Νότης Σφακιανάκης

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
nikosp
Δημοσιεύσεις: 536
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 06, 2014 7:05 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nikosp »

<<Καλώ τον καλλιτέχνη να εμφανιστεί δημόσια>>.Ο τύπος φωνάζει θέλω δημοσιότητα,θέλω να βγω στα κανάλια,θέλω να με μάθει και κάποιος άλλος πέρα από τη μάνα μου,δεν αντέχω.
Τώρα η δικιά σου η φωνή κατάντησε κραυγή!!!
giannis21
Δημοσιεύσεις: 387
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 14, 2016 3:53 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από giannis21 »

nikosp έγραψε: Παρ Ιουν 01, 2018 12:35 am <<Καλώ τον καλλιτέχνη να εμφανιστεί δημόσια>>.Ο τύπος φωνάζει θέλω δημοσιότητα,θέλω να βγω στα κανάλια,θέλω να με μάθει και κάποιος άλλος πέρα από τη μάνα μου,δεν αντέχω.
ΦΙΛΕ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ...ΑΜΑ ΤΟΝ ΕΙΧΕ ΒΑΛΕΙ Ο ΝΟΤΗΣ ΣΤΟΝ ΔΙΣΚΟ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΕ ΤΙΠΟΤΑ...
sotirakos
Δημοσιεύσεις: 529
Εγγραφή: Τρί Ιουν 21, 2016 11:53 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sotirakos »

nikosp έγραψε: Παρ Ιουν 01, 2018 12:35 am <<Καλώ τον καλλιτέχνη να εμφανιστεί δημόσια>>.Ο τύπος φωνάζει θέλω δημοσιότητα,θέλω να βγω στα κανάλια,θέλω να με μάθει και κάποιος άλλος πέρα από τη μάνα μου,δεν αντέχω.

Ετσι ακριβως!!! Καταντια...

κατι αλλο που δεν αναφεραμε μ' αυτα και μ'αυτα ειναι η δυσαρεστη πορεια που εχουν σαν απηχηση τα υπολοιπα τραγουδια του δισκου. ειναι δυνατον να εχουν μαξιμουμ μονο 100.000 (περιπου) χτυπηματα στο youtube τα νεα τραγουδια;;; ακομα και το κοινωνικο πρωτο μερος τα πηγε καλυτερα σε χτυπηματα. μονο 100.000 χτυπηματα το "εσυ" και το "καμια";;; :crazy:
Notis7Arxontas
Δημοσιεύσεις: 401
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 24, 2018 1:39 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Notis7Arxontas »

Καμια:145.000
Καληνυκτα:88.000
Τα πιο μεγάλα σ'αγαπώ:1.327.000
Εσύ:101.000
Με την πλάτη στον τοίχο:1.468.000
Στην αγκαλιά σου:79.000
Από το φώς του φεγγαριού:54.000
Billbill
Δημοσιεύσεις: 546
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 02, 2016 1:07 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Billbill »

Πριν ένα χρόνο περίπου είχα μιλήσει με μουκιδη ( δύο τρεις φιλοι γνωρίζουν τους είχα στείλει την συνομιλία), μου χε πει ο μουκιδης χωρίς να μπει σε αναλύσεις ότι ο Νότης του Κάνε χοντρή μαλάκια και πως εάν έχει τα κότσια να τον ρωτήσω τον ίδιο τον νοτη και να μου απαντήσει ο ίδιος τι έκανε στον μουκιδη. Χαρακτηριστικά μου χε πει επίσης πως ο Νότης έχει τελειώσει για τον ίδιο και πως δεν πρόκειται να του ξαναδώσει τραγούδια.
Γι αυτό απόρησα όταν ο σκορπιός είχε δώσει πληροφορίες ότι στο ερωτικό έχει μουκιδη μέσα. Τότε δεν μπορούσα να μιλήσω ανοιχτά.
Ξαναρώτησα για επιβεβαίωση και μου χε πει το ίδιο ο μουκιδης πως έχει τελειώσει η ιστορία με νοτη.
Λάθος η δημοσιοποίηση συνομιλιών, λάθος κινήσεις από μουκιδη , πραγματικά αυτό που συμβαίνει είναι τραγικό.
Είμαι πολύ περίεργος να μάθω τι είναι αυτό το έγκλημα που έκανε ο Νότης στον μουκιδη , ( κοντινοί του γνωρίζουν σίγουρα εάν έχει παιχτεί κάτι από πλευράς νοτη - εάν είναι όπως τα λέει ο μουκιδης. ) και έτσι να είναι είναι έγκλημα αυτό που έγινε.
giannis21
Δημοσιεύσεις: 387
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 14, 2016 3:53 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από giannis21 »

