Παντελής Παντελίδης R.I.P (23.11.1983-18.2.2016)

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
Slim_Shady
Δημοσιεύσεις: 29508
Εγγραφή: Τετ Σεπ 19, 2007 3:13 pm

Re: Παντελής Παντελίδης R.I.P (23.11.1983-18.2.2016)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Slim_Shady »

"Είναι πάντα σοκαριστική η είδηση του χαμού ενός νέου ανθρώπου! Ένας τέτοιος νέος και καταξιωμένος συνάδελφός μου ο Παντελής Παντελίδης έφυγε σήμερα το πρωί από τη ζωή...
Τα θερμά μου συλλυπητήρια στην οικογένεια...
Με τα τραγούδια σου Παντελή θα είσαι για πάντα μαζί μας!!!
Καλό ταξίδι..."

Πάνος Κιάμος
Kάποιος ζωγράφος θεϊκός μας ζωγραφίζει...
Chronisgreek
Δημοσιεύσεις: 10833
Εγγραφή: Παρ Μαρ 17, 2006 12:45 pm

Re: Παντελής Παντελίδης R.I.P (23.11.1983-18.2.2016)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chronisgreek »

Μιλησε μολις κ η Νικολουλη στο ξεκινημα της εκπομπης.. Ειπε για την εκπομπη στον παπαδοπουλο που τον γνωρισε κ χορεψε το ζειμπεκικο για κεινη..
Slim_Shady
Δημοσιεύσεις: 29508
Εγγραφή: Τετ Σεπ 19, 2007 3:13 pm

Re: Παντελής Παντελίδης R.I.P (23.11.1983-18.2.2016)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Slim_Shady »

Άραγε χωράνε λογια σε τέτοιες οδυνηρές στιγμές?Μονο θλίψη, σκέψεις και σιωπή... Καλο σου ταξίδι Παντελή...

Elli Kokkinou
Kάποιος ζωγράφος θεϊκός μας ζωγραφίζει...
Slim_Shady
Δημοσιεύσεις: 29508
Εγγραφή: Τετ Σεπ 19, 2007 3:13 pm

Re: Παντελής Παντελίδης R.I.P (23.11.1983-18.2.2016)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Slim_Shady »

Στο μυαλό μου δύο λέξεις γυρνάν... Παντελάκο μου "καλό ταξίδι"
Peggy Zina
Kάποιος ζωγράφος θεϊκός μας ζωγραφίζει...
NARKOTIKO
Δημοσιεύσεις: 7107
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 29, 2005 1:56 am

Re: Παντελής Παντελίδης R.I.P (23.11.1983-18.2.2016)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από NARKOTIKO »

Τι να πεις...πάντα στεναχωριεμαι όταν ακουω να φεύγουν νέα παιδιά...

Εδώ όμως στεναχωριεσαι περισσότερο γιατί ηθελες δεν ηθελες τον ακουγες και τον έβλεπες παντού..


Τα δικά μου αγαπημένα τραγούδια που έχει πει θα τα ακουω για πολλά χρόνια.

Τουλάχιστον έζησε το όνειρο του..έστω και για λιγο.
Παθαμε όλοι σοκ γιατί καλλιτέχνης στην Ελλάδα να πεθαίνει ενώ είναι στη κορυφή και τόσο νέος δεν έχει ξανασυμβεί..

Με στεναχωρει επίσης ότι το τελευταίο μήνα τον ξεσκισαν..μια για τα λουλούδια και μια για τα κατεχόμενα..
Και τώρα βγαίνουν έκτακτως οι εκπομπές νωρίτερα για να δείξουν τη κηδεία..όλα για τη τηλεθέαση .


Καλό του ταξίδι.
Ψυχή για τα σίδερα...
gtm13
Δημοσιεύσεις: 9544
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 03, 2013 2:00 pm

Re: Παντελής Παντελίδης R.I.P (23.11.1983-18.2.2016)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gtm13 »

NARKOTIKO έγραψε: Με στεναχωρει επίσης ότι το τελευταίο μήνα τον ξεσκισαν..μια για τα λουλούδια και μια για τα κατεχόμενα..
Και τώρα βγαίνουν έκτακτως οι εκπομπές νωρίτερα για να δείξουν τη κηδεία..όλα για τη τηλεθέαση .
Εμετός απλά.

