Γιάννης Πλούταρχος

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
Άβαταρ μέλους
jdarmody
Δημοσιεύσεις: 2766
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 19, 2014 2:15 pm

Re: ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jdarmody »

stelios έγραψε:Ήταν ο Ρέμος χθες στο Ποσειδώνιο.Χαμός.
Ο Ρέμος όταν τον πλησίασε ο Πλου είπε πως χαίρεται που ο κόσμος αγαπάει τόσο τον Γιάννη γιατί ειναι όντως το καλύτερο παιδί.
Είπε πάμε να πούμε το 2 ψέματα για τον Αντώνη.Στο τέλος φιλήθηκαν και ο Ρέμος είπε απευθυνόμενος προς το κοινό πως όπως βλέπετε όσα μας ενώνουν με τον Γιάννη είναι πολύ περισσότερα από όσα μπορούν να μας χωρίσουν,όλα τα άλλα είναι για το θεαθήναι.
Τον αγαπάω τον Γιάννη και θα τον αγαπάω για πάντα.Φιλήθηκαν και ο Γιάννης του είπε πως είναι εξαιρετικός.
Είχε γίνει κάτι ποτέ μεταξύ τους; Ή υπήρχε ''θεωρητικά'' κόντρα λόγω ανταγωνισμού; Τι τους χωρίζει δηλαδή; Αλήθεια τώρα σας ψήνουν κάτι τέτοια σκηνικά; Λυκοφιλίες και μόνο υπάρχουν στο χώρο και για το θεαθήναι που λέει και ο Αντώνης είναι αγαπημένοι για να βγαίνουν οι σεζόν. Είναι τυχαίο ότι όλοι ξαφνικά πηγαίνουν σε όλα τα σχήματα μια βόλτα; Σφυγμομέτρηση γίνεται και πλασάρισμα στο κοινό του οικοδεσπότη τραγουδιστή για να τσιμπήσουμε κι από κει κάτι. Ειδικά ο Ρέμος δεν έχει αφήσει και μαγαζί. Όταν δεν απασχολεί με τις αναρτήσεις του στο instagram πάει μια βόλτα σε συνάδελφο για να απολαύσει τα 5 λεπτά δημοσιότητας στον φίλο του τον Λιάγκα το επόμενο πρωί.
Έχει να κάνει με την τρέλα και τον άνθρωπο...
Άβαταρ μέλους
J&B
Δημοσιεύσεις: 834
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 01, 2008 1:40 pm

Re: ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από J&B »

Όπως και να το κάνεις ήταν συνάντηση μεγατόνων ο μεγαλύτερος γυρολόγος μπουζουκιών Ρέμος συνάντησε τον μεγαλύτερο δέκτη γυρολόγων Πλούταρχο... :lol: :lol: :lol: αυτό είναι που λέμε συνάντηση κορυφής... και για να μην έχουμε παρεξηγήσεις και οι 2 μου είναι συμπαθείς σαν καλλιτέχνες...
Κοιμόμουνα και ξύπνησα μονάχα που τα αντίκρυσα...
thodwris
Δημοσιεύσεις: 111
Εγγραφή: Τρί Οκτ 13, 2015 6:00 pm

Re: ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από thodwris »

