Στέλλα Καλλή

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: Στέλλα Καλλή

Δημοσίευση από stelios »

Vangelis Konstantinidis

Δε θα δώσω στην καρδιά σου αλλα δικαιώματα...και ας μη ξαναβρεθούνε τα δικά μας σώματα
I like people too much or not at all.
ΑΝΔΡΕΑΣ
Δημοσιεύσεις: 318
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 14, 2010 9:49 am
Τοποθεσία: Λίβερπουλ

Re: Στέλλα Καλλή

Δημοσίευση από ΑΝΔΡΕΑΣ »

Έχει κλείσει στο χώρο σχεδόν 6 χρόνια και ενώ θα μπορούσε ήδη να κυκλοφορήσει το πρώτο της δίσκο έπρεπε να περιμένει τόσο καιρό.
Άβαταρ μέλους
fylakas_aggelos
Δημοσιεύσεις: 10858
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 01, 2012 1:50 pm

Re: Στέλλα Καλλή

Δημοσίευση από fylakas_aggelos »

ΑΝΔΡΕΑΣ έγραψε:Έχει κλείσει στο χώρο σχεδόν 6 χρόνια και ενώ θα μπορούσε ήδη να κυκλοφορήσει το πρώτο της δίσκο έπρεπε να περιμένει τόσο καιρό.
Από το 2005 είναι στο χώρο βασικά,και υπάρχει φήμη ότι είχε υπογράψει συμβόλαιο με heaven και την είχαν στον πάγο τόσα χρόνια.
ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΚΑΙΝΕ...
ΑΝΔΡΕΑΣ
Δημοσιεύσεις: 318
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 14, 2010 9:49 am
Τοποθεσία: Λίβερπουλ

Re: Στέλλα Καλλή

Δημοσίευση από ΑΝΔΡΕΑΣ »

Είχε ακουστεί ότι είχε υπογράψει στη heaven μαζί με την Ελισάβετ Σπανού αλλά τελικά ακολούθησαν το Φοίβο στη Spicy.
Chronisgreek
Δημοσιεύσεις: 10833
Εγγραφή: Παρ Μαρ 17, 2006 12:45 pm

Re: Στέλλα Καλλή

Δημοσίευση από Chronisgreek »

8yma.. sth heaven 8a eixe bgalei disko... :fan:
Chronisgreek
Δημοσιεύσεις: 10833
Εγγραφή: Παρ Μαρ 17, 2006 12:45 pm

Re: Στέλλα Καλλή

Δημοσίευση από Chronisgreek »

Τωρα στο mega
MusicLover
Δημοσιεύσεις: 7163
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 13, 2008 1:30 pm
Τοποθεσία: KRHTH

Re: Στέλλα Καλλή

Δημοσίευση από MusicLover »







Μαλλί, βάτα συμπεθέρα, ντέφι-ντέφι.
Άβαταρ μέλους
fylakas_aggelos
Δημοσιεύσεις: 10858
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 01, 2012 1:50 pm

Re: Στέλλα Καλλή

Δημοσίευση από fylakas_aggelos »

Ωραίο το "Θα'σουν εδώ"!!!!!!!! :007: :007: :007: :007:
ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΚΑΙΝΕ...
Άβαταρ μέλους
fylakas_aggelos
Δημοσιεύσεις: 10858
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 01, 2012 1:50 pm

Re: Στέλλα Καλλή

Δημοσίευση από fylakas_aggelos »

Ελπίζω στις 12 το βράδυ να ανέβει το album στο spotify.
ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΚΑΙΝΕ...
Άβαταρ μέλους
fylakas_aggelos
Δημοσιεύσεις: 10858
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 01, 2012 1:50 pm

Re: Στέλλα Καλλή

Δημοσίευση από fylakas_aggelos »

ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΚΑΙΝΕ...
Chronisgreek
Δημοσιεύσεις: 10833
Εγγραφή: Παρ Μαρ 17, 2006 12:45 pm