Billbill έγραψε: Παρ Ιουν 01, 2018 1:26 am Πριν ένα χρόνο περίπου είχα μιλήσει με μουκιδη ( δύο τρεις φιλοι γνωρίζουν τους είχα στείλει την συνομιλία), μου χε πει ο μουκιδης χωρίς να μπει σε αναλύσεις ότι ο Νότης του Κάνε χοντρή μαλάκια και πως εάν έχει τα κότσια να τον ρωτήσω τον ίδιο τον νοτη και να μου απαντήσει ο ίδιος τι έκανε στον μουκιδη. Χαρακτηριστικά μου χε πει επίσης πως ο Νότης έχει τελειώσει για τον ίδιο και πως δεν πρόκειται να του ξαναδώσει τραγούδια.
Γι αυτό απόρησα όταν ο σκορπιός είχε δώσει πληροφορίες ότι στο ερωτικό έχει μουκιδη μέσα. Τότε δεν μπορούσα να μιλήσω ανοιχτά.
Ξαναρώτησα για επιβεβαίωση και μου χε πει το ίδιο ο μουκιδης πως έχει τελειώσει η ιστορία με νοτη.
Λάθος η δημοσιοποίηση συνομιλιών, λάθος κινήσεις από μουκιδη , πραγματικά αυτό που συμβαίνει είναι τραγικό.
Είμαι πολύ περίεργος να μάθω τι είναι αυτό το έγκλημα που έκανε ο Νότης στον μουκιδη , ( κοντινοί του γνωρίζουν σίγουρα εάν έχει παιχτεί κάτι από πλευράς νοτη - εάν είναι όπως τα λέει ο μουκιδης. ) και έτσι να είναι είναι έγκλημα αυτό που έγινε.
ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ..ΤΟ ΛΥΝΟΥΝ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ..Ο Κ ΜΟΥΚΙΔΗΣ ΜΑΣ ΑΠΟΚΑΛΕΣΕ ΠΡΟΒΑΤΑ...ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΚΑΝΑΜΕ ΑΓΟΡΑΖΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΔΙΣΚΟΥΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΕΡΑ...
Άβαταρ μέλους
E-Notikos7
Δημοσιεύσεις: 459
Εγγραφή: Πέμ Απρ 20, 2017 7:37 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από E-Notikos7 »

Να και πρώην μέλος ορχήστρας του, λέει μπράβο και συμφωνεί στην απαγόρευση ερμηνείας των κομματιών. Βρε τον Μανώλη... :shock:
Σε ότι πιστεύω κι αγαπώ, στοιχηματίζω πάνω...
noti_kos
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: Δευ Δεκ 12, 2016 10:14 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από noti_kos »

E-Notikos7 έγραψε: Παρ Ιουν 01, 2018 1:43 am Να και πρώην μέλος ορχήστρας του, λέει μπράβο και συμφωνεί στην απαγόρευση ερμηνείας των κομματιών. Βρε τον Μανώλη... :shock:

O Kονταράτος? τι είπε?
Οι Ερινύες θα΄ρθουνε, όπου κι αν πας..
Άβαταρ μέλους
E-Notikos7
Δημοσιεύσεις: 459
Εγγραφή: Πέμ Απρ 20, 2017 7:37 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από E-Notikos7 »

Εχει κάνει like σε όλες τις αναρτήσεις σχετικα με Νότη και σε μία έχει γράψει "Μπράβο γατούλη". Θα βρειτε αρκετούς γνωστούς στους οποίους τους άρεσε αυτή η κίνηση, όπως η Αντζι Σαμίου, ο Γιάννης Βαρδής, η Φανή Αβραμίδου, το μοντέλο Δήμητρα Αλεξανδράκη κ.α. Μέχρι και άτομο που δουλεύανε στον ίδιο χώρο από τον Δεκέμβριο και το Fever μέχρι και τον Μάιο και την Πύλη Αξιού. Δικαίωμα τους φυσικά να συμφωνούν με οποιαδήποτε απαγόρευση.