jdarmody έγραψε:
stelios έγραψε:Ήταν ο Ρέμος χθες στο Ποσειδώνιο.Χαμός.
Ο Ρέμος όταν τον πλησίασε ο Πλου είπε πως χαίρεται που ο κόσμος αγαπάει τόσο τον Γιάννη γιατί ειναι όντως το καλύτερο παιδί.
Είπε πάμε να πούμε το 2 ψέματα για τον Αντώνη.Στο τέλος φιλήθηκαν και ο Ρέμος είπε απευθυνόμενος προς το κοινό πως όπως βλέπετε όσα μας ενώνουν με τον Γιάννη είναι πολύ περισσότερα από όσα μπορούν να μας χωρίσουν,όλα τα άλλα είναι για το θεαθήναι.
Τον αγαπάω τον Γιάννη και θα τον αγαπάω για πάντα.Φιλήθηκαν και ο Γιάννης του είπε πως είναι εξαιρετικός.
Είχε γίνει κάτι ποτέ μεταξύ τους; Ή υπήρχε ''θεωρητικά'' κόντρα λόγω ανταγωνισμού; Τι τους χωρίζει δηλαδή; Αλήθεια τώρα σας ψήνουν κάτι τέτοια σκηνικά; Λυκοφιλίες και μόνο υπάρχουν στο χώρο και για το θεαθήναι που λέει και ο Αντώνης είναι αγαπημένοι για να βγαίνουν οι σεζόν. Είναι τυχαίο ότι όλοι ξαφνικά πηγαίνουν σε όλα τα σχήματα μια βόλτα; Σφυγμομέτρηση γίνεται και πλασάρισμα στο κοινό του οικοδεσπότη τραγουδιστή για να τσιμπήσουμε κι από κει κάτι. Ειδικά ο Ρέμος δεν έχει αφήσει και μαγαζί. Όταν δεν απασχολεί με τις αναρτήσεις του στο instagram πάει μια βόλτα σε συνάδελφο για να απολαύσει τα 5 λεπτά δημοσιότητας στον φίλο του τον Λιάγκα το επόμενο πρωί.

Auto pou gnwrizw egw..pera apo tn kontra logw antagwnismou pou upirxe(logiko)..otan o Ploutarxos itan stn Heaven apoxwrise dioti o tote dieuthuntis tis etairias prowthouse tn Remo dioti itan kai paragwgos tou..Fetos pou allakse o dieuthuntis tis etairias ksanaplisiase ton Ploutarxo ta vrikan kai ksana gurise Heaven..(kai provlepetai polu promo logw kai tis sunergasias m Foivo)Twra oso afora tn sunantisi tous...o Ploutarxos panta ma panta...akoma k mikra onomata pou erxontai ta plisiazei k tous euxaristei...opws xaireta k olo ton kosmo,,,pragma pou t kanei xronia kai dn ginetai n ton katigoriseis oti t kanei eskemmena,,kai genika stis teleutaies sunenteukseis o Ploutarxos thelei n svisei auti tn kontra me ton Remo..gt den uparxei k ousiastikos logos..!!
Άβαταρ μέλους
ΜΑΓΔΑ
Δημοσιεύσεις: 9149
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 08, 2004 12:05 am

Re: ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜΑΓΔΑ »

Εικόνα
Life is a RollerCoaster...
stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelios »

ΕΘΝΟΣ
20 χρόνια στο τραγούδι έμεινα πιστός στην ηθική και τις αξίες μου

Εικόνα
Πρωταγωνιστεί στη μουσική σκηνή περισσότερα από 20 χρόνια, οι πωλήσεις των δίσκων του έχουν αγγίξει πρωτοφανή για την ελληνική δισκογραφία νούμερα, δημιούργησε νέα ήθη και συνήθειες στα νυχτερινά κέντρα εκμηδενίζοντας τις αποστάσεις ανάμεσα σε καλλιτέχνη και κοινό.

Πάνω απ' όλα όμως ο Γιάννης Πλούταρχος έχει καθιερωθεί στη συνείδηση του κόσμου ως ο άνθρωπος της διπλανής πόρτας, ο προσιτός καλλιτέχνης με το πλατύ χαμόγελο που σέβεται αυτόν που έχει απέναντί του και δεν προσπάθησε ποτέ να πουλήσει κάτι διαφορετικό απ' αυτό που πραγματικά είναι. Ισως αυτό είναι και το μυστικό της επιτυχίας του.

Μέσα στον Νοέμβριο ο δημοφιλής τραγουδιστής θα διανύσει μεγάλες μουσικές αποστάσεις, από το σύγχρονο λαϊκό τραγούδι μέχρι τον Στέλιο Καζαντζίδη και τη δημοτική-παραδοσιακή μουσική. Από τη μία πλευρά συνεχίζει τις ζωντανές εμφανίσεις του στο «Posidonio», τον χώρο μέσα από τον οποίον αναδείχτηκε και επέστρεψε μετά από χρόνια, και από την άλλη ετοιμάζεται για δύο ενδιαφέρουσες μουσικές βραδιές οι οποίες θα είναι αφιερωμένες σε δύο μεγάλα κεφάλαια του ελληνικού τραγουδιού.

