράλληλα εκφράζει και την αντίθεση του με την πρωτοβουλία του Μίκη Θεοδωράκη, ο οποίος επέτρεψε στον Ρέμο και την Θεοδωρίδου να τραγουδήσουν τραγούδια στο « Μέγαρο Μουσικής».

Πηγή: ΕΓΩ
Αει πήγαινε μάζεψε το σούργελο τον αδελφό σου κ Μικρούτσικε γιατί μας τα εζάλισες...
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42689
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Πάολα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Νέο ακυκλοφόρητο CD με Βασίλη Καρρά, Πάολα και Παντελή Παντελίδη το Σάββατο 29 Δεκεμβρίου

Οι μεγάλες προσφορές συνεχίζονται από τα ΠΑΡΑΠΟΛΙΤΙΚΑ

Μη χάσετε αυτό το Σάββατο τα ντουέτα της χρονιάς με Βασίλη Καρρά, Πάολα και Παντελή Παντελίδη

Νέο ακυκλοφόρητο CD αποκλειστικά στην εφημερίδα ΠΑΡΑΠΟΛΙΤΙΚΑ το οποίο περιέχει τα τραγούδια "Η αγάπη είναι θύελλα" και "Για τον ίδιο άνθρωπο μιλάμε"

Το Σάββατο 29 Δεκεμβρίου στα περίπτερα όλης της χώρας

http://www.parapolitika.gr/ArticleDetai ... lidis.aspx
Slim_Shady
Δημοσιεύσεις: 29508
Εγγραφή: Τετ Σεπ 19, 2007 3:13 pm

Re: Πάολα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Slim_Shady »

Κι όμως ένας θαυμαστής της την έκανε και TATTOO !!
Εικόνα
Kάποιος ζωγράφος θεϊκός μας ζωγραφίζει...
Koula
Δημοσιεύσεις: 396
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 06, 2012 3:38 pm

Re: Πάολα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Koula »

Την έκανε όπως ήταν Π.Σ.
afn
Δημοσιεύσεις: 175006
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 11, 2004 3:21 am

Re: Πάολα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από afn »

Koula έγραψε:Την έκανε όπως ήταν Π.Σ.
? :fan:
Να αγωνιάς γι'αυτόν και να του δίνεις χαμόγελα, είναι αγάπη
Slim_Shady
Δημοσιεύσεις: 29508
Εγγραφή: Τετ Σεπ 19, 2007 3:13 pm

Re: Πάολα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Slim_Shady »

afn έγραψε:
Koula έγραψε:Την έκανε όπως ήταν Π.Σ.
? :fan:
προ σιλικόνης :fan:
Kάποιος ζωγράφος θεϊκός μας ζωγραφίζει...
ARTP0P
Δημοσιεύσεις: 17606
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 20, 2012 6:30 pm

Re: Πάολα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ARTP0P »

Slim_Shady έγραψε:Κι όμως ένας θαυμαστής της την έκανε και TATTOO !!
Εικόνα
wraio tattoo, poia einai? :fan:
Yoü make my heart stop
ADAM2
Δημοσιεύσεις: 92789
Εγγραφή: Δευ Οκτ 04, 2004 9:29 pm
Τοποθεσία: Internet
Επικοινωνία:

Re: Πάολα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ADAM2 »

:hysterical: :hysterical: :hysterical:
πραγματικά καμιά σχέση....!
Nothing lasts forever but the earth and sky
afn
Δημοσιεύσεις: 175006
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 11, 2004 3:21 am

Re: Πάολα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από afn »

Slim_Shady έγραψε:
afn έγραψε:
Koula έγραψε:Την έκανε όπως ήταν Π.Σ.
? :fan:
προ σιλικόνης :fan:
ααα μάλιστα... :fan: :fan:
Να αγωνιάς γι'αυτόν και να του δίνεις χαμόγελα, είναι αγάπη
Koula
Δημοσιεύσεις: 396
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 06, 2012 3:38 pm

Re: Πάολα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Koula »

afn έγραψε:
Slim_Shady έγραψε:
afn έγραψε:
Koula έγραψε:Την έκανε όπως ήταν Π.Σ.
? :fan:
προ σιλικόνης :fan:
ααα μάλιστα... :fan: :fan:

:wink: :biggrin:
stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: Πάολα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelios »

Μια εφ όλης της ύλης κουβέντα στις αρχές του 2013......

