Νίκος Οικονομόπουλος

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
mixalis13
Δημοσιεύσεις: 82
Εγγραφή: Τρί Απρ 12, 2011 7:45 pm

Re: ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΝΙΚΟ ΟΙΚΟΝΟΜΟΠΟΥΛΟ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mixalis13 »

Chronisgreek έγραψε:twra teleytaia de mou polu aresoun.. genika apo olous tous diskous tou m'aresoun tragoudia den exw problhma.. apla teleytaia den...mou akougontai ola ta idia k ta idia
ΥΓ Ntaxei de nomizw oti einai kalytero apo thn kommatara tou ploutarxou.. k mhn ksexnas oti ta perissotera tou oikonomo ta exei aporipsei o plou :fan:
Εχω διαφορετικη αποψη αλλα σεβομαι την αποψη σου. Ειναι καλο να γινεται συζητηση ;) Παντως του Πλουταρχου δεν μου αρεσε καθολου. Το θεωρω πολυ μετριο, ισως αν το ειχε πει ο Νικολας να μην σου αρεσε :-P Παντως μετα την κατρακυλα του ο Πλου στραφηκε στη Γιαννατσουλια που εγραφε ανεκαθεν μεγαλες επιτυχιες στον Οικονομοπουλο!
Chronisgreek
Δημοσιεύσεις: 10833
Εγγραφή: Παρ Μαρ 17, 2006 12:45 pm

Re: ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΝΙΚΟ ΟΙΚΟΝΟΜΟΠΟΥΛΟ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chronisgreek »

ksexnas k to trademark foibos! opote 8a mou arese :biggrin:
na se plhroforisw oti perysi ton akouga ton neo tou disko..me ligotero agaphmeno mou to kane ayto pou ksereis.. k perissotero to skotwnw
opws k ton pio prohgoumeno ton akouga otan bghke me agaphmena ta exaitias sou k syggnwmh
alla to koryfaio pisteyw einai to ennoeitai (hmoun k strato tote)..k ayto me to foibo to akouga polu
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Chronisgreek την Δευ Οκτ 19, 2015 8:28 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
filcollins
Δημοσιεύσεις: 263
Εγγραφή: Τρί Οκτ 05, 2010 2:41 pm

Re: ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΝΙΚΟ ΟΙΚΟΝΟΜΟΠΟΥΛΟ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από filcollins »

Ωραίο κομμάτι,για να πούμε και τα θετικά, είναι το ''Να Σταματήσεις''. Ομορφο λαϊκό τραγούδι.
mixalis13
Δημοσιεύσεις: 82
Εγγραφή: Τρί Απρ 12, 2011 7:45 pm

Re: ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΝΙΚΟ ΟΙΚΟΝΟΜΟΠΟΥΛΟ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mixalis13 »

Chronisgreek έγραψε:ksexnas k to trademark foibos! opote 8a mou arese :biggrin:
na se plhroforisw oti perysi ton akouga ton neo tou disko..me ligotero agaphmeno mou to kane ayto pou ksereis.. k perissotero to skotwnw
opws k ton pio prohgoumeno ton akouga otan bghke
alla to koryfaio pisteyw einai to ennoeitai (hmoun k strato tote)..k ayto me to foibo to akouga polu
Αμα αρχισω να αραδιαζω τα αγαπημενα μου απο τον Νικολα θα τα πω ολα, οποτε αστο :-P Συμφωνω για το "σκοτωνω" επρεπε να γινει ραδιοφωνικο single αντι για το μετριο "ποτε", θεωρω πως το "κανε αυτο που ξερεις" ειναι απο τα καλυτερα του δισκου..Το "και τι εγινε" που εγραψε ο φοιβος πολυ ομορφο! Καλα, το "εννοειται" ειναι μια κατηγορια μονο του, τραγουδαρα! Γενικα εχει παααρα πολλα ωραια που δεν εχουν ακουστει στα ραδιοφωνα (Επικινδυνη αγαπη, οτι αγαπαω μ' αδικει, ενα χρονο ακριβως, μετα, μελαγχολια μου κλπ.)
mixalis13
Δημοσιεύσεις: 82
Εγγραφή: Τρί Απρ 12, 2011 7:45 pm