Σκορπιέ & Keep Noting δώστε πληροφορίες για το καλοκαιρινό σχήμα...
Σε ότι πιστεύω κι αγαπώ, στοιχηματίζω πάνω...
johnytzitzi
Δημοσιεύσεις: 776
Εγγραφή: Τετ Σεπ 18, 2013 1:14 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από johnytzitzi »

Θα πω μια ιστορία...
Σεπτέμβριος 2016. Ζητήθηκε από δυο καλλιτέχνες να γραφτεί ένα τραγούδι από ένα δημιουργό συνεργάτη τους κατά καιρούς για να το λένε ζωντανά στις εμφανίσεις τους. Αυτός το γράφει, μόλις τελειώνει το demo, το ανεβάζει στα social media με τις φωτογραφίες των καλλιτεχνών. Στους συγκεκριμένους δεν το έχει πάει ακόμα για να το ακούσουν και να το εγκρίνουν ή να το απορρίψουν ανάλογα αν τους αρέσει. Έτσι όμως όπως το δημοσιεύει είναι σαν να είναι δεδομένο ότι θα το πουν.
Θυμώνουν και οι 2 με αυτή την κίνηση του δημιουργού. Ο ένας λίγο περισσότερο, το απορρίπτει το τραγούδι και ζητάει να μεταφερθεί στον δημιουργό η δυσαρέσκεια του.
Στον 1,5 χρόνο που ακολούθησε ο δημιουργός έρχεται στους χώρους που εμφανίζεται ο καλλιτέχνης αλλά δεν τον προσφωνεί ούτε του κάνει τα αφιερώματα που τον είχε καλομάθει όποτε ερχόταν. Φτάσαμε στο σήμερα...
Τίποτα περισσότερο δεν έχει συμβεί.

Υ.Γ. Πολύ σύντομα ενδέχεται να έχουμε ζωντανές εμφανίσεις (με το μαγιό μας :fan: ) μην ασχολείστε με τον τύπο.
Κρύβομαι απ’ τα παιχνίδια τα στημένα
giannis21
Δημοσιεύσεις: 387
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 14, 2016 3:53 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από giannis21 »

johnytzitzi έγραψε: Παρ Ιουν 01, 2018 2:38 am Θα πω μια ιστορία...
Σεπτέμβριος 2016. Ζητήθηκε από δυο καλλιτέχνες να γραφτεί ένα τραγούδι από ένα δημιουργό συνεργάτη τους κατά καιρούς για να το λένε ζωντανά στις εμφανίσεις τους. Αυτός το γράφει, μόλις τελειώνει το demo, το ανεβάζει στα social media με τις φωτογραφίες των καλλιτεχνών. Στους συγκεκριμένους δεν το έχει πάει ακόμα για να το ακούσουν και να το εγκρίνουν ή να το απορρίψουν ανάλογα αν τους αρέσει. Έτσι όμως όπως το δημοσιεύει είναι σαν να είναι δεδομένο ότι θα το πουν.
Θυμώνουν και οι 2 με αυτή την κίνηση του δημιουργού. Ο ένας λίγο περισσότερο, το απορρίπτει το τραγούδι και ζητάει να μεταφερθεί στον δημιουργό η δυσαρέσκεια του.
Στον 1,5 χρόνο που ακολούθησε ο δημιουργός έρχεται στους χώρους που εμφανίζεται ο καλλιτέχνης αλλά δεν τον προσφωνεί ούτε του κάνει τα αφιερώματα που τον είχε καλομάθει όποτε ερχόταν. Φτάσαμε στο σήμερα...
Τίποτα περισσότερο δεν έχει συμβεί.

Υ.Γ. Πολύ σύντομα ενδέχεται να έχουμε ζωντανές εμφανίσεις (με το μαγιό μας :fan: ) μην ασχολείστε με τον τύπο.
ΑΚΡΩΤΗΡΙ;ΦΑΝΤΑΣΙΑ;ΠΕΣ ΜΑΣ ΦΙΛΕ....
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

E-Notikos7 έγραψε: Παρ Ιουν 01, 2018 2:30 am Σκορπιέ & Keep Noting δώστε πληροφορίες για το καλοκαιρινό σχήμα...
Εν αναμονή ανακοινώσεων είμαστε. Από μέρα σε μέρα θα σκάσει το Δελτίο Τύπου! :shablon_03:

