Νότης Σφακιανάκης

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
Άβαταρ μέλους
jdarmody
Δημοσιεύσεις: 2766
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 19, 2014 2:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jdarmody »

Άσε μας βρε Καιτούλα που είναι και πολύ διαφορετικό το κοινό σου από του Νότη...
Το μούγκωσε λέει η άλλη ο Νότης, ευτυχώς για να μην κουράζει και το κοινό. Αυτό που ο καθένας αποκτά ένα βήμα και μιλάει για έναν από τους πιο καταξιωμένους καλλιτέχνες λες και είναι κανά σκουπίδι έχει παραγίνει. Να δούμε ένα βίντεο και να μην συγχυστούμε δεν γίνεται!
Έχει να κάνει με την τρέλα και τον άνθρωπο...
griniaris
Δημοσιεύσεις: 177
Εγγραφή: Δευ Φεβ 01, 2016 11:48 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από griniaris »

σε ποσοτητα... :whistle:
Άβαταρ μέλους
SFAKattack10
Δημοσιεύσεις: 2089
Εγγραφή: Τρί Αύγ 10, 2010 5:19 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SFAKattack10 »

Λογο δεν εβγαλε αλλα κλασσικα την στιγμη που σκουπιζαν την πιστα για να καλυψει το κενο ειπε καλα λογια για τον Τσιπρα γιατι ειχε παει στην Αγγλια και ζητησε τα μαρμαρα του Παρθενωνα πισω.
Και επειδη δεν τελειωσαν γρηγορα ειπε και ακαπελα το Γελα κυρια μου , εστω το πρωτο κουπλε και ρεφρεν.
Το πρωτο μερος το τελειωσε με το Μα εγω ειμαι Ελληνας και ειπε "Παιδια ερχεται η Πεγκυ τωρ... η Καιτη ερχεται" :biggrin:
johnytzitzi
Δημοσιεύσεις: 776
Εγγραφή: Τετ Σεπ 18, 2013 1:14 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από johnytzitzi »

E-Notikos7 έγραψε: Κυρ Ιούλ 01, 2018 1:39 pm Βλέπω κάποιοι γκρινιάζουν για το κομμάτι με το οποίο βγαίνει. Εντάξει και η Γαρμπή με την Ιεροσυλία του 1997 βγαίνει.
Δεν έχει μάθει να αγαπάει , Είσαι ένα πιστόλι , Νταβατζής , Αν θα σε χάσω , Από το φως του φεγγαριού , Χάρε να ησουν ανθρωπος , Ανησυχώ , Καληνύχτα , Γύφτισσα μέρα, Εσύ, Δίνει τα Φιλιά, Σώμα μου, Μα εγώ είμαι Ελληνας, Στην αγκαλιά σου...αυτά βρήκα εγώ.
Το Καληνύχτα και το Εσύ εγώ δεν τα άκουσα εκτός αν είχα πιεί τόσο πολύ. :lol:

Το τρέχουν οι δικηγόροι της επιχείρησης το θέμα με τον Μουκίδη. Κατά ποσό μόνο με το ηθικό δικαίωμα μπορεί να του απαγορεύσει να τα λέει.

.
manosb77 έγραψε: Σάβ Ιουν 30, 2018 11:54 pm Ο ηχολήπτης για άλλους λόγους έφυγε και όχι οικονομικούς... αλλά ας το αφήσουμε ως εκεί...
Αναφέρεσαι για την παρεξήγηση που έγινε μεταξύ τους στη Αλβανία;
Δεν θεωρώ ότι είναι μόνο αυτός ο λόγος γνώμη μου, αλλά και αυτός που λέω, μετά από συζητήσεις που έκανα το βγάζω το συμπέρασμα.
Κρύβομαι απ’ τα παιχνίδια τα στημένα
Άβαταρ μέλους
E-Notikos7
Δημοσιεύσεις: 459
Εγγραφή: Πέμ Απρ 20, 2017 7:37 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από E-Notikos7 »

johnytzitzi έγραψε: Κυρ Ιούλ 01, 2018 3:15 pm
E-Notikos7 έγραψε: Κυρ Ιούλ 01, 2018 1:39 pm Βλέπω κάποιοι γκρινιάζουν για το κομμάτι με το οποίο βγαίνει. Εντάξει και η Γαρμπή με την Ιεροσυλία του 1997 βγαίνει.
Δεν έχει μάθει να αγαπάει , Είσαι ένα πιστόλι , Νταβατζής , Αν θα σε χάσω , Από το φως του φεγγαριού , Χάρε να ησουν ανθρωπος , Ανησυχώ , Καληνύχτα , Γύφτισσα μέρα, Εσύ, Δίνει τα Φιλιά, Σώμα μου, Μα εγώ είμαι Ελληνας, Στην αγκαλιά σου...αυτά βρήκα εγώ.
Το Καληνύχτα και το Εσύ εγώ δεν τα άκουσα εκτός αν είχα πιεί τόσο πολύ. :lol:
Ναι στο "Εσύ" έχεις δίκιο. Μπερδεύτηκα με το Καμία. Το Καμία ήθελα να γράψω.
Σε ότι πιστεύω κι αγαπώ, στοιχηματίζω πάνω...
XSLOVE
Δημοσιεύσεις: 1451
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 08, 2004 12:02 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από XSLOVE »