Μια συνέντευξη κόλαφος στην " NEWS" απο την Πάολα Φωκά. Την συνάντησα στο καμαρίνι της στο νυχτερινό κέντρο που εμφανίζεται φέτος με τον Βασίλη Καρρά , τον Παντελή Παντελίδη και την Ελισάβετ Σπανού. Στην παρέα μας ήταν και η μικρή Παολίνα που δε μπορεί να αποχωριστεί την μητέρα της. Η γνωστή τραγουδίστρια αναφέρθηκε στο τίτλο της λαικής τραγουδίστριας που έχει αλλά και τους φανατικούς εχθρούς και φίλους που έχει στον χώρο της. Άμεση, αληθινή, απόλυτη και χωρίς αναστολές μίλησε για την οικονομική κατάσταση της χώρας μας, τα παιδικά της χρόνια αλλά και τον συζυγό της Φώτη.

- Νομίζω οτι αυτή την επιτυχία φέτος στο TEATRO την περιμέναμε όλοι μας.

Καμιά φορά πρέπει να λέμε δόξα τον θεό Και νομίζω οτι ο κόσμος παρά τα προβλήματα που έχει, μπαίνει σε μια σκέψη να πει ας πάω ένα βράδυ να το κάψω και να τα σπάσω όλα έξω.

- Μαζί με τον Βασιλη Καρρά και τον Παντελή Παντελίδη τον ρόλο του διασκεδαστή τον έχεις εσυ;

Νομίζω πως ναι. Είμαστε τραγουδιστές που δίνουμε την ψυχή μας και η συνεργασία αυτή με τον Βασίλη Καρρά είναι μια μοναδική εμπειρία. Ο Βασίλης βγαίνει στην πίστα και γίνεται ένας χαμός. Εγώ βγάινω, χορεύω και είναι ένα άλλο στυλ που διασκεδάζω τον κόσμο. Περνάμε υπέροχα. Δεν έχω άλλη λέξη να πω για αυτό που βιώνουμε φέτος. Ήξερα οτι θα πάμε καλά και ήρθε μια ξεκαθάριση που άργησε αλλά έγινε. Γι αυτό βιώνουμε αυτό το αδιαχώρητο στο μαγαζί μας.

- Σε λειπεί που άλλα σχήματα κλείνουν ή δε πάνε καθόλου καλά;

Χαίρομαι που είμαστε πρώτοι αλλά είναι ένα μεγάλο μήνυμα και μάλιστα άσχημο για την οικονομική κατάσταση του κόσμου.Άν δυσκολευτεί και άλλο ο κόσμος , θα έχουμε και εμείς πρόβλημα. Άρα κανείς δε θέλει να βλέπει τον άλλον να μην έχει δουλειά.

- Το κασέ σου το έριξες εσυ;

Εγώ ήμουν τυχερή πάντα και δεν απαίτησα ποτέ θέλω τόσα χρήματα. Όλοι μου έχουν φερθεί γενναιόδωρα και μιλάω και για την σημερινή επιχείρηση που συνεργάζομαι.

- Άρα εισπράττεις αυτό που σου αξίζει;

Δε ξέρω αν είμαι εμπορική τραγουδίστρια αλλά πουλάω καλώς ή κακώς. Αλλά να σου πω κάτι; Ήμουν και πιο παλιά εμπορική και δε με προβάλανε. Δε ξέρω το γιατί αλλά με το χέρι στην καρδιά θα σου πω οτι αργήσανε να μάθουνε πια είναι η Πάολα ως άνθρωπος και ως καλλιτέχνης. Είμαι ένα προιόν που το αντιλαμβάνεσαι με την πρώτη ή αργείς να πεις τι και πως.

- Είσαι λαική τραγουδίστρια;

Τραγουδάω λαικά τραγούδια. Μ αρέσουν να τα λέω. Οι γονείς μου που ήταν μέσα στην μουσική και έλεγαν αυτά τα κομμάτια. Το να κάνω ροκιές δεν αποσκοπεί πουθενά αφού ζω στην Ελλάδα και λείπει το λαικό τραγούδι. Πρέπει να υπηρετήσω αυτό το κομμάτι όσο και να νιώθω μέσα μου ροκ.