Υ.Γ.: Παρόλα αυτά αγαπητέ johnytzitzi, ο Νότης τον είχε προστατέψει τον κύριο στην παρουσίαση του "Οταν Επικοινωνούμε". To λέω γιατί ήσουν παρών και άκουσες και εσύ, όταν την απόφαση να μην τραγουδήσουν ντουέτο με τον Βασίλη στο Teatro, την απέδωσε στο ευαίσθητο του πράγματος με τον Παντελίδη, και ότι είχε συνδεθεί συναισθηματικά με τον χώρο εκείνο και ότι τον είχε σαν παιδί του ο Καρράς. Μάλιστα είχε πει ότι τους είχαν προταθεί δύο κομμάτια να πουν, αλλά έκανε πίσω σεβόμενος κάποιες καταστάσεις. Θυμόμαστε άλλωστε και τις αντιδράσεις των φανς του εκλιπόντα.
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
81argus
Δημοσιεύσεις: 1083
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 20, 2014 1:47 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 81argus »

Απόρησα με την Άντζυ Σαμίου που είπε κάποιος φίλος παραπάνω πως συμφώνησε με την κίνηση του Μουκίδη. Η Άντζυ Σαμίου αν θυμάμαι καλά πάντα υποστήριζε τον Νότη σε κάθε του κίνηση ακόμα και το '13 με τις περιβόητες δηλώσεις είχε πάρει το μέρος του και πάντα έκραζε όλους αυτούς που τα έχωναν στον Νότη και του έκαναν άδικο πόλεμο. Έχουν χοντρύνει τα πράγματα. Πάνε να τον αποκαθηλώσουν όλοι με ψυχολογικό πόλεμο (κοινώς bullying) και εκείνον και εμάς. Είναι αυτοί οι ίδιοι που είναι ενάντια κατά του bullying. Πόσο τους έτσουξε το sold out εκτός έδρας δεν περιγράφεται.
Άκου τα χρόνια που έρχονται...
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

81argus έγραψε: Παρ Ιουν 01, 2018 3:12 am Απόρησα με την Άντζυ Σαμίου που είπε κάποιος φίλος παραπάνω πως συμφώνησε με την κίνηση του Μουκίδη. Η Άντζυ Σαμίου αν θυμάμαι καλά πάντα υποστήριζε τον Νότη σε κάθε του κίνηση ακόμα και το '13 με τις περιβόητες δηλώσεις είχε πάρει το μέρος του και πάντα έκραζε όλους αυτούς που τα έχωναν στον Νότη και του έκαναν άδικο πόλεμο. Έχουν χοντρύνει τα πράγματα. Πάνε να τον αποκαθηλώσουν όλοι με ψυχολογικό πόλεμο (κοινώς bullying) και εκείνον και εμάς. Είναι αυτοί οι ίδιοι που είναι ενάντια κατά του bullying. Πόσο τους έτσουξε το sold out εκτός έδρας δεν περιγράφεται.
Μπερδεύεσαι με την Αγγελική Ηλιαδη. Η Σαμίου τον έκραζε τότε.

https://www.fthis.gr/celebrity/news/h-a ... neo-magazi
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Άβαταρ μέλους
SFAKattack10
Δημοσιεύσεις: 2089
Εγγραφή: Τρί Αύγ 10, 2010 5:19 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SFAKattack10 »

Scorpion86 έγραψε: Παρ Ιουν 01, 2018 3:17 am Μπερδεύεσαι με την Αγγελική Ηλιαδη.
H Σαμπρινα τον ειχε υποστηριξει τοτε.
sotirakos
Δημοσιεύσεις: 529
Εγγραφή: Τρί Ιουν 21, 2016 11:53 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sotirakos »

Ας υποθεσουμε οτι ο μουκιδης εχει εναν γ@μημενο λογο να κανει εξωδικο. ο βαρδης και οι αλλοι τι ακριβως θελουν και περνουν το μερος καποιου που ουτε καν ξερουν τον λογο που κανει εξωδικο;;; wtf
81argus
Δημοσιεύσεις: 1083
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 20, 2014 1:47 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 81argus »

sotirakos έγραψε: Παρ Ιουν 01, 2018 3:53 am Ας υποθεσουμε οτι ο μουκιδης εχει εναν γ@μημενο λογο να κανει εξωδικο. ο βαρδης και οι αλλοι τι ακριβως θελουν και περνουν το μερος καποιου που ουτε καν ξερουν τον λογο που κανει εξωδικο;;; wtf
Ο Βαρδής και οι άλλοι πιστεύουν τις ίδιες πίπες για τον Νότη που πιστεύουν τα μπ@@@@@@@κάναλα και απλά δεν συμφωνούν με τις δηλώσεις του γιατί ο Βαρδής και οι άλλοι είναι μέρος του συστήματος.
Άκου τα χρόνια που έρχονται...
DimitrisGk
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: Πέμ Απρ 19, 2018 6:38 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από DimitrisGk »