Re: ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΝΙΚΟ ΟΙΚΟΝΟΜΟΠΟΥΛΟ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mixalis13 »

filcollins έγραψε:Ωραίο κομμάτι,για να πούμε και τα θετικά, είναι το ''Να Σταματήσεις''. Ομορφο λαϊκό τραγούδι.
Κατα τη γνωμη μου, το "θα ζητας τη ζωη μας πισω" ειναι το καλυτερο ζεϊμπεκικο που εχει βγαλει μετα το "ακουσα" .
Chronisgreek
Δημοσιεύσεις: 10833
Εγγραφή: Παρ Μαρ 17, 2006 12:45 pm

Re: ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΝΙΚΟ ΟΙΚΟΝΟΜΟΠΟΥΛΟ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chronisgreek »

mixalis13 έγραψε:
Chronisgreek έγραψε:ksexnas k to trademark foibos! opote 8a mou arese :biggrin:
na se plhroforisw oti perysi ton akouga ton neo tou disko..me ligotero agaphmeno mou to kane ayto pou ksereis.. k perissotero to skotwnw
opws k ton pio prohgoumeno ton akouga otan bghke
alla to koryfaio pisteyw einai to ennoeitai (hmoun k strato tote)..k ayto me to foibo to akouga polu
Αμα αρχισω να αραδιαζω τα αγαπημενα μου απο τον Νικολα θα τα πω ολα, οποτε αστο :-P Συμφωνω για το "σκοτωνω" επρεπε να γινει ραδιοφωνικο single αντι για το μετριο "ποτε", θεωρω πως το "κανε αυτο που ξερεις" ειναι απο τα καλυτερα του δισκου..Το "και τι εγινε" που εγραψε ο φοιβος πολυ ομορφο! Καλα, το "εννοειται" ειναι μια κατηγορια μονο του, τραγουδαρα! Γενικα εχει παααρα πολλα ωραια που δεν εχουν ακουστει στα ραδιοφωνα (Επικινδυνη αγαπη, οτι αγαπαω μ' αδικει, ενα χρονο ακριβως, μετα, μελαγχολια μου κλπ.)
nai de diafwnw apla 8elw na sou pw oti mou aresoun kapoia tragoudia tou.. teleytaia de me en8ousiazoun k ais8anomai oti exei epanpau8ei k mas serbirei to idio styl synexeia..
mixalis13
Δημοσιεύσεις: 82
Εγγραφή: Τρί Απρ 12, 2011 7:45 pm

Re: ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΝΙΚΟ ΟΙΚΟΝΟΜΟΠΟΥΛΟ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mixalis13 »

Ισα ισα το οτι βγαζει καθε χρονο δισκο σημαινει οτι δουλευει και εχει ορεξη για δουλεια.
Άβαταρ μέλους
fylakas_aggelos
Δημοσιεύσεις: 10858
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 01, 2012 1:50 pm

Re: ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΝΙΚΟ ΟΙΚΟΝΟΜΟΠΟΥΛΟ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fylakas_aggelos »

Το συγκεκριμένο κομμάτι δεν είναι κακό,αλλά θεωρώ ότι είναι απλά ένα γέμισμα για δίσκο,και όχι για 1ο single.Περιμένω στο δίσκο να έχει καλύτερα κομμάτια και να προχωρήσουν γρήγορα σε δεύτερο promo κομμάτι.
ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΚΑΙΝΕ...
stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΝΙΚΟ ΟΙΚΟΝΟΜΟΠΟΥΛΟ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelios »

Δεν τρελάθηκα.Έχει τραγούδι που σκίζει αυτή την στιγμή και είναι και κομματάρα.Δεν υπάρχει λόγος για βιαστικές κινήσεις.
I like people too much or not at all.
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42656
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΝΙΚΟ ΟΙΚΟΝΟΜΟΠΟΥΛΟ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Πολύ ωραίο το νέο του τραγούδι. :thumbup:
Παλιός καλός Μουκίδης.Θα ταίριαζε πολύ και στην Πέγκυ.:smile:
bebest
Δημοσιεύσεις: 870
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 19, 2014 5:35 pm

Re: ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΝΙΚΟ ΟΙΚΟΝΟΜΟΠΟΥΛΟ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από bebest »

