Νότης Σφακιανάκης

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Effie7 έγραψε:Τι γινεται με τη cobalt ολο αποχωρησεις εχει..εχει γινει η πιο αδιαφορη εταιρια μεταξυ των μεγαλων(heaven,minos και panik)
Oι πιο ερασιτέχνες. Εδώ το σαιτ τους είναι "Υπό κατασκευή" εδώ και 2 χρόνια... :tourta:
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
george98
Δημοσιεύσεις: 61
Εγγραφή: Παρ Απρ 22, 2016 2:00 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από george98 »

Τελικά με Πάολα τι γίνεται έχουμε κάτι σίγουρο;
Το πρόσωπο του καθενός είναι ψυχής καθρέπτης
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

george98 έγραψε:Τελικά με Πάολα τι γίνεται έχουμε κάτι σίγουρο;
Eγραψα τι ξέρω χθες-προχθές. Οποιος ξέρει κάτι διαφορετικό, ας το γράψει. :read:
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
george98
Δημοσιεύσεις: 61
Εγγραφή: Παρ Απρ 22, 2016 2:00 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από george98 »

Γιατί να κάτσουν να αναπαράγουν ότι χαλάει η συνεργασία ενώ όπως λες το σχήμα έκλεισε;
Το πρόσωπο του καθενός είναι ψυχής καθρέπτης
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

george98 έγραψε:Γιατί να κάτσουν να αναπαράγουν ότι χαλάει η συνεργασία ενώ όπως λες το σχήμα έκλεισε;
Τώρα ανακαλύψατε μερικοί ότι το διαδίκτυο στο 85-90% του είναι "copy-paste" ο ένας από τον άλλο. Το 10-15% κάνει πραγματικό ρεπορτάζ. Είδαν ένα ρεπορτάζ μίας εφημερίδας το οποίο είχε την δική του πληροφόρηση από Δευτέρα, για να εκδοθεί Τρίτη. Και από την Τρίτη το μεσημέρι το πήρε χαμπάρι ο γνωστός κοπιαδόρος Γουμενίδης. Δίχως να περιμένουνε το ραντεβού που έγινε την ίδια μέρα (Τρίτη βραδάκι). Το ανέβασε ο Γουμενίδης, το είδαν ένα σωρό άλλα σαιτ και το αναπαρήγαγαν και αυτά. Ακόμα περιμένω ένα ρεπορτάζ από σοβαρό σαιτ, όχι το e-stage που ειναι σαιτ κρατησεων κυριως, από αυτά που καλούν τον κόσμο κάθε μήνα να κάνει κράτηση και σε άλλο σχήμα. Πέρσι, είχαν αρχικά το Νότη-Θεοδωρίδου για Vox, μετά άλλαξαν σε Νοτης-Χατζηγιαννης για Ιερα Οδο, μετα Νοτη στον Βοτανικό. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :hysterical: :hysterical: :hysterical: :hysterical:
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
81argus
Δημοσιεύσεις: 1083
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 20, 2014 1:47 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 81argus »

Έφυγε και ο Βρεττός από Cobalt; :surprised:
Ε ρε γλέντια χαχαχαχαχα για τον π@@@ εταιρία και σκεφτείτε πριν 15 μέρες του έβγαλαν και καινούριο βίντεο κλιπ. Να δούμε πόσο θα μείνουν Σαμπάνης, Κιάμος, Αργυρός μόνο αυτοί τους έμειναν.
Άκου τα χρόνια που έρχονται...
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

81argus έγραψε:Έφυγε και ο Βρεττός από Cobalt; :surprised:
Ε ρε γλέντια χαχαχαχαχα για τον π@@@ εταιρία και σκεφτείτε πριν 15 μέρες του έβγαλαν και καινούριο βίντεο κλιπ. Να δούμε πόσο θα μείνουν Σαμπάνης, Κιάμος, Αργυρός μόνο αυτοί τους έμειναν.
Aυτοί θα μεινουν φίλε. Γιατί αυτοί παίζουν αρκετά στο ραδιόφωνο και κάνουν views στο youtube. Τον Χατζηγιάννη βλέπω να τους φεύγει...
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
81argus
Δημοσιεύσεις: 1083
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 20, 2014 1:47 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 81argus »

Scorpion86 έγραψε:
81argus έγραψε:Έφυγε και ο Βρεττός από Cobalt; :surprised:
Ε ρε γλέντια χαχαχαχαχα για τον π@@@ εταιρία και σκεφτείτε πριν 15 μέρες του έβγαλαν και καινούριο βίντεο κλιπ. Να δούμε πόσο θα μείνουν Σαμπάνης, Κιάμος, Αργυρός μόνο αυτοί τους έμειναν.
Aυτοί θα μεινουν φίλε. Γιατί αυτοί παίζουν αρκετά στο ραδιόφωνο και κάνουν views στο youtube. Τον Χατζηγιάννη βλέπω να τους φεύγει...
Μπα μόνο τον Αργυρό βλέπω να μένει προς το παρόν που έβγαλε και πρόσφατα δίσκο. Ο Κιάμος κυκλοφόρησε 2 σινγκλ από τον τελευταίο δίσκο του τα οποία κανένα δεν βγήκε βίντεο κλιπ ακριβώς η ίδια περίπτωση με τον Νότη που έγινε με το "Πως γίνεται αυτό" και το "Καλέ μου άγγελε". Ο Σαμπάνης από την άλλη το τελευταίο του βίντεο κλιπ ενώ είχε σκαρφαλώσει στην 7η θέση στο YouTube την επομένη μέρα είχε εξαφανιστεί από τα 200 κορυφαία βίντεο.
Άκου τα χρόνια που έρχονται...
tgoj18
Δημοσιεύσεις: 4425
Εγγραφή: Δευ Ιαν 25, 2010 1:18 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tgoj18 »

