Νότης Σφακιανάκης

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
Άβαταρ μέλους
jdarmody
Δημοσιεύσεις: 2766
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 19, 2014 2:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jdarmody »

Παρόλο που δεν με ξετρέλανε ποτέ ιδιαίτερα το Τι θέλω εγώ εδώ (θα προτιμούσα να είχαμε το Ενθύμιο Πολέμου), όλα τα τραγούδια εκείνης της εποχής ήταν γραμμένα πάνω στη φωνή του Νότη, του ταίριαζαν απόλυτα. Αυτός θα πρέπει να είναι ο προσανατολισμός του και για τον επόμενο δίσκο, να βρει τραγούδια που του ταιριάζουν και αναδεικνύουν τη φωνή του.
Έχει να κάνει με την τρέλα και τον άνθρωπο...
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Εικόνα
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
nikosp
Δημοσιεύσεις: 536
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 06, 2014 7:05 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nikosp »

https://www.youtube.com/watch?v=oje_S6v4gCI
Αχ να μην είμαι μέσα.
Τώρα η δικιά σου η φωνή κατάντησε κραυγή!!!
Άβαταρ μέλους
jdarmody
Δημοσιεύσεις: 2766
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 19, 2014 2:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jdarmody »

nikosp έγραψε:https://www.youtube.com/watch?v=oje_S6v4gCI
Αχ να μην είμαι μέσα.
Και καπάκι Μεσόγειος...Άντε γεια
Έχει να κάνει με την τρέλα και τον άνθρωπο...
Άβαταρ μέλους
ilias16
Δημοσιεύσεις: 816
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 09, 2015 8:30 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ilias16 »

Οι ερμηνείες και στο Τι θέλω εγώ δω και στο Ενθύμιο πολέμου και στο Τελευταίο σ'αγαπώ ΤΣΑΚΙΖΟΥΝ!
Να'ρθεις ξανά ΧΑΡΑΜΑΤΑ.......
george98
Δημοσιεύσεις: 61
Εγγραφή: Παρ Απρ 22, 2016 2:00 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από george98 »

Παιδιά ήμουν εκεί εγώ ανέβασα το ενθύμιο πολέμου!! Του το ζήτησαν πολλές φορές και το είπε! Τα τρία τελευταία που είπε. Ενθυμιο, Μεσόγειος και Να μην χαράξει!!! Εκπληκτικός!!!
Το πρόσωπο του καθενός είναι ψυχής καθρέπτης
Άβαταρ μέλους
SFAKattack10
Δημοσιεύσεις: 2089
Εγγραφή: Τρί Αύγ 10, 2010 5:19 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SFAKattack10 »

johnytzitzi
Δημοσιεύσεις: 776
Εγγραφή: Τετ Σεπ 18, 2013 1:14 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από johnytzitzi »

giorgosvas06 έγραψε:https://www.youtube.com/watch?v=nh0icTh8Y60

το ανέβασα στο youtube
Λατρεμένο τραγούδι. Ευχαριστούμε.
Θυμάμαι όταν το πρωτοάκουσα στην παρουσίαση των 7ψυχων μία μέρα πειν βγει ο δίσκος ανατρίχιασα, όπως και όλη η παρέα των συν-νοτικών ετσι ένιωσε.
Δεν το έλεγε στις κανονικές εμφανίσεις στο Rex και το είπε εκείνη τη μέρα...
Κρύβομαι απ’ τα παιχνίδια τα στημένα
81argus
Δημοσιεύσεις: 1083
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 20, 2014 1:47 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 81argus »

Δεν θα σταθώ στο βιντεάκι από το YFSF ντάξει το ξέραμε εξ αρχής το αποτέλεσμα πως η κοπέλα δεν έχει την παραμικρή σχέση. Εκεί που θέλω να σταθώ είναι ότι ακριβώς από κάτω από το βιντεάκι στα σχόλια βρίζει κάποιος ''υποτίθεται'' νοτικός την κοπέλα. Χαλαρώστε λίγο ένα παιχνίδι είναι τι φταίει η κοπέλα; Έχουμε πει πως ο Νότης δεν θέλει τέτοιους νοτικούς ούτε ζωγραφιστούς να τους βλέπει. Κάτι τέτοιοι νοτικοί μας έχουν χαλάσει την πιάτσα που δείχνουν τον χειρότερο εαυτό τους.
Άκου τα χρόνια που έρχονται...
81argus
Δημοσιεύσεις: 1083
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 20, 2014 1:47 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 81argus »