Η πρώτη αφιερωματική συναυλία με τίτλο «Αυτή η Γη έχει φωνή», σε μουσική Χρήστου Παπαδόπουλου, θα πραγματοποιηθεί στις 2 Νοεμβρίου, στο Μέγαρο Μουσικής Αθηνών και το ρεπερτόριό της θα στηρίζεται αποκλειστικά στο δημοτικό και το παραδοσιακό τραγούδι. Στη βραδιά αυτή θα τραγουδήσουν επίσης ο Βασίλης Σκουλάς και η Μελίνα Ασλανίδου: «Αυτά τα τραγούδια είναι πολύ απαιτητικά στην ερμηνεία τους κι αν δεν έχεις ανάλογα βιώματα μέσα σου δεν μπορείς να τα υπηρετήσεις. Εγώ έχω πολλά τέτοια ακούσματα από την παιδική μου ηλικία, τα έχω μελετήσει πολύ και θα προσπαθήσω να τα πω με έναν δικό μου πιο σύγχρονο και πιο ερωτικό τρόπο», λέει ο τραγουδιστής.
Εικόνα
Την αγάπη του αυτή στο παραδοσιακό τραγούδι θα την εκφράσει και μέσα από μια νέα δισκογραφική δουλειά η οποία αναμένεται να είναι έτοιμη μέχρι τον Μάρτιο και θα περιλαμβάνει καινούργια τραγούδια βασισμένα σε παραδοσιακές μουσικές φόρμες. «Είναι ένα τολμηρό σχέδιο αλλά πιστεύω πως θα βρει ανταπόκριση. Θεωρώ πως είναι πολύ σημαντικό εμείς οι τραγουδιστές να δίνουμε πάντα το ένα χέρι στην παράδοση και το άλλο στο αύριο. Εχουμε χρέος να μεταφέρουμε την πλούσια μουσική μας παράδοση στις νεότερες γενιές», υπογραμμίζει ο ίδιος με νόημα.

«Ο μεγάλος δάσκαλος»
Λίγες ημέρες αργότερα, στις 9 Νοεμβρίου, ακολουθεί μία ακόμη συναυλία, στο Μέγαρο Μουσικής Θεσσαλονίκης αυτήν τη φορά, στην οποία ο Γιάννης Πλούταρχος θα επιχειρήσει να προσεγγίσει με τον δικό του ερμηνευτικό τρόπο τα τραγούδια του Στέλιου Καζαντζίδη. Το εγχείρημα αυτό το παρουσίασε, για πρώτη φορά, με μεγάλη επιτυχία, το καλοκαίρι, στα Μακρίσια Ηλείας, ενώπιον 7.000 θεατών: «Τον Στέλιο Καζαντζίδη τον λατρεύω από μικρό παιδί, υπήρξε μεγάλος δάσκαλος για μένα, όπως και για τους περισσότερους λαϊκούς τραγουδιστές. Χάρη σε εκείνον έμαθα να τραγουδάω. Στα χωράφια όπου δουλεύαμε για να ζήσουμε ακούγαμε τα τραγούδια του για να ξεχνάμε την κούρασή μας. Μπορεί τα τραγούδια του Στέλιου να μιλάγανε για την ξενιτιά αλλά κι εμείς, τότε, ξένοι νιώθαμε στην ίδια μας την πατρίδα, όταν δουλεύαμε σε μια γη που δεν ήταν δική μας για να επιβιώσουμε».