Και τα 2 μια χαρά είναι παιδία θα παίξουν πολύ στο επόμενο διάστημα..Πάντως υπάρχει όντως ένα θέμα στην επιλογή σινγκλ και μένα μου αρέσουν περισσότερο κάποια κομμάτια του δίσκου από αυτά που προωθεί..Ειδικά στο τελυταίο νομίζω δε έκανε τις καλύτερες επιλογές παρότι έπαιζαν παντου..Επειδή κινδυνεύει να χαρακτηριστεί μονότονο το ίδιο στυλ καλό είναι να βγάλει και κανά ρυθμικό και κανά ζεμπέκικο..
stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΝΙΚΟ ΟΙΚΟΝΟΜΟΠΟΥΛΟ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelios »

Τα τελευταία χρόνια τα πρώτα single από τις δουλειές του δεν με τρελαίνουν.Ανακαλύπτω στους δίσκους του καλύτερα τραγούδια. :biggrin:
I like people too much or not at all.
bebest
Δημοσιεύσεις: 870
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 19, 2014 5:35 pm

Re: ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΝΙΚΟ ΟΙΚΟΝΟΜΟΠΟΥΛΟ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από bebest »

stelios έγραψε:Τα τελευταία χρόνια τα πρώτα single από τις δουλειές του δεν με τρελαίνουν.Ανακαλύπτω στους δίσκους του καλύτερα τραγούδια. :biggrin:
'Οντως στο τελευταίο δίσκο έβρισκα άνετα 3-4 καλύτερα (σκοτωνω,1 χρόνο ακριβώς,θα ζητάς τη ζωή μας πίσω)από το πρώτο μη πω και τα υπόλοιπα σινγκλ..Απλά δοκίμασε κάτι πιο ροκ..οκ χρειάζεται κάτι διαφορετικό αλλά τελικά δε του πολυβγήκε..΄'Οπως και πρόπερσι νομίζε έβγαλε πρώτο το σε λυπάμαι που είναι στο κλασσικό στυλ του αλλά πολύ κατώτερο από πολλά του δίσκου..Φέτος έκανε καλύτερη αρχή πάντως..
MusicLover
Δημοσιεύσεις: 7163
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 13, 2008 1:30 pm
Τοποθεσία: KRHTH

Re: ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΝΙΚΟ ΟΙΚΟΝΟΜΟΠΟΥΛΟ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από MusicLover »

Πολύ ωραίο κομμάτι! :thumbup:
Μαλλί, βάτα συμπεθέρα, ντέφι-ντέφι.
Άβαταρ μέλους
billakos24
Δημοσιεύσεις: 12540
Εγγραφή: Σάβ Απρ 04, 2009 4:34 am

Re: ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΝΙΚΟ ΟΙΚΟΝΟΜΟΠΟΥΛΟ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από billakos24 »

Βγάζει δίσκο πάλι ε? :fan:

Εγώ πάντως θεωρώ ότι βγάζει 3 digital singles το χρόνο. Δεν προλαβαίνει ο εγκέφαλος μου να αφομοιώσει την πληροφορία του full album.

Τα προπέρσινα singles του μου άρεσαν περισσότερο από αυτά της σεζόν που πέρασε. Είπα και τώρα θα σιωπήσω ξανά!
All of our endings can be found in our beginnings...
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42656
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΝΙΚΟ ΟΙΚΟΝΟΜΟΠΟΥΛΟ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Stavros
Δημοσιεύσεις: 17445
Εγγραφή: Παρ Αύγ 28, 2009 10:35 pm

Re: ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΝΙΚΟ ΟΙΚΟΝΟΜΟΠΟΥΛΟ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Stavros »

panosif έγραψε:
Ντάξει έτσι και έτσι
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42656
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΝΙΚΟ ΟΙΚΟΝΟΜΟΠΟΥΛΟ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Από το Vevo του Νίκου.
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42656
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΝΙΚΟ ΟΙΚΟΝΟΜΟΠΟΥΛΟ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Ο Χρήστος Χολίδης και η Ήβη Αδάμου επισκέφθηκαν τον Νίκο Οικονομόπουλο στο ΘΕΑ
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42656
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΝΙΚΟ ΟΙΚΟΝΟΜΟΠΟΥΛΟ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Απάντηση