O Ntabatzis piou einai?
AN DEN ARESEI SOU TO SBHNOUN!!!
Notis7Arxontas
Δημοσιεύσεις: 401
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 24, 2018 1:39 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Notis7Arxontas »

XSLOVE έγραψε: Κυρ Ιούλ 01, 2018 7:53 pm O Ntabatzis piou einai?
Γιατρά-Χρυσοβεργη
manosb77
Δημοσιεύσεις: 311
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 03, 2009 7:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από manosb77 »

johnytzitzi έγραψε: Κυρ Ιούλ 01, 2018 3:15 pm
E-Notikos7 έγραψε: Κυρ Ιούλ 01, 2018 1:39 pm Βλέπω κάποιοι γκρινιάζουν για το κομμάτι με το οποίο βγαίνει. Εντάξει και η Γαρμπή με την Ιεροσυλία του 1997 βγαίνει.
Δεν έχει μάθει να αγαπάει , Είσαι ένα πιστόλι , Νταβατζής , Αν θα σε χάσω , Από το φως του φεγγαριού , Χάρε να ησουν ανθρωπος , Ανησυχώ , Καληνύχτα , Γύφτισσα μέρα, Εσύ, Δίνει τα Φιλιά, Σώμα μου, Μα εγώ είμαι Ελληνας, Στην αγκαλιά σου...αυτά βρήκα εγώ.
Το Καληνύχτα και το Εσύ εγώ δεν τα άκουσα εκτός αν είχα πιεί τόσο πολύ. :lol:

Το τρέχουν οι δικηγόροι της επιχείρησης το θέμα με τον Μουκίδη. Κατά ποσό μόνο με το ηθικό δικαίωμα μπορεί να του απαγορεύσει να τα λέει.

.
manosb77 έγραψε: Σάβ Ιουν 30, 2018 11:54 pm Ο ηχολήπτης για άλλους λόγους έφυγε και όχι οικονομικούς... αλλά ας το αφήσουμε ως εκεί...
Αναφέρεσαι για την παρεξήγηση που έγινε μεταξύ τους στη Αλβανία;
Δεν θεωρώ ότι είναι μόνο αυτός ο λόγος γνώμη μου, αλλά και αυτός που λέω, μετά από συζητήσεις που έκανα το βγάζω το συμπέρασμα.
Όπως το λες είναι και αυτός είναι και άλλα... Απλά αυτο που έγινε στην Αλβανία μάλλον ήταν η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι
Άβαταρ μέλους
Siempre
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Τρί Δεκ 20, 2016 11:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Siempre »

Παιδιά αν είναι να τα λέτε δημόσια, πείτε κι εμάς τί έγινε στην Αλβανία.
Billbill
Δημοσιεύσεις: 546
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 02, 2016 1:07 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Billbill »

Μετά από πάρα πολλές ακροάσεις του δίσκου μπορώ να πω με σιγουριά ότι το καλύτερο τραγούδι του δίσκου είναι το με την πλάτη στον τοίχο.
Η ηχογράφηση του τραγουδιού είναι άρτια. Το σημαντικότερο στοιχείο που διακρίνω είναι η φωνή του νοτη η οποία αποδίδεται τέλεια. Ο Νότης ερμηνεύει σαν τον παλιό καλό καιρό με γλυκύτητα στην φωνή του μακριά από βαριές, μονότονες, αχρωμες ερμηνείες των τελευταίων ετών οι οποίες κάναν την φωνή του να ακουγεται γερασμένη και αλλαγμένη, πράγμα το οποίο μας χαλούσε και μας χαλαει .
Θεωρώ πως εάν και τα υπόλοιπα τραγούδια ήταν ηχογραφημένα κατά τον ίδιο τρόπο θα μιλουσαμε σίγουρα για ένα σκαλί πιο πάνω.
Το καμία ωραίο τραγούδι.
Το εσύ ήθελε άλλη ηχογράφηση.
Από το φως του φεγγαριού υστερεί σε γυρίσματα καθώς η ερμηνεία είναι φλατ , παρολαυτα καλοκαιρινό όμορφο τραγούδι.
Υ.γ. με οδηγό το με την πλάτη στον τοίχο θα πρέπει ο Νότης να ερμηνεύει δίσκους από δω και πέρα καθώς και στις ζωντανές του εμφανίσεις να ακολουθεί αυτόν τον δρόμο ερμηνείας. Έτσι η φωνή του είναι πιο ελκυστική και έχει χρώμα.
Σε σχέση με προηγούμενους δίσκους η φωνή του ακούγεται ολοκληρωμένη χωρίς να υστερεί σε μπάσα κτλ.
Τα περισσότερα τραγούδια του δίσκου αρχίζουν και περνούν στο ευρύ κοινό μέσω YouTube, ο κόσμος διψάει για ερωτικό νοτη....
Όσων αφορά συνεντεύξεις κτλ θεωρώ πως ο Νότης είναι αλλά αντί άλλων και εκει το χει χάσει. Εύχομαι να τις σταματήσει τελείως. Πιο πολύ ξενερώνει τον κόσμο , όσο τον έφτιαξε με τα τραγούδια του τόσο τον ξενέρωσε με τα λόγια του.
Άκουσα ότι ο ντράμερ θα την κάνει και αυτός την νέα σεζόν.
Καλή συνέχεια και επιτέλους καλό καλοκαίρι.
nikosp
Δημοσιεύσεις: 536
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 06, 2014 7:05 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nikosp »