Να αναφερθούμε και στο Στρατή Λημνιό που μπήκε στο νεκροτομείο για "ρεπορτάζ". :help:
NARKOTIKO έγραψε:Παθαμε όλοι σοκ γιατί καλλιτέχνης στην Ελλάδα να πεθαίνει ενώ είναι στη κορυφή και τόσο νέος δεν έχει ξανασυμβεί..
Όντως, κι εγώ νομίζω είναι η πρώτη φορά, σε σχέση με τους καλλιτέχνες του εξωτερικού (βλ. Club 27) που λίγο πολύ, το περίμενες λόγω των καταχρήσεών τους.
Άβαταρ μέλους
killbill
Δημοσιεύσεις: 8162
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 14, 2009 1:14 pm

Re: Παντελής Παντελίδης R.I.P (23.11.1983-18.2.2016)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από killbill »

Ο απόλυτος κανιβαλισμός από κάποια κανάλια..κανένας σεβασμός! Ίσως ήταν γραμμένο του τελικά όπως ξαφνικά μπήκε στη ζωή μας, με τον ίδιο θόρυβο να φύγει κιόλας..
yakinthos
Δημοσιεύσεις: 15533
Εγγραφή: Τρί Αύγ 08, 2006 12:12 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Παντελής Παντελίδης R.I.P (23.11.1983-18.2.2016)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από yakinthos »

τι είμαι για ν' αρέσω σε όλους; Μερέντα;
GUNNER_10
Δημοσιεύσεις: 13408
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 13, 2006 1:31 am

Re: Παντελής Παντελίδης R.I.P (23.11.1983-18.2.2016)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GUNNER_10 »

Παιδια μια παρατηρηση.Μην κραζετε τα καναλια.Τα καναλια οτι πουλαει αυτο κανουνε.
Τον κοσμακι της μαλακιας που τον δερνει να κραξετε που εδω πηγανε στην κηδεια του και βγαζανε selfies και πλακωθηκαν μεταξυ τους γιατι σπωχτηκαν στην ουρα.
Για μενα το ξαναλεω καλο θα ηταν να υπαρχει ενας σεβασμος σε εναν ανθρωπο που φευγει.Ειτε γνωστος ειτε αγνωστος.
Δηλαδη τι θα στεναχωριομασταν λιγοτερο αν εκανε 1 χρονο επιτυχια και εφευγε σε σχεση με τωρα που ηταν απο τα hot ονοματα της εποχης?Δηλαδη πραγματικα ας σιωπαμε ολοι μας.
Αυτη ειναι η γνωμη μου.

Και επειδη ο παντελιδης ηταν ενα ακομα τραγικο συμβαν απο τα τοσα με νεα παιδια και αυτοκινητα που πληρωνουν με την ζωη τους ενα λαθος τους καλο θα ηταν ολοι να δουμε το βιντεακι του Ιαβερη (αν δεν το εχετε δει ειναι must watch) για να ταρακουνηθουμε και να προσεχουμε ολοι μας.

Άβαταρ μέλους
nikospaok
Δημοσιεύσεις: 10776
Εγγραφή: Δευ Οκτ 06, 2008 3:52 pm
Τοποθεσία: thessaloniki

Re: Παντελής Παντελίδης R.I.P (23.11.1983-18.2.2016)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nikospaok »

Ο Λάκης Λαζόπουλος γράφει για τον Παντελή Παντελίδη: «Όλα μόνος του, ζωή και θάνατο»


Λίγες ώρες μετά την κηδεία του Παντελή Παντελίδη, ο Λάκης Λαζόπουλος ανήρτησε ένα κείμενο με τίτλο «Αστέρι μου, αϊτέ μου και φεγγάρι μου» για τον τραγικό χαμό του αγαπημένου λαϊκού καλλιτέχνη.