Re: Στέλλα Καλλή

Δημοσίευση από Chronisgreek »

fylakas_aggelos έγραψε:Ελπίζω στις 12 το βράδυ να ανέβει το album στο spotify.
anebhke
Άβαταρ μέλους
fylakas_aggelos
Δημοσιεύσεις: 10858
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 01, 2012 1:50 pm

Re: Στέλλα Καλλή

Δημοσίευση από fylakas_aggelos »

Τα άκουσα σχεδόν όλα (παρέλειψα Πλάτη & Μου λείπεις). Το πιο καλό κομμάτι είναι το "Δεν τα καταφέραμε". Επίσης "Όλα μου τα σ'αγαπώ" & "Θα' σουν εδώ" κομματάρες.Και από τα υπόλοιπα ξεχώρισα "Αγάπα με αν τολμάς","Διώξε με".Το "Για σένα μπορώ" από τα γλυκανάλατα του Θεοφάνους αλλά οκ. "Η αγάπη τα' χει όλα" μέτριο προς καλό. Αφήνω το τσιφτετέλι "Κάποια άλλη" για το τέλος,είναι λίγο trash, το "Μου λείπεις" μπροστά του φαντάζει αριστούργημα.
Με λίγα λόγια βάζω ένα 7 στα 10.Τουλάχιστον αυτές τις 5-6 κομματάρες (μαζί με "Πλάτη") θα τις ξανακούσω πολλές φορές.
Ένας δίσκος που τα περισσότερα κομμάτια μπορούσε να τα είχε πει η Νατάσα.Κλασικός Θεοφάνους των '00s τα περισσότερα.
ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΚΑΙΝΕ...
Chronisgreek
Δημοσιεύσεις: 10833
Εγγραφή: Παρ Μαρ 17, 2006 12:45 pm

Re: Στέλλα Καλλή

Δημοσίευση από Chronisgreek »

den mporw na katalabw an einai kalyteros apo tou argyrou (ton teleytaio oloklhro disko pou egrapse-2012) alla ekeinos einai antrikos diskos aytos gynaikeios..
alla sigoura exei kapoia polu dynata pou ksexwrizoun! na doume pws 8a ta axiopoihsoun ws singles
vangellakos
Δημοσιεύσεις: 149
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 04, 2013 1:52 am

Re: Στέλλα Καλλή

Δημοσίευση από vangellakos »