Με όλα αυτά που έχουν γίνει είναι πολύ μεγάλος ο κίνδυνος ο νέος δίσκος να περάσει στα αζήτητα παρόλο που έχει λίγους μήνες που κυκλοφόρησε ακόμα και αν πληκτρολογησει κάποιος το όνομα του άρχοντα τα πρώτα αποτελέσματα που βγαίνουν είναι το εξώδικο μουκιδη και οι αντιδράσεις για τη συναυλία στην Αλβανία ελάχιστοι γνωρίζουν πως ο Σφακιανάκης έβγαλε 7 καινούργια τραγούδια και είναι πολύ κρίμα διότι μιλάμε για 7 υπέροχα τραγούδια που όμοια τους δεν υπάρχουν στην εποχή μας ίσως βέβαια αυτό να επιδιώκεται δηλαδή να είναι στοχευμενη όλη αυτή η αλόγιστη επίθεση στον άρχοντα με σκοπό την πτώση και μείωση προβολών του νέου δίσκου απλά εικασίες κάνω δεν ξέρω... παρολαυτα πιστεύω πως θα έχουμε αίσιο τέλος και ο δίσκος θα διαγράψει μεγάλη επιτυχία
ΜΟΝΟ ΝΟΤΗΣ
Κρύβομαι από τους άλλους και απο μένα
Billbill
Δημοσιεύσεις: 546
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 02, 2016 1:07 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Billbill »

johnytzitzi έγραψε: Παρ Ιουν 01, 2018 2:38 am Θα πω μια ιστορία...
Σεπτέμβριος 2016. Ζητήθηκε από δυο καλλιτέχνες να γραφτεί ένα τραγούδι από ένα δημιουργό συνεργάτη τους κατά καιρούς για να το λένε ζωντανά στις εμφανίσεις τους. Αυτός το γράφει, μόλις τελειώνει το demo, το ανεβάζει στα social media με τις φωτογραφίες των καλλιτεχνών. Στους συγκεκριμένους δεν το έχει πάει ακόμα για να το ακούσουν και να το εγκρίνουν ή να το απορρίψουν ανάλογα αν τους αρέσει. Έτσι όμως όπως το δημοσιεύει είναι σαν να είναι δεδομένο ότι θα το πουν.
Θυμώνουν και οι 2 με αυτή την κίνηση του δημιουργού. Ο ένας λίγο περισσότερο, το απορρίπτει το τραγούδι και ζητάει να μεταφερθεί στον δημιουργό η δυσαρέσκεια του.
Στον 1,5 χρόνο που ακολούθησε ο δημιουργός έρχεται στους χώρους που εμφανίζεται ο καλλιτέχνης αλλά δεν τον προσφωνεί ούτε του κάνει τα αφιερώματα που τον είχε καλομάθει όποτε ερχόταν. Φτάσαμε στο σήμερα...
Τίποτα περισσότερο δεν έχει συμβεί.

Υ.Γ. Πολύ σύντομα ενδέχεται να έχουμε ζωντανές εμφανίσεις (με το μαγιό μας :fan: ) μην ασχολείστε με τον τύπο.
Το χα ρωτήσει θυμαμαι εάν υπάρχει δυσαρέσκεια που τελικά δεν θα πουν το ντουέτο παρα την εγγραφή του και δημοσιοποίηση του και μου χε πει εντάξει αυτά συμβαίνουν αν και θα γινόταν επιτυχία μου λέει λίγο το κακο, άλλο είναι που είχε συμβεί το οποίο αφορά τους δύο τους, εκτός και αν τότε έλεγε ψέματα .
notikos21
Δημοσιεύσεις: 96
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2018 6:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από notikos21 »