Αναλυτικότερα ο παρουσιαστής έγραψε στο altsantiri:

«Κανένας δεν έμεινε ασυγκίνητος γι’ αυτό το παιδί. Που από το πουθενά μπήκε στις καρδιές των ανθρώπων, τραγουδώντας. Χωρίς φτιασίδια περιττά, με την ψυχή ενός παιδιού της ηλικίας του, είπε με τη δική του φωνή και τον δικό του τρόπο τα τραγούδια του.

Δεν έγλειψε. Δεν παρακάλεσε κανέναν. Δεν σύρθηκε.

Πολλές φορές μέσα από τις εκπομπές μου χρησιμοποιούσαμε τα τραγούδια του είτε κάνοντας σάτιρα είτε χορεύοντας τα στα διαλείμματα. Οι συνεργάτες μου τα διάλεγαν πάντα επειδή ήταν ξεσηκωτικά. Σκορπούσαν μία χαρά, μια ανεμελιά.

Οι στίχοι του μετέφεραν καμιά φορά μια στεναχώρια, σαν αυτές που περνάνε χιλιάδες νέοι άνθρωποι μέσα στην σχέση τους και στην καθημερινότητα τους. Άλλωστε η καθημερινότητα δεν ζει μόνο μέσα στις βιβλιοθήκες και κυρίως δεν ζει μέσα στην σοβαρότητα. Η καθημερινότητα περνάει μέσα από τα ισόγεια και τα υπόγεια, από τους νταλκάδες και τους καημούς, απ’ τα κλάματα κι απ’ τα γέλια, απ’ τις σκέψεις κι απ’ τα αγγίγματα των χεριών.

Έβλεπα τα πρόσωπα των ανθρώπων που είχαν πάει εκεί για να τον αποχαιρετήσουν. Ανάμεσα τους τα παιδιά της γειτονιάς που ψάχνουν ένα αύριο χαμένο. Εκεί ήταν μαζεμένα αυτά τα παιδιά. Για να αποχαιρετήσουν αυτόν που τα κατάφερε μόνος του και έγινε ότι έγινε, με τις δικές του και μόνο δυνάμεις.

Τα λόγια της μάνας του και ο σπαραγμός της που έσκισε τους τείχους της εκκλησίας, σφηνώθηκε στις καρδιές όλων μας. Σφηνώθηκε στην καρδιά μου, με ανασήκωσε απ’ την καρέκλα.

Αβάσταγος αυτός ο πόνος και τα λόγια της: «αστέρι μου, αϊτέ μου και φεγγάρι μου»,

λόγια που έλεγε και η δικιά μου η μάνα με την ίδια ακριβώς σειρά. Σαν να μαθαίνει η αγάπη ίδια λόγια, με την ίδια μουσική, ίδια σειρά. Σαν να τραβάνε οι μανάδες μέσα απ΄ το κρυφό ντουλάπι της ψυχής τους λόγια μονάκριβα τα οποία ακουμπούνε στην μνήμη παντοτινά.

Αστέρι μου, εσύ που ανατέλλεις, αϊτέ μου, εσύ που πετάς, φεγγάρι μου, εσύ που βγαίνεις όταν νυχτώσει. Μια μάνα που τα έζησε όλα και γρήγορα, μαζί με το παιδί αυτό. Είχε μαζέψει στεναχώρια σίγουρα τις τελευταίες μέρες από το πετροβολητό που έτρωγε το παιδί της από το αληταριό του διαδικτύου.

Διάβασα την επιστολή με την οποία απέσυρε το τραγούδι του, για μια φράση » πλέον θυμίζεις σκάρτη γκόμενα που τριγυρνάς στα κατεχόμενα» , όπου εξηγούσε το παιδί αυτό ότι το έγραψε για μια συγκεκριμένη ιστορία, έτσι όπως έγραφε και όλες τις άλλες ιστορίες. Όμως σ’ αυτό τον τόπο έχουν πάρει τα υποκείμενα το υποδεκάμετρο της κακοψυχίας τους και μετράνε λέξεις.