Ο Αργυρός είναι ήδη με το ένα πόδι στην Panik. Αυτός ήταν ο τελευταίος του δίσκος στην Cobalt. Εξάλλου τις δημόσιες σχέσεις του της έχει ο Αρσενάκος.
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

tgoj18 έγραψε:Ο Αργυρός είναι ήδη με το ένα πόδι στην Panik. Αυτός ήταν ο τελευταίος του δίσκος στην Cobalt. Εξάλλου τις δημόσιες σχέσεις του της έχει ο Αρσενάκος.
Αρα δυναμώνει και στο λαικό η Panik.
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Άβαταρ μέλους
SFAKattack10
Δημοσιεύσεις: 2089
Εγγραφή: Τρί Αύγ 10, 2010 5:19 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SFAKattack10 »

Απο εδω μεσα κανεις δεν ειχε παει παλιοτερα στο teatro για να μας πει εντυπωσεις απο το μαγαζι?
Απ οτι εχω καταλαβει το μαγαζι δεν εχει εξωστη αρα ολα ειναι κατω, σωστα?
nikosp
Δημοσιεύσεις: 536
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 06, 2014 7:05 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nikosp »

SFAKattack10 έγραψε:Απο εδω μεσα κανεις δεν ειχε παει παλιοτερα στο teatro για να μας πει εντυπωσεις απο το μαγαζι?
Απ οτι εχω καταλαβει το μαγαζι δεν εχει εξωστη αρα ολα ειναι κατω, σωστα?
Νομιζω ναι ετσι ειναι μου ειπε φιλος που ειχε παει οτι απο το μπαρ δεν βλεπεις τιποτα και γενικα απο τα πισω τραπεζια.Και η πιστα ηταν σχετικα μικρη μου ειπε.
Τώρα η δικιά σου η φωνή κατάντησε κραυγή!!!
auster
Δημοσιεύσεις: 127
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 25, 2015 9:13 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από auster »

Καλησπέρα σε όλους σας!
Διάβασα το άρθρο του κ. Κανάκη σχετικά με τη λεκτική μίσους, ρατσισμού και μισαλλοδοξίας. Σε μια εκτενή τοποθέτηση του, λοιπόν, ο κ. Κανάκης βάλλει κατά ομόσταυλου παρουσιαστή νυχτερινής εκπομπής (λέγε με Αρναούτογλου) επειδή τόλμησε να καλέσει για συνέντευξη ένα ''γνωστο τραγουδιστή'' (λέγε με, Νότη Σφακιανάκη). Κάνει ολόκληρη ανάλυση με ακλόνητα (γέλασα πολύ) επιχειρήματα και καταλήγει οτι πρέπει να αποβληθεί απο προσώπου γης ο κ. Σφακιανάκης διότι εκπροσωπεί το κακό, τον ρατσισμό, το μίσος, την ξενοφοβία, την απέχθεια προς κάθετι ''διαφορετικό΄΄ κτλ.. Είναι τρομακτικά αστείο πως αντιλαμβάνονται τον φασισμό αρκετοί απ'αυτούς. Γιατί φοβάται να ακούσει την άποψη ενός ανθρώπου; Τι τρέμε,αλήθεια, αυτός ο κ. Κανάκης; Σημειώνω εδώ οτι τον θεωρώ αρκετά ικανό αλλά...
Προσωπικά, έχω αηδιάσει μ'αυτούς τους τάχα μου ευαισθητοποιημένους, τους δήθεν ανθρωπιστές..
Τεντώστε τα αυτιά σας, κ. Κανάκη κι εσείς οι υπόλοιποι. Γιατί να μη θεωρήσω παραληρηματικό και τον λόγο του κ. Κανάκη που επιμένει εμμονικά να επιτίθεται στον Νότη Σφακιανάκη που κακό δεν έχει κάνει εν τελεί παρά λέει τη γνώμη του. Εκτός και αν θεωρείσαι ''δικός τους'' μόνον όταν συμφωνείς μαζί τους. Το ίδιο ισχύει και για τον κ. Βαλάντη που όμως έχει ελαφρυντικά διότι απλά δεν κατάλαβε...
Υ.Γ 1. Η είδηση οτι θα συνεργαστεί με την Πάολα, μ'αφήνει παγερά αδιάφορο. Ο Νότης γεμίζει τη σκηνή και τους χώρους του, ΜΟΝΟΣ του εδώ και μια 20ετία και βάλε! Δείχνει, ωστόσο, ισχυρός και πάλι. Είναι κουτό να μην παραδεχόμαστε την αξία του. Είναι σπουδαίος τραγουδιστής!
Υ.Γ 2. Μακάρι να μην αργήσει η κυκλοφορία του νέου του δίσκου. Ισως να μην έχει αρκετά κοινωνικά τραγουδια στα χέρια του και το καθυστερεί σκόπιμα..
Υ.Γ 3. Άκουσα και την κα. Βιτάλη (που μου αρέσει πάρα πολύ) οτι δικαίως απαγορεύτηκε στον Γ. Μαζωνάκη να τραγουδήσει στο Θέατρο Βράχων (αν δεν κάνω λάθος). Μήπως να ξανασκεφτούμε την πορεία μας,γενικώς...; Σα δε ντρεπόμαστε λιγάκι;
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Πρόωρο φινάλε στο Θέα για Χολίδη-Βανδή. Ενα μήνα με το...ζόρι! :lol:
Βλέπω να ξεκινάει νωρίτερα ο Οικονομόπουλος με την Καλλή, ενώ αρχικά ήταν να ξεκινήσουν μέσα με τέλη Αυγούστου.
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Άβαταρ μέλους
SFAKattack10
Δημοσιεύσεις: 2089
Εγγραφή: Τρί Αύγ 10, 2010 5:19 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SFAKattack10 »