Αυτό που με ενόχλησε στο YFSF ήταν την ώρα που έκανε κριτική ο Φασουλής δεν ανέφερε καν το όνομα του Νότη είπε αυτός ο κύριος δηλαδή σαν να τον έβλεπε για πρώτη φορά στην ζωή του και δεν ήξερε ούτε πως τον λένε. Για κανέναν άλλο δεν το είχε κάνει αυτό μέχρι σήμερα να πει δηλαδή αυτός ο κύριος ή αυτή η κυρία, πάντα αναφέρει τα ονόματα τους όλων είτε κάνουν Έλληνες είτε ξένους.
Άκου τα χρόνια που έρχονται...
Άβαταρ μέλους
SFAKattack10
Δημοσιεύσεις: 2089
Εγγραφή: Τρί Αύγ 10, 2010 5:19 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SFAKattack10 »

Ισχυει αυτο. Και βεβαια τον ξερει τον Νοτη.
Σε μια παρασταση εκαναν και λογοπαιγνιο. Επρεπε να βαλουν τιτλους με λογοπαιγνια και βαλανε αντι για το "Το γλυκο πουλι της νιοτης" "Το γλυκο πουλι του Notis " .
Άβαταρ μέλους
SFAKattack10
Δημοσιεύσεις: 2089
Εγγραφή: Τρί Αύγ 10, 2010 5:19 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SFAKattack10 »

Τελικα τι ισχυει για το Ribas?
http://blogs.gossip-tv.gr/nassos/parask ... %B9%CE%B1/
Άβαταρ μέλους
Effie7
Δημοσιεύσεις: 355
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 31, 2016 3:58 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Effie7 »

SFAKattack10 έγραψε:Τελικα τι ισχυει για το Ribas?
http://blogs.gossip-tv.gr/nassos/parask ... %B9%CE%B1/
Δεν μου πολυστεκει για νοτη.. ο ρεμος κι ο καρρας ειναι φιλοι με το μπεο λογικο να πανε.. εκτος επειδη μενει εκει ο νοτης (απ οτι εχω μαθει μεχρι πριν μερικα χρονια) να το εκλεισε
nikosp
Δημοσιεύσεις: 536
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 06, 2014 7:05 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nikosp »

Σκέτη αποτυχία όπως ακριβώς αναμενόταν η μεταμφίεση της κοπέλας.Και αυτή και ο Γκάνος πρόπερσι την τελευταία θέση πήραν στη βαθμολογία.Ξεκάθαρη η ειρωνεία του Φασουλή προς τον Νότη στην κριτική που έκανε.
Τώρα η δικιά σου η φωνή κατάντησε κραυγή!!!
Άβαταρ μέλους
jdarmody
Δημοσιεύσεις: 2766
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 19, 2014 2:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jdarmody »

Πράγματι μεγάλη αποτυχία, μεγάλο fail και από την πλευρά της παραγωγής θα έλεγα που, άντε οκ βάζουν που βάζουν το Νότη μέσα, επέλεξαν κι ένα απόσπασμα του 94 (αν δεν κάνω λάθος) το οποίο καμία σχέση δεν έχει με τον πραγματικό Νότη. Το μόνο δηλαδή πράγμα που είχε δίκιο ο Φασουλής είναι αυτό, ότι το απόσπασμα δεν ήταν αντιπροσωπευτικό. Επίσης ενώ έχω δει κάποιες εξαιρετικές μεταμφιέσεις η συγκεκριμένη ήταν επιεικώς απαράδεκτη, πιο πολύ στον Τερλέγκα έμοιαζε παρά στο Νότη. Ας ζητούσαν από τον Σεφερλή καμιά περούκα στην τελική. Τώρα όσο για τον Φασουλή, προσπάθησε ενδεχομένως με τον τρόπο του να υπερασπιστεί την κατηγορία στην οποία ανήκει και οι οποία θεωρεί ότι βάλλεται από τον χώρο που προσεγγίζει ο Νότης. Εν ολίγοις κι επειδή τη φωνή του Νότη δεν μπορεί να την μιμηθεί κανείς, ούτε καν άντρας, παίζει να είναι ο πιο δύσκολος προς μίμηση στα συγκεκριμένα show.
Έχει να κάνει με την τρέλα και τον άνθρωπο...
Άβαταρ μέλους
jdarmody
Δημοσιεύσεις: 2766
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 19, 2014 2:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jdarmody »