- Οι κακές κριτικές πόσο πίσω σε έχουν πάει;

Δε με ενοχλούν οι κακές κριτικές. Στο παρελθόν στην Θεσσαλονίκη που ήμουν ένα κοριτσάκι μαζεμένο και απλά ήμουν σε κάποια σχήματα και έλεγα λαικά κομμάτια, θεωρώ οτι αυτά που έλεγαν οτι πίνω κλπ κλπ δεν ήταν ποτέ αληθή. Ήταν τεχνάσματα για να με βλάψουν. Απο τότε έλεγαν άσχημα πράγματα και θυμάμαι τον εαυτό μου μέχρι και σήμερα να έχω φανατικούς φίλους και εχθρούς μουσικά. Δεν έδινα ιδιαίτερη σημασία αλλά πληγώθηκα αρκετές φορές και πονούσα στα 17 μου να ακούω τέτοια πράγματα.

- Μετά απο έντεκα χρόνια βίωσες πτώση στην καριέρα που κάνεις;

Δε το ένιωσα γιατί δε μου έδωσαν την ακμή όπως λέμε τώτα παρακμή. Πάντα έπαιζα "μπάλα" σε ένα δικό μου γήπεδο και δεν ήμουν ποτέ για τα δικά τους μάτια κορυφάιο αυτό που έκανα. Και ξαφνικά το είδαν τώρα. Μερίδα του κόσμου που δε με πίστευε σήμερα με αποθεώνει. Σημεία των καιρών είναι αυτά. Αλλά όπως δούλευα, δουλεύω και τώρα και είμαι 100% η Πάολα ως χαρακτήρας και ως καλλιτέχνης όπως την πρώτη μέρα που ξεκινουσα.

- Μεγάλο πλεονέκτημα για σένα είναι η επικοινωνία με το κοινό. Ποτέ δεν είναι κλειστή η πόρτα στο καμαρίνι σου.

Είμαι απλή. Άν είχα ένα γυράδικο που έκοβε 10.000 σουβλάκια κάθε μέρα θα έπρεπε να είχα τρελλαθεί επειδή πουλάω πολλά; Άρα έτσι είναι στον τομέα μας. Απολαμβάνω την επιτυχία που μου δίνουν οι φίλοι μου και μιλάω μαζί τους και τους λέω πάντα ένα μεγάλο ευχαριστώ. Δε μπορώ να μην είμαι αυθεντική. Το πολύ φως και η δημοσιότητα άντε να πειράξει τα ματάκια μου κάποια στιγμή. Αλλά οχι τον χαρακτήρα μου.

- Τα χρήματα σου τα διαχειρίζεσαι με σωστό τρόπο;

Είμαι μαθημένη απο μικρή ηλικία να τα έχω όλα.΄Απο αγάπη εγώ και ο αδερφός μου είχαμε απο τους δικούς μας οτι θέλαμε και δε διστάζω να σου πω οτι ήμασταν τυχερά παιδιά. Δε θα σου πω οτι ήμουν κακομαθημένο παιδί αλλά καλομαθημένο.Πάντα έχω μάθει και ειδικά τώρα που βγάζω μόνη μου λεφτά να τα μοιράζω και να χαμογελούν αγαπημένα μου πρόσωπα.

- Φλερτάρεις με την Αθήνα πολύ τα τελευταία δυο χρόνια. Σου πάει όπως η Θεσσαλονίκη;

Η Θεσσαλονίκη είναι το σπίτι μου. και ευχομαι κάποια στιγμή να με κάνουν να νιώσω και εδώ το ίδιο. Με βλέπουν καχύποπτα κάποιοι και τους δίνω τον χρόνο τους να βγάλουν συμπεράσματα.

- Κεφάλαιο προσωπική ζωή: Μιλάμε μαζί και σίπλα μας είναι και η Παολίνα. Πάντα μαζί σου και δίπλα σου..