Ο Γιάννης Πλούταρχος έχει ζήσει τις χρυσές εποχές της νύχτας κατά την περασμένη δεκαετία, συνεχίζει όμως να διασκεδάζει τον κόσμο με τα τραγούδια του προσαρμοσμένος και ο ίδιος στα δύσκολα δεδομένα της κρίσης. Γιατί, όπως σε όλες τις πτυχές της ζωής του Ελληνα, έτσι και στην ψυχαγωγία η κατάσταση είναι πλέον τελείως διαφορετική:

«Στη νυχτερινή διασκέδαση έχουν αλλάξει πάρα πολλά. Ο κόσμος ζει μια εξαιρετικά δύσκολη κατάσταση και η δική μας η δουλειά θεωρείται είδος πολυτελείας, αν και στην πραγματικότητα δεν είναι γιατί ο άνθρωπος έχει πολύ μεγάλη ανάγκη την ψυχαγωγία, η οποία είναι ένα είδος αυτο-ίασης. Εξαιτίας της οικονομικής κρίσης λοιπόν η ψυχαγωγία βρίσκεται στα κάτω της. Παρ' όλα αυτά εμείς είμαστε εδώ».

«Ο κόσμος διασκεδάζει πλέον διαφορετικά;» τον ρωτάμε κι εκείνος απαντά: «Ο κόσμος πλέον θα πάει εκεί που πραγματικά θα περάσει καλά, εκεί που τον σέβονται και του προσφέρουν αυτό που θέλει».

Σε διαρκή... κινητικότητα ο Γιάννης Πλούταρχος θα παρουσιάσει σε λίγο καιρό και τα καινούργια του τραγούδια. Η μουσική θα φέρει την υπογραφή του Φοίβου και οι στίχοι είναι της Ελένης Γιαννατσούλια. Είναι η πρώτη φορά που ο τραγουδιστής συνεργάζεται με τον συνθέτη: «Περιμένω πολλά απ' αυτήν τη δουλειά γιατί είναι μια διαφορετική πρόταση από μένα και ελπίζω να αρέσει και στον κόσμο. Δεν είχα ξαναδουλέψει με τον Φοίβο και ομολογώ ότι έχω εντυπωσιαστεί, όχι μόνον από την ευφυΐα και το ταλέντο του αλλά και από τον χαρακτήρα του».

Σε μια εποχή βέβαια που η δισκογραφία... φυτοζωεί, εύλογα κάποιος μπορεί να αναρωτηθεί ποιος είναι ο στόχος ενός καλλιτέχνη όταν κάνει έναν νέο δίσκο καθώς οι εποχές των μεγάλων πωλήσεων έχουν πλέον παρέλθει. «Είμαι από τους ελάχιστους τυχερούς που οι δίσκοι τους πουλάνε ακόμη και σε αυτές τις δύσκολες εποχές. Από κει και πέρα όμως μου αρέσει η διαδικασία της ηχογράφησης ενός δίσκου, είμαι νοσταλγός αυτής της δουλειάς. Είναι σαν μια καινούργια ιστορία που δίνω κάθε φορά στον κόσμο. Είναι μια ολοκληρωμένη προσωπική μου κατάθεση στην οποία αποτυπώνεται το πώς νιώθω τη συγκεκριμένη περίοδο. Επειτα η δισκογραφία είναι για κάθε καλλιτέχνη ενδεικτική της πορείας του, της διαδρομής του, της εξέλιξής του», απαντά ο Γιάννης Πλούταρχος.

Τη βραδιά των εκλογών
Η αλήθεια είναι πως η δική του μέχρι τώρα διαδρομή είχε πολλές επιτυχίες, αναγνώριση, πολλούς θαυμαστές, σημαντικές συνεργασίες και ελάχιστα μελανά σημεία. Η πιο δύσκολη στιγμή του, όπως ο ίδιος μάς εξομολογείται, ήταν όταν κάποιοι προσπάθησαν να συνδέσουν το όνομά του με τη Χρυσή Αυγή: «Εκείνη την εποχή δέχτηκα μια άδικη, ίσως και σκόπιμη επίθεση η οποία με πλήγωσε βαθιά. Απομονώθηκαν κάποιες φράσεις από μια συνέντευξη που είχα δώσει και ξαφνικά άρχισαν κάποιοι να με παρουσιάζουν ως υπέρμαχο της Χρυσής Αυγής η οποία δεν έχει απολύτως καμία σχέση ούτε με τις ιδέες μου ούτε με τον τρόπο ζωής μου. Δυστυχώς με χτύπησαν εκεί που ήξεραν ότι θα πονέσω, στην ηθική μου, στις ιδέες και στις αξίες μου στις οποίες έχω μείνει πιστός σ' όλη μου τη ζωή. Με έκαναν να νιώθω ντροπή, κι εγώ και τα παιδιά μου, για κάτι που δεν πίστευα, για κάτι που δεν ήμουν. Η ζωή μου ήταν πάντα διάφανη και ποτέ δεν είχε σχέση με εγκληματικές οργανώσεις όπως η Χρυσή Αυγή. Η Ελλάδα και οι Ελληνες έχουν βιώσει τη φρίκη του φασισμού και γι' αυτό μου φαίνεται πραγματικά αδιανόητο ένας Ελληνας να υποστηρίζει τέτοιου είδους φασιστικές ιδεολογίες», ξεκαθαρίζει ο ίδιος επιθυμώντας να εξαφανίσει ακόμη και την παραμικρή σκιά που έχει παραμείνει γύρω από αυτό το θέμα.