Τι ψάχνετε παιδιά, τους ενοχλεί αφάνταστα ο Νότης. Τους ενοχλεί που δεν έχουν καταφέρει να τον εξαφανίσουν παρά τις φιλότιμες προσπάθειές τους. Αλήθεια, τι οφέλη προσφέρει μία τέτοια αναξιοπρέπεια; Έβαλε ξανά δίσκο με δυναμική ο Άρχοντας και άρχισε το πυρ ομαδόν. Δικαίωμα κάποιων να πιστεύουν ότι φταίει η Αλβανία για αυτό, άποψη δική μου ήταν και ότι να μην πήγαινε κάτι άλλο θα έβρισκαν. Είναι ο μόνος καλλιτέχνης που στοχοποιείται ακόμη και για τον τρόπο που ανασαίνει... Μετά θέλετε να παίζει στα ραδιόφωνα και να κάνει χτυπήματα στο διαδίκτυο. Δεν είναι τυχαίο ότι ο κάθε άσχετος λέει το κοντό του και το μακρύ του. Και τι έγινε που πήρε πόδι ο Φουρθιώτης; Το σύστημα θα βρει άλλον για τη δουλειά. Κύριε Μουκίδη θέλετε δημόσιο διάλογο; Από πότε κύριε Μουκίδη άντρες που έχουν μια πορεία τόσων χρόνων λύνουν τις διαφορές τους στον αέρα; Ειρωνεύεστε συνεχώς το κοινό του Νότη κύριε Μουκίδη, ναι αυτό το κοινό που σας έβγαλε κι εσάς από την ανωνυμία και σας έκανε να φάτε χρυσό ψωμί όσο αυτό την έβγαζε με το μεροκάματο... Αρνητική γνώμη πρώην μέλος της ορχήστρας; Γιατί, επειδή ο Άρχοντας μπορεί να έχει υψηλό κασέ αλλά συγχρόνως ποτέ του δεν δέχτηκε εκπτώσεις και στις δικές σας αμοιβές; Γιατί σας προσφωνεί έναν-έναν; Αρνητική άποψη η Άντζυ Σαμίου; Σεβόμενος το οικογενειακό της πρόβλημα, θα πω μόνο ότι βρήκε κι αυτή τρόπο να την αναφέρουμε μετά από πόσα χρόνια... Αρνητική γνώμη ο Γιάννης Βαρδής; Ποιος αυτός, που άμα δεν ήταν γιος του μεγάλου Αντώνη Βαρδή δεν θα έκανε καν την εμφάνισή του στα μουσικά πράγματα; Αρνητική γνώμη η Δήμητρα Αλεξανδράκη; Τώρα τι να πεις; Να μιλάει για τέτοιες υποθέσεις αυτή για την οποία δεν μπορεί να βρεις ούτε μία φωτογραφία που να είναι ντυμένη και το παίζει όλο ιστορία σε Μύκονο και Ντουμπάι; Για να μην πω τίποτα χειρότερο... Να μιλάνε οι ''τηλεπερσόνες'', οι οποίες βγάζουν μεροκάματο απλά και μόνο ξεφτιλίζοντας άλλους ανθρώπους; Να γίνεται ολόκληρη εκπομπή στην τηλεόραση με τον Γιατρά και τραγούδια που χαρακτήρισε μοναδικά η φωνή του Άρχοντα και να μην αναφέρουν καν το όνομά του; Ούτε ένας από τους καλεσμένους; Που μπορεί να αναφέρθηκε, αλλά το μοντάζ να είναι καλά. Πώς γίνεται δηλαδή η εν λόγω εκπομπή να έχει αποθεώσει κάθε τραγουδιστή της εποχής του Άρχοντα και το όνομα Νότης Σφακιανάκης να μην έχει αναφερθεί καν; Η μόνη ίσως δικαιολογία που υπάρχει για τους αρκετά νεότερους για τις μουσικές μετριότητες ή και σκουπίδια που ακολουθούν είναι ακριβώς αυτό το πράγμα. Όταν ακούνε για Νότη σε διαδίκτυο, τηλεόραση και ραδιόφωνο είναι για οτιδήποτε άλλο εκτός από τα τραγούδια. Είναι λες και η καλλιτεχνική του υπόσταση είναι ''αστικός μύθος'', κάτι που δεν υπήρξε ποτέ. Θα σημειώσω ότι τα χτυπήματα των νέων κομματιών είναι ελάχιστα, ακόμη και αν υπολογίσουμε ότι όλοι οι φαν του Νότη έσπευσαν και πήραν αμέσως τον δίσκο. Δεν μπορεί, για παράδειγμα, η αυτόματη αναπαραγωγή να μου βγάζει κομμάτι από τη ''μεγάλη'' Σάσα Μπάστα (συναδέλφου μάλλον της Δήμητρας Αλεξανδράκη...) με πάνω από 2 μύρια προβολές. Απλώς αστείο! Και ουσιαστικά όλο αυτό το κακό συναπάντημα βάλλει και εναντίον μας, διότι εμείς ακολουθούμε τον ''κακό'' και ''περίεργο'' Νότη. Χλευάζουν τον Άρχοντα, χλευάζουν και εμάς! Συγγνώμη αν κούρασα...
Απάντηση