Μα εγώ έβλεπα φωτογραφίες με δίσκους λουλουδιών και έγραφαν για μεγάλη επιτυχία! :biggrin:
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

SFAKattack10 έγραψε:Μα εγώ έβλεπα φωτογραφίες με δίσκους λουλουδιών και έγραφαν για μεγάλη επιτυχία! :biggrin:
Είναι σαν...τα 60 sold out του Ρεμου, που έγραφε ο Χάρης. :hysterical:
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Άβαταρ μέλους
jdarmody
Δημοσιεύσεις: 2766
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 19, 2014 2:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jdarmody »

Scorpion86 έγραψε:Πρόωρο φινάλε στο Θέα για Χολίδη-Βανδή. Ενα μήνα με το...ζόρι! :lol:
Βλέπω να ξεκινάει νωρίτερα ο Οικονομόπουλος με την Καλλή, ενώ αρχικά ήταν να ξεκινήσουν μέσα με τέλη Αυγούστου.
Γελάει ο κόσμος πραγματικά! Παρά τις φιλότιμες προσπάθειες και την παρέλαση της wannabe showbiz από το συγκεκριμένο κέντρο, στο τέλος ο καθένας παίρνει ότι του αξίζει. Από πότε έχει κρατήσει σχήμα η Βανδή αλήθεια; Ποιος είναι ο Χολίδης που θέλουν να μας τον κάνουν και όνομα με το ζόρι; Μετριότητες που με το ζόρι μας τις έχουν επιβάλει. Γεια λοιπόν.
Auster μπράβο, ωραία τοποθέτηση. Πέρα από τα περί φασισμού, είναι της μόδας να το παίζεις προοδευτικός και open-minded σε όλα, και ο Κανάκης μια ζωή αυτό το στυλάκι πουλάει.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jdarmody την Παρ Ιουν 10, 2016 5:12 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Έχει να κάνει με την τρέλα και τον άνθρωπο...
Άβαταρ μέλους
Effie7
Δημοσιεύσεις: 355
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 31, 2016 3:58 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Effie7 »

Scorpion86 έγραψε:
SFAKattack10 έγραψε:Μα εγώ έβλεπα φωτογραφίες με δίσκους λουλουδιών και έγραφαν για μεγάλη επιτυχία! :biggrin:
Είναι σαν...τα 60 sold out του Ρεμου, που έγραφε ο Χάρης. :hysterical:
Ο Ρεμος ηταν sold out σε καθε εμφανιση δεν ειχε αδειο τραπεζι
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Η εποχή είναι πολύ δύσκολη. Θα γίνει δυσκολότερη. Και κάποιοι επιχειρηματίες έχουν υπερεκτιμήσει τις δυνατότητες τους όπως και κάποιοι τραγουδιστές που επειδή δούλευαν 3μερα-4μερα σε μαγαζιά τρύπες που φαίνονται γεμάτα με 300-400 άτομα πίστεψαν ότι είναι ώρα για τα μεγάλα μαγαζιά.
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Effie7 έγραψε:
Scorpion86 έγραψε:
SFAKattack10 έγραψε:Μα εγώ έβλεπα φωτογραφίες με δίσκους λουλουδιών και έγραφαν για μεγάλη επιτυχία! :biggrin:
Είναι σαν...τα 60 sold out του Ρεμου, που έγραφε ο Χάρης. :hysterical:
Ο Ρεμος ηταν sold out σε καθε εμφανιση δεν ειχε αδειο τραπεζι
Καλά ok πέστα σε κάναν άλλο. Ειχα γνωστο που δουλευε εκεί και μου είπε ότι ειδικά τον τελευταίο ενάμιση μήνα είχε πληρότητα 75-80%.
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Απάντηση