Από την άλλη πλευρά δηλώνει ιδιαίτερα ικανοποιημένος για την ανανέωση του πολιτικού προσωπικού της χώρας: «Μόνο θετικά βλέπω την ανανέωση του πολιτικού σκηνικού όσον αφορά τα πρόσωπα. Ηταν καιρός να γίνει. Θέλουμε ανθρώπους με όρεξη, με ιδέες, με διαφορετική ηθική. Οπως οι περισσότεροι, έτσι κι εγώ, στην πολιτική είμαι παρατηρητής. Πιστεύω στους ανθρώπους κι όχι σε κόμματα και σε σημαίες».

Μια ομάδα μελών της νέας κυβέρνησης πάντως επέλεξαν τον Γιάννη Πλούταρχο και το «Posidonio» για να γιορτάσουν τη νίκη τους τη βραδιά των εκλογών με αποτέλεσμα το νυχτερινό κέντρο που δεν λειτουργούσε να ανοίξει ειδικά γι΄αυτόν τον σκοπό. «Εξεπλάγην όταν ειδοποιήθηκα να πάω να τραγουδήσω εκείνο το βράδυ. Φυσικά και το έκανα με χαρά γιατί είμαι επαγγελματίας. Ηταν μια όμορφη βραδιά η οποία δεν διήρκεσε όμως πολύ. Υπήρχε κέφι και καλή διάθεση», αποκαλύπτει ο ίδιος.

Ξεκίνησα απο το μηδέν και τα κατάφερα
Οι μεγάλες αγωνίες του τραγουδιστή έχουν να κάνουν με τα πέντε παιδιά του, με το μέλλον τους αλλά και με τον τρόπο που τα ίδια θα διαχειριστούν τις δυσκολίες που θα αντιμετωπίσουν. Ο Γιάννης Πλούταρχος εξάλλου δεν είναι από εκείνους τους μπαμπάδες που θέλει τα παιδιά του να τα βρουν όλα έτοιμα: «Θέλω τα παιδιά μου να είναι ευτυχισμένα, να κάνουν καλές οικογένειες, θέλω να είναι άνθρωποι δημιουργικοί που να προσφέρουν στο σύνολο. Θέλω να είναι καλοί άνθρωποι. Ξέρω βέβαια πως τα πράγματα στην Ελλάδα δεν είναι καλά. Αλλά δεν πειράζει. Ας δώσουν και τα παιδιά μου τον αγώνα τους. Κι εγώ από το μηδέν ξεκίνησα και τα κατάφερα. Ο άνθρωπος πρέπει να αγωνίζεται στη ζωή του».
I like people too much or not at all.
stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelios »

I like people too much or not at all.
Άβαταρ μέλους
killbill
Δημοσιεύσεις: 8162
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 14, 2009 1:14 pm

Re: ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από killbill »

Παντού Γιάννης πολύ διαφήμιση καλό του κάνε τελικά η αλλαγή εταιρείας :thumbup:
Και ωραία πράγματα και διαφορετικά παρουσιάζει και μέγαρο μουσικής !
Άβαταρ μέλους
jdarmody
Δημοσιεύσεις: 2766
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 19, 2014 2:15 pm