Είναι μια θεά το κοριτσάκι μου...Την λατρεύω. Της επιτρέπω να έρχεται να με βλέπει κάποιες φορές και της αρέσει αυτό που κάνει η μανούλα της. Ή θα γίνει μια μικρή Πάολα ή θα γίνει αστροφυσικός που θέλει. Τα δύο άκρα δηλαδή ( χαμογελάει)...

- Δεν έχεις μιλήσει ποτε΄για τον πατέρα του παιδιού σου τον Φώτη. Πως είναι να τον έχεις άμεσο συνεργάτη σου;

Είναι οτι καλύτερο να φεύγεις απο την λογική του να λες είναι ο άνδρας μου και να νιώθεις οτι είναι ο άνθρωπός σου. Είναι παντού δίπλα μου για μένα ο Φώτης σε οτι έχω κάνει προσωπικά και επαγγελματικά στην ζωη μου. Στήριγμα, πατέρας, σύζυγος. Δε μπορώ να σκεφτώ τον εαυτό μου χωρίς να υπάρχει με οποιδήποτε τρόπο αυτός ο άνθρωπος στην ζωή μου. Σπάνια μιλάω γι αυτόν γιατί δε το θέλει και ο ίδιος. Αλλά ένιωσα την ανάγκη να το μοιραστώ με τους αναγνώστες σας.

- Κλείνουμε με ένα σχόλιο που θα ήθελα να μας κάνεις για το πολιτικό σύστημα - σκηνικό στην Ελλάδα.

Ελλάδα μια χώρα με μεγάλη ιστορία και πολιτισμό και την καταντήσανε κάποιοι ζητιάνα. Με λειπεί και με πληγώνει αυτό. Είμαστε γιατρειά σαν λαός και μόνοι μας μπορούμενα αντιμετωπίσουμε όσους μας πολεμούν. Υπήρχαν άνθρωποι με τσαγανό και μαγκιά αλλά είχαν μια γραμμή το ίδιο "φλωρίστικη" με άλλους πολιτικούς.
I like people too much or not at all.
afn
Δημοσιεύσεις: 175006
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 11, 2004 3:21 am

Re: Πάολα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από afn »

Δεν μου αρέσει που είναι τόσο λαϊκή και στη ζωή της!! :tease:
Να αγωνιάς γι'αυτόν και να του δίνεις χαμόγελα, είναι αγάπη
stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: Πάολα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelios »

Με αφόρητους πόνους μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο η Πάολα, το Σαββατοκύριακο.

Η λαϊκή τραγουδίστρια, εδώ και καιρό υποφέρει από τεντοντίτιδα, η οποία οφείλεται στα πολύ ψηλά τακούνια που φορά όλα αυτά τα χρόνια.

Το βράδυ του Σαββάτου λοιπόν, πριν η Πάολα βγει στην πίστα, ένιωσε φριχτούς πόνους, με αποτέλεσμα να μην μπορεί να σταθεί στα πόδια της.
Αφού μπήκε στο νοσοκομείο και οι γιατροί της έκαναν καταπραϋντικές ενέσεις, η τραγουδίστρια πήγε στο νυχτερινό κέντρο όπου εμφανίζεται, και λίγο πριν βγει στην πίστα, έβαλε τα πόδια της σε μια λεκάνη με πάγο.

Ωστόσο, δεν κατάφερε να βγει στο πρώτο πρόγραμμα, και βγήκε μια και καλή στο δεύτερο, μιας και Σάββατο βράδυ, δεν ήθελε ν΄απουσιάζει από την πίστα.
Για να τα καταφέρει, επέλεξε να φορέσει ένα ζευγάρι πιο άνετα παπούτσια, παρόλο που ο πόνος δεν της είχε περάσει.
Πηγή: Espresso
I like people too much or not at all.
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42689
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Πάολα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

10 χρόνια πριν. :smile:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
fylakas_aggelos
Δημοσιεύσεις: 10858
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 01, 2012 1:50 pm

Re: Πάολα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fylakas_aggelos »

Η Πόαλα ήταν τότε 19 χρονών,και έχουν περάσει ήδη 12 χρόνια!!!!!!!!Είναι 30 στα 31!
ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΚΑΙΝΕ...
Απάντηση