Πέγκυ Ζήνα

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
Άβαταρ μέλους
Leonidas1234
Δημοσιεύσεις: 238
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 21, 2016 1:50 pm

Re: Πέγκυ Ζήνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Leonidas1234 »

fylakas_aggelos έγραψε:Μην ξεχνάμε ότι έχει άφήσει εκτός και άλλα κομμάτια "Διαίσθηση" με Δήμο Αναστασιάδη, Να μην ξεχάσεις ποτέ,και το "Στο δικό μου πλανήτη" που βγήκε μόνο με εφημερίδα.Ευτυχώς τη "Μόνη καρδιά" την έβαλε στο προηγούμενο cd σαν bonus track,κάτι τέτοιο πιστεύω και ελπίζω να κάνει κι εδώ.
Για αυτό φοβάμαι ότι θα κάνει καμιά βλακεία. :fan:
Αν και δεν νομίζω ούτε εγώ... αν ήταν το "Απαγορεύω" πρώτο τραγούδι τότε μπορεί να το άφηνε εκτός αλλά όχι το "Μου λείπεις" που βλέπει τι ανταπόκριση έχει ακόμα!
Μες στο σπίτι δεν μένει κανείς
vangellakos
Δημοσιεύσεις: 149
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 04, 2013 1:52 am

Re: Πέγκυ Ζήνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vangellakos »

Ρώτησα τον Γιώργο Λύρα στο fb.Δεν πιστεύω να αφήσει εκτός δίσκου το "Μου λείπεις"
Είναι ένα από τα καλύτερα τραγούδια που έχει πει και η ανταπόκριση του κόσμου στο live όταν αφήνει το μικρόφωνο στο ρεφρέν τεράστια(το έχω ζήσει γι'αυτό και το αναφέρω,τόσο φέτος που την είδα στο Politia,όσο και πέρυσι τον Σεπτέμβριο στη ΔΕΘ,όπου τόσες χιλιάδες κόσμου το τραγουδούσαμε με μια φωνή από την αρχή μέχρι το τέλος).
Άβαταρ μέλους
killbill
Δημοσιεύσεις: 8162
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 14, 2009 1:14 pm

Re: Πέγκυ Ζήνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από killbill »

Το επόμενο single της θα είναι του Stan και έρχεται σύντομα!
vangellakos
Δημοσιεύσεις: 149
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 04, 2013 1:52 am

Re: Πέγκυ Ζήνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vangellakos »

Πώς το ξέρουμε αυτό για καινούργιο single δια χειρός Σταν;Μακάρι να της έδωσε κάτι ωραίο σαν το "Μόνη καρδιά" ή και ακόμη καλύτερο.
Άβαταρ μέλους
Leonidas1234
Δημοσιεύσεις: 238
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 21, 2016 1:50 pm

Re: Πέγκυ Ζήνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Leonidas1234 »

Κρίμα που ο "Χρόνος" δεν έκανε τρελή επιτυχία.
Όχι ότι πήγε και χάλια αλλά άξιζε καλύτερα αυτό το κομμάτι.
Με Σταν περιμένω κάτι ανάλογο "Μόνη καρδιά"!
Μες στο σπίτι δεν μένει κανείς
vangellakos
Δημοσιεύσεις: 149
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 04, 2013 1:52 am

Re: Πέγκυ Ζήνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vangellakos »

Συμφωνώ!!!Το "Ο Χρόνος" δεν το στήριξαν τα ραδιόφωνα όσο έπρεπε,ενώ ήταν ωραίο και ραδιοφωνικό τραγούδι.Βεβαία παίζει ακόμη και θα παίζει μέχρι να πάρει μπρος το καινούργιο single.Αλλά τι να λέμε εδώ δε στήριξαν όσο του αξίζε το "Μου λείπεις"(δε λέω ότι δεν έπαιξε πολύ)που σε σύγκριση με άλλα τραγούδια μακράν κατώτερα,το έπαιζαν λιγότερο.Η πραγματική επιτυχία του "Μου λείπεις" φάνηκε στο youtube και στα live της Πέγκυς.Σαφώς και στο ραδιόφωνο πήγε πάρα πολύ καλά αλλά του άξιζε ακόμη καλύτερη ραδιοφωνική πορεία.
vangellakos
Δημοσιεύσεις: 149
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 04, 2013 1:52 am

Re: Πέγκυ Ζήνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vangellakos »

Σας έχω νέα για Πέγκυ!!!Το μεγαλύτερο μέρος του δίσκου θα είναι Κυριάκος Παπαδόπουλος σε στίχους Γεροθόδωρου,Γιαννόπουλου και Θάνου Παπανικολάου.Δεν ανέφερε τον Φιλίππου ως στιχουργό που συνεργάζεται με τον Παπαδόπουλο, ίσως ξέχασε ή μπορεί να μη συμμετέχει στο δίσκο.Επίσης θα έχει τρία τραγούδια του Σταν.Τα τρία τραγούδια που έχουν ήδη κυκλοφορήσει θα είναι στο δίσκο.Θα κυκλοφορήσει πριν τις γιορτές,γιατί είναι ήδη στο στούντιο,οπότε προλαβαίνει.Τέλος,θα κάνει άλλες δύο εμφανίσεις στο Barbarella για δύο Κυριακές.
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42650
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Πέγκυ Ζήνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42650
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Πέγκυ Ζήνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42650
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Πέγκυ Ζήνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42650
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Πέγκυ Ζήνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
killbill
Δημοσιεύσεις: 8162
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 14, 2009 1:14 pm