81argus έγραψε:Δεν θα σταθώ στο βιντεάκι από το YFSF ντάξει το ξέραμε εξ αρχής το αποτέλεσμα πως η κοπέλα δεν έχει την παραμικρή σχέση. Εκεί που θέλω να σταθώ είναι ότι ακριβώς από κάτω από το βιντεάκι στα σχόλια βρίζει κάποιος ''υποτίθεται'' νοτικός την κοπέλα. Χαλαρώστε λίγο ένα παιχνίδι είναι τι φταίει η κοπέλα; Έχουμε πει πως ο Νότης δεν θέλει τέτοιους νοτικούς ούτε ζωγραφιστούς να τους βλέπει. Κάτι τέτοιοι νοτικοί μας έχουν χαλάσει την πιάτσα που δείχνουν τον χειρότερο εαυτό τους.
Καλά ασχολείσαι με το τι γράφει ο κάθε γελοίος στο youtube; Γραμμένους τους έχει και ο Νότης τους νοτικούς, δήθεν και μη..
Έχει να κάνει με την τρέλα και τον άνθρωπο...
Άβαταρ μέλους
jdarmody
Δημοσιεύσεις: 2766
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 19, 2014 2:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jdarmody »

Effie7 έγραψε:
SFAKattack10 έγραψε:Τελικα τι ισχυει για το Ribas?
http://blogs.gossip-tv.gr/nassos/parask ... %B9%CE%B1/
Δεν μου πολυστεκει για νοτη.. ο ρεμος κι ο καρρας ειναι φιλοι με το μπεο λογικο να πανε.. εκτος επειδη μενει εκει ο νοτης (απ οτι εχω μαθει μεχρι πριν μερικα χρονια) να το εκλεισε
Ε καλά γιατί πρέπει να είσαι φίλος με κάποιον για να εμφανιστείς στο μαγαζί του;
Έχει να κάνει με την τρέλα και τον άνθρωπο...
Άβαταρ μέλους
Effie7
Δημοσιεύσεις: 355
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 31, 2016 3:58 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Effie7 »

jdarmody έγραψε:
Effie7 έγραψε:
SFAKattack10 έγραψε:Τελικα τι ισχυει για το Ribas?
http://blogs.gossip-tv.gr/nassos/parask ... %B9%CE%B1/
Δεν μου πολυστεκει για νοτη.. ο ρεμος κι ο καρρας ειναι φιλοι με το μπεο λογικο να πανε.. εκτος επειδη μενει εκει ο νοτης (απ οτι εχω μαθει μεχρι πριν μερικα χρονια) να το εκλεισε
Ε καλά γιατί πρέπει να είσαι φίλος με κάποιον για να εμφανιστείς στο μαγαζί του;
Δεν μας εχει συνηθισει ο νοτης σε τετοια μαγαζια καλοκαιρι για σειρα εμφανισεων γι αυτο το λεω
Άβαταρ μέλους
jdarmody
Δημοσιεύσεις: 2766
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 19, 2014 2:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jdarmody »


Λοιπόν, πρώτον ας ενημερώσει κάποιον πρώτα αυτό το ηλίθιο υποκείμενο με τα ψυχολογικά προβλήματα και κατά δεύτερον ας τον μαζέψει κάποιος.
Έχει να κάνει με την τρέλα και τον άνθρωπο...
Άβαταρ μέλους
SFAKattack10
Δημοσιεύσεις: 2089
Εγγραφή: Τρί Αύγ 10, 2010 5:19 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SFAKattack10 »

Αν εβλεπε κι αλλες συνεντευξεις του Νοτη θα ακουγε ποιους λεει κλεφτες. Αλλα εκανε συμβολαιο στην heaven και πρεπει με κατι να ακουστει αφου δεν εχει τραγουδια.
jdarmody έγραψε: επέλεξαν κι ένα απόσπασμα του 94 (αν δεν κάνω λάθος)
Εγω νομιζω ειναι και πιο παλιο, 92 - 93
Απάντηση