Re: ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jdarmody »

thodwris έγραψε:
jdarmody έγραψε:
stelios έγραψε:Ήταν ο Ρέμος χθες στο Ποσειδώνιο.Χαμός.
Ο Ρέμος όταν τον πλησίασε ο Πλου είπε πως χαίρεται που ο κόσμος αγαπάει τόσο τον Γιάννη γιατί ειναι όντως το καλύτερο παιδί.
Είπε πάμε να πούμε το 2 ψέματα για τον Αντώνη.Στο τέλος φιλήθηκαν και ο Ρέμος είπε απευθυνόμενος προς το κοινό πως όπως βλέπετε όσα μας ενώνουν με τον Γιάννη είναι πολύ περισσότερα από όσα μπορούν να μας χωρίσουν,όλα τα άλλα είναι για το θεαθήναι.
Τον αγαπάω τον Γιάννη και θα τον αγαπάω για πάντα.Φιλήθηκαν και ο Γιάννης του είπε πως είναι εξαιρετικός.
Είχε γίνει κάτι ποτέ μεταξύ τους; Ή υπήρχε ''θεωρητικά'' κόντρα λόγω ανταγωνισμού; Τι τους χωρίζει δηλαδή; Αλήθεια τώρα σας ψήνουν κάτι τέτοια σκηνικά; Λυκοφιλίες και μόνο υπάρχουν στο χώρο και για το θεαθήναι που λέει και ο Αντώνης είναι αγαπημένοι για να βγαίνουν οι σεζόν. Είναι τυχαίο ότι όλοι ξαφνικά πηγαίνουν σε όλα τα σχήματα μια βόλτα; Σφυγμομέτρηση γίνεται και πλασάρισμα στο κοινό του οικοδεσπότη τραγουδιστή για να τσιμπήσουμε κι από κει κάτι. Ειδικά ο Ρέμος δεν έχει αφήσει και μαγαζί. Όταν δεν απασχολεί με τις αναρτήσεις του στο instagram πάει μια βόλτα σε συνάδελφο για να απολαύσει τα 5 λεπτά δημοσιότητας στον φίλο του τον Λιάγκα το επόμενο πρωί.

Auto pou gnwrizw egw..pera apo tn kontra logw antagwnismou pou upirxe(logiko)..otan o Ploutarxos itan stn Heaven apoxwrise dioti o tote dieuthuntis tis etairias prowthouse tn Remo dioti itan kai paragwgos tou..Fetos pou allakse o dieuthuntis tis etairias ksanaplisiase ton Ploutarxo ta vrikan kai ksana gurise Heaven..(kai provlepetai polu promo logw kai tis sunergasias m Foivo)Twra oso afora tn sunantisi tous...o Ploutarxos panta ma panta...akoma k mikra onomata pou erxontai ta plisiazei k tous euxaristei...opws xaireta k olo ton kosmo,,,pragma pou t kanei xronia kai dn ginetai n ton katigoriseis oti t kanei eskemmena,,kai genika stis teleutaies sunenteukseis o Ploutarxos thelei n svisei auti tn kontra me ton Remo..gt den uparxei k ousiastikos logos..!!
Όντως δεν υπάρχει λόγος! Σ' ευχαριστώ, δεν ήξερα τις λεπτομέρειες!
Έχει να κάνει με την τρέλα και τον άνθρωπο...
bebest
Δημοσιεύσεις: 870
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 19, 2014 5:35 pm

Re: ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από bebest »

Λίγο από όλα μου φαίνεται σα σαλάτα τα έχει κάνει..Νέο single από το παλιό δίσκο(μια μέρα θα μαστε μαζί), νέο τραγούδι άκυρο(έρχομαι), νέο τραγούδι από νέο δίσκο με Φοίβο..Μέγαρο,παροαδοσιακά, ποσειδώνειο :tourta:
Chronisgreek
Δημοσιεύσεις: 10833
Εγγραφή: Παρ Μαρ 17, 2006 12:45 pm

Re: ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chronisgreek »

tou pesan polla mazi k den mporese na pei oxi se kanena... :fan:
thodwris
Δημοσιεύσεις: 111
Εγγραφή: Τρί Οκτ 13, 2015 6:00 pm

Re: ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από thodwris »

Ο Χρήστος Παπαδόπουλος μαζί με τον Γιάννη Πλούταρχο στα διαλείμματα των ηχογραφήσεων τους χάρισαν όμορφες στιγμές στην ομάδα του PRESTIGE που βρισκόταν στο στούντιο "Χάριν Ευφωνίας" στην Κυψέλη ερμηνεύοντας αγαπημένα τραγούδια.