Μόλις ολοκλήρωσα την ακρόαση του δίσκου.Κάνοντας δύο γενικά σχόλια θα πω ότι πρόκειται για έναν καλό δίσκο(θα μπορούσαν και καλύτερα βέβαια),καθώς και ότι η ηχογράφηση αδικεί αρκετά τη φωνή της Στέλλας σχεδόν σε όλα τα κομμάτια(το κατάλαβα περισσότερο στο "Θα 'σουν εδώ" που live στα Καλημερούδια το είπε πιο ωραία,η studio version έχει πολλά φωνητικά ή ακούγεται πολύ η δεύτερη φωνή).Στα τραγούδια τώρα:
1)Πλάτη...Εξαιρετικό και το πιο δυνατό του δίσκου για μένα και δικαίως πρώτο single
2)H αγάπη τα 'χει όλα...Αν και ο Θεοφάνους δεν το έχει ιδιαίτερα με τα γρήγορα/ρυθμικά τραγούδια για μένα ήταν ευχάριστη έκπληξη,πολύ ωραίο και νομίζω πρέπει να γίνει single
3)Θα 'σουν εδώ...Πολύ καλό και κατάλληλο για single
4)Κάποια άλλη...Από τον τίτλο κάτι μου έλεγε ότι θα είναι το τσιφτετέλι και τελικά έπεσα μέσα.Δεν τρέλαθηκα,περίμενα κάτι πολύ πιο δυνατό για τσιφτετέλι.Δεν το βρίσκω κακό αλλά μέχρι εκεί.Ακούγεται πάντως.
5)Δεν τα καταφέραμε...Από τα ωραία του δίσκου και αυτό κατάλληλο για single.Ίσως θα το ήθελα λίγο πιο δυνατό στο ρεφρέν ή μάλλον για να το θέσω πιο σωστά θα ήθελα ένα γύρισμα στη φωνή της Στέλλας όταν ξεκινάει το ρεφρέν γιατί μου ακούγεται λίγο flat στην αρχή.
6)Αγάπα με αν τολμάς...Εξαιρετικό και αυτό επίσης κατάλληλο για single(επιβάλλεται να γίνει)
7)Μου λείπεις...Δεν το βρίσκω τόσο κακό όσο λέτε οι περισσότεροι εδώ.Το ακούω ευχάριστα χωρίς να τρελαίνομαι βέβαια.
8)Διώξε με...Καλό αλλά το περίμενα καλύτερο και λόγω τίτλου πίστευα ότι θα είναι πιο λαικό ίσως ακόμη ένα χασάπικο αλλά τελικά δεν ήταν.
9)Για σένα μπορώ...Συμπαθητικό και όπως προαναφέρθηκε κλασικός Θεοφάνους
10)Όλα μου τα σ' αγαπώ...Εξαιρετικό και κλείνει πολύ όμορφα τον δίσκο.
Αν χώριζα τα τραγούδια,σε αυτά που μου αρέσουν πολύ εώς πάρα πολύ και σε αυτά που μου αρέσουν λιγότερο θα ήταν 6+4
Πλάτη,Η αγάπη τα 'χει όλα,Θα 'σουν εδώ,Δεν τα καταφέραμε,Αγάπα με αν τολμάς,Όλα μου τα σ' αγαπώ
Κάποια άλλη,Μου λείπεις,Διώξε με,Για σένα μπορώ...Αυτά βάσει της πρώτης ακρόασης!!!
Άβαταρ μέλους
fylakas_aggelos
Δημοσιεύσεις: 10858
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 01, 2012 1:50 pm

Re: Στέλλα Καλλή

Δημοσίευση από fylakas_aggelos »

Κι εγώ κάπως έτσι.Με εξαίρεση το "Διώξε με" που το θεωρώ καλύτερο από το "Η αγάπη τα'χει όλα".
ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΚΑΙΝΕ...
johnmar94
Δημοσιεύσεις: 633
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2015 8:41 pm

Re: Στέλλα Καλλή

Δημοσίευση από johnmar94 »

Chronisgreek έγραψε:den mporw na katalabw an einai kalyteros apo tou argyrou (ton teleytaio oloklhro disko pou egrapse-2012) alla ekeinos einai antrikos diskos aytos gynaikeios..
Πρόχειρα συγκρίνω μερικά κομμάτια από το άλμπουμ της Στέλλας με κομμάτια από το άλμπουμ του Αργυρού.
"Η Αγάπη τα 'χει όλα" - "Η Αγάπη Θέλει πάθος", "Για Σένα Μπορώ" - "Άλλη μια νύχτα", "Τέλος καλό", "Αγάπα με αν τολμάς" - "Δική μου γίνε".
Η σύγκριση μου είναι με βάση το είδος και τη μελωδία των τραγουδιών.
johnmar94
Δημοσιεύσεις: 633
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2015 8:41 pm

Re: Στέλλα Καλλή

Δημοσίευση από johnmar94 »


Από το κανάλι της Cobalt. Κάθε ώρα θα ανεβαίνουν 2 νέα τραγούδια
johnmar94
Δημοσιεύσεις: 633
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2015 8:41 pm

Re: Στέλλα Καλλή

Δημοσίευση από johnmar94 »


johnmar94
Δημοσιεύσεις: 633
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2015 8:41 pm

Re: Στέλλα Καλλή

Δημοσίευση από johnmar94 »


MusicLover
Δημοσιεύσεις: 7163
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 13, 2008 1:30 pm
Τοποθεσία: KRHTH

Re: Στέλλα Καλλή

Δημοσίευση από MusicLover »

johnmar94 έγραψε:
YMNOΣ. ΤΕΛΟΣ. :clap: :clap:
Μαλλί, βάτα συμπεθέρα, ντέφι-ντέφι.
Απάντηση