Σήμερα άκουσα ότι στην εκπομπή της Καινούργιου είπαν για τον Νότη ότι δεν είπε τραγούδια του Μουκίδη και νομίζω ότι τον κατηγόρησαν επειδή διάβαζε τα τραγούδια από το αναλόγιο όποιος βρει το απόσπασμα ας το ανεβάσει να δούμε τι ακριβώς είπαν να γελάσουμε.
Τώρα η δικιά σου η φωνή κατάντησε κραυγή!!!
81argus
Δημοσιεύσεις: 1083
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 20, 2014 1:47 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 81argus »

Είπα κι εγώ δεν θα έβρισκαν κάτι αρνητικό να πουν; Όταν δεν υπάρχουν αρνητικά το ρίχνουν στο αναλόγιο, στο βάθρο, στο ντύσιμο, στα λουλούδια... Κάτι θα βρουν, όλα τους ενοχλούν, ακόμα και το που αναπνέει. Μα το αναλόγιο; 20 χρόνια το έχει το αναλόγιο ο Νότης, τώρα το πήραν χαμπάρι αυτοί και τώρα τους πείραξε;
Άκου τα χρόνια που έρχονται...
johnytzitzi
Δημοσιεύσεις: 776
Εγγραφή: Τετ Σεπ 18, 2013 1:14 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από johnytzitzi »

Δεν θυμάμαι να το ανέφερα ή να αναφέρθηκε αλλά τη θέση του Θοδωρή στην ηχοληψία (προς το παρόν τουλάχιστον) την καλύπτει ο Μανώλης Βλάχος, ο παραγωγός του Νότη.
Κρύβομαι απ’ τα παιχνίδια τα στημένα
Άβαταρ μέλους
E-Notikos7
Δημοσιεύσεις: 459
Εγγραφή: Πέμ Απρ 20, 2017 7:37 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από E-Notikos7 »

Σε ότι πιστεύω κι αγαπώ, στοιχηματίζω πάνω...
Άβαταρ μέλους
E-Notikos7
Δημοσιεύσεις: 459
Εγγραφή: Πέμ Απρ 20, 2017 7:37 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από E-Notikos7 »

Σε ότι πιστεύω κι αγαπώ, στοιχηματίζω πάνω...
Άβαταρ μέλους
SFAKattack10
Δημοσιεύσεις: 2089
Εγγραφή: Τρί Αύγ 10, 2010 5:19 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SFAKattack10 »

Άβαταρ μέλους
E-Notikos7
Δημοσιεύσεις: 459
Εγγραφή: Πέμ Απρ 20, 2017 7:37 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από E-Notikos7 »

Όταν ο Νότης πάει στην Αλβανία γίνεται ο 3ος Παγκόσμιος πόλεμος. Οταν άλλοι "τραγουδιστές" πάνε στην Τουρκία είναι Κυριακή.
Σε ότι πιστεύω κι αγαπώ, στοιχηματίζω πάνω...
Άβαταρ μέλους
KeepNoting
Δημοσιεύσεις: 386
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 02, 2015 4:16 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από KeepNoting »

Τι ωρα εκλεισε ρε παιδια το σαββατο;
Ένα γράμμα να μου στείλεις...
giannis21
Δημοσιεύσεις: 387
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 14, 2016 3:53 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από giannis21 »

KeepNoting έγραψε: Τετ Ιούλ 04, 2018 1:20 pm Τι ωρα εκλεισε ρε παιδια το σαββατο;
5:35 ΕΙΠΕ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ...ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΡΑΞΕΙ ΚΑΙ ΕΚΛΕΙΣΕ...
Άβαταρ μέλους
KeepNoting
Δημοσιεύσεις: 386
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 02, 2015 4:16 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από KeepNoting »

Θεωρω νωρις για πρεμιερα...
Ένα γράμμα να μου στείλεις...
Απάντηση