Σχετικό βίντεο------->
https://www.facebook.com/prestigemagz/v ... 906893860/
neereaux
Δημοσιεύσεις: 12276
Εγγραφή: Παρ Ιουν 28, 2013 4:22 pm

Re: ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από neereaux »

Έπαιξε το τραγούδι. Μου άρεσε. Κλασικός πλούταρχος, άμα δεν ήξερα ότι είναι φοίβος δε θα μου πήγαινε στο μυαλό.
ellhfan
Δημοσιεύσεις: 454
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 30, 2011 12:21 pm

Re: ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ellhfan »

Ωραίο ζεϊμπέκικο είναι, στα μέτρα του Πλούταρχου! Πολύ καλοί οι στίχοι και επιτέλους τραγούδι του Φοίβου με 3 ρεφρέν. Τελευταία τα τραγούδια του σταμάταγαν απότομα στο 2ο ρεφρέν.
johnmar94
Δημοσιεύσεις: 633
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2015 8:41 pm

Re: ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από johnmar94 »

Μουσική: Κλασικό Φοιβικό ζεϊμπέκικο. Οι ωραίοι στίχοι κάπως το ψιλοσώζουν.
Spoiler:
Κακός χαμός για την μετριότητα.
Stavros
Δημοσιεύσεις: 17445
Εγγραφή: Παρ Αύγ 28, 2009 10:35 pm

Re: ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Stavros »

Το άκουσα στο ραδιόφωνο και ήταν καλό. Θέλω και άλλο άκουσμα όμως.
MusicLover
Δημοσιεύσεις: 7163
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 13, 2008 1:30 pm
Τοποθεσία: KRHTH

Re: ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από MusicLover »

Για ποιο λόγο δεν έχει ανέβει ακόμα από κανένα σταθμό να το ακούσουμε κι εμείς;;; :roll:
Μαλλί, βάτα συμπεθέρα, ντέφι-ντέφι.
MusicLover
Δημοσιεύσεις: 7163
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 13, 2008 1:30 pm
Τοποθεσία: KRHTH

Re: ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από MusicLover »

Το άκουσα μόλις στον sok fm! Είναι τραγουδάρα και θα σκίσει..! Πάνω στο ύφος του Πλούταρχου και επιτέλους μια "γεμάτη" ενορχήστρωση και μουσική από τον Φοίβο όπως μας συνήθιζε και παλιότερα στη heaven..! :clap:
Μαλλί, βάτα συμπεθέρα, ντέφι-ντέφι.
thodwris
Δημοσιεύσεις: 111
Εγγραφή: Τρί Οκτ 13, 2015 6:00 pm

Re: ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από thodwris »

Kali apolausi paidia...polu kalo kommati..Mpravo..!!! :biggrin:

============>
https://www.dailymotion.com/video/x3a63 ... πέρα_music
Άβαταρ μέλους
fylakas_aggelos
Δημοσιεύσεις: 10858
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 01, 2012 1:50 pm

Re: ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fylakas_aggelos »

Πολύ δυνατό,αλλά το ρεφρέν μου θυμίζει λίγο το "Αχ κορίτσι μου".
ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΚΑΙΝΕ...
Άβαταρ μέλους
jdarmody
Δημοσιεύσεις: 2766
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 19, 2014 2:15 pm

Re: ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jdarmody »

Σε κάποια φάση νομίζεις ότι θα μπει ο Πετρέλης μ' αυτό το ''πέρασα''..Ωραίο κομμάτι :thumbup:
Έχει να κάνει με την τρέλα και τον άνθρωπο...
Απάντηση