Αυτοί που χώρισαν την Κύπρο, αυτοί που είναι υπεύθυνοι για όλα όσα έγιναν στην Κύπρο, αυτοί που ανέχονται τα κατεχόμενα, αυτοί που δεν βρίσκουν καμία λύση. Αυτοί επιτέθηκαν σ’ αυτόν που υπηρέτησε στην Κύπρο και που όλοι είδαμε ότι έφυγε με την ελληνική σημαία, μιας και είχε υπηρετήσει στο Πολεμικό Ναυτικό.

Αυτή η παρατεταμένη στεναχώρια που έφτασε μέχρι εκεί που δεν θα μπορούσε να φτάσει, μέχρι εκεί που δεν έπρεπε να φτάσει.

Στην εξόδιο ακολουθία ήταν όλοι εκεί εκτός από όλους αυτούς που τον έβριζαν, στο διαδίκτυο κυρίως, όλες τις προηγούμενες μέρες. Δεν ήταν καν αυτοί που είχαν στήσει φάρσα ότι σκοτώθηκε από τροχαίο πριν τέσσερα χρόνια. Οι προφήτες του κακού.

Εκεί ήταν μόνο αυτοί που πραγματικά τον αγαπούσαν. Και ήταν πολλοί και αμέτρητοι.

Αυτό που ένοιωσα παρακολουθώντας την εξόδιο ακολουθία του νεαρού αυτού παιδιού ήταν πως έχτισε έναν τοίχο αγάπης γύρω από τη μάνα του και τους δικούς του και ένα τείχος αγάπης απέναντι σε όλους αυτούς που ασύστολα τον κατηγορούσαν υποκρύπτοντας τον φθόνο, το μίσος τους, τη μικρότητα τους και τους πραγματικούς λόγους. Φθόνος γιατί έφτασε από το πουθενά ψηλά.

Αυτά τα λόγια της μητέρας του όμως, είμαι σίγουρος πως τα άκουσε φεύγοντας. Ίσως και τα μόνα που άκουσε. «Αστέρι μου, αϊτέ μου και φεγγάρι μου». Αυτά τα λόγια ναι, τα άκουσε.

Όλα μόνος του. Ζωή και θάνατο. Όλα μόνος του.

Υ.Γ.: Άραγε τώρα που έφυγε κι αφού εξήγησε τους στίχους του τραγουδιού του μπορούν τα αληταριά του διαδικτύου να επιτρέψουν να ακουστεί το τραγούδι αυτό ή πρέπει να φύγει χωρίς να πει η ψυχή του όλα όσα ήθελε να πει;».
Άβαταρ μέλους
JimZe
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2011 9:44 pm

Re: Παντελής Παντελίδης R.I.P (23.11.1983-18.2.2016)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από JimZe »

Μιλάει ο Λαζόπουλος που έχει καθυβρίσει και καθυβρίζει το σύμπαν ολάκερο... Μέχρι και τα άτομα με αναπηρία καθύβρισε για να εναντιωθεί στο Σόιμπλε. :thumbdown: :thumbdown:
Slim_Shady
Δημοσιεύσεις: 29508
Εγγραφή: Τετ Σεπ 19, 2007 3:13 pm

Re: Παντελής Παντελίδης R.I.P (23.11.1983-18.2.2016)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Slim_Shady »

Μ αυτό τον τρόπο είπε αντίο στον Παντελή Παντελίδη η Πέγκυ Ζήνα.
“Θέλω να πω ένα πολύ όμορφο τραγούδι. Να στείλουμε μια μεγάλη αγκαλιά, μια μεγάλη αγάπη στον άνθρωπο που το έγραψε και το τραγούδησε και που σήμερα ταξίδεψε...”, είπε η Πέγκυ Ζήνα στο κοινό του live της στη Δράμα. ...

Η γνωστή τραγουδίστρια αποχαιρέτησε με το δικό της τρόπο τον Παντελή Παντελίδη που έφυγε τόσο ξαφνικά από τη ζωή σε ηλικία 33 χρόνων.