Re: Πέγκυ Ζήνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από killbill »

Πολύ γρήγορα πέρασε στο επόμενο είδε ότι δεν τράβηξε ο χρόνος και θα βγάλει ένα από τα τραγούδια που της έδωσε ο Stan μακάρι να κάνει το ίδιο και η Καίτη και να βγάλει το τραγούδι του Σαμπάνη, έχω αγωνία να ακούσω τι τραγούδι της έδωσε μετά το "μόνη καρδιά" περιμένω κάτι καλό!
vangellakos
Δημοσιεύσεις: 149
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 04, 2013 1:52 am

Re: Πέγκυ Ζήνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vangellakos »

Για μένα οι 3 μήνες είναι ο ιδανικός χρόνος που πρέπει ένας τραγουδιστής να περνάει σε καινούργιο single,ώστε να ακούγονται όσο το δυνατόν περισσότερα τραγούδια από τον δίσκο.Δε θέλω να βγάζουν ένα τραγούδι και να το παίζουν 5 μήνες ή και παραπάνω στα ραδιόφωνα,εφόσον λειτουργούν με τη λογική των singles,με την οποία προσωπικά δε συμφωνώ καθόλου.
Άβαταρ μέλους
ΜΑΓΔΑ
Δημοσιεύσεις: 9145
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 08, 2004 12:05 am

Re: Πέγκυ Ζήνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜΑΓΔΑ »

Life is a RollerCoaster...
Slim_Shady
Δημοσιεύσεις: 29508
Εγγραφή: Τετ Σεπ 19, 2007 3:13 pm

Re: Πέγκυ Ζήνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Slim_Shady »

Τέλειο ακούγεται!!! Μπράβο Stanouko!!!
Kάποιος ζωγράφος θεϊκός μας ζωγραφίζει...
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42650
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Πέγκυ Ζήνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Εικόνα
Slim_Shady
Δημοσιεύσεις: 29508
Εγγραφή: Τετ Σεπ 19, 2007 3:13 pm

Re: Πέγκυ Ζήνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Slim_Shady »

Περιμένω πως και πως να βγει,ακούγεται υπέροχο!!!
Kάποιος ζωγράφος θεϊκός μας ζωγραφίζει...
Gshore
Δημοσιεύσεις: 306
Εγγραφή: Δευ Σεπ 16, 2013 7:43 pm

Re: Πέγκυ Ζήνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gshore »

Κομματαρα..
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42650
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Πέγκυ Ζήνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Πέγκυ Ζήνα: Παρασκήνια από το video clip του «Μη Μ’ Ακουμπάς» (photos)

Η Πέγκυ Ζήνα μας βάζει στα παρασκήνια από τα γυρίσματα του video clip για τη νέα επιτυχία της.

Στο νέο τραγούδι της που κυκλοφορεί τις επόμενες ημέρες έδωσε εικόνα η Πέγκυ Ζήνα.

Το ολοκαίνουριο και άκρως δυναμικό «Μη Μ’ Ακουμπάς» διαδέχεται το «Ο Χρόνος», το τελευταίο single της αγαπημένης τραγουδίστριας, το οποίο βρέθηκε στο Top 20 των ραδιοφωνικών μεταδόσεων και ξεχώρισε για το νοσταλγικό του χαρακτήρα.

Μετά τη συνεργασία τους στη μεγάλη επιτυχία «Μόνη Καρδιά» πριν τρία χρόνια, η Πέγκυ Ζήνα συναντά ξανά τον STAN και την Icon Music, που υπογράφουν τη μουσική και τους στίχους στο «Μη Μ’ Ακουμπάς».

Ο σκηνοθέτης Βαγγέλης Τσαουσόπουλος ανέλαβε την οπτικοποίηση του τραγουδιού, με τα γυρίσματα να λαμβάνουν χώρα την προηγούμενη εβδομάδα στην Ανάβυσσο. Η Πέγκυ Ζήνα υποδύεται το ρόλο της γυναίκας – αράχνης που θέλει να εκδικηθεί με κάθε τρόπο τον σύντροφό της, σε ένα μυστηριώδες video clip ασπρόμαυρης αισθητικής.

Ένα vintage αυτοκίνητο, μία ερημική τοποθεσία και μία βαλίτσα συνθέτουν με μοναδικό τρόπο το ιδανικό σενάριο. Τραγουδώντας τους γεμάτους νόημα στίχους του νέου της τραγουδιού, η Πέγκυ Zήνα αποφασίζει να αφήσει πίσω ό,τι την πλήγωσε στο παρελθόν.

Στο τέλος πετάει τη βαλίτσα στη θάλασσα, το περιεχόμενο της οποίας αποκαλύπτεται στην πορεία. Ωστόσο, όλα τα δεδομένα αλλάζουν στο τέλος με μία απρόσμενη εξέλιξη.

Κυκλοφορεί τη Δευτέρα 11 Δεκεμβρίου από τη Minos EMI / Universal.

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα

https://www.hit-channel.com/peggy-zina- ... bts/133213
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42650
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Πέγκυ Ζήνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Εικόνα
Απάντηση