Θλιμμένη από τη δυσάρεστη είδηση του θανάτου του, η Πέγκυ θέλησε να πει το δικό της “αντίο” σε έναν καλλιτέχνη που αγάπησε πολύ μέσα από τα τραγούδια και τη μουσική του. “Έτσι πρέπει να λέμε το αντίο στους ανθρώπους που εκφράζονται γράφοντας τραγούδια...”, είπε και ερμήνευσε συγκινημένη το τραγούδι “Είχα κάποτε μια αγάπη”... με το κοινό φυσικά να μην σταματά να τραγουδά.

Kάποιος ζωγράφος θεϊκός μας ζωγραφίζει...
Slim_Shady
Δημοσιεύσεις: 29508
Εγγραφή: Τετ Σεπ 19, 2007 3:13 pm

Re: Παντελής Παντελίδης R.I.P (23.11.1983-18.2.2016)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Slim_Shady »

Συγκινεί το μήνυμα του Κωνσταντίνου Αργυρού για τον φίλο του Παντελή.

«Τα τραγούδια σου, η έμπνευσή σου και η περηφάνια σου θα μείνουν στη μνήμη όλων μας...»...

Την περασμένη Πέμπτη, ο Παντελής Παντελίδης άφησε την τελευταία του πνοή μετά από το τροχαίο δυστύχημα στη Βουλιαγμένης, και βύθισε στο πένθος τον καλλιτεχνικό κόσμο και όλους τους θαυμαστές του. Η κηδεία του έγινε το μεσημέρι του Σαββάτου στη Νέα Ιωνία και με δάκρυα στα μάτια τον αποχαιρέτησαν οι αγαπημένοι του φίλοι και μεταξύ αυτών και ο Κωνσταντίνος Αργυρός.

Λίγες ώρες αργότερα ο Κωνσταντίνος, ανέβασε και στο Instagram μια φωτογραφία του με τον Παντελή, στέλνοντας το δικό του συγκινητικό μήνυμα. “Τελικά φίλε μου ήρθες για να δώσεις διδάγματα.. που ο καθένας μας θα τα εκλάβει με το τρόπο του.."τραγούδα να σε ακούω" μου είχες πει, γιατί αυτό ήθελες από όλο το κόσμο... να μας ακούς να τραγουδάμε και μας κατάφερες όλους... τα τραγούδια σου,η έμπνευσή σου και η περηφάνια σου θα μείνουν στη μνήμη όλων μας... Θα σε τραγουδάμε και θα σε ακούω να μας λες "και πάμεεε"...καλό παράδεισο φίλε μου...”

Εικόνα
Kάποιος ζωγράφος θεϊκός μας ζωγραφίζει...
Slim_Shady
Δημοσιεύσεις: 29508
Εγγραφή: Τετ Σεπ 19, 2007 3:13 pm

Re: Παντελής Παντελίδης R.I.P (23.11.1983-18.2.2016)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Slim_Shady »

Αντώνης Ρέμος

Παντελή μου , καλε μου φίλε , μικρέ μου αδερφέ
Τελικά την έκανες την πρεμιέρα σου. όχι όμως απλά σαν το παιδί που έπαιζε τα τραγούδια του στο YouTube αλλά σαν ένα μεγάλο φαινομενο ...
Τελικά είχες δίκιο , είσαι μεγάλο αστέρι
Και σαν μεγάλο αστέρι , αποφάσισες ότι η θέση σου είναι εκεί ψηλά μαζί με τα αλλά αστέρια
Και όπως σε κοίταζα και προσπαθούσα να σε υπερασπίζομαι και να μαι στο πλάι σου στις χαρές σου και στις στεναχώριες σου , τώρα ήρθε η σειρά σου να μας προσεχείς κ...αι να μη μας ξεχνάς από εκεί που θα σαι ... Καλή σου ώρα ρε μπαγάσα βιαστικέ
Ολα τα φιλαράκια σου από δω
Δεν θα σε ξεχάσουμε ΠΟΤΕ !!!!! R.I.P.
Kάποιος ζωγράφος θεϊκός μας ζωγραφίζει...
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42602
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Παντελής Παντελίδης R.I.P (23.11.1983-18.2.2016)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Το πιο ωραίο αφιέρωμα απ' όσα προβλήθηκαν αυτές τις μέρες για τον Παντελή.
Από την εκπομπή Join Us του ΣΚΑΪ.
https://vimeo.com/155986821
NARKOTIKO
Δημοσιεύσεις: 7107
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 29, 2005 1:56 am

Re: Παντελής Παντελίδης R.I.P (23.11.1983-18.2.2016)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από NARKOTIKO »

panosif έγραψε:Το πιο ωραίο αφιέρωμα απ' όσα προβλήθηκαν αυτές τις μέρες για τον Παντελή.
Από την εκπομπή Join Us του ΣΚΑΪ.
https://vimeo.com/155986821
Πραγματικά πολύ ωραίο

Ακουγα σήμερα στο ραδιόφωνο το είχα κάποτε μια αγάπη και με έπιασε μελαγχολία!

Btw παρα πολύ ωραίο κομμάτι
Ψυχή για τα σίδερα...
Chronisgreek
Δημοσιεύσεις: 10833
Εγγραφή: Παρ Μαρ 17, 2006 12:45 pm

Re: Παντελής Παντελίδης R.I.P (23.11.1983-18.2.2016)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chronisgreek »

Ναι αυτο, το καινουργιο,το ονειρο ζω, τα σχοινια σου ,το εγω σ'αγαπω(εφυγες κ συ)και το πινω απο κει ψηλα για σενα τα χουνε πολυ διαφημισει κ συνδεσει με το περιστατικο..
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Chronisgreek την Τρί Φεβ 23, 2016 12:13 pm, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
ADAM2
Δημοσιεύσεις: 92789
Εγγραφή: Δευ Οκτ 04, 2004 9:29 pm
Τοποθεσία: Internet
Επικοινωνία:

Re: Παντελής Παντελίδης R.I.P (23.11.1983-18.2.2016)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ADAM2 »

panosif έγραψε:Το πιο ωραίο αφιέρωμα απ' όσα προβλήθηκαν αυτές τις μέρες για τον Παντελή.
Από την εκπομπή Join Us του ΣΚΑΪ.
https://vimeo.com/155986821
Πραγματικά!
Αυτό το βίντεο με τα 3 τραγούδια που λέει στην κάμερα ο Παντελίδης με την κιθάρα θυμάμαι το άκουγα στο στρατό από ένα φαντάρο, το έβαζε στο κινητό του συνέχεια στο θάλαμο.
Εγώ σκεφτόμουν "τι ωραία φωνή ποιος να τραγουδά"; Μια φορά τον ρώτησα και μου είπε, έτσι τον έμαθα.
Nothing lasts forever but the earth and sky
Άβαταρ μέλους
nikospaok
Δημοσιεύσεις: 10776
Εγγραφή: Δευ Οκτ 06, 2008 3:52 pm
Τοποθεσία: thessaloniki

Re: Παντελής Παντελίδης R.I.P (23.11.1983-18.2.2016)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nikospaok »

Τα λογια της Δέσποινας πριν ξεκινήσει τη συναυλία στη Βουλγαρία...

"Ολοι ξέρετε για τον ξαφνικό θάνατο ενόs μεγάλου έλληνα τραγουδιστή,καλού ανθρώπου και φίλου.Τιs τελευταίεs μέρεs πονάω πολύ λόγω τηs απωλειάs του..."
Άβαταρ μέλους
ΜΑΓΔΑ
Δημοσιεύσεις: 9124
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 08, 2004 12:05 am

Re: Παντελής Παντελίδης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜΑΓΔΑ »

Slim_Shady έγραψε:Θέλω να το ακούσωωωωωωω :girl_cray:

Life is a RollerCoaster...
Απάντηση